کارشناس فوتبال ایران گفت: برای سازماندهی حمله هیچ کار جدیدی دیده نمی‌شود، اگر این مسئله در بازی با تیمی که عقب می‌رفت و فشار درست نمی‌کرد دیده نشود، در بازی با عراق هم آن را نخواهیم دید.

به گزارش مشرق، جلال چراغپور در مورد اولین بازی تیم ملی ایران در راه جام جهانی 2020 قطر گفت: قبل از ارائه تحلیل بازی باید گفت که هیچ موضع‌گیری در مورد تیم هنگ‌کنگ نداریم که بگوییم این تیم از ما عقب‌تر است یا ضعیف‌تر بود.
این ارزیابی بر اساس مشاهدات یک مسابقه فوتبال ارائه می‌شود. به دلیل اینکه ما در ابتدای یک راه هستیم و کادر فنی تیم ملی تازه است، قصد داریم بررسی جامعی از آنچه که از اولین بازی تیم ملی در راه جام جهانی دیدیم داشته باشیم تا یک نقشه راه را ترسیم کنیم.

1- سرعت پایین بازی در تمام جهات میدان

اولین موردی که در بازی تیم ملی دیده می‌شد، سرعت پایین بازی در تمام جهات زمین بود. برای تسلط به توپ و به جریان گذاشتن آن، فوتبال ما، فوتبالی با سرعت بسیار پایین بود و بازیکنان سعی می‌کردند توپ را از گرمای بازی خارج کنند. پاس‌های به عقب، پاس‌های به پهلوها، مکث روی توپ و همچنین پاس‌های تکراری زیاد بودند که همه اینها باعث پایین آمدن سرعت بازی می‌شدند.

2- عدم انسجام خطوط داخل میدان

دومین موردی که به چشم می‌آمد، این بود که خط دفاعی انسجام کافی و بعد از آن خط میانی ما همبستگی نداشت. این مسئله خیلی عجیب بود و نشان از این داشت که نه‌ تنها برنامه جدیدی برای رفع این دو اشکال طراحی نشده، بلکه تیم نظم قبلی را هم نداشت. یعنی واحد دفاعی و واحد میانی ما دچار اشکال بود.

3-گسستگی در قلب واحد دفاعی

سومین مورد که از گذشته هم وجود داشت و در زمان کی‌روش هم آن را می‌دیدیم، گسستگی واحد دفاعی در مرکز بود. مرکز واحد دفاعی ما حتی در زمان کی‌روش دچار گسستگی بود و برای پر کردن این گسستگی میان دو دفاع وسط تیم، نزدیک به 4 گردش انجام شد؛ یعنی با نفرات مختلف ترکیب‌های مختلفی ایجاد شد که گسستگی حفره بین دو دفاع وسط را پر کند. در این بازی هم این حفره همچنان بین مجید حسینی و محمدرضا خانزاده وجود داشت که نشان از گسستگی در مرکز واحد دفاعی داشت.

4- ایستا بازی کردن و ایستا اندیشیدن

مورد بعدی عدم دینامیک بودن و راکد بودن بازیکنان و کم تحرکی آن‌ها بود. در حالی که ما وقتی فوتبال دنیا را نگاه می‌کنیم می‌بینیم چقدر از این موضوع عقب هستیم. در فوتبال مدرن و به خصوص بازی‌های جام ملت‌های اروپا، تحرک و جابجایی‌های جدیدی وجود دارد اما ما در تیم خودمان ایستادن‌های جدید می‌بینیم!

5- عدم اجرای حرکات یا طرح‌های چندنفره حمله‌ای

در مورد این موضوع، گاهی که یکی دو حرکت انجام می‌شد، مشخص بود که جور شده است یعنی حرکاتی بود که از جانب افرادی که چندین سال است با هم بازی می‌کنند و این حرکات را بلد هستند، انجام می‌شد و البته با تعداد کمتر و تحرک و نشاط کمتری صورت می‌گرفت. در واقع این حرکات حاصل تمرین و تئوری و حرف جدید نبودند.

