مشاهده اخبار داغ روز

فرمانده سپاه امام حسین (ع) در دوران دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس فداکاری و جان نثاری برای یک امانت الهی به نام انقلاب اسلامی است و ملت ایران با صبر و مقاومت خود این ایثار را زبانزد خاص و عام در سطح داخلی، منطقه و جهان کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان دوران دفاع مقدس یکی از درخشان ترین دوران های انقلاب اسلامی است که طی آن ملت ایران با ایثار و مقاومت هوشمندانه خود ثابت کردند که انقلابی را که با زحمت به ثمر نشاندند را به کسی واگذار نمی کنند و در این راه تمام هستی خود را که با ارزش ترین آن ها جان و فرزندان شان بود در طبق اخلاص گذاشته و گوش به فرمان ولی و مقتدای خود در راه حفظ دفاع از وطن و ناموس، پا به میدان مبارزه با استکبار گذاشتند.

دوران دفاع مقدس به راستی سراسر درس و از خودگذشتگی است، درس هایی که نسل سوم و چهارم انقلاب و یا حتی کسانی که آن دوران را تجربه کردند و امروز تحت تاثیر تبلیغات دشمن غبار فراموشی بر دل های آن ها نشسته است را می تواند بیدار کند که برای رسیدن به این انقلاب و حفظ ارزش های آن چه انسان های بزرگی رفتند تا ما بمانیم و میراثی بزرگ که امانت داری می خواهد از جنس همین انقلاب.

در همین راستا با یکی از نمایندگان مجلس که در دوران دفاع مقدس یکی از فرماندهان این جنگ بوده است گفت و گویی داشته ایم که در ادامه به آن اشاره می شود.

احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان با بیان اینکه درس های ناگفته زیادی از هشت سال دفاع مقدس وجود دارد که باید برای جامعه بیان شود، اظهار کرد: دوران دفاع مقدس فداکاری و جان نثاری برای یک امانت الهی به نام انقلاب اسلامی است و این ایثار زبانزد خاص و عام در سطح داخلی، منطقه و جهان است.

ولایت پذیری بر مبنای اطاعت تشکیلاتی در جبهه‌ها موج می‌زد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه به بیان درس های دفاع مقدس پرداخت و عنوان کرد: اولین درس، ولایت پذیری بر مبنای اطاعت تشکیلاتی است که عمق این اطاعت، اطاعت اعتقادی بر مبنای ایمان، تقوا و مسائل معنوی شکل گرفته است.

سالک کاشانی افزود: رزمندگان در دوران دفاع مقدس بر اساس اعتقاداتشان به میدان آمدند، سرمایه گذاری و جان فشانی کردند و در راه پیشرفت انقلاب اسلامی قطعه قطعه شدند.

وی با اشاره به نمونه ای از اطاعت پذیری تشکیلاتی رزمندگان در دوران دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: در ماجرای حصر آبادان بسیاری از رزمندگانی که با ما در جبهه بودند با اینکه امام (ره) را ندیده بودند فرمان ایشان را اطاعت کردند و برای آزادسازی آبادان به میدان آمدند و موفق شدند حصر را بشکنند.

مدیریت میدان جنگ توسط نوجوانان خلاق چشم جهانیان را خیره کرد

فرمانده سپاه امام حسین(ع) در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: رزمندگان، شهدا، ایثارگران و جانبازان ما، خالق ارزش های برادری، صفا، صمیمت و اخلاص که مجموعه ارزش های انسانی و الهی است بوده و هستند لذا دفاع از ارزش های الهی و انسانی درس دیگری است که باید از دوران دفاع مقدس گرفت.

سالک کاشانی بیان کرد: جوان هایی که وارد صحنه دفاع مقدس شدند با اینکه سنی نداشتند ولی میدان دار میدان جنگ بودند و با ابتکار و خلاقیت خود چشم دنیایی که دوره کلاسیک مدیریت آموزشی برگزار می کرد را خیره کردند.

