مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه لایروبی کانال‌های مسکن مهر پلدختر باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: هنوز یک ریال اعتبار برای زیرساخت جهاد کشاورزی داده نشده‌است. ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱ استانها لرستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، غلامرضا آقامیرزایی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: سیلاب هشت هزار میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان لرستان وارد کرده که در مجموع 930میلیارد تومان اعتبار ملی واستانی برای ما اختصاص دادند ولی با همه این تفاصیل همه مدیران پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه اگر سعه صدر نداشته باشیم به نتیجه نخواهیم رسید، افزود: محدودیت‌های مالی و گرفتاری‌هایی وجود دارد ولی تقریبا 90درصد پیمانکاران توسط دستگاه‌های اجرایی انتخاب شدند و کار هم در حال شروع‌شدن است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به اینکه از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی می‌کنیم، عنوان کرد: دیواره‌های ساحلی پیشرفت فیزیکی خوبی دارد  و کاری تاریخی در شهر پلدختر در حال انجام است، دیواره ساحلی شهر پلدختر 25درصد پیشرفت فیزیکی دارد که 47دیواربه طول 12متر و ارتفاع هشت متر باید ساخته شود که تاکنون هشت دیوار ساخته شده‌است و مابقی هم تا ارتفاع هشت متر ساخته شدند.

وی با اشاره به اینکه پروژه دیوار ساحلی پلدختر پروژه سختی‌ست، بیان کرد: همه دستگاه‌ها و مسئولان در حال تلاش هستند که بتوانیم تا قبل‌از فصل بارش‌ها نقاط حساس را تا حد توان پوشش بدهیم اگر هم نرسیدیم چه باید بکنیم؟ سرعت کار سرعت خوبی‌ست.

آقامیرزایی با بیان اینکه شهر پلدختر به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده‌است و نمی‌شود هم شهر تمیز باشد وهم کار انجام شود، گفت: اگر قرار است کار ساخت دیوار ساحلی یک ساعت به‌خاطر تمیزی شهر عقب بیفتد ما آن را نخواستیم چون دیوار ساحلی مرگ و زندگی مردم است، بنیاد مسکن مسیری را برای عبور ماشین‌آلات خود انتخاب کند که شهر کمتر دچار آلودگی شود.

وی با اشاره به اینکه دیواره ساحلی روستای چم مهر 28درصد و روستای بابازید 18درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: قرار نیست ما با عجله کاری انجام دهیم که خروجی خوبی نداشته باشد و اتقاق پل کاکارضای خرم آباد رخ دهد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان خاطرنشان کرد: مگر می‌شود 15میلیارد تومان کار دایک حفاظتی شهر معمولان اشتباه انجام شود؟ شورای فنی همه پروژه‌ها را بررسی می‌کند.

آقامیرزایی اظهار داشت: آسفالت نقاط آسیب‌دیده محور پلدختر به خرم‌آباد در حال انجام است و آسفالت حدفاصل پلدختر تا معمولان انجام شده‌است که طبق رایزنی با مدیرکل راهداری آسفالت محور معمولان تا ویسیان هم تا 10روز آینده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کارهای انجام‌شده حوزه راه همه موقتی هستند که اگر سیلی اتفاق بیفتد با مشکل مواجه می‌شویم، افزود: ماشین‌آلات آورده شده در حد قرارگاه خاتم‌الانبیا نیستند که طبق صحبتی که انجام‌شده قرار است طی هفته آینده تجهیزات بیشتر شده و روند کار سرعت بیش‌تری پیدا کند، ولی نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم محور پلدختر به خرم‌آباد ظرف سه ماه یا یک سال به نتیجه برسد. کار دشوار و زمانبری‌ست که سه سال طول می‌کشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه30هزار و 806پرونده در حوزه جهاد کشاورزی تشکیل شده‌است، عنوان کرد:28 هزار پرونده توسط کارگروه استانی تأییدشده ولی تاکنون 15میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت‌شده و35میلیارد تومان هم به بانک معرفی شدند که هشت میلیارد پرداخت شده‌است.

وی بیان کرد:270میلیارد تسهیلات حوزه کشاورزی بوده که به حساب استان لرستان واریزشده و145میلیارد تومان هم کمک بلاعوض بوده‌است.

