مشاهده اخبار داغ روز

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان در گفت و گو با  خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازی تیم‌های ملی والیبال ایران و آمریکا که در نهایت با شکست تیم کشورمان همراه شد بیان داشت:  پیش بینی می‌شد بازی سختی را داشته باشیم، آمریکا تیم قدرتمندی است و عملکردش در والیبال جهان گویای این مسئله است و اگر توجه کنید همین حالا هم تیم دوم  جام جهانی است و تنها یک بازی اش را باخته است.

 

او افزود: به هر صورت فکر می‌کنم آمریکای‌ها با برنامه و هدف از پیش تعیین شده ، به عنوان یکی از منظم‌ترین و با حوصله‌ترین تیم جهان به این بازی آمد ،آن ها می‌دانستند که اگر ما را از نظر دریافت دچار مشکل کنند و توپ هایمان به دست پاسور نرسد می‌توانند کنترل بازی را در نظر بگیرند. از این حربه هم به درستی استفاده کردند و توانستند دریافت‌های ما را دچار تزلزل کنند و قدرت دفاعی ما را کم کنند.  

در سال‌های اخیر سابقه نداشت بازی را با این نتیجه به حریف واگذار کنیم

سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان در ادامه اظهار داشت: این اتفاق در ست دوم نیافتاد و ما بازی را بردیم، اما آمریکا در دیگر ست‌ها با فشار در سرویس‌ها و دفاع ما را با مشکل رو به رو کرد و بر بازی مسلط شد، تصور می‌کنم تیم در ست‌های سوم و چهارم هم دچار تزلزل شد و نظم تیمی کاملا بر هم خورد و اتفاق کاملا عجیبی افتاد، در سال‌های اخیر سابقه نداشت که بازی را با این نتیجه به حریفی واگذار کنیم. به هر صورت اگر بخواهم جمع بندی کنیم و با بازی برابر برزیل مقایسه کنم می‌توان گفت نسبت به بازی برابر برزیل بازی ضعیف تری انجام دادیم و این در حالی است که آمریکا تیم ضعیف تری نسبت به برزیل است.

استفاده از بازیکن یک هنر است 

او درباره استفاده ازبازیکنان جوان و این که آیا به درستی از این نفرات استفاده شد یا نه بیان داشت: به هر حال نوع استفاده از بازیکنان یک هنر و توانمندی است. به نظرم بازیکن ذخیره و فیکس ادبیات درستی نیست و ما بازیکن بهتر و بدتری نداریم ما به هر حال با ۱۳ بازیکن به این مسابقات رفتیم و همه بازیکنان باید بتوانند به ما کمک کنند. به هر حال در این مسابقات بازیکن مصدوم دادیم که همراه تیم بودند ، همین مسائل باعث شد شاکله بر هم بخورد و کار مشکل شود.  

بازیکنان را فرسوده کردیم و از جوانانمان هم به درستی استفاده نکردیم 

عطایی در ادامه بیان داشت: فشار بیش از حد به بازیکنان در چند وقت اخیرو استفاده به صورت مکرر از بازیکنان باعث شد فشار خستگی ، ذهنی و جسمی را روی بازیکنان حفظ کنیم و قابلیتی که  از آن‌ها سراغ داریم را نبینیم. این مسئله‌ای بود که کارشناسان پیش از این اذعان داشتند و گفتند که این فشار روی تعدادی از بازیکنان غیر عادی است و تیم روی دوش ۵ - ۶ بازیکن است، به هر حال به عنوان یک فرد و یک انسان ظرفیت چنین فشاری به صورت مستمر سخت است  و این بدان معناست که بازیکنانمان را فرسوده کردیم و نتوانستیم از جوانانمان هم به درستی استفاده کنیم، اگر بخواهیم  یک تعریف درست داشته باشیم می‌توان گفت که تلفیق یک تیم با تجربه، جوان  و با کیفیت می‌تواند تیم خوبی را تشکیل دهد، ولی ما نتوانستیم تلفیق خوبی داشته باشیم.

