به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز چهارشنبه ۲۰ شهریور، در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که درس‌آموزی از حادثه کربلا بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد، گفت: منطق دشمن اعمال فشار حداکثری بر ملت ایران است همچنان که در کربلا هم اعمالی انجام دادند که صرفاً بر مبنای فشار حداکثری و ظلم بیشتر بود و الا لشکر هزاران نفری در برابر ۷۲ نفر نیازی به بستن آب نداشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زمانی که در جنگ صفین لشکر امیر المؤمنین علی(ع) فرات را تصرف کرد عده‌ای از لشکریان پیشنهاد دادند که مانع از دسترسی لشکر دشمن به آب شوند، اما حضرت علی(ع) مانع آنها شد، در کربلا هم کسانی که خود را وارث همان خط می‌دانستند، به همان شکل در برابر امام حسین(ع) رفتار کردند، اما امام حسین(ع) کار علی‌وار انجام داد و نه تنها مانع از دسترسی دشمن نشد، بلکه، دستور داد مشک‌ها را پرآب کرده و لشکر حر را سیراب کرد به نحوی که حتی شخصاً مشک آب را در دهان یکی از آنها نهاد.

 روحانی با تأکید بر اینکه منطق امام حسین(ع) منطق انسانیت، شرف و مردانگی است، تصریح کرد: امروز ما باید همان راه و مسیر را انتخاب کنیم، در حالی که دشمن فشار حداکثری را وارد می‌کند، مسیر ما ایستادگی و مقاومت است.

رئیس جمهور تأکید کرد: آمریکا باید بفهمد که جنگ‌طلبی و جنگ‌طلبان سودی ندارد و باید جنگ‌طلبان را کنار گذاشته و سیاست‌های جنگ‌طلبی و فشار حداکثری را رها کند.

 روحانی گفت: منطق جمهوری اسلامی ایران استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و در برجام نیز منطق ما تعهد در برابر تعهد است، اگر آنها به تعهد خود عمل کنند ما نیز عمل می‌کنیم و اگر آن را ناقص عمل کنند ما نیز چنین خواهیم کرد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: گام سوم کاهش تعهدات برجامی مهم‌ترین گام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و قابل مقایسه با دو گام قبلی نیست و اگر ضرورت داشته باشد در آینده باز هم گام‌های دیگر را برخواهیم داشت.

روحانی با بیان اینکه امروز چهره جمهوری اسلامی ایران در جهان به عنوان چهره‌ای صلح‌طلب و متعادل مطرح است، گفت: ما هیچگاه آغازگر تجاوز و تحریم نبودیم و ابتدائاً تعهد را نشکستیم و آنها بودند که تعهد را زیر پا گذاشتند و این منطق مهمی است که از آن برخوردار هستیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز بایستی روحیه وحدت و یگانگی در کشورمان بیش از هر زمان دیگری باشد، به اهمیت برگزاری انتخابات در ماه‌های آینده اشاره کرد و گفت: انتخابات باید موجب وحدت بیشتر در جامعه باشد و آحاد و اقشار مختلف مردم اعم از زنان و کارگران هر مشکلی که به ذهن‌شان می‌آید و احساس می‌کنند که حقوق‌شان مراعات نمی‌شود، راه اصلی برای کسب حق خودشان انتخابات است. باید در انتخابات دیدگاه‌های خود را اعلام کنند و افرادی را انتخاب کنند که حقوق‌شان را سریع‌تر و زودتر به دست‌شان ‌برسانند و غیر از این هیچ راه دیگری وجود ندارد.

روحانی افزود: انتقاد و سخن گفتن هیچ ایرادی ندارد، اما راه اصلی برای پیروزی و رسیدن به حق بیشتر انتخابات است. باید در انتخابات حضور فعال داشته باشیم و نباید انتخابات مایه انشقاق و دودستگی در جامعه شود، بلکه باید به وحدت و انسجام بیشتر بینجامد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در شرایطی که دشمن همه فشارهای اقتصادی را بکار گرفته است. نباید برخی از تندروی‌ها و مسیرهای غیردقیق که مردم را آزار می‌دهد در جامعه اجازه بروز پیدا کند، چرا که مردم به اندازه کافی با غصه و سختی مواجه هستند و نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود.

