روحانی:امروز همه شاخص‌‌ها بویژه در بورس، ارز خارجی و امیدی که در زمینه رشد اقتصادی و سرعت تولید ایجاد شده بسیار دلگرم‌کننده است و نشان‌دهنده این است که با ایستادگی و مقاومت خود می‌توانیم دشمن را مأیوس و به پیروزی برسیم.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که درس‌آموزی از حادثه کربلا بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد، گفت: منطق دشمن اعمال فشار حداکثری بر ملت ایران است همچنان که در کربلا هم اعمالی انجام دادند که صرفاً بر مبنای فشار حداکثری و ظلم بیشتر بود و الا لشکر هزاران نفری در برابر ۷۲ نفر نیازی به بستن آب نداشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زمانی که در جنگ صفین لشکر امیر المؤمنین علی(ع) فرات را تصرف کرد عده‌ای از لشکریان پیشنهاد دادند که مانع از دسترسی لشکر دشمن به آب شوند، اما حضرت علی(ع) مانع آنها شد، در کربلا هم کسانی که خود را وارث همان خط می‌دانستند، به همان شکل در برابر امام حسین(ع) رفتار کردند، اما امام حسین(ع) کار علی‌وار انجام داد و نه تنها مانع از دسترسی دشمن نشد، بلکه، دستور داد مشک ها را پرآب کرده و لشکر حر را سیراب کرد به نحوی که حتی شخصاً مشک آب را در دهان یکی از آنها نهاد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه منطق امام حسین(ع) منطق انسانیت، شرف و مردانگی است، تصریح کرد: امروز ما باید همان راه و مسیر را انتخاب کنیم، در حالی که دشمن فشار حداکثری را وارد می‌کند، مسیر ما ایستادگی و مقاومت است.

رئیس جمهور تأکید کرد: آمریکا باید بفهمد که جنگ‌طلبی و جنگ‌طلبان سودی ندارد و باید جنگ‌طلبان را کنار گذاشته و سیاست‌های جنگ‌طلبی و فشار حداکثری را رها کند.

دکتر روحانی گفت: منطق جمهوری اسلامی ایران استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و در برجام نیز منطق ما تعهد در برابر تعهد است، اگر آنها به تعهد خود عمل کنند ما نیز عمل می‌کنیم و اگر آن را ناقص عمل کنند ما نیز چنین خواهیم کرد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: گام سوم کاهش تعهدات برجامی مهم‌ترین گام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و قابل مقایسه با دو گام قبلی نیست و اگر ضرورت داشته باشد در آینده باز هم گام‌های دیگر را برخواهیم داشت.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز چهره جمهوری اسلامی ایران در جهان به عنوان چهره‌ای صلح‌طلب و متعادل مطرح است، گفت: ما هیچگاه آغازگر تجاوز و تحریم نبودیم و ابتدائاً تعهد را نشکستیم و آنها بودند که تعهد را زیر پا گذاشتند و این منطق مهمی است که از آن برخوردار هستیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز بایستی روحیه وحدت و یگانگی در کشورمان بیش از هر زمان دیگری باشد، به اهمیت برگزاری انتخابات در ماه‌های آینده اشاره کرد و گفت: انتخابات باید موجب وحدت بیشتر در جامعه باشد و آحاد و اقشار مختلف مردم اعم از زنان و کارگران هر مشکلی که به ذهن‌شان می‌آید و احساس می‌کنند که حقوق‌شان مراعات نمی‌شود، راه اصلی برای کسب حق خودشان انتخابات است. باید در انتخابات دیدگاه‌های خود را اعلام کنند و افرادی را انتخاب کنند که حقوق‌شان را سریع‌تر و زودتر به دست‌شان ‌برسانند و غیر از این هیچ راه دیگری وجود ندارد.

