به گزارش خبرنگار مهر، عمر کاری محمدحسن انصاریفرد به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و همچنین رئیس سازمان لیگ فوتسال به چهار ماه نرسیده بود که خبر استعفای وی منتشر شد. انصاریفرد در اعتراض به انتصاب محمدرضا ساکت مشاور مهدی تاج و سرپرست تیم ملی فوتبال ایران به عنوان عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال از سمت خود کناره گیری و تاکید کرد به کار خود بر نمی گردد.

این اقدام به شکل عجیبی از سوی چند مدیرعامل باشگاه هم مورد حمایت قرار گرفته و به نظر می رسد استعفایی از قبل طراحی شده بوده است که هماهنگی های لازم برای حمایت از رئیس مستعفی در آن پیش بینی شده.

اما ریشه اختلاف انصاریفرد با ساکت را باید در تغییر و تحولات کمیته فوتسال بعد از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان جستجو کرد؛ زمانی که عباس ترابیان و علی کفاشیان روسای کمیته فنی و کمیته فوتسال به خاطر اجرای این قانون از سمت های خود کنار رفتند و این دو کمیته با حضور افرادی دیگر، چهره جدیدی به خود گرفت.

در آن مقطع و با نظر مهدی تاج و محمدرضا ساکت، داود پرهیزکار به عنوان «سرپرست» کمیته فوتسال و محمدحسن انصاریفرد هم به عنوان «سرپرست» سازمان لیگ و کمیته فنی انتخاب شد. این اقدام فدراسیون، تعجب و ناراحتی انصاریفرد را در پی داشت.

در مدت چند هفته ای سرپرستی، انصاریفرد با توجه به سابقه ای که در فوتسال داشت تلاش هایی را برای نشستن روی صندلی ریاست کمیته فوتسال به جای پرهیزکار انجام داد و انتظار داشت فدراسیون فوتبال هم به این درخواستش واکنش مثبت نشان بدهد اما احکام نهایی فدراسیون فوتبال برای کمیته فوتسال و سازمان لیگ فوتسال برای انصاریفرد خوشایند نبود.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۸ بود که در نهایت داود پرهیزکار به عنوان «رئیس» کمیته فوتسال و انصاریفرد هم به عنوان «رئیس» سازمان لیگ معرفی شدند. خبرگزاری مهر در تاریخ ۱۸ اردیبهشت در گزارشی به دلخوری انصاریفرد از محمدرضا ساکت به خاطر جداسازی سازمان لیگ فوتسال از کمیته فوتسال پرداخت. (لینک گزارش) در واقع از آنجا که در اساسنامه فوتسال مسئولیتی تحت عنوان رئیس سازمان لیگ وجود ندارد و تمام کارها باید زیر نظر رئیس کمیته فوتسال باشد، انصاریفرد انتظار داشت نفر اول فوتسال ایران باشد.

از سوی دیگردر ماه های اخیر شائباتی مبنی بر آغاز اقدامات محمدحسن انصاریفرد برای حضور در انتخابات آتی فدراسیون فوتبال در میان اهالی فوتسال شکل گرفته بود. به نظر می رسد حضور ساکت در کمیته فنی و آگاهی فدراسیون از اختلاف ساکت با انصاریفرد، چنین اقدامی آگاهانه صورت گرفته است تا دامنه فعالیت های انصاریفرد محدودتر شود؛ هرچند که رئیس سازمان لیگ فوتسال در نهایت این موضوع را تاب نیاورد و از سمتش کناره گیری کرد.

کد خبر 4692024 مرتضی احمدی

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اصفهان| سرمربی تیم فوتسال نامی‌نو: به قهرمانی لیگ هم فکر می‌کنیم

سرمربی تیم فوتسال بانوان نامی‌‌نو اصفهان گفت: چشم‌انداز اصلی باشگاه نامی‌نو جوانگرایی و حمایت از ورزش بانوان است و در کنار آن برای هدف اصلی خود که قهرمانی لیگ است نیز تلاش می‌کنیم. ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

میترا چین‌سری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره تساوی 3 بر 3 تیمش برابر حفاری اهواز در هفته نخست لیگ برتر فوتسال بانوان اظهار داشت: بازی کردن برابر تیم با سابقه‌ای مانند حفاری سخت بود، به‌‌ویژه اینکه 2 بازیکن خود را در اختیار نداشته و یک مصدوم هم داشتیم و شرایط برای سایر بازیکنان تیم سخت بود اما خوشحالم که بازیکنان با تمام وجود تلاش کردند و تنها با یک بدشانسی و در حالی که تا 10 ثانیه آخر بازی از حریف پیش بودیم، گل تساوی را دریافت کردیم و به بازیکنان به دلیل تلاش‌شان خدا قوت می‌گویم.

وی در پاسخ به اینکه حفاری مانند فصل گذشته تیمی مدعی نشان داد یا خیر، افزود: ملی حفاری در هر 10 دوره گذشته لیگ برتر حضور داشته و تقریباً ترکیب اصلی خود را حفظ کرده و تیم یک‌دستی است که کمتر دچار تغییر شده است. این تیم که سابقه چند دوره قهرمانی هم دارد، در فصل جاری نیز تیم خوب، منظم و مقتدری نشان داد اما شرایط طوری رقم خورد که از نظر تعداد بازیکن دست‌مان خالی بود، اما با این وجود تساوی با حفاری نتیجه خوبی بود.