6- به دلخواه انتخاب کردن نوع پاس و نوع حرکت

این مسئله به خصوص در رامین رضائیان به شدت دیده می‌شد. او به دلخواه تصمیم می‌گرفت به چه کسی و کجا پاس بدهد، حتی یکی دو پاس او سرتاسر زمین را طی کرد و از سمت مقابل به بیرون رفت و یا چند توپ که از پست خودش به صورت پاس عمقی داد، اما لو رفت. این‌ها نشان می‌داد که او به سلیقه خودش و بدون دستور تیمی بازی می‌کرد و در افراد دیگر هم دیده می‌شد که بدون دستور تیمی بازی می‌کنند.

7- نبود پسا حمله و حذف پسا دفاع

بزرگ‌ترین چیزی که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که تیم ملی ما همچنان دو مرحله از فوتبال را بازی می‌کند و دو مرحله دیگر را بازی نمی‌کند. فوتبال ما زمان کی‌روش دو مرحله‌ای بود و در حال حاضر هم همین‌طور است. اگر ما مربی جوان و مدرنی آورده‌ایم و می‌خواهیم که فوتبال ملی را نو کنیم، زمانی این فوتبال نو می‌شود که دو مرحله‌ای که تیم ملی آنها را بازی نمی‌کرد را ببینیم.

ما یک مرحله را بازی می‌کنیم که مرحله حمله است. یعنی زمانی که توپ را می‌گیریم، حرکت می‌کنیم و حمله می‌کنیم. در زمان حمله وقتی توپ را از دست می‌دهیم، مرحله‌ای به نام پساحمله وجود دارد. این مرحله، مرحله‌ای است که باید در آن زمان بازپس‌گیری توپ را کم کنیم. هر چقدر این زمان کمتر شود فوتبال شما مدرن‌تر است و هر چه طولانی شود، فوتبال شما سنتی‌تر است. ما همچنان وقتی توپ را از دست می‌دهیم، عقب می‌رویم و منتظر می‌شویم حریف بیاید و توپ را به ما بدهد. این اسمش پساحمله نیست، پساحمله عبارت است از بازپس‌گیری توپ در کمترین زمان ممکن که تاکتیک دارد و دوندگی، آمادگی جسمانی و طراحی می‌خواهد. برای مثال می‌توانید به بازی‌های لیورپول یا منچستر سیتی نگاه کنید که پساحمله بسیار وحشتناک دارند، به همین خاطر آن‌ها با خیال راحت حمله می‌کنند و چون پساحمله قدرتمندی دارند، می‌توانند در کمترین زمان ممکن توپ را پس بگیرند. البته ما زمان کی‌روش هم پساحمله نداشتیم. 

دومین مرحله، مرحله‌ای است که ما زمان کی‌روش انجام می‌دادیم اما در بازی مقابل هنگ‌کنگ آن را هم نداریم و این مرحله پسادفاع نام دارد. ما زمان کی‌روش این مرحله را انجام می‌دادیم، یعنی کانتراتک می‌زدیم. کانتراتک یک پسادفاع یا یک حمله پس از دفاع است و خودش حمله نیست. به این صورت که بلافاصله بعد از اینکه توپ را در مرحله دفاعی به دست می‌آوریم، باید آن را انجام دهیم یا باصطلاح کانتراتک بزنیم. اما ما زمانی که توپ را به دست آوردیم ضربات زیادی به آن می‌زدیم و حفظ توپ می‌کردیم. باید توجه داشته باشیم که حفظ توپ، حمله، پساحمله یا پسا دفاع نیست. حفظ توپ گونه‌ای از استراتژی برای آرام کردن توپ است. ما کانتراتک زمان کی‌روش را با آرام کردن توپ عوض کرده‌ایم، به همین خاطر تیم ما یک درجه کندتر نسبت به گذشته بازی می‌کند.

