استاندار مرکزی گفت: صبح امروز حقوق خردادماه و تیرماه کارکنان آذرآب پرداخت شد و حقوق مردادماه آنها فقط مانده که پرداخت می‌شود، شرکت مپنا هم مایل به پذیرش سهام آذرآب است و بعد از انجام بررسی‌ها با تشکیل کمیته‌ای سه نفره  نتیجه اعلام می‌شود. ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸ استانها مرکزی نظرات - اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان مرکزی که در سالن غدیر استانداری برگزار شد با اشاره به حضور  گرم  مردم در عزاداری دهه نخست محرم اظهار داشت: امسال مراسم عزاداری دهه نخست محرم با حضور بسیار گرم مردم همراه بود که نتایج معنوی آن را در آینده شاهد باشیم.

وی افزود: در استان مرکزی با کمک خیران شاهد حضور گرم و پرشور مردم بودیم، امسال در استان عزاداری‌ها معنوی‌تر از هر سال بود که امیدواریم هر سالی که می‌گذرد شاهد این حضور پررنگ و موثر در جهت تحقق آرمان‌های عاشورا، حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و آن چیزی که انقلاب اسلامی از این قیام تاریخی و جهانی الگو برداشته است، باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امسال در همه کشورها حتی در شهرهایی مثل نیویورک و سایر نقاط شاهد این بودیم که مردم با انگیزه بیشتر و بهتری در عزاداری امام حسین(ع) شرکت می‌کردند و این موضوع نشان‌دهنده این است که انقلاب فرهنگی ایران پیروز شده و در سراسر جهان نفوذ کرده و این موضوع نتیجه ایستادگی و مقاومت مردم در برابر تمام توطئه‌های دشمن است.

وی افزود: امروز بدون هیچ‌گونه جنگی مردم در سراسر جهان عزاداری امام حسین(ع) را انجام می‌دهند و در این ایام محزون هستند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: این موضوعات نشان‌دهنده پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نتیجه مقاومت و ایستادگی مردم ایران در مقابل تمام مشکلات است.

آقازاده ادامه داد: نتیجه مقاومت ایران در دو سال اخیر، اخراج فرد بی‌عقل و کوتاه نظری مثل بولتون بود، که بیشترین دشمنی را با مردم ایران داشت.

وی بیان کرد: البته رفتن او به معنای اتمام مشکلات نیست، اما تاثیر مقاومت مردم را نشان داد و محاسبات دشمن به هم ریخت.

استاندارمرکزی عنوان کرد: این موضوع و بسیاری دیگر از پیروزی‌های ایران نتیجه وحدت ملت است که باید قدر این وحدت را بدانیم به همین سبب باید مسئولان رفتار خوبی با مردم داشته باشند.

آقازاده اضافه کرد: مردم در بدترین شرایط اقتصادی مثل کوه مقاومت کردند و دشمن را شکست دادند و نتیجه آن این طور می‌شود که نخست وزیر صهیونیستی نطق انتخاباتی می‌کند اما از ترس موشک‌های حزب‌الله در سوراخی قایم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولان باید حفظ وحدت مردم باشد، نباید در این وحدت هیچ گونه نقصی ایجاد شود، همچنین به هیچ عنوان نباید به قوه مقننه توهین کرد، این قوه به گفته امام راحل در راس امور است، این اقتدار به هیچ‌ وجه نباید در هم شکسته شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: وحدت مردم عامل پیروزی‌های متعدد ایران اسلامی است به همین سبب باید آن را حفظ کرد، شرایط امروز اقتضا می‌کند مردم پشت نظام مانند قبل بایستند.

آقازاده اضافه کرد: باید در جبهه درونی مانند جبهه بیرونی وحدت داشت، در همه مجلس‌ها و دولت‌ها نقاط ضعف و قوت وجود داشته است اما توهین به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، توهین به قوا توهین به نظام است به همین سبب باید جلوی آن ایستاد و نباید گذاشت این وحدت توسط عده کمی دچار اختلال شود.

وی با اشاره به توهین به دو نفر از نمایندگان استان مرکزی عنوان کرد: این موضوع باید بررسی شود که اگر این مسئله به انتخابات مربوط باشد با عاملان برخورد شود و اگر نه، علت آن را باید پیدا کرد.

