براساس اظهارنظرهای مسئولان شهرستان شیراز عصر امروز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۹۸ قرار بود جلسه معارفه محمدتقی تذروی عضو سوم علی البدل شورای شهر شیراز برای جانشینی مهدی حاجتی عضو غایب شورا به دلیل حبس انجام شود.

رئیس شورای شهر شیراز ظهر امروز چهارشنبه ۲۳ مردادماه جاری درخواست تعویق آئین معارفه عضو علی البدل این شورا را مطرح کرده بود.

  

سید احمدرضا دستغیب با ارسال نامه‌ای فوری به فرماندار این شهرستان درخواست تعویق مراسم معارفه محمدتقی تذروی عضو علی البدل این شورا تا تعیین تکلیف برخی موارد را مطرح کرده بود.

وی در این نامه نوشت که غیبت حاجتی در جلسات شورا به دو ماه نرسیده و از این رو، نباید جانشین وی معرفی شود.

دستور کاری که خارج شد

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه جلسه روز چهارشنبه این شورا گفت: نامه درخواست تعویق جلسه معارفه عضو علی البدل این نهاد ظهر امروز به فرمانداری شیراز ارسال شده اما هنوز پاسخی به این نامه داده نشده و به همین دلیل کماکان مراسم معارفه تذروی در دستور کار جلسه امروز شورا قرار دارد.

در ادامه این جلسه و دقایقی بعد از شروع جلسه شورای شهر گویا پاسخ فرماندار شیراز در خصوص تعویق مراسم معارفه جانشین حاجتی به دست ریاست این شورا رسید.

دستغیب پس از دریافت این نامه گفت: دقایقی پیش، فرمانداری شیراز پاسخ نامه درخواست تعویق مراسم معارفه محمدتقی تذروی عضو علی البدل شورای شهر شیراز را ارایه داد و با این درخواست، موافقت کرد و به همین دلیل آئین معارفه تذروی از دستور کار جلسه امروز خارج شد.

مهدی حاجتی نفر سیزدهم راه یافته به پنجمین دوره شورای شهر شیراز ۱۲ خرداد ۹۸ بازداشت و روانه زندان شد.

حاجتی پیش از این نیز پنجم مهرماه ۹۷ بازداشت اما ۱۵ مهرماه این سال با قرار وثیقه دو میلیارد ریالی آزاد شد اما به گفته مسئولان قضایی رسیدگی به پرونده وی ادامه داشت.

وی به یکسال زندان و همچنین تبعید به یکی از شهرهای خارج از استان فارس محکوم شده است.

رئیس کل دادگستری فارس اول تیرماه گذشته در نشستی خبری اعلام کرد که حاجتی به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی دوران محکومیت را می گذراند. 

بدهی میلیاردی ادارات شیراز

یکی از مواردی که در نود و نهمین جلسه امروز شورای شهر شیراز مطرح شد مطالبات شهرداری شیراز از دستگاه‌های اجرایی است که گفته شد چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون حدود ۳۰۵ میلیارد تومان آن وصول شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در ابتدای جلسه علنی شورای اسلامی این شهر با ارائه گزارش عملکرد حوزه مالی شهرداری شیراز پرداخت و افزود: در سال گذشته حدود ۳۰۲ میلیارد تومان از این میزان بدهی از ۱۸ دستگاه اجرایی وصول و در سه ماهه نخست امسال نیز دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از دستگاه‌های اجرایی شیراز وصول شده است.

محمدهادی هاشم‌پور ادامه داد: از سال ۹۳ تاکنون مبلغ مجموع چک‌های برگشتی شهرداری شیراز بیش از ۵۰ میلیارد تومان است که برای وصول این مطالبات از سوی دستگاه قضایی و بصورت قانونی اقدام شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز اضافه کرد: تامین اعتبار اجرای پروژه ‌ای عمرانی در قالب بودجه مصوب از اولویت‌هایی است که توسط شهرداری دنبال می‌شود و در این راستا نیز مدیریت هزینه و تشکیل کارگروهی با این هدف در حال انجام است.

وی از اجرای طرحی برای جلوگیری از خریدهای مازاد خبرداد و بیان کرد: از ابتدای امسال در تمام مناطق و سازمان‌های شهرداری شیراز سامانه انبار را در حال پیاده سازی است تا با استفاده از این روش از خریدهای مازاد و غیر ضروری جلوگیری شود.

