آفتاب‌‌نیوز :

مسعود افرازه گفت: آقای استاد از اقای نجفی اعلام رضایت کردند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ برادر میترا استاد نیز صبح امروز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از نجفی خبر داد.

مسعود استاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود و با اشاره به آیه ۱۳۴ سوره آل عمران "الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْکَاظِمِینَ الْغَیْظَ وَالْعَافِینَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ؛‌ «متقین» کسانی هستند که در راحت و رنج انفاق می کنند و خشم خود را فرو می برند و از «خطای» مردم می گذرند و خداوند نیکوکاران را دوست می‌دارد" نوشته است:

" و اما در مورد خودم که روزی سردار گمنام و روزی سردار سپاه نام گرفتم، می گویم که الان نه شغلی دارم و نه رسمی که از کسی گرفته باشم. فقط فرزند روستازاده‌ای به نام کاکابرار از دیار کرمانشاهانم. از کودکی از پدر و مادرم مهرورزی آموختم و تا درجه دکتری تخصصی هوا و فضا در معتبرترین دانشگاه‌های کشور و بدون رانت تحصیل کردم. در بهمن سال ۹۳ خانه هوا و فضای ایران را در شهرداری تهران تاسیس نمودم و الان نیز فقط مدرس دانشگاه هستم.

و اما در اخر داستانمان به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان، آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم که امیدوارم آقای محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی مانده به دور از سیاست، به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیرخواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم."

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هشتم مرداد ماه ۹۸ با اشاره به صدور رای پرونده قتل میترا استاد و ابلاغ آن به وکلای طرفین پرونده، گفت: در کیفرخواست، سه عنوان اتهامی برای متهم عنوان شده قتل عمد، ایراد صدمه غیرموثر در قتل و همچنین نگهداری اسلحه غیرمجاز.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادگاه در دو موضوع متهم را مجرم تشخیص داده؛ «قتل عمد» را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیاء دم مبنی بر قصاص چون حق الناس است حکم به قصاص صادر کرده است. دادگاه در مورد «ایراد صدمه غیر موثر در قتل» رای برائت صادر کرده چون دادگاه بر خلاف دادسرا به این نتیجه رسید که صدمات وارده به مقتول «یک صدمه» بوده، دو تیر به او اصابت نکرده بلکه یک تیر ابتدائا به کف دست اصابت کرده از دست عبور کرده و در قفسه سینه مقتوله جای گرفته است.

اسماعیلی تصریح کرد: به موجب قانون هر گاه ضربه، ضربه واحدی باشد هر چند جراحات متعدد باشد یک حکم صادر می شود و چون با اقدام واحد این عمل انجام شده، همان حکم اشد که «قصاص» است مورد حکم دادگاه قرار گرفته است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: محمدعلی نجفی از اتهام دیگر تبرئه شده و در مورد «نگهداری سلاح غیر مجاز» هم دادگاه ایشان را به دو سال حبس محکوم کرده است.

میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران- صبح روز سه شنبه ۷ خردادماه با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

طبق اعلام علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران، اتهامات محمدعلی نجفی چنین عنوان شد:

الف- قتل عمد خانم میترا استاد
ب- حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز
ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی).

سه جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

پس از اعلام رای، گودرزی یکی از وکلای نجفی گفت که به رای صادره مبنی بر قصاص و حبس موکلش اعتراض خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

زمان آزادی نجفی از زندان

سوالی که ذهن همه را مشغول کرده است این است که نجفی شهردار سابق تهران چه زمانی آزاد می شود؟

محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران همسر دومش را به قتل رسانده است و سپس بهاین کار اعتراف کرده است و به قصاص محکوم شد و وکیل و خانواده نجفی توانستند ازخانواده میترا استاد رضایت بگیرند اخیرا نیز برادر میترا استاد اعلام کرده است که نجفیرا بخشیده اند بعد از این ماجرا اکنون سوالی که ذهن مردم را درگیر کرده است این استکه آیا نجفی هنوز در زندان است یا خیر و اگر هنوز آزاد نشده است تا کی در زندان می مانددر ادامه زمان آزاد شدن نجفی از زندان را در نیک صالحی بخوانید.

