لیبرمن از طریق یک مصاحبه که در آن نتایج انتخابات را بیان می‌کند تلاش کرد جنگ رسانه‌ای جدی ای را علیه نتانیاهو ایجاد و خود را به عنوان یک معارض جدی او مطرح کند.

به گزارش مشرق، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی باقیمانده است، جنگ رسانه ای بین رقبای انتخاباتی در حال تشدید است و به نظر می‌رسد طی روزهای آینده فضای داغتری را به وجود آورد.

در آخرین این دعواهای رسانه ای آویگدور لیبرمن طی مصاحبه ای که هنوز مشروح آن منتشر نشده است در اظهاراتی بی سابقه، اقدام به پیش بینی نتایج انتخابات هفته آینده رژیم صهیونیستی کرد. این پیش بینی هر مقدار هم درست باشد اما قطعاً در راستای جنگ روانی و برای مقابله با اقدامات نتانیاهو صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

وعده گستاخانه: نتانیاهو خاک فلسطین را می‌فروشد تا رأی بخرد+ نقشه

پیش بینی های لیبرمن

لیبرمن که یک شخصیت ماجراجو و اهل معامله به حساب می آید تا کنون در انتخابات های گذشته با معامله های مختلف وارد ائتلاف های نتانیاهو شده بود اما طی یک سال گذشته دو بار دست رد بر سینه نتانیاهو زده است و مخالف نظر او عمل کرده است. حال او برخلاف مشی مقامات درجه اول سیاسی اقدام به پیش بینی نتایج انتخابات کرده است. مسئله ای که هم غیر عادی و هم با اهدافی خاص صورت می گیرد.

موفقیت نتانیاهو در تشکیل ائتلاف شکننده دولت

آویگدور لیبرمن، رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» در مصاحبه ای با روزنامه «یدیعوت آحرونوت» گفته بنیامین نتانیاهو، موفق خواهد شد با پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۷ سپتامبر (۲۶شهریور» یک ائتلاف شکننده با ۶۱ تا ۶۲  کرسی تشکیل دهد که حزب راستگرای حریدی «عوتسما یهودیت» به ریاست ایتمار بن گِفِر هم بخشی از این ائتلاف خواهد بود. او در همین زمینه دولتی را که با این حزب تشکیل می شود دولت «راستگرای حریدی» توصیف کرد. او گفت نتانیاهو در انتخابات قبل، یک کرسی کم داشت اما در این دوره با حضور حزب حریدیِ «عوتسما یهودیت» این کاهش را جبران کرده است و به همین دلیل می تواند ائتلاف دولت را تشکیل دهد. به همین دلیل دولت «دینی» به وجود خواهد آمد.

چگونه نتانیاهو شکست خواهد خورد؟

لیبرمن در مصاحبه اش اظهار داشت اگر میزان مشارکت در انتخابات، در مناطق مرکزی همچون تل آویو- که در آن مخالفان نتانیاهو حضور دارند- بیش از ۷۰ درصد باشد، او در انتخابات پیروز نخواهد شد یا دست کم ائتلاف شکننده ای که نتانیاهو با پیوستن «عوتسما یهودیت» به وجود آورده است شکل نخواهد گرفت و در نتیجه دولت راستگرای حریدی به وجود نخواهد آمد. لیبرمن مدعی شد تنها کسانی که می توانند مانع تشکیل این دولت راستگرای حریدی شوند رأی دهندگان سکولار، سنتی و مهاجران، به ویژه در مناطق مرکزی، هستند. وی افزود اگر میزان مشارکت در میان این رأی دهندگان کمتر از ۷۰ درصد باشد او خواهد توانست دولت را تشکیل دهد و طی یک ماه تمامی قوانینی را که سابقاً نتوانسته بود در پارلمان تصویب کند، به تصویب خواهد رساند.

اما لیبرمن احتمال وقوع این گزینه را که در مناطق مرکزی بیش از ۷۰ درصد مشارکت وجود داشته باشد ضعیف دانست و گفت احتمالا دولت راستگرا با ائتلافی شکننده شکل خواهد گرفت.

یک سال و نیم زمان تا انتخابات بعدی

لیبرمن گفت باید از همین الآن انتخابات سپتامبر را تمام شده تلقی کرد و منتظر انتخابات جدید باشید که یک سال و نیم بعد از تشکیل همین ائتلاف شکننده شکل خواهد گرفت. چرا که دولتی که با این شرایط به وجود خواهد آمد نمی تواند دوام چندانی داشته باشد. او مدعی شد چنین دولتی نمی تواند با چالش های اقتصادی، امنیتی و اجتماعی در عرصه دین و حاکمیت مقابله کند.