دکتر روحانی افزود: انتقاد و سخن گفتن هیچ ایرادی ندارد، اما راه اصلی برای پیروزی و رسیدن به حق بیشتر انتخابات است. باید در انتخابات حضور فعال داشته باشیم و نباید انتخابات مایه انشقاق و دودستگی در جامعه شود، بلکه باید به وحدت و انسجام بیشتر بینجامد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در شرایطی که دشمن همه فشارهای اقتصادی را بکار گرفته است. نباید برخی از تندروی ها و مسیرهای غیردقیق که مردم را آزار می‌دهد در جامعه اجازه بروز پیدا کند، چرا که مردم به اندازه کافی با غصه و سختی مواجه هستند و نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود.

دکتر روحانی تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که باید حرف و ندای مردم را بهتر بشنویم و اگر می‌خواهیم در خیمه‌گاه امام حسین(ع) قرار داشته و روبروی یزید باشیم، وظیفه داریم که مشکلات مردم را برطرف کرده و مردم را تقویت کنیم تا از این پیچ تند عبور کنیم و بی تردید با ایستادگی و مقاومت دشمن را مأیوس خواهیم کرد و همه باید آگاه باشیم که اگر خدای ناکرده دچار اختلاف و دوقطبی شویم، راه برای پیروزی دشمن هموار و آسان خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در ماه‌های اخیر علیرغم فشار دشمن شاهد علائم مثبتی در عرصه‌های مختلف بویژه در زمینه اقتصادی  هستیم، گفت: امروز همه شاخص‌‌ها بویژه در بورس، ارز خارجی و امیدی که در زمینه رشد اقتصادی و سرعت تولید ایجاد شده بسیار دلگرم‌کننده است و نشان‌دهنده این است که با ایستادگی و مقاومت خود می‌توانیم دشمن را مأیوس و به پیروزی برسیم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از ملت بزرگ ایران و همه شیعیان و مسلمانان جهان به واسطه گرامیداشت ایام محرم و بویژه روز عاشورا، اظهار داشت: در این روز مردم یکبار دیگر حماسه حسینی را در سراسر جهان مقابل دیدگان جهانیان قرار دادند و نشان دادند که بعد از ۱۳۸۰ سال همچنان عاشورا زنده است و درس‌های عاشورا برای ملت ایران و همه ملت‌های جهان  راهنمای اصلی برای آزادی، آزادگی، رادمردی و ایستادگی خواهد بود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اگر چه معبود همه بشریت خداوند بزرگ است و عبادت در برابر پروردگار متعال انجام می‌شود، اما در عین حال خداوند الگوهایی برای هدایت انسان‌ها قرار داده است و می‌فرماید در زندگی و سیره پیامبر برای شما الگوهایی است که می‌تواند شما را هدایت کند و خود پیامبر نیز فرمود که «حسینُ مِنی و انا من الحسین».

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) ادامه دهنده راه پیامبر(ص) و الگوی اصلاح امت پیامبر(ص) است، اظهار داشت: حرکت امام حسین(ع) نشان داد حتی در یک جامعه‌ای که در آن انقلاب پیامبر اسلام(ص) که بزرگترین حرکت تاریخی است، به وقوع پیوسته نیز احتمال انحراف وجود دارد، لذا همه باید یکی از وظایف اصلی خود را اصلاح جامعه و بازگشت آن به آرمان‌های بلند انقلاب بدانیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم در این روزها یکبار دیگر همه درس‌هایی که از تاریخ و از قیام امام حسین(ع) آموخته را بازآفرینی می‌کنند، گفت: برای بیان حادثه کربلا و فداکاری‌های امام حسین(ع) بایستی همه ابعاد آن مورد توجه باشد، اینکه فقط یک بعد را مد نظر قرار داده و به ابعاد دیگر کمتر و یا اصلاً توجه نشود، ممکن است تابلوی ناقصی را در جلوی ما قرار دهد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: حادثه کربلا حادثه بی‌نظیری در تاریخ بشریت بود و همه گام‌های امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا و همچنین گام‌های خاندان ایشان از کربلا تا شام و در نهایت در مدینه درس‌آموز است.

