پس از آنکه نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا ازابتدای ژانویه 2019 به کار خود در همراهی با دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پایان داد؛ ابتدا هدر نوئرت سخنگوی پیشینوزارت خارجه آمریکا برای این مسئولیت پیشنهاد شد که پس از مدتی اعلام کرد به دلایل شخصی نمی تواند این مسئولیت را بپذیرد.

در نهایت کلی کرافت که سفیر تازه کار آمریکا در کانادا بود، برای این پست در نظر گرفته شد و توانست رای حداقلی سنا را به دست آورد.

او روز پنج شنبه با حضور در سازمان ملل، به دیدار با آنتونیو گوترش رفت و پس از آن در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع لیبی و آفریقای مرکزی برگزار شد، حضور یافت.

نماینده تازه کار آمریکا در سازمان ملل متحد ابراز امیدواری کرده است بتواند با سایر اعضای شورای امنیت و سازمان ملل متحد برای جهانی ایمن تر همکاری کند.

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:

"دختر آبی" در بازجویی چه گفته بود؟| توضیحات سخنگوی قوه قضاییه: "سحر خدایاری" شخصیت متعادلی نداشت اما آنقدر شخصیت داشت که اشتباه خود را بپذیرد

عکس جنجالی ساره بیات و محمدرضا گلزار

نوحه‌خوانی مداح عرب در دیدار موکب‌داران عراقی با رهبر انقلاب + فیلم

کلیدواژه: ایالات متحده آمریکا آنتونیو گوترش

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۸۵۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

افزایش 51 میلیون نفری تعداد مهاجران بین‌المللی طی 10 سال

برآورد می شود تعداد مهاجران بین‌المللی در سال ۲۰۱۹ به ۲۷۲ میلیون نفر رسیده که ۵۱ میلیون نفر نسبت به سال ۲۰۱۰ افزایش داشته است. طبق آخرین برآوردهای سازمان ملل متحد، در حال حاضر مهاجران بین‌المللی ۳.۵ درصد جمعت جهانی را تشکیل می‌دهند که این عدد در سال ۲۰۰۰ حدود ۲.۸ درصد بود.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، گزارش جمعیت مهاجران بین المللی ۲۰۱۹ شامل مجموعه داده هایی است که توسط بخش جمعیت دپارتمان امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (DESA) منتشر شده و آخرین برآوردها از تعداد مهاجران بین المللی با توجه به سن، جنسیت و زادگاه در تمام کشورها و تمام مناطق جهان را ارائه کرده است. این تخمین ها بر اساس آمارهای رسمی ملی افراد متولد در خارج یا جمعیت خارجی از طریق سرشماری، ثبت جمعیت یا نظرسنجی های ملی به دست آمده اند.

به گزارش ایرنا لیو ژنمین، معاون دبیرکل برای دپارتمان امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد می گوید: این اطلاعات برای پی بردن به نقش مهم مهاجران و مهاجرت در پیشرفت هر دو کشور مبدا و مقصد بسیار حائز اهمیت است. کمک کردن به ایجاد روند مهاجرت و مسافرت منظم، امن، قانونمند و با مسئولیت کمک فراوانی به دستیابی به آرمان های توسعه پایدار می کند.

در سال ۲۰۱۹ از لحاظ منطقه ای، اروپا میزبان بیشترین تعداد مهاجران بین المللی (۸۲ میلیون) است و پس از آن آمریکای شمالی (۵۹ میلیون) و سپس شمال آفریقا و آسیای غربی (۴۹ میلیون) هستند. در سطح کشوری، تقریبا نیمی از تعداد مهاجران بین المللی تنها در ۱۰ کشور اقامت دارند که از بین آنها ایالات متحده آمریکا با ۵۱ میلیون نفر میزبان بیشترین تعداد مهاجران بین المللی است که این عدد شامل ۱۹ درصد تعداد کل مهاجران است. آلمان و عربستان سعودی، هر کدام با ۱۳ میلیون نفر در رتبه های دوم و سوم میزبانی قرار دارند که پس از آنها روسیه با ۱۲ میلیون نفر، انگلستان با ۱۰ میلیون نفر، امارات متحده عربی با ۹ میلیون نفر، فرانسه، کانادا و استرالیا هر کدام با تقریبا ۸ میلیون نفر و ایتالیا با ۶ میلیون نفر در رتبه های بعدی کشورهای میزبان مهاجران قرار دارند.

در خصوص زادگاه، یک سوم تعداد کل مهاجران بین المللی تنها از ۱۰ کشور هستند که در بین این ها کشور هند با ۱۸ میلیون مهاجر در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن، کشور مکزیک با ۱۲ میلیون مهاجر، چین با ۱۱ میلیون مهاجر، روسیه با ۱۰ میلیون مهاجر و سوریه با ۸ میلیون مهاجر به ترتیب بیشترین تعداد جوامع دور از وطن را تشکیل می دهند.

نسبت تشکیل دهنده مهاجران بین المللی از جمعیت کل مردم، از لحاظ مناطق جغرافیایی بسیار متفاوت است، به طوری که اقیانوسیه که شامل استرالیا و نیوزلند است با ۲۱.۲ درصد و آمریکای شمالی با ۱۶ درصد دارای بیشترین نسبت ها و آمریکای لاتین و کشورهای کارائیب با ۱.۸ درصد، جنوب و مرکز آسیا با ۱ درصد و منطقه شرق و جنوب شرق آسیا با ۰.۸ درصد دارای کمترین نسبت ها هستند.

