به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان Ph.D در حضور دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و رحمان خدابنده‌لو مدیرکل دانشجویی برگزار شد.

دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت در جمع اعضای مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان Ph.

D گفت: امیدوارم اعتماد و تعامل بین ما و شما تقویت شود و فعالیت شوراهای صنفی طوری پیش رود که حقوق و مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان، تأمین شود.

وی گفت: کار و خدمتی که رزیدنت‌ها و دانشجویان Ph.D  به مردم درفضاهای بیمارستانی می‌کنند ارزش و اجر معنوی زیادی دارد.

لاری ناکافی بودن حقوق و حق‌الزحمه را جزو مسائل مشترک بین دانشجویان Ph.D و دستیاران پزشکی عنوان کرد و گفت: رزیدنت‌ها و دستیاران کار بسیار سختی دارند و با شب‌بیداری‌ها خدمات زیادی به مردم در زمینه‌های پزشکی ارائه می‌دهند و باتوجه به شرایط تورم، حقوق و حق الزحمه آنها کافی نیست و من به دلیل اینکه خود و همسرم پزشک هستیم و این دوران را سپری کرده‌ایم، شرایط را کاملا درک می‌کنم.

وی افزود: به هرحال دوران رزیدنتی دوران سختی است و اکنون نیز با توجه به شرایط اقتصادی کشور، حقوق و حق الزحمه‌ای که شما دریافت می‌کنید، با توجه به هزینه‌های بالای زندگی کفایت نمی‌کند اما بنده خوشبین هستم و فکر می‌کنم بتوانیم از این بحران‌ها خارج شویم چرا که ما مردمی هستیم که در شرایط سخت و بحرانی بهتر می‌توانیم به جلو حرکت کنیم. به هرحال این سختی‌ها و بحران‌ها می‌تواند به همه ما شوک ایجاد کند تا شاید دقت‌مان را در جهت سازندگی بیشتر کنیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: زمانی که به معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت آمدم، با مسؤولان ارشد وزارت بهداشت جلسه داشتم هم از ناکافی بودن حقوق رزیدنت‌ها سخن می‌گفتند. از این رو باید درخصوص پایین بودن حقوق‌های دریافتی، مستنداتی جمع آوری کنید تا با برگزاری جلسات متعدد با مسؤولان و مدیران ارشد معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در راستای حل این مشکلات گام برداریم.

وی گفت: باتوجه به اینکه باید برای بودجه سال ۹۹ ، برنامه‌ریزی لازم را انجام دهیم، باید مستنداتی جمع آوری کنیم تا در آنجا با کمک این مستندات، فرصت چانه‌زنی با نمایندگان در راستای افزایش حقوق دریافتی دستیاران و دانشجویان Ph.D داشته باشیم.

لاری به مشکلات بیمه‌ای و عدم پوشش بیمه دستیاران و دانشجویان Ph.D  برخی از دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در این خصوص نامه‌ای به دکتر نمکی وزیر بهداشت نوشته و ارسال کرده‌ایم که در آن نامه به این مشکلات اشاره‌ و تاکید زیادی شده است. به‌زودی جلسه‌ای با معاونان توسعه و درمان وزارت بهداشت داریم که امیدوارم برآیند برگزاری این جلسه مثبت و در راستای احقاق حقوق مطالبات دستیاران و دانشجویان باشد.

معاون وزیر بهداشت به موضوع خوابگاه‌های دانشجویی اشاره کرد و گفت: موضوع خوابگاه، بحث مهم و پیچیده‌ای است و دانشجویان PH.D  هم با این مشکل مواجه هستند. ما مشکلات زیرساختی در بحث خوابگاه‌ها در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم و شاید بتوان گفت ۳۱ درصد خوابگاه‌های ما فرسوده و غیرقابل استفاده هستند. حدود ۴۳ درصد خوابگاه‌های ما در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی به تعمیرات وتجهیزات نیاز دارند و متاسفانه در بودجه، بخش تجهیزات وتعمیرات حذف شده است که باید پیگیری‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.

لاری گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تلاش دارد با اختصاص وام به دانشگاه‌ها، به تعمیرات و تجهیزات خوابگاه‌های دانشجویی بپردازد. امیدوارم با تغییر نگرش و مدیریت در صندوق رفاه، شاهد تحولات خوبی در حوزه خوابگاه‌ها باشیم. 

وی گفت: اولویت ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه خوابگاه‌ها، دانشجویان ورودی جدید و همچنین دختران هستند و بعد از آن اگر فضا وخوابگاه موجود باشد به دانشجویان Ph.D  می‌دهیم و مطمئن باشید مسوولان فرهنگی ودانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه اعطای خوابگاه‌های دانشجویی به مخاطبان خود از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به ضرورت ساخت خوابگاه متاهلین اشاره کرد و گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای تحقق این امر مهم فراهم شود. موضوع خوابگاه متاهلین در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مطرح شد و اگر واقعا می‌خواهیم در راستای فرهنگ ازدواج در کشور بخصوص در میان دانشجویان کاری کنیم، باید زیرساخت‌های لازم برای ساخت خوابگاه‌ها برای متاهلین را فراهم کنیم و در این مسیر باید افکار مؤسسات خیریه و خیرین را از احداث درمانگاه به ساخت خوابگاه‌های متاهلین سوق دهیم.