تجهیز مسکن مهر پلدختر برای اسکان سیل‌زدگان؛ پل ارتباطی روستای چم مهر بازگشایی می‌شودلرستان| افت فشار آب در مسکن مهر پلدختر؛ مخزن بتنی آب شرب به بهره‌برداری می‌رسدمسکن مهر پلدختر آماده تحویل به سیل‌زدگان است

آقامیرزایی گفت: از26هزار پرونده زراعی هشت هزار پرونده توسط پژوهشگاه فضایی تأیید و به استان لرستان ارسال شده‌است و18هزار پرونده ایراد داشتند که برگشت دادند و تکمیل و دوباره ارسال شده‌است، ظرف یک ماه آینده  تمام پرداخت‌ها انجام خواهد شد کار سختی بوده که120هزاربرگه را ما باید امضا بزنیم و کوتاهی در این استان  انجام نگرفته‌است.

وی تصریح کرد: 2هزار و400میلیارد تومان خسارت حوزه راه‌های استان لرستان بوده‌است که تاکنون336میلیارد تومان به ما اعتبار دادند و در حوزه جهاد کشاورزی هنوز یک ریال اعتبار برای زیرساخت جهاد کشاورزی داده نشده‌است.

آقامیرزایی با اشاره به اینکه 640میلیارد تومان خسارت حوزه دیواره‌های ساحلی بوده که تاکنون 90میلیارد تومان به ما اعتباردادند که45میلیارد تومان آن مربوط به پمپاژهاست، اظهار داشت: برای خودروهای امدادونجات، راهداری، دولتی و شخصی مکاتبات لازم انجام‌شده ولی هنوز به نتیجه نرسیده‌است.

وی با بیان اینکه جاده پلدختر به خرم‌آباد چهار فاز است و800میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که بازسازی شود و فاز اول آن شروع‌شده، افزود: لایروبی کانال‌های مسکن مهر پلدختر باید در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان عنوان کرد: 25سایت مربوط به آبفار مشکل دارند که مشکل آنها باید برطرف شود و پیگیری می‌کنیم به نتیجه برسد.

کمبود آمبولانس در پلدختر؛ جابه‌جایی بیماران در سیل احتمالی دشوار است

در همین حال ناصر بابایی رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر با بیان اینکه سسیتم آبرسانی شهرستان پلدختر که در اثر سیلاب تخریب شده‌بود به‌طور موقت تعمیر و وصل‌شده، اظهار داشت: کار اساسی در ایمن‌سازی برای سیلاب‌های آینده صورت گرفته که در این زمینه گزارشی برای ما نرسیده‌است و اگر انجام‌نشده باید منتظر یک معضل در این شهرستان باشیم، مهم‌ترین مشکلی که ممکن است به‌وجود بیاید شیوع بیماریهای واگیر است.

وی با بیان اینکه یک‌پنجم پایگاه‌های استان لرستان در شهرستان پلدختر قرار دارد، افزود: با توجه به تخریب وسیع در راه‌های این شهرستان واستهلاکی که در سیستم ناوگان 115در مدت سیلاب واردشده از مجموع 16آمبولانسی که تحویل دانشگاه علوم پزشکی لرستان شده دو آمبولانس سهمیه شهرستان پلدختر بوده و نامه نگاری‌های ما هم به‌جایی نرسیده‌است.

رئیس شبکه بهداشت‌ودرمان پلدختر با بیان اینکه در حال حاضر هیچ آمبولانس پشتیبانی در این شهرستان وجود ندارد، عنوان کرد: یک آمبولانس بیمارستان امام‌خمینی پلدختر(ره) تصادف کرده و ما باید یک پایگاه خود را تعطیل کنیم تا بتوانیم بیمارستان و پیاده‌روی اربعین را پوشش بدهیم.

وی بیان کرد: دو پایگاه جاده‌ای ما که یک پایگاه آن در جاده واشیان است آماده افتتاح هستند، باتوجه به اینکه جاده جایگزین است ضرورت دارد که راه‌اندازی شود، هم‌چنین ساختمان پایگاه چم مورت معمولان آماده است وفقط آمبولانس نداریم که آن را افتتاح کنیم.

بابایی گفت: باید یک‌چهارم آمبولانس‌های تحویل داده شده به دانشگاه علوم پزشکی به شهرستان پلدختر داده می‌شد ولی فقط دو آمبولانس اختصاص دادند که اگر سیلابی رخ بدهد مهم‎ترین مشکل ما در بحث نقل وانتقال بیماران خواهد بود.

وی تصریح کرد: جداول منطقه سازمانی‌ها مسدود است و کارهای لازم برای حل مشکل این منطقه انجام نشده‌است، اگر بارندگی اتفاق بیفتد با توجه به مسدودشدن جداول ورود فاضلاب به این منطقه و شیوع بیماریها را خواهیم داشت، باید تا قبل از بارندگی‌ها مسیرهای این منطقه باز شود تا آب‌های حاصل از بارش خارج شوند.

