کریم باقری که طی سال ها فراز و نشیب های بسیار را در پرسپولیس شاهد بوده است، درباره لزوم هوشمندی بیش از پیش اعضای تیم، باشگاه و هواداران، در مواجهه با مسایلی که برای مقابله با پرسپولیس ترتیب داده می شود صحبت کرد.

اخبار ورزشی- با این گفتگو همراه باشید.

-بالاخره تاریخ شروع بازی ها اعلام شد. پرسپولیس برای ورود به مسابقات آماده است؟

 خوشبختانه تاریخ شروع بازی ها اعلام شد. ما هم خودمان را آماده کرده ایم. ماطبق برنامه کار را شروع کردیم و بعد با برنامه آقای کالدرون ادامه دادیم. مدتی است که منتظریم تا وارد بازی ها بشویم. تمرین های و بازی های تدارکاتی خوبی هم داشتیم و یک بازی خوب دیگر هم داریم. فکر می کنم سرمربی هم تا الان ترکیب اصلی خود را شناخته باشد.

در کنار همه این ها باید گفت؛ سال خیلی سختی داریم. امتیاز گرفتن از پرسپولیس بیش از هر زمانی هدف همه تیم ها است و البته بعضی تیم ها هم تلاش کرده اند خود را به شدت تقویت کنند. از سوی دیگر انتظار پرسپولیسی ها  به حق بالا رفته است. قطعا مجموعه باشگاه و تیم هم در تلاش است تا این نیاز را مرتفع کند.

– در کنار این افزایش انتظارات، کارشناسان هم در تحلیل های خود به این مساله اشاره می کنند که پرسپولیس با توجه به نفراتی که در اختیار گرفته است، این پتانسیل را دارد که حتی قویتر از قبل باشد.

ما شاکله اصلی تیم را حفظ کرده ایم و چند بازیکن ملی پوش هم به آن اضافه شده است. از این جهت شرایط خیلی خوبی داریم. برای فصل جدید امیدوارانه منتظر شروع مسابقات هستیم. همه برای موفقیت پرسپولیس تلاش می کنیم تا نتایج خوب این چند سال را ادامه بدهیم. البته برای رسیدن به این هدف باید خیلی زحمت بکشیم و کار با حرف پیش نمی رود. آقای کالدرون هم که گفته بود به دنبال ساختن یک تیم بهتر است.

-یکی از مسایل پیش رو این است که بالاخره هواداران بعد از ۴ سال با کادر قبلی، خو گرفته بودند و این مساله می تواند نمودهایی داشته باشد.

هواداران در این ۴ سال خاطرات خوبی با آقای برانکو داشتند و او هم عملکرد خوبی داشت ولی هر آمدنی ، یک رفتنی هم دارد. هواداران هم بعد از همه این سال ها خوب می دانند مربیان و بازیکنان زیادی آمده اند و رفته اند ولی آن چه برای هوادار باقی می ماند خود پرسپولیس است. پرسپولیس چه با نتایج خوب و چه با نتایج ضعیف همیشه هوادار و نام بزرگ خودش را داشته است. نمی توانیم دنبال نام کسی باشیم بلکه باید دنبال نام خود پرسپولیس بود.

ما در این فصل بیشتر از سال های قبل به حمایت هواداران نیاز داریم. بازیکنان هم با توجه به اتفاقاتی که افتاد، چشمشان بیشتر از قبل به سکوها است. باید با هم باشیم و با هم نتیجه بگیریم.

-بعضی، این مساله را مطرح می کنند که اگر تیم در شروع بازی ها یا در مقطعی از لیگ نتایجی کسب کند که خوشایند هواداران نباشد با کششی که وجود دارد، ممکن است شعارهایی رو سکوها به نام کادرفنی قبلی به راه بیفتد، شما چه نظری دارید؟

بله. بالاخره ممکن است چنین مسایلی پیش بیاید. ممکن است بعضی بخواهند از احساسات هواداران بهره برداری کنند. نمی شود گفت اصلا این طور نخواهد بود. این تصمیمی است که هواداران در ورزشگاه و خارج از آن، باید برای تیم خود بگیرند. البته نظر من این است که هواداران مثل سال های قبل از پرسپولیس و تیم حمایت می کنند. دلگرمی ما واقعا به هواداران است و این یک شعار نیست. من فقط می توانم بگویم؛ امسال همه ما باید هوشمندانه تر عمل کنیم. آن هایی که پرسپولیس را دوست ندارند یا آن را سد راه خودشان می بینند امسال تلاش می کنند از این مسایل برای ایجاد مشکل بین هواداران با باشگاه و تیم استفاده کنند. آن ها منتظر فرصت هستند. حتما سعی می کنند میان هواداران و بین آن ها و تیم تفرقه و فاصله بیندازند و اتحاد و همدلی و اعتماد را از بین ببرند چون می دانند بدون این ها هر مجموعه ای آسیب پذیر می شود. پس همه باید باهوش و با هم باشیم.

من عاجزانه از هواداران می خواهم که بیایند و از پرسپولیس حمایت کنند.

-قطعا هواداران هم مثل تیم فشار زیادی را احساس می کنند و قرعه هم به شکلی شد که پرسپولیس باید با رقبای جدیترش، ظرف چند هفته ابتدایی بازی کند و تقسیم امتیازات می تواند کار را سخت کند.

 هر احتمالی وجود دارد. به خاطر همین باید حواسمان را جمع کنیم. من باز هم تکرار می کنم بعضی ممکن است شلوغ کنند. این اتفاق نباید روی بدهد. نقش تماشاگران خیلی مهم است. چشم تیم به سکوها است.

