غلامحسین مظفری چهارشنبه شب در آیین اختتامیه چهارمین دوره مسابقات نظامی بین المللی غواصی عمق گفت:  بسیاری از اهالی کیش و گردشگران  از برگزاری مسابقات نظامی بین المللی غواصی عمق به میزبانی نیروی دریایی ارتش ابراز رضایت کرده اند. 

وی در ادامه ضمن تقدیر از امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود : البته نیروی دریایی ارتش و همچنین امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش میزبان اصلی مسابقات هستند که به سهم خودم از ایشان تشکر و قدردانی می کنم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه بر میزبانی مجدد این مسابقات در جزیره زیبای کیش تاکید و برای  برگزاری مسابقات در دوره های آینده و میزبانی کشورهای مختلف  اعلام آمادگی کرد .

 مظفری  در ادامه با تقدیر از برگزار کنندگان این مسابقات جهانی و کارکنان نیروی دریایی ارتش  ابراز امیدواری کرد  که در سال های آینده شرایط بهتری  برای برگزاری این مسابقات در جزیره کیش فراهم گردد.  

چهارمین دوره  مسابقات بین المللی غواصی نظامی  با حضور کشورهایی از چهار قاره جهان و به میزبانی نیروی دریایی ارتش از سیزدهم تا بیست و سوم مرداد در جزیره کیش برگزار شد، تیم غواصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مقام سوم  را کسب کرد.

 بر اساس رای داوران که چهارشنبه شب در آیین اختتامیه در مجموعه آوای خلیج فارس کیش اعلام شد، در این مسابقات تیم روسیه با امتیاز ۷۴۱۶ ممیز۴صدم، مقام نخست؛ چین با ۴۹۲۲ ممیز۱۹صدم، مقام دوم و جمهوری اسلامی ایران با امتیاز ۴۷۵۴ممیز۸۸صدم،  به عنوان سه کشور برتر معرفی شدند.  

1339

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دریادار خانزادی: عدم نیاز به بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات صنعت دریایی

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران برای دنیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی اهمیت بسیاری دارد. ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ سیاسی نظامی | دفاعی | امنیتی نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه 31 مرداد "روز صنعت دفاعی" در بازدید از  سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در شهر یزد اظهار داشت: مجموعه کارکنان صنایع دریایی وزارت دفاع مجموعه جوان، خوش فکر، خلاق و آینده‌داری هستند که قطعاً نقش خود را در رشد و بالندگی کشور در صنعت دریایی به خوبی ایفا کرده اند.

دریادار خانزادی: نیروی دریایی ارتش برای اسکورت «آدریان دریا» آمادگی دارد

امیر خانزادی با اشاره به مفهوم "امنیت" به عنوان یک موضوع بسیار پیچیده و با اهمیت در همه کشورها گفت: وظیفه اصلی برقراری امنیت برای انجام مجموعه گسترده‌ای از فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی به عهده دولت‌هاست تا حدی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می‌فرمایند امنیت اگر نباشد تمامی دستاوردهای بشری دست‌نیافتنی است.

وی در همین موضوع اضافه کرد: اگر امنیت نباشد فعالیت‌های اقتصادی و توسعه های مرتبط با آن امکان پذیر نیست و زیرساخت‌های اجتماعی، مدنی و همه آن چیزی که یک کشور برای پیشرفت و ترقی و توسعه به آن نیازمند است دست نیافتنی می‌شود.

امیر خانزادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاورد های انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب اسلامی بیش از چهار دهه است که ملت ما طعم امنیت را در بالاترین سطح آن چشیدند و اگر نگاه به برخی از کشورهای همسایه و منطقه مانند سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان داشته باشیم به خوبی می‌توانیم این مهم را دریابیم؛ کسانی که به این کشورها سفر کرده‌اند و یا مدتی در آنجا اقامت داشتند بعد از بازگشت به ایران ارزش امنیت کشورمان را به خوبی احساس می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم در کشوری زندگی می‌کنیم که امنیت در آن در سطح بسیار بالایی بر قرار است و با وجود همه فشارها، تهدید ها و دشمنی های استکبار جهانی و ایادی آنها در منطقه کشور ما در امنیت بسیار خوبی قرار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به ویژگی‌های منطقه غرب آسیا و اهمیت آن در سطح جهانی اظهار داشت:  جمهوری اسلامی ایران برای دنیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی اهمیت بسیاری دارد .

وی ادامه داد: ایران از لحاظ دسترسی به آب‌های آزاد موقعیت ویژه‌ای را دارد و به همین دلیل منطقه غرب آسیا و ایران همواره مورد توجه استکبار جهانی بوده است و این در حالی است که  از انقلاب دغدغه‌ای برای آن نداشتند زیرا تا پیش از انقلاب ایران همواره تحت تسلط استکبار جهانی بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی همه چیز فرو می‌ریزد و آنها ایران را که یک جزیره ثبات برایشان بود از دست دادند.

