به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،   ماجرای این جنایت هولناک دهم اسفند سال ۱۳۹۲ زمانی لو رفت که بستگان جوان ۳۲ ساله‌ای که مجردی در یک واحد آپارتمانی در منطقه حافظیه مشهد زندگی می‌کرد، هر چه با تلفن او تماس گرفتند پاسخی نشنیدند. آنان که به شدت نگران شده بودند ساعتی بعد برای اطلاع از وضعیت این جوان به منزل او مراجعه کردند، ولی در آپارتمان قفل بود. در این حال آنان به دنبال قفل ساز رفتند و دقایقی بعد در آپارتمان گشوده شد، بوی تعفن در واحد آپارتمانی پیچیده و رختخواب‌های داخل کمد دیواری به هم ریخته بود. در یک لحظه وقتی در کمد دیواری باز شد ناگهان جسد جوان ۳۲ ساله پیدا شد که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

این گزارش حاکی است: لحظاتی بعد تلفن ۱۱۰ به صدا درآمد و ماموران انتظامی به دستور سرهنگ عبدالهی (رئیس وقت کلانتری شهرک ناجا) عازم محل وقوع جنایت شدند. نیرو‌های انتظامی پس از انجام تحقیقات مقدماتی از مردی که جسد را پیدا کرده بود، به حفظ صحنه حادثه پرداختند و مراتب را به قاضی موحدی راد (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه که هم اکنون دادستان مرکز سیستان و بلوچستان است) اطلاع دادند.

با توجه به اهمیت ماجرا، دقایقی بعد مقام قضایی به همراه کارآگاهان پلیس جنایی آگاهی و تشخیص هویت به محل کشف جسد رفتند و بدین ترتیب بررسی‌های قضایی درباره این جنایت هولناک ادامه یافت. تحقیقات نشان می‌داد عامل یا عاملان جنایت، در اتاق پذیرایی با مقتول درگیر شده اند و پس از آن که دهان وی را با پارچه‌ای محکم بسته اند با ضربات متعدد چاقو او را به قتل رسانده اند.

این در حالی بود که آثار خون روی مبل ها، تلویزیون و دیگر نقاط پذیرایی دیده می‌شد، اما قاتل یا قاتلان در فرصت مناسب سعی کرده بودند همه آثار و لکه‌های خون را از بین ببرند. همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول به خاطر اختلاف خانوادگی مجردی زندگی می‌کرد و خودروی ۲۰۶ او نیز سرقت شده است؛ بنابراین گزارش، پزشک قانونی به دلیل فساد نعشی جسد احتمال داد که جوان ۳۲ ساله حدود یک هفته تا ۱۰ روز قبل به قتل رسیده است و سپس عامل یا عاملان جنایت، با بیرون آوردن رختخواب ها، جسد را داخل کمد دیواری پنهان کرده اند.

با توجه به سرنخ‌های موجود، تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت فجیع ادامه یافت.

گزارش ها حاکی است: مدتی بعد متهم به قتل که امیر نام داشت با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر و به قتل «حامد» (مرد ۳۲ ساله) اعتراف کرد. او در اعترافات خود موضوع را به مسائل خاص اخلاقی کشاند و گفت: حامد مرا به خانه مجردی دعوت کرد و گفت با دختری قرار دارد، اما وقتی به آن جا رفتم احساس کردم که او نیت سوئی دارد به همین دلیل به آشپزخانه رفتم و زمانی که چاقو را برداشتم با هم درگیر شدیم که من ضرباتی به پشت سر و گردن و شکم او زدم و سپس جسدش را درون کمد پنهان کردم.

این گزارش حاکی است متهم این پرونده جنایی وقتی در برابر سوالات متعدد مقام قضایی قرار گرفت، به تناقض گویی پرداخت و دیگر چاره‌ای جز بیان حقیقت نیافت.

او در حالی که ابراز ندامت می‌کرد، گفت: فکر می‌کردم مقتول خیلی پولدار است به همین خاطر وسوسه شدم تا به حساب بانکی او دستبرد بزنم. پس از قتل هم می‌خواستم لوازم منزلش را سرقت کنم که موفق نشدم.

وی ادامه داد: روز حادثه به آپارتمان مجردی رفتم و در کنار او مقداری مشروب خوردم. نقشه قتل را از قبل طراحی کرده بودم تا اثری از خود به جا نگذارم. به همین دلیل هم کاردی را با خودم برده بودم. در یک لحظه او را از پشت با کارد زدم و پس از آن نیز ضربات دیگری به بدنش وارد کردم. سپس جسد را به داخل حمام کشاندم و آثار خون‌ها را شستم.

پس از آن هم جسد را داخل کمد دیواری پنهان کردم و با برداشتن کارت‌های عابربانک، ساعت، کفش، ادکلن، سشوار و کیف حاوی ۶۵هزار تومان پول، سوار خودروی ۲۰۶مقتول شدم و فرار کردم. پس از چند روز از ترس دستگیری خودرو را در منطقه مجیدیه قاسم آباد رها کردم و مبلغ یک میلیون و ۲۵۰هزارتومان پول را که در حساب بانکی او بود از طریق کارت عابربانک و با همدستی یکی از دوستانم برداشت کردم.

