سخنگوی دولت با تاکید بر موافقت دولت با حضور زنان در ورزشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: بنا بر گزارشی که وزیر ورزش به دولت داده است، ورزشگاه های ما برای ورود زنان در بازی های ملی و لیگ داخلی از زیرساخت لازم برخوردارند.
«علی ربیعی» با اشاره به مصوبه امروز هیات دولت از تعیین تکلیف ۶۰ هزار نفری کارکنان دهیاری‌ها و دهیاران خبر داد و گفت: نحوه استخدام این کارکنان تعیین تکلیف شده و  اقدامات مناسب برای امنیت شغلی آنان صورت خواهد گرفت.

وی افزود: در جلسه امروز آیین نامه استخدامی دهیاری‌های کشور  و همچنین امور مالی شوراهای اسلامی تصویب شد؛ این مصوبه دولت نزدیک به ۶۰ هزار نفر را شامل میشود؛ نحوه به کارگیری کارکنان دهیاری‌ها و دهیاران و نحوه استخدامی آنها تعیین تکلیف شد و بر این مبنا نسبت به امنیت شغلی آنها اقدامات مناسب صورت خواهد گرفت و جزئیات آن در سایت دولت منتشر می‌شود.
موضوع خودسوزی هوادار زن فوتبال بررسی می‌شود
سخنگوی دولت در خصوص مرگ یکی از هواداران زن فوتبال گفت: در این باره گزارش های تهیه و ابعاد موضوع بررسی خواهد شد؛ منتظر هستیم که گزارشی آماده و ابعاد موضوع بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: هیچ نسلی بدون قهرمان ذهنی زندگی نکرده و خوشبختانه «امام حسین» الگوی ذهنی و عملی تمام تاریخ ما در شرف، انسانیت، اخلاق عدم ذلت پذیری بوده است، امروز آموزه‌های امام حسین(ع) چه در سیاست خارجی و چه در رفتار با مردم عزیز، پیش روی دولت تدبیر و امید است؛ از همه مردم برای حضور در عزاداری‌ها تشکر می کنیم.
ربیعی با بیان اینکه عاشورا همیشه عامل وحدت ملی ما  و عامل وحدت مسلمانان بوده است، از همه سخنرانان، وعاظ، عالمان که مصایب  و مسائل عاشورا را تبیین کردند، تشکر کرد و گفت: از حادثه پیش آمده در شهر کربلا ابراز تاسف می‌کنیم و به خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این حادثه از دست دادند، تسلیت می‌گوییم؛ هیچ ایرانی در این حادثه فوت نکرده و حال زخمی‌های ایرانی این حادثه خوب است.مطالبات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هیچ کدام به نفع دیگری حذف شدنی نیستربیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پاسخ دولت به کسانی که فقط مطالبات مردم را محدود به مسائل اقتصادی می‌کنند، چیست، گفت: معمولا جامعه هم بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی، اعم از مشارکت اجتماعی یا حضور در صحنه‌های مختلف اجتماعی را مطالبه‌ می‌کند و هیچ وقت هیچ کدام به نفع دیگری قابل حذف شدن نیست. حتی مطالبات سیاسی هم بخشی از مطالباتی است که رفتار مشارکت‌جویانه آن را دنبال می‌کند.
وی اظهار داشت: دولت قطعا تمهیداتی خواهد اندیشید که بیشترین مشارکت در آنهایی که قصد کاندیداتوری دارند، صورت بگیرد. وزارت کشور هم تلاش می‌کند که مردم گزینه‌های زیادی پیش رو داشته باشند و انتخابات پرشوری سامان بگیرد.
سخنگوی دولت افزود: معتقد هستیم که یکی از پاسخ‌های محکم ایران برای عقب راندن تحریم‌گران، انتخاباتی است که حضور مردم در آن کاملا پرمعنا باشد.
