اولیای‌ دم میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفي، رضایت کتبی خود را نسبت به قصاص اعلام کردند و این رضایت‌نامه کتبی اولیای دم میترا استاد در آخرین ساعات اداری روز گذشته در پرونده ثبت شد.

به گزارش شرق، این خبر به صورت غیررسمی از سوی نزدیکان هر دو خانواده شایع شده‌ بود با این حال هیچ منبع رسمی‌اي آن را تأیید نکرده بود تا اینکه مسعود استاد برادر میترا که رابطه نزدیکی با خواهرش داشت و از معدود اعضای خانواده بود که به خانه میترا و محمدعلی نجفی رفت‌وآمد می‌کرد، خبر اعلام رضایت را در صفحه اینستاگرامش منتشر كرد.

مسعود استاد با انتشار آیه‌ 134 سوره آل‌عمران در صفحه اینستاگرامش خبر داد پدر و مادر و خواهرزاده‌اش اعلام گذشت کرده‌اند. در متن منتشرشده در صفحه اینستاگرام مسعود استاد گفته شده با پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و دو وکیلشان تصمیم به گذشت گرفتند.

در این متن آمده‌ است: از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم و امیدواریم آقای محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی‌مانده به دور از سیاست به تزكيه نفس بپردازد.

او همچنین تلویحا به شایعاتی درباره خودش نیز پاسخ داد و نوشت فرزند روستازاده‌ای به نام کاکابرار از دیار کرمانشاه است، بدون رانت در بهترین دانشگاه‌های ایران درس خوانده و در حال حاضر هم فقط استاد دانشگاه است و تدریس می‌کند.

اشاره مسعود استاد به گفته‌هایی درخصوص استخدام او با وساطت محمدعلی نجفی در شهرداری تهران است که او با این نوشته سمتش در شهرداری را تکذیب کرده ‌است.

گزارش خبرنگار ما حاکی است برگه کتبی گذشت اولیای‌ دم توسط مسعود افرازه وکیل‌مدافع اولیای ‌دم صبح دیروز به شعبه 9 دادگاه کیفری استان تهران برده شد اما به دلیل برخی نواقص ثبت نشد تا اینکه در آخرین ساعات اداری دیروز این نواقص برطرف و برگه اعلام گذشت قطعی در پرونده با دستور قضائی ثبت شد.

همچنین گفته می‌شود یک نسخه از این برگه در اختیار حمیدرضا گودرزی وکیل‌مدافع متهم قرار گرفته ‌است.

میترا استاد هفتم خرداد ماه سال جاری در خانه‌اش در برج‌های دوبرال در خیابان خوردین سعادت‌آباد به ضرب گلوله کشته‌ شد. جسد میترا را زهرا و علیرضا دختر و داماد نجفی پیدا کردند و موضوع را به مأموران خبر دادند. چند ساعت بعد از این حادثه نجفی خود را به پلیس معرفی و اعتراف کرد با همسر دومش میترا استاد درگیر شده و بدون اراده به سمت او تیراندازی کرده‌ است. پرونده با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 9 دادگاه کیفری استان ارسال شد. نجفی در جلسه دفاعیاتش یک بار دیگر گفت که قصدی برای شلیک گلوله‌ها به سمت میترا نداشته و گلوله‌ها حین درگیری آنها و بدون اراده شلیک شده‌ است.

او گفت: مدتی بود صحبت از طلاق بود. من به او گفتم همه حق و حقوقت را می‌دهم، از هم جدا شویم؛ راضی نمی‌شد. شب قبل از حادثه با هم جروبحث کرده ‌بودیم. صبح به حمام رفت، من اسلحه را برداشتم و به حمام رفتم؛ قصدم این بود که به او بگویم درگیری ما آن‌قدر جدی هست که اگر راضی به طلاق نشوی ممکن است کار به قتل برسد. سلاح را نشان دادم و گفتم آخر راهی که تو می‌روی، همین است. ترسید، به سمت من آمد و سعی کرد سلاح را از من بگیرد. گلاویز شدیم و تیرها شلیک شد. من قصدم شلیک نبود.

