سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه یکی از ترفند‌های مقامات آمریکایی ایجاد تفرقه و اختلاف است خاطر نشان کرد: زمانی که آن‌ها بحث مذاکره را مطرح و اعلام می‌کنند قادر خواهیم بود مشکلات ایران را پس از مذاکره یک شبه حل کنیم و به دنبال رفاه مردم ایران هستیم تنها دروغ‌های بزرگ و نمایانی می‌گویند که به واسطه آن‌ها به ایجاد اختلاف دامن بزنند.

رامین مهمان پرست، سخنگوی اسبق وزارت خارجه و سفیر پیشین کشورمان در لهستان و لیتوانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص بیانات صبح دیروز مقام معظم رهبری در درس خارج فقه مبنی بر اینکه مذاکره با آمریکا در هیچ سطحی و در هیچ مکانی صورت نمی‌گیرد، گفت: همان طور که بار‌ها مقام معظم رهبری فرمودند: مذاکره با آمریکا آن هم با کسانی که هیچ گاه در رویکردشان صداقت و حسن نیت مشاهده نشده است و برخلاف ادعایی که عنوان می‌کنند در طول چهل سال اخیر تمام فعالیت آن‌ها علیه ملت و منافع ملی بوده است، جایگاهی ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا در تاریخ معاصر عملکرد خوبی نداشته و سابقه ذهنی مردم ما هم نسبت به آن‌ها منفی و تاریک است، گفت:آمریکائی ها به ویژه در دوران اخیر  فشار‌های غیرقانونی، غیرانسانی و غیرعقلانی علیه کشورمان اعمال کردند وبه دنبال آن بودند که در افکار عمومی ما را متهم به این کنند که دنبال سلاح کشتار جمعی و دسترسی به سلاح هسته‌ای هستیم و در این راستا به منابع جعلی استناد می‌کردند و مبنای اطلاعات آن‌ها منافقین بودند که اساسا دیدگاه‌های مشخصی دارند.

مهمان پرست تصریح کرد: بر همین اساس مسئولان کشورمان به منظور روشن شدن افکار عمومی مردم دنیا در خصوص بحث هسته‌ای مذاکراتی را شروع کردند که نمایندگان دولت آمریکا نیز در آن حضور داشتند و به این ترتیب بهانه از همه گرفته شد.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه در مذاکرات ذکر شده عملکرد شفاف جمهوری اسلامی مشخص و واضح شد، گفت: در این مذاکرات نشان داده شد که جمهوری اسلامی به دنبال فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای است و آن را برای پیشرفت کشور خود ضروری می‌داند. در همین راستا جمهوری اسلامی نظارت آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای را نیز پذیرفت و حتی برای نشان دادن حسن نیت خود قبول کردیم که بخشی از محدودیت‌ها را در فعالیت‌های هسته‌ای خود داشته باشیم تا آن‌ها به قول خودشان راستی آزمایی که به دنبال آن بودند را، به نتیجه برسانند.
باوجود همه تعهدات جمهوری اسلامی،آمریکا ثابت کرد غیرقابل اعتماد ترین دولت دنیا است
وی ادامه داد: علی رغم همه تعهداتی که جمهوری اسلامی به خوبی انجام داد، آمریکایی‌ها نشان دادند غیر قابل اعتمادترین دولت‌ها در دنیا هستند و به حرف و امضا و قول آن‌ها نمی‌توان اعتماد کرد، چون زمانی که پای منافع شان به میان بیاید به سادگی معاهدات را زیر پا قرار می‌دهند و زیر قول شان می‌دهند و بر همین اساس هر جا احساس کنند با توسل به زور می‌توانند منافع کشور‌ها را قربانی کنند و برای خود منفعتی کسب کنند از این کار دریغ نمی‌کنند.   آمریکا از القای حل مشکلات در سایه مذاکره هدفی جز فریبکاری ندارد

مهمان پرست تذکرات مقام معظم رهبری در ایجاد هشدار نسبت به رویکرد آمریکا را بسیار سازنده و مثل همیشه روشن کننده افکار عمومی دانست و یادآور شد: شاید در ذهن برخی از مردم این تصور به وجود آمده باشد که ممکن است آمریکایی‌ها این بار بخواهند با صداقت پای میز مذاکره بیایند و ممکن است در این مذاکره گشایشی ایجاد شده و مشکلات کشور حل شود این‌ تلقین ها واقعا فریبی بیش نیست.
ایالات متحده در کنار فشار حداکثری، ادعای مذاکره دارد
سخنگوی اسبق وزارت خارجه تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها دنبال پیدا کردن راه حلی برای توسعه مناسبات خود با سایر کشور‌های مستقل هستند اولین اقدام شان باید دست برداشتن از دشمنی و دروغ پراکنی باشد آنها در حال حاضر توطئه‌های زیادی را در منطقه دنبال می‌کنند و به قول خودشان فشار حداکثری به ما وارد می‌کنند و جالب اینجاست که در کنار این فشار‌ها ادعای مذاکره نیز دارند.

