رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در تشریح جزئیات سانحه فوت دو دانشجوی دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه پرداخت و گفت: یکی از دانشجویان ۱۱ شهریورماه در تصادف جاده‌ای و دیگری ۱۳ شهریورماه به دلیل سانحه برق‌گرفتگی در نمایشگاه ارائه دستاوردهای دانشکده کشاورزی فوت شدند.

دکتر محسن عدالت در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات فوت دو دانشجوی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز پرداخت و اظهار کرد: یکی از دانشجویان دختر  دوره کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی دانشگاه که اهل جیرفت بود برای دریافت خوابگاه روز ۱۱ شهریورماه به دانشکده کشاورزی مراجعه کرد تا کارهای دفاع از پایان‌نامه خود را انجام دهد.

با توجه به اینکه دانشکده کشاورزی حدود ۱۶ کیلومتر با شهر شیراز فاصله دارد ما برای عبور و مرور دانشجویان سرویس‌های ایاب و ذهاب را در نظر گرفته‌ایم که این سرویس‌ها هر ساعت بین شهر و دانشکده رفت و آمد می‌کنند. سرویس‌های دانشکده برای جابه‌جایی دانشجویان از دانشکده کشاورزی تا شیراز سر ساعت تعیین شده حرکت می‌کنند و ما همواره به دانشجویان اعلام می‌کنیم که برای رفت و آمد در این مسیر منتظر سرویس‌های دانشکده بمانند اما دانشجوی مذکور در آن روز به هر دلیلی برای رسیدن به شهر عجله داشت در نتیجه منتظر سرویس دانشکده نماند.

وی ادامه داد: در واقع سرویس دانشکده سرویس ۱۲ به سمت شیراز حرکت می‌کرد اما این دانشجو ساعت ۱۱:۳۵ دقیقه به کنار جاده‌ای که اتوبان شیراز اصفهان بود رفته و منتظر تاکسی‌های عبوری برای رسیدن به شهر شد. در حاشیه جاده متأسفانه وانت باری که از اصفهان به سمت شیراز در حال حرکت بود به گفته راننده با مشکل نقض فرمان مواجه می‌شود و منحرف و به دانشجوی مذکور برخورد می‌کند.

مسئولیت اورزانس در فوت دانشجو

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بیان کرد: ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه به ما اطلاع داده شد که دانشجو فوت کرده است.اما شخصا زمانی در محل سانحه حضور پیدا کردم، مشاهده کردم که دانشجو هنوز علایم حیاتی داشت، حتی از هوشیاری کامل برخوردار بود و می‌توانست صحبت کند اما متاسفانه اورژانس با تأخیر حدود ۲۵ دقیقه‌ای به محل سانحه رسید و علیرغم تماس‌های مکرر ما با شیراز اعلام شد که آمبولانسی وجود ندارد در نتیجه آمبولانس با تأخیر در صحنه تصادف حاضر شد و ما بعد از رسیدن آمبولانس، دانشجو را به مرودشت منتقل کردیم زیرا اعلام شد که شیراز پذیرش ندارد. به فاصله حدود یک ساعت بعد از رسیدن به بیمارستان، متاسفانه دانشجوی مصدوم به دلیل خونریزی شدید داخلی فوت شد.

دکتر عدالت تأکید کرد: اگر آمبولانس بدون تأخیر در محل سانحه حضور پیدا می‌کرد قطعا امکان زنده ماندن دانشجو وجود داشت چرا که خونریزی داخلی دانشجو قابل تشخیص بود و ممکن بود قابل پیشگیری هم باشد. در حال حاضر کارهای شکایت و بیمه از سوی خانواده دانشجوی فوت شده و راننده در حال انجام است که البته دانشگاه نیز بخشی از این کارها را انجام می‌دهد.

برق گرفتگی و فوت یک دانشجوی دیگر

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در خصوص فوت دانشجوی دیگر این دانشکده نیز گفت: عصر روز ۱۳ شهریورماه حدود ساعت ۱۸:۱۵ عصر به من اطلاع دادند یک دانشجوی این دانشکده دچار برق‌گرفتگی شده است، که من سریعا این موضوع را پیگیری کردم.