گودرزی وکیل‌مدافع نجفی نیز به شلیک‌های بی‌هدف در حمام اشاره کرد و گفت نحوه ورود گلوله به بدن مقتول نشان می‌دهد تیر کمانه کرده ‌است.

هرچند زخم بیضی‌شکل ایجادشده روی بدن مقتول مهم‌ترین گره این پرونده بود و کارشناس اسلحه‌ای که در دادگاه نیز حضور داشت تأیید کرد که چنین بریدگی‌اي ناشی از کمانه‌کردن یا ورود غیرمستقیم تیر است اما دادگاه این استدلال را قبول نکرد و رأی قصاص متهم به خاطر قتل عمد و همچنين دو سال حبس بابت نگهداری سلاح غیرمجاز را صادر کرد.

حمیدرضا گودرزی، وکیل نجفی، دیروز در واکنش به خبر گذشت اولیای‌دم در متنی کوتاه که برای روزنامه «شرق» ارسال کرد، نوشت: اينكه با عبور از كينه‌ها به سوي مهر قدم برداريم، بر بدي‌ها و تلخي‌ها چشم فروبنديم و به سوي آينده‌اي سرشار از ايثار و گذشت گام برداريم و فرزندانمان را بياموزيم كه بخشش بسيار والاتر و بالاتر از انتقام است كار آساني نيست. خانواده مهربان و صبور استاد با وجود تحمل رنج‌ها و دردهاي بي‌پايان با پذيرش صلح و دوستي خط بطلان بر كينه و خشم و انتقام كشيدند و مروج آموزه‌هاي ديني و تاريخي سرزمينمان شدند كه عفو بهتر از انتقام و گذشت برتر از مجازات است. خبر اعلام گذشت اوليای ‌دم و وراث قانوني مرحومه ميترا استاد را تأييد مي‌كنم. پدر و مادر مرحومه و فرزندش مهيار و ولي قهري وي روز گذشته با حضور در دفتر اسناد رسمي سند رضايت‌نامه قطعي را امضا كردند و بدين‌ترتيب در موضوع قتل عمد و ساير شكايات اعلام گذشت رسمي کردند.

دستيابي به رضايت در پرونده‌اي با اهميت اجتماعي دشواري‌ها و دست‌اندازهاي فراواني دارد كه با تشكيل جلسات گفت‌وگوي فشرده و مذاكرات جزء‌به‌جزء درباره‌ دغدغه‌ها و ابهامات خانواده داغديده استاد ميسر شد. بي‌ترديد ياري و عنايت خداوند متعال از يك سو و خيرخواهي و همراهي معتمدين دو خانواده كه دست ياري به سوي ما دراز كردند در تصميم خانواده مرحومه براي اعلام گذشت بسيار مؤثر بود. از خداوند متعال براي خانواده استاد صبر و شكيبايي و اجر جزيل خواستارم.

بنا بر این گزارش، نجفی بعد از انجام مراحل قانونی باید به دلیل جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه برود و حکم تازه‌ای درباره او صادر شود.

منبع: فرارو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رسم ابرار بهانه‌ای برای ترویج سنت اهل بیت در خصوص بخشش به نیازمندان/ تحقق گام دوم انقلاب یکی از اهداف طرح است

معاون فرهنگی و هنری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: تحقق انتظارات رهبر انقلاب جهت رسیدگی به مستضعفان و محرومیت زدایی که در گام دوم انقلاب اسلامی به آن اشاره شد یکی از اولویت های مهم اجرایی کردن طرح رسم ابرار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی متهدی نژاد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه سوره هل اتی در روز 25 ذیحجه در شان اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله نازل شد، افزود:در راستای سبک زندگی و الگوبرداری از سنت امام علی(ع)و خانواده مطهر ایشان طرح مردمی رسم ابرار به مدت سه روز همزمان با سراسر کشور در سیستان وبلوچستان هم اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۵ ذی‌الحجه مظهر تجلی یکی از فضائل اهل بیت است، گفت: این طرح توسط معاونت فرهنگی هنری سازمان بسیج با همکاری سایر سازمان ها و نهادهای کشوری و با هدف الگوبرداری و ترویج سنت اهل بیت علیه السلام در خصوص بخشش به فقرا. ایتام و زندانیان، تحقق انتظارات امام راحل و رهبر انقلاب در خصوص ضرورت رسیدگی به مستضعفان و رفع محرومیت زدایی به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب، تعالی معنوی و ارتقای سطح اخلاق اسلامی پاسداران. بسیجیان. خانواده آنها و آحاد مردم از طریق اجرای این طرح و نهادینه کردن فرهنگ مشارکت عمومی و همچنین هدفمند کردن رسیدگی به وضعیت مستضعفان در سه بخش فقرا ایتام و آزادی زندانیان برگزار می شود.

