باباجان برای عبدالله گل احترام ویژه‌ای قائل است اما ظاهراً او همچنان می‌خواهد عضو هیچ حزبی نشود. در همین حال٬ بین دیدگاه‌ها و منش سیاسی باباجان و داوود اوغلو هم تفاوت‌هایی وجود دراد و احتمال عضویت او در حزب جدید٬ بعید است. ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱ بین الملل ترکیه و اوراسیا نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬‌ در بخش نخست گزارش٬ انتقادات علی باباجان از متفکرین اقتصادی ترکیه علیه حزب عدالت و توسعه و در گفت‌وگو با روزنامه قرار مورد توجه قرار گرفت.

در بخش پایانی این گزارش٬ به موضوع چند و چون تاسیس حزب و نقشه راه باباجان برای حل مشکلات ترکیه پرداخته می‌شود.

اسامی کادرهای اصلی فعلاً محرمانه است

علی باباجان در مورد اسم حزب جدیدالتاسیس خود می‌گوید: «این موضوعی است که باید با همفکری همه دوستان و در یک مقطع نهایی به آن پرداخته شود و نام مناسبی انتخاب کنیم.»

باباجان همچنین در مورد اسامی مهم‌ترین اعضا و سران حزب خود می‌گوید: «اجازه بدهید این لیست فعلاً محرمانه بماند. من در این مقطع نمی‌خواهم اسامی افراد را رو کنم. بسیاری از همکاران و دوستان شما با ما در ارتباط هستند و به وقتش٬ تمام این سوالات به شکل شفاف پاسخ داده خواهد شد. تا زمانی هم که از خود من چیزی نشنیده‌اید٬ باور نکنید و به شایعات توجه نکنید. این روزها اغلب اوقات من صرف آشنایی با دوستان جدید می‌شود و سخت مشغول کار هستیم. بگذارید صادقانه بگویم٬ اصلاً انتظار نداشتم تا این اندازه استقبال شود. دوستان زیادی به ما مراجعه‌ کرده‌اند و در مورد شرایط نامطلوب ترکیه دردمند هستند و می‌خواهند کمک کنند. من بسیار خوشحالم از این که استعداد و ظرفیت منابع انسانی اکیپ ما بالاست و من می‌توانم در این مورد مدعی باشم و اعلام کنم که واقعاً افراد توانمندی در کنار ما هستند.»

باباجان٬ گل و داوود اوغلو

باباجان در مورد عبدالله گل گفته است: «با عبدالله بیگ در سال 1990 آشنا شدم. خانواده ما ایشان را بسیار دوست دارد و کسی است که در سال 2001 مرا به دنیای سیاست وارد کرد. او بسیار انسان درست و صادقی است و خدمات بزرگی انجام داد. از تصمیمات و اقدامات ما حمایت می‌کند. در ماه٬ یکی دو بار دیدار می‌کنیم. از دانش و تجارب ایشان استفاده می‌کنیم. ایشان همچنان معتقد است که یک رئیس جمهور باید بیطرف باشد و زیر چتر یک حزب جای نمی‌گیرد. در مورد جناب داوود اوغلو هم باید بگویم که آشنایی من و احمد بیگ به سال 2003 باز می‌گردد. ما دوست نزدیک هم شدیم و رابطه خانوادگی هم داریم. من برای دانش ایشان حرمت قائلم. اما هم اولویت‌های سیاسی و هم منش سیاسی ما اندکی متفاوت است.»

خالقان پیروزی‌های بزرگ٬ در آشپزخانه ما هستند

علی باباجان در مورد اولویت‌های حزب خود به سه مفهوم مهم عدالت٬ آزادی و اقتصاد اشاره کرده و گفته است: «ترکیه در چند مقطع٬ پیروزی‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف به دست آورد و در بخش‌هایی همچون اقتصاد و همچنین ارتقای روابط با اتحادیه اروپا٬ واقعاً رشد کردیم. من با افتخار می‌گویم٬ اغلب آن افرادی که در آن پیروزی‌ها نقش داشتند و خالقان آن ظفرهای ارزشمند بودند٬ حالا در آشپزخانه جنبش ما هستند و چنین چیزی برایمان بسیار ارزشمند است.»

باباجان در ادامه به این مساله اشاره کرده که نخبه‌های بسیاری نیز هستند که نمی‌خواهند عضو حزب شوند، اما حاضرند خارج از حزب٬ تجارب و دانش و دیگر امکانات خود را در اختیار اکیپ باباجان بگذارند و این نهاد سیاسی جدید٬ تلاش می‌کند فراتر از یک حزب عمل کند و پیش از سال 2020 میلادی٬ اساسنامه خود راتصویب کند.

