نجفی در دادگاه گفت که قصد کشتن استاد را نداشته است

فرارو- مسعود استاد برادر میترا استاد، همسر مقتول محمدعلی نجفی اعلام کرد که خانواده اش، محمد علی نجفی را بخشیده اند. به این ترتیب شهردار پیشین تهران از قصاص نجات یافت.

به گزارش فرارو، مسعود استاد صبح امروز در پست های اینستاگرامی این خبر را اعلام کرد.  برادر میترا استاد تاکید کرده است که خانواده اش نجفی را بدون هیچ معامله ای بخشیده اند.

همچنین  یکی از وکلای مدافع اولیای دم میترا استاد از اعلام رضایت برادر میترا استاد از نجفی خبر داد. مسعود افرازه گفت: "آقای استاد از اقای نجفی اعلام رضایت کردند."

مسعود استاد در متن اینستاگرامی خود ضمن  از برخی نزدیکان محمد علی نجفی و محمود علیزاده طباطبایی وکیل عزل شده نجفی به شدت انتقاد کرد.

برادر میترا استاد نوشت: «قصه ما به سر رسید، قصه یتان بی غصه باد.... هفتم خرداد ۹۸ تلفنم زنگ خورد و زندگی مان چرخی خورد، خبر کوتاه بود و خبرنگاران زیاد. تا به خود آمدم خواهرم بود و خون و جنازه و مردی مشهور به سیاست، وزیری خوشنام، شهردار پرطمطراق سابق و معاون و مشاوری امین برای بالاترین مقام اجرایی کشور، حامی حقوق زنان ولی قاتل زن خودش. سخت بود برایم مدیریت بچه ای که با جنازه خون آلود مادرش روبرو شده بود و جامه از تن دریده بود.

سخت بود برایم ضجه های مادری که شاید تا دیروز داماد خود را دولتمردی شریف می دید و امروز قاتل عزیز خود. سخت بود برایم اشکهای پدری که همیشه فرزندان خود را از ظلم به دیگران پرهیز می داد و امروز سینه دخترش سوراخ به گلوله داماد خود می دید.

کمی شاید ترسیده بودم از آن همه قدرت مرد سیاستمدار که تا دیروز فکر می کردم قدرتش پشت گرم خانواده مظلومم می شود و امروز همه آن قدرت در مقابل من و خانواده مظلومم بود. آری خواهرم با سلاحی کشته شده بود که قرار بود مقابل سلاح ناجوانمردان باشد.

آری ترسیده بودم زمانی که پلیس، قاتل را با گرمی استقبال می کرد و فارغ شده بود که این تصاویر برای خانواده یک شهروند عادی، داغ بر داغ می افزاید. اما فردای آن روز ساعت 9 صبح در دادسرا با اولیاء دم نزد دادستان عادل جناب آقای دکتر شهریاری حاضر شدیم. مرد با شوکت دیروزمان را، بیچاره مرد گرفتار در پنجه عدالت دیدم که حتی قادر به تکلم صریح دیروز نبود. پدرم زیر گوشم گفت حضرت عزرائیل توسط این مرد جان دخترم را گرفت و من تسلیم اراده خداوند هستم، مادرم نیز چشم در چشم او شد و گفت به خدا واگذارت کردم. فرزند مقتول هم از دادستان محترم تقاضای قصاص کرد.

از آن پس بود که آماج حمله خبرنگاران هم خط سیاست های آن مرد قرار گرفتم و سؤالات آنها از ما به گونه ای بود که ظن کشته شدن دکتر محمد علی نجفی توسط خانواده و خواهر ما صورت پذیرفته بود و به جای مقتول باید پاسخ می دادیم که چرا کشته شده ایم.

ناجوانمردانه ترین قسمت داستان این روزهای ما، زمانی شروع شد که وکیل افراد سیاسی زبردست وارد میدان شد و فراموش کرد که به عنوان یک بال کبوتر عدالت، باید به یاری قاضی بشتابد. آموزشی که این وکیل با وجدان به موکل خود داد در کنار مطبوعات مغرض، کمرمان را خرد کرد و اگر نبود توکل به خداوند متعال، شاید زبان در دهان می چرخید و رازهایی برملا می گشت و پرده از معمای چرایی قتل می افتاد.