بازیکنانمان والیبال زده شده اند

او افزود:  می‌توانستیم در این مسابقات فرصت بیشتری داشته باشیم و بازیکنانی مانند معروف و غفور را در ایران نگه داریم تا از فضای والیبال خارج شوند، تصور می‌کنم والیبالیست‌های  ما والیبال زده شده اند، ما می‌توانستیم تیم جوان را با خود به مسابقات ببریم و اگر این طور می‌شد نتیجه را مردم می‌پذیرفتند و تن بازیکنان جوان هم با تصمیم از قبل تعیین شده به بزرگان جهان می‌خورد، تصور می‌کنم زمانی که وارد این مسابقات شدیم  استراتژی این بود که با تمام قوا بازی هایمان را آغاز کنیم و در این مسابقات نتیجه بگیریم، در واقع تنها ۴ تیم برزیل، لهستان، روسیه و ما را این کار را انجام دادند ما هم جزو ۴ تیم با کیفیت دنیا بودیم که با تمام قوا وارد شدیم، اما دیگر حریفان آن استراتژیشان تغییر نکرد و با قدرت در بالای جدول حضور دارند.  

بهتر بود شرایط حضور جوانان را از قبل فراهم می‌کردیم وبازیکنان را دچار تخریب ذهنی نمی‌کردیم

عطایی در ادامه بیان داشت: حضور با ترکیب اصلی و با تمام توان در واقع تصمیم اشتباهی بود و مجبور شدیم از تصمیم دوممان استفاده کنیم و بازیکنان با تجربه را بیرون بکشیم و با بازیکنان جوان به میدان برویم، اگر قرار بود چنین چیزی باشد بهتر بود از ابتدا همین کار را می‌کردیم و بازیکنانمان را دچار تخریب ذهنی نمی‌کردیم، بازیکنان دچار تخریب ذهنی شده اند و این والیبال زدگی سخت می‌تواند آن‌ها را به شرایط اولیه بازگردادند. به نظرم حالا هم که بازیکنان باتجربه و اصلیمان بازی نمی‌کنند  بهترین تصمیم است. به نظرم خوب است بازیکنی مثل سعید معروف بازی نمی‌کند و به نظرم باید امروز بازیکنی مثل امیر غفور هم استراحت می‌کرد برای مسابقات باشگاهی و انتخابی المپیک آماده می‌شد ، غفور اگر بازی نمی‌کرد اتفاقی نمی‌افتاد به نظرم وقتی تصمیم این شد که از جوان‌تر‌ها استفاده کنیم و بزرگان استراحت کنند باید با دقت بیشتری این کار را انجام می‌دادیم ، در مجموع نقشه اولمان به بن بست خورد و مربی تصمیم گرفت از این شرایط استفاده کند.  

تیم ملی با شرایط فعلی فدراسیون هم می توانست موفق باشد

عطایی درباره تاثیر نا به سامانی فعلی فدراسیون بر شرایط تیم ملی اظهار داشت: این که فدراسیون به ثبات نرسیده است بحث قابل قبولی است اما ما با همین اوضاع در لیگ ملت‌ها شرکت کردیم و تیم در مرحله مقدماتی  دوم لیگ ملت‌ها شد و در نهایت هم به عنوان پنجمی رسید این یعنی در همین فضا هم تیم ملی توانست موفق باشد، نوجوانان هم در قهرمانی جهان عنوان پنجمی گرفت که نتیجه خوب و قابل قبولی است،   تیم جوانمان هم که  در همین شرایط به قهرمانی جهان رسید.

عملکرد تیم ملی را به شرایط فدراسیون ربط نمی دهم 

او ادامه داد:  در تصمیم‌های کلان و بلند مدت نداشتن رئیس فدراسیون را ایراد می‌بینیم که یک نقص و نقیصه است، ولی عملکرد تیم را به این شرایط ربط نمی‌دهم و به نظرم ۲ مقوله جدا از هم است این که ما بخواهیم یک اشتباه را به مسائل فدراسیون وصل کنیم کار غلطی است، بازیکنان ما همین نفرات بودند که در مسابقات جام ملت های آسیا به قهرمانی رسیدند بحث فنی نسبت به مدیریت بحث جداگانه‌ای است و این نتایج را خیلی منتصب به نبود ثبات نمی بینیم، اما معتقدم ثبات نباشد مشکلاتی به وجود می‌ آید ولی نتایج را ربط نمی‌دهم و فکر می کنم  باید موضوع را به صورت فنی بررسی کرد نه مدیریتی ، اگر ثبات باشد حرکتمان با سرعت و دقت بیشتری رو به جلو می‌رود. 