سرمربی تیم فوتسال نامی‌نو درباره تغییرات زیاد تیمش در مقایسه با فصل گذشته ادامه داد: تنها 3 بازیکنان فصل گذشته یعنی مقیمی، توسلی و علی‌مددی را حفظ کردیم و 80 درصد تیم تغییر کرد که 50 درصد آنها نیز بازیکنان بومی هستند و با میانگین سنی 22.5 تیم جوانی هستیم. این تغییرات باعث شده تیمی کاملاً متفاوتی نسبت به فصل گذشته داشته باشیم.

وی درباره انتظار مسئولان باشگاه نامی‌نو از تیمش با توجه به قهرمانی در فصل گذشته لیگ برتر گفت: خوشبختانه نگاه مسئولان باشگاه و مجموعه نامی‌نو حمایت از ورزش بانوان است و اینکه بتوانیم با جوان‌گرایی، زمینه شکوفایی استعدادهای نهفته‌ای که بستری برای دیده شدن آنها وجود نداشته فراهم شود. این امر چشم‌انداز اصلی باشگاه نامی‌نو است و در کنار آن برای هدف اصلی خود که قهرمانی لیگ است تلاش می‌کنیم.

آغاز لیگ برتر فوتسال بانوان با توقف مدافع عنوان قهرمانیآغاز رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان؛ نمایندگان فارس به مصاف حریفان خود می‌رونداصفهان| هفته نخست لیگ برتر فوتسال بانوان؛ آغاز آزمون بزرگ نامی‌نو

چین‌سری اضافه کرد: تلاش می‌کنیم برنامه‌هایی که مدنظر داریم را آرام‌آرام به پیش ببریم و بیشتر دوست داریم بازیکنان و کادرفنی به اهداف از پیش تعیین‌شده دست یابند. تلاش داریم ببینیم در عمل چه عملکردی داریم و مهم‌ترین هدف ما، اثبات توانمندی بانوان و اصلاح نگرش در اصفهان و کشور به ورزش بانوان است. اگر بخش خصوصی و باشگاه‌های معتبر به ورزش بانوان ورود کنند قطعاً نتیجه خوبی می‌گیرند و تلاش داریم بیشتر روی تحقق این هدف تمرکز کنیم.

وی درباره مدعیان قهرمانی لیگ امسال بیان کرد: در هفته دوم به مصاف سایپا می‌رویم و 3 بازی این هفته بسیار سنگین است و به نوعی رقابت اصلی بین همین 6 تا 7 تیم جریان خواهد داشت.

سرمربی تیم فوتسال نامی‌نو درباره وضعیت سایپا تصریح کرد: سایپا با بازیکنانی مانند فرشته کریمی، اعظم آخوندی و آرزو صدقیانی‌زاده و همچنین کادرفنی باتجربه‌ای که دارد، یکی از مدعیان لیگ امسال است.

وی درباره شرایط تیمش برای دیدار با سایپا گفت: بازیکن محرومی نداریم، اما الهام عسگری مصدوم است و احتمالاً از هفته چهارم یا پنجم به تیم اضافه می‌شود. سایر بازیکنان هم کمی خسته هستند که باید آنها را در تمرینات هفته جاری آماده کنیم تا دیدار با سایپا را بدون آسیب‌دیدگی پشت سر بگذارند و امیدوارم روز جمعه بازی خوبی به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/ح

R41346/P/S6,51/CT1

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: محمدرضا ساکت کمیته فوتسال کمیته فنی و توسعه فوتسال تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان کشتی آزاد تیم ملی والیبال ایران آندره استراماچونی لیگ برتر فوتبال ایران والیبال کشتی تکواندو کشتی فرنگی مسابقات قهرمانی جهان باشگاه پرسپولیس تیم فوتبال الاتحاد عربستان

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۸۹۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کیوان ساکت: آب و آتش را براساس داستان حضرت ابراهیم ساختم
 • ادامه روند عادی‌سازی روابط تل‌آویو و اعراب/ تشدید اختلافات داخلی میان سیاستمداران صهیونیست
 • پیگیری استعفای مدیران فوتسال
 • فوتسال استان را لیگ برتری خواهیم کرد
 • دولت سایه؟ - به‌اصولگرایان ربطی ندارد
 • توقیف یک دستگاه تریلر حامل ریشه شیرین بیان غیر مجاز
 • رکود بزرگترین تله کابین خاورمیانه در ارومیه/۲۰ سال گذشت
 • شمسایی: آمدن «ساکت» دلیل استعفای من نبود!
 • معاون سیاسی استاندار سابق، رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان آذربایجان‌غربی شد/ تعمیق شکاف میان احزاب اصلاح‌طلب
 • کلکسیون پست های آقای ساکت!
 • اختلافات جدی آمریکا و طالبان باقی‌ است
 • دیدار ترامپ با تیم امنیت ملی‌؛ اختلافات جدی آمریکا و طالبان باقی‌ است
 • مهارت‌های مورد نیاز برای یک زندگی زناشویی موفق
 • چین خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات در جامو و کشمیر
 • چین خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات در جامو و کشمیر شد
 • شکست ائتلاف عربستان و امارات علیه یمن/ اختلافات بالا گرفت
 • ادامه اختلافات استراماچونی با باشگاه استقلال/ زنگ خطر برای آبی‌ها در آستانه آغاز لیگ
 • ورود بحران عدن به مرحله ای جدید/ تشدید اختلافات هادی و شورای انتقالی وابسته به امارات
 • آزاد شدن کشتی ایرانی نشاندهنده قدرت ما در سطح بین الملل است