مشاهده اخبار داغ روز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه لایروبی کانال‌های مسکن مهر پلدختر باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: هنوز یک ریال اعتبار برای زیرساخت جهاد کشاورزی داده نشده‌است. ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱ استانها لرستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، غلامرضا آقامیرزایی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: سیلاب هشت هزار میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان لرستان وارد کرده که در مجموع 930میلیارد تومان اعتبار ملی واستانی برای ما اختصاص دادند ولی با همه این تفاصیل همه مدیران پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه اگر سعه صدر نداشته باشیم به نتیجه نخواهیم رسید، افزود: محدودیت‌های مالی و گرفتاری‌هایی وجود دارد ولی تقریبا 90درصد پیمانکاران توسط دستگاه‌های اجرایی انتخاب شدند و کار هم در حال شروع‌شدن است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به اینکه از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی می‌کنیم، عنوان کرد: دیواره‌های ساحلی پیشرفت فیزیکی خوبی دارد  و کاری تاریخی در شهر پلدختر در حال انجام است، دیواره ساحلی شهر پلدختر 25درصد پیشرفت فیزیکی دارد که 47دیواربه طول 12متر و ارتفاع هشت متر باید ساخته شود که تاکنون هشت دیوار ساخته شده‌است و مابقی هم تا ارتفاع هشت متر ساخته شدند.

وی با اشاره به اینکه پروژه دیوار ساحلی پلدختر پروژه سختی‌ست، بیان کرد: همه دستگاه‌ها و مسئولان در حال تلاش هستند که بتوانیم تا قبل‌از فصل بارش‌ها نقاط حساس را تا حد توان پوشش بدهیم اگر هم نرسیدیم چه باید بکنیم؟ سرعت کار سرعت خوبی‌ست.

آقامیرزایی با بیان اینکه شهر پلدختر به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده‌است و نمی‌شود هم شهر تمیز باشد وهم کار انجام شود، گفت: اگر قرار است کار ساخت دیوار ساحلی یک ساعت به‌خاطر تمیزی شهر عقب بیفتد ما آن را نخواستیم چون دیوار ساحلی مرگ و زندگی مردم است، بنیاد مسکن مسیری را برای عبور ماشین‌آلات خود انتخاب کند که شهر کمتر دچار آلودگی شود.

وی با اشاره به اینکه دیواره ساحلی روستای چم مهر 28درصد و روستای بابازید 18درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: قرار نیست ما با عجله کاری انجام دهیم که خروجی خوبی نداشته باشد و اتقاق پل کاکارضای خرم آباد رخ دهد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان خاطرنشان کرد: مگر می‌شود 15میلیارد تومان کار دایک حفاظتی شهر معمولان اشتباه انجام شود؟ شورای فنی همه پروژه‌ها را بررسی می‌کند.

آقامیرزایی اظهار داشت: آسفالت نقاط آسیب‌دیده محور پلدختر به خرم‌آباد در حال انجام است و آسفالت حدفاصل پلدختر تا معمولان انجام شده‌است که طبق رایزنی با مدیرکل راهداری آسفالت محور معمولان تا ویسیان هم تا 10روز آینده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کارهای انجام‌شده حوزه راه همه موقتی هستند که اگر سیلی اتفاق بیفتد با مشکل مواجه می‌شویم، افزود: ماشین‌آلات آورده شده در حد قرارگاه خاتم‌الانبیا نیستند که طبق صحبتی که انجام‌شده قرار است طی هفته آینده تجهیزات بیشتر شده و روند کار سرعت بیش‌تری پیدا کند، ولی نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم محور پلدختر به خرم‌آباد ظرف سه ماه یا یک سال به نتیجه برسد. کار دشوار و زمانبری‌ست که سه سال طول می‌کشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه30هزار و 806پرونده در حوزه جهاد کشاورزی تشکیل شده‌است، عنوان کرد:28 هزار پرونده توسط کارگروه استانی تأییدشده ولی تاکنون 15میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت‌شده و35میلیارد تومان هم به بانک معرفی شدند که هشت میلیارد پرداخت شده‌است.

وی بیان کرد:270میلیارد تسهیلات حوزه کشاورزی بوده که به حساب استان لرستان واریزشده و145میلیارد تومان هم کمک بلاعوض بوده‌است.