اکثر مهاجران بین المللی بین کشورهایی تردد می کنند که در همان منطقه واقع هستند. اغلب مهاجران بین المللی صحرای جنوبی آفریقا (۸۹ درصد)، شرق و جنوب شرق آسیا (۸۳ درصد)، آمریکای لاتین و کارائیب (۷۳ درصد) و آسیای میانه و جنوبی (۶۳ درصد) در منطقه ای ساکن هستند که در آن متولد شده اند. در مقابل، اغلب مهاجران بین المللی که در آمریکای شمالی (۹۸ درصد)، اقیانوسیه (۸۸ درصد) شمال آفریقا و غرب آسیا (۵۹ درصد) زندگی کرده اند، زادگاه آنان منطقه ای غیر از محل اقامت است.

جابه‌جایی اجباری میان مرزهای بین‌المللی همچنان در حال رشد است. بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷، شمار پناهندگان و پناهجویان در جهان حدود ۱۳ میلیون تن افزایش یافت که این میزان نزدیک به یک چهارم از افزایش تعداد تمامی مهاجران بین‌المللی را تشکیل می‌دهد. شمال آفریقا و غرب آسیا نزدیک به ۴۶ درصد از پناهندگان و پناهجویان جهانی را در خود جای دادند و پس از آن منطقه جنوب صحرای آفریقا (۲۱ درصد) قرار دارد.

از لحاظ ترکیب جنسیتی، زنان به طور نامحسوسی کمتر از نصف تمامی مهاجران بین‌المللی سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دهند. سهم زنان و دختران در آمار جهانی مهاجران بین‌المللی کاهش کمی داشت و از ۴۹ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۴۸ درصد در سال ۲۰۱۹ رسید. سهم زنان مهاجر در آمریکای شمالی (۵۲ درصد) و اروپا (۵۱ درصد) بیشترین میزان و در منطقه جنوب صحرای آفریقا (۴۷ درصد) و شمال آفریقا و غرب آسیا (۳۶ درصد) کمترین میزان بود.

از لحاظ سنی، یک نفر از هر ۷ مهاجر بین‌المللی زیر ۲۰ سال سن دارد. در سال ۲۰۱۹، داده‌ها نشان می‌دهند که ۳۸ میلیون از مهاجران بین‌المللی، برابر با ۱۴ درصد از جمعیت جهانی مهاجر، زیر ۲۰ سال سن داشتند. منطقه جنوب صحرای آفریقا بیشترین میزان از افراد جوان در میان مهاجران بین‌المللی را در خود جای داد (۲۷ درصد) و پس از آن آمریکای لاتین و کارائیب، شمال آفریقا و غرب آسیا (هر کدام حدود ۲۲ درصد) قرار دارند.

سه نفر از هر چهار مهاجر بین‌المللی در سن کار (۲۰ تا ۶۴ سال) هستند. در سال ۲۰۱۹، تعداد ۲۰۲ میلیون مهاجر بین‌المللی، برابر با ۷۴ درصد از جمعیت جهانی مهاجر، بین سنین ۲۰ تا ۶۴ سال بودند. بیش از سه چهارم از مهاجران بین‌المللی در آسیای شرقی و جنوب شرقی، اروپا و آمریکای شمالی در سن کار بودند.

گزارش جمعیت مهاجران بین المللی ۲۰۱۹ نشان دهنده نتایج تجدید نظر اعمال شده در سال ۲۰۱۹ بر تخمین های سازمان ملل متحد درباره شمار مهاجران بین المللی بر اساس سن، جنسیت و اصلیت برای ۲۳۲ کشور یا ناحیه در میانه هر سال برای سال های ۱۹۹۰، ۱۹۹۵، ۲۰۰۰، ۲۰۰۵، ۲۰۱۰، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ است.

دیگر خبرها

 • سد امریکایی در برابر دیپلماسی ایرانی
 • سازمان ملل؛ گروگان یکجانبه‌گرایی آمریکا
 • ترامپ: هیئت ایرانی می‌تواند به نیویورک سفر کند
 • دبیرکل سازمان ملل: برای صدور روادید روحانی و ظریف تلاش می‌کنیم
 • کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره حمله آرامکو به عربستان می‌روند
 • نتانیاهو در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نمی‌کند
 • ماموریت یوناما در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید شد
 • عضویت قشم در سازمان جهانی گردشگری ملل متحد
 • سازمان ملل: بیش از 300 مکتب در جنوب افغانستان مسدود مانده است
 • تمدید ماموریت سازمان ملل در افغانستان پس از تنش‌های چین و آمریکا
 • احتمال عدم حضور رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد
 • رویترز: آمریکا به دنبال طرح موضوع حمله به آرامکو در شورای امنیت سازمان ملل / احتمال حمایت روسیه و چین از ایران
 • دبیر کل سازمان ملل، درباره تخریب لایه ازون به مردم جهان هشدار داد
 • ماموریت سازمان ملل در افغانستان یک سال دیگر نیز تمدید شد
 • هشدار دبیر کل سازمان ملل به مردم جهان/ باید در مقابل تهدید تجارت غیرقانونی موادمخرب لایه ازون هوشیار باشیم
 • قشم عضو سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO) شد
 • دیدار سفیر چین با رییس سازمان سینمایی
 • قشم عضو سازمان جهانی گردشگری ملل متحد شد
 • آمادگی روسیه برای ارائه اطلاعات موثق درباره منطقه ادلب به سازمان ملل