دوست متهم نیز که با دستور قاضی موحدی راد دستگیر شده بود، بیان کرد: حدود ۱۰روز قبل از وقوع قتل دوستم (متهم) به من گفت: یک خودروی ۲۰۶ مدل ۹۰ سفیدرنگ می‌توانی برایم پیدا کنی که من آن را بخرم! به همین دلیل هم وقتی او را با خودرویی با این مشخصات دیدم مشکوک نشدم و فکر کردم او خودرو را خریده است. پول‌ها را هم بنا به درخواست دوستم از عابربانک برداشت کردم و فکر نمی‌کردم که دزدی باشد.

در پی اعترافات صریح متهم، و بازسازی صحنه قتل در حضور قاضی موحدی راد، این پرونده جنایی در شعبه دوم کیفری یک خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از تایید رای قصاص نفس توسط قضات شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور به اجرای احکام مشهد ارسال شد.

این گزارش حاکی است: متهم ۲۷ ساله این پرونده جنایی نیز سپیده دم روز نوزدهم مرداد با حضور قاضی زرگر (قاضی اجرای احکام دادسرای عمومی وانقلاب) در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد و بدین ترتیب پرونده این جنایت هولناک با اجرای احکام قصاص نفس مختومه شد.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اولیای دم پرونده قتل، محکوم ۳۲ ساله را بخشیدند

خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی از نجات یک قاتل قبل از اجرای حکم قصاص از چوبه دار در این شهرستان خبر داد. تاریخ انتشار: 11:16 - 29 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۲۹۰۸

صمدزاده دادستان عمومی و انقلاب خوی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از نجات یک قاتل قبل از اجرای حکم قصاص از چوبه دار در این شهرستان خبر داد

وی گفت: محکوم بر اساس احکام صادره و با تأیید دیوان عالی کشور به جهت ارتکاب قتل مرحوم به قصاص نفس محکوم شده بود که‌توسط اولیای دم پرونده بخشیده شد.

دادستان عمومی و انقلاب خوی افزود: قاتل در سال ۱۳۹۱ و در پی اختلاف محلَی بین روستای خاکمردان و شهر دیزج دیز خوی وسیله اسلحه کلاشینکف، جوان ۲۰ ساله‌ای را به قتل رسانیده بود.

صمدزاده اظهار کرد: با تلاش‌های مستمر و شبانه روزی این دادستانی و کارگروه صلح و سازش و بهره گیری از ظرفیَت زندان و ریش سفیدان و معمدین محلَی، به لطف خداوند متعال و در حین اجرای حکم قصاص نفس و زیر چوبه دار، به لطف، مساعی و تلاش‌های معمول به ثمر نشست و اولیای دم از قصاص نفس قاتل فرزند خویش منصرف و رضایت کتبی بی قید و شرط خود را اعلام و عملیَات اجرای قصاص نفس متوقَف گردید.

وی گفت: در طی ماه اخیر این پنجمین مورد از پرونده‌های قتل عمد (قصاص نفس) بود که در جریان اجرای حکم قصاص نفس، تلاش‌های دادستانی و کارگروه صلح و سازش به بار نشسته و منتهی به اخذ رضایت می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب خوی همچنین از ادامه تلاش‌های کارگروه اخذ رضایت برای سایر پرونده‌های قتل عمد (قصاص نفس) خبر داد.

بیشتر بخوانید.

آزادی ۳۰۵ زندانی با تلاش شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان آذربایجان غربی نجات یک قاتل در حین اجرای حکم قصاص نفس و زیر چوبه دار

انتهای پیام/

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد؟

کلیدواژه: اخبار حوادث حوادث قتل عمد قتل با چاقو

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۴۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افشای راز قتل زن خانه دار
 • از دستگیری باند سارقان اینترنتی تا کشف ۹۹۰ گرم هروئین در دیلم
 • توییتر حساب‌های حمایت از کشمیری‌ها را بست
 • سرقت از 1000 کارت بانکی توسط 2 نوجوان در بوشهر
 • دستگیری دو نوجوان که از ۱۰۰۰ کارت بانکی سرقت کرده بودند
 • سارقان اینترنتی ۱۰۰۰ حساب بانکی در دام پلیس
 • پایان سرقت مرگبار با 250 ضربه چاقو
 • پلیس بوشهر سارقان اینترنتی ۱۰۰۰ حساب بانکی را دستگیر کرد
 • سارقان اینترنتی در بوشهر دستگیر شدند/ برداشت از ۱۰۰۰ کارت بانکی
 • دستگیری 2 متهم به قتل در سراوان
 • حملات ائتلاف سعودی علیه ماهیگیران یمنی جنایت جنگی است
 • طناب دار!
 • پنجاهمین سالروز آتش سوزی مسجد الاقصی/ جنایت ادامه دارد
 • تشریح اقدامات قوه قضاییه در راستای پیشگیری از کلاهبرداری با شگرد تماس تلفنی و هدایت سوژه به پای دستگاه خودپرداز/ پانزده هزار سیم کارت‌ مورد استفاده کلاهبرداران تلفنی با دستور مقام قضایی مسدود شد/ اعمال محدودیت برای افتتاح حساب جدید
 • پانزده هزار سیم کارت‌ مورد استفاده کلاهبرداران تلفنی با دستور مقام قضایی مسدود شد/ اعمال محدودیت برای افتتاح حساب جدید
 • بن بست ۱۱ ساله در جنایت شیطانی
 • گفت و شنود/ طناب دار!
 • با متفاوت‌ترین قاضی دنیا آشنا شوید
 • هوش مصنوعی در چین قاضی شد