لاری به موضوع جداسازی شوراهای صنفی دستیاران و همچنین دانشجویان Ph.D که مورد مطالبه نمایندگان شورای صنفی است اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیز باید راهکارهای لازم اندیشیده شود. لازم است مسائل و مشکلاتی که دانشجویان Ph.D مطرح کردند پیگیری‌ شود. از نمایندگان شوراهای صنفی خواهش می‌کنم به طور جداگانه و فهرست‌وار‏، مشکلات‌ را مکتوب نوشته و در اختیار معاونت فرهنگی و دانشجویی قرار دهید تا از طریق شورای مرکزی، این مشکلات به معاونت آموزشی وزارت بهداشت انتقال داده شود.

معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به لزوم تغییر و بازنگری برخی مفاد آیین‌نامه شورای صنفی اشاره کرد وگفت: اصلاح و بازنگری آیین‌نامه‌ها به معاونت دانشجویی مربوط می‌شود و بدون شک باید برخی موارد آن مورد بازنگری قرار گیرد که برای اصلاح برخی مفاد آن به کمک دانشجویان نیازمندیم.

وی به تشکیل شورای مرکزی  مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان Ph.D اشاره کرد و گفت: بعد از تشکیل شورای مرکزی به شما قول می‌دهم به فراخور موضوعات مختلف و مطالبات صنفی، آموزشی و پژوهشی، با دعوت از معاونان و مدیران ارشد معاونت آموزشی وزرت بهداشت بتوانیم خیلی از مشکلات آموزشی مرتبط را مرتفع کنیم.

کد خبر 4712098

منبع: مهر

کلیدواژه: معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت خوابگاه دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سازمان سنجش وزارت علوم تحقیقات و فناوری حسین توکلی دانشجویان دانشگاه های ایران پذیرش بدون آزمون پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی دانشگاه تهران وزارت بهداشت دانشگاه علم و صنعت دانشگاه پیام نور مهندسی فناوری

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mehrnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مهر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۰۲۱۸۸۲ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

آمار عجیب مشارکت در انتخابات مجلس؛ اینهمه ریزش آراء مردم نشانه چیست؟

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود و گوش یک بعثی را برایش هدیه فرستاد +تصاویر

مجازات اکبر طبری افکار عمومی را راضی می‌کند؟

عبور از بورس| عامل اصلی افزایش نرخ دلار در بازار ایران چیست؟

توزیع فیلم «آن شب» با بازی شهاب حسینی در آمریکای شمالی

خبر بعدی:

خواب آرام مادری دردمند در بافت فرسوده گچساران/مهراندیشانی که تازه‌ نفستر از همیشه‌اند

خبرگزاری فارس گچساران؛ نرگس احمدپور؛ بافت فرسوده شهرستان گچساران گر چه رگه‌های عمرانی پوست چروکیده اش را جاندار کرد و نمای ظاهری بسیاری از ساختمان‌هایش تغییر کرد اما رنج فقر و بیکاری همچنان بر سبقت عمرانی این بخش از شهر دوگنبدان می چربد.

مردمی با فقری کهنه داشتن فرزند معلول، والدین پیر که با هم در یک خانه زندگی می کنند فرزندانی قد و نیم قد و مخارجی که علاوه بر وضعیت پیشتازی کرونا پیری، گرانی دلار و اجناس و اقلام خوراکی آن را غیر قابل تحمل کرده است.

اینک پدرانی بیکار، خود با دستانی خالی و سفره ای خالی‌تر، پرستار مادر یا پدر و یا خواهری سالمند و بیمار هستند.

مخارج ناقص و خرج در رفته های روزمره یکطرف، مخارج درمان و داروهای نایاب و عمدتا بی کیفیت کنونی عرصه را بر بخش عمده ای که از قشر کارگر هستند تنگ کرده است.

روز یکشنبه طی تماس یک خانم جوان با زوج مهراندیش، وضعیت یک بیمار سالمند گچسارانی گزارش شد. 

در این مکالمه از وضعیت وخیم یک بیمار سالمند اطلاعاتی داده شد که دل هر شنونده و بیبننده‌ای را به درد می آورد. 

به گزارش فارس، زوج مهراندیش گچساران هفته پایانی شهریور ماه نود و نه را با یک کمک انسان دوستانه دیگر رقم زدند. 

نرگس احمدپور در گفت‌وگو با فارس گفت: شرایط ویژه بیماری کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد اولین اثرات منفی خود را در یک خانواده کارگر به گونه ای دردناک بروز داده است. 

