کریم باقری که طی سال‌ها فراز و نشیب‌های بسیار را در پرسپولیس شاهد بوده است، درباره لزوم هوشمندی بیش از پیش اعضای تیم، باشگاه و هواداران، در مواجهه با مسائلی که برای مقابله با پرسپولیس ترتیب داده می‌شود صحبت کرد.

*بالاخره تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد. پرسپولیس برای ورود به مسابقات آماده است؟
خوشبختانه تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد. ما هم خودمان را آماده کرده ایم. ماطبق برنامه کار را شروع کردیم و بعد با برنامه آقای کالدرون ادامه دادیم. مدتی است که منتظریم تا وارد بازی‌ها بشویم. تمرین‌های و بازی‌های تدارکاتی خوبی هم داشتیم و یک بازی خوب دیگر هم داریم. فکر می‌کنم سرمربی هم تا الان ترکیب اصلی خود را شناخته باشد. در کنار همه این‌ها باید گفت؛ سال خیلی سختی داریم. امتیاز گرفتن از پرسپولیس بیش از هر زمانی هدف همه تیم‌ها است و البته بعضی تیم‌ها هم تلاش کرده اند خود را به شدت تقویت کنند. از سوی دیگر انتظار پرسپولیسی‌ها به حق بالا رفته است. قطعا مجموعه باشگاه و تیم هم در تلاش است تا این نیاز را مرتفع کند.

*در کنار این افزایش انتظارات، کارشناسان هم در تحلیل‌های خود به این مساله اشاره می‌کنند که پرسپولیس با توجه به نفراتی که در اختیار گرفته است، این پتانسیل را دارد که حتی قویتر از قبل باشد.
ما شاکله اصلی تیم را حفظ کرده ایم و چند بازیکن ملی پوش هم به آن اضافه شده است. از این جهت شرایط خیلی خوبی داریم. برای فصل جدید امیدوارانه منتظر شروع مسابقات هستیم. همه برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کنیم تا نتایج خوب این چند سال را ادامه بدهیم. البته برای رسیدن به این هدف باید خیلی زحمت بکشیم و کار با حرف پیش نمی‌رود. آقای کالدرون هم که گفته بود به دنبال ساختن یک تیم بهتر است.

*یکی از مسایل پیش رو این است که بالاخره هواداران بعد از ۴ سال با کادر قبلی، خو گرفته بودند و این مساله می‌تواند نمود‌هایی داشته باشد.
هواداران در این ۴ سال خاطرات خوبی با آقای برانکو داشتند و او هم عملکرد خوبی داشت، ولی هر آمدنی، یک رفتنی هم دارد. هواداران هم بعد از همه این سال‌ها خوب می‌دانند مربیان و بازیکنان زیادی آمده اند و رفته اند، ولی آن چه برای هوادار باقی می‌ماند خود پرسپولیس است. پرسپولیس چه با نتایج خوب و چه با نتایج ضعیف همیشه هوادار و نام بزرگ خودش را داشته است. نمی‌توانیم دنبال نام کسی باشیم بلکه باید دنبال نام خود پرسپولیس بود. ما در این فصل بیشتر از سال‌های قبل به حمایت هواداران نیاز داریم. بازیکنان هم با توجه به اتفاقاتی که افتاد، چشمشان بیشتر از قبل به سکو‌ها است. باید با هم باشیم و با هم نتیجه بگیریم.

*بعضی، این مساله را مطرح می‌کنند که اگر تیم در شروع بازی‌ها یا در مقطعی از لیگ نتایجی کسب کند که خوشایند هواداران نباشد با کششی که وجود دارد، ممکن است شعار‌هایی رو سکو‌ها به نام کادرفنی قبلی به راه بیفتد، شما چه نظری دارید؟
بله. بالاخره ممکن است چنین مسایلی پیش بیاید. ممکن است بعضی بخواهند از احساسات هواداران بهره برداری کنند. نمی‌شود گفت: اصلا این طور نخواهد بود. این تصمیمی است که هواداران در ورزشگاه و خارج از آن، باید برای تیم خود بگیرند. البته نظر من این است که هواداران مثل سال‌های قبل از پرسپولیس و تیم حمایت می‌کنند. دلگرمی ما واقعا به هواداران است و این یک شعار نیست. من فقط می‌توانم بگویم؛ امسال همه ما باید هوشمندانه‌تر عمل کنیم. آن‌هایی که پرسپولیس را دوست ندارند یا آن را سد راه خودشان می‌بینند امسال تلاش می‌کنند از این مسایل برای ایجاد مشکل بین هواداران با باشگاه و تیم استفاده کنند. آن‌ها منتظر فرصت هستند. حتما سعی می‌کنند میان هواداران و بین آن‌ها و تیم تفرقه و فاصله بیندازند و اتحاد و همدلی و اعتماد را از بین ببرند، چون می‌دانند بدون این‌ها هر مجموعه‌ای آسیب پذیر می‌شود. پس همه باید باهوش و با هم باشیم. عاجزانه از هواداران می‌خواهم که بیایند و از پرسپولیس حمایت کنند.