وی ادامه داد: دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با همکاری یک شرکت خصوصی نمایشگاه مزرعه را برگزار کرد و در این نمایشگاه آخرین یافته‌های دانشکده را به شکل تجاری به کشاورزان و سایر شرکت‌ها عرضه شد.در جریان برگزاری این دانشگاه یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد رشته علوم باغبانی در غرفه گیاهان دارویی دانشگاه مشغول کار بود و گیاهان دارویی را به متقاضیان عرضه می‌کرد. در روز حادثه ظاهرا بنری در نمایشگاه وجود داشت که به دلیل وزش شدید باد جابجا شد. این دانشجو قصد تثبیت بنر را داشت در حالی که پشت بنر پریز برق نصب شده بود. در نتیجه این دانشجو در حال تثبیت بنر با پریز برق که ایمنی لازم را نداشت برخورد می‌کند و دچار برق گرفتگی می‌شود.

دکتر عدالت ادامه داد: وقتی دانشجوی فوق دچار سانحه برق‌گرفتگی می‌شود اورژانس با فاصله ۱۳ دقیقه در محل سانحه حضور پیدا کرد و عملیات احیا بیش از یک ساعت بر روی این دانشجو انجام شد. این دانشجو به بیمارستان منتقل شد اما ۲۰ دقیقه بعد از رسیدن به بیمارستان درگذشت. در حال حاضر علت سانحه از طریق مراجع ذی صلاح در حال بررسی و پیگیری است.

ورود آگاهی به بررسی علل فوت دانشجو

وی همچنین در خصوص مسئولیت دانشگاه در زمینه فوت دانشجوی دوم گفت: ما با شرکت خصوصی برای برگزاری این نمایشگاه‌ها قراردادی را به امضا رساندیم و در حال حاضر علل وقوع این سانحه از طریق مراجع قضایی در حال بررسی است و ما منطقه وقوع حادثه را نیز به صورت حفاظت شده نگهداری کردیم تا بررسی‌های لازم صورت بگیرد.

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز خاطر نشان کرد: متأسفانه اگر در سانحه اول اورژانس به موقع بر بالین دانشجو حضور پیدا می‌کرد احتمال زنده ماندن دانشجو وجود داشت اما در مورد فوت دانشجوی دوم باید منتظر بررسی‌های اداره آگاهی شد.

دکتر عدالت در خصوص عدم وجود پایگاه اورژانس در منطقه دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز نیز گفت:‌ما در مورد ضرورت ایجاد یک پایگاه اورژانس در این منطقه رایزنی‌های زیادی داشتیم، چرا که در این منطقه علاوه بر وجود دو دانشکده کشاورزی و دامداری روستای دیگری نیز وجود دارد که حدود شش هزار نفر ساکن این منطقه هستند، اما علی رغم پیگیری‌های ما، مسئولان اورژانس اعلام می‌کنند که اجازه ندارند در این منطقه پایگاهی داشته باشند زیرا از نظر قانونی برای استقرار این پایگاه حداقل فاصله منطقه با شهر باید ۴۰ کیلومتر باشد.

دکتر عدالت گفت: اگرچه پیش از وقوع سانحه فوق به توافقاتی با مرکز اورژانس برای استقرار این مرکز دست یافتیم و قرار بر این شد که دانشکده کمک های زیادی در این مورد داشته باشد اما طی این چند روز هیچ عکس‌العملی در خصوص وقوع این سانحه از سوی مرکز اورژانس دریافت نکردیم.

وی خاطر نشان کرد: ما در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز یک ماشین معمولی مجهز به برانکارد و کپسول اکسیژن مستقر کردیم اما برای راه‌اندازی آمبولانس نیازمند افراد متخصص و دوره دیده در این زمینه هستیم و تشکیلات آمبولانس و اورژانس به تنهایی با کمک بخش خصوصی امکان پذیر نیست. باید مرکز ۱۱۵ در این زمینه ورود کرده و پایگاهی مستقر نماید.

انتقاد از عدم تجمیع دانشکده کشاورزی با پردیس مرکزی

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز همچنین  از پراکندگی دانشکده کشاورزی و دامداری با پردیس مرکزی دانشگاه شیراز انتقاد کرد و گفت: دانشکده ما در جاده شیراز و اصفهان با فاصله ۱۶ کیلومتری با شیراز قرار گرفته است و متأسفانه به دلایل کمبود بودجه و محدودیت اعتباری نتوانستیم تجمیع داشته باشیم.

