لیبرمن از طریق یک مصاحبه که در آن نتایج انتخابات را بیان می‌کند تلاش کرد جنگ رسانه‌ای جدی ای را علیه نتانیاهو ایجاد و خود را به عنوان یک معارض جدی او مطرح کند.

به گزارش مشرق، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی باقیمانده است، جنگ رسانه ای بین رقبای انتخاباتی در حال تشدید است و به نظر می‌رسد طی روزهای آینده فضای داغتری را به وجود آورد.

در آخرین این دعواهای رسانه ای آویگدور لیبرمن طی مصاحبه ای که هنوز مشروح آن منتشر نشده است در اظهاراتی بی سابقه، اقدام به پیش بینی نتایج انتخابات هفته آینده رژیم صهیونیستی کرد. این پیش بینی هر مقدار هم درست باشد اما قطعاً در راستای جنگ روانی و برای مقابله با اقدامات نتانیاهو صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

وعده گستاخانه: نتانیاهو خاک فلسطین را می‌فروشد تا رأی بخرد+ نقشه

پیش بینی های لیبرمن

لیبرمن که یک شخصیت ماجراجو و اهل معامله به حساب می آید تا کنون در انتخابات های گذشته با معامله های مختلف وارد ائتلاف های نتانیاهو شده بود اما طی یک سال گذشته دو بار دست رد بر سینه نتانیاهو زده است و مخالف نظر او عمل کرده است. حال او برخلاف مشی مقامات درجه اول سیاسی اقدام به پیش بینی نتایج انتخابات کرده است. مسئله ای که هم غیر عادی و هم با اهدافی خاص صورت می گیرد.

موفقیت نتانیاهو در تشکیل ائتلاف شکننده دولت

آویگدور لیبرمن، رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» در مصاحبه ای با روزنامه «یدیعوت آحرونوت» گفته بنیامین نتانیاهو، موفق خواهد شد با پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۷ سپتامبر (۲۶شهریور» یک ائتلاف شکننده با ۶۱ تا ۶۲  کرسی تشکیل دهد که حزب راستگرای حریدی «عوتسما یهودیت» به ریاست ایتمار بن گِفِر هم بخشی از این ائتلاف خواهد بود. او در همین زمینه دولتی را که با این حزب تشکیل می شود دولت «راستگرای حریدی» توصیف کرد. او گفت نتانیاهو در انتخابات قبل، یک کرسی کم داشت اما در این دوره با حضور حزب حریدیِ «عوتسما یهودیت» این کاهش را جبران کرده است و به همین دلیل می تواند ائتلاف دولت را تشکیل دهد. به همین دلیل دولت «دینی» به وجود خواهد آمد.

چگونه نتانیاهو شکست خواهد خورد؟

لیبرمن در مصاحبه اش اظهار داشت اگر میزان مشارکت در انتخابات، در مناطق مرکزی همچون تل آویو- که در آن مخالفان نتانیاهو حضور دارند- بیش از ۷۰ درصد باشد، او در انتخابات پیروز نخواهد شد یا دست کم ائتلاف شکننده ای که نتانیاهو با پیوستن «عوتسما یهودیت» به وجود آورده است شکل نخواهد گرفت و در نتیجه دولت راستگرای حریدی به وجود نخواهد آمد. لیبرمن مدعی شد تنها کسانی که می توانند مانع تشکیل این دولت راستگرای حریدی شوند رأی دهندگان سکولار، سنتی و مهاجران، به ویژه در مناطق مرکزی، هستند. وی افزود اگر میزان مشارکت در میان این رأی دهندگان کمتر از ۷۰ درصد باشد او خواهد توانست دولت را تشکیل دهد و طی یک ماه تمامی قوانینی را که سابقاً نتوانسته بود در پارلمان تصویب کند، به تصویب خواهد رساند.

اما لیبرمن احتمال وقوع این گزینه را که در مناطق مرکزی بیش از ۷۰ درصد مشارکت وجود داشته باشد ضعیف دانست و گفت احتمالا دولت راستگرا با ائتلافی شکننده شکل خواهد گرفت.