وی با اشاره به بخش مهمی از سخنان مقام معظم رهبری در درس خارج فقه روز سه شنبه گفت: معظم له در این سخنان اشاره کردند که آمریکایی‌ها فقط می‌خواهند نشان دهند که مذاکره نتیجه فشار خواهد بود بر این اساس این طور وانمود می‌کنند که فشار‌ها موثر بوده و ملت و مسئولان کشور تسلیم شدند. در این زمان است که خواسته‌های خود را به کشور تحمیل می‌کنند.

مهمان پرست با تاکید بر اینکه ما باید از وضعیت به وجود آمده حداکثر استفاده را داشته باشیم، گفت: ما باید در این شرایط تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم و الان که مقامات آمریکایی فشار‌ها و تهدیدات را افزایش می‌دهند ما به دنبال راه حلی باشیم تا نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.   مطابق فرمایش مقام معظم رهبری مشکلات کشور با تکیه بر جوانان و اصلاح ساختار اقتصادی -اداری حل خواهد شد   سخنگوی اسبق وزارت خارجه ادامه داد: کشور در مسائل اقتصادی نباید آنچنان بهانه‌ای به دست دشمن بدهد که با تحریم نفت بخواهند به کشور فشار وارد کنند و به اعتقاد من بخش عمده‌ای از مشکلاتی که در کشور وجود دارد همان طور که رهبری نیز تاکید کردند با تکیه به مردم، جوانان و اصلاح ساختار‌های اداری و اقتصادی قابل رفع است.     وی با بیان اینکه جوانان ما نشان دادند موقعیی که  تصمیم بگیرند در موضوعات مختلف از توانمندی و استعداد خود استفاده می‌کنند می‌توانند منشا تحولات بزرگ باشند گفت: ما توانایی این را داریم که همان طور که در حوزه دفاعی تکیه بر جوانان و دانش بومی ما را به نقطه‌ای رساند که با اقتدار از امنیت کشورمان دفاع کنیم حتما موضوعات اقتصادی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود، به شرطی که راه را برای مردم و بخش خصوصی باز و از آن‌ها حمایت کنیم.
مهمانپرست ادامه داد: در این مسیر باید فرمایشات مقام معظم رهبری را با دقت اجرا کنیم مسئولین باید تمام نکاتی که معظم له در زمینه اصل ۴۴ قانون اساسی، فعالیت بخش‌های خصوصی، توجه به تولید داخل و رونق تولید و صادرات و سرمایه گذاری داخلی بیان کرده اند را به درستی عملیاتی کنند و تحولی در بخش اقتصادی و اداری کشور ایجاد کنند آن زمان از موضع قدرت می‌توانیم طرف مذاکره کننده را بررسی و ارزیابی کنیم و نگران آن نباشیم که مقامات آمریکایی می‌خواهند تهدیداتی را علیه کشور اعمال کنند.    آمریکا با ترفند حل مشکلات با مذاکره، به‌دنبال ایجاد تفرقه  میان مردم و دولت است/ تفرقه افکنی شاه کلید پیش برد اهداف آنهاست 
سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه یکی از ترفند‌های مقامات آمریکایی ایجاد تفرقه و اختلاف است خاطر نشان کرد: زمانی که آن‌ها بحث مذاکره را مطرح و اعلام می‌کنند قادر خواهیم بود مشکلات ایران را پس از مذاکره یک شبه حل کنیم و به دنبال رفاه مردم ایران هستیم تنها دروغ‌های بزرگ و نمایانی می‌گویند که به واسطه آن‌ها به ایجاد اختلاف دامن بزنند.
سفیر پیشین کشورمان در لهستان و لیتوانی تصریح کرد: براین اساس ممکن است برخی از مردم به ذهن شان برسد که اگر مذاکره را بپذیریم مشکلات کشور حل خواهد شد. خیلی‌ها هم فکر می‌کنند چنین چیزی نیست و این تصور اشتباه است و همین مسئله به سادگی می‌تواند بین مردم و یا بین مسئولین اختلاف ایجاد کند.
وی در پایان تصریح کرد: ما همان طور که همیشه مقام معظم رهبری فرموده اند باید انسجام، یکپارچگی و دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و روش‌هایی که دشمن برای تفرقه از آن استفاده می‌کند را بشناسیم من فکر می‌کنم اقتدار کشور در سایه وحدت، فرماندهی، انسجام ملی و هم چنین در سایه تکیه بر جوانان و خلاقیت آن‌ها و تقویت بنیه‌های کشور تامین می‌شود و توطئه‌های دشمن نیز خنثی خواهد شد.                      

