مرتضی‌بانک روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: اعتماد و همکاری متقابل بین مدیران و سرمایه‌گذاران، توسعه اقتصادی به همراه دارد که این امر در مناطق آزاد به خوبی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه قصدی برای تغییر مدیریت عامل این سازمان وجود نداشت و مدیرعامل قبلی بنا به شرایط خاص خانوادگی امکان حضور در منطقه را نداشت، اضافه کرد: مدیر پیشین این منطقه با حضور ۱۴ ماهه خود در رأس مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو اثربخشی فراوانی در برنامه‌های توسعه‌ای منطقه داشت.

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل فعلی سازمان منطقه آزاد ماکو از همکاران با سابقه و با تجربه در دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد است، بیان کرد: نظم، برنامه ریزی و ارائه شیوه‌های راهبردی برای فعالیت های مناطق آزاد از جمله تلاش های آقای عبدالرحیمی در دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد است ضمن اینکه ایشان از تجربیات اجرایی خوبی برخوردار است.

مشاور رییس جمهوری یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را استفاده از ظرفیت‌های جدید و نیروی جوان عنوان کرد و گفت: هر برنامه‌ و حرکت اجتماعی ـ اقتصادی و توسعه‌ای نیازمند تزریق انگیزه و نشاط از سوی جوانان است که خوشبختانه کشور در حال حرکت در مسیر جوانگرایی در بدنه مدیریتی است.

«بانک» با تاکید بر اینکه مدیران مناطق آزاد باید شرایط و بسترهای اعتماد سرمایه‌گذاران به حضور و فعالیت در این مناطق را فراهم کنند، تاکید کرد: باید تلاش کنیم سرمایه گذاری که بر اساس تلاش فکری خود وارد صحنه می شود هیچ گونه آسیبی نبیند و در واقع باید به آنان میدان داد تا اصول کاری خود را پیش ببرند.

وی با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی یک جانبه امریکای جنایتکار فعالان اقتصادی و حتی جامعه را تحت فشار می‌گذارد، اظهار داشت: این تحریم ها ارتباط اقتصادی ایران با سایر کشورها راکاهش می‌دهد تا ایران را از صحنه اقتصادی حذف کند اما اعلام می‌کنیم مناطق آزاد همواره در کنار فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران است.

وی اضافه کرد: حل مشکلاتی همچون ثبت سفارش کالا، مسائل گمرکی، سرمایه گذاری و مالیات از جمله مواردی است که با هماهنگی نهادهای ذیربط در حال رفع آن هستیم.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره روند فعالیت صادراتی مناطق آزاد نیز گفت: میزان صادرات کشور از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال گذشته حدود ۱۹ میلیارد دلار بود و بیش از ۵۰۰ هزار نفر در این مناطق کار می کنند که البته این میزان اشتغال مربوط به افرادی است که به صورت رسمی از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند می شوند.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی‌الیه شمال غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

در پایان این مراسم محمدرضا عبدالرحیمی بعنوان مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو معرفی و از زحمات غلامرضا سلیمانی تقدیر شد.

محمدرضا عبدالرحیمی بعنوان پنجمین مدیر عامل منطقه آزاد ماکو منصوب شد.

۷۱۳۲/۲۰۹۳

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اُسرا نماد مقاومت ملت ایران/روایتی کوتاه از لحظاتی سخت و مبهم

وقتی به دست دشمن شکنجه می شوی نماد مقاومت کشور هستی؛ وقتی بچه ها را به رگبار می بستند و یا آن زمان که اسیرانی دو شقه شده و یا با سرنیزه شکنجه شدند؛ لحظاتی بسیار سخت و مبهم بر ما می گذشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رفسنجان؛ وقتی اسیر می شوی در تاریکی سلول و دویدن موش ها و سلول پر از هوای سرد فقط با خدا ارتباط داری در آن زمان فقط با او صحبت می کنی همانی که فطرتت همواره او را می جوید و سرنوشتت در دست اوست و می توانی با درد و دل کردن با او در مقابل ناملایمات و شکنجه های دشمن به آرامش برسی.

 

 

این ها را فصیحی هرندی شنبه شب(۲۶ مرداد) در آیین تجلیل از آزادگان و تجلیل از خبرنگاران در میدان شهری گفتگو در رفسنجان گفت و ادامه داد: در جبهه با دشمن می جنگیدیم که به یکبار وقتی بنده بر روی زمین افتادم و عراقی ها اسرا را بر روی لوله های توپخانه بسته و به رگبار بستند اسیرانی که دو شقه شده و یا با سرنیزه شکنجه شدند؛ لحظاتی بسیار سخت و مبهم بر ما می گذشت.

 

وی افزود: در آن موقع که به دست دشمن شکنجه می شوی نماد مقاومت کشور هستی؛ آن ۲۳ نفر کسانی بودند که در سخت ترین شرایط و  با سن کم در مقابل افسران اطلاعاتی و کارکشته ارتش عراق مقاومت کردند؛ عراقی ها اسیران بین سنین ۱۴ تا ۲۱ سال را جمع می کردند که در جلوی دوربین بگویند به زور آمده اند جبهه؛ اما اینها نمی خواستند سرنوشت کشور دوباره تکرار و بخش هایی از کشور شان‌ جدا شود نمی خواستند نظام نوپا را که با خون دل به دست آورده بودند از بین برود آنها فهمیدند که در سرزمین عراق با مشکلات و شکنجه ها باید مقاومت کنند آنها می دانند خلبان و فرماندهانشان در ایران در نمازجمعه شرکت و علیه صدام شعار می دهند.