تیم ملی مدرن باید هر دو مرحله را بازی کند

این تیم ملی که می‌خواهد مدرن شود باید این دو مرحله را بازی کند. کی‌روش مرحله پسادفاع را کاملا داشت. در صحنه گل به کره جنوبی که منجر به صعود ما شد یا در بازی مقابل آرژانتین که منجر به پنالتی شد اما داور آن را نگرفت، این مرحله را به خوبی می‌بینیم. با استفاده از این روش تیم ما خیلی هم خطرناک بود و حتی در بازی مقابل پرتغال در جام جهانی هم این موضوع را دیدیم اما بعد از آن، آسیایی‌ها ما را آنالیز کردند و پسادفاع ما را کند کردند. یعنی سازمان پسادفاع برای ما درست کردند که باعث شد زمان کی‌روش این تیغ ما کند شود اما در بازی با هنگ‌کنگ، سازمان پسادفاع را نداشتیم، چون ضدحمله نداشتیم. تیم هنگ‌کنگ چون پساحمله نداشت و عقب می‌رفت، باعث می‌شد ما پسادفاع نداشته باشیم. ما توپ را می‌گرفتیم و به آنها اجازه می‌دادیم که به عقب بروند یعنی پسادفاع را بازی نمی‌کردیم، در نتیجه پسادفاعی که زمان کی‌روش وجود داشت را هم اجرا نمی‌کردیم. مرحله پساحمله را هم ما زمان کی‌روش نمی‌دیدیم؛ چراکه او معتقد بود بدن آسیایی‌ها اجازه نمی‌دهد این نوع فوتبال را بازی کنیم. فوتبالی مانند بازی لیورپول که بازی مدرنی را ارائه می‌کند و البته کی‌روش در این مورد درست می‌گفت.

تعویض‌ها

سوال اینجاست که چرا علی کریمی با امید ابراهیمی عوض شد؟ آیا منظور از این تعویض این بود که کریمی حمله‌ورتر از ابراهیمی است؟ که اینطور نیست، یعنی کریمی هجومی تر از ابراهیمی نیست. یا اینکه  سرمربی قصد داشت نتیجه را با همان دو گل حفظ کند؟ در صورتیکه کریمی دفاعی‌تر نیست و ابراهیمی به مراتب چابک‌تر و باهوش‌تر و کامل‌تر است. پس در هردو مورد این تعویض  این تعویض معنادار نیست. این تعویض فقط یک معنی داشت و آن هم عدم شناخت سرمربی از مهره‌های تیم بود. در مورد بقیه نفرات هم همین گونه بود. اگر هم استدلال این است که کادرفنی برای استراحت نفرات اصلی آ‌ها را تعویض کرد، به نظر من سردار آزمون اولین نفری بود که مستحق تعویض بود چرا که او مدام از پست خودش خارج می‌شد و حتی تا نیمه زمین هم عقب می‌آمد. 

با این حال ورود اشکان دژاگه نشان داد، او در حال حاضر با همین وضعیت و شرایط می‌تواند حتی از 6 بازیکن تیم ملی بهتر باشد. با ورود او دیدیم چه تغییراتی به وجود آمد و چه اتفاقاتی افتاد. ما در سمت راست با حضور دژاگه شاهد این بودیم که نوع پاس‌ها و حرکات روان‌تر شدند.

برای سازماندهی حمله هیچ کار جدیدی دیده نمی‌شود

جوی راه افتاده که مربی تیم ملی ما هجومی است و به فوتبال هجومی اعتقاد دارد اما باید بگویم هیچ آثاری از تغییر در نقشه تیمی دیده نمی‌شود. ما در گذشته و در زمان کی‌روش حمله‌های کمی نداشتیم، هر چند که شکل حمله‌های ما سازمان‌ یافته نبود و به صورت توپ‌گیری از میانه زمین (کوئیک‌اتک) یا توپ‌گیری در یک سوم دفاعی خودی(کانتراتک) با دو الی چهارپاس بود، اما الان برای سازماندهی حمله هیچ کار جدیدی دیده نمی‌شود. اگر این مسئله در بازی با هنگ‌کنگ که تیمی بود که عقب می‌رفت و فشار درست نمی‌کرد دیده نشود، به طور قطع در بازی با عراق هم آن را نخواهیم دید. در بازی با هنگ‌کنگ، بازی بسیار آرام بود و ما کار جدید تمرین‌شده‌ای ندیدیم. بنابراین الان زود است که بگوییم فوتبال نهادینه‌ شده چندین ساله تیم ملی در عرض اردوی دو هفته‌ای پاک شده و به جای آن نقشه‌های جدیدی آمده است. این‌ها منطقی نیست و این صحبت‌ها کمکی به اینکه افکار عمومی تیم را حمله‌ای ببیند نخواهد کرد.

