رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای 21 تا 23 مردادماه در شهر تالین استونی برگزار شد و در پایان تیم ایران با 2 مدال طلای امیرحسین مقصودی در وزن 65 کیلوگرم ئ عباس فروتن در وزن 97 کیلوگرم، یک مدال نقره امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم، یک مدال برنز محمدصادق فیروزپور در وزن 70 کیلوگرم و کسب 119 امتیاز بعنوان سوم رسید. تیم روسیه با 161 امتیاز قهرمان این مسابقات شد و آمریکا با 120 امتیاز نایب قهرمان شد.

اخبار ورزشی_ نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم امیر پرسته در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر برایدن تود از کانادا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر 7 مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، پرسته از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست مقابل موحامد کلیش از ترکیه با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 دولت تاژی بایف از  قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جبرئیل تاگ از آمریکا با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، شیرازی، از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر استفان کومان از رومانی را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل کانتا توکوریکی از ژاپن با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید. وی در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 7 بر 7 از سد توران بایراموف از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر احمت سلیم ایگیت از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. مقصودی در دیدار مقابل کوربان شیرایف از روسیه با نتیجه 8 بر 4 پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر سیمون ووتکوفسکی از لهستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل سنجر دوسجانوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر یک پیروز شد. فیروز پور در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی آرمان آندراسیان از ارمنستان را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 5 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. فیروزپور در دیدار رده بندی اشرف آشیروف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر 4 از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 از سد داوود علیزالاف از بلاروس گذشت وی در دور  سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 14 بر 7 مغلوب داوید کار از کشور آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، نخودی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل دیوید بیتانوف از روسیه با نتیجه 6 بر 3 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن 79 کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر 5 مغلوب فاتح بنفردجلاه از الجزایر شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، شیخ اعظمی از دور مسابقات کنار رفت و پانزدهم شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم سجاد حبیبی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر از سد ماگومد آسیاتیلوف از آذربایجان گذشت. وی در دور دوم مقابل شوتارو یامادا از ژاپن با نتیجه 6 بر 3 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر یک مغلوب ترنت هیدالی از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، حبیبی از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا عبداللهی در دور نخست با نتیجه 9 بر 2 مغلوب آلان باگایف از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها راه یافت. وی ابتدا در این گروه با نتیجه 14 بر 11 پولات پولاتچی از ترکیه را شکست داد و در دور بعد نیز با نتیجه 4 بر صفر از سد آسخاب حمزاتوف از آذربایجان گذشت و راهی دیدار رده بندی شد. عبدالهی در این دیدار مقابل ارطغرل آگجا از آلمان با نتیجه 8 بر 6 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 97 کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر رحمان روسیدانمو از چین را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل یاروسلاو اسلاویکوسکی از بلاروس با نتیجه 13 بر 2 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فروتن در این مرحله با نتیجه 4 بر 2 از سد فیض اله آکتورک از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار یونگر باستیدا پومارس از کوبا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر هوانس ماقاکیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل احمد محمد خلیل از مصر با نتیجه 12 بر 2 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله با نتیجه 11 بر یک از سد آلن خوبولوف از روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل ماسون پاریس از آمریکا با نتیجه 3 بر یک و ضربه فنی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

رده بندی انفرادی:

57 کیلوگرم: 1- توشیا آبه (ژاپن) 2- ویتالی آروجاو (آمریکا) 3- احمد ادریس اف (روسیه) و ادلان عسکراف (قزاقستان) ... 10- امیر پرسته (ایران)

61 کیلوگرم: 1- کایکی یاماگوچی (ژاپن) 2- آندری ژلپ (اوکراین) آلیک خادارتسف (روسیه) گابریل تاگ (آمریکا) ... 8- مهدی شیرازی (ایران)

65 کیلوگرم: 1- امیرحسین مقصودی (ایران) 2- کوربان شیرایف (روسیه) 3- توران بایراموف (آذربایجان) و سیرباز تالگات (قزاقستان)