یک سال و نیم زمان تا انتخابات بعدی

لیبرمن گفت باید از همین الآن انتخابات سپتامبر را تمام شده تلقی کرد و منتظر انتخابات جدید باشید که یک سال و نیم بعد از تشکیل همین ائتلاف شکننده شکل خواهد گرفت. چرا که دولتی که با این شرایط به وجود خواهد آمد نمی تواند دوام چندانی داشته باشد. او مدعی شد چنین دولتی نمی تواند با چالش های اقتصادی، امنیتی و اجتماعی در عرصه دین و حاکمیت مقابله کند.

پایان ائتلاف آبی- سفید

لیبرمن پیش بینی کرد ائتلاف آبی- سفید پس از این انتخابات از بین خواهد رفت چرا که برخی از آنها به دولتی که لیکود تشکیل خواهد داد خواهند پیوست. دولتی که بدترین دولت اسرائیل از زمان تأسیس و دولتی در آستانه جنون است.

پیام های لیبرمن

اینکه لیبرمن در آستانه انتخابات اقدام به مصاحبه ای مطول می کند خود به این معنا است که او می خواهد پیغام هایی را برای رقبا و هم پیمانان خود بفرستد. اما اینکه او اقدام به پیش بینی می کند خود به معنای این است که او می خواهد برخی مطالب را با این پیش بینی ها به خوانندگان القاء کند.

مهمترین پیام لیبرمن به سکولارها و سنتی ها است او می خواهد به آنها القاء کند که اگر کمتر از ۷۰ درصد در انتخابات مشارکت داشته باشند باید به تشکیل دولتی تن دهند که به هیچ وجه به آن میل ندارند. او با آوردن عباراتی چون «دولت دینی» و «دولت راستگرای حریدی» این هشدار را با عباراتی که سکولارها به آن حساسیت دارند برجسته می کند. از سوی دیگر او با اشاره به این نکته که در صورت تشکیل این دولت مذهبی راستگرا ظرف یک ماه قوانینی را که پیش از این در پی تصویب آن بودند به تصویب خواهند رساند می خواهد به آنها القاء کند که تمامی قوانینی که سکولارها با آنها مخالف بودند در این دوره تصویب خواهند شد. قوانینی مثل قانون قومیت، قانون سربازی دانشجویان دینی، قانون الحاق شهرک های صهیونیستی و... دیگر قوانینی که سکولارها سال ها مقابل آن ایستاده و نگذاشته اند به تصویب برسند.

ایجاد هراس درباره عدم کفایت دولت حریدی

او در مصاحبه خود اینگونه تبلیغ می‌کند که دولتی که با مذهبی های افراطی و راستگرایان به وجود آید، توان مقابله با چالش های مختلف را نخواهد داشت و در حقیقت در حال تخریب دولتی است که براساس پیش بینی خود او به وجود خواهد آمد و اصلا معلوم نیست به وجود بیاید. اما با این حال به جامعه رژیم صهیونیستی هشداری در این راستا می دهد.

پیام پایان ائتلاف آبی- سفید

شکاف موجود بین آبی- سفید امری است که بر تمام محافل داخلی رژیم صهیونیستی روشن است. تنها وجه مشترک کسانی که در این ائتلاف جمع شده اند، مخالفت با نتانیاهو است. به نظر می رسد لیبرمن با هشدار درباره از بین رفتن ائتلاف آبی- سفید، علاوه بر اینکه خود را می خواهد فردی آینده نگر معرفی کند، می خواهد در میان این ائتلاف برای خود جایگاهی ایجاد کند. تا در زمانی که شکاف موجود بین این ائتلاف عملاً به از بین رفتن آنها شد، بتواند برخی از آنها را به سمت خود و جریانی سیاسی که قصد ایجاد آن را دارد جذب کند.