به گفته وی، دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بعد از دانشگاه تهران بزرگترین دانشکده کشاورزی کشور است و با در اختیار داشتن بیش از ۹۰۰۰ مترمربع زیربنا و امکانات دیگر اعم از کارگاه، آزمایشگاه، ساختمان‌ها و... از لحاظ بودجه‌ای امکان تجمیع را نداریم و پیگیری‌های ما برای انتقال بیشتر به ویژه پردیس مرکزی ارم نتیجه‌ای نداشته است.

وی تأکید کرد: حدود ۲۰۰۰ دانشجو در دانشکده کشاورزی و حدود هزار نفر نیز در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز مشغول تحصیل هستند و روزانه بیش از ۳۰۰۰ نفر از اساتید، دانشجویان و کارمندان بین شهر و دو دانشکده تردد می‌کنند.

دکتر عدالت در خصوص مسئولیت دانشگاه در فوت دانشجویی که دچار برق‌گرفتگی شد نیز گفت: سیستم ایمنی محیط کار باید در دانشگاه مستقر شود که مـتأسفانه این سیستم هنوز مستقر نشده است و حادثه‌ای که اتفاق افتاده است ما را به این تأمل واداشته تا به سمت امنیت ایمنی محیط کار حرکت کنیم  و بسیاری از آزمایشگاه‌های ما به دلیل وجود مواد شیمیایی خطرساز است و کارگاه‌ها نیز شرایط ایمنی کافی را ندارد.

عدم نظارت وزارت علوم بر ایمنی محیط کار دانشگاه‌ها

وی در پایان تاکید کرد: نظارت سازمان‌یافته‌ای از سوی مسئولان و حتی وزارت علوم در خصوص ایمنی محیط کار دانشگاه‌ها صورت نمی‌گیرد و گاه مسئولان به طور سالیانه بازرسی از کپسول‌های آتش‌نشانی انجام می‌دهند و در صورت شارژ نبودن کپسول‌ها تذکراتی را ارائه می‌دهند اما به طور کلی هیچ بازدید یا نظارتی از کارگاه‌ها، مزارع و آزمایشگاه انجام نمی‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:

اخلال میلیاردی شبنم نعمت‌زاده در بازار دارو| نعمت‌زاده دست راست پدر در شرکت‌ها بوده| شناسایی ۲۲ حساب شخصی| متهمان باعث کمبود دارو در کشور شده‌اند| متهمان چه گفتند؟

اینستاگرام صفحه دختر سردار سلیمانی را بست+ عکس

ناگفته‌های پسرعمه زهرا کودک گمشده از روز حادثه / ماجرای ناپدید شدن ۲۰ ثانیه‌ای دختر بچه ۲ ساله چه بود؟

کلیدواژه: فوت دانشجو دانشگاه شيراز منطقه فارس

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۷۵۹۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

جزئیاتی از کلاهبرداری علمی؛ خانمی که با دور زدن کنکور مدعی پزشک شدن بود

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، طی چند روز گذشته خبری در رسانه‌ها مبنی بر دستگیری خانم «م م»دست به دست می‌شود؛ خانمی که خود را دانشجوی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی کرده است و پایش به  رسانه‌ها برای شرح علت موفقیتش در کسب رتبه ۹۲ کنکور هم باز شده است.

ماجرا از این قرار است که این خانم ۲۳ به مدت یک سال سر کلاس‌های درس دندان پزشکی شهید بهشتی حاضر می‌شده و خود را به عنوان دانشجوی نخبه‌ای که رتبه  ۲ رقمی در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ( علوم پزشکی شهید بهشتی) کسب کرده در صفحات شخصی مجازی‌اش معرفی می‌کرده‌ اما مسئله مهم عدم شرکت وی در کنکور و حتی ثبت نام بوده است.

خانم م م هر برای ورود به کلاس بهانه‌هایی از جمله عدم انتخاب رشته را می‌آورده و به همین ترفند دو ترم را سپری کرد؛ او  در کلاس‌ها حاضر می‌شده و به سایر دانشجویان می‌گفته است که با پول به دانشگاه راه پیدا کرده و اصلا کنکور نداده است که البته همین امر باعث اعتراضاتی در بین دانشجویان دندان پزشکی شده و کار را به حراست داشنگاه کشانده است  آخر الامر عدم شرکت این دانشجوی نخبه قلابی در کنکور و دانشجو نبودن ایشان بر همگی محرز شده است.

