به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در بخش غلات، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت گندم ١٧٢١٠ ریال و متوسط قیمت جو ١٧٨٥١ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣١,١ درصد و ٥٧.٥ درصد افزایش داشته‌اند.

حبوبات

در بخش حبوبات، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت نخود ٦٠٠١٠ ریال و متوسط قیمت عدس ٥٥٥٤٣ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٣,٨ درصد و ٢٥.٩ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش محصولات جالیزی، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت هندوانه ٨٤٧٢، خربزه ٢٥٦٨٤ و خیار ٢١٥١٠ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥,٦ درصد کاهش و ٥٧.٩ و ٧٩.٥ درصد افزایش داشته‌اند.

سبزیجات

در بخش سبزیجات، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت سیب زمینی ٣٦١٢٣، پیاز ٣٧١٣٤ و گوجه فرنگی ٢٢٢٤٥ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٢٧,٩، ٥٣٩.٢ و ٢٢١.٦ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش محصولات علوفه‌ای، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت یونجه ١٦٩٢٨ و کاه ٣٠٥٠ ریال بوده که به ترتیب نسبت به بهار سال قبل ٦٩,٥ و ٩٢.٧ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش میوه‌های هسته‌دار، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت زردآلو ٧٨١٢٨ و متوسط قیمت آلبالو ٧٣٠٢٨ ریال بوده که به ترتیب نسبت به بهار سال قبل ٥٤,٦ و ٦٣.٥ درصد افزایش نشان می‌دهد و متوسط قیمت هلو ٤٧٣١٧ بوده که ٦١.٤ درصد افزایش داشته است.

در بخش میوه‌های دانه‌دار، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت سیب درختی ٦٠٤٢٥ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٣,٩ درصد افزایش یافته است.

دامداری سنتی

در بخش دامداری سنتی، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده ٤٣٠٦٣٠ ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ٣٦٤٥٤١ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ١١٢,٧ و ١٣٤.٥ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش فرآورده‌های دامی سنتی، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ٥٣٨٥٩ ریال بوده که نسبت به بهار سال قبل ٢٢,٣ درصد افزایش داشته است و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ٢٠٤٧٦ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٦٤.٨ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در بخش هزینه‌های خدمات ماشینی، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، هزینه شخم یک هکتار زمین زراعی آبی ٢٥٤٠٤٨٩ ریال و هزینه شخم یک هکتار زمین زراعی دیم ١٦٠٧٥٤٩ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٨,١ و ٢٨.٤ درصد افزایش داشته‌اند.

دستمزد نیروی کار

در بخش دستمزد نیروی کار، در بهار سال ١٣٩٨، دستمزد کارگر میوه‌چین مرد ٦٤٩٤٢٠ ریال بوده که نسبت به سال قبل ٣٤,٣ درصد افزایش داشته و دستمزد کارگر میوه چین زن ٥٢٨٣٨٣ ریال بوده که نسبت به بهار سال قبل ٣٨.٤ درصد افزایش داشته است.

همچنین، دستمزد کارگر وجین‌کار و تنک‌کار مرد ٧٦٧٥٥٥ ریال و دستمزد کارگر وجین‌کار و تنک‌کار زن ٨٦٢٥٦٩ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٨.٤ و ٣٠.٨ درصد افزایش داشته‌اند.

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بارش کشور از ۳۱۴ میلی متر فراتر رفت/رشد ۳۵ درصدی بارش نسبت به یکسال کامل زراعی

ضیاییان گفت: از ابتدای مهر تا ۲۷ مرداد، مجموع بارش‌های کشور ۳۱۴.۸ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۹۵ درصد رشد داشته است.

 

صادق ضیاییان رئیس مرکز خشکسالی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بارش در سال زراعی جدید اظهار کرد: بنابر آمار از ابتدای مهر تا ۲۷ مرداد، مجموع بارش‌های کشور ۳۱۴.۸ میلی متر بوده، در حالیکه این میزان مدت مشابه سال قبل ۱۶۱ میلی متر و بلندمدت ۲۲۸.۲ میلی متر بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۹۵ درصد و بلندمدت ۳۸ درصد رشد داشته است، افزود: این در حالی است که مدت مشابه سال قبل در این بازه زمانی نسبت به بلندمدت ۲۹ درصد کاهش بارش داشتیم.