اکیپ باباجان و سیاست خارجی

علی باباجان در مورد نگرش تیم خود به سیاست خارجی می‌گوید: «مهمترین و قابل اعتمادترین بُعد از قدرت یک کشور٬ روابط بین‌الملل و سیاست خارجی آن کشور است. کشوری که از روابط قدرت‌مند و دیپلماسی پویایی برخوردار نباشد در معادلات بین‌الملل نمی‌تواند آمال خود را بیان کند و حرف خود را بر کرسی بنشاند. اگر یک کشور معتبر و شایان اعتماد باشید قدرتمند هستید و در مورد مسائل مختلف می‌توانید اعمال نظر کنید. این قدرت از  قدرت نظامی و اقتصادی هم بالاتر است. ما چندین سال متمادی صاحب چنین قدرتی بودیم و آن را تجربه کردیم و توانستیم در معادلات جهانی کشور مقتدر و شایان اعتماد باشیم و خود را به دیگران بقبولانیم و توانستیم در معادلات جهانی حرف خود را بر کرسی بنشانیم و از صلح جهانی محافظت کنیم. در سال 2008 میلادی ما عضو موقت شورای امنیت سازمان ملل شدیم و 151 کشور از مجموع 192 کشور جهان به ما رای مثبت دادند که در نوع خود یک رکورد بسیار ارزشمند بود و این پیروزی ما توانست برای چندین کشور دیگر نیز به منبع الهام تبدیل شود. اما در حال حاضر در چنین موقعیتی نیستیم. حتی در مسائلی که به شکل شفاف و روشن حق با ماست٬ تنها می‌مانیم. در جغرافیای منطقه نیز سیاست خارجی ما پیش نمی‌رود و مجبور می‌شویم از نیروی نظامی استفاده کنیم. باید بپذیریم که دفاع از منافع ترکیه در معادلات بین‌الملل٬ ارتباط دقیقی با میزان پیشرفت دموکراسی در داخل کشور ما دارد.»

دینِ دولت عدالت است

باباجان بدون این که از اردوغان اسم بیاورد٬ به یکی از سخنان او اشاره کرده و می‌گوید: «ما را به این متهم کرده‌اند که می‌خواهیم تجزیه کنیم. خیر. ما دنبال این چیرها نیستیم. چیزی که اهمیت دارد٬ این است که دولت٬ با تمام شهروندان و هموطنان٬ به یک اندازه فاصله داشته باشد و برخورد همسانی با تمام مردم داشته باشد. اگر چنین نباشد٬ برخی از شهروندان٬ خود را متعلق به این کشور نخواهند دانست. سخن امام علی (ع) را به خاطر بیاوریم که دین دولت را عدالت دانسته و به آن بها داده است. دولت اگر عدالت را در نظر نگیرد و به شیوه عادلانه با همه رفتار نکند٬ حس وحدت و انسجام ملی٬ شکل نمی‌گیرد.»

وی در ادامه و در مورد نگرش کنونی دولت اردوغان به شهروندان می‌گوید:«نباید به پوپولیسم میدان داد. شما الان می‌بینید در آمریکا٬ مکزیکی‌ها را می‌رانند٬ در اروپا٬ ترک‌ها و مسلمانان را می‌رانند. چرا؟ چون می‌خواهند با پروژه‌ دیگری‌سازی٬ کاری کنند که با راندن  یک گروه٬ دل گروه دیگری را به دست بیاورند. این بسیار خطرناک است و برای آینده کشور ما هم خطر دارد. ما باید یاد بگیریم٬ انسان‌ها را آن گونه که هستند بپذیریم٬ نه این که آنها را به نفع سیاست خود تغییر دهیم و یا این که فقط به سمت کسانی برویم که مانند ما هستند. چنین چیزی برای کشور خطرناک است.»