استاندار مرکزی در رابطه با کنگره ملی نقش امام(ره) گفت: حدود 5 سال برای این کنگره زحمت کشیده شده است که نتیجه آن را در 20 روز آینده همه می‌بینند.

آقازاده تصریح کرد: سپاه به‌عنوان خط مقدم این پروژه بزرگ زحمت بسیار زیادی را کشیده‌، کوتاهی و قصور از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست، کمبود امکانات نباید سبب آن شود تا دستگاه‌ها به پیشبرد این پروژه بزرگ کمک نکنند.

وی اضافه کرد: نتایج این پروژه بزرگ در سال‌های آینده از لحاظ فرهنگی در استان مرکزی به‌ویژه برای نسل جوان اثرگذار می‌شود.

استاندار مرکزی بیان کرد:‌ هر اداره‌ای در جهت وظایف و حیطه کاری خود باید تلاش خود را کرده تا این کنگره به خوبی برگزار شود و در انتها گزارش کار خود را باید ارائه دهند تا ادارات در رابطه با این موضوع ارزیابی شوند.

آقازاده افزود: فرمانداران نیز در این زمینه نقش کلیدی و بسیار مهمی در اجرای کارهای کنگره و اعزام افراد برای شرکت در کنگره دارند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برکات این کنگره، آماده شدن باغ‌موزه دفاع مقدس در استان مرکزی بوده که آماده بهره‌برداری است.

استاندار مرکزی بیان کرد: همه ادارات موظف‌ هستند تا همه اشیا مربوط به شهدا را جمع‌آوری کرده و به باغ‌موزه تحویل دهند.

آقازاده تاکید کرد: مصلی شهر اراک حدود 30 سال است که همین طور باقی مانده بود اما در حال حاضر به برکت برگزاری این کنگره به یک مرکز فرهنگی هنری تبدیل و به جز برگزاری نماز جماعت به یک مکان فرهنگی تبدیل شده و در حال حاضر آماده برگزاری مراسم‌های بزرگ است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مواردی که به ارتقاء فرهنگ و تزریق روحیه شهادت‌طلبی کمک کند باید انجام شود زیرا بسیار اثرگذار است.

مرکزی| مطالبات کارگران آذرآب چیست؟مدیریت جدید شرکت آذرآب اراک ظرف 48 ساعت آینده مشخص می‌شودگلایه‌های استاندار مرکزی از عملکرد سازمان خصوصی‌سازی؛ تلاشمان واگذاری آذرآب به مجموعه مپنا است

آقازاده افزود: کنگره ملی نقش امام باید بهترین کنگره در سطح کشور باشد که البته با تلاش‌های بسیاری که شده است این امید را نیز داریم.

وی با اشاره به کارگران آذرآب و هپکو گفت: با سوءمدیریت در این دو شرکت در طول دو ماه گذشته بسیاری از ناهنجاری‌ها به‌وجود آمد اما کارگران این دو مجموعه باید مواظب باشند تا دشمن از بعضی رفتارها سوءاستفاده نکنند.

استاندار مرکزی بیان کرد: صبح امروز حقوق خردادماه و تیرماه کارکنان آذرآب پرداخت شد و حقوق مردادماه آنها فقط مانده که پرداخت می‌شود.

آقازاده عنوان کرد: شرکت مپنا مایل به پذیرش سهام آذرآب است و بعد از انجام بررسی‌ها با تشکیل کمیته‌ای سه نفره نتیجه اعلام می‌شود.

وی بیان کرد: آذرآب صنعت سنگین کشور است به همین سبب باید حفظ شود، مشکلات کارگران نیز با وجود درک مشکلات آنها اگر در حدود مسئولیت‌های استانی باشد برطرف می‌شود اما بسیاری از موانع قانونی در سطح کشوری بوده که درصدد برطرف کردن آنها هستیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: کارکنان این دو واحد با توجه به شرایط حساس امروز و قرارداشتن در سال انتخابات باید مواظب باشند تا دشمن از رفتارهای آنان سوءاستفاده نکنند.

آقازاده اضافه کرد: مدیرعامل هپکو نیز تعیین شد و امیدواریم در رابطه با سهام‌دار عمده هپکو نیز اتفاقات بسیار خوبی را شاهد باشیم.