هاشم‌پور در ادامه سخنان خود درباره آخرین وضعیت جذب اعتبارات سال ۹۷ شهرداری شیراز گفت: ۹۱.۱ درصد بودجه سال گذشته محقق و در حال حاضر حسابرسی سال ۹۷ بودجه به اتمام رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: برای نخستین‌بار اجرای بیمه تکمیلی بازنشستگان شهرداری در برنامه این نهاد قرار گرفته و تمام مطالبات آن نیز تا فروردین ۹۸ تسویه شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز به طرح‌های بزرگ اقتصادی در دست اجرای شهرداری این شهر اشاره کرد و افزود: بازاچه هنر شیراز شهریور امسال و بازار موبایل نیز بهمن ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پایان یکی از برنامه‌های اجرا شده معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز را فروش اوراق مشارکت اعلام کرد و اظهار داشت: ارزش اوراق مشارکت به فروش رسیده در سال جاری بیش از  ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز 

ایجاد بازار هنر شیراز

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه جلسه چهارشنبه از آغاز به کار پروژه اوراق مشارکتی بازار هنر شیراز در محله سنگ سیاه و در آینده‌ای نزدیک خبرداد.

سینا بنی زمانی در این باره گفت: مطابق احکام مقرر در تکالیف بودجه سرمایه‌گذاری سال‌های ۹۷ و ۹۸، معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز برای نخستین بار، ساز و کار بهره‌برداری از پروژه‌های اوراق مشارکت را تدوین کرد که با ارائه در جلسه کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری، آماده اجراست.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ساخته شدن پروژه بازار هنر در محله سنگ سیاه ادامه داد: این پروژه در آینده‌ای نزدیک با ساز و کار بهره‌برداری تدوین‌شده در معاونت مالی و اقتصادی شهرداری آغاز به کار خواهد کرد.

وی از این پروژه به عنوان مرکزی برای تولید و عرضه صنایع دستی اصیل و باکیفیت فارس یاد و خاطر نشان کرد: این زیرساخت، جاذبه‌ای برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود و بهره‌برداری از این پروژه، درآمد پایداری برای شهرداری به همراه خواهد داشت.

انتخابات هیات رییسه سال سوم شورا در جلسه بعدی

در ادامه نود و نهمین جلسه شورای شهر شیراز،طرح دوفوریتی اعضای این شورا مبنی بر برگزاری انتخابات هیات رئیسه سال سوم شورا تصویب و مقرر شد این جلسه دوشنبه هفته‌ آینده در محل سالن جلسات این نهاد برگزار شود.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، نامه‌ شهرداری مبنی بر تعیین تکلیف نحوه‌ اجرای مصوبه مساعدت به تیم فوتبال بانوان خلیج‌فارس با توجه به واگذاری امتیاز تیم به باشگاه ورزشی شیران زاگرس ایرانیان را بررسی کردند.

نظر به اینکه این مساعدت به منظور تشویق، ترغیب و ایجاد انگیزه بازیکنان تیم بانوان بوده است مقرر شد با توجه به خرید امتیاز تیم فوتبال بانوان خلیج فارس توسط باشگاه ورزشی شیراز ایرانیان ، بدون صدور مصوبه جدید عبارت تیم فوتبال بانوان خلیج فارس به تیم فوتبال بانوان باشگاه ورزشی شیران زاگرس ایرانیان اصلاح و طی نامه‌ای توسط ریاست شورا مراتب جهت اجرا به شهرداری اعلام شود.

در این جلسه همچنین تعیین تکلیف نحوه اجرای مصوبات در سال ۹۷ مبنی بر مساعدت به تیم‌های فوتبال و فوتسال مربوط به فصل ۹۸_۹۷ در دستور کار قرار گرفت و با موافقت اعضای شورا، مقرر شد اجرای این مصوبه نسبت به باقیمانده فصل فوتبال و فوتسال به بودجه سال ۹۸ نیز تسری یابد.

همچنین گزارش عملکرد درآمدی شش ماهه نخست سال ۹۷ شهرداری با احتساب درآمد سازمان‌ها در صحن شورا ارائه و با موافقت اعضای شورا همراه شد.

