مشاهده اخبار داغ روز

همه‌ ما راز‌هایی داریم که اگر بعضی از آن‌ها آشکار شوند پیامد‌های بدی برای ما به همراه خواهند داشت.

بعضی از این راز‌ها نیز آنقدر مهم هستند که نباید هیچ وقت فاش شوند. مثلاً به این فکر کنید که اگر شرکت کوکا کولا راز مخفی ساخت نوشابه‌ خود را فاش کند چه اتفاقی رخ می‌دهد. بعضی از اتفاق‌ها و داستان‌ها نیز در تاریخ هستند که هرگز فاش نشده‌اند.

در ادامه با ما همراه باشید تا بعضی از آن‌ها را با هم مرور کنیم.

۱. اسرار هسته‌ای ایالات متحده

شاید این اطلاعات جزء مخفی‌ترین و محافظت شده‌ترین اطلاعات در تاریخ باشند. تأسیسات هسته‌ای هر کشور به خودی خود یک راز مهم برای آن کشور محسوب می‌شود و فقط افراد خاصی می‌دانند که در این تشکیلات چه اتفاقی در حال رخ دادن است. از این رو کد‌ها و رموز هسته ای، پنهانی‌ترین اطلاعات دولت ایالات متحده است.

به گونه‌ای که تنها مقامات عالی رتبه وزارت دفاع ایالات متحده به این کد‌ها دسترسی دارند. میزان سلاح‌های هسته‌ای و نوع سلاح هسته‌ای که ایالات متحده در اختیار دارد برای عموم مردم ناشناخته است.

بیشتر مردم هرگز به اطلاعات هسته‌ای آگاه نخواهند شد. به عنوان یک کشور بزرگ، به وضوح قابل درک است که چرا دولت ایالات متحده اطلاعات هسته‌ای خود را مخفی نگه می‌دارد. هرکسی که از طریق روش‌های غیرقانونی به اطلاعات دسترسی پیدا کند، مطمئناً جان خود را در معرض خطر قرار خواهد داد.

۲. آدولف هیتلر

داستان‌ها از این روایت می‌کنند که در تاریخ ۳۰ آپریل ۱۹۴۵، آدولف هیتلر خود را در زیرزمینی خانه‌ی خود کشته است. اما آیا این داستان‌ها حقیقت را بیان می‌کنند؟ شواهد کشف شده از اسناد جدید رمزگشایی شده‌ی «FBI» نشان می‌دهد که دولت آمریکا اطلاعاتی در مورد زنده بودن هیتلر پس از جنگ جهانی دوم در اختیار داشته است.

ظاهراً هیتلر پس از جنگ جهانی دوم در «کوه‌های آند» زندگی می‌کرده است. انتشار اسناد FBI به وضوح نشان می‌دهد که خودکشی هیتلر کاملاً جعلی بوده است.

این اتفاق کاملاً ممکن به نظر می‌رسد، زیرا هیتلر در آن زمان منفورترین مرد جهان بوده است، بنابراین برای زنده ماندن مجبور شده است راهی برای فرار از آلمان جنگ زده پیدا کند. نکته‌ی جالب دیگر این ماجرا، پنهان کردن این اطلاعات توسط FBI بوده است.

۳. محل ذخایر نفتی ایالات متحده

محل دقیق استخراج و ذخیره‌ی منابع نفتی ایالات متحده یک راز مبهم فاش نشده است. اما چگونه این راز تا به امروز مخفی مانده است؟

شواهد حاکی از آن است که به محض یافت شدن نفت در هر زمینی در ایالات متحده، دولت اقدام به خرید این زمین‌ها کرده و از مالک قبلی نیز می‌خواهد که هیچ وقت حرفی در این مورد به زبان نیاورد. این کار به منظور جلوگیری از خرید و فروش ذخایر نفتی توسط ثروتمندان صورت می‌گیرد. بنابراین، اطلاعات مربوط به محل ذخایر نفتی توسط دولت ایالات متحده مخفی نگه داشته می‌شود.

