به گزارش فارس، سردار حسین دهقان چهارشنبه‌شب در یادواره شهدای ۲۳ مرداد و سرداران و ۵۷۰ شهید شهرستان تنکابن که در مصلی شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: باید در کنار رزمندگان اسلام جهاد کنیم تا شهید شویم، اگر در راه خدا جهاد کنیم خداوند ما را هدایت می‌کند؛ ما باورمان بر این است که طبق تجربه گذشته در دوران دفاع مقدس و اعتقاداتی که به آیات و روایت داریم، می‌توانیم با تکیه بر اعتقاداتمان پیروز میدان باشیم.

وی با بیان اینکه این را در چهره جوانان و مردم ایران در تمام‌ عرصه‌ها می‌بینیم که چگونه دل در راه خدا دادند و باورمندانه در راه حفظ آرمانهای انقلاب ایستادند، افزود: برای چیره شدن به دشمن باید عمیق‌ترین قرارگاه فرماندهی دشمن را شناسایی کنیم؛ دشمن مکانی به نام اتاق عملیات دارد و در آنجا فرماندهی می‌کند که اهدافش باید شناسایی شود.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح بیان کرد: دشمن با تمام توان همه الویت خود را حمله به قلب اسلام قرار داد و در این راه هجمه‌های فراوان بر ما وارد کرد،  حتی تلاش کردند جوانان ما را فریب داده و جاهلان نادان تلقی کند.

دهقان یادآور شد:  دشمن فاسد جز کشتار و قتل کاری نمی‌کند؛ ملت ما در سایه امامت و رهبری و  درک درست از موقعیتی که در آن به‌سر می‌بریم، توانست در هر مقطعی دشمن را بشناسد و در هر برهه از زمان اعمال دشمن را شناسایی کرد.

وی اضافه کرد: دلیل اینکه امروز دشمنان ما از مردم ایران هراس دارند این است که این  ملت متدین و بصیر است؛ اگر رهبری دینی نبود هر کاری می‌توانست منجر به فروپاشی نظام انقلاب شود؛ اطاعت مردم به رهبری و همراهی رهبر در سایه باورها و اعتقادات دینی با درک درست از شرایط منجر با ناکام شد دشمنان ما شد.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز کشورهای مسلمان دنیا چشمشمان به ایران اسلامی است چرا که ملت ما  پیروی انقلاب و پذیرش رهبری در مقابل نظام سلطه جانانه ایستاد، تصریح کرد: شاید باورش سخت باشد که چگونه ملت ما در حالی که با فقر دست و پنجه نرم می‌کرد در چند سال گذشته با تمام توان مقابل استکبار ایستاد؛ در کشورهای زیر سلطه چون یمن مزدوران و نایبین شرک بلاهایی بر سر مردم آوردند که اگر مجموع این سازمان‌ها را کنار هم بگذاریم‌  چیزی به نام یمن نباید باقی مانده باشد ولی ایمان، باورمندی، استقامت و جهاد در راه خدا با اراده قوی مردم یمن را به جاهای خوبی رساند.

دهقان افزود: در عرصه انقلاب هم دفاع از مبانی ارزش‌های انقلاب، حضور موثر زنده و تاثیرگذار توسط باور به خدا که به عنوان حاکم قدرت هستی است و سپس قدرت اطمینان که منجر به شجاعت شهامت ایثارگری و فداکاری می‌شود؛ باید مراقب کسانی که از مبانی و ارزش‌ها دفاع می‌کنند باشیم.

وی اضافه کرد: امروز آمریکایی‌ها علیرغم تلاش فراوان نسبت به گذشته رسوا شدند و هیبتشان شکسته شد،  اسنادی که در لانه جاسوسی افشا شد مبنی بر آن‌ است که آنها غارتگر هستند و قصد سلطه بر جهان را دارند و می‌خواستند قدرت اول باشند ولی آمریکا در مسیر سراشیبی و سقوط ارزش‌هایش قرار دارد.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه ترامپ یک دیوانه،  زورگو و قلچماق است که می‌خواهد قدرت جهان را در دست بگیرد، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها فرض می‌کنند کسی جز خودشان صلاحیت ندار ولی وضعیتشان به جایی رسید که در منطقه ما فقط به دنبال حفظ پایگاه‌های خود هستند و از حالت تهاجمی و فرمان دهنده خارج شدند.