وی مدیریت میدان جنگ، آموزش های نظامی و تسلط بر دشمن را درس دیگر دوران دفاع مقدس برشمرد و خاطر نشان کرد: در زمان فرماندهی من در سپاه اصفهان، شهید حسین خرازی مدیراسلحه خانه بود ولی به یکباره این نوجوان با مدیریت و ابتکاری که داشت فرمانده لشکر امام حسین(ع) می شود و این همه ایثارگری، مدیریت و طراحی نقشه جنگ توسط یک نوجوان همگان را دچار بهت کرد که البته از این نوجوانان در جبهه های دوران دفاع مقدس زیاد بود.

دشمن شناسی رزمندگان مستکبران را به زانو درآورد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دشمن شناسی را یکی از مهم ترین درس های دوران دفاع هشت ساله جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: امام (ره) دو سیاست کلی را مطرح کردند که ” هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید” و “اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود” و این یعنی قله بلند سلطه جهانی را به جامعه جوان و انقلابی ما در دفاع مقدس مشخص کردند.

سالک کاشانی اظهار کرد: بنابراین وقتی هدف گذاری روی آمریکا و اسرائیل باشد مزدوران آن ها پله های پایین هستند که به راحتی می توان با آن ها برخورد کرد.

وی ادامه داد: صدام مزدور و دست پرورده سازمان سیای آمریکا بود این عنصر در مقابل ملت ایران ایستاد ولی چون هدف گذاری و دشمن شناسی جوانان ما سران سلطه بود به راحتی می توانستند صدام و عوامل آن ها را تحت تاثیر برخورد با استکبار قرار دهند.

فرمانده سپاه امام حسین (ع) در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: بنابراین شناخت رزمندگان قابل توجه است چرا که آن ها فقط صدام را ندیدند بلکه ۲۸ کشوری که صدام را حمایت می کردند از کشورهای عربی گرفته تا اروپا، شوروی سابق و آمریکا را هدف خود قرار داده و در مقابل آن ها ایستادند و پیروزی از آنِ جمهوری اسلامی ایران شد.

سالک کاشانی استقامت، صبر و شکیبایی را از دیگر درس های دفاع مقدس برشمرد و بیان کرد: در سراسر جبهه مقاومت و استقامت موج می زد و رزمندگان ما به بمباران دشمن لبخند می زدند و ذره ای هراس به دل خود راه نمی دادند.

صبر و مقاومت رزمندگان در مقابل دشمن

وی یادآور شد: وقتی برای رزمندگانی که در حال شهادت بودند آب می بردند با از خودگذشتگی آب را به رزمنده دیگری می بخشید و این‌ ماجرا تا آخر صف ادامه داشت و همه با لبان تشنه شهید می شدند و این روحیه که دیگران به من برتری دارند و باید به آن ها برسد عمق تقوا و ایثار یک رزمنده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس متذکر شد: صبر و مقاومت یک نکته کلیدی است که عامل پیروزی ایران در ۸ سال دفاع مقدس بود و امروز مقام معظم رهبری نیز در مقابله با ترامپ به آن تاکید دارند و می گویند “نه جنگ نه مذاکره فقط مقاومت”.

سالک کاشانی افزود: امروز مقاومتی که از حزب الله، یمن و حشد الشعبی و … می بینیم آثار وجودی همین قدرت است که باید در مقابل استکبار ایستاد.

وی خاطر نشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب ما با شاه می جنگیدیم و زندان های شاه پر شده بود و امروز مردم ایران با سران سلطه جهان می جنگند و به این نکته باید توجه کرد.

در دفاع مقدس مردم جبهه‌ها را اداره و مدیریت می کردند

وی گفت: در دفاع مقدس مردم جبهه ها را اداره و مدیریت می کردند؛ از توزیع غذا و میوه گرفته تا تامین نیروی انسانی جبهه ها به عهده مردم بود لذا با مردم داری و مخاطب شناسی که امام (ره) داشتند مردم را در پشتیبانی از جبهه های جنگ دخیل کرد.

