به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دوران جنگ سرد (Cold War) یکی از پرتنش‌ترین دوران برای آمریکایی‌ها و روس‌ها بود که دائماً در سایه تهدید نابودی هسته‌ای به سر می‌بردند. اگر چه تاکید اصلی بر روی زرادخانه‌های هسته‌ای و افزایش کیفیت و کمیت آن‌ها برای داشتن قدرت بازدارندگی بود، اما اگر طرفین از دیگر سلاح‌های قدرتمندی که دو کشور در حال ساخت بودند خبر می‌داشتند، بدون شک خواب را نیز بر خود حرام می‌کردند.

مبارزه با کمونیسم به ابزاری برای خودنمایی و جولان کمپانی‌های سازنده سلاح و طراحان جنگ دولتی تبدیل شده بود.

هر یک از طرفین در مقابل هرگونه پیشنهادی که می‌توانست دیگری را کشته یا مانع از حمله وی شود پذیرا بودند حتی اگر این موضوع به معنای تولید سلاح‌های بسیار عجیب و غریب می‌بود. بدین ترتیب جای تعجب ندارد که رقابت تسلیحاتی بین دو کشور ابرقدرت در دوران جنگ سرد به تولید سلاح‌های بسیار عجیب و غریب و نامتعارف در این دوره منتهی شده که در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱- طاووس آبی

دوران جنگ سرد (Cold War) یکی از پرتنش‌ترین دوران برای آمریکایی‌ها و روس‌ها بود که دائماً در سایه تهدید نابودی هسته‌ای به سر می‌بردند.

مین‌های زمینی بسیار خطرناک هستند و این موضوع چندین دلیل دارد. اول از همه این که این مین‌ها پنهان هستند و تا زمانی که دیگر خیلی دیر شده است مکان آن‌ها شناسایی نمی‌شود. با مین زمینی هسته‌ای «طاووس آبی» (Peacock) عبارت «خیلی دیر» معنایی تازه پیدا می‌کرد، با قدرت ۸ تا ۱۰ کیلو تن. در دوران جنگ سرد، هر کسی به دنبال سلاح اتمی خاص و منحصربفرد خود بود. برای بریتانیایی‌ها این ایده به شکل مانع شدن از اشغال کشور بدست اتحاد جماهیر شوروی در دوران جنگ جهانی سوم تجلی می‌یافت. طاووس آبی یک بمب اتمی بسیار غول پیکر بود که در مناطقی در اطراف شمال آلمان کار گذاشته شده و در صورتی که سطح رویی آن برداشته شده یا پر از آب می‌شد، انفجار اتمی بزرگی رخ می‌داد. هدف از این طراحی این بود که این سلاح به حال خود رها می‌شد و این امکان وجود داشت که با یک تایمر ۸ روزه یا تنها یک سیم از راه دور منفجر شود. نکته خنده دار در مورد این بمب این بود که مهندسان بریتانیایی فکر هوای بسیار سرد شمال آلمان را نکرده و بعد‌ها برای جلوگیری از یخ زدن آن، تصمیم گرفتند با استفاده از پتو یا مرغ‌های زنده، این بمب‌ها را گرم نگه دارند.

۲- تانک Chrysler TV-۸

دوران جنگ سرد (Cold War) یکی از پرتنش‌ترین دوران برای آمریکایی‌ها و روس‌ها بود که دائماً در سایه تهدید نابودی هسته‌ای به سر می‌بردند.

آیا این بزرگ‌ترین و مضحک‌ترین تانکی است که تا حال دیده اید؟ ما هم اینطور فکر می‌کنیم، اما این یک تانک هسته‌ای ساخته شده توسط مهندسان نظامی ایالات متحده در دیترویت بود. تانک غول پیکر Chrysler TV-۸ از یک موتور هسته‌ای استفاده کرده و دارای سیستم مدار بسته بود که در برابر چشمان خدمه قرار داشت. خدمه می‌توانستند در درون شکم این تانک غول پیکر راحت بوده در حالی که موتور‌ها و محل نگهداری مهمات نیز در کنار آن‌ها قرار داشت. همچنین این ساختار بزرگ بیضی شکل باعث شده بود که این تانک بتواند با استفاده از دو پمپ جت روی آب شناور مانده و قابلیت انجام عملیات آبی خاکی را نیز داشته باشد. در کنار برجک اصلی تانک، TV-۸ دارای دو مسلسل دستی کالیبر ۳۰ و یک مسلسل کنترل از راه دور ۵۰ میلیمتری بود. با ۲۵ تن، این تانک البته نصف تانک‌های M۱ Abrams امروزی وزن داشت.