دستگیری دختر مدعی  تحصیل در دانشکده دندانپزشکی

روز ۲۵ شهریور رئیس کلانتری ولنجک از دستگیری دختری که بدون شرکت در کنکور و حتی ثبت نام در دانشگاه اقدام به حضور در کلاس‌های رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی کرده بود، خبر داد.

مدتی قبل با پیگیری حراست دانشگاه شهید بهشتی پرونده‌ای برای رسیدگی به کلانتری ولنجک ارجاع شد که در پی آن دختری جوان بدون طی هرگونه مراحل ثبت نام و حتی شرکت در کنکور اقدام به حضور در کلاس‌های تئوری و عملی رشته دندانپزشکی این دانشگاه کرده بود؛ در تحقیقات آنان مشخص شد که دختری ۲۳ ساله از کمتر از یک سال قبل در کلاس‌های درس رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی حاضر شده و به دیگر دانشجویان گفته بود که با پرداخت چندین میلیارد و بدون شرکت در کنکور در این دانشگاه ثبت نام کرده است.

این فرد در همان بازجویی‌هایی اولیه اقرار کرد که هیچگونه ثبت نامی در دانشگاه نداشته و با سوءاستفاده از بی‌توجهی عوامل حراست دم در ورودی دانشگاه وارد فضای دانشگاه شده و با توجه به علاقه‌ای که به رشته دندانپزشکی داشته در کلاس‌های مربوط به آن شرکت کرده است. در تحقیقات ماموران مشخص شد که ادعا پرداخت چندین میلیارد به هیچ عنوان صحت ندارد و چنین امکانی وجود ندارد.

این خانم نه ثبت نامی کرده، نه کارت دانشجویی جعل کرده و تنها با غفلت عوامل حراست وارد دانشگاه می‌شده و با غفلت استادان به تحصیل ادامه می‌داده است.

بیشتر بخوانید: فروش صندلی در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی کذب محض است


سفید نمایی دختری که در شهید بهشتی دندان پزشکی خواند

این دختر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام فیلمی را منتشر کرده و گفته است: دانشجوی قلابی نیستم و از هیچ راه غیر قانونی وارد دنشگاه شهید بهشتی نشدم. با رزومه و اعتبار علمی مجوز ورود به دانشگاه را گرفتم. در کشور آلمان و دبی اعتبار علمی دارم و به دلیل اعتبارم از معتبرترین افراد دانشگاه مجوز افتخاری گرفتم.

حال بماند که مسئولان دانشکده دندانپزشکی هرگز این اظهارات را قبول نداشتند و حتی امیرمحسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد که این خانم به دلیل آنکه در دانشکده به طور غیر قانونی وارد شده است هیچگونه رابطه آموزشی نخواهد داشت و مدرکی برای او صادر نمی‌شود همچنین به طور جدی این موضوع را پیگیری قانونی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: حضور دانشجوی تقلبی زیر چتر مافیای کنکور در فضای مجازی/ دستگاه قضایی دست سودجویان را رو کند

حال موضوع اینحاست که خانم دانشجوی پرحاشیه می‌گوید پشت پرده این جریانات دو موضوع است: به واسطه موقعیت اجتماعی و اعتبار خودم از من خواسته شد در یک سری جریانات فکری سیاسی با آن‌ها همکاری کنم، چون این امر را قبول نکردم تهدید به اخراج شدم.

موضوع دوم این بود اخیرا خبر‌هایی مبنی بر دریافت پول‌های کلان توسط مسئولان و مقامات دانشگاه مطرح شد و قطعا همه می‌دانند که خرید و فروش صندلی اتفاق می‌افتد و مسئولان دانشگاه چندین میلیارد پول از برخی گرفته اند و در واکنش به این خبر‌ها مسئولین دانشگاه باید از خود دفاع می‌کردند و این امر مصادف با عدم همکاری من با آن جریان‌های فکری سیاسی بود.

او در ادامه گفت: بعد از این موضوع مسئولان دانشگاه اعلام کردند که ۳ میلیارد پول پرداخت شده و بعد اعلام کردند که ۵۰۰ میلیون و بعد بیانه دادند که هیچ پولی نگرفته ایم.