فرمانده سپاه امام حسین (ع) در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: معنویتی که در دفاع مقدس حاکم بود درس دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، کلاس های قرآن، بحث های معنوی و حضور روحانیت در جبهه ها موج می زد و شهید آیت الله صدوقی، آیت الله مشکینی و بسیاری از بزرگان روحانیت لباس رزم‌پوشیدند و در کنار مردم در جبهه های جنگ حاضر شدند.

حضور روحانیت نقش کلیدی در حمایت معنوی دفاع مقدس داشت

سالک‌کاشانی تاکید کرد: حضور روحانیت نقش اساسی در حمایت معنوی، روحانی و پشتیبانی در ارتباط با دفاع مقدس داشت و نباید از این مسئله غافل شد و حتی حضور مقام معظم رهبری در لباس رزمی در جبهه ها بسیار تاثیر گذار بود.

وی در پایان تصریح کرد: بنابراین مجموعه این عوامل استکبار را به زانو آورد و امروز انقلاب اسلامی ایران به واسطه حفظ همین ارزش ها، در اوج اقتدار و آمریکا در اوج التهاب است.

انتهای پیام/

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۲۰۵۵۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
مطالب پیشنهادی:

بازیگر سریال ستایش: دخترم کانادایی است!+عکس

نیوشا ضیغمی و همسر میلیاردرش+تصاویر

پست‌های غیراخلاقی بازیکن تراکتور و نفت آبادان دردرسر آفرید +عکس

خبر بعدی:

دیدار نماینده ولی فقیه در ارتش با مراجع تقلید قم/ محمدحسنی: بدون بیانیه گام دوم، هیچ‌کس نمی‌تواند راه خود را ادامه دهد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی و نماینده ولی فقیه در ارتش و معاونان این سازمان با حضور در دفتر آیت‌الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور با وی دیدار و گفت وگو کردند.

آیت‌الله اعرافی رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور در این دیدار ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و تسلیت اربعین حسینی گفت: اقدامات عقیدتی سیاسی کار بسیار مهم و استراتژیک است و اقدامات شما برکات زیادی را برای نیروهای مسلح، ارتش و نظام اسلامی فراهم آورده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بنا دارد فضایی نو و جدید را در جهان بگشاید، گفت: ما در طول چند قرن گذشته شاهد جهانی تحت سیطره گفتمان علمی، اقتصادی و فرهنگی غرب هستیم و آن زمانی که جهان دو قطبی بود، قطب شرق در کلان تحت تاثیر گفتمان غرب و تفکر معرفتی علمی انان قرار داشت که این سیطره بعد از رنسانس در غرب پدید آمد.

آیت الله اعرافی ادامه داد: در ذات این گفتمان علمی، اقتصادی و فرهنگی علی رغم داشتن دستاوردهای خوب برای بشر، سلطه جویی و ماده گرایی وجود دارد. انقلاب اسلامی که یک جهت گیری تمدنی است می خواهد یک معادلات کلان تمدنی بشر را تغییر دهد و این معادلات کلان عمدتا در ۵ محور وجود دارد و کشورها در سیطره این محورها قرار دارند.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: رسالت انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب تغییر این محورهای « فرهنگی و معرفتی»، «اقتصادی»، «علمی و فناوری»، «سیاسی» و «نظامی و امنیتی» است، این محورها در قلمرو یک معادله معرفتی و فرهنگی است که از دوره رنسانس شروع شد و یک موج جدیدی از تفکر ماده گرایی، حس گرایی و لیبرالیستی در ابعاد مختلف ایجاد شد که کل بشر را با یک منطق مادی تفسیر کرد و فرهنگ بشر را بر اساس آن سامان داد.