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:

واکنش سحر قریشی به درگذشت دختر آبی

عکس| مهناز افشار با پوشش متفاوت

فیلمی از آغاز نخستین دادگاه شبنم نعمت زاده و احمد رضا لشگری پور

کلیدواژه: بازار سکه و ارز اخبار خودرو حزب الله لبنان جلال چراغپور تیم ملی فوتبال ایران انتخابی جام جهانی

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۷۷۷۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

درد پشتتان را با این روش‌ها آرام کنید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  کمردرد یکی از شایع‌ترین مشکلات مزمن در سراسر جهان است که طبق آمار حداقل ۸۰ درصد از بزرگسالان، حداقل یک بار آن را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. با این حساب مهم است که روش‌های مختلف درمانی برای مدیریت این نوع درد را بشناسید.

دو نوع اصلی کمردرد وجود دارد: مزمن و حاد
کمردرد مزمن تکرار می‌شود و ممکن است ماه‌ها، روز‌ها و یا سال‌ها فرد را درگیر کند، ولی کمردرد حاد موقتی است و در طی چند روز از بین می‌رود. درد حاد کمر اغلب نتیجه آسیب‌هایی مانند کشیدگی عضله است.

فردی که به پهلو می‌خوابد برای محافظت از کمر باید بالشی را بین زانوی خود قرار دهد. تشک ناراحت، بالش‌هایی که اندازه مناسبی ندارند، یا نداشتن خواب کافی می‌توانند باعث کمردرد شوند

بسیاری از افراد درد مزمن کمر را در اثر صدمات طولانی‌مدت یا شرایط ارثی تجربه می‌کنند. در حالی که درمان همیشگی این نوع درد ممکن است دشوار به نظر برسد، اما چندین راه‌حل مختلف وجود دارد که می‌تواند برای این افراد در کنترل دردشان مفید باشد تا بتوانند راحت‌تر زندگی کنند.

بسیاری از مردم به دنبال راه‌حل‌های پزشکی هستند که به آن‌ها در مدیریت درد کمرشان کمک کند و این در مورد درد‌های حاد یا مزمن جدی، مانند شکستگی کمر، جابجایی مهره‌ها یا تغییر در ساختار کمر در اثر بیماری‌هایی مانند پارکینسون، اغلب بهترین انتخاب است. با این که همه افراد برای تسکین درد‌های کمر خود باید به سیستم پزشکی اعتماد کنند؛ اما بسیاری از انواع کمردرد، مزمن و حاد، با استفاده از درمان‌های خانگی قابل بهبود هستند. در این مقاله، ما در مورد برخی از بهترین راه‌حل‌های خانگی که می‌توانید به شما یا عزیزانتان در درمان کمردرد کمک کنند توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

ماساژ درمانی
در حالی که تحقیقات انجام شده برای ثابت کردن اثرات مثبت ماساژ درمانی کم است؛ اما افرادی که آن را امتحان کرده‌اند شک ندارند که این کار یکی از مؤثرترین راه‌های درمان درد‌های مزمن مخصوصاً کمردرد است.
با این که مراجعه به یک ماساژ درمان ممکن است کمی گران‌قیمت باشد، اما یک ماساژدرمان خوب برای شناخت عضلات مختلف و اسکلت به خوبی آموزش دیده و می‌داند که با بدن هر فرد چگونه کار کند تا بتواند پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را تجربه کند.
حتی اگر نمی‌خواهید به یک ماساژدرمان مراجعه کنید، گاهی اوقات ماساژ دادن کمرتان توسط یک دوست یا یکی از اعضای خانواده می‌تواند در تسکین دردتان شگفت‌انگیز باشد.