فقط به دنبال رای محافظه‌کاران نیستیم

در مصاحبه مفصل روزنامه قرار با علی باباجان٬ از او پرسیده می‌شود: شما رای محافطه‌کاران را می‌گیرید و شاید به این دلیل به تجزیه کردن امت متهم شده‌اید. خود شما چه فکر می‌کنید؟ وی در پاسخ می‌گوید: «ماکه هنوز اسامی اعضای اکیپ خود را اعلام نکرده‌ایم که دیگران بدانند به دنبال رای چه کسانی هستیم. صد البته محافظه‌کاران به عنوان یک گروه مهم و کثیر در ترکیه مهم هستند. اما ما فقط به دنبال رای آنان نیستیم و می‌خواهیم از همه رای بگیریم. در شرایطی که ما اسم اکیپ خود را اعلام نکرده‌ایم نباید فقط بر اساس دانسته‌ها و پیشداوری‌های اولیه قضاوت کنند.»

علی باباجان و معضل کردها

علی باباجان٬ برکنار کردن سه شهردار کُرد با حکم وزارت کشور را یک اقدام غلط دانسته و معتقد است:«قبل از هر چیز باید بپذیریم که ما در این کشور مشکلاتی داریم. از جمله ترور٬ حقوق٬ آزادی٬ دموکراسی و اقتصاد. انکار این مشکلات٬ کمکی به حل آنها نمی‌کند. هم هموطنان کُرد و هم هموطنان علوی ما مشکلاتی دارند که باید به آنها توجه شود. تلاش برای حل معضل کردها٬ یکی از مهمترین حوزه‌های استراتژی ماست. از مبانی و اصول دموکراسی٬ این است که برگزیده شدگان ملت٬ فقط با رای و اراده دستگاه قضای مستقل برکنار شوند و نه با قوه قهریه پلیس و وزارت کشور.»

اهداف اقتصادی تیم باباجان

علی باباجان معتقد است که ترکیه همواره در طول تاریخ٬ کشوری بوده که دروازه‌هایش به روی دنیای خارج باز بوده و با مناطق مختلف جهان در ارتباط بوده است.

او بر ضرورت جذب سرمایه خارجی تاکید و به این مساله اشاره می‌کند که اگر ترکیه درها را ببندد و خیلی داخلی و درونگرا شود٬ هم اقتصاد ضعیف می‌شود٬ هم دموکراسی.

باباجان در پایان بر این موضوع تاکید کرده که حل مشکلات اقتصادی ترکیه٬ آسان‌تر و راحت‌تر از حل مشکلات دیگر است. او معتقد است که با برخی تدابیر علمی و خردمندانه٬ می‌توان مشکلات اقتصادی را حل کرد اما گذار از مشکلات اجتماعی و سیاسی٬ نیاز به تلاش و صرف وقت بیشتری دارد.

باباجان ضمن اعلام این که هنوز با اکرم امام اوغلو از نزدیک آشنا نشده٬ پیروزی او را ارزشمند دانسته و برایش آرزوی موفقیت کرده است. او همچنین در مورد شیوه فعالیت سیاسی احزاب گفته است: «در حال حاضر٬ احزاب ما معمولاً بر اساس ترس و وحشت یا مسائل قومیتی و هویتی فعالیت می‌کنند. این شیوه صحیحی نیست و سیاست باید بر مبنای امید باشد و به مردم امید بدهیم.»

گزارش| انتقادات باباجان از آکپارتی و اردوغان

انتهای پیام/

R1396/P/S8,1414/CT7 واژه های کاربردی مرتبط اخبار "ترکیه"

منبع: تسنیم

کلیدواژه: اخبار ترکیه اخبار ترکیه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۰۷۷۷۲۳ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تصاویر| زندگی لاکچری محمد بن سلمان

اتفاق تلخی در خوزستان در حال رخ دادن است

نرخ تخم مرغ اعلام شد

یک عکس حیرت‌انگیز از وضعیت مردم خوزستان/ صف کپسول گاز در مجاورت صدها چاه نفت!

‌زیبا کلام:اصلاح‌طلبان در انتظار پیروزی بایدن هستند

خبر بعدی:

دیدار و گفتگوی علی لاریجانی با رهبری برای حضور در انتخابات 1400/ اگر در انتخابات 1400 مردم نباشند، بازنده‌ایم/ لاریجانی گزینه اصولگرایان نیست

یک چهره سیاسی اصولگرا مدعی شد: از محافل نزدیک به لاریجانی شنیده شده که او در دیدار اخیر خود با رهبری برای بررسی نحوه حضور در انتخابات، گفتگویی داشته است.

