به گزارش خبرنگار مهر، چهارشنبه شب در مراسمی با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، مصاحب معاون صنایع کوچک کشور، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، زاهدی استاندار، سعید نبیل رئیس سازمان صمت استان، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین و جمعی از صنعتگران، اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین با محوریت شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین گشایش یافت.

سیده حمیده زرآبادی در این مراسم گفت: یکی از مشکلات عرصه صنعت وابستگی به تکنولوژی و خدمات فتی و مهندسی است و برگزاری نمایشگاه یک محفل است تا صنایع بتوانند از دانش دانشگاهیان برخوردار شده و ارتباط بیشتری بین آنها برقرار شود و ارتقای تکنولوژی صورت گیرد.

وی بیان کرد: برای حل مشکلات بخش صنعت باید از فناوری روز استفاده کنیم و اگر ارتباط دانشگاه و صنعت بیشتر شود قادریم صادرات هم داشته باشیم تا این ارتباط هوشمندانه تر باشد.

اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین با محوریت شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین امروز گشایش یافت.

 این نمایشگاه تا ۲۵ مرداد ماه  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین برپاست و ضمن برگزاری نشست های تخصصی برای گفتگوی رودر روی صنعتگران و نخبگان دانشگاهی هم برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

در این نمایشگاه که به مدت ۳ روز برپاست بیش از ۵۰  واحد تولید کننده و 15 مرکز دانشگاهی حضور دارند.

اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین در مدت برگزاری از ساعت ۱۷ الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی(ره) جنب صدا و سیما برای بازدید عموم دایر است.

کد خبر 4692999

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آذربایجان غربی|تضمین حیات صنایع کوچک موجبات رونق اقتصادی را فراهم می‌کند

صنایع کوچک به‌عنوان یکی از ارکان اصلی اشتغال‌زایی و موتور محرکه صنایع متوسط و بزرگ در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند و دولت و مسئولان باید برای ادامه حیات این صنایع عزمی جدی و راسخ داشته باشد. ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸ استانها آذربایجان غربی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، صنایع کوچک در دنیا یکی از عوامل بسیار مهم در اشتغال‌زایی به شمار می‌آید و به گفته کارشناسان موتور محرکه صنایع متوسط و بزرگ است، این صنایع در کنار داشتن ویژگی‌های مثبت ازجمله انعطاف‌پذیری، تولید نیروی انسانی، زمینه‌ساز بودن در افزایش صادرات و پایین بودن هزینه تغییر دچار مشکلاتی نیز هستند که همواره گریبان گیر آن‌ها است.

صنایع کوچک تعاریف متفاوتی دارد و با شاخص‌های مختلفی نیز مطرح می‌شود ولی صنایعی که افراد کمتر از 50 نفر در آن فعالیت داشته باشند صنایع کوچک نامیده می‌شوند، این یکی از عمومی‌ترین تعریف‌های صنایع کوچک است درواقع واحدی که میزان دارایی، گردش مالی، میزان سرمایه و اشتغال آن طبق یک ترکیب ویژه باشد و از این ترکیب فراتر نرود شامل یک مجموعه می‌شود ولی در ایران بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تعریف مذکور مورداستفاده است.

با وجود اهمیت فراوانی که این صنایع در اقتصاد کشور دارد حمایت‌های لازمی که باید در این باره از سوی مسئولان صورت گیرد وجود ندارد و دولت به عنوان متولی حمایت از این نوع صنعت آنگونه که بایدوشاید درصدد حمایت برنمی آید این در حالی است که صنایع کوچک انعطاف قابل‌توجهی در  مقابل نوسانات اقتصادی، سلیقه‌های متغیر بازار و تنوع تولید دارد و سهم مؤثری در توسعه کشور دارد.

اصفهان| حمایت از صنایع کوچک سبب رونق تولید ملی می‌شوداصفهان| تحریم‌ها موجب توقف در تولیدات صنایع کوچک نشده استاصفهان| دولت مسئول ایجاد ارتباط میان صنایع کوچک و جهان است؛ موانع صادرات صنایع‌دستی برطرف شود

این صنایع علاوه بر اینکه تأثیر مهمی در صنعت و اقتصاد و اشتغال‌زایی کشور دارد مشکلاتی از جمله مسائل مالی، محدود بودن بازار هدف مشکلات مدیریتی و بازاریابی و مهم‌تر از آن تمایل به بدهکار شدن به بانک‌ها و مؤسسات مالی است که این مورد از رایج‌ترین معضلات صنایع کوچک کشور است چراکه این واحدها برای ادامه حیات خود در بازار کار مجبور به دریافت تسهیلات با نرخ سود متفاوت می‌شوند ولی نوسانات بازار بعضاً سبب می‌شود حتی این تسهیلات نیز کمکی به ادامه تولیدات نمی‌کند و فقط واحدهای تولید بدهکار بوده و هیچ سودی برای خود کسب نمی‌کنند.

با توجه به اینکه امسال سال رونق تولید نام‌گذاری شده است و این امر اهمیت تولید داخلی بر اقتصاد و توسعه کشور را نشان می‌دهد باید توجه بیشتری به این مورد داشته باشیم و راه اندازی دوباره واحدهای تولیدی راکد و رفع موانع برخی از این واحدها تأثیر بسزایی در این مورد داشته باشد.

ارائه تسهیلات کم‌بهره، کوتاه کردن پروسه اداری، مدیریت مناسب حمایت از تولید داخل، اماده‌سازی بازار محصولات تولیدی از مواردی است که می‌تواند در توسعه صنعت و اقتصاد کشور از طریق صنایع کوچک داشته باشد.

