آمریکا و غرب در مورد دانش و توان هسته‌ای ایران به اندازه کافی دروغ‌پردازی کرده‌اند و حالاحالاها هم دست‌بردار نیستند ما امروز گرفتار یک رئیس جمهور دروغگو و کذاب در آمریکا هستیم.

به گزارش مشرق، «محمدکاظم انبارلویی» در یادداشتی نوشت:

خداوند در  قرآن کسانی را که کارشان خرّاصی، خراطی، دروغ ، فریب و نیرنگ است نفرین می‌کند و در مورد ذاریات می‌فرماید: قتل الخراصون الذین هم فی غَمرهٍ ساهون (ذاریات آیه ۱۰ و ۱۱) مرگ بر دروغ زنان و دروغ‌پردازان آنانکه در بی‌خبری و غفلت غرقند خرّاص از خرص می‌آید به سخنی گفته می‌شود که پایه علمی و منطقی ندارد و براساس گمان، تخمین و حدس گفته می‌شود.

غمره به آب فراوانی گفته می‌شود که عمق آن پیدا نیست. مراد جهل  و نادانی عمیقی است که انسان را فرا می‌گیرد و عمقی بر آن متصور نیست.

بیشتر بخوانید:

انبارلویی: رسانه‌های انقلاب در دو فتنه بر رسانه‌های معاند غلبه کردند انبارلویی: اصلاح‌طلبان می‌خواهند حافظه مردم را دستکاری کنند


دشمن کارش دروغ‌سازی و شایعه‌پردازی است. دشمن دروغ را سفارش می‌دهد. منافقین خط تولید آن را راه می‌اندازند و افراد ساده لوح هم آن را می‌پذیرند. آمریکا و غرب در مورد دانش و توان هسته‌ای ایران به اندازه کافی دروغ‌پردازی کرده‌اند و حالاحالاها هم دست‌بردار نیستند ما امروز گرفتار یک رئیس جمهور دروغگو و کذاب در آمریکا هستیم که رکورد دورغگویی را در جهان چندبار شکسته است.  


کشور نزدیک ۲۰ سال است گرفتار یک دروغ، فریب و نیرنگی است که آمریکایی‌ها تولید کرده‌اند تا ما را از پیشرفت‌های علمی در حوزه دانش و فناوری هسته‌ای محروم کنند. آنها دو دهه است که دستگاه دیپلماسی کشور را سرکار گذاشته‌اند و میلیاردها دلار هزینه روی دست نظام گذاشته‌اند و کشور را گرفتار گردابی کرده‌اند که هنوز در آن دست و پا می‌زند. قرآن می‌فرماید مرگ بر این جماعت. دروغ‌پرداز ملت ما هم به پیروی از قرآن می‌گوید: مرگ بر آمریکا. این وسط چرا دستگاه دیپلماسی نمی‌خواهد از این دور بسته خارج ‌شود، برای نخبگان سیاسی جامعه معلوم نیست.


برجام قرارداد بدی بود. به‌دلیل اینکه شروط رهبری، مجلس و شورای‌عالی امنیت ملی رعایت نشد. برجام قرارداد مطلوبی نبود چون «نامتوازن»، «ناهمزمان» ، «برگشت‌ناپذیر» ، «فاقد ضمانت اجرا» و «فاقد امکان مطالبه و خسارت» بود. برجام قرارداد مقبولی هم نبود چون به‌راحتی از همان روز اول از طرف غربی ها مورد قبول واقع نشد و نقض گردید بدون اینکه ما در برابر این نقض تضمین‌های لازم را بگیریم. امتیازات بزرگی به صورت نقد دادیم و هیچ امتیازی نتوانستیم اخذ کنیم.


برجام یک قرارداد اجباری بود. آنها ما را مجبور کردند تمام امتیازات را یکجا و نقد پرداخت کنیم بی‌آنکه به قول و قرار خود مبنی بر این پرداخت عمل کنند.


با این همه آنها به برجام عمل نکردند و فهرستی از مطالبات جدید را روی میز گذاشته‌اند. در این معرکه ما چه راهی جز بازگشت به نقطه  صفر برایمان باقی‌مانده است.


​​​​​​​با آنکه هیچ امیدی در عمل به تعهدات برجامی نداریم. دیپلماسی کشور دلش را خوش کرده به «مکر» ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه. رفت و آمد به پاریس و رد و بدل پیغام و پسغام در این وادی چه ثمری دارد.


بسته پیشنهادی ماکرون حاوی هیچ مطلبی که متضمن اجرای تعهدات برجامی و حتی غیر برجامی باشد نیست.