ربیعی ادامه داد: دولت همواره مسائل اجتماعی را نیز دنبال می‌کند، بخشی از مطالبات اقتصادی، هم مربوط به مطالبات اجتماعی می‌شود. در واقع مطالبات اجتماعی با مطالبات فرهنگی و اقتصادی همپوشانی دارد که در حال صورت گرفتن است.
دولت موافق حضور زنان در  ورزشگاه‌هاست
ربیعی با اشاره به مطالبات اجتماعی به‌خصوص در حوزه زنان تصریح کرد: باید با همه ملاحظاتی که حضور تضمین شده زن را در آینده به دنبال داشته باشد ما اعتقاد به یک گام به پیش، و ۱۰ گام به پس نداریم و معتقدیم که حضور زنان و خواست زنان برای حضور در جایگاه‌ها و پایگاه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی حرف درستی است.وی با بیان این که سهم ۳۰ درصدی مسئولیت زنان در برخی  وزارتخانه ها محقق شده است، ‌گفت: در دو جلسه گذشته دولت، خانم ابتکار گزارشی درخصوص حضور زنان در مناصب مدیریتی ارائه کرد و رئیس جمهوری به دستگاه‌هایی که در این زمینه عقب ماندگی داشتند، تاکید کرد که باید این فاصله را در فرصت باقی مانده محقق کنند.سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها و موضوع (سحر. خ) در جلسه یکشنبه گذشته دولت نیز مطرح شد و نظر دولت به طور کلی موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها است.
زیرساخت لازم برای حضور زنان در ورزشگاه فراهم است
ربیعی ادامه داد: زیرساخت‌های لازم برای ورود زنان به استادیوم‌ها شامل،  ورود و معبر و مکان جداگانه، سرویس و خدمات جداگانه در تمامی ورزشگاه ها که بازی‌های ملی و لیگ برگزار می‌شود فراهم شده است. بنا بر گزارشی که آقای سلطانی فر به دولت داده است، هیچ ورزشگاهی نیست که این زیرساخت‌ها را در آن وجود نداشته باشد.وی یادآور شد: فعلا برای همه دیدارهای ملی برنامه‌ریزی صورت گرفته و خانم‌ها می‌توانند در این دیدارها حضور داشته باشند و هماهنگی‌های لازم با سایر دستگاه هایی که مسئولیت انتظامی و امنیتی نیز در حال برقراری است.سخنگوی دولت گفت: با رعایت ملاحظات شرایط به سمتی می‌رود که برای حضور زنان در مسابقات لیگ هم آمادگی داشته باشیم در جلسه امروز هیات دولت نیز تاکید شد که سرعت تصمیم‌گیری در این زمینه افزایش پیدا کند.ربیعی با ابراز امیدواری نسبت به مناسب شدن فضای استادیوم‌ها اضافه کرد: به تماشاگران مرد که به استادیوم‌ها می‌روند نیز توصیه‌ می‌کنم که ملاحظات اخلاقی برای حضور زنان صورت بگیرد و رفع نگرانی‌هایی که برخی‌ها دارند که البته ما به همه این نگرانی‌ها هم احترام قائل هستیم، این نگرانی‌ها باید رفع شود. و نوع حضور مردم به‌خصوص در مسابقات لیگ و چند مسابقه مخصوص لیگ، می‌تواند کمک کند که این حضور، حضور بااطمینان‌تری باشد.وی در حال حاضر نیز در مسابقات سالنی همچون بسکتبال، والیبال و هندبال بانوان‌ حضور دارند و آنچه که اعلام کردم بنای دولت به تمهید برای حضور زنان در استادیوم‌ها است
قدردانی از دست اندرکاران حج
سخنگوی دولت همچنین از حجاج ایرانی که با صلابت و معنویت اعمال حج را به جا آوردند و همچنین دست اندرکاران حج تشکر کرد و گفت: شرکت هواپیمایی «ایران ایر» کار عظیمی را انجام داد و عملیات نقل و انتقال ۸۸  هزار زائر را به تنهایی و بدون کمک هیچ شرکت خارجی انجام دادند که جای تقدیر و تشکر از سوی دولت دارد؛ از همه مردم عربستان و کارگزاران حج این کشور تشکر می‌کنیم.
