به گزارش ایلنا، تیم ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در جام‌جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن، از ساعت ۱۲:۳۰ امروز (چهارشنبه) به مصاف آمریکا رفت.

کولاکوویچ در این دیدار تیمش را با ترکیب اولیه امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی اصغر مجرد، جواد کریمی، مسعود غلامی, محمدرضا حضرت‌پور(لیبرو) و به زمین فرستاد.

ست اول:

تیم ایران نخستین امتیاز این بازی را کسب کرد. وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران شد. با بازگشت دو تیم به زمین در حالی که مسعود غلامی این فرصت را داشت تا امتیاز نهم را برای ایران کسب کند در یک حرکت سرعتی توپ را به بیرون فرستاد تا امتیازات دو تیم در ۸ برابر شود. در امتیاز ۱۰ به یکباره آمریکا سه امتیاز ایران فاصله گرفت تا کولاکوویچ نخستین وقت استراحت خود را تقاضا کند. پس از بازگشت دو تیم به زمین آبشار اسفندیار در داخل زمین جای نگرفت تا امتیاز ۱۴ از این طریق برای آمریکا کسب شود. علی اصغر مجرد با یک سرویس عالی توانست از دستان آرون راسل امتیاز ۱۳ را برای ایران به دست بیاورد. وقت استراحت فنی دوم با پیروزی ۱۶ بر ۱۳ آمریکا همراه بود. هنگام بازگشت دو تیم آبشار سرویس عبادی پور به بیرون رفت تا امتیاز 17 برای آمریکا کسب شود. سرویس مکسول هولت با دریافت ناموفق بازیکنان عقب زمین ایران همراه بود تا در امتیاز ۱۸ بر ۱۳ کولاکوویچ دومین وقت استراحت خود را تقاضا کند. در امتیاز ۱۹ بر ۱۳ فیاضی به جای اسفندیار وارد زمین شد. در امتیاز ۲۳ بر ۱۷ سرویس غلامی در انتهای زمین آمریکا جای گرفت تا اختلاف امتیازی دو تیم به ۶ کاهش یابد. در نهایت ست نخست با پیروزی ۲۵ بر ۱۸ آمریکا به پایان رسید.

 

ست دوم:

امتیاز نخست را غلامی برای ایران کسب کرد و امتیاز دوم هم توسط مجرد به دست آمد. در امتیاز ۳ تیم آمریکا توانست بازی را برابر کند. زمانی که بازی ۶ بر ۵ به سود آمریکا بود اندرسون می‌توانست امتیاز ۷ را آمریکا به دست بیاورد، اما با بی دقتی توپ را به بیرون فرستاد تا دو تیم در امتیاز ۶ برابر شوند. سرویس ناموفق مجرد امتیاز ۷ را برای آمریکا به همراه داشت. در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایران جان اسپراو درخواست بازبینی صحنه را کرد که پس از بازبینی امتیاز این توپ به آمریکا داده شد تا تیم آمریکا ۸ بر ۷ وقت استراحت فنی اول را به دست آورد. پس از بازگشت دو تیم به زمین غلامی روی یک حرکت سرعتی بازی را در امتیاز ۸ برابر کرد. در امتیاز ۱۲ بر ۱۲ کولاکوویچ درخواست بازبینی صحنه را داد که پس از بازبینی صحنه امتیاز این توپ به آمریکا داده شد. دو تیم در امتیازات بسیار نزدیک حرکت می‌کردند تا اینکه در امتیاز ۱۴ تیم ایران در امتیازات بهتر از آمریکا عمل کرد و توانست وقت استراحت فنی دوم را ۱۶ بر ۱۴ به نفع خود کند. در امتیاز ۲۰ بر ۲۰ کولاکوویچ وقت استراحت تقاضا کرد. در بازگشت دو تیم به زمین بنجامین پچ، عبادی‌پور را دفاع کرد تا امتیاز ۲۱ برای آمریکا کسب شود. مجرد با سرویس خوب توانست بدون دریافت بازیکنان آمریکا امتیاز ۲۲ را برای ایران به دست بیاورد. آبشار مکسول هولت در یک حرکتی به لب تور برخورد کند تا در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به نفع ایران جان اسپراو تقاضای وقت استراحت کند. با بازگشت دو تیم به زمین آبشار پچ توسط بازیکنان ایران در عقب زمین افتاد و در بازگشت عبادی‌پور امتیاز ۲۴ را برای ایران کسب کرد. غفور امتیاز ۲۵ را برای ایران کسب کرد تا ست دوم با برتری ۲۵ بر ۲۲ ایران به پایان برسد.