وی با بیان اینکه این گفتمان و معادلات معرفتی فرهنگی، ابعاد مختلف فسلفی و معرفتی دارد که شاخ و برگ پیدا کرده و در همه ساحت های زندگی بشر سایه افکنده است، گفت:  این معادله از حس گرایی  و معرفت شناسی شروع می شود و تا انسان محوری و لیبرالیستی و ازادی پیش می‌رود.

آیت‌الله اعرافی تاکید کرد: معادلات علمی و فناوری در چند قرن گذشته بر اساس گفتمان و عنصر اول  شکل گرفت و ما شاهد مجموعه از علوم، دانش ها و فناوری ها هستیم که بر همان بنیاد فکری نخست استوار است. در علوم ریاضی و طبیعی به شکلی و در علوم انسانی به شکل دیگری. منظومه علمی و فناوری که در غرب تولید شد مبتنی بر نگاه فلسفی حس گرایی و دنیا گرایی است.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور ادامه داد: ما در علوم انسانی و اجتماعی شاهد این هستیم که نظرییات موجود در غرب بر رویکرد فلسفه مادی است و حرکت هایی هم که در حوزه و دانشگاه در این ۴۰ سال برای اصلاح و ارتقا صورت گرفته هنوز کم است.

وی با بیان اینکه اقتصاد بوجود آمده توسط غربی‌ها بر مبانی و اهداف دنیا گرایانه استوار شد، گفت: نتیجه این معادله اقتصاد سرمایه‌داری شده است که حاصل ان ضمن پیشرفت ها بیش از یک میلیارد جمعیت بشر گرسنه هستند.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: نتیجه معادلات سیاسی آنان شورای امنیت و حق وتو، اشغال ها، جنگ‌ها و ظلم‌هایی است که بر عالم بشر روا داشته شده است.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور ادامه داد: برنامه شکل گرفته برای بشر در حوزه نظامی و امنیتی نیز بر اساس یک رویکرد دنیاگرایانه، ماده پرستانه و دور از ارزش های قدسی و الهی شکل گرفته است.

وی افزود: آنچه که انقلاب اسلامی می خواهد پایه ریزی کند تغییر این ۵ معادله است که عالم با آن اداره می‌شود. تغییر این معادلات قدرت امروز نیازمند کارهای بزرگی است که انقلاب اسلامی دنبال آن است. اینکه آنها از ما می ترسند به دلیل این است که ما در این ۵ محور دارای فکر و اندیشه هستیم. انقلاب اسلامی پول و زور نمی‌خواهد چرا که اگر منطق خود را به درستی عرضه کند میلیون ها انسان فداکار برای آن ایستاده است. تغییر این معادلات روح بیانیه گام دوم و منظومه فکری امام و رهبری و انقلاب اسلامی است.

آیت الله اعرافی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک اندیشه تمدنی است یعنی ما دارای یک منظومه فکری و معرفتی هستیم که در همه قلمرو بشر حضور و معنا می‌دهد و می خواهد معادلات قدرت بشر در حوزه سخت و نرم را تغییر دهد و این حرکت البته با منطق عقلانیت و دست مایه فکری و علمی است.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه در بین این ۵ معادله، معادله نظامی و امنیتی نقش بسیار مهمی دارد، گفت: مهمترین مسئولیتی که دستگاه عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح با عناوین مختلف دنبال می کند این است که ما گفتمانی در نیروهای مسلح به وجود بیاوریم که جهت گیری تمدنی و تغییر سنجیده و عقلانی و منطقی معادله های قدرت دنیای امروز ما باشد و اینکه نیروی نظامی و ارتش سرافراز ما درک کند که قدرت او پایه ای برای این اقتدار، تولید یک قدرت جدید با تمدن و گفتمان جدید است.

وی افزود: نگاه ما در این امر، امت اسلامی است و ما برای ایران به عنوان یک هسته مرکزی و اثرگذار بسیار اهمیت قائل هستیم.