۴. بیماری ایدز

از دهه ۱۹۸۰، بحث‌های زیادی در مورد منشأ ویروس «HIV» انجام شده است و تئوری‌های بسیاری مطرح شده‌اند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این ویروس از آفریقا منشأ گرفته است. اما آیا واقعاً این نظریه واقعیت دارد؟ برخی معتقد هستند که این بیماری کشنده توسط دانشمندان در آزمایشگاه‌ها تولید شده است.

یعنی این ویروس به منظور پیش‌برد اهداف عده‌ای ساخته شده است. همچنین عده‌ای از نظریه پردازان بر این باورند که درمان این ویروس یافت شده است، اما آن را در اختیار تمام دولت‌ها قرار نمی‌دهند. همه‌ی این‌ها موضوعاتی هستند که پیرامون بیماری ایدز مطرح می‌شوند، اما هیچ‌کس اطلاعاتی در دست ندارد که منشا یا درمان این بیماری را دقیقاً مشخص کند.

۵. اسرار پزشکی ایالات متحده

با استناد به قوانین ایالات متحده آمریکا، اطلاعات پزشکی هر بیمار باید مخفی نگه داشته شود. به نظر می‌رسد این کار به منظور حفظ حریم خصوصی بیماران انجام می‌گیرد. برخی پزشکان حتی برای مخفی نگه داشتن گزارش پزشکی بیمار، جان خود را به خطر می‌اندازند.

دولت ایالات متحده این قانون را تدوین کرده است تا از هرگونه تحقیر و تهدید بیماران توسط افراد ناشناس جلوگیری کند. سوگندی که پرسنل بیمارستان‌ها برای مخفی نگه داشتن اطلاعات پزشکی بیماران یاد می‌کنند به «سوگند هیپوکرات» معروف است.

اطلاعات پزشکی بیماران طبقه‌بندی و بایگانی خواهد شد، مگر اینکه ایمنی بیمار یا امنیت دیگران وابسته به این اطلاعات باشد. به این ترتیب، پرونده‌های پزشکی فقط توسط پرسنل مجاز قابل دسترسی هستند و برای دسترسی به آن‌ها به تأیید مراجع قانونی نیاز است. بنابراین، اسرار پزشکی ایالات متحده از بزرگترین اسرار در جهان است که فاش نشده‌اند.

۶. تا زدن دستمال سفره‌ هاپسبورگ

شاید وجود داشتن راز مخفی یک دستمال سفره در لیست بزرگ‌ترین اسرار جهان خنده‌دار به نظر برسد. روش تا زدن دستمال سفره‌ی «هاپسبورگ»، راز بزرگ دولت اتریش محسوب می‌شود. در اتریش دستمال‌های سفره‌ی هاپسبورگ فقط برای خانواده‌های سلطنتی استفاده می‌شوند و چگونکی آماده کردن و تا کردن این دستمال‌ها راز بزرگی است که آموختن آن نیاز به آموزش‌ها و رهنمود‌های پنهان دارد.

نکته‌ی جالب در این مورد این است که بسیاری سعی در درست کردن این دستمال‌ها داشته‌اند، اما همه‌ی تلاش‌های آن‌ها با شکست مواجه شده است. در واقع هیچ دستورالعمل مکتوبی در مورد چگونگی آماده کردن و تا کردن این دستمال‌ها وجود ندارد.

روند تا کردن این دستمال‌ها یک راز بزرگ محسوب می‌شود که تنها به افراد سلطنتی و نزدیک به مقامات عالی رتبه‌ی دولت اتریش آموزش داده می‌شود و آن‌ها نیز قسم یاد می‌کنند که هرگز آن را فاش نکنند.