کرم کپسایسین
کپسایسین ترکیبی است که در فلفل‌های قرمز تند مانند فلفل کاین وجود دارد و عامل ایجاد سوزش دهان در این فلفل‌ها نیز می‌باشد. با این که ممکن است این احساس سوزش با درد مرتبط باشد؛ اما در تحقیقات مشخص شده است که کپسایسین، زمانی که به صورت موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملاً به عنوان یک ضد درد عمل می‌کند.

هنگام کار با کپسایسین مراقب باشید چرا که لمس چشمان یا هرگونه غشای مخاطی بدون شستن کامل دست‌ها می‌تواند منجر به ایجاد شرایط ناگواری شود!

ویتامین D
مکمل‌های ویتامین D به افراد کمک می‌کند تا انواع خاصی از درد‌های مزمن را مدیریت کنند. ویتامین D را به راحتی نمی‌توان از بسیاری از غذا‌ها دریافت کرد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از مکمل‌های آن از اصلی‌ترین راه‌های به دست آوردن این ویتامین محسوب می‌شوند.

ویتامین D یک ماده مغذی بسیار مهم است و افرادی که به اندازه کافی از آن استفاده نمی‌کنند مانند افرادی که بیشتر وقت خود را در داخل محیط‌های بسته می‌گذرانند و یا در مناطق آفتابی زندگی نمی‌کنند، ممکن است به احتمال زیاد دچار درد مزمن شوند. اگر دچار کمردردی هستید که در برابر درمان‌های سنتی مقاوم است، ویتامین D ممکن است به کاهش برخی ناراحتی‌ها کمک کند.

پوست درخت بید سفید
استفاده از پوست درخت بید سفید یک روش گیاهی شناخته شده و بسیار قدرتمند برای پیشگیری از التهاب است. این گیاه با روشی مشابه آسپرین عمل می‌کند. سالیسین، ترکیبی که در این گیاه یافت می‌شود، در بدن به اسید سالیسیلیک تبدیل می‌شود. اسید سالیسیلیک همان ترکیبی است که آسپرین به آن تبدیل می‌شود و بسیاری از متخصصان معتقدند که این همان عامل کاهش درد در آسپیرین است.
پوست درخت بید سفید به روش‌های مختلفی قابل تهیه است. آن را می‌توانید از عطاری‌ها بگیرید و به صورت چای و دمنوش استفاده کنید و یا از داروخانه بگیرید و به شکل کپسول استفاده شوند.

گیاه پنجه شیطان
پنجه شیطان نیز گیاه دیگری است که به راحتی در بسیاری از عطاری‌ها و یا فروشگاه‌های مواد غذایی سالم یافت می‌شود. این گیاه را هم می‌توانید یا به صورت دمنوش و چای مصرف کنید و یا به صورت مکمل.
دلیل موثر بودن گیاه پنجه شیطان برای درمان کمردرد این است که حاوی ترکیبات معروفی به نام هارپاگوزیدهاست. این ترکیبات به عنوان ضدالتهاب عمل می‌کنند و می‌توانند برای تسکین ناراحتی و درد ناشی از جراحات کمر مفید باشند.

منیزیم
منیزیم یکی از مهم‌ترین مواد معدنی موجود در بدن ماست که به بیش از ۳۰۰ مورد از فرآیند‌های آنزیمی و بیوشیمیایی بدن و همچنین سلامت عضلات و سیستم عصبی ما کمک می‌کند.

متأسفانه بسیاری از افراد دچار کمبود این ماده معدنی باارزش هستند. کمبود منیزیم می‌تواند منجر به درد عضلات و مشکلات ساختار اسکلتی ما شود. از طرف دیگر، اطمینان از به دست آوردن منیزیم کافی می‌تواند یک قدم اساسی برای اطمینان از بازگرداندن سلامتی به کمرتان باشد.