آیت‌الله اعرافی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما در جایگاه رفیعی قرار دارند، اذعان کرد: این جایگاه رفیع نیروهای نظامی اقتضا می‌کند که دائم تولید فکر کرده و روش های تربیتی و اخلاقی تغییر پیدا کند و بالنده شود. طبعا کار اعتقادی و تربیتی در نیروهای مسلح همان پیچدگی‌های قشرهای دیگر را دارد. به دلیل اینکه تربیت امروز با موانع و همجه‌های بی شماری مواجه است.

رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور، تاکید کرد که باید فلسفه وجودی نیروهای مسلح از منظر اسلام و اعتقادات بنیادی و پایه آن تولید و تبیین شود.

وی در پایان از آمادگی حوزه‌های علمیه سراسر کشور در زمینه پژوهش و تحقیق ناظر بر نیروهای مسلح، تربیت نیرو از روحانیت شایسته در قالب رشته های تخصصی، دوره های کاربردی و مهارتی برای روحانیون نیروهای مسلح و اعزام های تبلیغی و ارتقا تحصیلی با سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خبر داد.

بنابراین گزارش حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نیز در این دیدار گفت: عقیدتی سیاسی در ارتش به دلیل حرکت فرهنگی نظام‌مند و هوشمند از جایگاه بالایی در نگاه ارتش و مردم برخوردار است.

وی افزود: ما در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، ۱۶ طرح فرهنگی بنام طرح های فرهنگی مصباح برای مخاطبین متعدد تعریف کردیم که نقشه راه فرهنگی ارتش محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در ارتش همچنین از آیت الله اعرافی به دلیل مساعدت در زمینه ارتقای تحصیلی روحانیون شاغل تشکر و تصریح کرد: روحانیونی که بخاطر انقلاب و اقتضائات آن دل از درس و تحصیل در حوزه های علمیه کندند، کار جهادی انجام دادند و این همواره قابل تحسین، تجلیل و تکریم است.

آیت‌الله نوری همدانی: فتنه امروز اختلاف افکنی است

حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی و نماینده ولی فقیه در ارتش و جمعی از مسئولان این سازمان با حضور در بیت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی در این دیدار با بیان اینکه عزت و اقتدار با انقلاب اسلامی در ایران احیا شد، گفت: رکن اول عزت ایمان است. در دنیا ارتش زیاد است اما آنچه که ارتش جمهوری اسلامی ایران را با دیگر ارتش‌های دنیا متفاوت و متمایز کرده، معنویت، ایمان و مظهر دینی است.

وی افزود: یکی از امتیازات ارتش گام برداشتن در مسیر ایمان به خداوند است و به همین خاطر علو و عظمت را برای همیشه دارد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ارتش های دیگر کشورها اگر چه از لحاظ تجهیزات جنگی قوی هستند اما در دل‌ها جایی ندارند و کارهایشان از دل برنمی خیزد. کار ارتش جمهوری اسلامی ایران چون از دل بر می‌خیزد در دلها نیز جای می‌گیرد.

آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: لازم است هفته ای یکبار جلوه‌های معنوی ارتش در رسانه‌های جمعی و صدا و سیما انعکاس پیدا کرده و برای مردم بیان شود.

این مرجع تقلید ایمان، وحدت و اتحاد را از عوامل عزت آفرین عنوان و تصریح کرد: افزایش وحدت ما را قوی‌تر می‌کند و وحدت و اتحاد امروز در ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح به‌نحو مطلوب وجود دارد.