انتهای پیام/ ز

R41450/P/S6,72/CT11

منبع: تسنیم

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۴۰۸۳۰۱ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

قالیباف به کرونا مبتلا شد/ رئیس مجلس قرنطینه شد

خودرو دوباره گران می‌شود/ خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز مجوز گرفتند

آفتی که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند| سناریوی بعدی تندرورها چیست؟

ماجرای جدایی پویان مختاری و نیلی افشار چیست؟

همه ابهامات درباره جام جهانی باشگاه‌ها با حضور احتمالی پرسپولیس

خبر بعدی:

تکمیل و ساخت 60 میلیارد تومان پروژه در مناطق محروم روستایی لرستان توسط سپاه

 به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد،  مرتضی کشکولی امروز در دیدار با تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانداری لرستان اظهار داشت: این جلسه با هدف همکاری دستگاه‌های دولتی با سپاه برای خدمت رسانی در مناطق محروم لرستان است.

وی با بیان اینکه سپاه به دنبال دخالت در کار  دستگاه‌های اجرایی نیست، افزود: این اقدامات با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بنا بر درخواست خود دولت یا وظایفی که از طرف رهبری بر عهده نیروهای مسلح گذاشته اجرا می‌شوند.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان بیان کرد: این اقدامات شامل فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی مانند ساخت مدرسه، مسجد، خانه عالم و جاده بوده که برای ساخت آنان حدود ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است .

کشکولی با اشاره به اینکه از این مبلغ دستگاه‌های اجرایی تنها ۱۵ میلیارد توان کمک کرده‌اند، تصریح کرد: مابقی این مبلغ توسط خیرین و سپاه استان تامین شده است و این موضوع نشان دهنده این است که اگر با مردم صادق باشیم آن‌ها به کمک دولت و حکومت می‌آیند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز ۵۰ میلیارد تومان از کمک‌های مردم و خیرین با کمک همکاری سپاه میان مردم نیازمند توزیع شده است.

لازم به ذکر است که در پایان این جلسه چندین تفاهم نامه همکاری میان سپاه لرستان با دستگاه‌های اجرایی شامل ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان منعقد شد.

انتهای پیام/۸۵۰۲۰

دیگر خبرها

 • کانال تلگرامی داروی کرونا منهدم شد/فروش واکسن تقلبی مرگ‌بار به قیمت ۱۷ میلیون تومان
 • توزیع 3 هزار بسته بهداشتی بین اقشار کم برخوردار در پلدختر
 • کانال تلگرامی داروی کرونا منهدم شد/ فروش واکسن تقلبی مرگ‌بار به قیمت ۱۷ میلیون تومان!
 • تاخت و تاز کرونا در پلدختر/ بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی
 • واحدهای صنفی پلدختر تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
 • بازگشت دلار به کانال ۲۷ هزار تومان | سکه هم ارزان شد | جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در ۷ آبان ۹۹
 • تعدیل قیمت ارز بهای سکه و طلا را کاهش داد/ بازگشت قیمت سکه به کانال ۱۳ میلیون تومان+قیمت انواع سکه و طلا
 • تعدیل نرخ ارز بهای سکه و طلا را کاهش داد/ بازگشت سکه به کانال ۱۳ میلیون تومان+قیمت انواع سکه وطلا
 • برگزاری مراسم عروسی در روستاهای پلدختر ممنوع است
 • تعطیلی یک هفته‌ای ادارات و بازار پلدختر؛ ۳۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند
 • سقوط بورس به کانال یک میلیون و ۲۰۰هزار واحدی
 • معاون استاندار: لایروبی رودخانه‌های کرمان از تبعات سیلاب جلوگیری می‌کند
 • سکه ارزان شد/بازگشت دلار به کانال ۲۷ هزار تومان
 • قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۸/۰۷؛ کاهش قیمت طلا و ارز در بازار/ بازگشت دلار به کانال ۲۷ هزار تومان؛ سکه ارزان شد
 • نرخ ارز آزاد در 7 آبان 99/ بازگشت نرخ دلار به کانال 27 هزار تومانی
 • ظرفیت بخش کرونایی بیمارستان پلدختر تکمیل شد/برای بیماران جدید تخت خالی نداریم
 • ریزش دلار متوقف شد/ آخرین قیمت پیش از بازگشایی بازار ۷ آبان
 • قفل 20 ساله لایروبی بر آب‌راه پل لدار بابل
 • ثبت نام پنج هزار نفردر لرستان برای طرح مسکن ملی / تحویل زمین به متقاضیان مسکن ملی در پلدختر