بیشتر بخوانید: 

تیم ملی والیبال ایران ۱ - آمریکا ۳/ داشته های کولاکوویچ ته کشید

غفور امتیاز آورترین بازیکن ایران برابر آمریکا شد

تیم ملی والیبال ایران ۱ - برزیل ۳/ نفس سلسائو مقابل جوانان ایران به شماره افتاد

انتهای پیام/ 

منبع: باشگاه خبرنگاران

چرا تصمیم‌گیری‌ها را عده‌ای دیگر انجام می‌دهند و سختی‌ها را مردم می‌کشند؟

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ معاملات بازار سرمایه کاهش یافت| توضیحات وزیر ارتباطات

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت| توضیحات وزیر ارتباطات

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت

اینترنت به‌زودی وصل می‌شود

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۴۰۷۱۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: فدراسیون والیبال تیم ملی والیبال ایران جام جهانی والیبال

خبر بعدی:

آمریکا با اتحاد رژیم‌‌های استبدادی امنیت منطقه را فروخته است/ سیاست فشار حداکثری، رهبران ایران را مصمم‌تر کرده است/ کاهش تعهدات برجامی بازی استراتژیک و درستی از سوی ایران است/ عربستان باید رفتار خود را تعدیل کند

ادوارد واستینج استاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن است و در حوزه روابط‌ بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص تنش‌های اخیر میان ایران و آمریکا مطرح کرد.

ترامپ باعث ایجاد بحران در منطقه شده است

ایالات متحده با اتحاد با رژیم‌‌های استبدادی امنیت منطقه را فروخته است

وی در مورد تنش‌ها گفت: به نظر من تنش‌ها در خلیج فارس ناشی از  اتحادی است که آمریکا با عربستان سعودی و امارات ایجاد کرده است. ایالات متحده با اتحاد با این رژیم‌‌های استبدادی و تجهیز آن‌ها به سلاح و کمک به فعالیت‌های شرورانه آنها در یمن و نفوذ بدخواهانه آنها در منطقه بحران را شکل داده است. امنیت منطقه ‌را فروخته است.

حمایت آمریکا از شاهزاده سعودی باعث افزایش تنش‌ها شده است

واستینج در ادامه گفت: ایالات متحده با حمایت از  شاهزاده های سعودی مانند محمد سلمان که شاهزادهای بی پروا است و بسیاری از تصمیمات خود بر مقابله با ایران متمرکز است، تنش‌ها را افزایش داده است. اقدامات احمقانه آمریکا و متحدان آن، مانند تلاش برای توقیف نفتکش‌های ایرانی و تلاش برای کاهش صادرات نفت، لزوماً به افزایش تنش در منطقه منجر شده است.

ترامپ تنها به عکس یادگاری علاقمند است

ترامپ در رویکرد خود نسبت به روابط با دولتمردان سرزمین‌های اسلامی تجدیدنظر کند

استاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن افزود: ترامپ تنها به عکس یادگاری علاقمند است من فکر می‌‌کنم عدم تجربه و دانش وی در مورد امور بین‌الملل با اقدامات وی در قبال ایران بسیار آشکار شده است. اگر توافق به اسم وی نامگذاری شود، او احتمالاً با شرایط برجام موافقت خواهد کرد او همواره از توافقی که پیشینیان منعقد کرده‌اند شکایت می‌کند بنابراین آینده نامشخص است. ترامپ هیچ اشتهایی برای رویارویی نظامی با ایران ندارد، اما سیاست‌های وی تا کنون یک شکست کامل بوده است - بنابراین وی نیاز به تجدیدنظر جدی در مورد رویکرد خود نسبت به روابط با دولتمردان سرزمین‌های اسلامی دارد.

سیاست حداکثر فشار رهبران ایران را مصمم‌تر کرده است

اقتصاد ایران در مقایسه با بسیاری از همسایگان خود به نفت وابسته نیست

وی در مورد سیاست فشار حداکثر بر ایران گفت: اگر این سیاست با این هدف بود که ایران را سرکوب کند، این یک شکست کامل است چرا که این سیاست رهبران ایران را مصمم‌تر کرده و کشور را به طور کلی مصمم‌تر کرده است. اقتصاد ایران در مقایسه با بسیاری از همسایگان خود به نفت وابسته نیست و از این رو می‌تواند فشار اقتصادی اعمال شده توسط ایالات متحده را تحت‌الشعاع قرار دهد. این یک سیاست توهین‌آمیز و تنبیه کننده‌ای است که توسط تندروها در تیم سیاست خارجی ترامپ طراحی می‌شود و آنها واقعاً متوجه واقعیت‌های زندگی و سیاست در منطقه نیستند. 