پایان ائتلاف آبی- سفید

لیبرمن پیش بینی کرد ائتلاف آبی- سفید پس از این انتخابات از بین خواهد رفت چرا که برخی از آنها به دولتی که لیکود تشکیل خواهد داد خواهند پیوست. دولتی که بدترین دولت اسرائیل از زمان تأسیس و دولتی در آستانه جنون است.

پیام های لیبرمن

اینکه لیبرمن در آستانه انتخابات اقدام به مصاحبه ای مطول می کند خود به این معنا است که او می خواهد پیغام هایی را برای رقبا و هم پیمانان خود بفرستد. اما اینکه او اقدام به پیش بینی می کند خود به معنای این است که او می خواهد برخی مطالب را با این پیش بینی ها به خوانندگان القاء کند.

مهمترین پیام لیبرمن به سکولارها و سنتی ها است او می خواهد به آنها القاء کند که اگر کمتر از ۷۰ درصد در انتخابات مشارکت داشته باشند باید به تشکیل دولتی تن دهند که به هیچ وجه به آن میل ندارند. او با آوردن عباراتی چون «دولت دینی» و «دولت راستگرای حریدی» این هشدار را با عباراتی که سکولارها به آن حساسیت دارند برجسته می کند. از سوی دیگر او با اشاره به این نکته که در صورت تشکیل این دولت مذهبی راستگرا ظرف یک ماه قوانینی را که پیش از این در پی تصویب آن بودند به تصویب خواهند رساند می خواهد به آنها القاء کند که تمامی قوانینی که سکولارها با آنها مخالف بودند در این دوره تصویب خواهند شد. قوانینی مثل قانون قومیت، قانون سربازی دانشجویان دینی، قانون الحاق شهرک های صهیونیستی و... دیگر قوانینی که سکولارها سال ها مقابل آن ایستاده و نگذاشته اند به تصویب برسند.

ایجاد هراس درباره عدم کفایت دولت حریدی

او در مصاحبه خود اینگونه تبلیغ می‌کند که دولتی که با مذهبی های افراطی و راستگرایان به وجود آید، توان مقابله با چالش های مختلف را نخواهد داشت و در حقیقت در حال تخریب دولتی است که براساس پیش بینی خود او به وجود خواهد آمد و اصلا معلوم نیست به وجود بیاید. اما با این حال به جامعه رژیم صهیونیستی هشداری در این راستا می دهد.

پیام پایان ائتلاف آبی- سفید

شکاف موجود بین آبی- سفید امری است که بر تمام محافل داخلی رژیم صهیونیستی روشن است. تنها وجه مشترک کسانی که در این ائتلاف جمع شده اند، مخالفت با نتانیاهو است. به نظر می رسد لیبرمن با هشدار درباره از بین رفتن ائتلاف آبی- سفید، علاوه بر اینکه خود را می خواهد فردی آینده نگر معرفی کند، می خواهد در میان این ائتلاف برای خود جایگاهی ایجاد کند. تا در زمانی که شکاف موجود بین این ائتلاف عملاً به از بین رفتن آنها شد، بتواند برخی از آنها را به سمت خود و جریانی سیاسی که قصد ایجاد آن را دارد جذب کند.

جمع بندی

اقدام لیبرمن در پیش بینی انتخابات سپتامبر ۲۰۱۹ رژیم صهیونیستی برای ارسال پیام هایی به رقبا و هم پیمانان او در انتخابات اخیر انجام می شود و او می‌خواهد برخلاف گذشته بدون تکیه به شخصی مثل نتانیاهو برای خود جایگاهی باز کند. به نظر می‌رسد باید منتظر ظهور لیبرمن به عنوان یک اپوزیسیون جدی علیه دولت های راستگرا به ویژه نتانیاهو در آینده باشیم.

منبع: تسنیم

منبع: مشرق

کلیدواژه: بازار سکه و ارز اخبار خودرو حزب الله لبنان رژیم صهیونیستی لیبرمن بنیامین نتانیاهو انتخابات

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mashreghnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مشرق» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۰۸۹۰۱۲ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تصاویر| زندگی لاکچری محمد بن سلمان

اتفاق تلخی در خوزستان در حال رخ دادن است

نرخ تخم مرغ اعلام شد

یک عکس حیرت‌انگیز از وضعیت مردم خوزستان/ صف کپسول گاز در مجاورت صدها چاه نفت!