مسعود استاد و محمد علی نجفی در حاشیه جلسه دادگاه

جناب آقای علیزاده طباطبایی، امیدوارم کارآموزان قضایی تان تاریخ وکالتتان را نخوانند و ندانند که حب خط سیاسی، چگونه استادشان را به رغم چهره موجه اش، ملعبه دنیادوستی کرد و حتی از موکل خود با آن همه دبدبه و کبکبه عبرت نگرفت. شما تا آنجا فرار رو به جلو فرمودید که همسر رفیق گرمابه و گلستان خود را، پرستو و در یک کلام مهدورالدم خواندید و فکر نکردید که فرض آنکه حتی موکل از قصاص در این دنیا نجات یابد در محکمه عدالت خداوند، خود و موکل باید پاسخ دهید و این چند روز باقیمانده عمرتان در قبال حیات همیشگی، خسران ابدی برایتان دارد.

خوشبختانه موکل شما هوشمندتر از شما بود و در جلسه دوم دادگاه، عزلتان کرد و کمترین دفاعیات شما را کان لم یکن نمود. شما آنقدر این پرونده قتل برایتان جذاب بود که حتی در زمانی که سمتی در پرونده نداشتید باز در کنار فرزند معزول آیت الله خزعلی اظهار نظر نمودید. امیدوارم به خود بیایید و توبه بفرمایید والا عمر برف است و آفتاب تموز!

و اما جناب نجفی، به خبرسازان هم خطی خود گفتی که صداهایت را نهاد امنیتی به همسرت می داد و ظن پرستو بازی را با کمک خبررسان هایت چرخاندی. بدان و آگاه باش پرستوی شما کلاغی بود و در قامت شخص مورد اطمینانت که دست بر قضا در دادگاه هم حضور داشت این مهم را انجام می داد و در تماسهای شما، فایلهای خاله زنانه را به همسرت می رساند که اگر مایل بودی در یک جلسه خصوصی، اسم شخص را به شما خواهم گفت بلکه در ملاء عام آبرویی از کسی نریخته باشیم.

نکته دیگر با حامیان زنان می گویم! مشاورین و نمایندگان بانوان کشورم، خواهرم در نگاه شما زن نبود؟ که عریان در داخل حمام توسط همسرش به قتل رسید و یک کلام در موردش نگفتید؟ آیا سیاست تان فقط به شما اجازه می دهد در مورد حق تحصیل و حق کار، نفقه و سهم کابینه، وامصیبتا سر دهید؟ قتل بانوی ایرانی برایتان ارزش نداشت که قدماً یا قلماً یا کلاماً از او یاد کنید؟ باشد مردمانمان در دوره های بعدی انتخاباتتان، قضاوتتان کنند.

و اما در مورد خودم که روزی سردار گمنام و روزی سردار سپاه نام گرفتم، می گویم که الان نه شغلی دارم و نه رسمی که از کسی گرفته باشم. فقط فرزند روستازاده ای به نام کاکابرار از دیار کرمانشاهانم. از کودکی از پدر و مادرم مهرورزی آموختم و تا درجه دکتری تخصصی هواوفضا در معتبرترین دانشگاههای کشور و بدون رانت تحصیل کردم. در بهمن سال 93 خانه هواوفضای ایران را در شهرداری تهران تأسیس نمودم و الان نیز فقط مدرس دانشگاه هستم.

و اما در آخر داستانمان به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم و امیدوارم آقای محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی مانده، به دور از سیاست، به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیرخواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.»

محمدعلی نجفی و میترا استاد سال 97 ازدواج کردند

بیشتر بخوانی:

محمدعلی نجفی؛ فرجام یک "رابطه نامتعارف" با شلیک پنج گلوله‌!

میترا استاد کیست؟

صدور حکم قصاص

روز هشت مرداد ماه سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی، محمد علی نجفی را در پرونده قتل میترا استاد همسر دومش، به قصاص محکوم کرده است. 

ه گفته اسماعیلی دادگاه، "قتل عمد را محرز دانسته" و به همین دلیل حکم قصاص صادر کرده است. او گفته در ارتباط با اتهام "صدمه غیرموثر در قتل" دادگاه رای برائت صادر کرده و افزوده که آقای نجفی در ارتباط با نگهداری اسلحه غیرمجاز به دو سال حبس محکوم شده است.

دادگاه محمدعلی نجفی در سه جلسه برگزار شد که آخرین جلسه آن ۳۱ تیر بود.

وکلای نجفی در جلسات دادگاه قتل میترا استاد را "شبه عمد" خواندند، اما نماینده دادستان آن را قتل عمد دانسته بود.

دادستانی تهران، نجفی را متهم به "قتل عمد، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح" کرده بود.

در دومین جلسه دادگاه ( چهارشنبه ۲۶ تیرماه) پسر میترا استاد با حضور در دادگاه تقاضای قصاص نجفی را کرده بود.

میترا استاد روز سه‌شنبه ۷ خرداد در محل سکونتش واقع در سعادت آباد تهران بر اثر شلیک گلوله به قتل رسید.

