پرواز فرست کلاس ضرورت نیست، اما تجربه کردن آن حداقل یک بار در زندگی می‌تواند یک تجربه ارزشمند باشد. فرست کلاس جایی است که مسافران می‌توانند با نوشیدنی‌های خوب و آجیل گرم سفر خود را جشن بگیرند، از تماشای فیلم در صفحه نمایش‌های بزرگ با هدفون‌های مخصوص و خوابیدن در تخت‌های مسطح در پروازهای طولانی لذت ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خبر خوب این است که شما هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما می‌توانید "پرواز فرست کلاس" را از لیست حذفیات خود بدون اینکه هزاران دلار هزینه کنید، حذف کنید.

برت اسنایدر، بنیانگذار وبلاگ ایرلاین Crankyflier.com و صاحب یک سرویس سفر هوایی می‌گوید: "این یک تجربه کاملاً متفاوت برای افرادی است که فقط بر روی یک صندلی در قسمت ارزان هواپیما نشستند." "این مدل سفر مطمئنا طرز فکر در مورد رسیدن به مقصد را تغییر می‌دهد."

در ادامه مواردی که می‌توانید هنگام نشستن در صف مقدم هواپیما در فرست کلاس انتظار داشته باشید را مطرح می‌کنیم و می گوییم چگونه می‌توانید فرست کلاس را تهیه کنید.

فرست کلاس در مقابل بیزینس کلاس

ما فرست کلاس و بیزینس کلاس را در "کلاس پریمیوم" قرار می‌دهیم. این به این دلیل است که اصطلاح فرست کلاس معمولا درست تفسیر نمی‌شود و اغلب اوقات تنها صندلی‌های جلو موجود با عنوان " بیزینس کلاس" نیز فرست کلاس نام‌گذاری می‌شوند. این به هواپیمایی، هواپیما و مسیر بستگی دارد. در هر صورت می‌تواند بسیار گران باشد. و این جایگاه فقط به دلیل اینکه برای کار سفر می‌کنید و در جلوی همه مسافران می‌نشینید "بیزینس کلاس" خوانده نمی‌شود.

چه این صندلی‌ها را بیزینس و فرست کلاس بنامند، پروازهای بین المللی جایی است که می‌توانید لوکس‌ترین خدمات در کلاس‌های پریمیوم را انتظار داشته باشید.

چرا یک کابین پریمیوم را امتحان می‌کنید؟

 

نشستن در قسمت جلویی هواپیما ممکن است باعث شود شما احساس ویژه، حتی برتر داشته باشید. اما دلایل کاربردی برای در نظر گرفتن کابین پریمیوم وجود دارد که همه این موارد می‌تواند استرس پرواز را کاهش دهد. نشستن در سوئیت فرست کلاس هواپیمای بوئینگ به شما حسی می‌دهد که انگار در یکی از اتاق‌ها خانه خود هستید.

فضای بیشتر

با ارزش‌ترین چیزی که یک شرکت هواپیمایی می‌تواند ارائه دهد سرعت 30000 پا در هر اینچ مربع است. چیزی فراتر از داشتن جای بیشتر برای پاها و زانو، کلاس‌های پریمیوم در بسیاری از پروازهای طولانی دارای صندلی‌هایی هستند که به تخت خواب‌های مسطح تبدیل می‌شوند و بهتر از صندلی‌هایی هستند که برای خواب تنها کمی به عقب می‌روند.

همه می‌خواهند چیز متفاوتی داشته باشند که برایشان مهم است. برای برخی افراد، همه چیز به صندلی ربط دارد. توانایی قرار گرفتن در یک تخت مسطح چیزی نیست که شما هر روز می‌خواهید بدست آورید و قطعاً با یک صندلی ساده فرق دارد.

برخی از کابین‌های پریمیوم در فرست کلاس هواپیمای ایرباس به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که هر صندلی دسترسی مستقیم به راهرو داشته باشد، بنابراین مطمئن هستید که هیچ وقت نیازی به رد شدن از نفر کناری برای رفتن به توالت یا کشش پاهای خود ندارید. برای تعیین نوع صندلی مورد انتظار خود با شرکت هواپیمایی یا سایت‌هایی مانند samtik.com مشورت کنید.

