صراط:

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج، فاریاب در مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه مناطق زیادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که راه ارتباطی، برق و آب ندارند، اظهار کرد: روستاهای زیادی که جمعیت آنها به میزان استانداردهای کشوری برای اختصاص دادن امکانات نیست، در جنوب استان کرمان وجود دارد و بیشتر این روستاها در شهرستان های رودبار جنوب و قلعه‌گنج هستند.

به گزارش ایسنا دکتر "احمد حمزه" در خصوص ماجرای نامه سه خواهر قلعه‌گنجی به رییس جمهور گفت: این خواهران از اهالی روستای چاه‌پولاد از توابع منطقه توریج شهرستان قلعه گنج هستند.

وی ادامه داد: در این روستا چند خانوار زندگی می‌کنند که متاسفانه از همه امکانات زندگی محروم هستند و شغل اغلب آنها گله‌داری و دامداری است.

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه این روستا از نعمت آب، برق و جاده محروم است، تصریح کرد: جمعیت این روستا بر اساس استانداردهای کشوری در حدی نیست که دولت بتواند برای آنها این امکانات را در نظر بگیرد به طور مثال برای برق‌دار کردن منطقه باید بالای 20 خانوار و برای احداث جاده باید بالای 50 خانوار جمعیت داشته باشد.

وی بیان کرد: روستای توریج که روستای چاه‌پولاد از توابع آن است، روستای پرجمعیتی بوده که متاسفانه این روستا نیز جاده دسترسی ندارد لذا با مذاکرات صورت گرفته با رییس جمهور، مقرر شد تا برای این روستا راه و جاده‌ای احداث شود.

 

حمزه با بیان این مطلب که مقرر شد گزارش کاملی از این روستا تهیه و به دفتر ریاست جمهور ارائه شود، اظهار کرد: همچنین مقرر شده است پس از این گزارش، خواسته این چند خانوار روستایی به دستور رییس‌جمهور برآورده شود تا این حداقل امکانات زندگی، برای این خانواده‌ها نیز فراهم شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا روستای دیگری در جنوب استان با این شرایط وجود دارد؟ گفت: روستاهای زیادی که جمعیت آنها به میزان استانداردهای کشوری برای اختصاص دادن امکانات نیست، در جنوب استان کرمان وجود دارد.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج، فاریاب در مجلس شورای اسلامی افزود: جنوب استان کرمان یک منطقه وسیع و پراکنده است و جمعیت آن بیشتر روستایی بوده به گونه‌ای که بالغ بر 1100 روستا و آبادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که جمعیت تعداد زیادی از آنها زیر 10 خانوار است لذا دستورالعمل کشوری برای برق‌دار کردن آنها وجود ندارد اما به‌تازگی مقرر شده که برای روستاهایی که جمعیت آنها زیاد نیست، پنل خورشیدی نصب شود تا این خانوارها نیز از نعمت برق برخوردار شوند.

 

کاش این روحیه مطالبه‌گری در سایر مردم منطقه جنوب استان کرمان نیز وجود داشت

 

وی با تاکید برآنکه مناطق زیادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که راه ارتباطی، برق و آب ندارند، اظهار کرد: از این نوع روستاها بیشتر در شهرستان های رودبار جنوب و قلعه‌گنج داریم.

حمزه در خصوص اقدام این سه خواهر گفت: اینکه این سه خواهر به‌صورت مستقل نامه‌ای برای رییس جمهور نوشته‌اند، یک کار بسیار خوب و قشنگ بوده که با این کار خود باعث شدند تعدادی از مردم منطقه‌شان از نعمت جاده، آب و برق برخوردار شوند و ای کاش این روحیه مطالبه‌گری در سایر مردم منطقه جنوب استان کرمان نیز وجود داشت.