وی افزود: همانگونه که مرز زمینی، هوایی و دریایی وجود دارد مرز بالاتر دل ها است. روحانیت مرزبان دل ها هستند. دشمنان در آنسوی مرزها برای نفوذ در دل‌های مردم مدام نقشه های کینه توزانه علیه مردم می کشند اما روحانیت دل های مردم را از نفوذ دشمن حفظ می‌کند و  جلوی نفوذ دشمن را می گیرد.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی یادآور شد: در زمان جنگ وقتی طلاب در جبهه‌ها شرکت می‌کردند، امام (ره) پیغام دادند که آفرین بر طلبه‌هایی که دیوارهای فیضیه را پشت سر گذاشتند و به سوی جبهه ها شتافتند اینها کسانی هستند که رساله عملیه خود را با مرکب خون می نویسند. تعداد علما و طلابی که در جبهه جنگ به شهادت رسیدند بالاتر از دیگر اقشار است.

این مرجع تقلید با تحسین توجه به مردم از سوی ارتش و دیگر نیروهای مسلح اضافه کرد: معجزه انقلاب اسلامی تحولی بود که در بستر توجه به مردم ایجاد شد. در قبل از انقلاب مردم در حاشیه بودند و قدرتی نداشتند.

وی با بیان اینکه در آخرالزمان فتنه‌هایی برپا خواهد شد، تصریح کرد: فتنه امروز اختلاف افکنی است. علما باید فتنه های آخرالزمان را برای مردم بیان کنند. این اختلافات امروز برای این است که حق و باطل را با هم مخلوط می‌کنند و فتنه ایجاد می‌کنند. نیازمند یک فرهنگ بالا هستیم تا این فتنه ها را از هم تفکیک کند چرا که دشمنان هر روز فتنه به پا می‌کنند. این شما هستید که از نفوذ دشمن در حوزه زندگی مردم جلوگیری می‌کنید.

آیت الله العظمی نوری همدانی به نقش و رشادت‌های ارتش در ۸ سال دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: فضیلت کار ارتش و نیروهای مسلح که خود را برای دفاع از انقلاب و نظام آماده کرده‌اند از دیگر افراد جامعه که این‌گونه نیستند یک میلیون بار بالاتر هستند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه ارتش جمهوری اسلامی قدرتمند، قوی، بیدار و شجاع است، گفت: انشاالله روز به روز بر قدرت و عزت ارتش و نیروهای مسلح ما افزوده شود چرا که سبب عزت و قدرت اسلام می‌شود.

وی بر ضرورت دشمن شناسی تاکید و تصریح کرد: اسلام ارزش‌های بسیاری دارد که دشمن شناسی جزء ارزش‌های محوری است. دشمنان اسلام با قدرت علمی تجهیزات خود را قوی تر می‌کنند از آن سو محرومین و مستضعفان جهان نیز بیدار شدند و تجهیزات خود، وحدت و عهد و پیمان خود را قوی تر می کنند.

این مرجع تقلید افزود: معتقدم امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) طوری مهندسی کردند که حضرت زینب در سوریه و امام حسین در عراق زمینه پیدایش مجاهدان و مدافعان فراوان ارزش‌های اسلامی فراهم شود و در حقیقت یک مکتبی بزرگی از این دو بردار و خواهر به یادگار مانده است.

آیت الله العظمی نوری همدانی خاطرنشان کرد: امروز حضور مدافعان حرم در سوریه و زائران ۲۰ میلیونی اربعین حسینی در کربلای معلی به معنی این است که روز به روز بر جبهه مدافعان حرم افزوده می شود و این مکتب برای کوبیدن استکبار تا ظهور امام عصر (عج) ادامه خواهد داشت.

این مرجع تقلید همچنین به تحرکات دشمنان اسلام در منطقه اشاره و اظهار کرد: مسجد الاقصی متعلق به همه مسلمانان است. آنها به چه حقی اراضی جولان را از سوریه می‌گیرند و به صهیونیست ها می‌دهند؟ ما وظیفه داریم این مسائل را به ملت مسلمان بگوییم و انها را بیدار کنیم و جبهه خود را تقویت کنیم.

