به گزارش خبرنگار مهر، چهارشنبه شب در مراسمی با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، اصغر مصاحب معاون سازمان صنایع کوچک کشور، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، زاهدی استاندار، محمد قاسمی دادستان، سعید نبیل رئیس سازمان صمت استان، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین و جمعی از صنعتگران، اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین با محوریت شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین گشایش یافت.

عبدالمحمد زاهدی در این مراسم گفت:خوشبختانه با درک شرایط موجود شاهد تعامل و همکاری خوب همه دستگاههای اجرایی هستیم که در این میان دستگاه قضایی همراهی بسیار خوبی در تولید داشته است که جای تشکر دارد.

وی افزود: در شرایط کنونی باید به چند موضوع توجه شود که از آن جمله ساماندهی ارتباط صنعت و دانشگاه و تعریف حقوقی و فنی در این زمینه ضروری است.

استاندار قزوین یادآورشد: به نظر می رسد هیچگاه سر و سامان قابل پیگیری نداشتیم ولی باید دانست هم آموزش عالی به تولید نیاز دارد و هم تولید به دانشگاه لذا باید با درک متقابل به این تعامل رسید.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات بین کارآفرینی و سرمایه گذاری اشتباه گرفته می شود و سرمایه گذار را جای کارآفرین می گذاریم در حالی که اصل کارآفرینی ایجاد کسب و کار جدید و نوآورانه است.

زاهدی یادآورشد: هر روز عناوین کسب و کار عوض می شود لذا باید شرکت های کارآفرین حمایت شوند اما باید دانست یک کارآفرین می تواند سرمایه گذار باشد اما هر سرمایه گذاری شاید کارآفرین نباشد.

استاندار قزوین اظهارداشت: تامین مالی در بخش صنعت بسیار مهم است اما هنوز برای درمان دردها فقط یک قرص مسکن بانکی را یاد گرفته ایم در حالی که راههای تامین مالی در دنیا فقط بانک نیست.

زاهدی گفت: موضوع مالکیت بسیار اهمیت دارد لذا دنبال بورس و فرابورس نمی رویم اما چون در فرهنگ ما مالکیت شخصی مهم است باید به این موضوع اهمیت داده شود.

استاندار قزوین بیان کرد: حرکتی که در نمایشگاه صورت گرفته آغاز خوبی است که باید تداوم یابد و از همه ظرفیت های داخلی برای رونق اقتصادی استفاده کنیم.

زاهدی یادآورشد: حضور مسئولان کشوری در استان ها بیانگر رویکرد گره گشایی از مشکلات صنعت است که امیدواریم شاهد رونق تولید هم باشیم.

اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین با محوریت شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین امروز گشایش یافت.

 این نمایشگاه تا ۲۵ مرداد ماه  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین برپاست و ضمن برگزاری نشست های تخصصی برای گفتگوی رودر روی صنعتگران و نخبگان دانشگاهی هم برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

در این نمایشگاه که به مدت ۳ روز برپاست بیش از ۵۰  واحد تولید کننده و ۱۵ مرکز دانشگاهی حضور دارند.

اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین در مدت برگزاری از ساعت ۱۷ الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی(ره) جنب صدا و سیما برای بازدید عموم دایر است.

در این نمایشگاه از واحدهای فنآور نمونه تجلیل شد.

کد خبر 4693009

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آشنایی با انواع سیستم اطفا حریق

تا به حال چقدر به تجهیزات سیستم‌های اعلام و اطفا حریق که در جای جای ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری دیده می‌شوند توجه کرده‌اید؟ به این فکر کرده‌اید که همین تجهیزات که اکثر اوقات بی‌توجه از کنارشان می‌گذرید ممکن است روزی که تصادفاً در میان حریق گیر افتاده باشید، از مرگ یا سوختگی شدید نجاتتان دهند؟

آشنایی با انواع سیستم اطفا حریق به چند دلیل ضروری است. اول اینکه اگر شخصی در شرایط اضطراری در آتش سوزی گیر افتاد، سیستم‌های اطفا حریق چطور عمل خواهند کرد و دوم اینکه اگر شخصی در موقعیت انتخاب سیستم اطفا حریق مناسب برای فضای اداری، مسکونی، سوله یا فضایی تجاری است، بداند کدام سیستم اطفا حریق برای فضایی که مد نظر دارد مناسب است.