جمع بندی

اقدام لیبرمن در پیش بینی انتخابات سپتامبر ۲۰۱۹ رژیم صهیونیستی برای ارسال پیام هایی به رقبا و هم پیمانان او در انتخابات اخیر انجام می شود و او می‌خواهد برخلاف گذشته بدون تکیه به شخصی مثل نتانیاهو برای خود جایگاهی باز کند. به نظر می‌رسد باید منتظر ظهور لیبرمن به عنوان یک اپوزیسیون جدی علیه دولت های راستگرا به ویژه نتانیاهو در آینده باشیم.

منبع: تسنیم

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:

عکس| مهناز افشار با پوشش متفاوت

پسر هوادار استقلال دست به خودکشی زد+عکس

مستر المپیا 2019؛ تاریخ سازی بزرگ هادی چوپان با کسب عنوان قهرمان مردم و مدال برنز

کلیدواژه: بازار سکه و ارز اخبار خودرو حزب الله لبنان رژیم صهیونیستی لیبرمن بنیامین نتانیاهو انتخابات

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۹۰۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

واکنش نتانیاهو به اظهارات ترامپ درباره توافق نظامی جدید با اسرائیل

به گزارش ایلنا، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل، به اظهارات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در رابطه با توافق نظامی جدید با این رژیم واکنش نشان داد. 

نتانیاهو در این پیام توئیتری نوشت: «دوستم عزیزم، رئیس‌جمهور ترامپ، از شما ممنونم. اسرائیل هیچ‌گاه‌دوستی بهتر از شما در کاخ سفید نداشته است. چشم انتظار ملاقات با شما در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل هستم تا توافق نظامی تاریخی میان آمریکا و اسرائیل را پیش ببریم.»

وی در ادامه گفت: « با یکدیگر به مبارزه مشترک خود با تروریسم ادامه می‌دهیم. برای موفقیت اخیر شما علیه پسر بن لادن نیز تبریک می‌گویم. خداوند آمریکا و اسرائیل را حفظ کند.»

 

دیگر خبرها

 • آینده سیاسی نتانیاهو در خطر/ آیا لیبرمن سکان را به دست می گیرد؟
 • آینده سیاسی نتانیاهو در خطر/ آیا لیبرمن سکان صهیونیست ها را به دست می گیرد؟
 • دولت فراری یمن خواستار پایان مشارکت امارات در ائتلاف سعودی شد
 • دولت مستعفی یمن خواستار پایان مشارکت امارات در ائتلاف سعودی شد
 • نشانه‌های شکست نتانیاهو در انتخابات
 • رژیم اسرائیل|همسویی احزاب صهیونیست درباره غزه/ تکرار وعده‌ انتخاباتی نتانیاهو درباره کرانه باختری
 • لیبرمن: ممکن است سفارش هیچ‌کس را برای نخست‌وزیری نکنم
 • رژیم اسرائیل| نگاهی به فهرست‌های شرکت کننده در انتخابات کنست
 • وقت خداحافظی با نتانیاهو فرا رسیده است
 • سناریوهای نتایج احتمالی انتخابات رژیم صهیونیستی
 • سناریوهای نتایج احتمالی انتخابات رژیم صهیونیستی براساس آخرین نظرسنجی‌ها
 • تمام تخم‌مرغ‌های نتانیاهو در یک سبد
 • حمایت ترامپ از نتانیاهو در انتخابات اسرائیل
 • روایت رسانه های داخلی از وعده های انتخاباتی نتانیاهو
 • پایان اسرائیل؛ تل آویو 2 نسل تا فروپاشی فاصله دارد
 • آینده رژیم صهیونیستی متعلق به یهودیان ارتدکس است
 • آینده رژیم صهیونیستی متعلق به یهودیان ارتدکس است/اسرائیل 2 سال تا فروپاشی فاصله دارد
 • انتخابات رژیم صهیونیستی همچنان در دستان لیبرمن
 • در انتخابات مجلس از دولت کاندیدا قرض نمی‌گیریم