 

ست سوم:

در امتیاز ۳ بر ۳، توپ اندرسون به بیرون رفت تا در امتیازات ایران یک امتیاز پیش بیفتد. زمانی که هر دو تیم در امتیاز 6 برابر بودند کریمی بازیکن آمریکا را دفاع کرد. وقت استراحت فنی اول با پیروزی ۸ بر ۷ آمریکا همراه بود که کولاکوویچ درخواست بازبینی صحنه را داد و پس از بازبینی امتیاز این توپ به آمریکا داده شد. با بازگشت دو تیم به زمین، مکس هولت امتیاز ۹ را برای آمریکا به دست آورد. در امتیاز ۱۰ بر ۸ توپ اسفندیار توسط بازیکنان روی تور آمریکا دفاع شد تا اختلاف امتیازی دو تیم به ۳ برسد. کریستنسن روی سرویس پرشی امتیاز ۱۲ را برای آمریکا کسب کرد تا در امتیاز ۱۲ بر ۸ کولاکوویچ تقاضا وقت استراحت کند. با بازگشت دو تیم تیم ایران توانست اختلاف را به یک امتیاز کاهش دهد. در امتیاز ۱۳ بار دیگر آمریکا اختلاف امتیازی ایجاد شده را افزایش داد تا وقت استراحت فنی دوم را با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ به نفع خود کند. در امتیاز ۱۸ بر ۱۳ کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد. با بازگشت دو تیم به زمین راسل امتیاز ۱۹ را روی یک سرویس پرشی برای آمریکا به دست آورد. امتیاز ۱۴ برای ایران روی ابشار غفور کسب شد. تیم آمریکا اختلاف امتیازی ایجاد شده را حفظ کرد و توانست ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پیروز شود.

 

ست چهارم:

اولین امتیاز ست چهارم را تیم آمریکا کسب کرد و در ادامه هم این تیم ۲ امتیاز دیگر به دست آورد تا ۳ بر صفر از تیم ایران پیش بیفتد. آماریکایی‌ها با کسب ۲ امتیاز دیگر، امتیازات خود را به ۵ رساندند تا کولاکوویچ مجبور شود درخواست وقت استراحت بدهد. در اولین وقت استراحت فنی تیم آمریکا با نتیجه ۸ بر ۳ از تیم ایران پیش افتاد. آمریکا به روند امتیازگیری خود ادامه داد و فاصله ۷ امتیازی با تیم ایران ایجاد کرد. زمانی که نتیجه بازی ۱۲ بر ۴ بود کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد. در دومین وقت استراحت فنی تیم آمریکا با نتیجه ۱۶ بر ۵ از تیم ایران پیش بود. عملکرد ضعیف تیم ایران در این ست به قدری محسوس بود که از حریف خود ۲۱ بر ۱۰ عقب ماندند.

منبع: ایلنا

کلیدواژه: تیم ملی والیبال ایران جام جهانی والیبال ژاپن

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.ilna.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایلنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۴۰۳۶۴۷ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

آفتی که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند| سناریوی بعدی تندرورها چیست؟

ماجرای جدایی پویان مختاری و نیلی افشار چیست؟

عکس| فوت مهرداد سپهری در جریان دستگیری‌/ واکنش دادستان نظامی

زنی برای تامین آب، تن داد و خودکشی کرد/ این آب را به رئیس‌جمهور بدهید بخورد!