*قطعا هواداران هم مثل تیم فشار زیادی را احساس می‌کنند و قرعه هم به شکلی شد که پرسپولیس باید با رقبای جدیترش، ظرف چند هفته ابتدایی بازی کند و تقسیم امتیازات می‌تواند کار را سخت کند.
هر احتمالی وجود دارد. به خاطر همین باید حواسمان را جمع کنیم. من باز هم تکرار می‌کنم بعضی ممکن است شلوغ کنند. این اتفاق نباید روی بدهد. نقش تماشاگران خیلی مهم است. چشم تیم به سکو‌ها است.

*مربیان سبک‌های متفاوتی دارند. بازیکنان با سبک جدید کنار آمده اند؟
سبک کار مربیان با هم فرق می‌کند. مربیان کروات روی توان بدنی و نظم و انضباط خوب کار می‌کنند. نه این که کالدرون غیر از این باشد، ولی او شکل متفاوتی از فوتبال را مد نظر دارد. او بازی با حمله‌ها و تعداد گل‌های بالا می‌خواهد. آمار هم نشان می‌دهد ما از این جهت افت داشتیم. هدف کالدرون این است که پرسپولیس را از نظر نوع بازی یک مرحله بالا ببرد. بچه با این سبک ارتباط برقرار کردند، ولی جا افتادن آن مستلزم بازی‌های بیشتر در طول فصل است.

*فکر می‌کنید کالدرون به ترکیب ایده‌آل خودش رسیده است.
برای رسیدن به نقطه ایده‌آل همیشه باید تلاش کرد. ما همیشه دنبال بهتر شدن هستیم، ولی به طور کلی باید بگویم با توجه تمرینات و بازی‌ها او به شناخت خیلی خوبی از بچه‌ها رسیده و ترکیب خود را شناخته است.

*پرسپولیس بازیکنان خوب زیادی دارد و به نظر در هر بازی چند ستاره روی نیمکت خواهد بود. این مساله در کنار خوبی هایش، سختی‌هایی هم دارد.
قطعا این شرایط یک نعمت است و دست مربی را باز می‌گذارد، ولی اداره و مدیریت تیم را هم سخت می‌کند. البته با مشخصاتی که از آقای کالدرون دیدم، به نطرم، کار را جمع می‌کند. بازیکن فقط باید تلاش، تلاش ئ. باز هم تلاش کند و باقی کار را هم به سرمربی بسپارد. در طول فصل به همه، بازی می‌رسد. البته کم و زیاد دارد، ولی هر کسی باید خود را برای لحظه‌ای آماده کند که زمانش می‌رسد تا هم به خودش و هم به تیم کمک کند. من کاملا امیدوارم بازیکنان شرایط درک کنند و با رفاقت، همدلی، انگیزه و تفکرات حرفه‌ای در خدمت تیم باشند.

*راستی به عنوان آخرین سوال، به حواشی بپردازیم که در ارتباط با سیدجلال حسینی ایجاد شده بود.
متاسفانه این قبیل حواشی در اطراف پرسپولیس همیشه وجود دارد. مهم است که با هوشیاری به آن‌ها به شکلی بها ندهیم که تکرار شود. در مورد سید جلال اصلا مساله‌ای وجود نداشت. او مصدوم بود. همه هم می‌دانستند و این باعث شد در بازی‌های دوستانه کمتر حضور داشته باشد. بالاخره پرسپولیس اگر ۱۰ تا دوست داشته باشد، ۵ تا دشمن هم دارد که موفقیتش را نمی‌خواهند.