وی عنوان کرد: آونگان پرسنلی نداشت و حدود 6 میلیارد تومان به افرادی که سال‌ها خدمت کرده بودند بدهکار بود اما همه پرداخت شد و امروز 50 نفر در آنجا مشغول کار هستند.

انتهای پیام/ح

R41371/P/S6,73/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:

پاسخ پرویز پرستویی به فروغی؛ مگر صدا و سیما ارث پدری شماست؟

عکس| مهناز افشار عضو جدید خانواده‌اش را معرفی کرد

درخشش مهدی عبدی در اولین دربی؛ علیپور بعدی متولد شد؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۶۸۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کنگره بین‌المللی ژنتیک ایران

چهارمین کنگره بین‌المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران توسط انجمن علمی ژنتیک ایران در تاریخ ۲۷ الی ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، محورهای این کنگره شامل تنظیم اپی‌ژنتیک بیان ژن، زیست‌شناسی مولکولی و کاربرد آن از پایه تا کلینیک، پزشکی مولکولی، تکثیر و تمایز سلول‌های بنیادی، بیماری‌های ژنتیکی، RNA های غیر کدشونده در بیماری و اومیکس تک سلولی است.

برنامه‌های علمی این کنگره شامل ژنتیک گیاهی، ژنتیک پزشکی،‌ ژنتیک جانوری،‌ ژنتیک میکروارگانیسم‌ها، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، پزشکی قانونی و ژنتیک باستانی، تحقیقات و درمان مبتنی بر سلول‌های بنیادی و بیوانفورماتیک است.

در چهارمین کنگره بین‌المللی و شانزدهمین کنگره بین‌المللی ایران، به منظور توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور،‌ برای اولین بار بخش ویژه‌ای از فضای کنگره به بحث تجاری‌سازی ایده و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یافته است؛ این بخش در سه برنامه فن‌بازار، نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و رویداد حل مساله معکوس طراحی شده و از هم‌اکنون مقدمات برگزاری آن کلید خورده است.

همچنین برگزاری رویداد کنگره مینیاتور، با محوریت حضور دانش‌آموزان و دبیران در حوزه ژنتیک، یکی از جذابیت‌های جدید رویداد پیش رو است.

انتهای پیام

  

دیگر خبرها

 • جدیدترین جزئیات از وضعیت کارگران بازداشتی هپکو؛ ۲۳ نفر آزاد شدند
 • نداشتن اهلیت مالکان و سهامداران مشکل اصلی شرکت هپکو
 • انتقال پایانه مرکزی اراک به میدان ارگ لغو شد
 • آخرین وضعیت احیای هپکو اراک از زبان وزیر صمت
 • اجلاسیه ویژه نقش امام(ره) در دفاع مقدس با سخنرانی حاج قاسم سلیمانی در خمین برگزار می‌شود
 • کنگره ملی شهدای استان مرکزی با سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران در اراک برگزار می‌شود + فیلم
 • برگزاری رژه نیروهای مسلح استان مرکزی در اراک
 • رژه نیرو‌های مسلح استان مرکزی در اراک
 • اهدای ۶۲۰ سری جهیزیه به زوج های جوان به مناسبت کنگره ملی شهدای استان مرکزی
 • کارگران هپکو: می‌خواهیم تولید کنیم اگر بگذارند
 • ارائه خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی از محوری ترین برنامه های کنگره است
 • اراک میزبان مسابقات لیگ دسته اول بدمینتون باشگاه های کشور
 • حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کنگره بین‌المللی «ژنتیک ایران» فراهم می‌شود
 • جدیدترین اقدامات برای یافتن کودک ناپدید شده در «قلعه نو»
 • دستور فوری روحانی درباره هپکو اراک
 • ۱۸۰ پروژه محرومیت‌زدایی هم‌زمان با کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی افتتاح می‌شود
 • جدیدترین جزئیات از مسدود شدن کمربند جنوبی اراک بر اثر واژگونی خودروی حامل سوخت
 • محدودیت‌های ترافیکی ۳۱ شهریور در اراک اعلام شد
 • ۱۸۰ پروژه محرومیت زدایی به مناسبت برگزاری کنگره ملی شهدای استان مرکزی افتتاح می‌شود