به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در واقع بیشتر علایمی که ما برای مخاطبان مان ارسال می‌کنیم، شامل هیچ کلمه یا صدایی نیست بلکه فقط شامل زبان بدن است. با این حال مطالعات نشان می‌دهد بسیاری از ما روزانه بدون این‌که بدانیم در این نوع از ارتباط مان مرتکب اشتباهاتی می‌شویم.

 ارتباط غیرکلامی یکی از اصلی‌ترین اشکال برقراری ارتباط با دیگران است. مطالعات زیادی که توسط دکتر «آلبرت محرابیان» از معروف‌ترین استادان حوزه ارتباطات غیرکلامی و زبان بدن انجام شده، نشان می‌دهد ۷ درصد ارتباطات ما کلامی، ۳۸ درصد صوتی و ۵۵ درصد غیرکلامی است.

در واقع بیشتر علایمی که ما برای مخاطبان مان ارسال می‌کنیم، شامل هیچ کلمه یا صدایی نیست بلکه فقط شامل زبان بدن است. با این حال مطالعات نشان می‌دهد بسیاری از ما روزانه بدون این‌که بدانیم در این نوع از ارتباط مان مرتکب اشتباهاتی می‌شویم. در این مطلب به ۱۱ مورد از رایج‌ترین این اشتباهات اشاره کرده ایم.

۱- فقط با دهان خندیدن

وقتی خنده به طور طبیعی اتفاق نمی‌افتد، وقتی شما فقط با دهان تان می‌خندید و اجازه نمی‌دهید سایر قسمت‌های صورت تان در خنده تان مشارکت داشته باشند، در بهترین حالت، مضحک و در بدترین حالت متظاهر به نظر خواهید رسید. پس اگر احساس می‌کنید باید بخندید با همه صورت تان بخندید، در غیر این صورت اصلا نخندید!

۲- بازی کردن با اشیا

وقتی با چیزی که در دست یا اطراف مان است ور می‌رویم (یا حتی لباس‌مان را مرتب می‌کنیم یا به عنوان مثال مویی را از روی لباس‌مان برمی داریم) به فرد مقابل مان نشان می‌دهیم که ناراحت و پر تنش هستیم. کارشناسان زبان بدن بر این موضوع توافق دارند که این حالت ما عصبی بودن مان را نشان نمی‌دهد بلکه این پیام را که با گفته‌های فرد مقابل موافق نیستیم، به او منتقل می‌کند.

۳- انداختن پا روی پا

دست به سینه نشستن یا انداختن پا روی پا حالت راحتی است و وقتی ما در شرایط پر تنشی قرار می‌گیریم، فکر می‌کنیم با نشستن به این حالت احساس راحتی و قدرت بیشتری می‌کنیم، اما روی دیگر سکه این است که فرد مقابل مان احساس می‌کند ما قلبا تمایلی به ادامه گفتگو نداریم.

۴- به بالا یا اطراف نگاه کردن

وقتی در میانه یک گفتگو به این طرف و آن طرف به ویژه به سمت بالا نگاه می‌کنید، این پیام را به مخاطب انتقال می‌دهید که به صحبت هایش گوش نمی‌کنید یا تمرکز ندارید. وقتی با کسی صحبت می‌کنید مستقیم به چشمان او نگاه کنید.

۵- وول خوردن

پا‌های بی قرار، تغییر مکرر حالت نشستن یا با انگشت روی میز زدن، نشان می‌دهد صندلی تان راحت نیست یا نیاز به دستشویی دارید! در واقع فردی که مقابل شماست شاهد تیک‌های عصبی است که ذهنش را به هم می‌ریزد و احساس می‌کند شما واقعا به او گوش نمی‌دهید.

