مشاهده اخبار داغ روز

گروه‌های مقاومت فلسطین امروز چهارشنبه از قشرهای مختلف مردم فلسطین خواستند فعالیت‌های مربوط به پشتیبانی اسیران قهرمان در بند اشغالگران قدس را افزایش داده و از مسجدالاقصی در برابر تجاوزگری صهیونیست‌ها دفاع کنند. ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای، قشرهای مختلف مردم را به تشدید فعالیت‌های مربوط به پشتیبانی اسیران قهرمان دعوت کردند، اسیرانی که حماسه قهرمانی را در رویارویی با اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی ترسیم کرده‌اند.

گروه‌های مقاومت تصریح کردند آزادی اسیران در راس اولویت‌های مقاومت است و ما به وعده آزادی آنها در آینده نزدیک جامه عمل خواهیم پوشاند.

این گروه‌ها در بیانیه خود از مردم قدس و کرانه باختری و مناطق اشغالی 1948 خواستند برای دفاع از مسجدالاقصی و مقدسات اسلامی در برابر تجاوزات روافزون صهیونیست‌ها به پا خیزند و رویارویی با اشغالگران برای برهم زدن و مختل کردن محاسباتش را تشدید کنند.

گروه‌های مقاومت فلسطین بر موضع ثابت خود در قبال راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره نوار غزه تا تحقق تمام اهداف آن تاکید و از تلاش‌های هیئت عالی ملی برای رهبری این راهپیمایی‌ها و همچنین تلاش‌های قشرهای مختلف مردم و مشارکت موثر آنها در این راهپیمایی‌ها و تقویت گزینه مقاومت در تمام اشکال آن تمجید کردند.

بر اساس این بیانیه، گروه‌ها فلسطینی بر اهمیت پایبندی به اراده ملی فلسطینی که در دیدگاه و ابتکار اخیر هشت گروه فلسطینی تجلی یافت که خواستار برگزاری انتخابات فراگیر فلسطینی در سطح ریاست و مجلس قانونگذاری شده است، تاکید کرده است .

بر اساس گزارش فلسطین الیوم، این گروه‌ها، ابتکار اخیر را ایستگاهی برای پشت سر گذاشتن شکاف و دودستگی و شراکت ملی دانستند. گروه‌های مقاومت بار دیگر با عادی‌سازی روابط که هدف از آن قرار دادن رژیم صهیونیستی به عنوان جزء عادی در منطقه است، مخالفت کرده و تاکید کردند هرگز کسانی را که در خصوص فداکاری‌های ملت ما و رنج آنها کوتاهی و سهل انگاری کند و برای کسب منافع حزبی و شخصی به زیان حقوق و اصول ملت تلاش کند، نخواهند بخشید.

گروه‌های مقاومت همچنین قشرهای مختلف امت اسلام را به انجام مسئولیت‌های خود در خصوص مسئله مرکزی یعنی فلسطین و حمایت از ملت فلسطین و مقاومت آن که از کرامت و مقدسات امت اسلام دفاع می‌کند، دعوت کردند.

بر اساس این بیانیه، گروه‌های مقاومت در خصوص اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان از ایستادگی آوارگان در لبنان که با تلاش‌های پیشبرد طرح معامله قرن مقابله می‌کنند، تمجید و تاکید کردند همه جهانیان باید بدانند که آوارگان ما در هر جایی که حضور دارند، تا زمان آزادسازی کامل سرزمین فلسطین و تحقق بازگشت، میهمان آنها هستند.

محکوم شدن یک اسیر فلسطینی به 18 سال زندان

هیئت امور اسیران و آزادگان فلسطینی از حکم دادگاه رژیم صهیونیستی در محکوم کردن یک اسیر فلسطینی به 18 سال حبس خبر داد این هیئت اعلام کرد دادگاه عوفر رژیم اشغالگر، راید محمد بدوان اسیر 57 ساله از اهالی روستای بدو در شمال غربی شهر قدس اشغالی را به 18 سال حبس و جریمه مالی نیم میلیون شیکلی محکوم کرده است.

