عنایت الله رحیمی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سپیدان، انتخابات را  تکامل هر چه بیشتر مردم سالاری دینی دانست و گفت: تلاش می‌کنیم انتخاباتی سالم، قانون مند، رقابتی و در نهایت آرامش و امنیت با مشارکت حداکثری مردم برگزار کنیم.
استاندار فارس گفت: سیاسیون، رسانه ها، جریان ها و تشکل ها در سال انتخابات با میزان پایبندی به اخلاق اسلامی ، رعایت حقوق شهروندی و حریم خصوصی محک زده می‌شوند.
وی در ادامه گفت: فضای مجازی با وجود اینکه فرصت است گاه به بستری برای  تهدید، بی اخلاقی و تهمت ها و افتراها تبدیل می‌شود که متولیان امر باید به این امر توجه داشته باشند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید اظهار داشت: عملیاتی شدن این شعار نیازمند برنامه است که خوشبختانه توسط دستگاه‌های اجرایی تهیه و گام‌های اثرگذاری نیز برداشته شده است.
 وی همچنین با اشاره به تبیین  بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم‌رهبری عنوان کرد: دولت تدبیر و امید این بیانیه را به عنوان یک راهبرد اساسی در دستور کار قرار داده و گام های بلندی در این مسیر برداشته است.
رحیمی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری در شهرستان سپیدان، افزود: معرفی این شهرستان به عنوان شهرستان ویژه گردشگری امری پسندیده است و این اتفاق باید رقم بخورد.
وی در باره طرح جامع گردشگری نیز گفت: این طرح  از  سال ۹۳ تهیه  و به علت اختلاف دیدگاه ها به دانشگاه شیراز ارجاع شده و مراحل نهایی تصویب را طی می کند که پس از تصویب ابلاغ و بر مبنای آن برنامه ها اجرایی خواهد شد.
استاندار فارس با بیان اینکه خشکسالی‌های پیاپی مشکلاتی در خصوص تامین آب شرب شهرستان سپیدان ایجاد کرده است، اقدامات انجام‌شده در راستای رفع این مشکل را درخور توجه ارزیابی کرد و افزود: احداث چند حلقه چاه، بازسازی،پاکسازی و بهداشتی کردن چشمه ها از جمله این اقدامات است.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ اعتبارات شهرستان ۴۹  میلیارد بوده که ۳۸ میلیارد ابلاغ و جذب شد که سبب اجرای پروژههای قابل توجهی  شده است، عنوان کرد: از ابتدای سال ۹۸ نیز تاکنون ۲۰ میلیارد تومان ابلاغ شده که در قالب اعتبارات نفت و گاز، تملک دارایی ها و توازن توزیع اعتبارات انجام شده و ادامه می‌یابد. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اقداماتی که در حوزه راه و شهرسازی شهرستان سپیدان انجام شده است   احداث بزرگراه شیراز - سپیدان به طول  ۲۵ کیلومتر، تقاطع غیر هم سطح برشنه، احداث کمربندی جنوبی اردکان و کمربندی بیضا ، روکش آسفالت راه های روستایی بیش از  ۳۸ کیلومتر از جمله این اقدامات است.
استاندار فارس، واگذاری زمین های روستایی و مقاوم سازی ۲ هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی و اختصاص  تسهیلات کم بهره بابت مقاوم سازی بیش از ۳ هزار و ۳۴۶ میلیون ریال از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان سپیدان برشمرد.
وی با اشاره به اینکه از ۲۰۴ روستای مشمول گازرسانی در شهرستان سپیدان ۱۶۸ رورستا از گاز بهره مند شده ۲۰ روستا در دست اجرا و ۱۶ روستا در دست طراحی است اقدامات این حوزه را مناسب ارزیابی کرد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه ورزش و جوانان اقدامات مناسبی در شهرستان سپیدان انجام داده است،  احداث هفت زمین چمن روستایی، ۴ سالن سرپوشیده ، پیست دو میدانی سپیدان، کمپ بین المللی جوانان جهان اسلام، زورخانه و بازسازی استخر سپیدان را بخشی از اقدامات این سازمان در سپیدان دانست.
استاندار فارس با اشاره به تشکیل ستاد گلخانه ها در استان به برنامه توسعه گلخانه ای در شهرستان سپیدان اشاره کرد و عنوان کرد: برنامه توسعه گلخانه ای سپیدان ۲۴۴ هکتار در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: از ۴۰ هکتار کشت گلخانه ای حال حاضر در سپیدان ۳۷ هکتار در دولت تدبیر و امید احداث شده است.
استاندار فارس با بیان اینکه در حوزه  اشتغال پایدار روستایی نیز اقداماتی در این شهرستان انجام شده  است بیان کرد:   سهم مصوب اعتبارات شهرستان  ۱۹ میلیارد بوده و طرح هایی به ارزش  ۸۲ میلیارد به بانک معرفی شده که   ۲۱ میلیارد به طرح هاپرداخت شده است.
وی یادآور شد:  سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات نیز در حوزه اشتغال فراگیر در این شهرستان پرداخت شده است.
رحیمی افزود: ایجاد ۴ هزار هکتار آبیاری نوین، ۲۹۷ هکتار از ۳۰۰ هکتار توسعه گیاهان دارویی،۴ هزار و ۵۰۰ هکتار  کشت نشایی سبزی و سیفی از  ۵ هزار هکتار موجود ، طرح های تولید قارچ، ۱۵ صندوق زنان روستایی، صندوق حمایت از بخش کشاورزی، راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی از دیگر اقدامات بخش کشاورزی در دولت تدبیر و امید است که در شهرستان سپیدان انجام شده است.
وی یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری شهرستان سپیدان را  ایجاد و حمایت از اقامتگاه های بوم گردی دانست و با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ اقامتگاه در استان وجود دارد که ۱۰ مورد در شهرستان سپیدان راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: طبق پیش بینی  صورت گرفته تعداد اقامتگاه های بوم گردی سپیدان تا پایان سال به ۳۰ اقامتگاه افزایش می یابد.
شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در ۸۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.
۹۶۰۳ / ۲۰۲۷