۶- نگاه نکردن به صورت طرف مقابل

نگاه کردن به صورت طرف مقابل یکی از اجزای اصلی ارتباطات میان فردی است. کارشناسان زبان بدن می‌گویند خودداری از برقراری ارتباط چشمی، اولین گام در برقراری یک ارتباط نامناسب است. اگر کسی که با او صحبت می‌کنید، اصلا به چشمان شما نگاه نکند احتمالا هنگام گفتگو احساس راحتی نخواهید کرد. زیاد نگاه کردن به طرف مقابل هم کار درستی نیست و ستیزه جویانه به نظر خواهد رسید. بهترین حالت، نگاه مستقیم به چشمان طرف مقابل به مدت چند ثانیه، سپس منحرف کردن نگاه و بازگشت دوباره به ارتباط چشمی است.

۷- زیاد تکان دادن سر

وقتی ما به صحبت‌های کسی گوش می‌کنیم و می‌خواهیم به او نشان دهیم که با صحبت‌هایش موافقیم، سرمان را تکان می‌دهیم. تا این جای کار مشکلی ندارد، اما تکرار زیاد این کار نشانه مطیع بودن و انتقاد شما به فرد مقابل خواهد بود و به نظر خواهد رسید که شما تلاش می‌کنید او را از خود راضی نگه دارید. می‌توانید به جای زیاد تکان دادن سر از کلمات «بله» یا «موافقم» استفاده کنید.

۸- فرورفتن در صندلی

فرورفتن در صندلی که با پایین رفتن شانه ها، قراردادن آرنج‌ها روی میز و تکیه دادن با پا‌های باز همراه است، حاکی از توجه نداشتن به فردی است که با شما صحبت می‌کند. این حالت همچنین نشان می‌دهد شما اکنون علاقه‌ای به ادامه گفتگو ندارید.

۹- خاراندن مکرر بینی

اگر در بینی تان احساس خارش می‌کنید، می‌توانید بینی تان را بخارانید، اما لمس مکرر بینی، ناخودآگاه این پیام را منتقل می‌کند که دروغ می‌گویید یا چیزی را پنهان می‌کنید. حتی می‌توان برای این موضوع توضیح پزشکی ارائه کرد: «وقتی فشار خون مان بالا می‌رود (مثل زمانی که دروغ می‌گوییم) سلول‌ها و بافت‌های بینی، هیستامین ترشح می‌کنند که باعث ایجاد خارش می‌شود». شاید مخاطب شما از این واقعیت آگاه نباشد، اما به طور ناخودآگاه می‌تواند ارتباط میان لمس بینی و دروغ گفتن را احساس کند.

۱۰- رو به در خروجی ایستادن

اگر بخواهید علاقه و احترام تان را به کسی که با او صحبت می‌کنید نشان بدهید باید رو به او بایستید. اگر رویتان را کمی به سمت در یا هر راه خروجی دیگری بچرخانید، پیامی که منتقل می‌کنید این است که نمی‌توانید منتظر تمام شدن گفت وگویتان باشید.

۱۱- گره زدن دست‌ها در پشت سر

در فیلم‌های تلویزیونی، معمولا این حالت را در افراد دانشمند و فرزانه یا افراد نظامی با تجربه می‌بینیم، اما در واقعیت، گره زدن دست‌ها در پشت سر، نشان دهنده خشم، موافق نبودن با صحبت‌هایی که در جریان است یا حتی اشاره‌ای به تهدید و خشونت است؛ بنابراین لطفا اجازه دهید این حالت به بازیگران تلویزیون تعلق داشته باشد و شما از آن استفاده نکنید!

منبع : برترینها

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آنالیز تعریق بدن با سنسور پوشیدنی

محققان دانشگاه برکلی آمریکا حسگر پوشیدنی را طراحی کرده اند که در کوتاه ترین زمان ممکن عرق کاربران را تجزیه و تحلیل کرده و داده ها و اطلاعاتی در خصوص وضعیت سلامت ارائه می دهد. بیتا میرعظیمی

پیشرفت های اخیر در سنسورهای پوشیدنی تشخیص اجزای عرق را برای کاربران بسیار آسان تر کرده است؛ به طور مثال ورزشکاران استقامتی در حال حاضر در آزمایشگاه های تخصصی حضور پیدا کرده و به کمک یک سنسور هوشمند وضعیت سلامت خود را ارزیابی می کنند.