بر اساس گزارش فلسطین الیوم، هیئت امور اسیران و آزادگان فلسطینی در بیانیه خود آورده است بدوان از 2015/08/06 در زندان‌های رژیم اشغالگر به سر می‌برد و از آن زمان، 56 جلسه محاکمه را پشت سر گذاشته که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد، علاوه بر آنکه از لحظه بازداشت، رنج اصابت بیش از 10 گلوله صهیونیست‌ها را هم تحمل می‌کند.

در این بیانیه آمده است بدوان در نزدیکی سنجل در شمال رام الله بازداشت شده بود و نظامیان رژیم اشغالگر، 12 گلوله به سمت خودروی وی شلیک کردند که همگی گلوله‌ها به وی اصابت کرد.

این بیانیه افزود اسیر فلسطینی به اتاق مراقبت‌های ویژه در بیمارستان شعاری تسیدک منتقل شد و اشغالگران شش گلوله را از بدن وی خارج کرده و شش گلوله دیگر را در بخش‌های مختلف بدنش همچون گردن و سر و سینه و دست و پشت باقی گذاشتند. این اسیر فلسطینی از بیماری‌های مزمنی همچون قلبی و فشار خون و قند خون رنج می‌برد. این اسیر فلسطینی در زندان عوفر دوران اسارت خود را طی می‌کند.

مقدمه‌چینی برای سفر هیئت کمیته انتخابات تشکیلات خودگردان به غزه

یک رسانه عربی از تدابیری برای رسیدن هیئت کمیته انتخابات مرکزی به ریاست حنا ناصر به نوار غزه خبر داد.

روزنامه القدس العربی نوشت تدابیر و اقدامات برای رسیدن هیئتی از کمیته انتخابات فلسطین به ریاست حنا ناصر به نوار غزه در عمل آغاز شده و طرف‌های ذیربط در حال حاضر برای صدور مجوزهای لازم در خصوص انتقال این هیئت از کرانه باختری به نوار غزه فعالیت می‌کنند.

همچنین تدابیری قبلا از سوی این کمیته با رهبران گروه‌های فلسطینی به ویژه جنبش حماس برای توافق درباره تدارک برای برگزاری نشست‌هایی صورت گرفته که قرار است رئیس این کمیته هنگام ورود به نوار غزه با رهبران گروه‌های فلسطینی و نیز موسسات جامعه مدنی و طرف‌های مستقل برگزار کند،‌هدف از این دیدارها، بررسی موضوع برگزاری انتخابات فلسطین است که اولا بر اساس مامور شدن نامزدی از سوی رئیس تشکیلات آغاز شود و ثانیا انتخابات دیگر هم برگزار شود.

هنوز زمان نهایی برای رسیدن هیئت کمیته انتخابات فلسطین مشخص نشده و در انتظار صدور مجوزهای لازم است، ولی پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که این سفر در خلال هفته آتی انجام شود.

ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، حنا ناصر رئیس کمیته مرکزی انتخابات فلسطین را مامور ازسرگیری تماس‌ها به شکل فوری با گروه‌ها و تشکل‌ها و همه طرف‌های ذیربط به منظور آماده سازی برای برگزاری انتخابات پارلمانی کرده است. ابومازن تاکید کرده است که انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان باید پس از این تماس‌ها طی چند ماه آینده بر اساس قوانین و مقررات جاری برگزار شود.

اظهارات ابومازن در پی نشست‌هایی که به ریاست ابومازن برگزار شد، مطرح شده است که آخرین نشست فراگیر شامگاه یکشنبه هفته جاری برگزار شد که طی آن کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) و کمیته مرکزی جنبش فتح و دبیران گروه‌ها موضوع انتخابات را بررسی کردند. ابومازن در آن نشست گفته بود ما کاملا بر برگزاری انتخابات در کرانه باختری و نوار غزه و قدس اصرار داریم.

