عضو انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران مهم‌ترین برنامه این انجمن در سال جاری را برگزاری "اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی" در دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران عنوان کرد و گفت: از جمله جوایز این مسابقه، امکان گذراندن دوره کارآموزی برای دانشجویان در شرکت‌های بزرگ و معتبر حوزه کسب و کار است.

سارا سرداری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن شرح برخی فعالیت‌های انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران، از فعالیت چند کارگروه در این انجمن خبر داد و گفت: جدای از دوره‌های آموزشی که اکثراً مربوط به رشته مهندسی صنایع است و از سوی انجمن برگزار می‌شود، بازدیدهایی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده و به عنوان مثال بازدید اخیر انجمن از شرکت فعال در حوزه فروش اینترنتی کالا بوده است.

وی افزود: همچنین برگزاری "اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی" را در پیش رو داریم که قرار است دانشجویان مختلف در آن شرکت کنند و این مسابقه در دو فاز برگزار می‌شود.

عضو انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه فوق مهم‌ترین برنامه سال جاری این انجمن است، ادامه داد: در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه برای این مسابقه هستیم و سه عضو هیأت علمی دانشکده به همراه دو نفر از دانشجویان مقطع دکتری، مسابقه را با توجه به درس‌های رشته مهندسی صنایع طراحی می‌کنند. این در حالی است که دانشجویان قرار نیست بدانند که باید از چه مفاهیم یا ابزارهایی برای حل مسائل مسابقه استفاده کنند.

سرداری یادآور شد: این مسابقه در دو مرحله برگزار می‌شود و از جمله جوایز آن امکان گذراندن دوره کارآموزی برای دانشجویان در شرکت‌های بزرگ و معتبر حوزه کسب و کار است.

وی کارگروه دیگر این انجمن را مسئول برگزاری سمینارهای یک روزه با عنوان "صنایع در صنایع" دانست و گفت: اخیراً یکی از این سمینارها در صنعت دارو برگزار شد و مهندسین فعال در این صنعت برای دانشجویان از چگونگی کار در این صنعت گفتند. همچنین برنامه داریم سمینارهای دیگری برگزار کنیم تا در آن‌ها زمینه معرفی استارتاپ‌ها در حوزه دانشجویی فراهم شود.

عضو انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران اضافه کرد: همچنین در صدد برگزاری مسابقات دیگری هستیم که ضمن آن دانشجویان بتوانند به حل مسائل واقعی در قسمت‌های مختلف صنعت بپردازند. لازمه برگزاری این مسابقات همکاری دست‌اندرکاران صنعت و فراهم آوردن فضای فکری و مسابقه‌ای برای دانشجویان است و در صورت حل مسائل از سوی دانشجویان، جوایزی به آن‌ها اعطا خواهد شد.

سرداری خاطرنشان کرد: مسابقه اصلی دانشکده، "اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی" را به تمام دانشگاه‌های کشور اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و زمینه برای مشارکت دانشجویان سراسر کشور در این مسابقات فراهم است. هدف از برگزاری این مسابقه، تمرین کار گروهی است؛ به ویژه آن که در دانشکده صنایع دانشجویان برای انجام کارها معمولا نیاز به بستن یک تیم دارند.

وی ادامه داد: همچنین طی دو  مرحله این مسابقه، برخی مهارت‌ها ارزیابی می‌شود و کسی که رتبه اول را کسب می‌کند مهارت‌هایی همچون بازاریابی، حل مسئله، کار گروهی و ... را فرا می‌گیرد که به دنبال آن می‌تواند در کارخانه‌ها و شرکت‌ها به صورت موقت یا دائم استخدام شود. در عین حال این نحوه استعدادیابی موجب افزایش مهارت‌های دانشجویان در حوزه‌های فوق می‌شود و دانشجو را برای فعالیت به عنوان یک فرد نیمه-حرفه‌ای در صنعت آماده می‌کند.

دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی صنایع سپس به ارائه توضیحاتی در رابطه با درس‌های رشته مهندسی صنایع پرداخت و تشریح کرد: بعضی درس‌های این رشته با سایر رشته‌ها مشترک است که دید گسترده‌ای به دانشجویان در مورد سایر رشته‌ها می‌دهد. همچنین برخی درس‌ها دانشجویان را با شرایط کاری آینده آشنا می‌کند. به عنوان مثال هر کارخانه‌ای اهدافی را برای خود در نظر می‌گیرد و دانشجویان این وظیفه را دارند که مسیر بهینه‌ را برای رسیدن این کارخانه به اهداف خود تعیین کنند.

وی با بیان اینکه زمینه‌های مختلفی برای کار در  رشته مهندسی صنایع وجود دارد، گفت: مهندسان صنایع می‌توانند در حوزه‌های مختلف از جمله بیمه، بیمارستان و حوزه سلامت و درمان، بانک، خط تولید کارخانه و برنامه‌ریزی برای کیفیت تولید و یا به عنوان مهندس مشاور در بخش مدیریت کارخانه فعالیت کنند و برای کارخانه برنامه‌ریزی استراتژیک تعیین کنند. به عبارتی حوزه فعالیت مهندسان صنایع تنها به کارخانه محدود نشده، بلکه آن‌ها می‌توانند به هر حوزه‌ای که نیاز به بهینه شدن دارد، وارد شوند و از طرقی به سودآوری بیشتر آن کارخانه یا صنعت کمک کنند.

عضو انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران در پایان با اشاره به اینکه وظیفه دانشجویان در این رشته برقراری ارتباط بین بخش‌های مختلف صنایع است، گفت: بنابراین درس‌های تخصصی‌تر این رشته درس‌هایی است که به ما کمک می‌کند بتوانیم مسیر صحیح را برای بهینه‌سازی فعالیت صنایع تعیین کنیم.

سرداری در همین زمینه یادآور شد: درس‌های رشته مهندسی صنایع در بسیاری موارد به جهت پاسخ به یک مسئله واقعی در محیط کار و صنعت به وجود آمده و به صورت علم در آمده‌اند که باعث شده دروس کاملاً کاربردی باشند. در عین حال امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان و ایفای نقش به عنوان یک محقق بین‌رشته‌ای فراهم است.

به گزارش ایسنا، انجمن علمی دانشجویان مهندسی صنایع در سال 1383 تاسیس شده و علاوه بر فعالیتهای علمی و برگزاری دوره‌های آموزشی، چاپ نشریه علمی-دانشجویی نشرفن و فنکاو از جمله اقدامات مؤثری است که از سوی اعضای این انجمن صورت پذیرفته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هوشمندسازی مدارس سیستان و بلوچستانی که مشکل آنتن دهی تلفن دارد

به گزارش خبرنگار مهر، توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی به‌عنوان یکی از ضروری ترین نیازهای هر جامعه و منطقه به شمار می رود و در سال‌های اخیر با توجه به استفاده بیشتر از فناوری های نوین گام‌های مهمی در راستای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در اکثر نقاط کشور برداشته شده است.

شهرستان مهرستان یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران است و بر طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ جمعیت این شهرستان بیش از ۷۰ هزار نفر است.

یکی از شهروندان مهرستانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در اکثر روستاهای شهرستان مهرستان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به شدت مشکل وجود دارد و این روستاها اینترنت ندارند.

مهرستان مخابرات ندارد

احمد اربابی بیان داشت : شهرستان مهرستان پائین‌ترین شاخص های مخابراتی و اینترنتی را در استان سیستان و بلوچستان دارد و همیشه مردم روستاهای این منطقهنسبت به وضعیت بد آنتن دهی تلفن و اینترنت اعتراض دارند.

وی بیان کرد: استقرار تجهیزات مخابراتی همراه با نیروی انسانی متخصص  در شهرستان مهرستان امری ضروری است که مسئولان ذیربط در این زمینه باید اقدام کنند تا شاید با کاهش قطعی های پی در پی مواجه باشیم.

مسلم شیخ زاده عضو شورای شهر آشار هم به خبرنگار مهر گفت: اختلال و قطعی تلفن های همراه در شهر آشار هم وجود دارد و علی رغم پیگیری های مردم از طریق متولیان همچنان این مشکل پا برجاست.

وی بیان کرد : قطعی های مکرر تلفن و اینترنت در بخش مرزی آشار و دهستان ایرفشان به شدت مردم این منطقه  را کلافه کرده است که امیداریم در این زمینه اقدامی جدی انجام شود.