-مربیان سبک های متفاوتی دارند. بازیکنان با سبک جدید کنار آمده اند؟

 سبک کار مربیان با هم فرق می کند. مربیان کروات روی توان بدنی و نظم و انضباط خوب کار می کنند. نه این که کالدرون غیر از این باشد ولی او شکل متفاوتی از فوتبال را مد نظر دارد. او بازی با حمله ها و تعداد گل های بالا می خواهد. آمار هم نشان می دهد ما از این جهت افت داشتیم. هدف کالدرون این است که پرسپولیس را از نظر نوع بازی یک مرحله بالا ببرد. بچه با این سبک ارتباط برقرار کردند ولی جا افتادن آن مستلزم بازی های بیشتر در طول فصل است.

-فکر می کنید کالدرون به ترکیب ایده آل خودش رسیده است.

برای رسیدن به نقطه ایده ال همیشه باید تلاش کرد. ما همیشه دنبال بهتر شدن هستیم ولی به طور کلی باید بگویم با توجه تمرینات و بازی ها او به شناخت خیلی خوبی از بچه ها رسیده و ترکیب خود را شناخته است.

-پرسپولیس بازیکنان خوب زیادی دارد و به نظر در هر بازی چند ستاره روی نیمکت خواهد بود. این مساله در کنار خوبی هایش ، سختی هایی هم دارد.

قطعا این شرایط یک نعمت است و دست مربی را باز می گذارد ولی اداره و مدیریت تیم را هم سخت می کند. البته با مشخصاتی که از آقای کالدرون دیدم، به نطرم، کار را جمع می کند. بازیکن فقط باید تلاش ، تلاش ئ باز هم تلاش کند و باقی کار را هم به سرمربی بسپارد. در طول فصل به همه، بازی می رسد. البته کم و زیاد دارد ولی هر کسی باید خود را برای لحظه ای آماده کند که زمانش می رسد تا هم به خودش و هم به تیم کمک کند.

من کاملا امیدوارم بازیکنان شرایط درک کنند و با رفاقت ، همدلی، انگیزه و تفکرات حرفه ای در خدمت تیم باشند.

-راستی به عنوان آخرین سوال، به حواشی بپردازیم که در ارتباط با سید جلال حسینی ایجاد شده بود.

 متاسفانه این قبیل حواشی در اطراف پرسپولیس همیشه وجود دارد. مهم است که با هوشیاری به آن ها به شکلی بها ندهیم که تکرار شود. در مورد سید جلال اصلا مساله ای وجود نداشت. او مصدوم بود. همه هم می دانستند و این باعث شد در بازی های دوستانه کمتر حضور داشته باشد. بالاخره پرسپولیس اگر ۱۰ تا دوست داشته باشد، ۵ تا دشمن هم دارد که موفقیتش را نمی خواهند.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عکس/ سقوط هواپیما سبک در روسیه

در حادثه سقوط یک فروند هواپیمای سبک در منطقه سامارا روسیه یک نفر جان باخت.

سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی فوق سبک در منطقه ایوانکی سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی فوق سبک در منطقه ایوانکی سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی فوق سبک در منطقه ایوانکی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

فیلم: کار یکی از دختران گروه نینجا به بیمارستان کشید

کلیدواژه: پرسپولیس فوتبال پرسپولیس کریم باقری کالدرون

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۹۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از برخی جلسات مخفی با هدف ضربه زدن به پرسپولیس خبر دارم/ مادرم را در اینستاگرام بلاک کردم!
 • ماموریت کالدرون در پرسپولیس چیست؟!
 • محسن خلیلی: کالدرون بزرگترین فرد فوتبالی است که به ایران آمده؛ دوران مظلوم‌نمایی سپاهان گذشته است و حنای آن‌ها دیگر رنگی ندارد
 • برانکو دست منفعت طلبان را از پرسپولیس قطع کرد/رابطه من با کالدرون مثل برانکو خیلی خوب است
 • میرلوحی: پیام غدیر بازگشت به نسخه الهی سبک زندگی است
 • علی پروین: حساسیت زیادی روی پیراهن شماره 7 ندارم؛ مهم خود پرسپولیس و هواداران هستند
 • اصفهان میزبان چهل‌و‌دومین رقابت سراسری قرآن کریم
 • سرلشکر باقری: آزادسازی نفتکش آدریان دریا بیانگر اقتدار ایران در عرصه بین‌المللی است
 • سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورد
 • سرلشکر باقری: فریب دعوت به مذاکره را نمی‌خوریم
 • سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورند
 • خارج شدن شماره بایگانی هواداران پرسپولیس
 • کارگاه سبک زندگی اسلامی سلامت‌محور در کرمانشاه برگزار شد
 • اجازه ندهیم سبک زندگی غربی جایگزین سبک زندگی اسلامی شود
 • اختتامیه دوره آموزشیار قرآن کریم مربیان عقیدتی خواهر سپاه نواحی مستقر در مشهد برگزار شد
 • خراب بودن سبک زندگی از مسائل جامعه سلامت است
 • زمان برگزاری نشست خبری گابریل کالدرون، سرمربی پرسپولیس و فراز کمالوند، سرمربی پارس جنوبی جم مشخص شد
 • شجاع خلیل‌زاده: شانس پرسپولیس برای برد دربی، ۲ برابر استقلال است
 • گیلان قهرمان مسابقات کاراته سبک شیتوریو کشور شد