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

خبر بعدی:

تحریم‌های غذایی و دارویی علیه بی‌گناهان هر چه سریع‌تر متوقف شود

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی مجمع جهانی صلح اسلامی،‌ شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» که به صورت وبینار در روزهای شنبه و یکشنبه و همزمان با روز جهانی صلح برگزار شد، در بیانیه پایانی تاکید کردند: امروزه صلح، عدالت و امنیت جهانی با تهدیدها و چالش های فزاینده ای از جمله، بی عدالتی، جنگ، فقر، بیماری، هژمونی و سلطۀ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، استعمارمجازی و جنگ نرم و نابرابر در بهره مندی از خدمات سلامت روبروست و علاوه بر مسئولیت اساسی دولت ها، همۀ اندیشمندان، نخبگان و سازمان های غیردولتی جهانی نیز باید مسئولیت انسانی و اجتماعی خود در قبال این تهدیدها را جدی بگیرند.

این بیانیه با بیان اینکه صلح و عدالت در افکار عمومی و نزد همۀ ملل جهان و در تمام ادیان و فرهنگ‌ها مورد احترام و مطالبۀ عمومی است، بر ضرورت عدالت در سلامت همگان و ابراز همدردی با خانوادۀ قربانیان بی عدالتی از جمله همۀ کسانی که به خاطر تحریم های ظالمانه قدرت‌های سلطه گر، امکان دسترسی مناسب به دارو و خدمات بهداشتی را نداشتند ابراز همدردی کرد.

شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» با تأکید بر اهمیت و ضرورت ایجاد فرهنگ جهانی صلح عادلانه و اینکه عدالت در محورهای ۱۳/۵۲ مورخ ۱۵ ژانویه ۱۹۹۸ مجمع عمومی سازمان ملل و قطعنامه های بعدی آن با عنوان فرهنگ صلح مورد توجه کافی قرار نگرفته، اعلام کردند: لازم است فرهنگ صلح عادلانه محور فعالیت های مرتبط با این قطعنامه ها قرار گیرد.

این بیانیه با اعلام اینکه همگرایی و همکاری نامشروع با ظالمان و زورگویان همواره نزد افکار عمومی و آزادیخواهان جهان مذموم بوده و مورد نکوهش قرار داشته است، تصریح کرد: با هر گونه استفاده ابزاری، دوگانه، گزینشی یا یکجانبه از مفهوم صلح مخالف هستیم و تضعیف یا نادیده گرفتن حقوق ملت ها در تعیین سرنوشت خود، سوء استفاده از دفاع مشروع، اشغال سرزمین، نژادپرستی، نقض تمامیت ارضی و هرگونه سلطه به نام طرفداری از صلح را محکوم می کنیم.

بیانیه کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» با اعلام مخالفت با گفتمان های تخریبی حاکم بر روابط بین المللی از جمله اینکه «صلح به معنای آرام سازی اوضاع است» بر لزوم جایگزینی این قبیل گفتمان ها با گفتمان های سازنده و صلح جویانه از جمله این رهیافت که »صلح باید مبتنی بر عدالت» باشد تاکید کرد.

شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» با ابراز علاقه و همراهی با همۀ عدالت خواهان جهان و با تأکید بر اهمیت فرهنگ صلح عادلانه در استقرار صلح و عدالت به مفهوم حقیقی آن و با اعلام اینکه اتخاذ هرگونه تصمیم در خصوص صلح عادلانه نیازمند اهتمام جهانی است، بر نقش محوری فرهنگ در ایجاد صلح، دوستی و عدالت و مقابله با تبعیض، بی عدالتی و ناامنی تاکید کردند.

این بیانیه بر نقش مؤثر نخبگان و سازمان های مردم نهاد در زمینۀ مقابله با تهدیدها و چالش های جهانی به ویژه صلح و عدالت تاکید و از ایدۀ تشکیل « دبیرخانۀ دائمی ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» برای بررسی و یافتن راهکارهای مقابله با چالش ها و تهدیدهای فراروی صلح عادلانۀ جهانی تاکید کرد.

بیانیه کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» تصریح کرد: صلح و عدالت مطلوب، آرزو و مطالبۀ همه ملت ها و ابناء بشر است و لازمۀ توسعه و کمال زندگی فردی و اجتماعی انسان ها بوده و صلح عادلانه تنها راه برای رسیدن به صلح واقعی و صادقانه در جهان است.