داشتن استراحت بیشتر بدان معنی است که شما ممکن است در روز اول تعطیلات یا کار در مقصد بیشتر انرژی داشته باشید. اگر هدف شما این باشد، فضای بیشتر ممکن است به معنای آن باشد که شما در طول پرواز می‌توانید راحتی را بیشتر حس کنید. همچنین داشتن صندلی در فرست کلاس به این معنا است که دارای فضای کمد بالای سر بیشتری برای وسایل خود دارید.

برای جو برانچاتلی، یک بلاگر سفر، پرواز با فرست کلاس یعنی داشتن جایی بزرگ برای قرار دادن اموال شخصی است. او می‌گوید: "اگر شما فرست کلاس را فقط برای خوردن انواع نوشیدنی و خوراکی تازه خریداری می‌کنید، احتمالاً اشتباه می‌کنید." "تمام جذابیت فرست کلاس در مورد داشتن فضا و راحتی است."

در واقع یک مزیت مربوط به فضا، داشتن حریم خصوصی است. با تعداد نفرات کمتر در فرست کلاس، شما با سایر مسافران فاصله دارید و محیط کمتر شلوغ است.

ورود به هواپیما پیش از باقی مسافران

قدم گذاشتن بر روی پله‌های هواپیما، با اولویت ورود، خطوط امنیتی و خروجی مختص به همراه محل رایگان بررسی کیف‌ها، همه این موارد می‌تواند دردسر مسافرت هوایی را کاهش دهد. پروازهای بین المللی احتمالاً شامل دسترسی به سالن استراحت فرودگاه نیز می‌شود.

غذای بهتر

 

غذاها و نوشیدنی‌ها، معمولاً در کابین پریمیوم از کلاس اقتصادی با کیفیت‌تر و فراوان‌تر خواهند بود. اسنایدر می‌گوید: "این مانند سروی کلاس اقتصادی نیست که سینی را جلوی شما بیاورند و از شما بپرسند مرغ یا گوشت."

با این وجود، غذای بهتر به تنهایی دلیل کافی برای تهیه بلیط سرویس پریمیوم نیست. واقعاً اگر فکر می‌کنید که پول اضافی برای غذای هواپیمایی و نوشیدنی‌های آن را دارید، شما روی زمین بسیار بد می‌خورید و می‌نوشید.

امکانات

به خصوص در پروازهای طولانی بین المللی، از امکانات رفاهی که ممکن است شامل صفحه نمایش‌های سرگرمی بزرگ‌تر باشد، استفاده کنید.

خدمات

بدون شک خدمات در کابین فرست کلاس بسیار حساس‌تر خواهد بود، زیرا خدمه پرواز به جای اینکه فقط به درخواست‌ها واکنش نشان دهند، نیازها و خواسته‌های شما را پیش بینی می‌کنند.

 

 

نحوه تهیه صندلی فرست کلاس

اگر در تلاش برای خرید یک کابین پریمیوم هستید، چطور آن را تهیه می‌کنید؟ بعلاوه، برخی ایرلاین‌ها این بلیط‌ها را به قیمت گزافی می‌فروشند و گرفتن فرست کلاس برای همه ایرلاین‌ها به صرفه نیست.

خطوط هوایی امروز تمایلی به افزایش دادن رایگان فرست کلاس به مسافرانی که مکرر در حال استفاده از پرواز آنها هستند، ندارند؛ در عوض صندلی‌های جلو بیشتری را برای فروش در اختیار این مسافران قرار می‌دهند. بنابراین اگر بودجه برای خرید مدام بلیط فرست کلاس ندارید یک بار می‌توانید آن را تجربه کنید.

نکاتی درباره رزرو فرست کلاس

آن را برای یک سفر طولانی مدت تهیه کنید

 

اگر می‌خواهید این کار را به عنوان یک بار تجربه کنید، باید به دنبال انجام یک پرواز بین المللی طولانی‌تر باشید تا بتوانید تجربه کاملی را بدست آورید.

انعطاف پذیر بمانید

اگر به دنبال رزرو بلیط فرست کلاس هستید، در دسترس بودن بلیط به میزان کافی می‌تواند محدود باشد. همانند بلیط‌های پرداخت شده، با باز شدن تاریخ سفر خود بهترین بلیط را کسب خواهید کرد.

هواپیمایی‌های خارجی را در نظر بگیرید

در کابین پریمیوم با یک شرکت هواپیمایی خارجی از لوکس بودن تمام موارد و خدمات بهتر برخوردار شوید. هواپیمایی‌های خارجی و تاپ امروزه در فرست کلاس خود بهترین خدمات را به مسافران خود ارائه می‌دهند و اصلا اجازه نمی‌دهند که مسافر اندکی دچار استرس و ناراحتی شود.