دهقان با بیان اینکه کشورهای عربی مدعی هم ابراز کردند که ما نمی‌توانیم امنیت برقرار کنیم آیا کسی که امنیت می‌خرد می‌تواند حافظ امنیت باشد؟ تصریح کرد: تنها عنصری که عزت‌مند است نام شهیدان است، در جامعه ما به میزانی که آرمان انقلاب و شهدا وجود  داشته باشد و پایبند باشیم موفق خواهیم بود و عزت و عظمت این ملت روز به روز بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما به شهدای بزرگ مدیون هستیم و آنها بر ما حق دارند و از این مقطع تا ظهور امام زمان ما شاهد ضعف و بدبختی و ذلت آمریکا خواهیم بود، مردم این آگاهی را دارند و بصیر هستند، عنوان کرد: شاید امروز در فضای مجازی شاهد برخی از جهالت‌ها و پُررویی‌ها هستیم که ناشی از لطف عظیم نظام به مزدوران است ولی نباید تصور کنیم که میل جامعه به این سمت و سو است.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح  بیان کرد: شاید یک جوان در اثر نادانی اقدام به بی‌حجابی کرده و از او با نام قهرمان یاد بکنند باید بدانیم که اینها جهالت کسانی است که به نحوی تحت تاثیر فرهنگ غربی دشمن قرار گرفتند ولی هیچ زمانی در جامعه القا نمی‌شود و واقعیت جامعه این نیست چون ما با شهدا زنده‌ایم و ارزش‌های انقلاب هم‌چنان پابرجاست.

دهقان با بیان اینکه دشمن علاقه‌مند است که ناهنجارها را به عنوان نمادهای تحول عمیق اجتماعی در جامعه ما معرفی کند، این جامعه توسط نظام باید حفاظت شود و دفاع از ناموس و حرمت شکنی‌ها بر ما واجب است، گفت: نظام  وظیفه دارد در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی حساسیت نشان دهد و باید هشدار داده و بیداری را ترویج دهد.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از جوانان بیکار هستند، اظهار کرد:  بخشی از این جوانان تحصیل‌کرده هم هستند و گویی رسیدن به شغل مناسب برایشان در جامعه به هدفی تبدیل شده که به بن‌بست می‌رسد اما ما وظیفه داریم فضا را برای ایجاد شغل متناسب با توانمندی فردی آماده کنیم.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح افزود: در برخی از محلات و شهرستان‌های کشور چهره زشت فقر را مشاهده می‌کنیم ولی خوشبختانه مقاومت را هم  می‌بینیم که مردم در مقابل جبهه دشمن ایستاده‌اند و اگر تحریم هستیم تلاش می‌کنند تا پیشرفت داشته باشند.

دهقان با بیان اینکه اگر هنوز در کشور ما نقدینگی وجود دارد بدین خاطر است که ملت چرخه تولید را حفظ کرده پس هرچه دولت در توان دارد باید در این راه بگذارد، تصریح کرد: دشمن در برجام بدعهدی کرد و این موضوع پیش‌بینی شده بود، درست است برجام به نفع ما نبود ولی ما یک دستاورد هم داشتیم و آن این بود که ثابت کردیم دشمن دروغگو است و مدافع حقوق بشر نیست کارش فقط ترور افراد موفق است.