منبع: سایت باشگاه پرسپولیس

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

گفت و گوی خواندنی با ایرج عرب

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، طبیعی است خیلی‌ها منتظر ناکامی پرسپولیس هستند تا از حالا به دوران اقتدار سه‌ساله این تیم در لیگ برتر و کلا فوتبال ایران پایان بدهند. در این شرایط حساس شایعات زیادی اطراف پرسپولیس مطرح است و این شایعات سوالات زیادی را به ذهن هواداران این تیم می‌آورد. «فرهیختگان» سعی کرده  این سوالات را تا حد ممکن با مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در میان بگذارد و پاسخ‌های او را به اطلاع هواداران تیم برساند. گفت‌وگو با ایرج عرب را در ادامه می‌خوانید.

با گذشت مدت زمان زیاد از جدایی برانکو از پرسپولیس هنوز هواداران این تیم بی‌اعتماد به مدیریت باشگاه، مسائلی را مطرح یا دنبال می‌کنند. واقعا دلیل این بی‌اعتمادی را در چه می‌بینید؟

فکر می‌کنم علت این مساله بی‌اطلاعی هواداران تیم از مسائل داخلی و مدیریتی باشگاه است. آن‌ها از همه‌چیز خبر ندارند و درمورد مشکلات اداره یک تیم و باشگاه دولتی اطلاعات کمی دارند. نمی‌دانند ما بدون بودجه دولتی چطور باید درآمدزایی کنیم و برای پرداخت بدهی‌ها با چه مشکلاتی روبه‌رو هستیم. شاید آن‌ها صرفا اطلاعات مختصری از وضعیت خود تیم داشته باشند و به همین دلیل به‌راحتی تحت‌تاثیر جوسازی‌ها قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: کدام بازیکنان شگفتی ساز لیگ نوزدهم می‌شوند؟! 

این جوسازی‌ها از جانب چه کسانی صورت می‌گیرد؟

بیشتر از جانب افرادی است که در گذشته منافعی در این باشگاه داشته‌اند یا در آینده به دنبال منافعی برای خود هستند. عده‌ای هم ذهن بیمار دارند و می‌خواهند جلوی پای پرسپولیس سنگ بیندازند و مانع ادامه روند موفقیت‌هایش شوند. بهترین راه را هم در ملتهب شدن فضا و تحت‌تاثیر قراردادن ذهن هواداران می‌دانند. درست در شرایطی که فضای باشگاه آرام می‌شود و هیات‌مدیره سعی می‌کند در آرامش پیگیر انجام کار‌ها شود، با پرداختن به موضوعات حاشیه‌ساز یا حتی انتشار اخبار دروغ در صدد برمی‌آیند تا این جو آرام را بر هم بریزند.

با وجود این، چرا باشگاه اطلاع‌رسانی به‌موقع ندارد و جلوی حاشیه‌سازی‌ها را سریع نمی‌گیرد؟

ما همیشه سعی کرده‌ایم اطلاع‌رسانی سریع و دقیق داشته باشیم، اما نمی‌دانیم فردا قرار است چه دروغی برایمان بسازند تا جلوی آن را زودتر بگیریم! ما هر روز با این مشکل روبه‌رو هستیم. به این شکل باید هر روز وقت‌مان را بگذاریم برای تکذیب شایعات و دروغ‌ها. آیا وقت مدیریت باید فقط صرف تکذیب شایعات شود؟ خب با این کار افرادی که شایعات را درست می‌کنند برای درگیر کردن ما به این کارشان بیشتر و بیشتر ادامه می‌دهند.

اما شما مدیر روابط‌عمومی و مدیر رسانه‌ای دارید!

فرقی ندارد. مدیر روابط‌عمومی و مدیر رسانه‌ای هم جزئی از مدیریت باشگاه هستند. آن‌وقت ما باید هر روز یک تیم را برای تکذیب کردن درگیر کنیم. مردم باید مشکلات ما را در این شرایط درک کنند.

راهکار مردم برای درک این شرایط واقعا چیست؟

راه‌حل این است که هواداران به سایت و اینستاگرام رسمی باشگاه توجه داشته باشند. وقتی خبری را می‌خوانند و می‌بینند دروغ است، دیگر به انتشار‌دهنده آن اخبار توجه نکنند.