معاون فرهنگی و هنری سپاه سلمان استان ادامه داد: در این طرح که از روز یکشنبه تا سه‌شنبه( 5-3 شهریور ماه) ادامه می‌یابد هزینه افطاری افراد به نیازمندان اهدا می شود به گونه ای که روز ۲۳ ذی الحجه (یکشنبه ۳ شهریور) جهت کمک به مساکین و فقرای جامعه، ۲۴ ذی الحجه جهت کمک به ایتام و روز ۲۵ ذی الحجه که مصادف با اعطای افطار اهل بیت به اسیر است با همکاری سازمان زندان‌ها و ستاد دیه دفاتر حمایت و یا ستاد صبر شماره حساب مشخصی جهت کمک به آزادی زندانیان تعلق گرفته است.

متهدی نژاد با بیان اینکه طرح رسم ابرار بهانه‌ای برای احیا و ترویج سنت اهل بیت در خصوص بخشش به ایتام، فقرا و زندانیان است،خاطر نشان کرد: تحقق انتظارات مقام معظم رهبری جهت رسیدگی به مستضعفان و محرومیت زدایی که ایشان در گام دوم انقلاب اسلامی فرمودند" در جمهوری اسلامی دلهای مسئولان به طور دائم باید برای رفع محرومیت ها بتپد و از شکاف های عمیق طبقاتی به شدت بیمناک شد... همچنین غفلت از قشرهای نیازمند حمایت، به هیچ رو مورد قبول نیست"  یکی از اولویت های مهم در اجرایی کردن این طرح است.

انتهای پیام/

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد؟

کلیدواژه: مسعود استاد میترا استاد محمد علی نجفی قتل میترا استاد

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۴۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زوایای پنهان پرونده نجفی
 • ابرار طرحی برای احیای سنت بخشش به فقرا و زندانیان است
 • طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده بلکه قتل را برعهده گرفته
 • نجفی آزاد می شود؟
 • خانواده علیرضا شیر محمدعلی: چرا مدیران و افسران زندان دادگاهی نمی‌شوند؟
 • تبریز| نمایشگاه آثار زنده یاد استاد ابراهیم بخت شوهی به روایت تصویر
 • یاشار برای دومین قتل هم از خانواده مقتول رضایت گرفت و اعدام نشد
 • لزوم پیگیری ابهامات پرونده «نجفی»
 • سرنوشت مشابه مدیران عامل صنعت خودرو/ لزوم پیگیری ابهامات پرونده «نجفی» /مسئولان نظام مانع بکارگیری ادبیات تملق‌گویانه دیکتاتورپرور شوند
 • تندیس استاد شهریار در پارس‌آباد مغان رونمایی شد
 • علت اعتراض نجفی به حکم دادگاه
 • چرا نجفی پس از گرفتن رضایت، باز هم به حکم قصاص معترض است؟
 • توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه
 • شما نظر دادید؛ بخشش محمدعلی نجفی تصمیمی صحیح یا اقدامی مشکوک؟
 • بخشش قاتل دریک قدمی چوبه دار
 • زمان آزادی نجفی از زندان
 • راز ملاقات علامه جعفری با امیرالمومنین (ع)
 • وکیل سابق نجفی: او میترا استاد را نکشته بود!
 • نجفی قاتل نیست؟