ربیعی به جلسه اخیر سران سه قوه به میزبانی رئیس قوه قضاییه اشاره کرد و  افزود: جلسه خوب و مفیدی برگزار و موضوعات مهم کشور در یک فضای صمیمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ در این جلسه  اوضاع اقتصادی کشور و برنامه های هماهنگی سه قوه برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور در جنگ اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ دولت هم بخشی از برنامه های خود و مواردی که نیاز به کمک داشت را مطرح کرد.
وی با بیان اینکه در جلسه سران سه قوه همچنین شرایط منطقه و شرایط بین المللی، وضعیت برجام و گام سوم بررسی شد، اظهار داشت: تاکید روسای سه قوه بر مبارزه با فساد از موضوعاتی بود که بیشتر وقت جلسه را به خود اختصاص داد، مبارزه علنی با فساد و ابعاد مختلف مبارزه با فساد و شفافیت در این زمینه بررسی شد.به گفته سخنگوی دولت، تاکید بر دقت‌ لازم در مبارزه با فساد از قبیل اینکه مدیران شجاعانه در این رابطه تصمیم بگیرند و همکاری بیشتر بین دستگاه‌های نظارتی با مدیران و همچنین بحث‌های پیشگیرانه از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه سران سه قوه بود.ربیعی با اشاره به گزارش وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بنابر گزارش آقای حجتی، سال ۹۲، برداشت پنبه به عنوان یک محصول استراتژیک ۳۰ هزار تن بوده که در سال  ۹۶، برداشت این محصول به  ۹۵ هزار تن رسیده است و در سال ۹۸ هم این رقم بیشتر خواهد شد.وی اضافه کرد: امروز همچنین گزارشی از کرم ابریشم و پیله تر ارائه شد که بر مبنای آن میزان تولید از ۳۰۰ تن به یک هزار و۴۰۰ تن رسیده است در حالی که قبلا این محصول را وارد می کردیم.سخنگوی دولت اظهارداشت: در محصول پنبه ۲۷ درصد افزایش سطح و ۱۲ درصد افزایش در واحد سطح یعنی بهره وری داشتیم و این به این معناست که در تولیدات به سمت مقرون به صرف شدن تولیدات کشاورزی پیش می‌رویم.
ربیعی خاطرنشان کرد: با برنامه‌هایی که در بحث اشتغال روستایی مطرح است امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک مهاجرت معکوس را برای روستاها تجربه کنیم.
تاکید بر شناسایی گلوگاه‌ها و زمینه های فساد
وی همچنین درباره بازداشت فرزند یکی از وزیران سابق هم گفت: ارتباط ایشان با دارو در همین حوزه است که بدهکار حوزه است، بیشتر از این اطلاعاتی ندارم و امیدوارم مقامات قضایی توضیح بیشتری بدهند و اگر اطلاعات بیشتری به دست آوردند، ارائه می‌ کنند.سخنگوی دولت با تاکید بر اهتمام ارکان نظام بر مبارزه با فساد اظهارداشت: همه بر مبارزه با فساد تاکید دارند؛ حرفی که رئیس جمهور محترم مدتی قبل درباره مبارزه با فساد گفتند بحث علمی بود.ربیعی با بیان اینکه گام اول مبارزه با فساد از بین بردن زمینه های آن است، تفاوت قیمت‌ها، یارانه ها، وام های بانکی را زمینه‌هایی عنوان کرد که می‌توانند عامل فساد باشند.دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری همچنین فروش زمین، مزایده، مناقصه، مجوزها و اختیارات را هم گلوگاه‌های فساد عنوان کرد و افزود: زمینه ها و گلوگاه ها دو موردی است که از زمان آقای دکتر طیب نیا در دولت یازدهم دولت بر آن تمرکز داشته است و امروز قوانین و قواعدی که در حقیقت زمینه‌های ساختاری فساد است که هر روز محدودتر می‌شود.