بنابراین گزارش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدنی سیاسی ارتش نیز در این دیدار گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران برخوردار از ارتشی معنوی، مردمی، شجاع، شهادت طلب، انقلابی، ولایی و معتقد به مرجعیت شیعه و ارزش های اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه شهادت طلبی در ارتش در نقطه اوج خود قرار دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران زمانی که تهدیدات آمریکا در منطقه تشدید یافت با روحیه شهادت طلبی برای انجام هر مأموریتی در هر نقطه‌ی دور و نزدیک اعلام آمادگی کردند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه امروز ارتش مملو از زهیرها، بریرها، ابوالفضل‌ها و علی اکبرها است، افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز برای جان نثاری در راه مولا و رهبرشان آماده است و این ارتش را در حوزه رزم‌آوری می‌توان با رزمندگان صدر اسلام مقایسه کرد.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به اجرای طرح های فرهنگی مصباح در ارتش و تربیت بیش از ۱۲ هزار حافظ قرآن کریم در این مجموعه خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی با همه ساز و برگ خود امروز مطیع اوامر فرماندهی معظم کل قوا، در خدمت انقلاب، اسلام، اهل بیت(ع) و مراجع گرانقدر است.

وی با اشاره به حضور عاشقانه و وصف ناشدنی کارکنان پایور و وظیفه و خانواده های کارکنان در همایش باشکوه اربعین حسینی اضافه کرد: علاوه بر این حضور باشکوه که نشان‌دهنده عشق به اهل بیت و ائمه اطهار علیهم السلام است، مجموعه نیروهای ارتش با دایر کردن موکب‌های متعدد در مرزهای غرب و جنوب غرب کشور روزانه بیش از ۲۰ هزار زائر کربلا و اربعین پذیرایی می‌کنند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی: در ابتدای انقلاب اسلامی جزو مدافعین حفظ ارتش بودم

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و جمعی از  معاونان و مسئولان این سازمان به مناسبت سالروز تأسیس این سازمان روز یکشنبه (۲۱مهر) با آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت الله صافی گلپایگانی در این دیدار گفت: من در ابتدای انقلاب اسلامی جزو مدافعین حفظ ارتش بودم و اعتقاد داشتم وجود ارتش برای دفاع از کشور و نظام امری واجب و ضروری است و امروز خوشحالم که از ارتشی مقتدر برخورداریم.

این مرجع تقلید با اشاره به برنامه‌های فرهنگی به ویژه تربیت بیش از ۱۲ هزار حافظ قرآن کریم و ارتقای بصیرت سیاسی و معنوی در ارتش، تصریح کرد: این برنامه‌هایی که اکنون در ارتش در حال اجرا است و آقای محمدحسنی نیز به آن اشاره کردند مایه خوشحالی و خرسندی است.

بنابراین گزارش، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی و نماینده ولی فقیه در ارتش نیز در این دیدار با بیان فلسفه تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: امروز ارتش ما متدین و ملتزم به ارزش‌ها، اخلاق اسلامی و پا در رکاب ولایت است.

وی با تاکید بر اینکه ارتش جمهوری اسلامی امروز یک ارتش معنویت محور است، افزود: داشتن یک ارتش معنوی برای نظام اسلامی که ماموریتش بسترسازی برای ظهور حضرت ولیعصر (عج) باشد امری اجتناب ناپذیز است و امروز تمام دغدغه ارتش بسترسازی برای این امر مهم است.

حجت الاسلام محمدحسنی ابراز امیدواری کرد: به سمت ارتشی در حرکت هستیم که وقتی امام عصر(عج) ظهور فرمودند بفرمایند همین ارتش من باشد.

نماینده ولی فقیه در ارتش به خدمات ارتش در بحث مردم یاری و خدمات رسانی در بلایای طبیعی اشاره و تصریح کرد: فرماندهی معظم کل قوا فرموند که امروز ارتش در دست نیروهای متدین و نمایشگاهی از ارزش‌های اسلامی است.