کاهش تعهدات برجامی یک بازی استراتژیک و درست از سوی ایران است

کاهش تعهدات برجامی نقض برجام نیست

واستینج در ادامه در مورد کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: ما دیدیم که ایران در راستای  کاهش بخش‌هایی از تعهدات خود گام‌های افزایشی برداشته است، اما من فکر می‌کنم این یک  بازی استراتژیک و درست و محاسبه‌گرایانه از سوی ایران است. ایران به درستی محاسبه کرده است و اقداماتی که ایران انجام می‌دهد تخلف در راستای برجام نیست زیرا آنها در برجام  مجاز هستند. از طرفی هم اگر تحریم‌ها برداشته شود، ایران به تعهدات خود باز می‌گردد و این اقدامات قابل بازگشت است. 

ایالات متحده باید موضع واقع گرایانه‌ای در قبال ایران اتخاذ کند

این استاد دانشگاه در مورد تلاش‌های اروپا برای کاهش تنش‌ها و میانجی‌گری گفت: رهبران اروپایی، به ویژه امانوئل ماکرون از فرانسه، سعی کرده‌اند تا به عنوان یک پل یا واسطه بین ایران و آمریکا عمل کنند. من فکر می‌کنم که چنین تلاش‌هایی صمیمانه و با حسن نیت است، اما حسن نیت و عزم جدی در آن طرف به اثبات نرسیده است ترامپ تنها خواهان عکس است و این به زودی اتفاق نمی‌افتد. اگر ایالات متحده به موضع واقع گرایانه‌تری در مورد  ایران برسد، ممکن است جایی برای مذاکره وجود داشته باشد، اما در چنین محیط خصمانه‌ای چنین احتمالی بسیار دشوار است.

آمریکا تحریم‌ها را بردارد و به برجام بازگردد

ایران در صورتی که حقوق و منافعش تامین شود وارد مذاکره می‌شود

ایران همیشه نشان داده است که مایل به مذاکره است

وی در مورد راه کاهش تنش‌ها گفت: من فکر می‌کنم تنها راه این است که  آمریکا تمام تحریم‌ها علیه ایران را بردارد و به تعهدات خود در برجام  بازگردد. با ترامپ، هر چیزی ممکن است - اما فکر می‌کنم در آینده نزدیک این اتفاق  بعید به نظر می‌رسد، در حالی که ایالات متحده به سیاست‌های خصمانه خود نسبت به ایران ادامه می‌دهد. اما اگر ترامپ می‌بیند در صورت دیدار با روحانی موقعیت سیاسی وی بهبود می‌یابد ناچار است که سیاست‌های اشتباه گذشته خود را دوباره ارزیابی کند و دوباره از اول شروع کند. ایران همیشه نشان داده است که مایل به مذاکره است اما  زمانی که آرزوها و حقوق آن رعایت شود.

غرب از هر فرصتی برای سرزنش ایران و انکار قدرت انصارالله استفاده می‌کند

واستینج هم چنین در بخشی از صحبت‌های خود به سیاه‌نمایی رسانه‌های غربی از ایران اشاره کرد و گفت: به حادثه آرامکو توجه کنید این نمونه‌ای از روایت رسانه‌های غربی است که منافع منافع ایالات متحده و متحدین آن در منطقه را تامین می‌کند. انصارالله  مسئولیت این حمله  را بر عهده گرفت و آن را هدف‌گیری علیه کشوی می‌داند که در طی چند سال گذشته اقدامات وحشیانه علیه آنها  انجام داده است. مانند همیشه، سازمان‌های اطلاعاتی غربی و متحد از هر فرصتی برای سرزنش ایران و انکار قدرت انصارالله استفاده میکنند. چرا که اگر آنها بپذیرند که انصارالله از چنین توانایی‌هایی برخوردار هستند، پس ممکن است در درگیری در یمن شکست بخورند.

آمریکا قابل اعتماد نیست

اعتبار کمی برای مذاکره با ترامپ وجود دارد

این استاد دانشگاه در ادامه با مقایسه میان ایران و کره شمالی گفت: من موافقم که یکی از موضوعات فعلی که مانع دیدار رهبران ایران با ترامپ و مذاکره مجدد برای معامله‌ای است که قبلاً با سایر جهان توافق شده بود و با اقدام یکجانبه آمریکا نقض شده بود، این است که  ایالات متحده نشان داده است که قابل اعتماد   نیست و این واقعیت که مذاکرات ایالات متحده و کره شمالی منجر به تنها اظهارات مبهم و چند عکس نمادین شده است، نشان می‌دهد که اعتبار کمی برای مذاکره با ترامپ وجود دارد. 