وی تصریح کرد: البته این مشکل فقط مختص شهر آشار نیست بلکه بسیاری از روستاهای شهرستان مهرستان با مشکل اینترنت و آنتن دهی مواجه هستند.

اما این روزها سریال تکراری قطعی تلفن های اورژانس ۱۱۵ شهرستان مهرستان هم روندی صعودی به خود گرفته است.

در همین راستا سرپرست اورژانس ۱۱۵ مهرستان  در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در صورت بروز هرگونه حادثه و تاخیر در رسیدن عوامل اورژانس به دلیل دیر مطلع شدن چه کسی باید پاسخو باشد.

حمیداله سپاهی افزود: انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در این زمینه چاره اندیشی کنند.

وی عنوان کرد: ایجاد زیرساخت های مناسب و زمینی کردن فیبرهای نوری  باعث کاهش سرقت کابل ها مخابراتی می شود.

محمد جواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود خبر از هوشمندسازی مدارس کپری در سیستان و بلوچستان داده بود در حالی که در بسیاری از نقاط روستایی این استان آنتن دهی خطوط تلفن همراه با مشکل مواجه است.

همه این مشکلات در حالی است که چند روز قبل محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود خبر از هوشمندسازی مدارس کپری در سیستان و بلوچستان داده بود در حالی که در بسیاری از نقاط روستایی سیستان و بلوچستان از جمله شهرستان مهرستان آنتن دهی خطوط تلفن همراه با مشکل مواجه است.

همچنین طی سفر محمد جواد آذری جهرمی در آبان ۱۳۹۷ به استان سیستان و بلوچستان خبرگزاری مهر، گزارشی مبنی بر اینکه «سفر وزیر تاثیری بر قطعی های مکرر تلفن در سیستان و بلوچستان نداشت» منتشر کرد، اما همچنان این مشکل در حوزه بخش مرزی آشار و  شهرستان مهرستان ادامه دارد.

البته  مهرستان همچون برخی دیگر از شهرستان های سیستان و بلوچستان با مشکلات دیگری از جمله عدم وجود بیمارستان در آن هم دست و پنجه نرم می کند که خبرگزاری مهر پیش از این نیز در گزارش های خود به آن پرداخته است. 

کد خبر 4694901

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

تصاویر| حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در ورزقان

اتفاقات ترسناک در فینال عصر جدید/ سکانسی که گریه داور مسابقه را درآورد

کلیدواژه: دانشگاه تهران كسب و كار

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۷۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۹ میلیارد تومان اعتبار برای هوشمندسازی مدارس مناطق حاشیه‌نشین کردستان هزینه می‌شود
 • مسجد، جایگاه قرآنی دارد/ لزوم هوشمندسازی مساجد
 • بیمارستان‌های آموزشی، ظرفیت مناسبی برای کارهای تحقیقاتی دانشجویان پزشکی است
 • علوم مهندسی ایران در مرز دانش جهانی است
 • ضرورت فراروی از تحلیل های اخلاقی در روایت تاریخ
 • رشته های علوم مهندسی ایران در مرز دانش جهانی است
 • درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه‌بندی شانگهای/ ایران پیشتاز رشته‌های مهندسی
 • انتخابات نظام مهندسی با یک علامت سوال
 • راه اندازی سامانه «گمرک موبایل» به منظور هوشمندسازی گمرک
 • آئین اختتامیه دومین همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات برگزار شد
 • اختتامیه دومین همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات
 • رشته مهندسی پزشکی در آینده نزدیک بالاترین درصد اشتغال را خواهد داشت
 • هوشمندسازی گمرک،با راه‌اندازی «گمرک موبایل»
 • دومین همایش ملی روش‌های تحلیل به همت دانشگاه اطلاعات برگزار شد
 • همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات برگزار شد
 • دومین همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات برگزار شد
 • برگزاری دومین همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات
 • لزوم هوشمندسازی گمرک/ راه‌اندازی سامانه گمرک موبایل
 • دانشگاه نوشيروانی بابل موفق به كسب جايگاه برتر در رتبه‌بندی شانگهای شد