۹۸۷۳/۲۰۲۷

منبع: ایرنا

کلیدواژه: مهدی حاجتی شورای اسلامی شهر شیراز شیراز

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تجاوز جوان افغان به دختر ۱۱ ساله پس از آزادی

بازگشت مجری دهه شصت به شبکه دو سیما

افشای جزئیات تازه از املاک نجومی شهرداری قالیباف؛ چگونه یک پرونده فساد «سر به نیست» شد؟

واکنش علی مطهری به سخنان عجیب نماینده شازند درباره مسلمانان چین

برخورد یک راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد

خبر بعدی:

اجرای فاز دوم پروژه مسجد تا مسجد ساوه در نیمه دوم امسال

شهردار ساوه با اشاره به اجرای طرح مسجد تا مسجد گفت: بناهای تاریخی و قدیمی شناسنامه شهر ساوه هستند لذا پروژه مسجد تا مسجد ( از مسجد تاریخی انقلاب تا مسجد تاریخی جامع ساوه ) در دستور کار قرار گرفت که نخستین فاز آن امروز مورد بهره برداری قرار گرفت و فاز دوم این طرح در نیمه دوم سال جاری اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه،‌ سید مهدی حسینی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران به مناسب فرارسیدن روز خبرنگار اظهار کرد: تعامل مدیریت شهری با خبرنگاران و رسانه‌ها می‌تواند زمینه رفع بسیاری از مشکلات شهروندان را فراهم کرده و همچنین بسترساز پیشبرد و توسعه شهر باشد.

وی افزود: همت والای خبرنگاران در اطلاع‌رسانی فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری به ویژه در اجرای پروژه‌های بزرگ، بیان مسائل شهری و دیدگاه‌های شهروندان و همچنین تبیین صحیح و به دور از موضع‌گیری‌های جناحی و گروهی در راستای آگاهی‌بخشی در زمینه خدمات عمرانی و فعالیت‌های فرهنگی مدیریت شهری، ستودنی است.

شهردار ساوه در ادامه به برخی اقدامات انجام شده در حوزه شهری اشاره کرد و گفت: با آغاز دوره پنجم شورا و شهرداری، برنامه ششم توسعه در سال 96 هم آغاز شد که با اجرای آن سهم ساوه از درآمد ناشی از مالیات بر ارزش افزوده به یک باره به کم‌ترین میزان خود رسید و شهرداری و شورا را با یک چالش بزرگ روبرو کرد.

حسینی افزود: در این شرایط شهرداری ساوه که 70 درصد جذب سرمایه‌اش وابسته به ارزش افزوده بود دچار آسیب‌های فراوانی شد که با آغاز دوره پنجم و همزمان با این موضوع نحوه مدیریت عوض شد و با تصمیم گیری‌های هوشمندانه و بعضا سخت‌گیری در وصول مطالبات و صدور مجوزها در یک سال اول کمی از بحران عبور کردیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت صحیح در شورا و شهرداری موجب تحقق بیش از 100 درصدی بودجه سال‌های 96 و 97 شد افزود: در دوره پنجم نوع پروژه‌ها تغییر کرد و هدف شورا و شهرداری عوض کردن حال و هوای مردم و بهتر شد سیمای شهری بود. 

شهردار ساوه افزود: سامان بخشیدن به سکونت‌گاه‌های غیررسمی، اصلاح مبادی ورودی شهر و زیبا کردن مبلمان شهری برای ارتقای کیفیت سطح زندگی در شهر از مهم‌ترین اولویت‌های شورا و شهرداری در این دوره در نظر گرفته شد که خوشبختانه تا امروز به خوبی پیش رفته است. 

حسینی تصریح کرد: یکی از پروژه‌های خوب این دوره ساخت شهرک بازیافت با 36 غرقه در منطقه سایت پسماند بود که با اجرای آن مقدمات جمع آوری تمام ضایعات فروشان از مبادی ورودی شهر در حال انجام است و با جمع آوری آنها نسبت به ایجاد پارک خطی و مراکز تجاری مورد نیاز مردم اقدام خواهد شد. 

شهردار ساوه با اشاره به اجرای طرح مسجد تا مسجد گفت: بناهای تاریخی و قدیمی شناسنامه شهر ساوه هستند لذا پروژه مسجد تا مسجد ( از مسجد تاریخی انقلاب تا مسجد تاریخی جامع ساوه ) در دستور کار قرار گرفت که نخستین فاز آن مرمت و بازسازی گذر عباسی بود که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی تصریح کرد: فاز دوم این طرح در نیمه دوم سال جاری اجرا خواهد شد که در این راستا ساکنین میدان عاشورا و خیابان فلاحت ساوه شاهد تغییرات قابل توجهی خواهند بود. 

حسینی اجرای طرح کمربندی و رینگ شهر ساوه را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این دوره شورا و شهرداری عنوان کرد و گفت: با مطالعات صورت گرفته در سال 96 و بررسی مالکیت‌های اراضی، طرح کمربندی در ساوه و استان تصویب شد و با تامین اعتبار مورد نیاز رینگ شمالی شهر به طول 3.5 کیلومتر به عرض 70 متر با نوارهای سبز پیرامون آن اجرا شد که بار ترافیکی را از میدان آزادی ساوه خالی کرد. 