وی ادامه داد: در ابتدا که از این موضوع مطلع شدم بسیار تعجب کردم زیرا این اقدام در منطقه ما بی‌نظیر است، از اینکه سه خواهر که در چنین منطقه محرومی زندگی می‌کنند؛ خودشان نامه به رییس جمهور بنویسند که حداقل حقوق شهروندی‌مان را به ما بدهید و از سوی دیگر از اینکه رییس جمهور به این نامه اهمیت دادند و ارزش قائل شدند؛ نیز شایسته تقدیر است.

 

به آینده امیدوار باشید

 

به گزارش ایسنا، خانم‌ها زینب، حوا و زیور رمضانی که به تازگی سواد خواندن و نوشتن را آموخته‌اند در نامه‌ای صمیمی به حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی نوشتند: "با سلام خدمت رئیس جمهور اسلامی ایران، آقای روحانی عزیز، ما بچه‌های آبادی چاه پولاد مدرسه نداریم، برق نداریم، آب نداریم. کمک کنید تا زندگی بهتری داشته باشیم."

رئیس‌جمهور در پی اطلاع از این نامه، خطاب به این سه خواهر کرمانی پاسخ داد: "دختران عزیزم به آینده امیدوار باشید. دولت به آبادانی روستای شما کمک خواهد کرد."

روحانی همچنین در نامه‌های جداگانه‌ای به دکتر اردکانیان وزیر نیرو و آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دستور داد موضوع بررسی و نسبت به تامین آب و برق و احداث مدرسه در روستای چاه پولاد منطقه قلعه گنج استان کرمان اقدام شود.

 

آمریکایی‌ها منطق مذاکره ندارند/ درصورت نیاز گام‌های بعدی را برمی‌داریم

نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها منطق مذاکره ندارند، اعلام کرد که درصورت بدعهدی غربی‌ها گام‌های بعدی را برمی‌داریم.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی توسط ایران در قبال بدعهدی‌های اروپایی‌ها، اظهار داشت: ما در برجام نوع ادبیات سیاسی آمریکا را دیدیم و در دنیا اثبات شد که آمریکایی‌ها منطق مذاکره ندارند و خروج ترامپ از برجام هم این را نشان داد.

وی افزود: اتحادیه اروپا هم تا اینجا به دنیا اثبات کرده که به صورت مستقل از آمریکا نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند و این یعنی ضعف اتحادیه اروپا. البته ما این فرصت را در اختیار اتحادیه اروپا گذاشتیم که در تصمیم‌گیری خود مستقل باشد که تا الان ثابت نشده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درصورت نیاز و ادامه یافتن بدعهدی غربی‌ها گام‌های بعدی را برمی‌داریم، اظهار داشت: این نکته حائز اهمیت است که اگر اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها کوتاه بیایند و بپذیرند نفت ما را بخرند، به معنی این نیست که 2 گام قبلی را مجدداً متوقف کنیم، در واقع 2 گام برداشته شده را باید به هر شکل ممکن ادامه دهیم اما از این به بعد باید مبتنی بر نوع تصمیم‌گیری اتحادیه اروپا و آمریکا، تصمیم‌گیری کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتقاد من این است که اتحادیه اروپا دوست داشت تا از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران استفاده کند، بیان کرد: بالاخره شرایط کشور ما، شرایط ویژه‌ای است. ما در منطقه به عنوان کشور مقتدر و اثربخش در حوزه امنیتی و دفاعی معرفی شدیم و دنیا نباید از این موضوع غافل باشد و این موضوع را خوب می‌فهمد.