ایران گزارش ضدحقوق بشری را بخشی از فشار حداکثری علیه مردم دانست

خبر بعدی:

«خط مقدم» به چاپ ششم رسید

چاپ ششم کتاب خط مقدم؛ روایتی مستند از تشکیل یگان موشکی ایران با محوریت زندگی شهید طهرانی مقدم به کوشش فائضه غفار حدادی در قطع رقعی و ۵۲۸ صفحه هم زمان با سالروز تولد این شهیدعزیز توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

خبرگزاری میزان - چاپ ششم کتاب «خط مقدم» روایتی داستانی و مستند از میانه خط زندگی حسن طهرانی مقدم است که در سالروز تولد شصت و یکمین ساگی این شهید عزیز توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است.

این اثر فاخر که تقدیر شده در هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس می‌باشد، به دور از تخیل و رویاپردازی‌های نویسندگی به نگارش درآمده و از مرداد سال ۶۳ تا دی سال ۶۵ را شامل می‌شود. مقطعی که اتفاقا پر از حادثه و موانع پیچیده است. پر از «نمی توانی ها» و «دیگر نمی‌شودها»، پر از جمله «اینجا دیگر آخر خط است.»

بیشتر بخوانید: برای مطالعه معرفى آخرین كتب منتشر شده اینجا کلیک کنید خط زندگی حسن طهرانی مقدم پر از حادثه است. پر از بالا پایین‌های ناگهانی و حساس. پر از موانع پیچیده. پر از «نمی توانی»‌ها و «دیگر نمی‌شود» ها. پر از جمله «اینجا دیگر آخر خط است». پر از سنگ‌هایی که جلوی راهش افتاده و موانعی که جلوی پایش سبز شده. اما همه را گذرانده. هیچ وقت نایستاده و توقف نکرده است.   هیچ وقت «شیبَش» منفی نشده و هیچ وقت برای بالارفتن بر روی خط‌های دیگر سوار نشده. همین‌ها بوده که خدا هم انگار به خط زندگی اش برکت داده. هرچه به انتها نزدیک‌تر شده تابع زندگی اش نمایی‌تر شده و آخر خطش مثل موشک اوج گرفته و بالا رفته. آن قدر بالا که بیشترخط‌ها به گَردش نمی‌رسند. خط‌هایی که مثل زندگی‌های ما درگیر «محور افقی» شده اند و با «محور عمودی» قهرند.   این کتاب برشی است مستند از میانه خط زندگی حسن طهرانی مقدم به دور از تخیل و رویاپردازی‌های نویسندگی. از مرداد سال ۶۳ تا دی ماه سال ۶۵. مقطعی که اتفاقا پر است از حادثه و موانعپیچیده. پر از «نمی توانی»‌ها و «دیگرنمی شود» ها. پر از جمله «اینجا دیگر آخر خط است».   اولین گام‌های پژوهشی این اثر، پیش از انتشار در سال ۱۳۸۴ و با تشویق و حمایت‌های سردار شهید حسن طهرانی مقدم بوده است. آن زمان هدف جمع آوری خاطرات و مستندات دوران دفاع موشکی بود.   سردار طهرانی مقدم در مصاحبه، بیش از آن که از خود بگویند از یاران شهیدشان گفته بودند و علاقه‌مند بودند که زحمات رزمندگان گمنام یگان موشکی در تاریخ ثبت و ضبط شود و تاکید می‌کردند که این شهدا را برای مردم الگو کنید.   برای نگارش این کتاب با بیش از ۵۰ نفر مصاحبه‌های عمیق و مفصلی صورت گرفته که در مواردی برای تکمیل و رفع تناقضات و ابهامات، مصاحبه با برخی افراد بیش از ۲۰ بار تکرار شده است.   برشی از کتاب: در این دو سال و اندی که سنگ بنای توپخانه را گذاشته بود، تلاش کرده بود تا توپخانه بتواند گوشه‌ای از بار جنگ را به دوش بکشد. حالا که گوشه‌ای از بار جنگ به دوش آن بود نمی‌توانست نسبت به ادامه کارش بی‌تفاوت باشد. اگر می‌خواست در مدتی که نیست کار توپخانه لنگ نشود، هرطور شده نباید شفیع‌زاده را از آن جدا می‌کرد.  - حاجی‌زاده چه طوره؟ - کدوم حاجی‌زاده؟  - امیر. رئیس ستادمون رو می‌گم. آقا رحیم کمی فکر کرد و گفت: - آره می‌شناسمش. به نظر پسر خوبیه. ان شاءالله که از پسش بربیاد. کار سختیه که باید کاملا محرمانه انجام بشه. آقا رحیم ادامه داد: - راستی به نظرت اسم گروه چی باشه؟ حسن‌آقا همین‌طور که فکر می‌کرد، گفت:  - هرچی شمابگین، آقارحیم. هم زمان آقا رحیم هم شروع کرد به فکر کردن. چند اسم را روی کاغذی که جلویش بود نوشت و خط زد. عاقبت انگار یکی توجهش را جلب کرد. - "حدید" خوبه؟  - آره. به نظرم خوبه.  - پس همین جا تشکیل "گروه حدید توپخانه سپاه" رو اعلام می‌کنم.    چاپ ششم کتاب خط مقدم؛ روایتی مستند از تشکیل یگان موشکی ایران با محوریت زندگی شهید طهرانی مقدم به کوشش فائضه غفار حدادی در قطع رقعی و ۵۲۸ صفحه هم زمان با سالروز تولد این شهیدعزیز توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.   علاقمندان جهت تهیه و سفارش این کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی به نشانی nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه نمایند.   انتهای پیام/ برچسب ها: اخبار ادبیات انتشارات شهید کاظمی