در نشست‌هایی که برگزار شد، دو کمیته یکی از سوی کمیته اجرایی سازمان آزادیخش و دیگری از سوی کمیته مرکزی جنبش فتح برای پیگیری پرونده انتخابات و دنبال کردن آن با طرف‌های ذیربط تشکیل شد، ولی با وجود آمادگی‌هایی که کمیته انتخابات انجام می‌دهد، فرصت موفقیت ماموریت آن در نوار غزه در سایه اختلافات موجود میان جنبش‌های فتح و حماس درباره شیوه و نحوه برگزاری انتخابات بسیار ناچیز است، زیرا از یک سو جنبش فتح خواستار برگزاری مرحله‌ای انتخابات است و اینکه ابتدا انتخابات مجلس قانونگذاری برگزار شود تا هیچ خلاء قانونی ایجاد نشود، در حالی که جنبش حماس خواهان برگزاری همزمان انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و مجلس قانونگذاری است.

به نوشته القدس العربی، حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از ابومازن خواسته است موافقت خود را با ابتکار اخیر هشت گروه فلسطینی درباره آشتی اعلام کند، چرا که از نظر حماس، این ابتکار زمینه مناسبی برای فرام کردن فضاهای انتخابات ریاست و مجلس قانونگذاری به صورت همزمان و توافق درباره زمان برگزاری انتخابات مجلس(شورا) ملی به شمار می‌رود. سخنگوی حماس افزود این موردی است که در تفاهمات آشتی درباره آن توافق به دست آمده است.

فلسطین|افزایش آمار شهدای راهپیمایی بازگشت/ یورش ده‌ها شهرک‌نشین به مسجدالاقصی

بیش از دو هفته قبل بود که هشت گروه فلسطینی در نوار غزه ابتکاری را با هدف پایان یافتن شکاف و دودستگی و تحقق آشتی داخلی ارائه کردند، این ابتکار به جنبش‌های فتح و حماس ارائه شد که تنها جنبش حماس با آن موافقت کرده است.

سخنگوی حماس در این زمینه گفت موضع حماس در قبال انتخابات، واضح و صریح و مثبت است و آمادگی خود را برای ورود در روند انتخابات از همان لحظه نخست تصمیم رئیس (ابومازن)اعلام کرده است.

وی افزود جنبش حماس بر اساس مسئولیت ملی خود و علاقه‌مندی به منافع عالی ملی، برای انجام هر آنچه برای موفق برگزار شدن انتخابات لازم است، آمادگی دارد .

روزنامه القدس العربی نوشت شکاف میان نوار غزه و کرانه باختری و ادامه اختلافات میان جنبش‌های فتح و حماس از مهمترین مواردی است که مانع برگزاری یکپارچه انتخابات شده است و برگزاری انتخابات به تحقق وحدت ملی نیاز دارد.

انتهای پیام/

R36361/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط اسرائیل حماس نوار غزه

منبع: تسنیم

واکنش‌ها به گرانی بنزین| از مخالفت مراجع تقلید تا بی‌خبری نمایندگان مجلس

عکس| حسین ماهینی و همسرش در مراسم عروسی سیامک نعمتی

واکنش‌ها به گرانی بنزین| طرح دوفوریتی نمایندگان مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

اعتراض به افزایش قیمت بنزین در شهرهای ایران؛ چندین نفر کشته و زخمی شدند+عکس

اعتراض به افزایش قیمت بنزین در برخی شهرهای ایران+عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۴۰۶۴۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: اسرائیل حماس نوار غزه اسرائیل حماس نوار غزه

خبر بعدی:

رژیم صهیونیستی پایگاه‌های مقاومت در غزه را مورد حمله قرار داد

علی‌رغم آنکه پنج‌شنبه هفته گذشته با میانجی‌گری مصر میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین آتش‌بس برقرار شد، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین پایگاه مقاومت در شمال و غرب نوار غزه را هدف گرفتند.