وی بیان کرد: عمل به برجام برای ما تمام شد و دیگر از  سیاست‌های آن پیروی نمی‌کنیم؛ دشمن رسوا شد ولی حال باز هم مسؤولان ما چشمشان به بیرون مرزها است تا کسی بیاید دست ما را بگیرد! خیر هیچ‌گاه نمی‌توان از دشمن انتظار برادری داشت.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز منابع  زیادی در کشور وجود دارد که دولت باید آنها را فعال کند و آنها را در اختیار مردم قرار دهد، گفت: ما در زمان جنگ  تجهیزات نظامی نداشتیم بلکه محدودیت‌های جدی داشتیم ولی با همه توان جنگیدیم و در پایان جنگ صاحب قدرت سامان یافته نظامی شدیم؛ امروز هم می‌توانیم پیروز باشیم و  انتظار کمک فقط از خدا باید داشت؛ اوست که دست ما را می‌گیرد و پس از آن اراده خودمان مؤثر است.

منبع: الف

مطالب پیشنهادی:

عکس جدید نگار جواهریان

اجرای جنجالی فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی+فیلم

فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو شد +سوابق

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۸۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

پاسخ سردار جلالی به داستان موشک فتوشاپی

سردار جلالی گفت: قبلاً هم آن‌ها مدعی بودند که توان موشکی ایران فتوشاپ است؛ اما انهدام پهپاد رادارگریز آن‌ها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.

به گزارش مشرق، نشست رؤسای کمیته، معاونان و مدیران پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، معاونان و مدیران سازمان در سالن شهید حسن آبشناسان برگزار شد.

بیشتر بخوانید: واکنش سردار جلالی به حضور رژیم صهیونیستی در خلیج فارس

سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این نشست با اشاره به اینکه در سال گذشته مجموعه‌ای از تهدیدات دشمن را از سر گذراندیم، گفت: دشمن در سال گذشته با تسلط بر شبکه‌های اجتماعی و تلاش برای شرطی‌سازی اقتصاد تلاش داشت تا کشور را به سمت ناامنی و اغتشاش پیش ببرد.

عبور کشور از روزهای سخت ۹۷، درستی تحلیل و تدبیر رهبر انقلاب اسلامی را نشان داد

وی با اشاره به اینکه امروز و در میانه سال ۹۸ کشور از بخش عمده‌ای از تهدیدات دشمن عبور کرده است، گفت: در ابتدای سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی مدام بر اتکای به نصرت الهی و امیدواری بر حل مشکلات تأکید داشتند و ما امروز می‌بینیم تحلیل و تدبیر ایشان درخصوص عبور کشور از آن روزهای سخت دقیق و ژرفنگرانه بوده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به برخی یاوه گویی‌های دشمنان مبنی بر اینکه انقلاب چهلمین سال خود را جشن نمی‌گیرد، گفت: امروز و پس از عبور کشور از شرایط سخت باید گفت که دشمن درک درستی از وضعیت ایران ندارد و عملاً این نوع تحلیل‌ها ناشی از یک خلأ اطلاعاتی است و ضرورت دارد تا آمریکایی‌ها در تحلیل‌های خود نسبت به ایران یک بازنگری جدی داشته باشند.

تزلزل در تصمیم‌گیری، هدف دشمن از «نمایش جنگ»

سردار جلالی با تأکید بر اینکه راهبرد ترامپ در مدت اخیر فشار حداکثری بر ایران تا مرز جنگ بوده است، یادآور شد: قرار نبوده و نیست که جنگی صورت بگیرد، اما نمایش جنگ از سوی آمریکایی‌ها با قدرت و شدت زیادی اجرا می­‌شد تا برخی در داخل در تصمیم‌گیری‌های خود دچار تزلزل شوند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها تلاش داشتند یک دوقطبی دروغین معیشت – امنیت به راه بیاندازند، افزود: کارزار دروغین جنگ نیز صرفاً برای پیشبرد این تاکتیک رسانه‌ای بود تا مردم فکر کنند معیشت آن‌ها منوط به آن است که ایران در برابر آمریکا کوتاه بیاید.

ایران در «جنگ پنج لایه‌ای» با آمریکا دست برتر را دارد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه ما امروز با آمریکا در پنج لایه حساس و راهبردی سیاسی، نظامی، اقتصادی، امنیتی و سایبری درگیر هستیم، گفت: به عنوان یک فرد مطلع می‌گویم که ایران در جمع این لایه‌ها دست برتر را داراست که این مهم با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و ایستادگی مردم و مسئولان به دست آمده است.