۳- پروژه اوریون

دوران جنگ سرد (Cold War) یکی از پرتنش‌ترین دوران برای آمریکایی‌ها و روس‌ها بود که دائماً در سایه تهدید نابودی هسته‌ای به سر می‌بردند.

در موازات جاه طلبی‌های مرتبط با فناوری هسته ای، مهندسان آمریکایی بر این باور بودند که می‌تواند با استفاده از موتور‌های هسته‌ای به مریخ و فراتر از آن نیز رسید. اما اینجا خبری از موتوری که با واکنش‌های زنجیره‌ای هسته‌ای یا انرژی خلاء کار می‌کرد در میان نبود. موتوری که در پروژه اوریون (Project Orion) به کار گرفته می‌شد از بمب‌های اتمی برای تامین نیروی مورد نیازش استفاده می‌کرد. به نظر می‌رسید که بتوان با استفاده از انفجار بمب‌های اتمی، فضاپیما‌ها را از روی زمین بلند کرده و در گشت و گذار در فضا نیز انرژی مورد نیاز آن را تامین نمایند. تنها مشکل این بود که این کار باعث باران رادیواکتیو و انتشار زباله‌های هسته‌ای در فضا می‌شد.

۴- میله‌های خداوند

دوران جنگ سرد (Cold War) یکی از پرتنش‌ترین دوران برای آمریکایی‌ها و روس‌ها بود که دائماً در سایه تهدید نابودی هسته‌ای به سر می‌بردند.

بعد از مدتی مهندسان به این نتیجه رسیدند که بهتر است دست از خلاقیت با سلاح‌های هسته‌ای و سلاح‌هایی که انرژی شان از طریق واکنش‌های هسته‌ای تولید می‌شد برداشته و به ایده ساخت سلاحی رسیدند که بدون نیاز به استفاده از بمب هسته ای، قدرتی مشابه بمب هسته‌ای داشته و بسیار ویرانگر بود. این پروژه که از آن با عنوان «پروژه ثور» (Project Thor) یاد می‌شد پروژه‌ای بود که در آن میله‌هایی شبیه نیزه به فضا برده شده و سپس رها می‌شدند که در مسیر سقوطشان شتاب و قدرت قابل توجهی را ذخیره کرده و پس از برخورد با هدف خسارات قابل توجهی به بار می‌آوردند. این سلاح که میله‌های خداوند نیز نامیده می‌شد شبیه بمب‌های خوشه‌ای بود، اما هیچ مواد منفجره‌ای در آن‌ها وجد نداشت و تنها مانند دارت‌هایی از بالا بر سر هدف فرود آمده و چندین متر در سازه‌ها فرو می‌رفتند.

۵- پروژه پلوتو

دوران جنگ سرد (Cold War) یکی از پرتنش‌ترین دوران برای آمریکایی‌ها و روس‌ها بود که دائماً در سایه تهدید نابودی هسته‌ای به سر می‌بردند.