«محمدجواد محمدی نوری»، چهره سیاسی اصولگرا، در مورد اهمیت انتخابات 1400 و اینکه چه کاندیداهایی تاکنون برای حضور و رقابت در آن، گام‌های جدی برداشته‌اند؟ به خبرنگار سیاسی برنا گفت: انتخابات 1400 شاید مهمترین انتخابات چهار دهه جمهوری اسلامی ایران باشد بنابر چند دلیل؛ ما هم انتخابات پارلمان محلی و هم انتخابات ریاست جمهوری را در پیش رو داریم  هرچند اهمیت و جایگاه انتخابات ریاست جمهوری ایران از چند جهت قابل اهمیت و حائز بحث است. به بیانی دیگر شرایط ویژه چهار دهه کشور و بروز مشکلات بسیار فراگیر در حوزه بین المللی در دوره‌های مختلف، از جمله تحریم‌ها، فشارهای ناجوانمردانه به ملت، کشور و دولت و از همه مهم تر تدابیر بسیاری از کشورهای معاند برای اینکه نشان بدهند، مردم در برابر نظام ایستاده‌اند و دولت و نظام را ناکارآمد جلوه بدهند، از جمله پدیده هایی است که در این سال ها با آن مواجه بوده ایم.

او افزود: انتخابات ایران امروز مورد رصد بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی، مجامع بین‌المللی، جریانات بین‌المللی، احزاب و تشکل‌های سیاسی، چه داخلی و چه بیرونی قرار گرفته است حال فارغ از اینکه چه کسی رای می‌آورد و چه کسی اصلا، می‌تواند گزینه باشد ابتدا می‌خواهم به ابعاد اولیه بپردازم مبنی بر این که، جایگاه انتخابات 1400 جمهوری اسلامی ایران به مثابه اقیانوسی است که می‌تواند، موجب خروش ملت و به نوعی اقتدار کشور تلقی شود، اگر که اگرهایی رخ دهد و به نوعی مردم هم همراهی کنند.

این چهره سیاسی اظهار کرد: در صورت عدم همراهی مردم، همین اقیانوس پرتلاطم انقلاب اسلامی می‌تواند، حامل یک پیام بسیار بد در عین حال ناامیدکننده و شکننده برای ساختار سیاسی کشور تلقی شود. اعتقادم بر این است که ابتدا باید مسئولان عالی نظام، مسئولان سیاسی، روشنفکران، آینده‌نگرهای جامعه ما و نخبگان، دور هم بنشینند دوم اینکه باید برای استحکام‌ بخشی به انتخابات 1400، فضا را برای همه جریانات و همه گروه‌های سیاسی در داخل کشور فراهم کنند.

محمدی نوری عنوان کرد: به عبارت دیگر، اگر قرار است شورای نگهبان نسبت به انتخابات آینده از حالا بر مدار یک سیستم و یک جریان تأمل، همراهی و فکر کند، بازنده انتخابات، قطعا جامعه نیست. شورای نگهبان امروز یک فرصت بسیار ایده آل، شاید به نوعی پل استحکام‌ بخشی اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت را بر عهده دارد، اگر همین شورای نگهبان در انتخابات آینده این فرصت را برای همه گروه‌های سیاسی و همه اندیشه‌ها، فراهم کند که در یک رقابت کاملا سالم و آزاد، روبروی هم قرار بگیرند و مردم هم با اعتماد به کاندیداهایشان و برنامه‌هایشان وارد عرصه انتخابات شوند، آن زمان فکر می‌کنم نظام می‌تواند بیمه نامه خودش را در بدنه نظام دریافت کند. چیزی که دشمن یا به عبارتی معاندان، دنبالش هستند این است که بین، همه گروه های سیاسی اختلاف ایجاد شود.

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ادامه داد: از این رو لازم است روزنه این اختلاف را ببندیم یکی از مراکزی که می‌تواند روزنه این انشقاق‌ها را ببندد، نهاد شورای نگهبان است. شورای نگهبان باید فرصت به همه گروه‌ها بدهد.