این بیان ماکرون شرم‌آور و حیرت‌انگیز و در عین حال توهین به ملت ایران است که گفته؛ به ترامپ پیشنهاد داده است که به تهران اجازه دهد صادرات نفت خود را به صورت محدود و برای مدت زمان معینی ادامه دهد اما به شرط اینکه ایران نیز دست از غنی‌سازی اورانیوم بیش از سقف تعیین شده در برجام بردارد. اکنون نشست گروه ۷ در بیارتیز فرانسه در حال برگزاری است. اشرار عالم در این نشست روی تقسیم سود خود از غارت جهانی در حال توافق و گفت‌وگو هستند. ضمناً یک نگاهی هم به ایران و برجام و مسائل فی مابین در این نشست دارند که  این نگاه را جناب ماکرون نمایندگی می‌کند. او چند روز پیش با ظریف ملاقات داشته و وزیر خارجه ما هم مباحث خود را با رئیس جمهور فرانسه خوب و سازنده توصیف کرده است! واقعاً از مجموع مواضع فرانسه در طول مذاکرات هسته‌ای در سه دولت گذشته در جمهوری اسلامی ما چه چیزی را کشف می‌کنیم؟ آیا واژه «خوب» و «سازنده» را می‌توان بر سیاست مکر، فریب، دروغ و نیرنگ فرانسوی‌ها بار کرد؟ چرا عوض این سفرهای بی‌نتیجه و گفتوگوهای بی‌حاصل، کاهش تعهدات برجامی را به سمت صفر با سرعت طی نمی‌کنیم. برجام از نظرگاه طرف غربی مرده و باطل است و به هیچ یک از مفاد آن در باب تعهدات عمل نمی‌کنند. چرا دستگاه دیپلماسی ما خود را معطل آن کرده است؟ 


آمریکایی‌ها یک دروغ را مدام تکرار می‌کنند و می‌گویند ایران می‌خواهد بمب اتمی بسازد و صدها تضمین در هزاران صفحه گفت‌وگوهای تودرتوی دیپلماسی از ایران گرفته‌اند تا بمب نسازیم اما هنوز ما را رها نمی‌کنند و یک فهرست جدید هم به آن اضافه  کرده‌اند. خلع سلاح موشکی و خلع قدرت از نفوذ منطقه‌ای! معلوم نیست اگر این را هم به آنها بدهیم فردا چه فهرستی از مطالبات را روی میز خواهند گذاشت؟ به نظر من زدن پهپاد پیشرفته آنها، دادن یک علامت بزرگ به غرب بود که بس کنید و زیاده‌خواهی را متوقف کنید. اکنون نوبت آن است دو تا ناو آنها را به قعر آب‌های خلیج‌فارس، دریای عمان و اقیانوس هند بفرستیم تا بفهمند اگر زیادخواهی‌ها را متوقف نکنند باید خود را آماده کنند تا در دامی که با دست خود مهیا کرده‌اند و از آن می‌گریختند، بیفتند.


اجلاس گروه ۷ یک‌زمانی با عنوان گروه ۸ برگزار می‌شد. روس‌ها در این نشست شرکت می‌کردند اما با اختلافات راهبردی که با آمریکایی‌ها به‌ویژه پس از ضمیمه شدن شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه پیدا کردند. روسیه را از گروه ۸ اخراج کردند. آمریکایی‌ها به محض اینکه در دامی که در خلیج‌فارس برای خود پهن کرده‌اند  بیفتند معلوم نیست اثری از  گروه ۷  باقی بماند، چون هیچ دولت غربی جز آمریکا و انگلیس حاضر نیست مرتکب این حماقت بشود و در این دام گرفتار آید. دیپلماسی کشور باید ادبیات سیاسی خود را تغییر دهد. گفتمان مقاومت، کارآمدی خود را تاکنون نشان داده است. 


دیپلماسی کشور باید تمام گفتمان خود را روی مفهوم «مقاومت» متمرکز کند و از گفت‌وگوهای بی‌حاصل و بی‌ثمر با دستاورد تقریبا هیچ بپرهیزد. اگر آقای ظریف نصف هزینه سفرهای خود به آمریکا و اروپا برای وصله‌پینه کردن برجام، اختصاص سفر به پکن، مسکو و همسایه‌های اطراف ایران می‌داد تحریم‌های آمریکا را بارها دور می‌زدیم و اثری از آن در اقتصاد ملی هم دیده نمی‌شد.   

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:

پاسخ پرویز پرستویی به فروغی؛ مگر صدا و سیما ارث پدری شماست؟

عکس| مهناز افشار عضو جدید خانواده‌اش را معرفی کرد

قیمت خودرو 1 مهر 98

کلیدواژه: باور 373 بازار سکه و ارز اخبار خودرو نفتکش انگلیسی محمدکاظم انبارلویی برجام خروج آمریکا از برجام تحریم های جدید آمریکا محمد جواد ظریف کشورهای اروپایی

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۸۹۱۸۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

بخشی از سازمان فنی و حرفه‌ای در آتش سوخت/ جوجه تیغی گرفتار در لای دو دیوار به دامان طبیعت بازگشت

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، مهمترین حوادث امروز یک شنبه ۳۱ مرداد سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهار آتش در محوطه سبز و انبار اسقاطی سازمان فنی و حرفه‌ای

احمدی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: دیروز بخشی از محوطه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مهاباد دچار حریق شد، در این آتش سوزی قسمت‌هایی از محوطه‌ی سبز و انبار اسقاطی و ساختمان‌های انتهای این مرکز در آتش سوخت.