صنایع کوچک موجبات رونق اقتصادی را فراهم می‌کند

امام‌جمعه ارومیه می‌گوید: صنایع کوچک به دلیل امکان راه‌اندازی سریع‌تر و رفع مشکل این صنایع در زمان کوتاه و با سرمایه کمتر، می‌تواند موجبات رونق و بهبود شرایط اقتصادی با توجه به شرایط موجود کشور و وجود تحریم‌های ناجوانمردانه را فراهم کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی به‌عنوان بازوان اقتصادی باید جاذبه لازم برای جذب سرمایه‌گذاران بخش تولید را فراهم کنند می‌افزاید: با تدوین بسته حمایتی و اطلاع‌رسانی مناسب این بسته‌ها باید نسبت به جذب سرمایه به بخش تولید که سبب ایجاد اشتغال می‌شود، اقدام شود.

وی بیان می‌کند: واگذاری زمین‌های صنعتی باید با توجه به صرف مبالغ مالی برای تأمین زیرساخت‌های موردنیاز صنایع، با دقت و توجه بیشتری به سرمایه‌گذاران واقعی بخش تولید انجام شود تا موجبات افزایش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی را منجر شوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه ارتباط صنعت با دانشگاه باید تقویت شود، تصریح می‌کند: باید مشکلات و نیازهای کارخانجات احصاء شود و طی بسته‌هایی به دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور ارائه‌شده و بخش دانشگاهی و علمی کشور نیز به صورت علمی برای رفع مشکلات موجود اقدام کند.

احیاء واحدهای تولیدی به بهبود وضعیت کشور منجر می‌شود

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی می‌گوید: واحدهای تولیدی که داخل شهرک صنعتی هستند شرکت شهرک‌های صنعتی موظف به ارائه خدمات به آن‌ها هست، ولی هماهنگی با دیگر ادارات وظیفه ما نیست.

علی عبدلی می‌افزاید: 60 درصد واحدهای تولیدی صنعتی نیمه فعال هستند که در دو سال اخیر از اولویت کارهای ما احیا واحدهای تولیدی و بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید است.

وی در این باره بیان می‌کند: در طی دو سال اخیر 57 واحد تولیدی به چرخه تولید بازگردانده شده که 20 واحد آن امسال به چرخه تولید بازگشته‌اند که 5 مورد آن مربوط به شهرستان میاندوآب است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی به معرفی شرکت شهرک‌های صنعتی پرداخت می‌گوید: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران؛ برای هر استان شخصیت حقوقی مستقلی دارد به عنوان شرکت مادر محسوب می‌شود

عبدلی بیان می‌کند: 34 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که 25 مورد در حال بهره‌برداری است و دو مورد اضافه خواهد شد که ناحیه صنعتی در چهار برج و دیگری در سلماس است.

به گفته وی رتبه استان در شاخص‌های نواحی صنعتی در سال 96 رتبه 28 بود که در حاضر منتظر ارزیابی‌های جدید هستیم.

گزارش از ثمین کاظمی

انتهای پیام/ش

R41361/P/S6,48/CT7

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد؟

کلیدواژه: حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی صنعت و معدن روز خبرنگار بوشهر قزوین شیراز شهرکرد گرگان خطبه های نماز جمعه عید سعید قربان سانحه تصادف ایلام بیرجند خرم آباد آتش سوزی مشهد

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۳۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کروز اعلام کرد: همه برای بقای اشتغال صنعت خودرو کمک کنیم
 • اجرایی شد‌ن ۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل رونق تولید قم
 • دستگاه‌ها با فهم روح قوانین زمینه رونق تولید را فراهم کنند/ مسئولان اختلافات را به هم‌افزایی مبدل کنند
 • کاهش سهم اصفهان از تولید ارزش افزوده صنعت و معدن کشور
 • استاندار قم: ۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل رونق تولید قم اجرایی شد‌
 • بیرجند| رونق تولید و صادرات به رونق اشتغال ختم می‌شود
 • احیاء ۴۰ واحد صنعتی استان اردبیل در سال رونق تولید
 • احداث دهکده سفال کمک شایانی به تولید صنایع‌دستی قرچک می‌کند
 • رکود ۱۶ هزار واحد تولیدی در سال رونق تولید
 • صنعت یزد قربانی تصمیم‌های غلط/«نه» نظام بانکی به رونق تولید
 • صنعت گردشگری یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد
 • رونق صنایع تبدیلی بادام‌زمینی؛ نیازمند تولید بیشتر
 • پول کجاست؟ / سرمایه‌هایی که به رونق تولید منجر نمی‌شود!
 • قراخانلو: یکی از دستگاه‎‌های نظارتی گفت ۴ شغله هستی!/ کسانی که انتخاب کاندیداهای OCA را به من ارتباط دادند گناه کردند
 • در حوزه تعامل دانشگاه با صنعت بسیار عقب‌تر از دنیا هستیم
 • ارتقای ظرفیت‌های فنی دانشگاه علم و صنعت/ پروژه‌های با ریسک بالا حمایت می‌شوند
 • مدرسه تابستانی بین‌المللی قزوین پنجم شهریور برگزار می‌شود
 • رونق کسب و کار در صنعت و کشاورزی عامل کاهش نرخ بیکاری در اصفهان
 • آغاز راهی پرثمر با دستان خالی/تولید لباس سنتی؛ از حسرت رونق کار تا صادرات مستمر