او در این باره که برخی می‌گویند اگر مشارکت کم باشد اصولگرایان برنده می‌‌شوند، اظهار کرد: همواره در نظام سیاسی ما، حداقل در این چند دوره اینگونه شده که هر زمان ما شاهد کاهش مشارکت مردم بودیم، اصولگرایان لذت بردند و کرسی‌ها را فتح کردند، هر زمانی مشارکت مردم بیشتر شد جریان منتسب به اصلاحات یا به عنوان مثال، مستقلین یا اصولگرایان معتدل‌تر انتخابات را بردند و به نوعی مردم را با خودشان همراه کردند. بنده می‌خواهم بگویم که چرا باید خوشحال بشویم از اینکه انتخابات مان کمرنگ شود تا مثلا یک جریان، خوشحال شود!؟

این چهره سیاسی اصولگرا اضافه کرد: بقای انتخابات خوب و کارآمد یا تشکیل دولت کارآمد در همین مشارکت حداکثری مردم، خواهد بود غیر این باشد اصلا نیاز به برگزاری انتخابات نیست. ما می‌توانیم با انتصاب نه با انتخاب ادامه روند فعلی کشور را به هر سمت و سویی، سوق دهیم. بنابراین یک زمانی حتی در سال های گذشته در نامه‌ای به شورای نگهبان خواهش کردم که فرصت حضور جوانان و نخبگان جوان را هم در انتخابات، فارغ از بحث کلمه رجل، ایجاد و فراهم کنند. همچنین این امکان را بدهند که اگر روزی بشار اسد در سن 36 سالگی ریاست جمهوری  سوریه را بر عهده گرفت باور کنیم که در کشور ما دهها بلکه صدها بشار اسد داریم که در آن سن، می‌توانند حتی دولت ما را هم با انگیزه اداره کنند. همان گونه که رهبری فرمودند می‌توان اداره امور کشور را باانگیزه به یک فرد جوان سپرد تا اینکه در نهایت بتواند از این فضای مه آلود کنونی در حوزه‌های مختلف تا حدودی، فرمانداری کند و از سوی دیگر رضایت عامه را فراهم کند.

محمدی نوری با بیان اینکه از داشتن روسای جمهور پیر و فرسوده خسته شدیم، تاکید کرد: نسل جوان امروز کشور پیام روشنی به همه مسئولان نظام دارند که اگر قرار باشد، انتخابات 1400 نویدبخش ادامه حیات جمهوری اسلامی ایران باشد، باید اجازه بدهیم مسئولان پیر، فرسوده و سالخورده در اتاق فکر نظام بنشینند و این انتخابات معرکه‌ای برای رقابت جوانان باشد؛ به بیانی دیگر، جوان به معنای سن زیر 30 سال نیست بلکه معتقدم میانگین سن رئیس جمهور آینده ما، باید به عنوان مثال 45 تا 50 سال باشد چراکه بیشتر از 50 سال به درد کشور ما نخواهد خورد. ده‌ها دلیل برای این بحث دارم.

او افزود: برای فردی که 45 ساله است این 45 سال حائز بسیاری از شرایط تحصیلی، مدیریتی، در حوزه کارآمدی، در توانمندی و حتما شناخت از جامعه است. سن 45 تا 50 سال کامل ترین سن برای تصدی یک فرد برای ریاست جمهوری کشور است. هرچند بنده امیدوار نیستم آنچه که اکنون گفتم، تحقق پیدا کند اما پیشنهاد بنده به عنوان یک فعال، یک دلسوز و شهروند این است که خواهش می‌کنم نظام برای پیاده شدن یک فرصت مجدد برای اقتدار کشور به این مساله به طور جدی نگاه کند. از رهبری هم درخواست دارم، ایشان به صورت جدی این الگو را میان همه مسئولان توزیع و ترویج کنند به هر حال کاندیداهایی که مطرح می شوند، امتحان پس داده مردم هستند.

این چهره سیاسی یادآور شد: نباید فراموش کنیم که گزینه‌های فعلی گزینه‌هایی نیستند که مورد اعتماد مردم واقع شوند، اینها در طول 40 سال، تلاش کرده و عملکرد خوب یا بد داشتند و در نتیجه مورد قضاوت عمومی نیز قرار گرفتند. ما در انتخابات 1400 نباید دنبال پدیده باشیم بلکه باید به دنبال یک فرصت و یک نیروی معتمد پرتلاش با اندیشه فراگیر، نسبت به همه جریانات باشیم تا این اوضاع و احوال وضعیت عمومی کشور را به دست بگیرد. به هر روی انتخابات 1400 یکی از حساس ترین انتخابات ادوار نظام است و اگر در این انتخابات، مردم نباشند بازنده‌ایم.