واقعا کدام خبر‌ها دروغ بوده و منتشر شده؟

گفتند بازیکنان قدیمی تیم همه دارند می‌روند، اما دیدید که نرفتند و ماندند. گفتند در متن قراردادشان شروطی هست که به‌راحتی می‌توانند بروند، اما دیدید که نرفتند و ماندند. گفتند به باشگاه دستور داده‌اند مربی ایرانی یا مربی ارزان‌قیمت خارجی بگیرند، اما دیدید این اتفاق نیفتاد. گفتند بدهی‌ها زیاد است، اما بسیاری از بدهی‌ها پرداخت شد. گفتند تیم را در یک زمین چمن مصنوعی مخروبه تمرین دادیم، درحالی که چنین چیزی را کالدرون اجازه نمی‌دهد و اگر هم بخواهد تیمش را در زمین چمن مصنوعی تمرین دهد، بهترینش را در درفشی‌فر در اختیار داریم و چرا باید در زمین مخروبه تمرین کنیم.

کاری به دستور دادن به باشگاه نداریم، اما شما داشتید یحیی گل‌محمدی را جذب می‌کردید که او یک مربی ایرانی بود.

بله، قصد داشتیم این کار را بکنیم تا تیم زودتر کارهایش انجام شود، اما وقتی نشد ما به دنبال مربی ارزان‌قیمت نرفتیم. وقتی برانکو رفت دنبال مربی‌ای رفتیم که از او کمتر نباشد. آیا کالدرون مربی ارزان‌قیمت بود که نوشتند؟ یا دستیارانش آدم‌های کارنابلد و ارزان بودند؟

به هر حال ایراداتی از سوی هواداران از عملکرد شما مطرح شد.

اشکالی ندارد. هوادار دلسوز تیم است و این حق را دارد که ایرادی را که می‌بیند، بگوید، اما برخی ایرادات را افرادی به ذهن هواداران انتقال دادند که دلسوز تیم نبودند و مسائل دیگری را دنبال می‌کردند؛ افرادی که می‌خواستند جنگ روانی ایجاد کنند و تیم را به حاشیه و بی‌ثباتی بکشانند. اما حقیقتا من با جنگ روانی آشنا هستم. شما هر وقت بخواهید ایرادی در کار پیدا کنید می‌توانید. این اختیار را هم دارید که ایرادات را بگویید، اما نوع گفتن‌ها فرق دارد و ما متوجه آن می‌شویم. با توجه به منفی‌نگری ما ایرانیان قطعا اخبار منفی طالب بیشتری دارد. الان اگر بگویند فلان جنس ارزان شد، هیچ‌کس باور نمی‌کند، اما وقتی می‌گویند همان جنس گران شده، همه می‌پذیرند و اعتراض هم می‌کنند. هرچه مثبت‌تر حرف بزنی، کسی باور نمی‌کند. هواداران ما تلاش‌ها را می‌بینند. توقع داریم این تلاش‌ها را وقتی می‌بینند، باور کنند.

الان بین اعضای هیات‌مدیره اختلاف هست یا نه؟

بین اعضای هیات‌مدیره هیچ مشکلی نیست و همگی همدل و همزبان هستیم.

اما از قول هاشمی گفتند به خاطر مشکل با شما استعفای شفاهی داده و تکذیب هم نکرد!

آقای هاشمی هیچ گلایه‌ای را مستقیم به من انتقال ندادند. نه کتبا گلایه کرده‌اند، نه شفاهی و نه حتی تلفنی. دو سه دفعه‌ای هم که در جلسات هیات‌مدیره حضور نداشتند، اعلام کردند به خاطر گرفتاری‌های کاری و شخصی نتوانستند حاضر شوند. عین واقعیت را به شما گفتم، حال اگر کسی می‌گوید ایشان از من دلخور هستند باید بگویند چطور به این نتیجه رسیده و چنین مساله‌ای را مطرح کرده‌اند. جلسات هیات‌مدیره حتی با غیبت من یا سایرین برگزار شده و اعضا با جدیت پیگیر انجام کار‌ها و حل مسائل و مشکلات بوده‌اند.

پس چرا چنین مسائلی راحت مطرح می‌شود؟

نمی‌دانم! من می‌گویم همه موضوعات مربوط به اختلافات اعضای هیات‌مدیره کذب محض است و ساخته و پرداخته توهمات و ذهن افرادی است که یا با نیت چنین مسائلی را مطرح می‌کنند یا فکر کرده‌اند دارند به پرسپولیس کمک می‌کنند. درست در آستانه شروع بازی‌ها مطرح شدن این مسائل چه کمکی به پرسپولیس می‌کند؟ ما با هزاران مشکل سعی کردیم فضا را آرام کنیم. آقای برانکو رفت و تیم را با مربیان جدید آماده حضور در میدان کردیم. حال این مسائل مطرح می‌شود، می‌خواهید تیم لطمه نبیند؟ خواسته یا ناخواسته به پرسپولیس لطمه می‌زنند. امیدوارم این افراد در اصلاح رفتار خود اقدام کرده و به پرسپولیس و هوادارانش که واقعا عاشقانه به دنبال موفقیت این تیم هستند، لطمه روحی و معنوی و حتی مادی نزنند.