تصمیم خود را بگیرید

تصمیم بگیرید که قصد دارید از چه هواپیمایی بلیط بخرید و این مقاله را مطالعه کنید تا دریابید که چگونه این کار را باید انجام دهید. اگر قصد سفر با فرست کلاس را دارید باید بدانید که چه مقدار قصد دارید برای سفر و بلیط هواپیمای خود هزینه کنید. اما به نظر ما یک بار دل را به دریا بزنید و سفر با فرست کلاس را یک بار تجربه کنید.

 

منبع: دانا

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.dana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «دانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۳۹۰۱۵۱ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عکس| جنجال دوچرخه‌سواری دختر بدون حجاب در نجف‌آباد/ اعتراض امام جمعه و تظاهرات مخالفان

پناهیان، جنجال به پا کرد /اطمینان دارم شاهد دستگیری های گسترده در ادارات دولتی خواهیم بود/خدا برخی مسئولان را نابود کند

واکنش قالیباف به گرانی‌ها و پایان تحریم تسلیحاتی: دلار و تورم زندگی مردم را سخت کرده/ باید در قبال فشارهای آمریکا، اسلحه بخریم

واکنش‌ها به درخواست اعدام روحانی؛ صلح بهتر است، چرا برآشفتید؟! مذاکره را به رفراندوم بگذارید

استقبال کم‌نظیر مردم از ماسک ۹۰۰ تومانی

خبر بعدی:

دورریز مواد غذایی را با تقویت بخش کشاورزی باید به حداقل برسانیم

 شهریار مستوفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به هفته جهانی غذا، اظهار داشت: ۱۶ اکتبر مقارن با ۲۵ مهرماه سالروز جهانی غذا است و این روز را در ایران به مدت یک‌هفته گرامی می‌داریم.

وی در خصوص شعار امسال روز جهانی غذا ، گفت: «رشد، تغذیه، پایداری رفتا ما آینده ما را می‌سازد» به عنوان محور جهانی و موضوع «آغاز پویش رژیم غذایی سالم با هدف افزایش ایمنی در برابر بیماری کرونا» به عنوان محور ملی در نظر گرفته شده است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: بخش بزرگی از فعالیت‌های دنیا امروز صرف تولید فرآوری تهیه مواد غذایی می‌شود، در حقیقت یک موضوع راهبردی است که عوامل مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فناوری، بین‌المللی و اکوسیستم بر غذا تاثیرگذار است.

وی تامین سلامت مواد غذایی را یک شرط لازم برای تامین سلامت جامعه و یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه دانست و گفت: امنیت غذای یعنی دسترسی همه مردم در تمام اوقات به یک غذای کافی، سالم و مغذی برای داشتن یک زندگی سالم که هر کدام از این مولفه‌ها (کافی، سالم و مغذی) اگر تهدید شود یعنی امنیت غذایی ندایم و با مشکل روبه‌رو می‌شویم.

مستوفی در تعریف گرسنگی، گفت: گرسنگی یعنی دریافت روزانه کمتر از یک‌هزار و ۹۶۰ کالری اگر ما دورریز مواد غذایی را نداشته باشیم و و مدیریت کنیم می توانیم این میزان کالری را ۲ هزار و ۷۶۰ کالری برسانیم یعنی اگر عدالت در توزیع غذا باشد عملا شاهد گرسنگی نیستیم این در حالی است که در دنیا حدود ۸۰۰ میلیون نفر سوء تغذیه شدید دارند و بیش از ۲ میلیارد نفرسوء تغذیه پنهان دارند.

وی در توضیح دورریز مواد غذایی، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها از بین رفتن محصولات کشاورزی است یعن بعد از کاشت، داشت، برداشت در این پروسه به دلیل عدم نگهداری صحیح، حمل و نقل نامناسب و... از بین می‌رود، باید زیرساخت‌ها در حوزه کشاورزی در راستای داشتن مکانی مناسب با راعایت اصول بهداشتی محصولات، تقویت شود.

این مسئول گفت: مردم هم گاها مواد غذایی را بیش از مورد نیاز مصرف خریداری می‌کنند که بدلیل  عدم نگهداری صحیح فاسد می‌شود.