این بیانیه افزود: امکان رسیدن به صلح واقعی و پایدار، بدون توجه به عدالت میسر نمی شود، بنابراین بایستی افکار عمومی در جهان، صلح و عدالت را به عنوان یک نسخه نجات بخش از رهبران و روسای کشورهای جهان و سازمان های جهانی به صورت جدی مطالبه کند.

شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» از ایدۀ صلح عادلانه به عنوان گفتمان مشترک جهانی بر پایۀ فرهنگ ها، ادیان و موازین اخلاقی حمایت و تأکید کردند: صلح تنها در صورتی ماندگار و به نفع بشریت است که بر پایۀ عدالت و کرامت انسانی استوار باشد.

این بیانیه افزود: مصمم هستیم تلاش برای درک مشترک در تحقق صلح عادلانه و مقابله با بی عدالتی را به صورت جدی پیگیری کنیم و با بکارگیری ظرفیت های فکری، فرهنگی، حرفه ای، هنجارهای دینی، اخلاقی و میراث تمدن جهانی از طریق برگزاری کنفرانس های مجدد، استفاده از ظرفیت رسانه ها و مساعدت و مشاوره به دولت ها و سازمان های بین المللی و ارایه پیشنهاد مشترک به مجامع جهانی، در تحقق صلح عادلانه و مقابله با بی عدالتی بکوشیم. 

در این بیانیه آمده است: اعتقاد داریم گفتمان صلح عادلانه به عنوان یک گفتمان جهانشمول می‌تواند مسیر حرکت به سمت صلح جهانی را هموار سازد و این مهم نیازمند همراهی و حمایت نخبگان، اندیشمندان، اساتید دانشگاه و گروه های مردم نهاد فعال در حوزه صلح و همۀ بشردوستان است.

شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» با بیان اینکه بهره گیری از اندیشه های رهبران بزرگ جهان همچون آیت الله خامنه ای (مدظله) می تواند نخبگان بین المللی را متوجه اهمیت صلح عادلانه در جهان بنماید، تصریح کردند: می توانیم از این طریق با شکل‌گیری شبکه نخبگان بین الملل، راه را برای مطالبه صلح و عدالت تسریع کنیم. بنابراین بازخوانی و تبیین این اندیشه و اندیشه های دیگر متفکرین یک ضرورت است.

این بیانیه ادامه داد: تاکید داریم که تنها راه تحقق صلح و عدالت توجه به کرامت واقعی انسانها است و هیچ گفتمانی بدون تاکید بر کرامت انسانی، راهی به تحقق صلح واقعی نخواهد یافت.

شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» نگرانی خود را از توهین به انبیاء، ادیان و ارزش های الهی و انتساب  افراط گرایی، خشونت و تروریسم  وبی عدالتی به ادیان الهی به ویژه جهان اسلام ابراز داشته و تصریح کردند: اسلام به عنوان دین رحمت و انسان دوستی خود قربانی تروریسم است.

این بیانیه، اسلام هراسی را مانع استفاده از میراث ملل اسلامی در ایجاد صلح عادلانه دانست و افزود: ترویج هر گونه دین هراسی و توهین به ادیان الهی موجب عداوت میان انسانها و تهدیدی جدی برای صلح میان ملت هاست.

بیانیه کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت»، اَعمال غیرانسانی و خشونت علیه مردم فلسطین، سوریه، بحرین، یمن و دیگر ملت ها در اقصی نقاط جهان و مداخلۀ برخی دولت ها در این کشورها را محکوم کرد و آن را نقض آشکار حقوق بنیادین بشر و تهدیدی جدی برای صلح در منطقه و جهان عنوان کرد.

این بیانیه خاطرنشان کرد: راه حل ایجاد آرامش و امنیت برای همۀ ابنای بشر، گردهم آمدن بر محور صلح عادلانه است.

شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» با بیان اینکه تحریم ها وسیله ای برای تنبیه دولت ها نیستند، تاکید کردند: تحریم‌ها وسیله ای برای رنج و تنبیه مردم، مخصوصاً مردمان عادی هستند. بنابراین، هر نوعی از استثناگرایی، ضد جهانی سازی صلح و عدالت است. بنابراین اکنون که جامعۀ جهانی از بیماری گسترده و سخت کرونا رنج می برد، هر گونه تحریم های ظالمانه و یکجانبه به ویژه تحریم های عذایی و دارویی که جان مردم بی گناه و زنان و کودکان را در کشورهای متعددی به خطر انداخته است، را محکوم کرده و تأکید می کنیم باید اینگونه اقدامات ضد انسانی و مغایر حقوق بین الملل هر چه سریع‌تر متوقف شود. 