هیچ کسی اشتهایی برای درگیری ویرانگر دیگر در خاورمیانه ندارد

به تلاش‌های عمران خان امیدوارم

واستینج در مورد احتمال درگیری نظامی میان ایران و آمریکا گفت: من فکر نمی‌کنم کسی، حتی ایالات متحده، اشتهایی برای یک درگیری ویرانگر دیگر در خاورمیانه داشته باشد. مانند همیشه، مردم این عواقب را متحمل می‌شوند - همانطور که قرن‌هاست مردم منطقه با تجاوز امپریالیستی از سوی آمریکا مواجه هستند

وی هم چنین در مورد احتمال موفقیت میانجی‌ها نیز گفت: عمران خان به دلیل روابط خوب با سعودی‌ها و ایران یک گزینه خوب است. عمان هم می‌تواند به میانجی‌گری کمک کند. از طرفی که هرگونه درگیری در منطقه منافع پاکستان را تهدید می‌کند من به تلاش‌های عمران خان امیدوارم. 

رفتار بی پروای سعودی باعث ناامنی در منطقه شده است

عربستان باید رفتار خود را تعدیل کند

آمریکا برای عربستان قابل اعتماد نیست

این استاد دانشگاه هم چنین در مورد تنش میان ایران و عربستان گفت: من فکر می‌کنم مذاکره میان ایران و عربستان رخ می‌دهد اما ما در سال های اخیر مشاهده کردیم که سعودی‌ها مایل نیستند رویکرد خود را تغییر دهند. آنها با سیاست‌های بی پروا  باعث بدبختی مردم منطقه شده‌اند اگر رفتار خود را تعدیل کنند ، مطمئناً شانس بهتری برای توافق با ایران خواهند داشت. آنها باید بدانند که ایالات متحده متحد قابل اعتماد نیست و صلح و امنیت منطقه‌ای مربوط به کشورهای منطقه است نه قدرت‌های خارجی.

وی هم چنین در مورد اعتراض‌ها در لبنان و عراق گفت:  آنچه ما میبینیم، تا حدودی ، بیانگر نارضایتی از نخبگان حاکم فعلی و سیستم‌های حکومتی است. با این حال، چنین اعتراضاتی می‌تواند به راحتی مسیر را  برای دستکاری توسط قدرت‌های خارجی باز کند بنابراین مهم است که صدای مردم واقعی شنیده شود.

واستینج  هم چنین به قتل ابوبکر بغدادی اشاره کرد و گفت: موفقیت در سیاست خارجی عموما برای حل مشکلات داخلی به کار گرفته می‌شود. قتل رهبر داعش هم در این راستا صورت می‌گیرد. اما قانون‌گذاران آمریکایی دلایل لازم برای استیضاح ترامپ را دارند.

دیگر خبرها

 • هفت هزار واحد مسکن در بافت فرسوده مازندران در دست ساخت است
 • خانه فرسوده بدهید آپارتمان نوساز بگیرید!
 • کارت سوخت خودروهای فرسوده باطل می شود؟
 • ۲۵ سال و ۱۰ سال | خودروها و موتورهای فرسوده سهمیه بنزین ندارند
 • دود اغتشاش در چشم کسب وکار مردم/ کالابر گ یا یارانه نقدی؟/ انفعال دولت در برابر تولید خودروهای پرمصرف
 • در باران 8 ساعته تهران آب‌گرفتگی نداشتیم
 • سیاست فشار حداکثری، رهبران ایران را مصمم‌تر کرده است/ کاهش تعهدات برجامی بازی استراتژیک و درستی از سوی ایران است
 • معینی: ویلموتس شناخت درستی از فوتبال ایران ندارد
 • در تحقق حقوق شهروندی خوب عمل نکردیم
 • شهرستان دماوند ۱۵۴ هکتار بافت فرسوده دارد
 • جزئیات طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده در سال ۹۸
 • تاخیر در برگزاری انتخابات فدراسیون والیببال کار درستی بود/ اگر خلاف قانون اتفاقی رخ داده باید پیگیری شود
 • پاسخ‌دهی به ۹۰ درصد پرونده‌های تسهیلاتی بافت‌فرسوده
 • سرمربی تیم ملی تکواندو: رویاپردازی نکردیم
 • برندگان و بازندگان گرند پری برزیل
 • سهمیه بنزین خودروهای فرسوده در هاله‌ای از ابهام
 • نحوه اختصاص سهميه سوخت به خودرو‌هاي فرسوده در حال بررسي است
 • سهمیه سوخت به خودرو‌های فرسوده اختصاص می‌یابد
 • بررسی اختصاص سهمیه سوخت، به خودرو‌های فرسوده