خانم «م»در ادامه این ویدئو افزود: اگر به مسئولان پول داده بودم هیچ کس شاکی نبود. مهر ماه امسال دانشجو‌هایی به عنوان انتقالی خارج از کشور سر کلاس درس می‌نشینند که حتی یک سفر خارجی نرفته اند، ولی در قالب انتقالی به دانشگاه وارد می‌شوند و لیستی دارم که می‌توانم آن را منتشر کنم؛ در این دانشگاه کمد وسایل دارم و مجوز داشتم. نه غیر قانونی آمده ام و نه بدون مجوز. من در کلاس رتبه اول را داشتم و اسم من در سایت دانشگاه موجود است.

اظهارات «م. م» در روند بازجویی

این دختر در اظهاراتش در کلانتری گفته است که من عاشق رشته دندانپزشکی بودم. همیشه دوست داشتم دندانپزشک شوم، ولی موفق نشدم که در این رشته قبول شوم. وقتی یک روز داشتم از جلوی دانشگاه شهید بهشتی رد می‌شدم، با خودم گفتم به آنجا بروم و از دانشجویان رشته دندانپزشکی سوال‌هایی بپرسم. وقتی وارد می‌شدم به حراست آنجا گفتم که دانشجو هستم و کارتم همراهم نیست. بعد از آن بود که به سرم زد در کلاس‌ها شرکت کنم. برای همین پرس‎و‌جو کردم و فهمیدم که رشته دندانپزشکی چه زمان‌هایی کلاس دارد و دانشجویان این رشته چه درس‌هایی می‌خوانند.

او ادامه داد: کتاب‌هایش را تهیه کردم و همین شد که رفت و آمدم به آن‌جا شروع شد. می‌خواستم هر طور شده دندانپزشک شوم. گفته بودم دانشجوی انتقالی از دانشگاه خارج از کشور هستم، چون به خارج از کشور زیاد سفر کرده بودم و خانواده‌ام هم آنجا هستند، اطلاع زیادی از دانشگاه‌های آن‌جا دارم؛ برای همین آن‌ها هم حرفم را باور می‌کردند و اجازه می‌دادند سر کلاس بنشینم.

واکنش مخاطبان به اظهارات «م .م»

در ادامه این گزارش واکنش برخی مخاطبان به گفته‌های این خانم مدعی دانشجو را  را مرور می‌کنیم:

یک کاربر اظهار کرد: شما ترچقدرم اعتبار علمیت بالا باشه هرجای دنیا هم بوده باشی حق نداری بدون کنکور بری دانشگاه. اونم رشته‌هایی که با سلامت فرد در ارتباطه و حق نداری به عنوان رتبه بیای مصاحبه کنی و همرو گول بزنی.

کاربری دیگری صحبت‌های وی را تائید کرد و نوشت: اره دقیقا یه نفر با شرایط شما تو دانشکده پرستاری هم هست که کنکور نداده و جزو استعداد‌های برتره.

کاربر دیگری نوشت: منم رزومه‌ی خوبی دارم، ولی متاسفانه بابام اونقدا پول نداره.

مخاطب دیگری نوشت: جدید‌ترین راه دور زدن کنکور در ایران: پولدارم روزمه دارم

فرد دیگری بیان کرده است: کدوم دانشگاهی با روزمه برای دندون پزشکی ورودی میگیره؟ شما المپیادی بودی؟

فرد دیگری با زیرگی خاصی نوشت: شما اگه با کنکور وارد دانشگاه نشدی چرا به عنوان رتبه‌ی برتر کنکور رفتی مصاحبه کردی؟. این کاربر به مصاحبه‌ها و حضور وی در رسانه‌ها که با عنوان کنکوری موفق به کسب رتبه ۹۲ وارد دانشگاه شده اشاره کرده است.
فرد دیگری در زیر پست ایشان نوشته: اعتبار، جدید‌ترین راه ورود به دانشگاه ملی.

واکنش وزارت بهداشت به دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

به دنبال این مسائل کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در حال پیگیری جزئیات این موضوع هستیم و مسئولان حراست باید پاسخگوی نحوه ورود و خروج این فرد در دانشگاه باشند و اگر جعل مدرکی در حوزه آموزشی و دانشجویی نیز اتفاق افتاده باشد نیز با متخلفان برخورد خواهیم کرد. اینکه فردی کارت دانشجویی و مدارک دانشجویی نداشته باشد و بخواهد سر کلاس‌های آموزشی دانشگاهی حضور پیدا کند، کلاهبرداری چندان سختی نیست و این اتفاق در دانشگاه‌های بزرگ و پردیس‌های این دانشگاه‌ها گا‌ها اتفاق می‌افتد؛ اما اینکه آن فرد بخواهد برای حضور در این کلاس‌ها مبلغی را پرداخت کند، قطعا از لحاظ عقلی و روانی مشکلی داشته است.