۷. دستورالعمل KFC

کی‌اف‌سی یا «ﻣﺮﻍ ﺳﻮﺧﺎﺭﯼ ﮐﻨﺘﺎﮐﯽ»، ﻧﺎﻡ ﯾﮏ ﺭﺳﺘﻮﺭﺍﻥ ﺯﻧﺠﯿﺮﻩﺍﯼ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۵۲ ﺗﻮﺳﻂ «ﮐﻠﻮﻧﻞ ﻫﺎﺭﻟﻨﺪ ﺳﺎﻧﺪﺭﺯ» ﺩﺭ ﺍﯾﺎﻟﺖ ﮐﻨﺘﺎﮐﯽ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺁﻏﺎﺯ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩه است ﻭ امروزه ﺩﺭ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ۱۰۰ ﮐﺸﻮﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ۱۳ﻫﺰﺍﺭ ﺭﺳﺘﻮﺭﺍﻥ ﺍﺳﺖ و ﺣﺪﻭﺩ ۷۵۰هزار ﻧﻔﺮ ﺩﺭ ﺳﺮﺍﺳﺮ ﺟﻬﺎﻥ ﺩﺭ این ﺭﺳﺘﻮﺭﺍن‌ها ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻭ ﻏﯿﺮ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ مشغول به کار هستند.

اما دستورالعمل پخت این مرغ سوخاری چیزی است که از زمان راه اندازی این شرکت کسی موفق به کشف آن نشده است. امروزه KFC از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های مواد غذایی است که شاید این را می‌توان به دستورالعمل مخفی آن نسبت داد که هرگز برملا نشده است. این دستور پخت سرّی در دفتر مرکزی شرکت نگهداری می‌شود و از آن به شدت محافظت می‌شود.

۸. منطقه‌ی ۵۱

منطقه‌ی ۵۱ ﯾﮏ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﻓﻮﻕ ﺳﺮﯼ ﺩﺭ ﺩﺭ ۱۳۰ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮﯼ ﺷﻤﺎﻝ ﻏﺮﺑﯽ ﻻﺱ ﻭﮔﺎﺱ واقع در ﺍﯾﺎﻟﺖ ﻧﻮﺍﺩﺍ ﺩﺭ ﺍﯾﺎﻻﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺍﺳﺖ. ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﻫﺪﻑ ﺍﯾﻦ ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺁﺯﻣﺎﯾﺶ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﻧﻮﯾﻦ ﭘﺮﻭﺍﺯﯼ ﻭ ﺟﻨﮓﺍﻓﺰﺍﺭ‌ﻫﺎﯼ ﻓﻮﻕ ﺳﺮّﯼ ﺍﺳﺖ.

‏ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻓﺪﺭﺍﻝ ﺍﯾﺎﻻﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ این پایگاه رﺍ ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﭘروژه‌ی ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ «ﺍﺩﻭﺍﺭﺩﺯ» ﻣﻌﺮﻓﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﺍﻣﺎ کارکنان ﻭ ﻧﻮﻉ ﮐﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﻓﻮﻕ ﺳﺮّﯼ ﮐﻤﺎﮐﺎﻥ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻧﺎمشخص مانده‌اند ﻭ ﺣﺘﯽ ﮐﺎﺭﮐﻨﺎﻥ این ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ، ﺯﻧﺪﮔﯽﻫﺎﯼ به دﻭﺭ ﺍﺯ مردم ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺩﻧﯿﺎﯼ اطراف خود ﺗﻘﺮﯾﺒﺎً ﻫﯿﭻ ارتباطی ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ.

ﺩﻭﻟﺖ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺭﺳﻤﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻧﺎﭼﯿﺰﯼ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﯾﻦ ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. از مرز‌های زمینی و هوایی این پایگاه به شدت محافظت می‌شود. مطابق اسناد کشف شده در سال ۲۰۱۳ مشخص شد که منطقه‌ی ۵۱ به منظور آزمایش یک پروژه‌ی هوایی مخفی با نام رمزگذاری شده‌ی «AQUATONE» ایجاد شده است.

ﻣﺨﻔﯽﮐﺎﺭﯼ ﺩﻭﻟﺖ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻣﻨﻄﻘﻪ ۵۱ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩﺍﯼ ﺑﻮﺩﻩ است ﮐﻪ ﻃﯽ ﺳﺎﻝﻫﺎ این پایگاه ﺑﺎﻋﺚ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺍﻓﺴﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ در میان مردم ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

۹. فرمول کوکاکولا

آیا می‌دانید که دستورالعمل ساخت نوشابه‌های کوکاکولا یکی از محافظت شده‌ترین راز‌های جهان است؟ این امر به قدری برای این شرکت مهم است که این شرکت برای پنهان ماندن این راز مجبور شده است که کارخانه ساخت کوکاکولا را در هند منحل کند.