رئیس جمهور افزود: امام حسین(ع) در این برهه بسیار مهم تاریخی به گونه‌ای رفتار کرد که هیچ‌کس حتی برای مخالفین نقطه ابهامی باقی نمانده است، رفتار امام حسین(ع) این چنین نبود که بگوید من حق و یادگار پیامبر اسلام(ص)، در برابر حکومت ظالمانه هستم، لذا سخنان و اقدامات شما ناصحیح است. بلکه امام حسین(ع) با همه زبان‌ها و منطق‌ها برای مخالفین، معاندین و حتی کوردلان استدلال می‌آورد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: وقتی عمر بن سعد وارد کربلا شد و خواست فردی را به نمایندگی از طرف خود به سمت خیمه‌های امام حسین(ع) راهی کرده تا از اراده و برنامه امام حسین(ع) اطلاع پیدا کند به هر یک از بزرگان کوفه رو کرد، آنها امتناع کرده و می‌گفتند که خودشان از امضاء کنندگان دعوت امام حسین(ع) به کوفه هستند و منطق امام حسین(ع) در مواجهه با آنها این بود که مگر خودتان نگفتید بی‌سرپرست و بی‌امام هستید و بیایید ما را نجات دهید و اگر اکنون از گفته خود پشیمان هستید من برمی‌گردم و امام حسین(ع) به بهترین شکل ممکن منطق خود را مطرح کردند.

رئیس جمهور افزود: زمانی که لشکر حر اجازه حرکت به امام حسین(ع)  و یارانش را نداد، عده‌ای از یاران امام تعداد محدود لشکر حر را مورد اشاره قرار داده و به امام(ع) گفتند که قبل از اینکه بقیه لشکریان وارد شوند، می‌توانیم لشکر حر را شکست دهیم، اما امام(ع) خطاب به آنها فرمود من آغازگر جنگ نخواهم بود.

دکتر روحانی گفت: حتی در روز عاشورا وقتی امام حسین(ع) در برابر لشکر دشمن قرار گرفت یکی از یاران امام حسین(ع) گفت: شمر در تیررس من است و می‌توانم او را از پا در بیاورم اما حضرت مانع شد و فرمود ما آغازگر جنگ نخواهیم بود و در جنگ صفین نیز هر چه به امام علی(ع) گفتند که فرصت مناسبی است تا به دشمن بتازیم، امیر المؤمنین(ع) نیز مانع از آغاز جنگ شدند.

رئیس جمهور افزود: این مهم‌ترین درس امام حسین(ع) در تاریخ کربلاست که متأسفانه همه درس‌های امام حسین(ع) به درستی تبیین نمی‌شود و به برخی از ابعاد توجه شده و برخی دیگر کمتر و یا اصلاً مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