احمدپور گفت: یک کارگر رنگ آمیز ساختمان ساکن بافت فرسوده که مدتها پیش از شیوع کوئید نوزده عمل باز قلب انجام داده است بدلیل استراحت اجباری پزشکی و شیوع کرونا عملا از کار بیکار شده است. 

این فعال اجتماعی گچساران افزود: این کارگر جوان در یک منزل فرسوده استیجاری با سه فرزند و مادر همسرش که به شدت بیمار و زمینگیر است زندگی می‌کند. 

وی تصریح کرد: با تماس همسر این کارگر و اعلام استمداد از مهراندیش گچساران، و ارسال مدارک پزشکی و تصاویری از بیمار عمق فاجعه درمانی در این خانواده که سرپرست بیکار است کاملا لمس شد. 

نرگس احمدپور اظهار داشت: بیمار پنجاه و نه ساله با بیماری پارکینسون و ضعف عضلانی شدید و گواتر سمی مدتهای زیادی در بستر بیماری است به گونه ای که در چند ناحیه بدن دچار زخم بستر عمیق شده است که شدت جراحات بیمار به دلیل ضعف مالی، آبرومندی در عنوان آن به دیگران و ناتوانی در مراجعه به پزشک، بیشتر شده است.

 

وی اظهار کرد: بلافاصله به دوستان در گروه مهراندیش گچساران اعلام نیاز کردیم و با مساعدت سه نیکوکار شریف سه بسته پوشک، سه بسته زیرانداز بیمار، یک کارتن باند استریل به ارزش ریالی شش میلیون ریال خریداری شد.

وی در ادامه گفتگو افزود: در روند رسیدگی به بیماران نیازمند مجموعه که نیاز به پزشک و معاینات بالینی باشد پزشکان شریفی با مجموعه ما و مردم آبرومند که ضعف مالی دارند همکاری می کنند. 

پوراحمد اظهار داشت: دکتر رضاپور متخصص اطفال، دکتر رنجبر جراح ستون فقرات و مغز و اعصاب، دکتر رضا عکاشه، دکتر محسن حیدرپور، از پزشکانی هستند که بسیار در مواردی که معرفی شدند نیاز درمانی، مشاوره ای و دارویی بیماران را برطرف کردند. 

وی تاکید کرد: ما برای این بانوی سالمند گچسارانی و معاینه ی بالینی با دکتر رضا عکاشه صحبت کردیم و این جوان باغیرت همشهری قبول زحمت کرد و دل یک خانواده را به مهربانی اش گرم کرد. 

نرگس احمدپور ادامه داد: برای رفاه حال این مادر سالمند یک دستگاه تخت طبی یک دستگاه تشک طبی نیز به ارزش بیست و پنج میلیون ریال خریداری و با اقلام بهداشتی تحویل این خانواده شد. 

به گزارش فارس زوج مهراندیش گچسارانی هر بار تازه نفس‌تر از قبل، در همیاری خانوارهای نیازمند پیشقدم در کار خیر هستند.

انتهای پیام/82009

دیگر خبرها

 • نحوه اسکان دانشجویان مبتلا به کرونا در خوابگاه‌ها
 • نحوه اسکان دانشجویان متبلا به کرونا در خوابگاه‌ها
 • دانشجویان مشکوک به کرونا چه باید بکنند؟
 • اسکان دانشجویان مشکوک به کرونا در اتاق‌ جداگانه
 • وام خريد لپ تاپ و گوشي هوشمند براي دانشجويان
 • کریمی: نودانشجویان علوم پزشکی تهران به مدت ۲ هفته به صورت حضوری در دانشگاه حضور خواهند داشت
 • توزیع بیش از 30 بسته مواد غذایی بین خانواده‌های دانشجویان کم‌بضاعت
 • نودانشجویان علوم پزشکی تهران به مدت ۲ هفته به صورت حضوری در دانشگاه حضور خواهند داشت
 • اختصاص اتاق قرنطینه برای خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • نحوه ارزیابی پایان‌ترم دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد
 • تسهيلات ويژه براي دانشجويان پيام نور
 • مشارکت خیران مراغه در ساخت 11 مدرسه / فرسوده بودن 40 درصد مدارس
 • ۹۵ خوابگاه دانشجویی با مشارکت خیرین تجهیز و بازسازی می‌شود
 • پاکستان: حق تعیین سرنوشت فلسطین غیرقابل انکار است
 • انتقاد نماینده مردم خمین از تعلل در معرفی گزینه پیشنهادی وزارت صمت؛ انفعال دولت غیرقابل قبول است
 • نحوه ارزیابی پایان ترم دانشجویان علوم پزشکی
 • از تخفیف شهریه‌های سال تحصیلی جدید تا ابلاغ نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ها و غذای دانشجویی
 • اعمال تخفیف اینترنت دانشجویی فقط با استفاده از پلتفرم‌های دانشگاه
 • جزئیات بسته اینترنت دانشجویی اوایل مهر ماه اعلام می‌شود