روحانی تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که باید حرف و ندای مردم را بهتر بشنویم و اگر می‌خواهیم در خیمه‌گاه امام حسین(ع) قرار داشته و روبروی یزید باشیم، وظیفه داریم که مشکلات مردم را برطرف کرده و مردم را تقویت کنیم تا از این پیچ تند عبور کنیم و بی تردید با ایستادگی و مقاومت دشمن را مأیوس خواهیم کرد و همه باید آگاه باشیم که اگر خدای ناکرده دچار اختلاف و دوقطبی شویم، راه برای پیروزی دشمن هموار و آسان خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در ماه‌های اخیر علیرغم فشار دشمن شاهد علائم مثبتی در عرصه‌های مختلف بویژه در زمینه اقتصادی  هستیم، گفت: امروز همه شاخص‌ها بویژه در بورس، ارز خارجی و امیدی که در زمینه رشد اقتصادی و سرعت تولید ایجاد شده بسیار دلگرم‌کننده است و نشان‌دهنده این است که با ایستادگی و مقاومت خود می‌توانیم دشمن را مأیوس و به پیروزی برسیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از ملت بزرگ ایران و همه شیعیان و مسلمانان جهان به واسطه گرامیداشت ایام محرم و بویژه روز عاشورا، اظهار داشت: در این روز مردم یکبار دیگر حماسه حسینی را در سراسر جهان مقابل دیدگان جهانیان قرار دادند و نشان دادند که بعد از ۱۳۸۰ سال همچنان عاشورا زنده است و درس‌های عاشورا برای ملت ایران و همه ملت‌های جهان  راهنمای اصلی برای آزادی، آزادگی، رادمردی و ایستادگی خواهد بود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اگر چه معبود همه بشریت خداوند بزرگ است و عبادت در برابر پروردگار متعال انجام می‌شود، اما در عین حال خداوند الگوهایی برای هدایت انسان‌ها قرار داده است و می‌فرماید در زندگی و سیره پیامبر برای شما الگوهایی است که می‌تواند شما را هدایت کند و خود پیامبر نیز فرمود که «حسینُ مِنی و انا من الحسین».

روحانی با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) ادامه دهنده راه پیامبر(ص) و الگوی اصلاح امت پیامبر(ص) است، اظهار داشت: حرکت امام حسین(ع) نشان داد حتی در یک جامعه‌ای که در آن انقلاب پیامبر اسلام(ص) که بزرگترین حرکت تاریخی است، به وقوع پیوسته نیز احتمال انحراف وجود دارد، لذا همه باید یکی از وظایف اصلی خود را اصلاح جامعه و بازگشت آن به آرمان‌های بلند انقلاب بدانیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم در این روزها یکبار دیگر همه درس‌هایی که از تاریخ و از قیام امام حسین(ع) آموخته را بازآفرینی می‌کنند، گفت: برای بیان حادثه کربلا و فداکاری‌های امام حسین(ع) بایستی همه ابعاد آن مورد توجه باشد، اینکه فقط یک بعد را مد نظر قرار داده و به ابعاد دیگر کمتر و یا اصلاً توجه نشود، ممکن است تابلوی ناقصی را در جلوی ما قرار دهد.

روحانی خاطر نشان کرد: حادثه کربلا حادثه بی‌نظیری در تاریخ بشریت بود و همه گام‌های امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا و همچنین گام‌های خاندان ایشان از کربلا تا شام و در نهایت در مدینه درس‌آموز است.

رئیس جمهور افزود: امام حسین(ع) در این برهه بسیار مهم تاریخی به گونه‌ای رفتار کرد که هیچ‌کس حتی برای مخالفین نقطه ابهامی باقی نمانده است، رفتار امام حسین(ع) این چنین نبود که بگوید من حق و یادگار پیامبر اسلام(ص)، در برابر حکومت ظالمانه هستم، لذا سخنان و اقدامات شما ناصحیح است. بلکه امام حسین(ع) با همه زبان‌ها و منطق‌ها برای مخالفین، معاندین و حتی کوردلان استدلال می‌آورد.