وی شفافیت را را یکی از عوامل مبارزه با فساد عنوان کرد و افزود:‌ همین آمار و ارقامی که در روی سایت ها قرار می گیرد،  نتیجه زیرساخت برنامه مبارزه با فساد بوده است، برای مثال امروز به راحتی می‌بینید چه کسی چند تن کاغذ گرفته است.سخنگوی دولت گفت: معمولاً در کشور ما حتی ژورنالیسم علمی مبارزه با فساد هم ضعیف است و ما مبارزه با فساد را به مبارزه با فاسد یا کسی که تخلف صورت داده  محدود می کنیم که البته آن‌هم بخش لازم از مبارزه با فساد است.ربیعی تصریح کرد: رفتار انضباطی با کسانی که فساد انجام می‌دهند لازم است، ولی آنجا هم با چالش مواجه می‌شویم؛ گاهی وقت‌ها برخی موارد اعلام می‌شود و برخی نیز اعلام نمی‌شود. یا هم قبل از صدور حکم، موضوع بیان می شود یا  اینکه موضوع کوچک در سطح ملی بیان می شود؛ اسامی افرادی قید می شود که مشخص نیست که آیا اتهامی متوجه آنها خواهد بود یا خیر؛ این موارد مربوط به آیین دادرسی است.وی با بیان این که مسئله در تعریف فساد است، گفت: ما هم مبارزه با فساد را یک برنامه همه جانبه می‌دانیم؛ رئیس جمهور هم بعد از اجلاس سران سه قوه، دستورات لازم در خصوص مجموعه اقدامات و گلوگاه ها و جلوگیری از زمینه ها داده اند؛ ضمن اینکه درباره کار نظارت نیز با قوه قضاییه و همبستگی عملکردی داریم که این کار  به طور دقیق صورت گرفته و بیان شود.
 امیدواریم مدیر کل آژانس مشی بی‌طرفانه را ادامه دهد
سخنگوی دولت همچنین درباره سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران و این که آیا پیامی برای ایران داشته است گفت: البته ما امیدواریم که ایشان هم مشی قبلی را به خوبی ادامه دهد. ما مشی نسبتا بی‌طرفانه ای را از مدیر کل قبلی دیده ایم. گزارش های متعددی که نشان می‌داد ایران برجام را رعایت کرده است.ربیعی افزود: آنچه که ما اعلام کردیم، ‌آشکار اعلام کردیم، کاری که می خواهیم انجام دهیم هیچ پنهانکاری در آن نیست بنابراین حضور پیدا کردند در ایران که همه اتفاقات در چارچوبی بوده است که صحبت کردیم و قابل نظارت هم هست.  سخنگوی دولت ادامه داد: بنابراین حضور ایشان اتفاق جدیدی نیست در راستای کار قبلی آمانو بوده است. آنچه که ما اعلام کردیم آنقدر شفاف است که می‌توانند گزارش کنند و این گزارش می‌تواند زمینه سازی باشد که اگر اروپایی ها به تعهدات خود برگردند و عمل کنند ما هم تحت نظارت باز به تعهدات خود و کاهش اقدامات خودمان مقابل استراتژی تعهد در مقابل تعهد باز خواهیم گشت.وی یادآور شد: برخی گزارش‌هایی هم نتانیاهو داده که این گزارشات که ما فکر می‌کنیم کاربرد انتخابات داخلی خود رژیم اسراییل است. چون انتخابات در آنجا نزدیک است معمولا از این نوع تحرکات و بیانات کذب هم معمولا بیان می‌شود.  ربیعی اضافه کرد: این که بی شرمانه هم ادعا می کنند که هر جای دنیا جاسوسی می کنند این ادعا در نوع خودش بی نظیر هست؛ حداقل مواردی که در مورد استان فارس ادعا کرده بودند و سایر موارد  صحت نداشته است. برچسب ها: ربیعی