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلیدواژه: مذاکره با امریکا مقام معظم رهبری

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت snn.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری دانشجو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۱۴۸۲۳۲ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عکس| جنجال دوچرخه‌سواری دختر بدون حجاب در نجف‌آباد/ اعتراض امام جمعه و تظاهرات مخالفان

پناهیان، جنجال به پا کرد /اطمینان دارم شاهد دستگیری های گسترده در ادارات دولتی خواهیم بود/خدا برخی مسئولان را نابود کند

واکنش قالیباف به گرانی‌ها و پایان تحریم تسلیحاتی: دلار و تورم زندگی مردم را سخت کرده/ باید در قبال فشارهای آمریکا، اسلحه بخریم

واکنش‌ها به درخواست اعدام روحانی؛ صلح بهتر است، چرا برآشفتید؟! مذاکره را به رفراندوم بگذارید

سه خبر از یزد و ابرکوه

خبر بعدی:

حماس: اسراییل به دنبال مانع تراشی در روند آشتی ملی فلسطینی هاست

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، جنبش حماس روز چهارشنبه رژیم صهیونیستی را به تلاش برای مانع تراشی در روند آشتی ملی فلسطینی‌ها متهم کرد.

بر این اساس، عبد اللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی در صدور حکم بازداشت اداری (بازداشت بدون تفهیم اتهام و محاکمه) شش ماهه برای شیخ حسن یوسف از رهبران جنبش حماس را تلاش مذبوحانه تل آویو برای جلوگیری از پیشبرد روند آشتی ملی میان فلسطینی‌ها خواند.

القانوع گفت: صدور حکم بازداشت اداری برای حسن یوسف از رهبران جنبش حماس تلاش مذبوحانه رژیم صهیونیستی برای مانع تراشی در روند آشتی ملی فلسطین و نیز تلاش برای متوقف کردن هرگونه تلاش برای به نتیجه رسیدن آشتی ملی و تحقق وحدت و یکپارچگی ملی در اراضی فلسطین است.

طی هفته‌های اخیر صحنه داخلی فلسطین شاهد همسویی و همگرایی میان دو جنبش حماس و فتح بوده است که این نزدیکی پس از چند دور دیدار و گفتگو میان رهبران دو جنبش در ترکیه، قطر، لبنان و در راستای تلاش برای موفقیت مصالحه داخلی و برگزاری انتخابات عمومی در فلسطین حاصل شد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • گسترش قانون منع رفت و آمد در ۲۰ استان فرانسه
 • از پوسترچسبانی برای روحانی تا دعوت کارگران به شورش/ محجوب: تحمل در روال ما نیست؛ فقط واکنش حداکثری!
 • تقدیر از خدمات انقلاب اسلامی به مناطق اهل سنت نشین/برجسته کردن اختلاف میان شیعه و سنی چالش آفرین است
 • تأکید بر تعامل حداکثری پلیس‌های تخصصی ناجا با اصحاب رسانه استان
 • ادعای انتخاباتی واشنگتن علیه تهران| سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در ایران احضار شد
 • تعطیلی روزانه 50 واحد صنفی متخلف در استان یزد/ استفاده از امکانات حداکثری برای درمان بیماران کرونایی
 • تکرار ادعای واشنگتن درباره دخالت ایران در انتخابات آمریکا
 • ادعای محمد نادری در مذاکره با پرسپولیسی‌ها؛ از استقلال پیشنهاد ۷ میلیارد تومانی دارم!
 • کتاب ملودی به نام صلح با مشارکت حداکثری بین المللی به چاپ رسید
 • تنها راه نجات امت اسلامی از مشکلات، وحدت میان مسلمین است
 • نادری دنبال پرداخت ۱۵۰ هزار دلاری استقلال و پرسپولیس برای قرارداد
 • آخرین ترفند ترامپ برای ماندن در کاخ سفید
 • ترفند‌ها و روش‌های شیطانی از منظر قـرآن
 • آقایان خود را سوپر انقلابی تلقی می‌کنند/ تخریب دولت به معنی جهت‌گیری علیه انقلاب است/ مقام معظم رهبری از وضعیت پیش آمده خرسند نیستند
 • ترفند‌های شیطانی از منظر قـرآن
 • پایان خوش خیالی «ایدن خوب - ترامپ بد»
 • استکبار جهانی با همراهی انگلیس به دنبال ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی هستند
 • نظری: دستوری از بالا برای مذاکره نکردن با قلعه‌نویی نداشتیم/برخی قراردادها تعجب بازیکن‌ها را به دنبال داشت
 • روایت مردم از شهید امر به معروف و نهی از منکر در تهرانپارس / صحبت‌های کارشناس بی بی سی درباره بی فایده بودن فشار حداکثری ترامپ علیه ایران / وقوع زلزله حین مصاحبه نخست وزیر ایسلند + فیلم