زیرا دولت هند خواستار فهمیدن راز ساخت کوکاکولا شده است. در حقیقت، فقط تعداد اندکی از کارمندان این شرکت مواد لازم برای ساخت کوکاکولا را می‌شناسند. فقط دو کارمند در یک زمان مجاز به دانستن فرمول‌های مخفی ساخت کوکاکولا هستند.

این چند کارمند باید قسم یاد کنند که می‌توانند از این اطلاعات مخفی، محافظت کرده و آن را از همه‌ی افراد دیگر مخفی کنند. احتمالاً راز ساخت این نوشابه نیز تا سال‌های سال مخفی خواهد ماند و شاید هیچ وقت نیز فاش نشود.

 

منبع: wonderslist

منبع: پارسینه

منبع این خبر، وبسایت parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۴۰۷۴۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
مطالب پیشنهادی:

عکسی که پربیننده‌ترین تصویر روز جهان شد

ادعای رسایی درباره انتخابات به نقل از هاشمی

ماجرای فروش عطر مرگبار و فلج کننده چیست؟

کلیدواژه: سرگرمی هیتلر ایدز کوکاکولا

خبر بعدی:

تهدید بی‌سابقه نامزد حزب دموکرات علیه اسرائیل

الیزابت وارن یکی از نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده اخیرا طی سخنانی با اشاره به موضوع مناقشه اعراب و اسرائیل به تهدید بی سابقه دولت اسرائیل پرداخته است و نتانیاهو را از عبور از سیاست های آمریکا در این خصوص پرهیز داده است.

به گزارش «تابناک» سناتور الیزابت وارن (دموکرات از ماساچوست) روز شنبه رویکرد سختی در مقابل اسرائیل ابراز داشت و در خصوص ارائه راه حل دو دولتی برای مناقشه اعراب و اسرائیل گفت «همه گزینه ها روی میز است». وی روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: «سیاست رسمی ایالات متحده در حمایت از راه حل دو دولتی است و اگر اسرائیل در جهت مخالف با این سیاست حرکت کند، همه گزینه ها روی میز است.»

وارن در فرمولی که معمولاً توسط روسای جمهور قبلی آمریکا نیز در تهدید به استفاده از زور علیه دشمنان آمریکا استفاده شده بود، این عبارت را تکرار کرده اما دقیقاً روشن نکرده که چه نوع فشارهایی - نظامی یا از جنس دیگری - ممکن است بر اسرائیل تحمل شود.

وارن بیان کرده: «هم اکنون نتانیاهو می گوید که قصد دارد اسرائیل را به سمت افزایش شهرک سازی ها سوق دهد، اما این اقدام ما را به سمت راه حل دو دولتی سوق نمی دهد.»

اظهارات وارن در حالی مطرح شده که جناح چپ حزب دموکرات آمریکا اخیرا به طور فزاینده ای به موضوع بایکوت دولت یهودی پرداخته است. سخنان وی احتمالاً باعث شگفتی در جوامع یهودی و لابی های اسرائیل خواهد شد که اگرچه اکثراً طرفدار حزب دموکراتیک هستند، اما همچنان مدافع اتحاد ایالات متحده با اسرائیل نیز باقی مانده اند.

حمایت ایالات متحده از اسرائیل از لحاظ تاریخی موضوعی بوده که از سوی هر دو حزب دنبال میشده است. کمک هایی که ایالات متحده به اسرائیل می فرستد عمدتاً برای تقویت سیستم های دفاعی اسرائیل بوده و از نظر ماهیت متقابل است، به این معنی که این دست از فناوری های توسعه یافته با آمریکا به اشتراک گذاشته شده و اغلب توسط ایالات متحده نیز استفاده میشود.