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۹۰۷ هکتار زمین در هرمزگان به طرح های صنعتی و کشاورزی واگذار شد

رییس استعدادیابی و بهره برداری منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: زمین های ملی شناسایی شده در شهرستان های بندرعباس، سیریک، حاجی آباد، رودان، پارسیان، بندرلنگه، جاسک، بستک، بندرخمیر میناب، بشاگرد و قشم است.

حمید حسین پور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به وظایف این اداره کل و همکاری کارشناسان مربوطه، بررسی های میدانی در زمین‌های مستعد برای اجرای طرح های مختلف عمرانی و کشاورزی استعدادیابی شد.

وی اظهار داشت: این اقدام‌ها با هدف ایجاد اشتغال برای روستاییان، استقبال و تسریع در انجام فعالیت های اقتصادی و عمرانی استان انجام شده است.

از مساحت هفت میلیون و ۲۰۰ هزار هکتاری استان هرمزگان، شش میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است که یک میلیون و ۸۰ هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و ۹۳ هزار هکتار مرتع و یک میلیون و ۵۶۵ هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می‌دهد.

۹۹۴۴ /۶۰۴۸

 


  

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: سپیدان استانداری فارس

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۴۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • راهکارهای تبدیل مساجد به قرارگاه اجتماعی و فرهنگی/ انتظارات ائمه جماعت از مراکز مسئول
 • مسأله تجزیه یمن به یک تهدید واقعی تبدیل شده است
 • پوگبا تهدید به قتل شد!
 • سرمربی تیم ملی کشتی همزمان با مسابقات جهانی، تهدید به اخراج شد
 • بیش از 92 درصد کارگران کشور قراردهای موقت دارند/بازنشستگی اجباری تخلف است/عدم توجه وزرات کار عامل اصلی تصویب آیین نامه قراردادهای دائمی
 • زوله: رناتو سانچز پیشرفت زیادی داشته است؛ او فرصت کافی برای بازی در بایرن مونیخ را پیدا خواهد کرد
 • امسال ۴۲۰ هکتار عرصه‌های ملی سمنان حدنگاری می‌شود
 • راه‌اندازی کتابخانه تخصصی کارگری در سپیدان
 • تبدیل وضعیت تمامی پرسنل تامین نیرو/ دفاع تمام قد شهردار تبریز از تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی
 • حقوق بازنشستگان فولاد برای اولین بار پیش از موعد پرداخت می شود
 • وجود ۲۶ هکتار گلخانه در سیرجان
 • عیدی بازنشستگان فولاد؛ حقوق پیش از موعد
 • استاندار: مسئولان خراسان رضوی از فرصت سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده کنند
 • دبیر: با نامه‌نگاری نمی‌گذاریم خطری کشتی ایران را تهدید کند/ حدود ۴ میلیارد تومان به اتحادیه جهانی بدهکاریم
 • ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در طرح اشتغال روستایی/ماندگاری دلار در کانال ۱۱ هزار تومان
 • اقدامات کمیته امداد در سال ۹۸
 • وحشت در برابر وحشت/ با پوزش از حضرات آیات! / واپسین دولت مشروطه
 • خودکفایی با تبدیل تهدید به فرصت حاصل می‌شود
 • توقیف مجدد نفتکش آدریان تهدید کشتیرانی‌آزاد است