تجهیز مسکن مهر پلدختر برای اسکان سیل‌زدگان؛ پل ارتباطی روستای چم مهر بازگشایی می‌شودلرستان| افت فشار آب در مسکن مهر پلدختر؛ مخزن بتنی آب شرب به بهره‌برداری می‌رسدمسکن مهر پلدختر آماده تحویل به سیل‌زدگان است

آقامیرزایی گفت: از26هزار پرونده زراعی هشت هزار پرونده توسط پژوهشگاه فضایی تأیید و به استان لرستان ارسال شده‌است و18هزار پرونده ایراد داشتند که برگشت دادند و تکمیل و دوباره ارسال شده‌است، ظرف یک ماه آینده  تمام پرداخت‌ها انجام خواهد شد کار سختی بوده که120هزاربرگه را ما باید امضا بزنیم و کوتاهی در این استان  انجام نگرفته‌است.

وی تصریح کرد: 2هزار و400میلیارد تومان خسارت حوزه راه‌های استان لرستان بوده‌است که تاکنون336میلیارد تومان به ما اعتبار دادند و در حوزه جهاد کشاورزی هنوز یک ریال اعتبار برای زیرساخت جهاد کشاورزی داده نشده‌است.

آقامیرزایی با اشاره به اینکه 640میلیارد تومان خسارت حوزه دیواره‌های ساحلی بوده که تاکنون 90میلیارد تومان به ما اعتباردادند که45میلیارد تومان آن مربوط به پمپاژهاست، اظهار داشت: برای خودروهای امدادونجات، راهداری، دولتی و شخصی مکاتبات لازم انجام‌شده ولی هنوز به نتیجه نرسیده‌است.

وی با بیان اینکه جاده پلدختر به خرم‌آباد چهار فاز است و800میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که بازسازی شود و فاز اول آن شروع‌شده، افزود: لایروبی کانال‌های مسکن مهر پلدختر باید در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان عنوان کرد: 25سایت مربوط به آبفار مشکل دارند که مشکل آنها باید برطرف شود و پیگیری می‌کنیم به نتیجه برسد.

کمبود آمبولانس در پلدختر؛ جابه‌جایی بیماران در سیل احتمالی دشوار است

در همین حال ناصر بابایی رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر با بیان اینکه سسیتم آبرسانی شهرستان پلدختر که در اثر سیلاب تخریب شده‌بود به‌طور موقت تعمیر و وصل‌شده، اظهار داشت: کار اساسی در ایمن‌سازی برای سیلاب‌های آینده صورت گرفته که در این زمینه گزارشی برای ما نرسیده‌است و اگر انجام‌نشده باید منتظر یک معضل در این شهرستان باشیم، مهم‌ترین مشکلی که ممکن است به‌وجود بیاید شیوع بیماریهای واگیر است.

وی با بیان اینکه یک‌پنجم پایگاه‌های استان لرستان در شهرستان پلدختر قرار دارد، افزود: با توجه به تخریب وسیع در راه‌های این شهرستان واستهلاکی که در سیستم ناوگان 115در مدت سیلاب واردشده از مجموع 16آمبولانسی که تحویل دانشگاه علوم پزشکی لرستان شده دو آمبولانس سهمیه شهرستان پلدختر بوده و نامه نگاری‌های ما هم به‌جایی نرسیده‌است.

رئیس شبکه بهداشت‌ودرمان پلدختر با بیان اینکه در حال حاضر هیچ آمبولانس پشتیبانی در این شهرستان وجود ندارد، عنوان کرد: یک آمبولانس بیمارستان امام‌خمینی پلدختر(ره) تصادف کرده و ما باید یک پایگاه خود را تعطیل کنیم تا بتوانیم بیمارستان و پیاده‌روی اربعین را پوشش بدهیم.

وی بیان کرد: دو پایگاه جاده‌ای ما که یک پایگاه آن در جاده واشیان است آماده افتتاح هستند، باتوجه به اینکه جاده جایگزین است ضرورت دارد که راه‌اندازی شود، هم‌چنین ساختمان پایگاه چم مورت معمولان آماده است وفقط آمبولانس نداریم که آن را افتتاح کنیم.

بابایی گفت: باید یک‌چهارم آمبولانس‌های تحویل داده شده به دانشگاه علوم پزشکی به شهرستان پلدختر داده می‌شد ولی فقط دو آمبولانس اختصاص دادند که اگر سیلابی رخ بدهد مهم‎ترین مشکل ما در بحث نقل وانتقال بیماران خواهد بود.

وی تصریح کرد: جداول منطقه سازمانی‌ها مسدود است و کارهای لازم برای حل مشکل این منطقه انجام نشده‌است، اگر بارندگی اتفاق بیفتد با توجه به مسدودشدن جداول ورود فاضلاب به این منطقه و شیوع بیماریها را خواهیم داشت، باید تا قبل از بارندگی‌ها مسیرهای این منطقه باز شود تا آب‌های حاصل از بارش خارج شوند.