منبع: خرداد

مطالب پیشنهادی:

پاسخ پرویز پرستویی به فروغی؛ مگر صدا و سیما ارث پدری شماست؟

عکس| مهناز افشار عضو جدید خانواده‌اش را معرفی کرد

درخشش مهدی عبدی در اولین دربی؛ علیپور بعدی متولد شد؟

کلیدواژه: ربیعی

منبع این خبر، وبسایت www.khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۷۶۳۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

تقدس قرآن به معنای دوری گزیدن از آن نیست

نجمه ربیعی، قاری برگزیده، مربی و داور قرآن در چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری خانواده را نخستین کانون رشد فکری انسان دانست و اظهار کرد: والدین مهم‌ترین نقش را در سوق دادن فرزند به سمت انس با قرآن ایفا می‌کنند و برای تحقق این امر باید بتوانند ویترین قرآنی جذابی برای فرزند مهیا کنند.

وی در تشریح معنای «ویترین قرآنی» و با بیان مثال، گفت: به عنوان نمونه، از زمانی که به خاطر دارم، پدر در خانه قرآن را با صدای خوش تلاوت می‌کرد که این نغمه خوش در ناخودآگاه ما فرزندان تأثیر خوبی داشت و همگی به مدد ویترین تلاوت پدر به سمت قرآن جذب شدیم.

ربیعی در ادامه تأکید کرد: پدر هیچگاه به صورت مستقیم از ما نخواست که قرآن را فرابگیریم بلکه همین اهتمام همیشگی برای تلاوت قرآن در خانه راه را برای ورود فرزندان به عرصه قرآنی باز کرد.

مدرسه؛ کانون مهم شناسایی استعدادهای قرآنی

این مربی قرآن کریم با نام بردن از مدرسه به عنوان کانون مهم دیگری که در جذب افراد به سمت قرآن مؤثر است، بیان کرد: مدرسه نقش بسیار مهمی در شناسایی استعداد قرآنی دانش‌آموزان و هدایت و حمایت آن‌ها و نیز سوق دادنشان به سمت مراکز و مؤسسات آموزشی قرآن دارند.

ربیعی با بیان اینکه همه افراد قرار نیست به صورت حرفه‌ای و تخصصی وارد عرصه قرآن شوند، افزود: با اینحال، ضروری است که همه افراد را با روخوانی، روانخوانی و مفاهیم این کتاب آسمانی آشنا کرد و آموزش و پرورش محور اصلی این کار مهم است.

وی با یادآوری تهاجم فرهنگی دشمن که جوانان را هدف نیات شوم خود قرار داده است، تصریح کرد: با در نظر گرفتن این موضوع، نقش خانواده و آموزش و پرورش در قبال تربیت دینی و قرآنی بسیار سنگین‌تر می‌شود.

قاری برگزیده استان با اشاره به تخصصی شدن دروس دوران ابتدایی، بیان کرد: این اتفاق در مورد درس قرآن اتفاق نیفتاده است و جای خالی یک آموزگار قرآنی دوره دیده در شناسایی استعدادهای قرآنی کودکان محسوس است.

نقش رسانه‌ها در جذب افراد به قرآن کریم

ربیعی نقش رسانه‌ها را در جذب افراد جامعه به قرآن یادآور شد و ادامه داد: به ویژه تلویزیون به دلیل گستره وسیع استقبال و درنتیجه کارکرد مؤثرترش، می‌تواند نقش مهمی در این خصوص ایفا کند اما متأسفانه به ندرت شاهد یک برنامه پرمخاطب تلویزیونی در راستای آموزش یا تبلیغ و ترویج قرآن هستیم.

تلویزیون به دلیل گستره وسیع استقبال و درنتیجه کارکرد مؤثرترش، می‌تواند نقش مهمی در این خصوص ایفا کند اما متأسفانه به ندرت شاهد یک برنامه پرمخاطب تلویزیونی در راستای آموزش یا تبلیغ و ترویج قرآن هستیم.