آزادیخواه با تأکید بر اینکه گرچه این شرایط برای ما سخت و ویژه باشد اما به فضل الهی، با تدبیر مقام معظم رهبری و پُرکاری مردم می‌توانیم حتماً کشور را نجات دهیم، اضافه کرد: این موضوع را ما در توقیف نفتکش انگلیسی و سقوط پهپاد آمریکایی ثابت کردیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظارمان از آقای رئیس جمهور و هیأت دولت این است که بیشتر از این وقت کشور را صرف مذاکره‌های بی‌نتیجه نکنند، درست است که ما منطق مذاکره را قبول داریم ولی این موضوع زمانی صدق می‌کند که طرف مقابل هم اهل مذاکره باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: از اول هم به برجام و آینده برجام خوشبین نبودم و الان هم نیستم. اگر آمریکایی‌ها قرار بود کاری انجام بدهند و اتحادیه اروپا قرار بود گره‌گشایی کند تا الان این کار را انجام داده بودند.

آزادیخواه اضافه کرد: آنها به وضع موجود راضی نیستند و نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ایران اقتدار، عزمت و استقلال داشته باشد، برجام بهانه‌ای برای عقب‌ماندگی جمهوری اسلامی ایران، توقف و نگه‌داشتن پیشرفت‌های ما است.

منبع: صراط نیوز

مطالب پیشنهادی:

"دختر آبی" در بازجویی چه گفته بود؟| توضیحات سخنگوی قوه قضاییه: "سحر خدایاری" شخصیت متعادلی نداشت اما آنقدر شخصیت داشت که اشتباه خود را بپذیرد

عکس جنجالی ساره بیات و محمدرضا گلزار

نوحه‌خوانی مداح عرب در دیدار موکب‌داران عراقی با رهبر انقلاب + فیلم

کلیدواژه: خواهر روستایی رئیس جمهور صراط

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۵۲۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت در ۱۵۰ کانون مساجد جنوب فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد ابراهیم اخوت مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب بیان کرد: کانون‌های مساجد با هدف جذب جوانان به مساجد و با محوریت نشاط و پویایی برای مقاطع سنی مختلف به ویژه نونهالان، نوجوانان و جوانان راه‌اندازی شده است.

او، تصریح کرد: برنامه‌های آموزشی قرآنی، علمی و هنری و مهارتی، فعالیت‌های پژوهشی، برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، تفریحی و اردو‌های یک تا چند روزه محور برنامه‌های اوقات فراغت برای جوانان در فصل تابستان بوده است.

انتهای پیام/ت

برپایی برنامه‌های اوقات فراغت در کانون های مساجد جنوب فارس

دیگر خبرها

 • مقابله با ریزگرد‌ها در اولویت اقدامات منابع طبیعی جنوب کرمان
 • سازمان ملل: بیش از 300 مکتب در جنوب افغانستان مسدود مانده است
 • پلیس نروژ انگیزه عامل حمله به مسجد را «نژادپرستانه» اعلام کرد
 • زهرا ۲ ساله در جنوب تهران گم شد +عکس و صوت
 • همایش همکاری شهرهای خواهر خوانده حاشیه خزر برگزار می شود
 • مقابله با ریزگردها در اولویت اقدامات منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان
 • پیازکاران جنوب کرمان در انتظار تدبیر دوباره دولت
 • پیش بینی جوی آرام در سطح استان کرمان
 • توزیع بیش از۵ هزار و ۱۵۱ اصله نهال کشت بافت خرما در جنوب کرمان
 • ایجاد مدارس مهارتی مد و لباس اسلامی در واحد تهران جنوب/ اعزام دانشجو به آلمان
 • الهام فخاری: سیاست گذاری ها و بهره برداری از ظرفیت ها بر پایه آمایش استان تهران است
 • رئیس دفتر اتاق بازرگانی کرمان در جنوب استان معرفی شد
 • ادارات جنوب کرمان همکاری خوبی برای رفع موانع تولید ندارند
 • افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور
 • تهران| خط ریلی ‌شمال به جنوب ثبت جهانی می‌شود
 • تصویب ۱۰۵ طرح احداث گلخانه در جنوب کرمان
 • موضع مبهم عربستان درباره تحولات جنوب یمن
 • زلزله در شمال و جنوب ایران تلفات نداشت
 • برگزاری همایش امنیت و عدالت پایدار در جنوب استان کرمان