انتهای پیام/ ز

R41450/P/S6,72/CT11

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۴۰۸۳۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
مطالب پیشنهادی:

نیوشا ضیغمی و همسر میلیاردرش+تصاویر

تیپ جنجالی متین ستوده در اکران فیلم مسخره‌باز+عکس

زنی در ساعات آخرشب، با کشف حجاب و رقصیدن، بزرگراه را به هم ریخت

خبر بعدی:

اتمام تعمیر و بازسازی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن سیلزده مددجویان کمیته امداد لرستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان بیان کرد: پس از وقوع سیلاب سالجاری در این استان اسکان موقت و پرداخت اجاره بها، ودیعه مسکن و شروع بازسازی در ۲ محور تعمیرات و احداث مسکن برای مددجویان در دستور کار قرار گرفت.

فارسانی اظهار داشت: تاکنون عملیات بازسازی و احداث ۲ هزار و ۱۰۰ واحد تخریبی به همت خیران و گرو ههای جهادی آغاز شده و در زمینه تعمیرات نیز ۲هزار و ۵۳۸ واحد آسیب دیده تکمیل شده است.

او با بیان اینکه مددجویان سیل‌زده استان تا کنون پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن دریافت کرده‎اند، ادامه داد: بر اثر سیل امسال، ۶ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد دچار آسیب شد که از این تعداد ۲هزار و ۸۰۰ واحد تخریبی و سه هزار و ۵۰۰ واحد نیازمند تعمیر است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با بیان اینکه پنج هزار و ۲۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در لرستان نیاز به کمک هزینه اجاره و ودیعه مسکن داشتند، تصریح کرد: به یکهزار و ۴۰۰ خانوار تحت پوشش ودیعه مسکن پرداخت شده و ۸۲۰ میلیون تومان نیز برای کمک هزینه اجاره مسکن در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار گرفت.

فارسانی با تاکید بر تسریع عملیات تعمیر و ساخت واحدهای آسیب دیده ادامه داد: عملیات ترمیم با پرداخت تسهیلات به یک هزار مددجوی آسیب دیده آغاز شده و ۷۰۰ مورد تسهیلات قرض الحسنه صندوق امداد ولایت نیز به مددجویان پرداخت شده است.

او به روند ساخت واحدهای تخریبی مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و افزود: تا کنون ۲ هزار پرونده تکمیل و یکهزارو ۵۰ پرونده نیز برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با تاکید بر اینکه عملیات ساخت منازل مسکونی تخریب شده مددجویان تا پایان سال به اتمام خواهد رسید، یادآور شد: یک هزارو ۱۰۰ پروانه ساخت صادر، آواربرداری ۵۷۷ واحد آغاز و ۳۷۷ واحد اسکلت بندی شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ر

۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن سیلزده مددجویان کمیته امداد لرستان تعمیر شددیگر خبرها

 • عکس| پست کانال آمدنیوز پس از بازداشت روح‌الله زم
 • عکس| پست کانال آمدنیوز پس از بازداشت روح‌الله زم زم
 • واکنش‌ها و حواشی بازداشت روح‌الله زم؛ موسس کانال و سایت "آمد نیوز"
 • روح الله زم کیست؟ آمدنیوز چگونه تاسیس شد؟/ کانال سابق آمد نیوز در دست حامیان احمدی نژاد! عکس
 • ضرورت لایروبی رودخانه ها
 • هزینه بیش از ۴ میلیارد تومان بابت خدمات مختلف حوزه سلامت پلدختر
 • بازسازی ۳۱۰۰ واحد خسارت‌دیده از سیل پلدختر توسط بنیاد مسکن استان اصفهان
 • ریزش قابل توجه اعضای کانال آمدنیوز پس از انتشار خبر دستگیری روح‌الله زم + تصویر
 • فوری / روح الله زم مدیر آمد نیوز دستگیر شد / کانال آمدنیوز در کنترل سپاه
 • آغاز لایروبی گرگانرود در محدوده شهر آق‌قلا
 • اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی
 • اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آبهای سطحی
 • کشف جسد مرد 35 ساله در کانال آبیاری
 • وضعیت زندگی در سه استان سیل‌زده پس از ۶ ماه
 • کشف جسد یک مرد در کانال آبیاری کشاورزی دزفول
 • زمینه لایروبی کانال دسترسی بندر گناوه فراهم شد
 • تامین زمین مورد نیاز برای کشاورزان سیل‌زده پلدختر
 • پلدختر۷ ماه پس از سیل/گلایه سیل‌زدگان ازنظام مهندسی وکمبودتسهیلات
 • شبکه‌های آب‌رسانی پلدختر تا قبل از بارندگی‌ها تکمیل می شوند