۷۰ نماینده مجلس برای بازگشت گرشاسبی به پرسپولیس نامه‌ای را امضا کرده‌اند. در این مورد چه نظری دارید؟

این موضوعی نیست که من پاسخ بدهم. قطعا من هرچه بگویم به حاشیه‌ها دامن زده می‌شود. باید از خودشان یا وزارت ورزش سوال شود. این‌ها سوالاتی است که باید مسئولان بالاتر به آن پاسخ بدهند. تغییر هیات‌مدیره، مدیرعامل و مسائلی از این‌دست با وزارت ورزش است.

شما چندبار از سمت خود استعفا دادید؟

یک‌بار؛ آن‌هم مربوط به ۲ ماه پیش است. یک استعفای باز که وزارت ورزش حق انتخاب راحتی داشته باشد.

پس موضوع استعفای دوباره شما چیست؟

از ۱۰ روز قبل چنین موضوعی را مطرح کردند. اما من در این مدت هیچ استعفایی ندادم. اخبارش را در سطح وسیع پخش کردند و مشخص بود این کار سازماندهی شده و تخریبی است. افرادی هم ناآگاهانه به این شایعه دامن زدند تا تیم را در آستانه شروع بازی‌ها دچار مشکل کنند. این شایعه هم باعث نگرانی اعضای تیم شد، هم مشکلات اسپانسری برای ما به همراه داشت. تبعات این مشکلات را هم توقع دارند من پاسخگو باشم. البته همیشه به هواداران تیم پاسخ خواهم داد، اما آن‌ها بدانند این داستان‌ها چه پیشینه‌ای دارد.

واقعا با بیرانوند قرارداد مالی خیلی بالا امضا شده؟

ما با بیرانوند قرارداد جدیدی امضا نکردیم. او با پرسپولیس قرارداد داشته و در آن برای هر سال درصدی به رقم اضافه می‌شده. بیرانوند چیزی به قرارداد قبلی‌اش اضافه نکرده و قرارداد جدید هم امضا نکرده. مردانه و با غیرت خودش ماند تا به پرسپولیس کمک کند.

در شروع بازی‌ها تیم از روی سکو‌ها ممکن است تمرکزش را از دست بدهد. گفتید افرادی هستند که با نیت درصدد ایجاد حاشیه در پرسپولیس هستند و این افراد می‌توانند روی سکو‌ها هم اقداماتی انجام دهند. حالا که کانون هوادارانی ندارید، برای این مشکل چه فکری کرده‌اید؟

همان‌طور که می‌دانید کانون هواداران ما به دستور کمیته اخلاق منحل شد و ما از سازمان لیگ خواستیم هرچه سریع‌تر در این مورد تصمیم‌گیری کند. گفتند معاونت فرهنگی ایجاد کنید و ما هم این کار را انجام دادیم و ایشان در جلسات سازمان لیگ شرکت کردند. ما امیدواریم هرچه سریع‌تر آیین‌نامه هواداران و کانون‌های هواداری تنظیم شود تا بتوانیم سکو‌ها را بهتر مدیریت کنیم. انتظار داریم این کار سریع‌تر صورت بگیرد.