او افزود: اینکه فردی ادعا کند که امتیاز حضور در کلاس‌های آموزشی دانشگاه را با پرداخت چندین میلیارد خریداری کرده است، امری شدنی نیست. چرا که حضور در کلاس‌های آموزشی برای فردی امتیاز محسوب نمی‌شود و اگر هم افرادی بابت این موضوع از آن فرد دانشجونما مبلغی را دریافت کرده باشند خود آن‌ها نیز کلاهبردار بوده‌اند.

حال ماموران کلانتری این دختر را دستگیر کردند و تحویل مقامات قضائی دادند؛  این در حالی است که وزارت بهداشت هم به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که پیگیر جزییات دستگیری دانشجوی قلابی هستند و مسئولان حراست باید پاسخگو باشند. وزارت بهداشت همچنین اعلام کرده که اگر جعل مدرکی در حوزه آموزشی و دانشجویی اتفاق افتاده باشد با متخلفان برخورد خواهد شد.

در حال حاضر نیز برای این دختر جوان با شکایت حراست دانشگاه پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

حال باید منتظر ماند و دید که انتهای این پرونده به کجا ختم می‌شود و دختری که در صفحه خود در فضای مجازی با انتشار ویدئویی سعی در سفید نمایی کار خود کرده بود و مسئولان را به خرید و فروش صندلی‌ها محکوم کرده بود و در روند بازپرسی هیچ سخنی از این اتهامات به میان نیاورده به کجا می‌رسد.

  رسیدگی مسئولان وزارت بهداشت به این پرونده و دست‌های پشت پرده این ماجرا چه خواهد شد و تاوان ذهن مخشوش شده پشت کنکوری‌هایی که در تلاش برای ورود به این دانشگاه تراز اول کشور هستند را چه کسی پرداخت خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • جزییات پرونده دانشجوی‌جعلی دانشکده دندانپزشکی!/ دور زدن کنکور شگرد کلاهبرداری
 • ارتباط دانشجوی تقلبی پزشکی با مافیای کنکور صحت دارد؟
 • اظهارات عجیب دانشجوی قلابی دندان پزشکی
 • بی در و پیکری نظام آموزشی شوکه کننده است / به جای دیوارهای دانشگاه‌؛ دیوار کلاس‌ را برداشتند!
 • ۴۰۰ پسر دانشجو از این دختر در دانشگاه وحشت دارند!
 • دانشجوی نخبه یا کلاهبردار بزرگ؛ قصه از کجا شروع شد؟
 • دانشجوی نخبه یا کلاهبردار بزرگ؟
 • حضور دانشجوی تقلبی زیر چتر مافیای کنکور در فضای مجازی/ دستگاه قضایی دست سودجویان را رو کند
 • حضور دانشجوی جعلی در صدا و سیما، دانشکده و فضای مجازی/ دستگاه قضایی دست سودجویان را رو کند
 • محصل افتخاری یا دانشجوی قلابی؟
 • حضور مریم مقتدری، دانشجوی بازداشت‌شده شهید بهشتی در صداوسیما +فیلم
 • اسناد جدید مریم مقتدری: من دانشجوی قلابی نیستم (+عکس)
 • 38 واحد دانشگاه آزاد، مجاز به جذب دانشجوی غیر‌ایرانی هستند/ برنامه‌ریزی برای جذب 5 هزار دانشجوی خارجی در سال جاری/ سیاست پذیرش دانشجو در واحد آکسفورد تغییر می‌کند
 • واکنش دانشگاه علوم پزشکی به دانشجوی قلابی
 • صحبت‌های مریم مقتدری، دانشجوی بازداشت‌شده دانشگاه شهید بهشتی +فیلم
 • از دانشجوی خبرساز اصرار، از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انکار/ صندلی‌های دانشگاه فروخته شده است؟
 • شوک پول کثیف به کنکور پزشکی
 • افزایش ۳۹۷ نفر به دانشجویان دانشکده علوم پزشکی آبادان پس از کنکور سراسری سال جاری
 • مصائب کیلومتر شماره ۱۰ شیراز/ نقاط حادثه خیزی که اورژانس ندارد