 

 

صبح های زود با یک پیاله آش و یا سوپ تغذیه می شدیم؛ در گرمای سوزان آب خنک نبود، در سرمای سخت هیچ وسیله گرمایشی نبود، پتو نبود، لباس  و آب و غذای کافی نمی دادند، کتکمان می زدند، دوماه بعد از تحمل سختی ها 14 ساعت اعتصاب آب و غذا کردیم و نشان دادیم که مایه ننگ کشور و خانواده هایمان نخواهیم شد ما آمده ایم از حیثیت و ناموس سرزمین خود دفاع کنیم طبق قوانین بین المللی باید با ما رفتار می کردند اما آنها ناجوانمردانه و با انزجاری که از کشور ایران اسلامی داشتند با تمام قوا ما را شکنجه می کردند و می خواستند ما را تخلیه اطلاعاتی کنند.

 

 

سرهنگِ عراقی یکی از اسیران( امیر شاه پسندی) را تهدید کرد آنقدر کابل بر بدن وی زدند که از حال رفت ولی او اعتراف نکرد با اتو پاهای او را سوزاندند باز لب به سخن باز نکرد و باز با شلاق زدند اما به خواسته عراقی ها جواب نداد؛ ۲۴ ساعت امیر شاه پسندی از تشنگی ناله می زد سرانجام مقاومت او موجب شد دشمن دست از او بردارد... اسرای ایرانی هرگز در مقابل اقدامات دشمن سرفرود نیاوردند و بی تابی نکردند فرزندان شما ایرانی ها با دوام در درون جهنم بهشتی برای خود ساختند.

 

 

فرماندار رفسنجان بیان کرد: با کذشت چندین سال از ورود آزادگان به میهن اسلامی هنوز که جلسات دارند با هم مهربان و رئوف هستند شاید درک این مطلب برای ما دشوار باشد مخاطب من کسانی است که برای مردم در بخش های خصوصی و دولتی کار می کنند بدانند اگر وظیفه خود و خدمت به مردم را به خوبی انجام دهند ارزشمند است؛ ارزش هر انسان به اندازه خدمتی است که به مردم می کند.

 

*** رفسنجان در مسیر توسعه قرار گرفته است

 


رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان هم گفت: امروز رفسنجان در مسیر توسعه قرار گرفته و مسئولان در تلاش هستند‌ تا این شهرستان را به جایگاه ایده آل خود برسانند و خبرنگاران رسالت بسیار سنگینی در این مسیر دارند؛ خبرنگارانی که عرق ملی دارند دلسوزانه و در راستای رشد و توسعه منطقه اخبار را فراملی کار می کنند لذا در ایران نام رفسنجان طی دو سال اخیر زبانزد مدیران استانی و کشوری قرار گرفته و این جز با تعامل بین مسئولین و مردم نمی شود.

 

حجت الاسلام شیخ علی هاشمیان بیان کرد: کسانی که به نوعی دلسوز شهر نیستند و سعی در زیرسوال بردن مشارکت مردم و مسئولین دارند باید با آنها صحبت کرد لذا خبرنگاران به انعکاس وقایع خوبی که در رفسنجان رخ می دهد و انعکاس از همدلی و باهم بودن، از شاد بودن مردم بیشتر بپردازند.

 


وی سالروز ورود آزادگان را تبریک گفت و افزود: وقتی خبر آزادی این افراد به میهن اسلامی رسید  فضای جامعه بسیار شاد شد؛ این عزیزان گوهران گرانبها در بین ما هستند در جبران ایثار آنها در شان آنها باید قدم برداریم. 

 


رئیس شورای شهر رفسنجان تأکید کرد: خبرنگاران بر اساس نظریات نظام و  نه بر اساس نظرات اشخاص، حرکت کنند.

پایان پیام/605

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

کلیدواژه: غلامرضا سلیمانی ماکو سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماكو

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۶۸۶۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ماکو قهرمان مسابقات جودو شمال آذربایجان‌غربی شد
 • جسد مرد ۶۸ ساله از سد بارون بیرون کشیده شد
 • ایلام| آزاد‌گان نماد مقاومت و سرافرازی ملت ایران هستند
 • ماکو قهرمان مسابقات جودو جوانان شمال استان آذربایجان غربی
 • سد «بارون» سومین قربانی خود را گرفت
 • جذب نخبگان بومی با تکیه بر ظرفیت پالایشگاهی استان خوزستان/ واحدهای دانشگاه آزاد پیشگام در اشتغال‌زایی صنعت نفت
 • اتوبوس حامل کالای قاچاق در ماکو توقیف شد
 • چرا برای دریافت نماد اعتماد،‌ از کسب و کارهای الکترونیکی تعرفه دریافت می‌شود؟
 • فرصت های سرمایه گذاری تفریحی – اقامتی منطقه آزاد کیش کدامند؟
 • اینستکس برنامه کلاهبرداری است/ آزادگان سند مقاومت جمهوری اسلامی هستند/ صنعت دفاعی، موتور پیشران کشور و نماد خودباوری به توان داخلی است
 • ۱.۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو کشف شد
 • ایلام نماد ایثارگری در کشور است
 • حضور بیش از یک‌هزار نفر در جشنواره دوچرخه‌سواری ماکو
 • کسب مقام اول جوانان ماکو در مسابقات جودو قهرمانی شمال استان
 • اطعام 11 هزار نیازمند در ماکو همزمان با عیدغدیرخم
 • جشنواره دوچرخه‌سواری خانوادگی در ماکو
 • نماد سپرده‌گذاری مرکزی در فرابورس درج شد
 • رونمایی از نهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه در روز دوشنبه
 • رشد 100 درصدی سرمایه گذاری مناطق آزاد