شهردار ساوه گفت: پروژه رینگ دور شهر به طول 16 کیلومتر نیز از برنامه‌های مهم دیگر شهرداری در این دوره است که با اجرای نوار سبز آن علاوه بر چشم‌انداز زیبا تاثیر بسزایی در پاک کردن هوای شهر ساوه خواهد داشت. 

وی افزود: کمربندی شرق ساوه نیز هم اکنون در حال احداث است که 7 کیلومتر زیرسازی صورت گرفته و آماده روسازی و آسفالت است که تلاش شده تا پایان دوره پنجم تقدیم مردم ساوه شود و مردم از ترافیک سنگین و ورود کامیون به شهر خلاص شوند.

حسینی در ادامه ساماندهی سکونت‌‌گاه‌های غیررسمی را یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری و شورا دانست و گفت: 70 کیلومتر از معابر خاکی ساوه طی این مدت آسفالت شده و بسیاری از محلات حاشیه شهر که از حداقل امکانات شهری نیز برخوردار نبودند ساماندهی شدند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد آخرین تصمیم در خصوص پیاده راه امام گفت: پیاده راه امام با بیت المال احداث شده و علیرغم اینکه نواقصی داشت اما ماهیت آن قابل قبول است و سیمای شهری خوبی را ایجاد کرده است. 

حسینی اضافه کرد: شهرداری و شورای شهر هیچ تصمیمی در خصوص جمع آوری پیاده‌راه ندارد و بناست با تکمیل پروژه ایجاد کانال آبی در این محدوده و جمع آوری تیرهای برق و تبدیل آن به کابل های زیر زمینی، عملیات زیباسازی آن مجدد انجام شود. 

وی خرید اتوبوس واحدهای جدید، احداث شهرک صنوف مزاحم، احداث پردیس سینمایی ساوه و ... را از دیگر پروژه‌های مهم شهرداری دانست و بر لزوم خدمت رسانی بهتر به مردم تاکید کرد.

در  این نشست خبری  شهردار و اعضای شورای شهر به همراه معاونین شهرداری و خبرنگاران از برخی پروژه‌های شهرداری ساوه بازدید بعمل آوردند.

انتهای پیام/ 

دیگر خبرها

 • نگاه عدالت محور شورا و شهرداری شیراز در پیش است
 • تخلفات شهردار رشت و درخواست شورا برای پاسخگویی
 • کارت زرد عضو شورای شهر رشت به رئیس جدید/ عملکرد شهردار بار دیگر جنجال‌آفرین شد
 • رییس شورا:شهرداری مشهد ملزم به ارائه خدمات به ۱۳۵ روستای حریم این شهر است
 • هیات رییسه شورای شهر شیراز، بدون تغییر ابقا شدند
 • جزییات بازپس‌گیری املاک شهرداری از غیر/ ماجرای املاکی که در اختیار اعضای سابق شورای شهر هستند
 • رئیس شورای شهر شیراز ابقا شد
 • فرایند انتخاب شهردار کاملا قانونی است/ انتخاب سعیدی سیرایی عمل به گام دوم انقلاب بود
 • آخرین انتخابات هیئت رئیسه شورای شیراز/ابقای رئیس
 • شهردار سورک میاندورود برکنار شد/سرپرست به‌زودی معرفی می‌شود
 • واکنش معاون قالیباف به اظهار عضو شورا:میرلوحی عمدا رقم سازی می کند/ فرافکنی نکنید و گزارش عملکردتان در این ۳ سال را بدهید
 • انتخاب شهردار فردیس غیرقانونی است/ دست پدرخوانده ها از شهر کوتاه شود!
 • واکنش معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس به بازداشت شدنش!
 • شورای شهر فردیس و یک بازی جدید/ آیا رای گیری برای انتخاب شهردار قانونی بود؟
 • معاون رسول پناه: پرسپولیس پول برانکو را می‌دهد و محروم نمی‌شود
 • پول برانکو را کامل می‌دهیم و محروم نمی‌شویم/ مشخص بود که بازداشتم شایعه است
 • برای تحقق شعار کار با مردم برای مردم را تلاش می‌کنیم
 • بار مالی تمام اقدامات شهرداری اصفهان بررسی می‌شود
 • قول معاون باشگاه پرسپولیس به هواداران درباره طلب برانکو