این بیانیه با اشاره به تلاش های آمریکا برای عادی سازی روابط دولت‌های منطقه با رژیم غاصب صهیونیستی خاطرنشان کرد: این عادی سازی ها نه تنها نمی تواند نشانه هایی از صلح را در منطقه القا نماید، بلکه به جهت نادیده گرفتن عدالت و حقوق حقه مردم مظلوم فلسطین، خیانت به آرمان‌های صلح و به دور از رعایت کرامت انسان‌ها و پیش نیاز عدالت است، لذا ضمن محکوم سازی این روند، از نخبگان آزاد اندیش  در سر تا سر جهان می خواهیم که این تلاش های انحرافی را نقد و محکوم کنند.

در این بیانیه آمده است: حمایت خود را از هر گونه همفکری، تعامل و گفت و گو میان فرهنگ ها، ادیان، نخبگان و سازمان های مردم نهاد در ایجاد ائتلافی موثر برای شناخت و مقابله با تهدیدهای صلح جهانی ابراز و از ابتکار مطرح شده در این کنفرانس مبنی بر تشکیل «کمیتۀ دائمی نخبگان برای بررسی و یافتن راهکارهای مقابله با چالش ها و تهدیدهای فراروی صلح جهانی» با مشارکت اعضای شرکت کننده در این کنفرانس استقبال می کنیم. به منظور تحقق این امر، تشکیل دبیرخانۀ دائمی این کمیته را در تهران به مسئولیت مجمع جهانی صلح اسلامی اعلام کرده و بر برگزاری جلسات منظم این کمیته در ایران و سایر کشورها تأکید می کنیم.

شرکت کنندگان در کنفرانس «ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» با اشاره به بند ۱۶ سند توسعه پایدار و ضرورت اقداماتی که می توان برای قاعده سازی‌های و ساخت هنجارهای جهانی از جمله صلح و عدالت انجام داد، تصریح کردند: دبیرخانه کنفرانس آمادگی دارد بیانیه حاضر و گزارشی از دستاوردهای علمی را برای مقامات ارشد کشورهای مختلف و سازمان های جهانی از جمله سازمان ملل ارسال کند تا در تصمیمات آتی این مجموعه ها مورد بهره برداری و استفاده قرار گیرد.

برچسب‌ها عدالت اجتماعی تحریم اسرائیل مذاکرات صلح ایالات متحده آمریکا

دیگر خبرها

 • راهکار برای جلوگیری از بروز اختلالات روانی در بهبودیافتگان کرونا
 • یمن|آیا عمر ماموریت گریفیتس به پایان رسیده است؟
 • صنعا: کشورهای مخالف آزادسازی مأرب حامیان القاعده و داعش هستند
 • یمن|ائتلاف متجاوز سعودی ۱۳۱ بار توافق الحدیده را نقض کرد
 • دلار تا انتخابات آمریکا چه خواهد شد؟
 • عادی‌سازی عربستان با اسرائیل؛ اوج فاجعه برای جهان اسلام است
 • بازداشت مادربزرگ 73 ساله و صدها زن در اعتراضات بلاروس (+عکس)
 • نکاتی که والدین و معلمان باید بدانند/ به جای القای ترس، به دانش‌آموزان شیوه‌های حفظ سلامت را آموزش دهیم
 • تعارضات و اختلافات خانوادگی و به خطر افتادن سلامت روان فرزندان
 • افتتاح ۲۵۰ پروژه وزارت نیرو تا پایان سال/ثبت تاب‌آوری جامعه در جنگ روانی دشمن
 • این 2 مادر دخترانشان را به قتل رساندند / اعترافات عجیب و باورنکردنی!
 • نتایج دیدار‌های استقلال و شهرخودرو در لیگ قهرمانان آسیا را پیش بینی کنید
 • ترکیب عوامل ژنتیکی، تربیتی و محیطی زمینه‌ساز اختلالات روانی
 • آمادگی گلبدین حکمتیار برای ائتلاف با طالبان
 • تنزل شدید اعتماد آمریکایی‌ها به انتخابات کشورشان
 • توافق عموم اصلاح‌طلبان بر رد سیاست ائتلافی در انتخابات 1400|لاریجانی، ناطق‌ 76 می‌شود؟
 • لاریجانی ناطق‌ ۷۶ می‌شود؟
 • علی لاریجانی ناطقِ‌نوری اصلاح‌طلبان می‌شود؟
 • شاید انتخابات 1400 مثل انتخابات 76 شود؛ لاریجانی مثل ناطق نوری می شود؟