می‌دانید با یک نتیجه بد چه چیزی انتظار شما را می‌کشد؟

اجازه بدهید دوباره تکرار کنم. یکی از سخت‌ترین روز‌های یک مدیر عبور از دوران گذار است. دورانی که برای ما از رفتن برانکو شروع شده و حالا به حضور کالدرون رسیده است. در این مدت مشکلات زیاد است و تبعاتی هم برای مدیر دارد. ما تلاش کردیم با کمترین آسیب و تنش این روز‌ها را بگذرانیم. ما در پرسپولیس با کالدرون وارد حوزه جدیدی شدیم، ولی در حوزه بازیکنان نه‌تن‌ها تیم تضعیف نشده بلکه با جذب نفرات جدید تقویت هم شده است. شاکله تیم قهرمان را حفظ و آن را تقویت هم کرده‌ایم. ورزشگاه کاظمی را آماده کرده‌ایم. تیم را به سیستم جی‌پی‌اس تجهیز کرده‌ایم و فقط به نیت تکرار قهرمانی پا به مسابقات می‌گذاریم. برای رسیدن به شرایط ایده‌آل باید به این تیم فرصت داد. هواداران فهیم پرسپولیس قطعا این فرصت را خواهند داد. می‌دانم عده‌ای منتظرند تیم شکست بخورد. عده‌ای هم به ظاهر در کنار ما هستند، اما در جبهه رقبا تلاش می‌کنند و می‌خواهند مشکلات را بزرگ جلوه دهند. ما امیدواریم هواداران ما وقتی دروغ‌پردازی‌های عده‌ای را دیده‌اند، دیگر به حرف آن‌ها اعتماد نکنند. زود مواضع تند علیه تیم خودشان نگیرند. اطلاعات را از فضای مجازی امن خود دریافت کرده و کمک کنند تیم در مسیر پیشرفت گام بردارد.

این روز‌ها علی پروین و محمود خوردبین و برخی پیشکسوتان پرسپولیس علیه باشگاه و انتخاب وزارت ورزش موضع گرفته‌اند و ظاهرا دنبال تغییرات مدیریتی هستند. دلیلش را می‌دانید؟

فقط می‌گویم در دوران جدایی برانکو و حضور کالدرون این پیشکسوتان پرسپولیس بودند که با نظر‌های کارشناسی خود چراغ راه ما شدند و واقعا بدون غرض به ما و تیم خودشان کمک کردند. من همیشه از همراهی و همدلی آن‌ها ممنونم.

ظاهرا مشکلات مالی زیادی دارید و هنوز توافق مالی با برانکو و دستیارانش و بودیمیر صورت نگرفته و بخشی از مبلغ قرارداد کالدرون و دستیارانش و بازیکنان پرداخت نشده.

به صراحت گفته‌ام هیچ نهاد فرهنگی نمی‌تواند با درآمد اندک بر سطح جامعه به لحاظ فرهنگی اثر بگذارد. باید تکلیف باشگاهی مثل پرسپولیس که اثرگذاری فرهنگی در سطح وسیع جامعه دارد، روشن شود. یا باید کاملا دولتی اداره شود و مجلس اجازه بدهد که دولت هزینه‌های این باشگاه را پرداخت کند، یا کاملا از حالت دولتی خارج شود تا مدیرانش با فراغ بال به برنامه‌های درآمدزایی خود بپردازند. این دوگانه بودن دولتی و خصوصی بزرگ‌ترین ضربه را به پرسپولیس زده و با تغییر مدیر هم نمی‌توان جلوی این ضرر و زیان را گرفت. هر کس بیاید هواداران فقط به لحاظ ذهنی مشکلات را موقتا حل شده می‌بینند و بعد مدیر جدید خود را مقابل کوهی از مشکلات خواهد دید. اختیاری هم در زمینه‌های مالی ندارد که بخواهد مشکلات را ریشه‌ای حل کند. اگر هم بخواهد به قوانین بی‌توجه باشد، بعدا باید برود و پاسخگوی اعمالش شود. دیدید برخی آمدند و دلسوزانه هم کار کردند، اما به خاطر بی‌توجهی به قانون مورد سوال قرار گرفتند. این‌ها واقعیاتی است که هواداران باید بدانند. البته ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا مشکلات مالی را حل کرده و با افراد به توافق برسیم و نمی‌گذاریم کاری ناتمام بماند. اما هواداران باید بدانند ما با چه مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

ظاهرا دربی پیش‌رو از نظر تماشاگر، ۹۰ به ۱۰ به سود استقلال برگزار می‌شود. با این شرایط چه می‌کنید؟

هنوز هیچ بحثی در این مورد مطرح نشده. همیشه دربی‌ها ۵۰–۵۰ بوده و هیچ بحث جدیدی درموردش نیست. ما فعلا خبری در این خصوص نداریم.