70 کیلوگرم: 1- اریک آروشانیان (اوکراین) 2- واسیلی دیاکون (مولداوی) 3- محمدصادق فیروزپور (ایران) و آلان کودزویف (روسیه)

74 کیلوگرم: 1- دیوید کار (آمریکا) 2- جینتارو موتویاما (ژاپن) 3- خادجی مراد گادجیف (آذربایجان) و عبدالواشی بالتا (ترکیه) ... 7- محمد نخودی (ایران)

79 کیلوگرم: 1- احمد تاشوخادجیف (روسیه) 2- باگراتی گاگنیدزه (گرجستان)  3- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) و میلان مستر (مجارستان) ... 15- عبداله شیخ اعظمی (ایران)

86 کیلوگرم: 1- دیپاک پونیا (هند) 2- آلیک شبزوخوف (روسیه) 3- ترنت هیدالی (آمریکا) و هانتر جفری (کانادا) ... 7- سجاد حبیبی (ایران)

92 کیلوگرم: 1- آلان باگایف (روسیه) 2- لوکاس داویسون (آمریکا) 3- ارطغرل آگجا (ترکیه) و ویکی (هند) 5- علیرضا عبدالهی (ایران)

97 کیلوگرم: 1- عباس فروتن (ایران) 2- یونگر باستیدا پومارس (کوبا) 3- مخسود ویسالوف (ازبکستان) و فیض اله آکتورک (ترکیه)

125 کیلوگرم: 1- ماسون پاریس (آمریکا) 2- امیرحسین زارع (ایرن) 3- آلن خوبولوف (روسیه) و پاشا کارابولوت (ترکیه)

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:

بازداشت ۱۴ نفر در مشهد بخاطر نامه به رهبر انقلاب؟

عکس| خانم بازیگر در کنار همسری که ۲۸ سال از او بزرگ‌تر است

فیلم/ شادی مردم ماهشهر پس از برنده شدن فاطمه عبادی

کلیدواژه: کشتی رقابت کانادا قزاقستان ترکیه دولت ایران کشتی آزاد مدال طلا وزن

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۱۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

مراسم وزن کشی مرحله نهایی لیگ دسته یک کشتی آزاد برگزار شد

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، مراسم وزن کشی مرحله نیمه نهایی و نهایی مسابقات لیگ دسته یک کشتی آزاد باشگاههای کشور به میزبانی مشهد مقدس عصر امروز برگزار شد. 

بعد از انجام وزن کشی چهره 4 تیم شرکت کننده در مرحله نیمه نهایی یعنی پاس ارگ کیان نکا، فالکون لاریم جویبار، هیأت کشتی خراسان رضوی و آسانسور و پله برقی بهران البرز مشخص شد. 

اسامی نهایی 4 تیم شرکت کننده بر اساس وزن کشی انجام شده، در ادامه آمده است: 