دکتر روحانی تصریح کرد: باید عین متن تاریخ کربلا که توسط بزرگانی چون شیخ مفید نوشته شده است، به عنوان منبع سخن مورد توجه قرار بگیرد، نه مواردی که بعضاً دلخواه و مورد علاقه است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه نباید حادثه عاشورا و کربلا به هیچ عنوان جناحی شود، گفت: اگر در مجالس عزای امام حسین(ع) سخنران و مداح بخواهد، حادثه عاشورا را در خدمت خود و جناح خود قرار دهد، این موضوع خیانت به ابا عبدالله الحسین(ع) است. امام حسین(ع) برای نجات همه انسان‌ها و الگوی همه بشریت است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: خوشبختانه امسال موارد کمی از سخنان تفرقه‌انگیز شنیده شده و تعداد کسانی که به دنبال ایجاد دو قطبی کاذب بودند، اندک بوده و قابل اعتنا نیست و این از موفقیت‌های بزرگ ملت ایران است.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر به درستی از تاریخ کربلا استفاده کنیم، عاشورا موجب وحدت بیشتر جامعه خواهد بود و چنانچه از عاشورا و کربلا فاصله و اختلاف بوجود آمد، حتماً مسیر امام حسین(ع) را به درستی دنبال نکرده‌ایم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه عشق به امام حسین(ع) باید همه ما را زیر یک خیمه و پرچم جمع کند، اظهار داشت: خیمه و پرچم امام حسین(ع)، پرچم وحدت، اتحاد و یگانگی است و همه علاقمندان به امام حسین(ع) باید در ایام تاسوعا و عاشورا وحدت مثال‌زدنی خود را به رخ جهانیان بکشانند و به دنیا بگویند که پرچم امام حسین(ع) پرچم در اهتزازی است که روز به روز عاشقان به انسانیت را جذب می‌کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: پیروزی امام حسین(ع) در این نهضت، در سایه ایستادگی و صبوری بود و اگر چه به ظاهر از نظر نظامی لشکر ده‌ها هزار نفری یزید در برابر ۷۲ یار امام حسین(ع) پیروز شد اما پیروزی فرهنگی و واقعی در تاریخ از آن امام حسین(ع) و یاران باوفایش است.

دکتر روحانی گفت: اگر امام حسین(ع) در برابر مشکلات صبوری نکرده و در برابر سخنان نادرست سر فرود می‌آورد، پیروزی و موفقیتی نیز حاصل نمی‌شد. همچنان که امام حسین(ع) خطاب به دشمن فرمود اگر پیشنهاد شما ذلت‌بار باشد و با منطق و آرمان‌ها و اصول ما سازگار نباشد، آن را نمی‌پذیریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: مسیر امام حسین(ع) عزتمندانه و توأم با منطق و استدلال بود و امروز ما هم باید همان مسیر را انتخاب کنیم.

  لینک کوتاه خبر: bzna.ir/000F8A برچسب ها: روحانی ، رئیس جمهور ، هیئت دولت

منبع: بازار نیوز

مطالب پیشنهادی:

عکس| تاج گل لاکچری رئیس صداوسیما و سفیر چین برای مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی

جنگ در کابل؛ مذاکره در تهران| هیئت سیاسی طالبان در ایران چه می‌کند؟

اعلام وضعیت نارنجی در عسلویه

کلیدواژه: روحانی رئیس جمهور هیئت دولت

منبع این خبر، وبسایت bazarnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۷۴۸۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

حضور رئیس جمهور بعد از ۶ سال در شورای عالی آموزش و پرورش/ طلسم برگزاری جلسات شکسته می‌شود؟

صراط:

براساس انقلاب فرهنگی که در مسیر تحقق جمهور اسلامی ایران مورد توجه قرار گرفت، شورای عالی آموزش و پرورش به منظور مشارکت فرهنگیان  و صاحب نظران در تعلیم و تربیت کشور و مرجع قانونگذاری در آموزش و پرورش پایه گذاری شد.

شورایی که بسیاری از مصوبات فعلی در نظام تعلیم و تربیت از طریق آن به تصویب رسیده است و حالا اجرا می‌شود، یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های این شورا تصویب سند تحول بنیادین و زیر نظام‌های آن است.