او علت آتش سوزی را بی احتیاطی و سهل انگاری اعلام کرد و افزود: یک گروه سه نفره از آتش نشانان با اعلام وقوع این خبر در محل حاضر شدند و از گسترش آتش و سرایت آن به سایر قسمت‌های مرکز جلوگیری کردند.

احمدی اضافه کرد: همزمان با آتش سوزی در سازمان فنی و حرفه ای، آتش سوزی پوشش گیاهی در پادگان ارتش اتفاق افتاد که مهار آن به وسیله ۲ گروه ۳ نفره یک ساعت و نیم به طول انجامید.

نجات و آزاد سازی جوجه تیغی گرفتار

احمدی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: یک جوجه تیغی که در لای دو دیوار محله مکریان گیر کرده بود به وسیله آتش نشانان و پس از سلامتی و بهبود وضعیت جسمی و توانایی در چشمه محل رودخانه سد مهاباد رها سازی شد.

او بیان کرد: جوجه تیغی به وسیله چند نفر از دوستداران محیط زیست در این شهرستان پیدا شده بود.

احمدی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ پرنده و حیوان وحشی پس از تیمار و بهبود به دامان طبیعت بازگشته‌اند.

احمدی همچنین از زنده گیری یک حلقه مار در مرکز تصفیه خانه سد مهاباد خبر داد و اضافه کرد: این کار به وسیله یکی از کارکنان آتش نشانی در دل طبیعت رها سازی شد.

آتش این بار به جان ماشین ۴۰۵ افتاد

احمدی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: ساعت ۹ و نیم دیشب مبنی بر تماس مردمی با سامانه ۱۲۴ آتش‌نشانان نیز پس از دستیابی به کانون حریق، شعله‌های آتش خودرو در پارکینگ ساختمان را مهار و کاملاً خاموش کردند.

او علت آتش سوزی را اتصال سیم کشی اعلام کرد و افزود: آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی و پس از قطع برق محل حادثه را ایمن کرده، مانع از سرایت آن به داخل پارکینگ شدند.

احمدی تصریح کرد: این حادثه هیچ مصدومی در پی نداشت، ولی متاسفانه داخل خودروی مذکور کامل در آتش سوخت و علت حادثه در دست بررسی است.

انتهای پیام / س خ 

دیگر خبرها

 • جدیدترین روش کلاهبرداری که افراد باهوش را هم گرفتار می‌کند! + فیلم
 • ظریف: پمپئو نمی‌تواند با من دیدار کند/ به مقامات آمریکا و عربستان دروغ گفته شده است/ ما جنگ را آغاز نخواهیم کرد
 • ظریف: پمپئو نمی‌تواند با من دیدار کند/ به مقامات آمریکا و عربستان دروغ گفته شده است
 • سفیر چین در ایران: برجام جایگزینی ندارد
 • فیلم: نجات گوزن گرفتار توسط دوچرخه‌سواران
 • رفتار آمریکا با قراردادهای بعدی مانند برجام خواهد بود/ مسئولان نتوانستند از آمریکا امتیاز بگیرند
 • تحریم بانک مرکزی تأثیری بر بازار نداشت/ ایران باید از برجام خارج شود
 • دوگانه دروغ «مقاومت-معیشت» و دوگانه‌سازانی که اساساً مایل به حل مشکل معیشت نیستند
 • کدام حساب‌های توئیتری ، پرچم دار دروغ علیه سلحشوری شدند؟
 • بی‌توجهی کاربران به مطالب آمدنیوز و خروج گسترده از این کانال دروغ پرداز! + تصویر
 • تحلیل اقتصادی تسنیم|دوگانه دروغ مقاومت-معیشت و دوگانه‌سازانی که اساساً مایل به حل مشکل معیشت نیستند
 • بنزین گران نمی‌شود / حمله سایبری به تاسیسات نفتی دروغ است
 • شرور سابقه دار در دام پلیس آبادان گرفتار شد
 • ادعاها درباره حذف عنوان شهید از معابر دروغی بیش نیست
 • المانیتور: هدف از تحریم‌های جدید، ممانعت از بازگشت آمریکا به برجام است
 • زنگنه: اگر دروغ گفتن مالیات داشت، برای دولت از نفت هم درآمدزا تر بود + فیلم
 • حق‌شناس: ادعاها درباره حذف عنوان شهید از معابر دروغی بیش نیست
 • انواع دروغ را بشناسید
 • ایران با تحریم مذاکره نمی‌کند/ «ماکرون» می‌خواهد زمان بخرد/ «اوبرایان» با همه مواضع سخت‌گیرانه‌اش مانند «بولتون» نیست/ ترامپ در بحرانی خودساخته گرفتار شده است