دریادار خانزادی در ادامه با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی علیه ایران اسلامی گفت: استکبار جهانی از همان لحظات ابتدایی پیروزی انقلاب تلاش بسیاری کرد تا انقلاب را از مسیر اصلی خود دور کند و با ترور و تحمیل جنگ این هدف را دنبال می‌کردند اما به برکت رهبری مقتدر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نتوانستند در  ایستادگی ملت ایران خلل ایجاد کنند و بنابراین اساس  موفق نشدند به اهدافشان برسد.

دریادار خانزادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش و اینکه باید نیروی دریایی در شان انقلاب اسلامی ساخته شود اظهار داشت: ساخت یک نیروی دریایی در تراز انقلاب اسلامی ابعاد متعددی دارد ، یکی از این ابعاد تولید تجهیزات است در این خصوص فرمانده معظم کل قوا همواره بر تولید تجهیزات در داخل کشور تاکید داشتند و دارند و بر همین اساس ساخت زیر دریایی های کلاس غدیر آغاز شد و سال گذشته زیردریایی کلاس متوسط فاتح با مجموعه‌ای از توانمندی ها در مجموعه صنایع دریایی کشور و به ویژه مجموعه صنایع دریایی وزارت دفاع با هدایت و مدیریت امیر دریادار رستگاری و نیروهای ارزشی و کارکنان جوان و آینده‌دار این سازمان رخ داد.

وی دستاوردهای استراتژیک و ویژه صنایع دریایی در سالهای اخیر را بسیار راهبردی و بازدارنده دانست و گفت: در بازدید امروز از این مجموعه شاهد پیشرفت‌های بسیاری بودیم که بیش از تصور ما بود و ما را با یک چهره جدید و توانایی‌های بالایی از مجموعه صنعت دریایی کشور آشنا کرد که این توانمندی ها  کشور را از بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات دریایی بی‌نیاز کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه تسلیحاتی که در مجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید می‌شود  توانمندی  نیروی دریایی را دوچندان  کرده و همگان به این رشد و بالندگی اذعان دارند.

انتهای پیام/

R1381/P/S1,11/CT12 واژه های کاربردی مرتبط نیروی دریایی ارتش امیر خانزادی

بازداشت ۲ نماینده مجلس به اتهام اخلال در بازار خودرو

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

دستگیری 2 نماینده مجلس و انتقال آنها به زندان اوین

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۶۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بستر سازی مناسب کیش برای میزبانی از مسابقات بین المللی
 • رضایت تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات ارتش‌های جهان از میزبانی ایران/ حضور نیرو‌های مسلح در ۱۴ رشته المپیک سیزم ۲۰۱۹
 • دریادار خانزادی: دستاوردهای صنایع دریایی راهبردی و بازدارنده است
 • امیر دریادار خانزادی:دستاوردهای صنایع دریایی بسیار راهبردی و بازدارنده است
 • ناخدا بهرام افضلی؛ فرمانده نیروی دریایی ارتش که اعدام شد
 • نقش موثر رسانه ها درتوسعه کیش با ارائه ایده های نو ، نقد منصفانه و ارائه راهکارعملی حل مشکلات
 • اعلام آمادگی کیش برای میزبانی از رویداد های بین المللی ورزشی
 • دریادار خانزادی: باید نیروی دریایی در شأن انقلاب اسلامی ساخته شود
 • کمربند دریایی ضامن منافع ایران در برابر دشمن
 • ◄ عدم نیاز به بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات صنعت دریایی
 • ◄ بازدید فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از صنایع دریایی وزارت دفاع در بندرعباس
 • سپاه پاسداران:درس‌های پشیمان‌کننده‌ای به دشمن خواهیم داد/دریادار خانزادی: دستاوردهای نیروی دریایی ارتش راهبردی و بازدارنده است
 • هیأت داوران سومین جشنواره موج کیش معرفی شدند
 • اعزام تیم های ورزشی منطقه آزاد کیش به دومین دوره مسابقات استعدادهای برتر کشور
 • اعلام آمادگی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش برای میزبانی از رویداد های بین المللی ورزشی
 • بازتاب دادن خبرتخصص ماست
 • دستاوردهای نیروی دریایی راهبردی و بازدارنده است
 • اعضای هیأت داوران سومین جشنواره موج کیش معرفی شدند
 • دشمنان در برابر ایران اسلامی سرتعظیم فرود آورده‌اند/ اقتدار نیروهای مسلح به خصوص نیروی دریایی ارتش و سپاه کم نظیر است