اعضای شورای عالی آموزش و پرورش چه کسانی هستند؟

با توجه به نقش مهم شورای عالی در آموزش و پرورش، مجلس در سال ۱۳۵۸ قانون این شورا تصویب کرد و در دهه هشتاد بود که تغییرات نهایی آن انجام شد،  رئیس جمهور ریاست شورا عالی آموزش و پرورش را برعهده گرفت و حالا اعضای این شورا شامل رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‪، ‬ وزیر بهداشت، ‪ ‬وزیر صنایع، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش‪، ‬ یک نفر مجتهد آشنا به مسائل تعلیم و تربیت به انتخاب شورای عالی حوزه علمیه‪، ‬ رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، ۳ نفر مطلع و صاحب نظر در هر یک از رشته‌های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم انسانی به انتخاب شورای روسای فرهنکستان‌های کشور، ‪ ‬سه نفر از اعضای هیئت علمی گروه‌های تخصصی دانشگاه‌ها در رشته‌های مدیریت آموزشی، برنامه ریزی درسی و روانشناسی تربیتی، به انتخاب مشترک وزرای آموزش و پرورش و علوم‪، ‬ سه نفر صاحب نظر از نمایندگان معلمان یا مدیران مدارس از هر یک دوره‌های تحصیلی به انتخاب شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، رئیس پژوهشکده تعلیم وتربیت وزارت آموزش و پرورش و یکی از مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها به انتخاب مدیران کل استان‌ها در این جلسات حضور دارند.

اما و اگر‌های حضور رئیس جمهور در جلسات شورا

از حدود ۲ دهه قبل که رئیس جمهور به عنوان رئیس جلسات شورای عالی آموزش و پرورش شناخته شده است حضور این شخص در دولت‌های متعدد فارغ از جناح بندی‌های سیاسی نظم چندانی نداشته است و یکی از ضعیف‌ترین حضورها مربوط به دو دولت اخیر است که طی ۶ سال گذشته آقای روحانی حتی یکبار هم در جلسات شورا حضور نداشته است و این در حالی است که پیش از این بیشترین رفت و آمد وزرا و سرپرستان را هم در همین دوره شاهد بودیم، رفت و آمد‌هایی که منجر به تغییر ۴ وزیر و ۲ سرپرست شد.

حالا بعد از آمدن چهارمین وزیر، اخباری از حضور رئیس جمهور در جلسات شورای عالی آموزش و پرورش به گوش می‌رسد که به اذعان اعضای شورا می‌تواند نوید خوبی برای این وزارتخانه محسوب شود.

حضور کمرنگ رئیس جمهور در این جلسات آن هم در شرایطی که بار‌ها از حساسیت آموزش و پرورش صحبت شده است و بزرگترین گلایه نمایندگان و حتی خود آموزش و پرورشی‌ها در اولویت نبودن این وزارتخانه در دولت‌های مختلف است، از حرکت سریع و گام‌های تاثیر گذار آن می‌کاهد.

از جمله مصادیق بارز کار‌های روی زمین مانده و همین کم توجه‌ها بلاتکلیفی تبدیل مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به سازمان است که حدود یکسال می‌شود در انتظار امضای رئیس جمهور است؛ آنطور که شنیده‌ها حکایت می‌کنند گویا در جلسه آتی شورای عالی دو طرح مهم در حضور رئیس جمهور به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش در دولت‌های گذشته

به گزارش باشگاه خبرنگاران از سال ۸۱ تا ۹۲، سه رئیس جمهور که بنا بر قانون مجلس رئیس شورای عالی آموزش و پرورش بودند، حضور نسبتا منظمی در این جلسات داشتند و آنطور که حجت‌الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان دبیر کل پیشین شورای عالی آموزش و پرورش می‌گوید: در طول فعالیتم در شورای عالی، حضور رئیس جمهور وقت را شاهد بودیم و طی حدود چهار سال ۶ بار حضور رئیس جمهور را در جلسات داشتیم همچنین نظم برگزاری جلسه‌های شورا بیشتر بود، حتی در دولت اصلاحات هم ۲-۳ مرتبه رئیس جمهور در جلسات حضور داشت.

او با اشاره به اینکه منظم‌ترین جلسات در زمان وزارت آقای حاجی بابایی برگزار شد، گفت: در زمان وزرای دیگر هم نظم جلسات نسبتا سامان داشت و حتی در دولت گذشته هم تا زمان آقای فانی جلسات منظم تشکیل می‌شد، اما طی ۲-۳ سال اخیر چنین شرایطی را شاهد نبودیم و حتی حضور برخی اعضا بدون تمدید حکم رئیس جمهور بوده است.