سردار جلالی در ادامه با بیان اینکه مهمترین میدان جنگ در لایه اقتصادی رقم می‌خورد، افزود: آمریکایی‌ها مدعی هستند که مدرن‌ترین جنگ اقتصادی را علیه ایران اعمال می‌کنند و دلار را تبدیل به یک سلاح جنگی علیه ما و دیگر کشورها کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های نظامی و امنیتی یک اجماع نظر داخلی به دست آمده است و لذا شاهد وحدت رویه هستیم، افزود: با این حال هنوز در میان برخی از مسئولان ادبیات «جنگ اقتصادی» جا نیفتاده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر اینکه ما باید یک برنامه مدون دفاع اقتصادی در کشور داشته باشیم، گفت: مگر در دوران دفاع مقدس مسئولی درخصوص تهدید بودن صدام و حزب بعث شک و شبهه‌ای داشت که امروز برخی چنگ و دندان نشان دادن دشمن در جنگ اقتصادی را انکار می‌کنند؟

«FATF» دیده‌بان دشمن در جنگ اقتصادی

سردار جلالی با انتقاد از عدم اجماع در خصوص FATF گفت: از نظر ما FATF به عنوان یک مکانیسم به اصطلاح بین‌المللی نقش دیده‌بانی را برای دشمن در جنگ اقتصادی ایفا می‌کند و دشمن با این دیده‌بان می‌تواند تمام زنجیره تأمین مالی کشور را رصد و مطابق با آن، اقدام خصمانه کند.

وی با بیان اینکه ما در دوران «دفاع مقدس اقتصادی» هستیم، افزود: شاید در برخی موارد ضعف داشته باشیم، اما درس‌ها و عبرت‌های این دفاع مقدس مطمئناً ایران را قوی تر، مقتدرتر و باثبات‌تر خواهد کرد.

لایه‌های فرصت‌­زای دوران تحریم به مرور نمایان خواهد شد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر اینکه با فرمان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه و تفویض اختیارات ویژه به این نهاد، سطح هماهنگی‌ها در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن افزایش یافته است و امروز نتایج این سیاست‌ها را در بازار می‌بینیم، گفت: بهبود نسبی صادرات، آرام شدن بازار ارز و نزولی شدن تورم لجام‌گسیخته نشان می‌دهد کشور توانسته است تا بخش زیادی تهدید اقتصادی را تحت کنترل بگیرد و به تدریج ابعاد فرصت‌­زای دوران تحریم اقتصادی نمایان می‌شود.

ادعای آمریکا مبنی بر نفوذ سایبری به سامانه‌­های زیرساختی ایران یک «بلوف» بود

سردار جلالی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تهدیدات در حوزه سایبری نیز اشاره کرد و با بیان اینکه «در جنگ سایبری همیشه فاعل مجهول است»، گفت: با این حال آمریکایی‌ها اخیراً و با صراحت مدعی شده‌اند که علیه ایران اقدام تخریبی سایبری انجام می‌دهند.

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور با بیان اینکه آمریکایی‌ها چندی پیش مدعی شده بودند در سامانه‌های زیرساختی ایران نفوذ داشته‌اند، گفت: این ادعای آمریکایی‌ها نیز مانند سایر ادعاهایشان صرفاً یک بلوف بوده است.

موشک فتوشاپی نمی‌تواند پهپاد رادارگریز آمریکا را ساقط کند

سردار جلالی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بیش از توانمندی‌هایشان ادعا دارند، گفت: قبلاً هم آن‌ها مدعی بودند که توان موشکی ایران فتوشاپ است؛ اما انهدام پهپاد رادارگریز آن‌ها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ما باید در تمام حوزه‌های مقابله با دشمن، آمادگی خود را ارتقا دهیم و آرایش دفاعی بگیریم، افزود: آمریکا دشمنی خود را با ملت ایران عیان‌تر از گذشته کرده است و همین عامل باعث شده تا در سطح نخبگان و عموم مردم روحیه آمادگی، دشمن‌شناسی و اقدام بسیجی پدید بیاید که باید این روحیه حفظ و تقویت شود.