اگر بخواهیم در مورد غافلگیر کننده‌ترین سلاح دوران جنگ سرد صحبت کنیم، پروژه پلوتو (Project Pluto) که توسط ایالات متحده پیگیری شد در رتبه اول قرار می‌گرفت. این سلاح یک رمجت بدون سرنشین پر از سلاح‌های هسته‌ای بود که پس از شلیک با سرعت‌های مافوق صوت برای سال‌ها به پرواز در می‌آمد. موتور جت این سلاح بسیار خاص بود، زیرا از یک رآکتور هسته‌ای سود می‌برد که باعث می‌شد برای روزها، هفته ها، ماه‌ها و شاید هم سال‌ها به پرواز ادامه دهد. وقتی که این بمب افکن بدون سرنشین هسته‌ای محموله مهمات خود را روی هدف خالی می‌کرد می‌توانست همچنان به پرواز ادامه داده و زباله‌های هسته‌ای خود را همه جا پراکنده سازد، شاید برای همیشه. پنتاگون به دلیل اینکه هیچ سیستم دفاعی در مقابل این سلاح وجود نداشته و نمی‌خواست که اتحاد جماهیر شوروی نیز سلاح مشابهی ساخته و علیه ایالات متحده به کار گیرد، این پروژه را کنار گذاشت.

۶- قایق پرنده روس‌ها

دوران جنگ سرد (Cold War) یکی از پرتنش‌ترین دوران برای آمریکایی‌ها و روس‌ها بود که دائماً در سایه تهدید نابودی هسته‌ای به سر می‌بردند.

برخلاف دیگر ابرسلاح‌های دیوانه وار دوران جنگ سرد که در این فهرست به آن‌ها اشاره شده، Ekranoplane در واقع توسط اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده بود. این قایق که سریع‌تر از هر کشتی. بزرگ‌تر از هر هواپیمایی بود با عنوان «قایق پرنده» (Flying Boat) نیز شناخته شده و می‌توانست همه چیز را در خود حمل کند، از سربازان گرفته تا بار و حتی سلاح‌های هسته ای. ارتفاع این قایق پرنده تنها به ۱۳ فوت (حدود ۴ متر) از سطح زمین بلند می‌شد و به خاطر داشتن موتور‌های بسیار پیشرفته، نیروی پیشرانه‌ای به اندازه موتور‌های امروزی جنگنده F-۳۵ تولید کرده و می‌توانست با سرعتی خارق العاده در ارتفاعی نزدیک به سطح زمین یا دریا به پرواز درآید. این قایق توان حمل تا دو میلیون پوند (بیشس از ۹۰۰ تن) را داشت و به دلیل ارتفاع پروازی پایینش دور از دید رادار‌ها باقی می‌ماند. خوشبختانه تنها یک فروند از این قایق پرنده ساخته شد.

منبع: روزیاتو

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: جنگ سرد سلاح

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۴۱۸۵۰۱ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عکس| جنجال دوچرخه‌سواری دختر بدون حجاب در نجف‌آباد/ اعتراض امام جمعه و تظاهرات مخالفان

پناهیان، جنجال به پا کرد /اطمینان دارم شاهد دستگیری های گسترده در ادارات دولتی خواهیم بود/خدا برخی مسئولان را نابود کند

واکنش قالیباف به گرانی‌ها و پایان تحریم تسلیحاتی: دلار و تورم زندگی مردم را سخت کرده/ باید در قبال فشارهای آمریکا، اسلحه بخریم

واکنش‌ها به درخواست اعدام روحانی؛ صلح بهتر است، چرا برآشفتید؟! مذاکره را به رفراندوم بگذارید

زعیم حوزه‌ی علیمه خوزستان: راه حل مشکلات اقتصادی کشور در داخل است

خبر بعدی:

تابستان داغ مسکن / آیا زمستانی سرد در راه است؟

طیق آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی قیمت مسکن در تهران از ابتدای دولت حسن روحانی تا شهریورماه ، ۵۳۳ ممیز ۵۴ درصد افزایش یافته است. پایین‌ترین دهک درآمدی جامعه باید برای خریدخانه درتهران ۱۰۰ سال صبرکند!

گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو- یاسمن کربلایی؛ تابستان گذشته برای همه‌ی مردم روز‌هایی پر از التهاب و فشار اقتصادی بود. یکی از مهمترین دلایل این فشارها، تغییرات قیمت مسکن و افزایش بیش از چندین برابری قیمت آن در ۴ ماه گذشته بود. طبق اطلاعات مراکز رسمی متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در شهریور ماه ۹۹ به ۲۴ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان افزایش یافته است. از ابتدای دولت حسن روحانی تا شهریورماه به استناد آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی قیمت مسکن در تهران ۵۳۳ ممیز ۵۴ درصد افزایش یافته است!