این فعال جوان قرآنی در استان با بیان اینکه شبکه‌ قرآن و معارف صدا و سیما رسالت خود را به خوبی در این زمینه انجام می‌دهند، تأکید کرد: با اینحال جای یک برنامه جذاب، محبوب و پرمخاطب قرآنی که کودکان و نوجوانان زیادی را پای تلویزیون یا رادیو بکشاند و نگه دارد خالی است.

ربیعی در ادامه با ذکر نمونه‌هایی موفق از برنامه‌های شاخص و پرمخاطب کودکان و نوجوانان، گفت: این برنامه‌های تلویزیونی به لطف داشتن مجریان توانمند و حرفه‌ای به محبوبیت رسیده‌اند و می‌طلبد در حوزه موضوعات قرآنی نیز سلبریتی هنرمند داشته باشیم.

وی با یادآور شدن جای خالی یک ویترین قرآنی که شخصیت‌های قرآنی را به مردم معرفی کند، ادامه داد: چهره‌های قرآنی را در بهترین حالت فقط خود قرآنیان می‌شناسند حال آنکه چهر‌های ورزشی یا سینمایی در نزد آحاد مردم شناخته شده هستند.

این مربی قرآن با تأکید بر اینکه کودکان و نوجوانان باید با قرآنیان موفق همسن خودشان آشنا و آن‌ها را الگوی خود قرار دهند، گفت: در کنار مربیان قرآن که می‌توانند به معرفی چهره‌های قرآنی به قرآن‌آموزان بپردازند، نقش رسانه‌ها به مراتب پررنگ‌تر و فراگیرتر است.

ربیعی تأکید کرد: تولید یک برنامه قرآنی شاد و مفرح در قالب مسابقه و یا قالب‌های دیگر و با اجرای یک مجری توانمند در یک شبکه پرمخاطب تلویزیونی می‌تواند نقش بسیار خوبی در اشاعه فرهنگ قرآنی داشته باشد.

وی با بیان اینکه نظیر این اقدام در مقوله‌های دیگری چون مسابقات خوانندگی، مجری‌گری، رقابت‌های ورزشی و ... در صدا و سیما انجام شده و توانسته است مخاطبان زیادی را جذب کند، ادامه داد: همین قالب را می‌توان برای تلاوت قرآن کریم و یا احکام و معارف قرآنی پیاده کرد که قطعاً جذب مخاطب را به دنبال خواهد داشت.

مؤسسات قرآنی؛ رکن مهم آموزش و ترویج قرآن

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود نقش‌آفرینی مؤسسات قرآنی را در جذب افراد به قرآن در کنار خانواده، مدرسه و رسانه‌ها یادآور شد و افزود: خوشبختانه مراکز آموزش قرآن در جای جای کشور و استان تحت عناوین مختلف مانند خانه‌های قرآن روستایی یا شهری، مؤسسات قرآنی و ... مشغول آموزش و تبلیغ و ترویج هستند.

این مربی قرآن یادآوری کرد: اکثر این مراکز آموزشی از حیث فضای فیزیکی و ظاهری کسل‌کننده و بی‌روح هستند و با روحیه افراد نسل جدید که طالب تازگی و زیبایی هستند، همخوانی ندارند.

وی با بیان این مثال که در بازار نیز خریدار سمت فروشگاهی می‌رود که ظاهر جذاب‌تری داشته باشد، گفت: در مؤسسات قرآنی نیز باید بتوان از همان در ورودی تا سایر بخش‌ها فضایی آراسته و چیدمانی جذاب ایجاد کرد.

ربیعی تصریح کرد: البته مؤسسات و مراکز آموزشی قطعاً بر این مسائل واقفند اما به دلیل نبود اعتبارات نمی‌توانند کاری در راستای جذاب‌سازی فعالیت‌ها انجام دهند.