سردار جلالی در پایان با بیان اینکه در حوزه زیرساختی کشور با انجام آموزش‌ها و رزمایش‌ها، آمادگی‌ها را ارتقا داده و آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی کرده‌ایم، گفت: با ایجاد توانمندی در زیرساخت‌ها، امن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها را شروع کرده‌ایم، مصون‌سازی زیرساخت‌های حیاتی را در اولویت قرار داده‌ایم و در قالب برنامه‌های سالانه در حال اجرا هستیم.

منبع: دفاع پرس

دیگر خبرها

 • واکنش سردار جلالی به ادعای آمریکا درباره نفوذ به سامانه های زیرساختی ایران/توان موشکی ایران فتوشاپی بود؟
 • اگر ترامپ به تعهدات خود عمل کند ایران پای میز مذاکره می‌رود/ متحدین اروپایی، چین و روسیه حاضر نیستند در زمین آمریکا بازی کنند/ ترامپ اگر می‌خواست از طریق شورای امنیت علیه ایران اقدام کند از بسیاری نهادهای بین‌المللی خارج نمی‌شد!
 • سردار جلالی: درگیر «جنگ ۵ لایه‌ای» با آمریکا هستیم
 • دست برترایران در«جنگ ۵ لایه‌ای» با آمریکا/FATF دیده‌بان دشمن است
 • بازی با کارت سوخته/ گروگان‌گیری در خرابه برجام/ ضرورت کیفی‌سازی صنعت گردشگری
 • شوخی لاریجانی نسبت به حضور دهقان در مجلس
 • شوخی لاریجانی با حضور محمد دهقان در مجلس
 • شوخی لاریجانی با حضور محمد دهقان در مجلس/شما به صحن بیایید تا شورای نگهبان سریعتر مصوبات را بررسی کند
 • هدف از دعوت ظریف به جی۷ چه بود؟/ تلاش ترامپ برای جلوگیری از گام سوم
 • عباس آخوندی: روحانی به نفعش نبود دوباره بیاید| توضیح درباره شایعه عضویت در هیات مدیره ۱۳۰ شرکت و ثروت افسانه‌ای ۸ هزار میلیاردی
 • هشدار درباره ایجاد یک ائتلاف؛ تحمل نخواهیم کرد در منطقه ما ائتلافی علیه ما ایجاد شود/ انگلیس به عنوان پادوی محلی و منطقه‌ای آمریکا مشغول ایفای نقش در منطقه غرب آسیاست/ مقصد نفتکش ربوده شده ایرانی سوریه نبود/ آغازکننده هیچ جنگی در منطقه نخواهیم بود
 • هشدار درباره ایجاد یک ائتلاف؛ تحمل نخواهیم کرد در منطقه ما ائئلافی علیه ما ایجاد شود/ انگلیس به عنوان پادوی محلی و منطقه‌ای آمریکا مشغول ایفای نقش در منطقه غرب آسیاست/ مقصد نفتکش ربوده شده ایرانی سوریه نبود/ آغازکننده هیچ جنگی در منطقه نخواهیم بود
 • انگلستان پادوی آمریکا در غرب آسیاست/ اجازه تشنج آفرینی در منطقه را به ایالات متحده و اسرائیل نمی‌دهیم
 • هشدار سردار دهقان به آمریکا: ائتلاف علیه ایران در خلیج‌فارس را تحمل نخواهیم کرد/ حرف‌های ترامپ شوخی یک جاهل قداره‌کش است
 • سردار دهقان: تحت هیچ شرایطی با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم
 • سردار دهقان: با ائتلافی که علیه ایران باشد مقابله می‌کنیم
 • سردار دهقان: با ائتلافی که علیه ایران باشد مقابله می‌کنیم/ ترامپ را قابل مذاکره نمی‌دانیم
 • روحانی به نفعش نبود دوباره بیاید/ من روشنفکری هستم که وارد حوزه اجرا شدم!
 • روحاني به نفعش نبود دوباره بيايد