 پاس ارگ کیان نکا/

57 کیلوگرم: صابرخانجانی

61 کیلوگرم: دانیال حجتی - سیدکاظم ساداتی

65 کیلوگرم: مهران شیخی- محسن ملکی 

70 کیلوگرم: مهدی یگانه جعفری - علی فغانی

74 کیلوگرم: علی اصغر جبلی

79 کیلوگرم: پیمان حیدری - مرتضی میرزایی

86 کیلوگرم: محمد قلی پور - جلال زمان

92 کیلوگرم: سینا غلامی

97 کیلوگرم: مجتبی گلیج

125 کیلوگرم: سیدرضا چراغی

 آسانسور و پله برقی بهران

57 کیلوگرم: محمد طهماسبی – محمد کابلی

61 کیلوگرم: رضا اسدی پور – محسن خرم جاه

65 کیلوگرم: پژمان جورینیان – رحمان رحیم پور

70 کیلوگرم: محمدرضا سرگو – فرهاد نوری

74 کیلوگرم: محمد امیری – محسن عباسی

79 کیلوگرم: حمیدرضا زرین پیکر – سجاد غلامی

86 کیلوگرم: محمدحسین میرباغبان – محمد صفایی

92 کیلوگرم: مسعود خواجه صالحانی

97 کیلوگرم: میثم عبدی

125 کیلوگرم: جعفر شمس ناتری-امیر یاری

 هیات کشتی خراسان رضوی/

57 کیلوگرم: علیرضا سرلک – سعید صفاییان

61 کیلوگرم: محمد رمضانپور-سیدفردیس حیدری

65 کیلوگرم: مهدی دارابی – محمد مهرآبادی

70 کیلوگرم: ایمان رحمانی زاده 

74 کیلوگرم: حامد رشیدی – محمدرضا احمدآبادی

79 کیلوگرم: امید حسن تبار – علیرضا صحرایی

86 کیلوگرم: مصطفی نجفی

92 کیلوگرم: رضا بیات – امیرارسلان تاتاری

97 کیلوگرم: اسماعیل نجاتیان-اسماعیل محمودی

125 کیلوگرم: علی ابراهیمی

 فالکون لاریم جویبار

57 کیلوگرم: علیرضا حاتمی

61 کیلوگرم: محمدباقر میرزایی – علیرضا رزاقی

65 کیلوگرم: علی اکبر زرودی – محمد بخشی

70 کیلوگرم: مجتبی عموزاد

74 کیلوگرم: مهرشاد اکبری-محمدصادق فیروزپور

79 کیلوگرم: رضا ابراهیم نژاد – امیرحسین فیروزپور

86 کیلوگرم: مهدی هدایتی – علی اکبری

92 کیلوگرم: عزت اله اکبری – محمد علی تبار

97 کیلوگرم: علی زرودی – حسین اصغرپور

125 کیلوگرم: علی اصغر اکبری - امیررضا صحرایی

برنامه برگزاری این مسابقات به شرح زیر است: 

مسابقات نیمه نهایی (شروع از ساعت 9 صبح- مشهد- خانه کشتی استاد توکل)

دیدار اول: پاس ارگ کیان نکاء – فالکون لاریم جویبار

دیدار دوم: هیأت کشتی خراسان رضوی- آسانسور پله برقی بهران

 مسابقات رده‌بندی و فینال (شروع از ساعت 18- توس- محوطه باز جلوخان آرامگاه فردوسی)

دیگر خبرها

 • کسب مدال طلا بانوی کونگ فو سیستان و بلوچستان در المپیاد کشوری
 • ایران در جایگاه سوم ووشوی آسیا
 • شهلا بهروزی راد مدال برنز جهان و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ گرفت
 • ووشو قهرمانی جوانان آسیا/یک نقره و ۲ برنز دیگر تالوکاران ایران
 • یک نقر و 2 برنز دیگر حاصل کار تالوکاران ایران
 • کسب ۲ مدال برنز و یک نقره توسط ملی پوشان ایران
 • وزن‌کشی و اعلام برنامه مرحله نیمه‌نهایی لیگ دسته اول کشتی آزاد
 • جام جهانی پومسه| ۲ طلا، یک نقره و یک برنز برای ایران در روز نخست
 • کسب ۴ مدال طلا، نقره و برنز توسط پومسه‌رو‌های ایران
 • نتایج نمایندگان ایران اعلام شد
 • ۶ مدال رنگارنگ ووشوکاران ایران در روز چهارم
 • ۶ مدال برای ووشوکاران ایران در روز چهارم
 • 6 مدال رنگارنگ برای ووشوکاران ایران در روز چهارم
 • ناداوری طلا را از ووشکار دختر ایرانی گرفت/مدال‌های ایران به ۱۸ رسید
 • ووشو قهرمانی جوانان آسیا| ۶ مدال رنگارنگ برای ووشوکاران ایران در روز چهارم
 • ۶ مدال ووشوکاران ایران در روز چهارم مسابقات قهرمانی آسیا
 • ناداوری، دختران سانداکار ایران را از طلا دور کرد
 • ووشوی قهرمانی جوانان آسیا| ناداوری، دختران سانداکار ایران را از طلا دور کرد
 • درخشش دانش آموزان گلستانی در مسابقات ورزشی/ کسب مدال طلا و برنز توسط دانش آموزان