داور قرآنی در استان با بیان اینکه مؤسسات قرآنی ناچارند برای تأمین اعتبار، بخشی از هزینه را از محل شهریه‌های قرآن‌آموزان تأمین کند، تصریح کرد: خانواده‌ها نیز به ویژه در سال‌های اخیر با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و توان پرداخت شهریه، حتی اندک، را ندارند یا گاهی ترجیح می‌دهند در زمینه‌های دیگری برای فرزندانشان سرمایه‌گذاری کنند.

ضرورت قرآن باید درک شود

وی با تأکید بر این نکته که نگاه به قرآن به عنوان «ضرورت» از سوی خانواده، مدرسه، رسانه‌ها، مؤسسات و متولیان قرآنی می‌تواند کارکرد آن‌ها را در زمینه جذب افراد به قرآن افزایش دهد، گفت: قرآن کتاب زندگی و نسخه شفابخش بشر است که اگر وارد زندگی مردم شود و زندگی‌ها سبک قرآنی بگیرد، بسیاری از معضلات امروز رفع خواهد شد.

متأسفانه قرآن را تنها در سفره هفت‌سین یا سفره عقد یا در صدر کتاب‌های کتابخانه در منازل می‌بینیم و این ذهنیت در بسیاری از مردم جا افتاده است که قرآن بُعدی صرفاً تقدس‌گونه دارد.

این حافظ قرآن کریم در استان نگاه «صرفاً» مقدس‌مآبانه به قرآن را آسیب‌زا دانست و تصریح کرد: متأسفانه قرآن را تنها در سفره هفت‌سین یا سفره عقد یا در صدر کتاب‌های کتابخانه در منازل می‌بینیم و این ذهنیت در بسیاری از مردم جا افتاده است که قرآن بُعدی صرفاً تقدس‌گونه دارد.

ربیعی با تأکید بر اینکه توجه به تقدس این کتاب وحیانی خوب است، افزود: تقدس قرآن به معنای دوری گزیدن از آن نیست بلکه چه بسا این کتاب آسمانی که بر ساکنان این کره خاکی نازل شده است، باید پررجوع‌ترین ‌کتاب هر خانه باشد.

انتهای پیام

دیگر خبرها

 • رادیو اقتصاد برای مبارزه با فساد و مشکلات مردم چه می‌کند؟
 • رادیو اقتصاد برای مبارزه با فساد چه می‌کند؟
 • رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داد
 • رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است
 • اقدام دولت علیه گزارشگران فساد / چرا "حمایت از گزارش‌دهندگان فساد" از لایحه شفافیت حذف شد؟
 • نباید مانع حضور زنان در ورزشگاه شد/خودکشی و خودسوزی نتیجه مقاومت در برابر خواسته زنان
 • رسایی: سخنان روحانی در برخورد با فساد تناقض دارد
 • گزارش|اقدام دولت علیه گزارشگران فساد / چرا حمایت از گزارش‌دهندگان فساد از لایحه شفافیت حذف شد؟
 • اینفانتینو: ایران بابت حضور زنان در ورزشگاه به ما «اطمینان» داده است
 • حضور زنان در ورزشگاه‌ها؛ مطالبه‌ای در سه سطح
 • فیفا: زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها وارد می‌شوند
 • مبارزه با فساد دقیق‌ترین معنای حقوق شهروندی/ ابوالفضل (ع) چرا آب ننوشید!
 • ادامه بی نظمی‌ها در برگزاری جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی/ تفاوت عجیب آمار سایت ستاد مبارزه با مفاسد با آمار برگزاری جلسات!
 • فیفا بر حضور زنان در ورزشگاه های ایران تأکید جدی کرد
 • تبریک ربیعی به تیم ملی والیبال
 • سخنگوی دولت کسب مقام قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در آسیا را تبریک گفت
 • حفاظت از عربستان، بهانه ای برای حضور نظامی آمریکا در منطقه
 • سلحشوری: می‌خواهند برای رد صلاحیت‌ها از طرح شفافیت آرا استفاده کنند
 • جلسه با وزیر اقتصاد برای اجرای راهکارهای مبارزه با فساد