نکته جالب توجه در سیستم‌های اطفا حریق این است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد و نمی‌توان گفت کدام سیستم از تمام جهات بهترین انتخاب است؛ اما دو نوع از سیستم‌هایی که بیشترین مزایا را نسبت به دیگر سیستم‌های اطفا حریق دارند، سیستم اطفا حریق آیروسل و سیستم اطفا حریق اسپرینکلر است که در این مطلب به طور مختصر این سیستم‌ها و کاربرد آنها معرفی خواهد شد.

تجهیزات و حسگرهای سیستم اسپرینکلر (یا آب فشان) احتمالا در مکان‌های مختلفی به چشم همه خورده است. برای درک ساده‌ی اینکه سیستم اطفا حریق اسپرینکلر چطور عمل می‌کند، باید مجموعه‌ای از لوله‌ها و شیرهای آب را تصور کرد که از فضاهای مختلف ساختمان عبور کرده‌اند. در یک شیر آب معمولی، اگر شیر به سمتی چرخانده شود، آب باز خواهد شد اما در سیستم اسپرینکلر، برای باز شدن جریان آب و پاشش روی فضای اطراف به گرما، دود یا سایر نشانه‌های حریق، نیاز است تا حسگر سیستم اطفا حریق فعال شود و آب از طریق اسپرینکلرهای نصب شده در سقف یا دیوارها به اطراف پاشیده شود.

سیستم‌های اسپرینکلر به چند مدل متفاوت سیستم‌های لوله تر، سیستم‌های لوله خشک، سیستم‌های پیش عملگر و سیستم‌های سیلابی دسته بندی می‌شوند.

این دسته بندی براساس مدل و واکنش سیستم در هنگام وقوع حریق انجام شده است و مبنایی است برای انتخاب سیستم متناسب با نوع کاربری فضایی که قرار است در آن استفاده شود.

کاربرد سیستم اسپرینکلر

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

سالن‌های همایش و سینما

پارکینگ‌های عمومی

مجتمع‌های تجاری، اداری و تفریحی

ساختمان‌ها و برج‌های مسکونی

هتل‌ها و مراکز اقامتی

انبارها

پایانه‌های مسافری

شاید این سوال وجود داشته باشد که سیستم اطفا حریق اسپرینکلر چه معایبی ممکن است داشته باشد که برای برخی فضاها، انواع دیگری از سیستم اطفا حریق ترجیح داده می‌شود؟

تصور کنید یک کتابخانه با حجم انبوهی از کتاب‌های ارزشمند دچار حریق شده باشد. اگر سیستم نصب شده، اسپرینکلر باشد و برای محافظت از کتاب‌ها در مقابل حریق، آب را با فشار در فضا بپراکند، احتمالا کتاب‌ها پیش از سوختن، به دلیل قرار گرفتن در معرض حجم و فشار پاشش آب از بین می‌روند! بنابراین برای هرفضایی باید به دنبال سسیستم اطفای حریق مناسب بود.

سیستم اطفا حریق پودری آیروسل نیز از سیستم‌هایی است که مزایای مهمی دارد، از جمله اینکه نسبت به برخی دیگر از سیستم‌های اطفا حریق آسیب کمتری به محیط زیست می‌زند. مثلا نوعی از سیستم اطفا حریق به نام سیستم اطفای حریق هالون 1301 که در گذشته کاربرد بیشتری داشت، آسیب جبران‌ناپذیری به محیط زیست وارد می‌کرد که سیستم اطفا حریق پودری آیروسل به عنوان جایگزینی مناسب برای آن، به کار می‌رود.

