مشاهده اخبار داغ روز

سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه یکی از ترفند‌های مقامات آمریکایی ایجاد تفرقه و اختلاف است خاطر نشان کرد: زمانی که آن‌ها بحث مذاکره را مطرح و اعلام می‌کنند قادر خواهیم بود مشکلات ایران را پس از مذاکره یک شبه حل کنیم و به دنبال رفاه مردم ایران هستیم تنها دروغ‌های بزرگ و نمایانی می‌گویند که به واسطه آن‌ها به ایجاد اختلاف دامن بزنند.

رامین مهمان پرست، سخنگوی اسبق وزارت خارجه و سفیر پیشین کشورمان در لهستان و لیتوانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص بیانات صبح دیروز مقام معظم رهبری در درس خارج فقه مبنی بر اینکه مذاکره با آمریکا در هیچ سطحی و در هیچ مکانی صورت نمی‌گیرد، گفت: همان طور که بار‌ها مقام معظم رهبری فرمودند: مذاکره با آمریکا آن هم با کسانی که هیچ گاه در رویکردشان صداقت و حسن نیت مشاهده نشده است و برخلاف ادعایی که عنوان می‌کنند در طول چهل سال اخیر تمام فعالیت آن‌ها علیه ملت و منافع ملی بوده است، جایگاهی ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا در تاریخ معاصر عملکرد خوبی نداشته و سابقه ذهنی مردم ما هم نسبت به آن‌ها منفی و تاریک است، گفت:آمریکائی ها به ویژه در دوران اخیر  فشار‌های غیرقانونی، غیرانسانی و غیرعقلانی علیه کشورمان اعمال کردند وبه دنبال آن بودند که در افکار عمومی ما را متهم به این کنند که دنبال سلاح کشتار جمعی و دسترسی به سلاح هسته‌ای هستیم و در این راستا به منابع جعلی استناد می‌کردند و مبنای اطلاعات آن‌ها منافقین بودند که اساسا دیدگاه‌های مشخصی دارند.

مهمان پرست تصریح کرد: بر همین اساس مسئولان کشورمان به منظور روشن شدن افکار عمومی مردم دنیا در خصوص بحث هسته‌ای مذاکراتی را شروع کردند که نمایندگان دولت آمریکا نیز در آن حضور داشتند و به این ترتیب بهانه از همه گرفته شد.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه در مذاکرات ذکر شده عملکرد شفاف جمهوری اسلامی مشخص و واضح شد، گفت: در این مذاکرات نشان داده شد که جمهوری اسلامی به دنبال فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای است و آن را برای پیشرفت کشور خود ضروری می‌داند. در همین راستا جمهوری اسلامی نظارت آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای را نیز پذیرفت و حتی برای نشان دادن حسن نیت خود قبول کردیم که بخشی از محدودیت‌ها را در فعالیت‌های هسته‌ای خود داشته باشیم تا آن‌ها به قول خودشان راستی آزمایی که به دنبال آن بودند را، به نتیجه برسانند.
باوجود همه تعهدات جمهوری اسلامی،آمریکا ثابت کرد غیرقابل اعتماد ترین دولت دنیا است
وی ادامه داد: علی رغم همه تعهداتی که جمهوری اسلامی به خوبی انجام داد، آمریکایی‌ها نشان دادند غیر قابل اعتمادترین دولت‌ها در دنیا هستند و به حرف و امضا و قول آن‌ها نمی‌توان اعتماد کرد، چون زمانی که پای منافع شان به میان بیاید به سادگی معاهدات را زیر پا قرار می‌دهند و زیر قول شان می‌دهند و بر همین اساس هر جا احساس کنند با توسل به زور می‌توانند منافع کشور‌ها را قربانی کنند و برای خود منفعتی کسب کنند از این کار دریغ نمی‌کنند.   آمریکا از القای حل مشکلات در سایه مذاکره هدفی جز فریبکاری ندارد

مهمان پرست تذکرات مقام معظم رهبری در ایجاد هشدار نسبت به رویکرد آمریکا را بسیار سازنده و مثل همیشه روشن کننده افکار عمومی دانست و یادآور شد: شاید در ذهن برخی از مردم این تصور به وجود آمده باشد که ممکن است آمریکایی‌ها این بار بخواهند با صداقت پای میز مذاکره بیایند و ممکن است در این مذاکره گشایشی ایجاد شده و مشکلات کشور حل شود این‌ تلقین ها واقعا فریبی بیش نیست.
ایالات متحده در کنار فشار حداکثری، ادعای مذاکره دارد
سخنگوی اسبق وزارت خارجه تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها دنبال پیدا کردن راه حلی برای توسعه مناسبات خود با سایر کشور‌های مستقل هستند اولین اقدام شان باید دست برداشتن از دشمنی و دروغ پراکنی باشد آنها در حال حاضر توطئه‌های زیادی را در منطقه دنبال می‌کنند و به قول خودشان فشار حداکثری به ما وارد می‌کنند و جالب اینجاست که در کنار این فشار‌ها ادعای مذاکره نیز دارند.