ضیاییان بارش یکسال کامل آبی را ۲۳۲.۳ میلی متر اعلام کرد و گفت: امسال حدود ۳۵ درصد نسبت به یکسال کامل زراعی بارش بیشتری دریافت کردیم و به عبارت دیگر بیش از ۱۳۵ درصد بارش کشور تامین شده است.

رئیس مرکز خشکسالی با اشاره به اینکه تمامی استان‌ها بیش از نرمال بارش دریافت کردند، بیان کرد: در این میان ایلام با ۹۹ درصد و لرستان با ۸۸ درصد بیشترین میزان بارش و اردبیل با یک درصد و کرمان ۳ درصد کمترین میزان بارش را نسبت به بلندمدت تجربه کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه میزان بارش در فصل تابستان به جز استان‌های ساحلی خزر چندان قابل توجه نیست، از این رو پیش بینی می‌شود که تا پایان سال زراعی میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل در محدوده ۹۵ درصد باشد.

بیشتر بخوانید: دوره خشکسالی در ایران بسر آمد؟ /آب‌های خاکستری مرهمی بر عطش بحران آب

به گفته ضیاییان، براساس بولتن‌های هواشناسی تا پایان فصل تابستان، دما در اکثر مناطق کشور بین نیم تا یک درجه افزایش خواهد داشت.

رئیس مرکز خشکسالی در پایان درباره تاثیر بارش‌های اخیر بر وضعیت آب سد‌ها و آب‌های زیرزمینی تصریح کرد: با توجه به آنکه سال زراعی جدید، سال پربارشی است، از این رو کمبودی در منابع آب‌های سطحی و آب پشت سد‌ها وجود ندارد، در خصوص آب‌های زیر زمینی وزارت نیرو باید پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

تامین بیش از ۱۳۵ درصد بارش کشور

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: نیروی کار حبوبات غلات دامداری قیمت پیاز

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۹۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمله به کاروان تروریست‌ها، صدای آمریکا را درآورد
 • استراماچونی بال درآورد+عکس
 • حمله به کاروان پشتیبانی از تروریست‌ها، صدای آمریکا را درآورد
 • اجاره بها افزایش 35 درصدی داشت
 • پاک‌سازی خان‌شیخون ناقوس مرگ تروریست‌ها را به صدا درآورد/ قدم بعدی، آزادسازی ادلب است
 • تئاتر موزیکال «اشک‌ها و لبخندها»
 • در کافه‌ها «فضا» می‌فروشند، نه «غذا»
 • فوت‌وفن‌های درست‌کردن کباب کوبیده در خانه
 • وفور میوه در بازار
 • گوجه‌فرنگی ارزان شد
 • رئیس اتحادیه میوه و سبزی: بازار مملو از میوه است/ قیمت گوجه و پیاز نزولی است
 • لیست افزایش قیمت ۵۵کالای اساسی اعلام شد/ سیب زمینی همچنان بیشترین افزایش را دارد
 • گوجه ارزان شد، اما رب گوجه‌ همچنان گران است
 • رشد ۱۷۴.۶ درصدی قیمت فروش یک مترمربع زمین در تهران
 • آخرین وضعیت بازار میوه و سبزی
 • اتفاقات ترسناک در فینال «عصر جدید»/ سکانسی که گریه داور را درآورد+فیلم
 • بازار مملو از میوه است/ قیمت گوجه و پیاز نزولی است
 • قیمت ۵۵ کالای اساسی سر به فک کشید/ خرما، سیب زمینی و پیاز در راس گرانی‌ها
 • متوسط قیمت زمین در مناطق ۲۲ گانه تهران + جدول