دیگر خبرها

 • سعید عزت اللهی در تیم منتخب هفته ششم لیگ دانمارک / عکس
 • حضور مجدد عزت‌اللهی در تیم منتخب هفته + عکس
 • گیلان رتبه ششم کسب و کار در کشور را دارد
 • رتبه ششم گیلان در فضای کسب و کار؛ اطلس سرمایه‌گذاری استان به‌روز‌رسانی می‌شود
 • ضربان قلب نرمال در این روزها چقدر باید باشد؟
 • آخرین آمار ابتلا به کرونا در ششم آبان ماه اصفهان
 • پیروزی 1-0 گرامنت در وقت های اضافه مقابل بارسلونا در رقابت های کوپا دل ری (2004/10/27) / ویدیو
 • چاپ ششم خط مقدم/ کتابی که به تشویق شهید طهرانی‌مقدم نگارش شد
 • ساعت بازی ایران و بوسنی مشخص شد
 • آمار کرونا ایران ششم آبان؛ ۳۴۶ فوتی و ۶۹۶۸ ابتلای جدید
 • حتی زلاتان هم گاهی نیاز به استراحت دارد
 • احسان حاج صفی: مشکلاتی پیش آمد و نشد به سپاهان برگردم اما وقت زیاد است
 • مولر: با خستگی، از طریق تغذیه و استراحت خوب مقابله می کنم
 • حاج‌صفی: هرچه دارم و ندارم از سپاهان است/ برای بازگشت وقت زیاد است
 • آغاز جلسه علنی سه‌شنبه ششم آبان ماه مجلس شورای اسلامی/ بررسی طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی
 • هفته ششم لیگ برتر انگلیس| پیروزی شاگردان مورینیو مقابل برنلی
 • ورزشکاران جهان در شبکه های اجتماعی؛ 26 اکتبر 2020
 • پیش بازی لیورپول-میتیولن؛ چالشی که چندان سخت به نظر نمی رسد
 • الهامی: هیچ استراحتی به مظاهری ندادم