روحانی خاطر نشان کرد: وقتی عمر بن سعد وارد کربلا شد و خواست فردی را به نمایندگی از طرف خود به سمت خیمه‌های امام حسین(ع) راهی کرده تا از اراده و برنامه امام حسین(ع) اطلاع پیدا کند به هر یک از بزرگان کوفه رو کرد، آنها امتناع کرده و می‌گفتند که خودشان از امضاء کنندگان دعوت امام حسین(ع) به کوفه هستند و منطق امام حسین(ع) در مواجهه با آنها این بود که مگر خودتان نگفتید بی‌سرپرست و بی‌امام هستید و بیایید ما را نجات دهید و اگر اکنون از گفته خود پشیمان هستید من برمی‌گردم و امام حسین(ع) به بهترین شکل ممکن منطق خود را مطرح کردند.

رئیس جمهور افزود: زمانی که لشکر حر اجازه حرکت به امام حسین(ع)   و یارانش را نداد، عده‌ای از یاران امام تعداد محدود لشکر حر را مورد اشاره قرار داده و به امام(ع) گفتند که قبل از اینکه بقیه لشکریان وارد شوند، می‌توانیم لشکر حر را شکست دهیم، اما امام(ع) خطاب به آنها فرمود من آغازگر جنگ نخواهم بود.

روحانی گفت: حتی در روز عاشورا وقتی امام حسین(ع) در برابر لشکر دشمن قرار گرفت یکی از یاران امام حسین(ع) گفت: شمر در تیررس من است و می‌توانم او را از پا در بیاورم اما حضرت مانع شد و فرمود ما آغازگر جنگ نخواهیم بود و در جنگ صفین نیز هر چه به امام علی(ع) گفتند که فرصت مناسبی است تا به دشمن بتازیم، امیر المؤمنین(ع) نیز مانع از آغاز جنگ شدند.

رئیس جمهور افزود: این مهم‌ترین درس امام حسین(ع) در تاریخ کربلاست که متأسفانه همه درس‌های امام حسین(ع) به درستی تبیین نمی‌شود و به برخی از ابعاد توجه شده و برخی دیگر کمتر و یا اصلاً مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

روحانی تصریح کرد: باید عین متن تاریخ کربلا که توسط بزرگانی چون شیخ مفید نوشته شده است، به عنوان منبع سخن مورد توجه قرار بگیرد، نه مواردی که بعضاً دلخواه و مورد علاقه است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه نباید حادثه عاشورا و کربلا به هیچ عنوان جناحی شود، گفت: اگر در مجالس عزای امام حسین(ع) سخنران و مداح بخواهد، حادثه عاشورا را در خدمت خود و جناح خود قرار دهد، این موضوع خیانت به ابا عبدالله الحسین(ع) است. امام حسین(ع) برای نجات همه انسان‌ها و الگوی همه بشریت است.

 روحانی خاطر نشان کرد: خوشبختانه امسال موارد کمی از سخنان تفرقه‌انگیز شنیده شده و تعداد کسانی که به دنبال ایجاد دو قطبی کاذب بودند، اندک بوده و قابل اعتنا نیست و این از موفقیت‌های بزرگ ملت ایران است.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر به درستی از تاریخ کربلا استفاده کنیم، عاشورا موجب وحدت بیشتر جامعه خواهد بود و چنانچه از عاشورا و کربلا فاصله و اختلاف بوجود آمد، حتماً مسیر امام حسین(ع) را به درستی دنبال نکرده‌ایم.

روحانی با تأکید بر اینکه عشق به امام حسین(ع) باید همه ما را زیر یک خیمه و پرچم جمع کند، اظهار داشت: خیمه و پرچم امام حسین(ع)، پرچم وحدت، اتحاد و یگانگی است و همه علاقمندان به امام حسین(ع) باید در ایام تاسوعا و عاشورا وحدت مثال‌زدنی خود را به رخ جهانیان بکشانند و به دنیا بگویند که پرچم امام حسین(ع) پرچم در اهتزازی است که روز به روز عاشقان به انسانیت را جذب می‌کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: پیروزی امام حسین(ع) در این نهضت، در سایه ایستادگی و صبوری بود و اگر چه به ظاهر از نظر نظامی لشکر ده‌ها هزار نفری یزید در برابر ۷۲ یار امام حسین(ع) پیروز شد اما پیروزی فرهنگی و واقعی در تاریخ از آن امام حسین(ع) و یاران باوفایش است.