این افزایش قیمت به خصوص در کلان شهر‌ها شوک اقتصادی بدی به خانوار‌ها وارد می‌کند به زبان ساده ما هر ماه متاثرانه شاهد از دست رفتن آرزوی مردم برای خانه دار شدن هستیم. سید احسان خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید:پایین‌ترین دهک درآمدی جامعه برای خریدخانه درتهران باید ۱۰۰ سال صبرکند! امروزدهک سوم درآمدی برای خرید یک واحدمسکونی ۷۵ مترمربعی درتهران باید ۶۳ سال پس اندازکند.
نیاز به داشتن مسکن به عنوان یکی از نیاز‌های اساسی باید پاسخی درخور و در دسترس برای همگان داشته باشد.   اما واقعا چه شد که قیمت مسکن به این نقطه رسیده است؟
برای این افزایش قیمت دلایل و بازیگران متعددی مطرح می‌شود. نداشتن برنامه‌ای مدون برای خانه دار کردن مردم در طی ۷ سال دولت تدبیر و امید و بازگرداندن طرح‌های نقصان دار دولت قبل که تنها با تغییر نام در پی اجرای آن بودند؛ همگی نشان از نبود عزم جدی برای پاسخ به این نیاز اساسی دارد. کارشناسان معتقدند عدم مدیریت منابع دراقتصاد که منجر به سواستفاده برخی و سوداگری می‌شود وهمچنین عرضه نامطلوب مسکن از جمله عوامل مهم گرانی مسکن است. احتکار واحد‌های ساخته شده وعدم برخوردبامتخلفان در این حوزه باعث بروز چنین مشکلاتی درکشورشده است.  
گردانندگان اصلی صحنه‌ی بهم ریخته‌ی بازار مسکن چه کسانی هستند؟
معمولا برای گفتن راه حل ابتدا باید منشاء مشکل را شناخت. در واقع تا بیماری شناسایی نشود درمانی درست برای آن تجویز نمی‌شود هرچند که شاید بتوان، اثرات درد آن را با آرام‌بخش‌هایی موقتا کم کرد.
جدا ازدلایلی نظیر نبود عزم و برنامه مدون برای مسکن و تنظیم نبودن بازار عرضه و تقاضا ما با محتکران و دلالانی روبه رو هستیم که از شرایط موجود نه تنها ناراضی نیستند بلکه سود فراوانی نیز می‌برند. شاید بتوان گفت به دلیل وجود منافع مالی بسیار در این بین و تعارض منافع موجود، هیچگاه برنامه‌ای اساسی برای حل این مشکل تدوین و اجرا نشده است.
بانک‌ها یکی از بازیگرانی بودند که در روز‌های داغ تابستان به طرق مختلف نام آن هابه عنوان یکی ازسوداگران بازار مسکن شنیده می‌شد. این خبر‌ها ، رفت و برگشت اتهامات و حدسیات در مورد نقش بانک‌ها در سوداگری بازار مسکن هرچند تا صحبت و جوابیه بین بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی پیش رفت، اما بیش از این‌ها نباید انتظار ارائه آماری روشن و شفاف از دو نهاد دولتی داشته باشیم!
مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در پاسخ به خبرگزاری دانشجو مبنی بر بازیگران اصلی افزایش چندین برابری قیمت مسکن گفت:یکی از دلایل اجرا نشدن قانون مالیات بر خانه‌های خالی، مالکیت تعداد زیادی واحد برای بانک‌ها یا ارگان‌های وابسته به نهاد‌های حکومتی است. اخیرا ۲۲۰۰ واحد برای نهادی خاص شناسایی شد. مالکیت محترم است، اما جایی که مالکیت امنیت را بهم می‌ریزد دیگر قابل احترام نیست. راه حل واقعی این است که این خانه‌های احتکار شده در عرضه بازار قرار بگیرد تا بتواند نقشی موثر ایفا کند؛ و بازار به توازنی که لازم است برسد. اگر این ۲۲۰۰ واحد در خدمت بازار است که مشکلی وجود ندارد، ولی اگر احتکار شده است باید فکری به حال این تعداد‌ها و برخورد‌ها شود.  
برای افسارگسیختگی قیمت مسکن چه کردیم و چه باید بکنیم؟
در اوایل تابستان بود که طرح مالیات برخانه‌های خالی دوباره بر سر زبان‌ها افتاد. این طرح که مصوب سال ۹۵ بود با نام «طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم» دوبارهراهی بهارستان شد هرچند تصویب این طرح با حواشی زیادی همراه بود و حتی یکبار از شورای نگهبان برگشت داده شد، اما شاید بلاخره به سرانجام مطلوبی برسد.
نکته قابل تامل این است که هرچند این طرح گامی رو به جلو است، اما عملا در صورت درست اجرایی شدن، تنها باعث شناسایی وضعیت غبارآلود بازار مسکن می‌شود به صورتی که در گفتگوی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با خبرگزاری دانشجو بیان شد: «متاسفانه اطلاعاتی در مورد اینکه اشخاص حقیقی در کشور مالک چند واحد مسکونی هستند یا اصلا چه اشخاص حقیقی هستند که به سن تکلیف نرسیده، ولی مالک ۱۰ واحد اند؛ حتی اطلاعاتی از کارتن خواب‌ها و خیابان گرد‌ها که فاقد مسکن و سرپناه هستند در کشور وجود ندارد.
تصویر دقیقی از اینکه چه شرکتی، بانکی، نهادی، بنیادی و... مالک چه تعداد واحد هستند یا چه تعداد از این خانه‌ها را اجاره داده‌اند و یا چه تعداد خانه خالی در کشور هست، موجود نیست! برای همین موضوع است که در جایی بیان کردم هدف طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی این نیست که مالیات شدیدتری از خانه‌های خالی دریافت کنیم بلکه کسب تصویر وضع موجود از بازار مسکن است و بدانیم در بازار مسکن چه می‌گذرد.»
در واقع تمرکز اصلی اجرایی شدن این طرح بر روی سامانه املاک و اسکان کشور است. پس از گذشت ۳ ماه در موردوضعیت مسکن می‌توان به اظهارات وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از متولیان اجرایی شدن این طرح اشاره کرد کهدر اظهاراتی گفته اند:تاکنون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار خانه خالی شناسایی شده است. فردی را شناسایی کرده ایم که مالک ۶۰۵ واحد مسکونی است.۷۳ هزار فرد زیر ۱۸ سال صاحب خانه اند. یک شخصیت حقوقی مالک ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی است.
همچنین اسلامی وزیر راه و شهرسازی، گفته است: در پایتخت ۵۳۰ هزار خانه خالی داریم که امروز برای مالکان ۱۰۰ هزار واحد پیامک ارسال شده تا اطلاعات مالکیت خود را برای ما ارسال کنند. این فرآیند ظرف ۱۰ روز باید انجام شود.
اسلامی با بیان اینکه اصلاحیه قانون مالیات بر خانه‌های خالی در صورت تصویب نهایی و ابلاغ به دولت، بازدارندگی لازم را داراست، یادآور شد: قانون مالیات بر خانه‌های خالی قرار نیست به عنوان منبع درآمد دولت اجرا شود؛ بلکه ابزاری برای کنترل تلاطم بازار خرید و فروش و اجاره مسکن است.