زمان آزاد شدن محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران از زندان

با گذشت اولیای دم میترا استاد، خطر قصاص از سر محمدعلی نجفی گذشتو حالا سئوال اصلی این است که چه زمانی او از زندان آزاد می شود.

اولیای دم میترا استاد، از قصاص گذشت کردندو هم اکنون، با منتفی شدن اعدام محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران،سئوال اصلی اینجا شکل می گیرد که از جنبه عمومی جرم، آیا نجفی بازهم مجازات خواهد شد یا او به زودی از زندان خلاصی می یابد.

جزئیاتی از آزاد شدن محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران از زندان

وکیل محمدعلی نجفی می‌گوید عرف قضایی اقتضا می‌کند به دلیل گذشتاولیای دم، متهم به قتل، با قرار تامین مناسب از زندان آزاد شود. به گفتهحمیدرضا گودرزی، دادگاه می‌تواند با فک قرار بازداشت موقت متهم به قتل، او را با قرار دیگری، از زندان آزاد کند.

محمدعلی نجفی

او با بیان اینکه عرف قضایی می پذیرد متهم آزاد شود، گفت: بازداشت موقتبرای مجازات قصاص است. الان چون قصاص منتفی شده است، عرف قضاییمی پذیرد در راستای مساعدت به حال متهم، قرار بازداشت موقت را فک کردهو با تبدیل آن به قرار دیگر، مقدمات آزادی ایشان را فراهم کند. امیدواریم ایناتفاق بیفتد. از لحاظ شکلی، چون دادگاه در پرونده رای صادر کرده است، وروددر مسایل ماهوی نمی کند و پرونده را برای نقض رای به دیوان عالی کشور می فرستد.

این وکیل دادگستری توضیح داد: ماندن قاتل در زندان به دلیل بیم تجری بیشتر دربارهافرادی مطرح است که سابقه شرارت دارند یا شخصیت نامناسب دارند یا وضع روحیشان طوری است که بیم آن می رود در صورت آزادی مرتکب قتل شوند. یا جرمی کهواقع شده است، باعث اخلال در نظم عمومی شده باشد. موکل ما مصداق هیچ یکاز اینها نیست. اگر زمانی دادگاه خواست از نظر ماده ۶۱۲ وارد مبحث عمومی جرمشود، این دفاعیات را خواهیم داشت. دادگاه ممکن است جلسه بگذارد و در اینباره رای مجدد بدهد که ما هم دفاعیات خود را طرح خواهیم کرد.

لینک کوتاه خبر: bzna.ir/000Emk برچسب ها: نجفی ، قتل ، زندان

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

واکنش آیت الله نوری همدانی و جنتی به اختلاف محمد یزدی و آملی لاریجانی

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۶۴۴۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه
 • وکیل سابق نجفی: او میترا استاد را نکشته بود!
 • پیچیدگی دوباره در ماجرای قتل میترا استاد!
 • وکیل مدافع نجفی به دادنامه صادره اعتراض کرد
 • وکیل نجفی: ما قتل را شبه عمد می‌دانیم
 • اعتراض وکیل مدافع نجفی به دادنامه صادره ثبت شد/ قتل شبه عمد است
 • اعتراض نجفی به دادنامه صادره ثبت شد/ وکیل مدافع نجفی: ما قتل را شبه‌عمد می‌دانیم
 • اعتراض وکیل مدافع نجفی به دادنامه صادره ثبت شد
 • محمدعلی نجفی به حکم دادگاه اعتراض کرد
 • ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست
 • علیزاده وکیل سابق نجفی: از ۲ اسلحه به میترا استاد شلیک شده! +فیلم
 • واکنش نجفی به حکم صادره دادگاه
 • نجفی به حکم دادگاه اعتراض کرد
 • علیزاده طباطبایی: از ۲ اسلحه به میترا استاد شلیک شده است!/ اسلحه دوم برای نجفی نبود
 • نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور
 • علیزاده طباطبایی: از ۲ اسلحه به میترا استاد شلیک شده است!
 • نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد
 • فیلم | پشت پرده قتل میترا استاد از زبان وکیل سابق محمدعلی نجفی
 • فیلم | پشت پرده قتل میترا استاد از زبان وکیل محمدعلی نجفی