روحانی گفت: اگر امام حسین(ع) در برابر مشکلات صبوری نکرده و در برابر سخنان نادرست سر فرود می‌آورد، پیروزی و موفقیتی نیز حاصل نمی‌شد. همچنان که امام حسین(ع) خطاب به دشمن فرمود اگر پیشنهاد شما ذلت‌بار باشد و با منطق و آرمان‌ها و اصول ما سازگار نباشد، آن را نمی‌پذیریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: مسیر امام حسین(ع) عزتمندانه و توأم با منطق و استدلال بود و امروز ما هم باید همان مسیر را انتخاب کنیم.

کد خبر 454646 برچسب‌ها حسن روحانی

منبع: همشهری آنلاین

مطالب پیشنهادی:

جلسه ترامپ درباره «حمله نظامی» علیه ایران با حضور مقامات پنتاگون| گزینه محتمل آمریکا برای دفاع از عربستان چیست؟

عکس| تاج گل لاکچری رئیس صداوسیما و سفیر چین برای مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی

لحظه درگیری میلاد عبادی‌پور با بازیکن والیبال کره جنوبی + فیلم

کلیدواژه: حسن روحانی

منبع این خبر، وبسایت www.hamshahrionline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۷۷۵۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

پاسخ کوبنده سرلشکر رحیم صفوی به توطئه های آمریکا

سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور نظامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران دو رخداد عظیم پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و حتی مدافعان حرم را نشأت گرفته از عاشورای حسینی دانست و گفت: سال گذشته پس از راهپیمایی عظیم اربعین، در اصفهان خدمت آیت‌اللّه ناصری رسیدم و ایشان فرمودند به واسطه راهپیمایی اربعین مردم جهان برای ظهور آماده می‌شوند.

اخبار سیاسی - سرلشکر رحیم صفوی در ادامه افزود: پیروزی‌های ملت ایران در انقلاب و دفاع مقدس نظام سلطه را در منطقه غرب آسیا مغلوب کرد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه کربلای ایران در راستای کربلای حسینی معنا پیدا می‌کند، گفت: فرزندان شما در سپاه، بسیج، ارتش و جهاد سازندگی که در غرب کشور، شلمچه و فکه جنگیده‌اند، اگر در روز عاشورا بودند کنار حسین بن علی(ع) می‌جنگیدند.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه فلسفه عاشورا با فلسفه ظهور پیوند دارد، اظهار داشت: همین مسائل ۴۰ سال گذشته در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، فلسطین، سوریه، عراق و یمن شاید زمینه‌ای برای ظهور ولایت عظمای حضرت مهدی (عج) باشد.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران ادامه داد: همان طور که خون فرزندان شما راه کربلا و اربعین را باز کرد، خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز خواهد کرد.

مشاور فرمانده کل قوا وعده رهبر معظم انقلاب در مورد اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید را روزیِ خداوند برای مسلمین دانست.

رحیم صفوی با طرح سوالی مبنی بر اینکه پس از ۳۰ سال آمریکا و متحدانش در منطقه غرب آسیا قوی‌تر هستند یا محور مقاومت، افزود: واقعیت این است که متحدین انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت با داشتن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عظیم مردمی و انسان‌هایی که از نظر شخصیتی هوشمند، شجاع و باایمان و باانگیزه هستند و اهداف حق‌طلبانه و عدالت‌خواهانه دارند از متحدین آمریکا در منطقه قوی‌تر شده‌اند.

او در ادامه گفت: نیرو‌های محور مقاومت از آمریکایی‌ها هم قوی‌تر شده‌اند و دلیل آن، این است که آمریکایی‌ها و دوستانشان یک جریان سلطه‌گر شیطانی هستند، اما در مقابل، متحدین انقلاب اسلامی به دنبال اهداف حق‌طلبانه و ایجاد صلح و امنیت در کشور‌های خود و منطقه هستند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه راهبرد انقلاب اسلامی طی سی سال گذشته اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا را با شکست مواجه کرده است اظهار داشت: همه سیاستمداران و استراتژیست‌های جهانی و منطقه‌ای قدرت نفوذ سیاسی و معنوی انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت را از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند درک می‌کنند.