وی با اشاره به بخش مهمی از سخنان مقام معظم رهبری در درس خارج فقه روز سه شنبه گفت: معظم له در این سخنان اشاره کردند که آمریکایی‌ها فقط می‌خواهند نشان دهند که مذاکره نتیجه فشار خواهد بود بر این اساس این طور وانمود می‌کنند که فشار‌ها موثر بوده و ملت و مسئولان کشور تسلیم شدند. در این زمان است که خواسته‌های خود را به کشور تحمیل می‌کنند.

مهمان پرست با تاکید بر اینکه ما باید از وضعیت به وجود آمده حداکثر استفاده را داشته باشیم، گفت: ما باید در این شرایط تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم و الان که مقامات آمریکایی فشار‌ها و تهدیدات را افزایش می‌دهند ما به دنبال راه حلی باشیم تا نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.   مطابق فرمایش مقام معظم رهبری مشکلات کشور با تکیه بر جوانان و اصلاح ساختار اقتصادی -اداری حل خواهد شد   سخنگوی اسبق وزارت خارجه ادامه داد: کشور در مسائل اقتصادی نباید آنچنان بهانه‌ای به دست دشمن بدهد که با تحریم نفت بخواهند به کشور فشار وارد کنند و به اعتقاد من بخش عمده‌ای از مشکلاتی که در کشور وجود دارد همان طور که رهبری نیز تاکید کردند با تکیه به مردم، جوانان و اصلاح ساختار‌های اداری و اقتصادی قابل رفع است.     وی با بیان اینکه جوانان ما نشان دادند موقعیی که  تصمیم بگیرند در موضوعات مختلف از توانمندی و استعداد خود استفاده می‌کنند می‌توانند منشا تحولات بزرگ باشند گفت: ما توانایی این را داریم که همان طور که در حوزه دفاعی تکیه بر جوانان و دانش بومی ما را به نقطه‌ای رساند که با اقتدار از امنیت کشورمان دفاع کنیم حتما موضوعات اقتصادی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود، به شرطی که راه را برای مردم و بخش خصوصی باز و از آن‌ها حمایت کنیم.
مهمانپرست ادامه داد: در این مسیر باید فرمایشات مقام معظم رهبری را با دقت اجرا کنیم مسئولین باید تمام نکاتی که معظم له در زمینه اصل ۴۴ قانون اساسی، فعالیت بخش‌های خصوصی، توجه به تولید داخل و رونق تولید و صادرات و سرمایه گذاری داخلی بیان کرده اند را به درستی عملیاتی کنند و تحولی در بخش اقتصادی و اداری کشور ایجاد کنند آن زمان از موضع قدرت می‌توانیم طرف مذاکره کننده را بررسی و ارزیابی کنیم و نگران آن نباشیم که مقامات آمریکایی می‌خواهند تهدیداتی را علیه کشور اعمال کنند.    آمریکا با ترفند حل مشکلات با مذاکره، به‌دنبال ایجاد تفرقه  میان مردم و دولت است/ تفرقه افکنی شاه کلید پیش برد اهداف آنهاست 
سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه یکی از ترفند‌های مقامات آمریکایی ایجاد تفرقه و اختلاف است خاطر نشان کرد: زمانی که آن‌ها بحث مذاکره را مطرح و اعلام می‌کنند قادر خواهیم بود مشکلات ایران را پس از مذاکره یک شبه حل کنیم و به دنبال رفاه مردم ایران هستیم تنها دروغ‌های بزرگ و نمایانی می‌گویند که به واسطه آن‌ها به ایجاد اختلاف دامن بزنند.
سفیر پیشین کشورمان در لهستان و لیتوانی تصریح کرد: براین اساس ممکن است برخی از مردم به ذهن شان برسد که اگر مذاکره را بپذیریم مشکلات کشور حل خواهد شد. خیلی‌ها هم فکر می‌کنند چنین چیزی نیست و این تصور اشتباه است و همین مسئله به سادگی می‌تواند بین مردم و یا بین مسئولین اختلاف ایجاد کند.
وی در پایان تصریح کرد: ما همان طور که همیشه مقام معظم رهبری فرموده اند باید انسجام، یکپارچگی و دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و روش‌هایی که دشمن برای تفرقه از آن استفاده می‌کند را بشناسیم من فکر می‌کنم اقتدار کشور در سایه وحدت، فرماندهی، انسجام ملی و هم چنین در سایه تکیه بر جوانان و خلاقیت آن‌ها و تقویت بنیه‌های کشور تامین می‌شود و توطئه‌های دشمن نیز خنثی خواهد شد.                      