ورزش‌های کششی مانند یوگا و تای‌چی
یوگا یک فرایند بسیار مؤثر است که می‌تواند به بازگرداندن تعادل، قدرت و استقامت در بدن انسان کمک کند. حرکات کششی به تراز کردن قسمت‌های مختلف بدن کمک می‌کند و می‌تواند برای کمک به شناسایی و ترمیم هر قسمت آسیب دیده بسیار مفید باشد.
اگر دچار کمردرد مزمن جدی هستید، ایده خوبی است که یک معلم یوگا با مهارت و درک عمیق از آناتومی انسانی پیدا کنید و از او بخواهید تا حرکات مناسبتان را به شما آموزش دهد.

تای چی (Tai chi) نیز هزاران سال است که در چین مورد استفاده قرار گرفته تا به رفع بیماری‌های روحی و جسمی کمک کند. با ترکیب حرکات آهسته، نفس کشیدن و مراقبه، تای چی قادر به کمک به افراد در مقابله با درد مزمن است.

ویتامین B۱۲
ویتامین B۱۲ یکی دیگر از مواد مغذی مهم است که برای سلامتی مطلوب به آن نیاز داریم. این ویتامین در بسیاری از کارکرد‌های عصبی ما بسیار دخیل است و اگر به اندازه کافی از آن استفاده نکنیم، ممکن است درد، سوزن سوزن شدن و از دست دادن انرژی را تجربه کنیم.
خوشبختانه، افرادی که دچار کمبود ویتامین B۱۲ هستند ممکن است در صورت شروع مصرف مواد مغذی به صورت مکمل یا مصرف بیشتر غذا‌های سرشار از ویتامین B۱۲، کمردردشان بهبود یابد.

زردچوبه
زردچوبه نه تنها ادویه‌ای است که به بهتر شدن طعم و رنگ غذا‌ها کمک می‌کند، بلکه به دلیل داشتن یک ترکیب ضدالتهابی قدرتمند، برای کمک به رفع کمردرد نیز شناخته شده است. این ماده‌ی غذایی هزاران سال است در طب آیورودا که یک علم تغذیه‌ای سنتی در هند هست برای کمک به مدیریت التهاب که یکی از دلایل اصلی کمردرد است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورزش؛ مخصوصاً تمرینات آبی
ورزش می‌تواند به شل شدن عضلات پرتنش و آزادسازی اندورفین‌ها که همان مسکن‌های طبیعی مغز هستند، کمک کند. از طرفی ورزش منظم موجب حفظ انعطاف‌پذیری و تقویت عضلات شده و به این ترتیب می‌تواند از کمردرد‌های ناشی از ضعف عضلات جلوگیری کند.

استفاده از کمپرس گرم و سرد
مطالعات نشان می‌دهد گرما و سرما راه‌های مؤثری برای رهایی از کمردرد هستند. استفاده از کمپرس یخ، به این صورت که کیسه‌ی یخ درون حوله‌ای پیچیده شود، یکی از سودمندترین روش‌هایی است که بلافاصله بعد از آسیب‌دیدگی، التهاب را کاهش می‌دهد. بهتر است کمپرس یخ بیش از ۲۰ دقیقه در یک زمان استفاده نشود.

کمپرس گرم نیز می‌تواند ماهیچه‌های سفت و دردناک را تسکین دهد. حتماً دستورالعمل‌های مربوط به پد گرمایی را بخوانید و دما را با دقت تست کنید تا باعث سوختنتان نشود. اگر پد گرمایی در اختیار نداشتید می‌توانید از یک بطری آب گرم که درون کیسه پارچه‌ای پیچیده شده استفاده کنید.