او با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به راستی پس از ۱۸ سال از اشغال افغانستانِ مظلوم، آیا توانستند آسایش و امنیت و رفاه و پیشرفت را برای ملت افغانستان فراهم کنند؛ گفت: راهبرد آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق با شکست مواجه شده است. آیا ائتلاف آمریکایی‌ها برای سرنگونی دولت قانونی بشار اسد و راه‌اندازی داعش طی هفت سال که مسلمانان را هم در سوریه و هم در عراق کشتند و میلیارد‌ها دلار خسارت به بار آوردند و مسلمانان سنّی را هم کشتند، با پیروزی توأم بود و یا راهبرد‌های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اهداف آمریکا را در سوریه، عراق و لبنان با شکست مواجه کرد؟

رحیم صفوی ادامه داد: رئیس جمهور کنونی آمریکا به نظر می‌رسد از تعادل و عقلانیت رفتاری و خردمندی که شایسته یک رئیس‌جمهور است خارج شده است و مردم آمریکا دچار بدترین رئیس جمهور شده‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه هم طرح خاورمیانه جدید بوشِ پسر با شکست مواجه شد و هم طرح معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا با شکست مواجه شده است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها و جبهه متحد آنان مجبور به عقب نشینی از افغانستان و غرب آسیا خواهند شد؛ همانطور که ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی بعد از ۱۰ سال که در افغانستان بود توسط ملت افغانستان از آنجا خارج شد؛ آمریکایی‌ها هم بعد از ۱۸ سال توسط مردم افغانستان همچون علف‌های هرز از این کشور خارج خواهند شد.

او با بیان اینکه به نظر می‌رسد قدرت آمریکا در غرب آسیا رو به افول و نزول است؛ گفت: متحدان آمریکا همچون رژیم صهیونیستی زمانی شعار نیل تا فرات را می‌دادند اما اکنون می‌توانیم شکست‌هایشان طی ۳۰ سال گذشته را ببینیم. دوستان دیگر آمریکا مثل برخی کشور‌های عربی در یک راهبرد غلط که صهیونیست‌ها یا آمریکایی‌ها و مشاوران صهیونیستی ـ آمریکایی برای فروش میلیارد‌ها دلار سلاح در مغز و فکر این‌ها انداخته‌اند با تجاوز به یمن و پنج سال کشتار مردم مظلوم و حتی محاصره همه راه‌ها و بنادر یمن، کاری کرده‌اند که مواد غذایی و دارو به مردم این کشور نرسد، ولی سوال این است که آیا این دو کشور عربی پیروز شدند یا مجبور هستند عقب‌نشینی کنند؟

رحیم صفوی به خرمندان کشور‌های عربی توصیه کرد تا تاریخ شجاعت و ایثارگری ملت یمن را بخوانند و افزود: یمنی‌ها چندین هزار نیروی مصری را که در سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ یمن را اشغال کرده بودند، کشتند و آن‌ها را بیرون کردند. آن زمان ملک فیصل پادشاه عربستان و جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر بود و هم عربستان و هم مصر تاریخ شجاعت مردم یمن را می‌دانند. اگر هم‌اکنون یمنی‌ها با عملیات مقابله به مثل از خودشان دفاع می‌کنند، این یک حق و دفاع مشروع است.

سرلشکر رحیم صفوی با تشریح بازیگران منطقه غرب آسیا گفت: رهبری شجاعانه سیدحسن نصراللّه را با رهبری نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مقایسه کنید و بیینید کدام یک شجاعت بیشتری دارند. آیا رهبران این کشورها قابل مقایسه هستند؟ یکی از صحنه‌های اقتدار ملت ایران این است که دولت و ملت ایران در دل معادله و توازن منطقه‌ای قرار گرفتند و در پیروزی‌های منطقه حرف اول را می‌زنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه ملت ایران به دنبال صلح آمریکایی نیست افزود: ملت شجاع ایران همواره به دنیال صلح و امنیت هستند، البته نه آن صلحی که پمپئو هفته گذشته از‌ آن حرف زد و می‌خواست افکار منطقه را فریب دهد. کار امثال پمپئو فریب دادن و خدعه کردن است. آمریکایی‌ها در غرب آسیا با شکست مواجه شده‌اند و در مقیاس جهانی در هژمونی قدرت دچار شکست شدند.