منبع: خبرگزاری دانشجو

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۱۴۸۲۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
مطالب پیشنهادی:

عکس| واکنش مهناز افشار به جنگ ترکیه علیه کردها

دختر ستایش در ماشین لوکسش / عکس

دستبند پلیس بر دستان زن سارق تلفن همراه درشلمچه

کلیدواژه: مذاکره با امریکا مقام معظم رهبری

خبر بعدی:

وظیفه و رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و‌ نظام است/تقدیر از خانواده های معظم شهدا

رئیس جمهور همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور در منزل شهیدان علیرضا و محمدرضا بقائی، در فضایی صمیمی با پدر و مادر معظم این شهیدان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در این دیدار صمیمی با بیان اینکه خانواده معظم شهدا، کار بزرگی کرده و به گردن همه ما حق دارند، گفت: امروز سعادت نداشتیم به زیارت امام حسین(ع) مشرف شویم، اما به زیارت شما آمده ایم که فرزندانتان راه امام حسین(ع) را رفته اند.
رئیس جمهور با بیان اینکه همه افتخار ما ابا عبدالله الحسین(ع) است، گفت: وظیفه و رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و‌ نظام است.
روحانی تأکید کرد: شهدا با ایمان راسخ خود در راه عقیده برای خدا رفتند و به بالاترین مقام رسیدند، آنان زنده اند و در پیشگاه خداوند روزی می خورند.
رئیس جمهور با بیان اینکه خانواده های معظم شهدا که چنین فرزندانی تربیت کرده و در راه خدا تقدیم کردند، مقام بسیار بالایی دارند، گفت: ان شاء الله بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
در این دیدار صمیمی پدر و مادر معظم شهیدان بقائی به ذکر خاطراتی از فرزندان شهید خود پرداختند.
شهید علیرضا بقائی در سال ۶۲ در عملیات خیبر و شهید محمد رضا بقائی در سال ۶۴ در هورالعظیم به فیض شهادت نائل شدند.
در این دیدار که حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم حضور داشت، رئیس جمهور با تقدیم لوح تقدیر از ایثار و فداکاری شهیدان تجلیل کرد.

دیگر خبرها

 • رئیس جمهور:در شرایط فعلی راهی جز ایستادگی و مقاومت در برابر فشار و توطئه دشمنان نداریم
 • ۱۲ ترفند عجیب شعبده بازی با خودکار +فیلم
 • مقام معظم رهبری: ثبات قدم در مسیر حق به اصلاح کشور و دنیا می‌انجامد
 • ترفند برای کاهش میزان التهاب
 • برایان هوک: راهبرد ما در قبال ایران تغییر نکرده؛ «فشار حداکثری» تشدید می‌شود
 • حرفهای جدید هوک از راهبرد فشار حداکثری علیه ایران
 • هوک: راهبرد فشار حداکثری علیه ایران تغییر نکرده است
 • برایان هوک: راهبرد ما در مورد ایران همان است
 • دوقطبی شدن و تفرقه ضربه بزرگی به اسلام و انقلاب میزند
 • دولت مشکلات مردم را حل کند/ مذاکره با آمریکا دیوانگی است
 • اربعین حسینی نمادی از اتحاد جهان اسلام در برابر جریان تفرقه است
 • اتحاد مانع از فتنه و فساد در ممالک اسلامی می‌شود
 • ماموستا راستی: ناآرامی‌های اخیر عراق برای کمرنگ‌کردن حرکت عظیم اربعین ترفند دشمنان بود
 • دولت، حل مشکلات اقتصادی را پیگیری کند
 • پیاده‌روی اربعین تفرقه‌افکنی دشمنان را خنثی کرده است
 • همایش بین‌المللی اربعین، توطئه تفرقه‌افکن دشمن را خنثی می‌کند
 • توطئه ایجاد تفرقه بین ایران و عراق ناکام ماند
 • شرایط برای مذاکره میان ایران و عربستان وجود دارد/ سعودی‌ها از سیاست‌های سینوسی خود دست بردارند
 • درباره جمهوریت به اندازه کافی کار نکرده‌ایم