گروه های طرفدار اسرائیل در ماه های اخیر وارن را به دلیل استخدام یک مشاور که با گروه IfNotNow فعالیت می کند - گروهی که از دولت یهودی اسرائیل انتقادات بسیاری دارد - مورد هجمه قرار داده اند.

به گفته وب سایت دیده بان Canary Mission که یکی از وب سایت های طرفدار اسرائیل است، این مشاور به نام وی مکس برگر «نفرت از اسرائیل را گسترش داده، به فعالیت های کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل (AIPAC) اعتراض کرده، یهودیان طرفدار اسرائیل را مخوف جلوه داده و گروه موسوم به Liberation Seders را که فعالیت های فعالین ضد اسرائیلی را در سراسر آمریکا مستندسازی میکند، سازماندهی کرده است. این وب سایت ادامه داده «وی همچنین از منتقدان ضد اسرائیل دفاع کرده و از جنبش BDS یاBoycott ،Divestment ، Sanctions علیه اسرائیل پشتیبانی کرده است.»

روزنامه اسرائیلی هاآرتص در ماه ژوئن نوشت موضع وارن در مورد جامعه مدافع و طرفدار اسرائیل هنوز مبهم است. در مقاله این نشریه آمده است: «او فاقد سابقه طولانی در روابط گرم با اسرائیل همچون دیگر رقیبان مانند [جو] بایدن، یا حتی سناتورهایی همچون کوری بوکر یا کامالا هریس است. اما به هیچ وجه به عنوان یکی از منتقدان اصلی اسرائیل در جناح چپ و مترقی حزب دموکرات دیده نمی شود.»

یکی از رهبران طرفدار اسرائیل در ماساچوست، ایالت وارن، به هاآرتص گفته: «وارن متولد شهر اوکلاهوما دارای دیدگاهی هری ترومنی از روابط ایالات متحده و اسرائیل است.»

هاآرتص اظهار داشت: «تعهد او به بهزیستی دولت یهود واقعی است. با این وجود وی اعتراف می كند كه نگران مقاومت در برابر آن تعهد و موقعیت نیازمند تفکر و ظریف در فضای فراجناحی امروز آمریکا و نبرد شدید برای اخذ حمایت از جناح پیشرو است.»

دیگر خبرها

 • راز‌های عجیب نهفته در مقبره‌های باستانی که از آنها خبر ندارید+تصاویر
 • افزایش موقعیت‌های شغلی با اقتصاد سبز
 • نگاه دولتی‌ها پس از برجام واقعی‌تر شد؟
 • راز‌های عجیب نهفته در مقبره‌های باستانی که از آن‌ها خبر ندارید + تصاویر
 • «تَکرار» حرف منتقدان پس از ۴سال
 • فارن پالیسی: میادین نفتی؛ انگیزه ترامپ برای ماندن در سوریه
 • فلاحت پیشه :آمریکا راهبرد پایداری در سیاست خارجی غرب آسیا ندارد
 • آمریکا راهبرد پایداری در سیاست خارجی غرب آسیا ندارد
 • کارشناس آمریکایی: چرا حمایت ترامپ از ترکیه اشتباه است؟
 • «کلان‌هویت اربعین»، طلیعه تمدن اسلامی است
 • راز‌های نهفته در مقبره‌های باستانی+ تصاویر
 • درس‌های تاریخی پوپولیسم برای امروز ما
 • ترامپ به دنبال مدیریت تصمیم غلط خود در شمال سوریه است/واشنگتن اجازه نمی‌دهد ترکیه به منابع انرژی شرق فرات دست پیدا کند
 • سردار ربانی: آمریکا با تجاری سازی امنیت به دنبال فاشیسم جهانی است
 • وز خوش ال. ان. جی در بازارهای جهانی/ رکورد جدید در تولید گاز طبیعی آمریکا
 • قیمت ال. ان. جی گران شد
 • دیگر کسی به امضای آمریکا اعتماد نمی کند / ایالات متحده معتاد به تحریم است
 • حقیقت پنهان درباره‌ی رجب طیب اردوغان +تصاویر
 • عربستان محل گذر ارسال تسلیحات آمریکا به القاعده