رئیس اسبق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به تصویب سند تحول بنیادین و زیر نظام‌های آن بیان کرد: زیر نظام برنامه درسی یا همان برنامه درسی ملی را در شورا به تصویب رساندیم، اما باید سایر زیر نظام‌ها هم به تصویب می‌رسیم تا همزمان با هم اجرایی شود که چنین شرایطی را شاهد نبودیم.

او درباره حضور رئیس جمهور بعد از ۶ سال در جلسات شورا گفت: حضور آقای رئیس جمهور دلگرمی برای آموزش و پرورش و اعضای آن است، هر چند تاکنون دولت فعلی توجه و حمایت کافی را به آموزش و پرورش نداشته است؛ اخیرا شاهد تغییر وزیر و سرپرست در آموزش و پرورش بودیم که هر کدام برنامه‌هایی داشتند، اما حمایت کافی از آنها نشد و در نهایت برنامه‌های آن بی سرانجام ماند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان با بیان اینکه مثلث حمایتی رئیس جمهور، معاون اول و رئیس سازمان برنامه و بودجه آموزش و پرورش را همراهی چندانی نمی‌کند، گفت: متاسفانه توجه کافی به معلمان و نظام تعلیم و تربیت نمی‌شود و حتی گاه از آنها به عنوان اهرم‌های سیاسی بهره گرفته می‌شود.

به هر روی اوضاع و احوال آموزش و پرورش و وجود خلاها در این نظام که به سبب جامعه بالای مخاطبان آن نیازمند توجه بیشتری است که در دولت‌های مختلف مغفول مانده است و حالا بعد از حضور چهارمین وزیر در دولت دوزادهم همچنان منتظر درمان دردهای مزمن است.

دیگر خبرها

 • روحانی دوشنبه عازم نیویورک می‌شود
 • روحانی دوشنبه در نیویورک/ رئیس جمهور حامل پیام ویژه می‌شود؟
 • روحانی دوشنبه به نیویورک میرود
 • روحانی به نیویورک می‌رود
 • درس اصلی قیام عاشورا، ایستادگی در مقابل ظلم است/زبان از وصف بزرگی و محبوبیت امام حسین(ع) قاصر است
 • آیاتی که در خطبه‌های امام حسین(ع) آمده است
 • روحانی روز ملی ارمنستان را تبریک گفت
 • روحانی دوشنبه به نیویورک می‌رود
 • توسعه و ترفیع گنبد جدید بارگاه امام حسین (ع) با حفظ میراث تاریخی
 • مشکل ویزای روحانی و ظریف حل شد
 • رئیس جمهور آمریکا شعور سیاسی و شخصیت ندارد/ اربعین زمینه‌ساز تمدن عظیم نوین اسلامی است
 • گنبد جدید بارگاه امام حسین (ع)
 • بررسی اسرار اسارت حضرت زینب(س)/ چه ضرورتی موجب شد خانواده امام حسین(ع) اسیر شوند؟
 • ۲ سؤال اساسی روحانی درباره «حمله به یمن»/ پرداخت بخش عمده بدهی دولت به کشاورزان/ دستور استاندار زنجان برای شروع خط تولید روغن نباتی/ سواحل مکران نباید اشغال شوند
 • لزوم شفافیت مالی فعالیت‌های قرآنی/ ارائه گزارش تدوین شاخص‌های ملی توسعه فرهنگ قرآن
 • راه امام حسین(ع) مسیر بندگی، معرفت و مبارزه با استکبار است
 • دل‌هایی که از میدان امام حسین(ع) روانه کربلا شدند/ تحقق «الحسین(ع) یجمعنا» در پایتخت
 • ابهام در سفر روحانی به نیویورک؛ چرا سفر روحانی به نیویورک مهم است؟
 • سازمان ملل در حال حل مشکل روادید ظریف و روحانی