بیانیه گام دوم ما را در جاده نگه می‌دارد

حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولان، اساتید، اندیشمندان و محققان در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه را در ارتباط با انقلاب تقسیم بندی کنیم با ۳ دسته سرعلم دار، علم داران میانی و شبکه علمداران میانی و علم یاران مواجه هستیم.

وی گفت: هر کس از این گردونه بیرون است، یا مرده است یا مرده متحرک است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: بیانیه گام دوم چراغ راهی است که سرعلم دار، برای علمداران میانی و علم یاران ترسیم کرده و بدون استفاده از این چراغ راه، هیچ کس نمی‌تواند راه خود را ادامه دهد.

محمد حسنی خاطر نشان کرد: باید بیانیه گام دوم را با دقت مطالعه و در آن تدبر و تدقیق کنیم تا بتوانیم از نور افشانی این چراغ راه بهره ببریم.

وی با اشاره به برگزاری همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی ارتش اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش‌ها این است که بتوانیم با استفاده از بیانیه گام دوم راه خود را درست طی کنیم. بیانیه گام دوم ما را در جاده نگه میدارد و از انحراف ما از مسیر جلوگیری می‌کند.

 در پایان این همایش همچنین همچنین از کتاب «درآمدی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» که به همت معاونت سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تهیه شده، رونمایی و از صاحبان مقالات برتر تقدیر شد.

۲۷۲۷

کد خبر 1310515

دیگر خبرها

 • رشادت‌هاي ايثارگران در دفاع مقدس تضمين‌کننده پيروزي کشور بود
 • فرهنگ ایثار و شهادت؛ از مؤلفه‌های اقتدار ایران
 • فرهنگ ایثار و شهادت؛ مولفه اقتدار جمهوری اسلامی ایران
 • تصویب یک فوریت ایجاد موزه دفاع مقدس تهران
 • همکاری دانشگاه پیام نور همدان در تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان
 • در صحن شورا صورت گرفت: تصویب یک فوریت ایجاد «موزه دفاع مقدس تهران»
 • حاکم شدن ثبات اقتصادی به معنای حل مشکلات اقتصادی نیست/ نتوانستیم مطالبات رهبری در حوزه آسیب‌های اجتماعی را برآورده کنیم/ بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، باید به جوانان میدان بدهیم؛ هم در دولت، هم در مجلس و هم در قوه قضائیه/ یک عده افراد سودجو در کشور داریم
 • احداث ده هزار کلاس درس در اوج جنگ اقتصادی/ فساد در حوزه پول و زمین زیاد است
 • عملیات اجرایی مرکز فرهنگی دفاع مقدس یاسوج تسریع یابد
 • بازدید بیش از ۱۵۰ هزار نفر از موزه دفاع مقدس
 • خاطره نگار دفاع مقدس:‌ از اسم شهدا سوءاستفاده می‌شود!
 • نیازمند ایجاد بانک خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس هستیم/ادبیات مقاومت نیازمند بسترسازی مناسب است
 • بار دیگر اقتدار و عزت اطلاعات سپاه با دستگیری سرکرده سایت ضد انقلاب ثابت شد
 • در گام دوم انقلاب از مهم‌ترین وظایف جوانان حفظ انقلاب و نزدیک تر کردن آن به تمدن نوین اسلامی است
 • افتخار و عزت ما انتقال آموزه‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس است
 • موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درصدد راه اندازی فاز اول موزه استکبار ستیزی طبس است
 • دیدار نماینده ولی فقیه در ارتش با مراجع عظام تقلید/ محمدحسنی: بدون بیانیه گام دوم، هیچ‌کس نمی‌تواند راه خود را ادامه دهد
 • موزه دفاع مقدس درصدد راه‌اندازی فاز اول موزه استکبارستیزی طبس
 • از خشونت باید ترسید