پوشیدن کفش مناسب
پوشیدن کفش‌هایی که مناسب نیستند می‌توانند باعث ایجاد فشار عضلات در ناحیه پشت، پا‌ها و حتی گردن شوند. به عنوان مثال کفش پاشنه‌بلند می‌تواند تراز بدن را از بین ببرد و منجر به کمردرد شود. در یک مطالعه ارتباط بین پوشیدن کفش پاشنه‌بلند برای مدت طولانی و درد کمر مشاهده شد.
پوشیدن کفش‌هایی که خیلی صاف هستند نیز می‌توانند به پا‌ها و کمر فشار اضافی وارد کنند.

ویتامین B۱۲ یکی دیگر از مواد مغذی مهم است که برای سلامتی مطلوب به آن نیاز داریم. این ویتامین در بسیاری از کارکرد‌های عصبی ما بسیار دخیل است و اگر به اندازه کافی از آن استفاده نکنیم، ممکن است درد، سوزن سوزن شدن و از دست دادن انرژی را تجربه کنیم

خوابیدن به اندازه‌ی کافی و در وضعیت مناسب
تحقیقات نشان می‌دهد اختلالات خواب می‌تواند درد را بدتر کند. براساس یک مطالعه دیگر، کمبود خواب همچنین می‌تواند بر میزان تحمل درد در فرد تأثیرگذار باشد. براساس بنیاد ملی خواب، اکثر بزرگسالان باید ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه داشته باشند.
فردی که به پهلو می‌خوابد برای محافظت از کمر باید بالشی را بین زانوی خود قرار دهد. تشک ناراحت، بالش‌هایی که اندازه مناسبی ندارند، یا نداشتن خواب کافی می‌توانند باعث کمردرد شوند.

در نهایت این که
استرس نیز یکی از عوامل ایجاد کمردرد است که با به کار بردن روش‌هایی برای کاهش آن می‌توانید به تسکین دردتان کمک کنید.
شاید هم صندلی محل کارتان یا مدل نشستن‌تان روی آن باعث مشکل شده است. در این صورت هم باید روش نشستن و نوع صندلی‌تان را اصلاح کنید.

منبع: تیبان

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • حیدر سلیمانی: برخورد توپ به دست مدافع صنعت نفت، پنالتی نبود؛ مهدی سیدعلی می‌تواند گزینه اصلی قضاوت دربی باشد
 • درمان‌های خانگی برای تسکین کمردرد | درد پشتتان را با این روش‌ها آرام کنید
 • روش خاص جاسوسی از افراد با سوءاستفاده از سیم کارت
 • کی‌روش؛ نقره داغ دعوای کومان-جعفری (عکس)
 • هشدار مدیر دورتموندی‌ها به بازی بدون توپ مقابل یاران مسی
 • بهره‌گیری از روش تشویق در تربیت کودکان مغفول مانده است
 • زگیل تناسلی؛ علائم و روش‌های درمان آن
 • درباره روش های درمان هپاتیت C بخوانید
 • دنیزلی:این توپ‌ها هیچ خدمتی به فوتبال ایران نخواهند کرد!
 • مصطفی دنیزلی: تراکتور برابر ذوب آهن بد بازی کرد؛ توپ‌های فصل قبل لیگ ایران بهتر بودند
 • توپ‌های لیگ برتر صدای دنیزلی را هم درآورد
 • روش‌های اصولی برای نگهداری از رب گوجه فرنگی
 • فجر در شهرآورد شیراز درخشید و در صدر نشست
 • لزوم بکارگیری روش های نوین تامین مالی بنگاه های صنعتی
 • لزوم به‌کارگیری روش‌های نوین تامین مالی بنگاه‌های صنعتی
 • معبودی: توپ‌های لیگ برتر خیلی تنبل است / پنالتی صد در صد ما مقابل شهرخودرو اعلام نشد
 • امکان مشخصه‌یابی نانوحفره‌ها با روش‌های نوین محقق شد
 • شهروندان مراقب کلاهبرداری به روش اسکیمینگ باشند
 • تحلیل هاشمی‌مقدم از اولین بازی رسمی تیم ملی با ویلموتس؛ کمبود بازیکن چپ‌ پا و گردش توپ ضعیف