نجفی در دادگاه گفت که از مدت‌ها پیش با همسرش اختلاف داشته و آن روز پس از آنکه تنش‌ میان‌شان بالا گرفت، به قصد ترساندن همسرش با سلاح وارد حمام شد و پس از درگیری فیزیکی چند تیر به همسرش شلیک کرده که منجر به کشته شدن او شد.

به گفته پلیس سلاحی که نجفی نگهداری می‎کرده است از سال ۱۳۹۴ مجوز نداشته است و به همین علت یکی از سه اتهام او در کیفرخواست "حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز" عنوان شده است.

پرونده قتل میترا استاد در این مدت دستخوش حاشیه های فراوانی بود. ادعاهای زیادی درباره ارتباط میترا استاد با نهادها امنیتی منتشر شد، همچنین برخی نیز معتقد بودند که او مهدور الدم است، ظاهرا این ادعا از جانب محمود علیزاده طباطبایی وکیلی معزول نجفی مطرح شده بود. در جلسه دادگاه نجفی دادگاه نجفی همه این ادعاها را رد کرد و گفت که میترا استاد نه "مهدورالدم" بود، نه "پرستو".

پس از اعلام حکم قصاص نجفی وکیل او تاکید کرد که به حکم اعتراض می کند همچنین او گفت که برای بخشش مذاکره خواهد کرد.

منبع: فرارو

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت « فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اصولگرایان به راحتی مجلس، پاستور را هم فتح خواهند کرد؟

تجاوز جوان افغان به دختر ۱۱ ساله پس از آزادی

بازگشت مجری دهه شصت به شبکه دو سیما

افشای جزئیات تازه از املاک نجومی شهرداری قالیباف؛ چگونه یک پرونده فساد «سر به نیست» شد؟

معرفی رشته تحصیلی نمایش

خبر بعدی:

۳۵ درصد کمبود خون در شیوع کرونا/ذخایر خونی قابل قبول است

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان عشقی، با حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، به ارائه گزارشی از وضعیت خون و فرآورده‌های خونی در کشور پرداخت.

وی با عنوان این مطلب که در روزهای ابتدایی شیوع کرونا در دنیا شاهد کمبود خون بودیم، گفت: در کشور ما این کمبود در هفته‌های دوم و سوم اسفند، ۳۵ درصد بود.

عشقی با عنوان این مطلب که ذخایر خونی کشور در حال حاضر قابل قبول است، افزود: ذخایر خونی کشور برای ۶ روز است.

وی با اعلام اینکه تالاسمی‌ها ۲۰ درصد خون کشور را مصرف می‌کنند، گفت: استانداردهای خون در کشور دست نخورده است و این خیلی مهم است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، تاکید کرد؛ این باور غلط باید از بین برود که کسی که خون اهدا می‌کند، کرونا می‌گیرد.

کد خبر 4992914

دیگر خبرها

 • ۴۳۰۰ بهبودیافته کرونا پلاسما اهدا کرده‌اند/ هموطنان نذر خون را فراموش نکنند
 • مدیرعامل سازمان انتقال خون: ۴۳۰۰ بهبود یافته کرونا تاکنون پلاسما اهدا کرده‌اند
 • گجت همراهی که تزریق انسولین را با نیاز لحظه بیمار تنظیم می‌کند/ جایگاه ایران در تولید زیست‌حسگرها چیست؟
 • تازه عروس جن زده‌ای که خون گریه می‌کند؟! + تصاویر
 • به مناسبت روز خبرنگار: به یاد استاد ناصر یمین مردوخی بزرگ مرد عرصه خبر
 • به‎جای کنکور، مافیای کنکور را تحریم کنید
 • بجای کنکور، مافیای کنکور را تحریم کنید
 • نمی‌توان در پذیرش و اصل سند غدیر تردید کرد/حدیث انذار سند ولایت امام علی(ع)
 • ادعای عجیب درباره نوزادی که گم شد!
 • شهردار نیشابور ابقا شد
 • قاضی منصوری به خاک سپرده شد +عکس
 • عبور استاد معین از پادگان جی
 • ساخت مستند خانه موزه دکتر معین
 • زن تهرانی فراری از خانه از راننده تاکسی آبستن شد / دخترم کجاست؟
 • بازدید استاندار یزد از رسانه ها
 • ادعای عجیب درباره نوزادی که گم شد
 • عکس | قاضی منصوری به خاک سپرده شد؟
 • ماجرای عجیب زنی که از خانه خود قهر کرد و در خانه یک راننده تاکسی پیدا شد
 • بیرانوند بهترین است و رادو برادر بزرگم/ منتظر فرصت از سوی کادر فنی هستم