سردار رحیم صفوی ادامه داد: قدرت آمریکایی‌ها در حال افول و سقوط است و آنها در تک‌قطبی کردن قدرت و مقابله با ایران شکست خورده است.

او در ادامه گفت: آقای ترامپ به سرنوشت شش رئیس‌جمهور قبل خودش که نتوانستند اراده سیاسی خود را به ملت ایران تحمیل کنند دچار شد. ترامپ هم به تاریخ خواهد پیوست و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب سد تحریم‌های ظالمانه را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاستمداران آمریکا را لگدمال می‌کند.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکاست افزود: رئیس جمهور کنونی آمریکا در نتیجه ظلم به ملت ایران دچار بدعاقبتی خواهد شد. ملت بزرگ ایران پس از گذشت سی سال از دوران عزتمند دفاع مقدس با روحیه صبورانه و شجاعانه و رهبری خردمند و حفظ انسجام قوا و ائتلاف با جبهه مقاومت اسلامی، قادر است از کشور، امنیت آن و منافع ملی و منطقه‌ای دفاع کند.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه به فضل الهی و با هوشمندی و صبوری ملت بزرگ ایران و مجاهدت‌های فراموش نشدنی ۲۰۰ هزار شهید، ۳۰۰ هزار جانبار و ۴۰ هزار آزاده، ملت ایران و انقلاب اسلامی به یک قدرت منطقه‌ای در غرب آسیا تبدل شده و شکست‌ناپذیر است، گفت: آمریکایی‌ها اگر به فکر توطئه باشند از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پایان افزود: هر حرکت ضدایرانی منطقه را دگرگون می‌کند. آمریکایی‌ها خوب می‌دانند ما از رهبری شجاع و نیرو‌های مسلح قدرتمند برخورداریم. سیاست ما ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه و خروج نیرو‌های بیگانه است و امیدواریم دشمنان فرامنطقه‌ای ما بدانند ایران قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد بلکه به دنبال صلح و امنیت پایدار است.

 

دیگر خبرها

 • برنامه رئیس جمهور در نیویورک اعلام شد
 • میشل عون با روحانی دیدار می‌کند
 • روحانی دوشنبه عازم نیویورک می‌شود
 • روحانی دوشنبه در نیویورک/ رئیس جمهور حامل پیام ویژه می‌شود؟
 • روحانی دوشنبه به نیویورک میرود
 • بررسی اسرار اسارت حضرت زینب(س)
 • روحانی به نیویورک می‌رود
 • روحانی روز ملی ارمنستان را تبریک گفت
 • روحانی دوشنبه به نیویورک می‌رود
 • نجم‌الدین شریعتی: به نگاه مدیران تلویزیون به سلبریتی‌ها معترضم!/ مجری‌های تلویزیون در خط مقدم جبهه انقلاب ایستاده‌اند + فیلم
 • باغ‌آبادی: در شرایط خیلی سختی قرار گرفته‌ایم
 • مشکل ویزای روحانی و ظریف حل شد
 • آمریکایی‌ها سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرند
 • آیا می‌توان درد را اندازه گرفت؟
 • بررسی اسرار اسارت حضرت زینب(س)/ چه ضرورتی موجب شد خانواده امام حسین(ع) اسیر شوند؟
 • رضایی: تندروی کمکی به رهبری و نظام نمی‌کند
 • محسن رضایی: مسئولان باید کارنامه خود را در اجرای بیانیه گام دوم ارائه دهند/ تندروی هیچ کمکی به رهبری و نظام نمی‌کند
 • ۲ سؤال اساسی روحانی درباره «حمله به یمن»/ پرداخت بخش عمده بدهی دولت به کشاورزان/ دستور استاندار زنجان برای شروع خط تولید روغن نباتی/ سواحل مکران نباید اشغال شوند
 • پرده از راز‌های انرژی تاریک جهان برداشته خواهد شد / پرتاب تلسکوپی هم‌اندازه، اما قویتر از هابل