قدس آنلاین؛ جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز (شنبه) با هشت موشک پایگاه‌های مقاومت و نیز پایگاه‌های پلیس در نوار غزه (وابسته به حماس) را هدف گرفت.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، جنگنده‌های صهیونیستی به پایگاه «عسقلان» در غرب «بیت‌لاهیا» در شمال نوار غزه، پایگاه «حطین» در بیت‌لاهیا به علاوه پایگاه‌های دریایی در «سودانیه» واقع در غرب غزه حمله کردند.

در ادامه این گزارش آمده، حملات مذکور خسارت جانی نداشت اما خسارت‌های مادی بر جای گذاشت.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد، این حملات در پاسخ به شلیک دو راکت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی صورت گرفته است.

رژیم صهیونیستی بامداد جمعه مواضع گروه‌های مقاومت را در غزه هدف قرار داد (جزئیات بیشتر).

درگیری‌ها میان نوار غزه و رژیم صهیونیستی در هفته گذشته پس از آن آغاز شد که این رژیم سه‌شنبه (۲۱ آبان ماه) با هدف ترور فرماندهان جهاد اسلامی دو حمله جداگانه به غزه و دمشق داشت، در حمله به غزه منزل «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد شاخه نظامی جهاد اسلامی به همراه همسرش به شهادت رسید. در حمله دوم به دمشق «اکرم العجوری» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی که هدف این ترور بود آسیبی ندید اما پسرش «معاذ» شهید شد.

شلیک ۴۰۰ موشک و راکت از غزه طی دو روز

مقاومت در پاسخ به این جنایت رژیم صهیونیستی صدها راکت و موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرد؛ ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ۴۰۰ راکت و موشک به سمت فلسطین اشغالی در این دو روز شلیک شد.

سرانجام رژیم صهیونیستی به شروط مقاومت برای آتش‌بس از جمله توقف ترور سران مقاومت، توقف تیراندازی به سمت مشارکت‌کنندگان در راهپیمایی بازگشت ورفع محاصره غزه  تن داد و این آتش‌بس پنجشنبه با میانجی‌گری مصر برقرار شد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • نماینده جنبش حماس: نتانیاهو به هدف انتخاباتی خود دست نیافت
 • تاکید هنیه بر روابط مستحکم جهاد اسلامی و حماس/ شکست تلاش‌های فتنه‌افکنانه دشمنان ملت فلسطین
 • کشورهای اسلامی موضع قاطع در دفاع از مسجدالاقصی اتخاذ کنند
 • ژنرال صهیونیست: باید روزانه حداقل ۵۰ فلسطینی را بکُشیم
 • غزه چگونه جنگ روانی دشمن صهیونیستی را ناکام گذاشت؟
 • مقدمات برای دیدار بین بن‌سلمان و هیئت حوثی فراهم شده است
 • آناتولی از مقدمات برای دیدار بین بن‌سلمان و هیئت حوثی در عمان خبر داد
 • گوترش تحقیق درباره حمله به منزل خانواده فلسطینی در غزه را خواستار شد
 • تلاش صهیونیستها برای ایجاد اختلاف میان فلسطینی ها
 • تعرض حدود ۴۰۰ شهرک نشین صهیونیست به مسجدالاقصی
 • رایزنی تلفنی «اسماعیل هنیه» و «زیاد النخاله» درباره تحولات غزه
 • سازمان ملل خواستار تحقیق درباره شهادت خانواده فلسطینی در غزه شد
 • بمباران پایگاه‌های مقاومت در غزه علی‌رغم آتش‌بس
 • حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه‌های مقاومت در غزه علی‌رغم آتش‌بس
 • با منطق اسلام مخالفند!/ مقدمات وحدت مسلمانان فراهم شود
 • وزیر سوری: تحولات عراق، سوریه و یمن، توطئه‌ای برای نابودی مسأله مسجدالاقصی است
 • ثبت‌نام شانزدهمین فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی آغاز شد
 • ثبت نام در شانزدهمین فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی آغاز شد
 • ترور 430 فرمانده و چهره سرشناس فلسطيني