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با بیان اینکه تقریبا بسیاری از این کاندیداهای احتمالی کارشان را آغاز کرده‌اند، عنوان کرد: از محافل نزدیک به لاریجانی شنیده شده که او در دیدار اخیر خود با رهبری، برای بررسی نحوه حضورشان در انتخابات، مذاکره‌ و گفت و گویی داشته و مقام معظم رهبری نیز تلویحا، حضور او را در انتخابات موثر دانسته‌اند. به هر حال بسیاری از مسئولان تلاش می‌کنند به نوعی با مشورت رهبری وارد انتخابات شوند که بالاخره تاییدی برای ادامه روندشان در انتخابات، باشد. در انتخابات آینده حتما شخصیت‌های دیگری هستند که فارغ از دیدار با رهبری برای خودشان ادعایی دارند و معتقدند که رویه فعلی نظام دچار اشکال است و ما اصلا آمدیم که این اشکالات را برطرف کنیم.

نوری افزود: به هر حال اطلاع دارم که رهبری هم با حضور لاریجانی در انتخابات 1400 اعلام رضایت کرده‌ اند که این مسئله را گامی برای پیشبرد اهداف مشارکت حداکثری، دانستند. این موضع اگر درست باشد می‌تواند چراغی روشن برای جریانات منتسب به لاریجانی  باشد. از این رو باید صبر کرد تا ببینیم در اردوگاه اصلاح‌طلبان چه کسانی مطرح می‌شوند و در اردوگاه اصول گرایان هم، کاندیدا بسیار زیاد هستند و در حال حاضر هم تلاش می کنند اما در نهایت باید گفت، اگر قرار است در سال 1400 برنده‌ای داشته باشیم، باید مردم برنده باشند در غیر این صورت ما بازنده خواهیم شد.  

او در پاسخ به این سوال که آیا لاریجانی به عنوان گزینه اصولگرایان وارد رقابت‌های انتخاباتی 1400 خواهد شد یا خیر؟ تصریح کرد: لاریجانی، گزینه اصولگرایان نیست. ممکن است لاریجانی به صورت مستقل و شاید از سوی اصولگرایان معتدل، این گام را بردارد به هر حال او هم، با پشتوانه و همفکری افرادی چون سید حسن خمینی ممکن است این مسئله را در نظر داشته باشد. 

این فعال سیاسی اصولگرا درباره برنامه‌های انتخاباتی جمعیت جوانان انقلاب اسلامی اشاره کرد: جمعیت جوانان انقلابی در هفته آینده با اعلام تشکیل ستاد انتخابات جمعیت جوانان انقلاب اسلامی، کارهای انتخاباتی را آغاز خواهد کرد. به بیانی دیگر ستاد انتخابات جمعیت جوانان انقلاب اسلامی در سایه تشکیل کارگروه های پیگیری برای بحث انتخابات شوراها از یک سو و برای بحث ریاست جمهوری هم از سوی دیگر، اقداماتش را آغاز کرده و جلساتش را شروع می‌کند. 4

دیگر خبرها

 • نقشه امارات و انگلیس برای ایران چیست؟
 • اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)مقدمه توافق رژیم صهیونیستی با برخی از کشورهای عربی است
 • وزیر دفاع سابق مالی رئیس موقت این کشور شد
 •  بهره‌گیری از اطلاعات متمرکز ابزار مهمی برای تصمیم‌گیری در بحران است
 • برگزاری وبینار نقشه راه جامع امنیت اطلاعات
 • کاهش ۱.۲ لیتری مصرف سوخت در نسخه بهبود یافته موتور XU
 • فرماندار دامغان: ظرفیت‌های دفاع مقدس نقشه راه گام دوم انقلاب است
 • ترکیه به حمایت از دولت وفاق ملی لیبی ادامه می‌دهد
 • استخدام کارشناس کنترل کیفی، کارشناس مکانیک و انباردار در قم
 • مشاهده یوفو درخشان در نقشه های گوگل اسلوونی
 • گزارش| طریقت‌ها در ترکیه و خطر گروه‌های مسلح پنهانی
 • توسط استاندار زنجان از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد
 • نقشه میانی بورس تهران (۱۳۹۹/۶/۳۱)
 • نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات +عکس
 • انتقام بورس! /نقشه بازار (۱۳۹۹/۶/۳۱)
 • نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/ بازار از روزهای سبز هفته گذشته انتقام می‌گیرد
 • روایت رزمنده اصفهانی از نامگذاری عملیات خمینی روح خدا، فرمانده کل قوا
 • یک اصلاح‌طلب واقعی نامزد اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400 است/ در جریان اصول‌گرایی افرادی هستند که اعتقادی به اصول‌گرایی ندارند
 • حمله پهپاد ترکیه‌ای به خودرو پ‌ک‌ک در سنجار عراق