طرح مالیات برخانه‌های خالی کفایت یا حداقل؟
با وجود همه‌ی نکات مطرح شده و نظرات کارشناسان پیرامون این طرح، اما به پشتوانه تحقیقات کارشناسان برای ساماندهی بازار مسکن به طرح‌های مالیاتی دقیق تری مانند طرح مالیات بر عایدی سرمایه (CGT)، طرح مالیات بر قیمت زمین (LVT) و. احتیاج داریم. CGT اخیرا با عنوان «طرح قانون مالیات برعایدی سرمایه» در دستور کار مجلس قرار گرفته است.
وحید عزیزی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو می‌گوید: از نظر من حتی اجرای مالیات بر خانه‌های خالی سخت‌تر از اجرای مالیات بر عایدی سرمایه است، اما به علت حضور ذینفعانِ بسیار که در صورت مالیات‌ستانی از معاملات مسکن، سکه و ارز متضرر می‌شوند در صورت مطرح‌شدن چنین مالیاتی هر بار با بهانه‌های مختلف این طرح‌ها نادیده گرفته می‌شود.
معمولا اهداف مختلفی برای اخذ مالیات وجود دارد ازجمله عدالت اجتماعی، افزایش منابع بودجه کشور، کاهش سوداگری، تنظیم کننده بخش‌های اقتصادی و ... بیان می‌شود.
طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه با هدف حمایت از تولید و سرمایه گذاری مولد، کاهش نوسانات بازار‌های دارایی از جمله خودرو، مسکن، طلا و ارز و همچنین جلوگیری از افزایش قیمت ناگهانی این بازارها، است. اعمال مالیات برعایدی سرمایه موجب خواهد شد انگیزه سوداگری در بازار‌های دارایی کاهش یافته و در نتیجه منجر به جلوگیری از افزایش قیمت نامتعارف در این بازار‌ها خواهد شد. با خروج سوداگران از این بازارها، متقاضیان واقعی این دارایی ها، از جمله اقشار با درآمد‌های متوسط و پایین، راحت‌تر خواهند توانست خودرو و مسکن که از جمله دارایی‌های ضروری خانوار محسوب می‌شود را خریداری کنند. همچنین افرادی که در اثر سوداگری در این بازارها، از افزایش قیمت این دارایی‌ها منتفع شده اند، مکلف خواهند شد بخشی از سود خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند تا به نفع عموم مردم هزینه شود.