اما این تجزیه و تحلیل ها اغلب به شکل سنتی و در محیط های کاملا تخصصی و با هزینه های بسیاری بالایی صورت می گیرد. این در حالی است که در روش های سنتی تجزیه و تحلیل فوری، مستقل و بدون کمک گرفتن از متخصصان باتجربه در اغلب موارد امکانپذیر نیست.

برای حل این مشکل محققان دانشگاه آمریکایی برکلی دست به کار شده و سنسوری پوشیدنی طراحی کردند تا افراد بدون حضور در محیط آزمایشگاهی و کاملا مستقل وضعیت سلامت خود را از طریق تجزیه و تحلیل عرق بدن ارزیابی کنند. 

این سنسور سه بعدی هوشمند با قرارگیری بر پوست بدن، بلافاصله عرق فرد را آنالیز کرده و اطلاعاتی در خصوص میزان (pH)، میزان تعریق، تراکم پتاسیم و سدیم گلوکز و اسید لاکتیک به منظور تشخیص بیماریهایی نظیر دیابت، فیبروز سیستیک در اختیار کاربر می گذارد.

سنسورهای هوشمند تعبیه شده در داخل این سیستم، عرق بدن را جذب کرده و تجزیه و تجلیل می کند. داده ها و اطلاعات ثبت شده نیز از طریق تلفن همراه به کاربران ارسال می شود. محققان اعلام کردند این سیستم با قرارگیری در بخش های مختلف بدن سلامتی اجزای بدن را تجزیه و تحلیل کرده و اطلاعاتی مهم در خصوص میزان آب از دست رفته بدن در اختیار کاربران قرار می دهد.  

بازداشت ۲ نماینده مجلس به اتهام اخلال در بازار خودرو

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

دستگیری 2 نماینده مجلس و انتقال آنها به زندان اوین

کلیدواژه: اخبار سلامت دانستنی ها

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۶۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بیماریهای پوستی که در باشگاه ها وجود دارد
 • استخدام مدرس زبان انگلیسی در تهران
 • فواید شانه کردن مو قبل از خواب/عضوی از بدن که همیشه آلوده است/ آیا چشم مصنوعی همانند واقعی عمل می‌کند؟
 • ۷ اشتباه رایج در چیدمان فنگ شویی خانه
 • کسانی که از بن‎بست حرف می‎زنند، اشتباه می‎کنند
 • گریبان چاک کردن شورای شهر تهران بابت سگ‌‌کشی و سکوت در مقابل خودسوزی شهروند تهرانی!
 • ۹ قانون مهم درباره خرید لاستیک که قبلاً نمی‌دانستید
 • رهبر انقلاب: کسانی که از بن‌بست در کشور حرف می‌زنند، کاملاً اشتباه می‌کنند| حجاب یک حکم شرعی و قانونی است
 • کسانی که از بن بست در کشور حرف می‌زنند، کاملاً اشتباه می کنند/معتقد به بستن فضای فرهنگی کشور نیستیم اما با ولنگاری فرهنگی مخالفیم
 • سفر ظریف، مقدمات تنش زدایی در منطقه
 • برگزاری کلاس های زبان انگلیسی کانون رحمت برای اولین بار با رویکرد قرآنی
 • رشته زبان و ادبیات ترکی آذری در دانشگاه تبریز مورد استقبال دانشجویان است / ادامه پذیرش دانشجو
 • راه‌اندازی دانشنامه اینترنتی قدس به چهار زبان در مالزی
 • تیغ عدالت بر گلوی یقه سفیدها/مصلحت‌اندیش‌ترین عدالت‌خواه
 • اولین کلمه‌هایی که بچه‌ها به زبان می‌آورند، چه معنایی دارند؟
 • وقتی نویسنده در جای خودش نیست/تشابهات دوران مدرن و قرون وسطی
 • علی لاریجانی: برجام اشتباه نبود و می‌توانست پایه ای برای موضوعات مهمتر باشد
 • وضعیت موجود دوبله را از بین می‌برد/ حرفه‌ای برای حفظ زبان فارسی
 • یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی و دیگر زبان‌ها چه فوایدی برای سلامتی دارد؟