سیستم اطفا حریق آیروسل از نظر نوع ماده‌ی خاموش کننده در نقطه‌ی مقابل سیستم اطفا حریق اسپرینکلر یا آب فشان قرار می‌گیرد. چرا که آیروسل ماده‌ای مرکب از پودر و گاز با خاصیت خاموش‌کنندگی است! این سیستم اطفا حریق ماهیتی مابین سیستم اطفاء حریق گازی و سیستم اطفاء حریق شیمیایی خشک دارد.

سیستم اطفا حریق آیروسل کاربردهای گسترده‌ای دارد که برخی از آن‌ها عبارت هستند از:

اتاق توزیع برق و کابینت آنها

اتاق ژنراتور برق و امکانات آنها

پایگاه اطلاعات مخابراتی 

موتور خودرو، موتور اتوبوس، موتور قطار، موتور کامیون و موتور سنگین موتور هواپیما، موتور انواع قایق و غیره

مکان‌های بارگیری

قایق‌های مسافری

موزه‌ها، کتابخانه‌ها و بناهای تاریخی

البته برای شناخت بهتر انواع سیستم‌های اطفا حریق و کاربرد آن‌ها باید بیشتر مطالعه کرد اما اگر فرصتی برای این کار وجود ندارد و باید هر چه زودتر یک سیستم مناسب اطفا حریق برای محل سکونت یا محل کار انتخاب شود، جای نگرانی نیست؛ کارشناسان شرکت پنتا در روند خرید مشاوره‌ی لازم را به خریداران خواهند داد. برای خرید و ارسال به هر نقطه از ایران، فروشگاه اینترنتی پنتا مدتی است که بر روی وب‌سایت پنتا در دسترس همگان قرار گرفته است و با کمترین زحمت و دردسر می‌توان از بین سیستم‌های مختلف، مدلی را که متناسب با نیاز است به صورت آنلاین سفارش داد و با ارسال رایگان پنتا به کل ایران، در هر شهری آن را تحویل گرفت.

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: عبدالمحمد زاهدی استاندارقزوین شهرک های صنعتی قزوین روز خبرنگار بوشهر قزوین شیراز شهرکرد گرگان خطبه های نماز جمعه عید سعید قربان سانحه تصادف ایلام بیرجند خرم آباد آتش سوزی مجلس شورای اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۴۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استخدام مسئول دفتر مدیرعامل، کارشناس ارشد سیستم‏ ها و روش‏ها
 • مناسب نبودن سیستم گرمایشی در مدارس لرستان
 • اصلاحات بانکی اسیر ملاحظات سیاسی
 • فاصله دارا و ندار در سینمای ایران وسیع شده است
 • کشف جسد خلبان میگ ۲۹ نیروی هوایی جمهوری آذربایجان
 • اخبار کوتاه از ماشین سازی؛ غیبت عزیز معبودی و مسیح زاهدی در دیدار با استقلال؛ آی تی سیِ کامارا و ادواردو صادر شد
 • کرگر: VAR بهترین کاربرد خود را در دیدار منچسترسیتی و تاتنهام نشان داد؛ انتقادات نسبت به این سیستم غیرمنصفانه هستند
 • نمایش ایرانی قربانی مدیران بی‌دغدغه
 • کدام اصلاح‌طلبی زیر چتر اصولگرایی می رود؟
 • چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟
 • ۲۸ مرداد ۳۲ علیه مصدق کودتا شد؟/ روایت پسر آیت‌الله کاشانی از جلسه سفیر آمریکا با شاه برای نخست‌وزیری زاهدی
 • آموزش سئو سایت و تاثیر مستقیم بر افزایش 50 برابری درآمد
 • فرافکنی بی‌بی‌سی فارسی در مورد کودتای ۲۸ مرداد
 • «نمایش ایرانی» قربانی مدیران بی‌دغدغه/ دچار «تنبلی تاریخی» هستیم!
 • فرزند آیت‌الله کاشانی: پدرم دولت پس از مصدق را نامشروع می‌دانست
 • (تصاویر) کودتای ۲۸ مرداد
 • گفتگو| فرزند آیت‌الله کاشانی: پدرم دولت پس از مصدق را نامشروع می‌دانست
 • مبارزه با مواد مخدر با مشارکت مردم نتیجه بخش است
 • سیاست بازان کودتاساز