مذاکرات برای در اختیار گرفتن بلیت‌فروشی با شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به کجا رسید؟

با عنایت به اینکه شرکت توسعه هزینه‌هایی را درخصوص آماده‌سازی فروش، کنترل بلیت‌ها و ورود و خروج هواداران و شماره‌بندی صندلی‌ها انجام داده و با توجه به اینکه تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تیم ملی از ورزشگاه آزادی استفاده می‌کنند، آن‌ها قرار است برنامه‌های بلیت‌فروشی را در اختیار داشته باشند. پیشنهاد کردیم که اجاره این دستگاه‌ها را در هر بازی در اختیار ما قرار دهند، اما با توجه به اینکه سخت‌افزار و نرم‌افزار‌های این کار در اختیار شرکت و سامانه‌های هوشمند تشخیص هویت بود، این کار باید صرفا توسط شرکت توسعه و تجهیز صورت می‌گرفت و با این پیشنهاد موافقت نکردند؛ لذا ما خواسته‌هایمان را در قالب ۲۰ بند در اختیار آن‌ها گذاشتیم و آن‌ها موافقت کردند و امیدواریم شرکت توسعه در اولین بازی نسبت به اجرایی شدن تعهداتش اقدام کند.

پس قرارداد ۷ میلیاردی پرسپولیس با ریحان‌فیلم که جهت بلیت‌فروشی بسته شده بود، چه می‌شود؟

این مساله داخلی باشگاه است و ما به آن خواهیم پرداخت. این مساله هیچ ارتباطی به درآمدزایی باشگاه از طریق بلیت‌فروشی ندارد. این موضوع هم در خود باشگاه و شرکت مذکور حل خواهد شد.

در آستانه بازی با پارس جنوبی حرف خاصی ندارید؟

ان‌شاءالله با حمایت پرشور هواداران، پرسپولیس این فصل را هم با قدرت در لیگ ظاهر خواهد شد. امیدوارم هواداران تیم محبوب خود را همراهی کنند و ما هم تلاش می‌کنیم مشکلات را از پیش‌روی قهرمان برداریم. با حمایت هواداران این تیم باز هم مقتدر و قهرمان باقی خواهد ماند و هیچ رقیبی نمی‌تواند به پرسپولیس ضربه بزند. رمز قهرمانی پرسپولیس همدلی هوادارانش و بازیکنان و اعضای تیم است و این فصل هم از این رمز قهرمانی باید به بهترین شکل استفاده کنیم.

منبع:فرهیختگان

انتهای پیام/

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: کریم باقری باشگاه پرسپولیس گابریل کالدرون

منبع این خبر، وبسایت parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۴۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عرب: پرسپولیس ضعیف نشده، با بازیکنان جدید قوی‌تر هم شدیم
 • خیلی‌ها منتظر ناکامی پرسپولیس هستند
 • ترابی: خیلی‌ها می‌خواهند پرسپولیس را پایین بکشند، ولی ما تا آخر می‌جنگیم‌/ امیدوارم کالدرون نتایج برانکو را تکرار کند
 • درخواست بازیکن محبوب پرسپولیس از هواداران
 • عرب: پرسپولیس با بازیکنان جدید قوی‌تر شد
 • از برخی جلسات مخفی با هدف ضربه زدن به پرسپولیس خبر دارم/ مادرم را در اینستاگرام بلاک کردم!
 • اجراى جالب فاطمه عبادى در فینال عصرجدید +فیلم
 • اخبار و حواشی نقل و انتقالات لیگ برتر
 • ماموریت کالدرون در پرسپولیس چیست؟!
 • محسن خلیلی: کالدرون بزرگترین فرد فوتبالی است که به ایران آمده؛ دوران مظلوم‌نمایی سپاهان گذشته است و حنای آن‌ها دیگر رنگی ندارد
 • برانکو دست منفعت طلبان را از پرسپولیس قطع کرد/رابطه من با کالدرون مثل برانکو خیلی خوب است
 • علی پروین: حساسیت زیادی روی پیراهن شماره 7 ندارم؛ مهم خود پرسپولیس و هواداران هستند
 • اصفهان میزبان چهل‌و‌دومین رقابت سراسری قرآن کریم
 • سرلشکر باقری: آزادسازی نفتکش آدریان دریا بیانگر اقتدار ایران در عرصه بین‌المللی است
 • سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورد
 • سرلشکر باقری: فریب دعوت به مذاکره را نمی‌خوریم
 • سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورند
 • خارج شدن شماره بایگانی هواداران پرسپولیس
 • اختتامیه دوره آموزشیار قرآن کریم مربیان عقیدتی خواهر سپاه نواحی مستقر در مشهد برگزار شد