باید دید آیا این‌بار طرح تصویب و برای اجرا ابلاغ می‌شود یا با اصلاحات فراوان عملا از تاثیرگذاری آن و تهدید منافع ذینفعان جلوگیری می‌شود؟! با در دستور کار قرار گرفتن قانون مالیات برعایدی سرمایه در مجلس شورای اسلامی نکات بیشتری در این زمینه به زودی مطرح خواهد شد.

دیگر خبرها

 • سینمای مستند هنوز برای ایرانیان غریب است/ حمایت از «فیلمسازان بسیجی»
 • خبرسازی عجیب کم حاشیه ترین ستاره استقلال
 • طبع، خواص، مضرات و مُصلح ماهی در ویکی آنا
 • دستور مرگ با الگوریتم: دوران ربات‌های قاتل بیش از همیشه به ما نزدیک است؛ قسمت اول+عکس
 • یزد سرد می‌شود/یخبندان در فاصله ۸۰ کیلومتری از گرمترین نقطه یزد
 • ظاهر جدید و عجیب رونالدو در قرنطینه+ عکس
 • رضایت عجیب سرمربی آبی ها از تساوی
 • بارش ها درآبان و دی نرمال خواهد بود
 • بارش ها درآبان و دی ماه نرمال خواهد بود
 • اتفاق عجیب و غریب برای دیاباته ؛ دلیل تاخیر در بازگشت شیخ به استقلال
 • عربستان متجاوز؛ میزبان اجلاس زنان!/اعتبار بین‌المللی نامطلوب و لافِ پوچ اصلاحات
 • کمین قاتل خاموش در فصول سرد سال
 • رهبر حزب محاذ ملی افغانستان: طرف‌های درگیر جنگ زیر چتر اسلام متحد شوند
 • ترامپ: می خواهم ایران کشوری قدرتمند اما بدون سلاح هسته ای باشد
 • اتمام کشت کلزا در مناطق معتدل و سرد کرمانشاه
 • هوای سرد پائیزی در انتظار زنجانی ها
 • کشت 3100 هکتاری کلزا در مناطق معتدل و سرد کرمانشاه
 • با انواع بمب اتم و نحوه کارکرد هر یک آشنا شوید+عکس
 • ادعاهای عجیب و غریب سلبریتی های مشهور