وی تصریح کرد: سالانه ۶۰۰ میلیون نفر در دنیا به دلیل خوردن مواد غذایی آلوده مسموم می‌شوند که آمار بسیار بیشتر از این است چون بیشتر مسمومیت‌ها  به دلیلی عدم مراجعه به بیمارستان‌ها گزارش نمی‌شود به طوری که ۴۲۰ هزار نفر هم در دنیا سالانه به دلیل مسمومیت های غذایی از بین می‌روند.

وی به فقدان یک الگوی تغذیه مناسب به عنوان یکی از چالش‌های که امنیت غذایی را به مخاطره می‌اندازد اشاره کرد و ادامه داد: ۷۶ درصد بیماری‌ها مربوط به بیماری‌های غیرواگیر از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، مزمن تنفسی، دیابت و سرطان است.

مستوفی عوامل موثر در بروز بیماری غیرواگیر را در قالب رفتارهای خطری و رفتار‌های فیزیولوژی توضیح داد و گفت:  تغذیه ناسالم، مصرف دخانیات، کم تحرکی جزء رفتارهای خطری و چاقی اختلال چربی خون قندخون بالا و فشار خون بالا؛ عوال خطر فیزیولوژیکی است که به نحوی به تغذیه برمی‌گردد که فقدان یک الگوی صحیح در جامعه در ایجاد اثرات این عوامل موثر است

وی مصرف زیاد نمک، مصرف بالای چربی و قند و مصرف کم لبنیات و میوه را از عواملی دانست که سلامتی فرد را تهدید می‌کنند و گفت: با تغییر الگوی زندگی و داشتن رژیم غذایی مناسب می‌توان تا ۸۰ درصد از بیماری‌های قلبی و عروقی، ۹۰ درصد بیماری دیابت، ۳۰ درصد سرطان‌ها در کشور کاسته می‌شود.

مستوفی به تدوین برنامه جامع در زمینه اصلاح الگوی مصرف در کشور از جمله تدوین سند جامع پیشگیری از بیماری غیرواگیر اشاره و بیان کرد: یکی از مهمترین اهدافی این سند، کاهش ۲۵ درصد مرگو میرهای غیرواگیر، کاهش۳۰ درصد نمک در محصولات غذایی، کاهش ۲۰ درصد از میزان تحرک ناکافی، کاهش ۳۰ درصد استعمال دخانیات و ۲۵ درصد فشار خون و به صفر رساندن میزان اسیدهای چرب ترانس در روغن های مصرفی خانوار است، که گام مهمی در امنیت غذایی است.

وی تقلبات مختلف در تولید مواد غذایی وقاچاق مواد خوارکی و آشامیدنی را در قالب دیگر تهدیدهای امنیت غذایی ذکر کرد.

انتهای پیام/پ

دیگر خبرها

 • روند کاهشی دمای هوا قم در روزهای آینده
 • خرید و فروش خودرو کراس اوور با 400 میلیون
 • فقط ۴۰ درصد تهرانی‌ها نگران کرونا هستند / حداقل دوهفته تعطیلی لارم است
 • طلسم بزرگ پرسپولیس در آسیا می شکند؟
 • از سران قوا تا استخوان‌های شکسته مردم
 • مدیرعامل بعدی آبی ها کیست ؟ شایعه جدید در مورد صندلی مدیریت استقلال
 • استخدام کارشناس پشتیبان فروش و کارشناس سیستم ها و روش ها در تهران
 • استخدام صندوق دار و سرپرست صندوق داری در هایپر استار در تهران
 • استخدام مدیر برنامه ریزی، مدیر مهندسی و کارشناس مهندسی در فارس
 • استخدام مدیر مالی در تهران
 • بررسی یک رابطه عجیب بین استقلال و تیم ملی ؛ استقلال تیمی که می‌تواند حداقل ۶ ملی‌پوش داشته باشد
 • نماینده مجلس: تورم لجام گسیخته آستانه تحمل مردم را به حداقل رسانده است
 • کمبود صندلی الکترونیکی دانشگاه های علوم پزشکی رفع می شود
 • مظلومی: بی‌توجهی مسؤولان آستانه تحمل مردم را به حداقل رسانده است
 • انجام تکنیک صندلی خالی برای کاهش اضطراب و نگرانی در سالمندان تنها
 • حیدری: بردن میز و صندلی‌های باشگاه به دلیل بدهکار بودن در شأن پرسپولیس نیست
 • طرز تهیه توفو برشته با سس سرکه
 • تصاویر | غیبت قالیباف در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی | صندلی خالی قالیباف را ببینید
 • طرز تهیه کوفته قلقلی ساده به روش سوئدی‌ها