بازداشت زم همچنان در صدر اخبار رسانه ها قرار دارد فرارو- واکنش‌ها به بازداشت روح الله زم ادامه دارد و همچنان بحث‌های جنجالی درباره به دام افتادن مدیر "آمد نیوز" مطرح است. اتهاماتی از سوی نزدیکان روح‌الله زم به برخی همکاران او وارد شده و از سوی دیگر در ایران نیز تقدیر و تشکر‌ها از سپاه پاسداران ادامه دارد.

به گزارش فرارو، هفته گذشته بمب خبری دستگیری روح‌الله زم مدیر آمد نیوز منتشر شد، اما هنوز نحوره دستگیری و بازداشت او در ابهام قرار دارد وگمانه زنی‌های پیرامون آن ادامه دارد. اما تاکنون تنها جزییاتی که از سوی منابع نظامی منتشر شده این است که این دستگیری با کمک سرویس‌های امنیتی خارجی صورت گرفته است که البته این خبر نیز به صورت غیر رسمی  مطرح شده است.
در همین حال امروز فرمانده سپاه پاسداران پیامی درباره بازداشت زم منتشر کرد. سرلشکر سلامی در این پیام تاکید کرد "با این ابتکار عمل و اقدام اطلاعاتی طراز جهانی و حرفه‌ای، یکی از کور سو‌های جنگ روانی دشمن در ناامن سازی ذهنی و راه اندازی آشوب‌های خیابانی، اختلاف افکنی ما بین نخبگان و مسئولین، نشر اکاذیب و شایعه، ترویج بدبینی و نا امیدی در مردم خاموش گردید و غافلگیری بر سرویس‌های اطلاعاتی استکباری تحمیل شد."   در روزهای گذشته پیام های تقدیر زیادی از سوی مقامات خطاب به سپاه منتشر شده است. فرمانده سپاه از این پیام ها تشکر کرده است.
اما رسانه‌ها و فعالان سیاسی اپوزیسیون در خارج از کشور عطش فراوانی برای کشف جزییات به دام انداختن روح‌الله زم دارند. در این بین برخی همکاران و نزدیکان او یکی از همکاران خود در آمدنیوز را متهم به دست داشتن در دستگیری زم توسط اطلاعات سپاه می‌کنند.
در این بین ادعا‌های عجیب و غریب زیادی درباره دامی که برای زم پهن شده بود مطرح است. ادعا‌هایی که نمی‌توان آن‌ها تائید یا رد کرد. اپوزیسیون خارج از کشور با استناد به روایت‌های برخی نزدیکان زم معتقدند شیرین نجفی ادمین کانال آمد نیوز در دستگیری زم نقش داشته است. ادعایی که از سوی نجفی با قاطعیت رد می‌شود.   بیشتر بخوانید: پس لرزه‌های دستگیری روح‌الله زم؛ پالایشی در راه است؟ واکنش نمایندگان به اعترافات تلویزیونی مدیر «آمدنیوز» واکنش‌ها و حواشی بازداشت روح‌الله زم؛ موسس کانال و سایت "آمد نیوز" امروز کریمی قدوسی  و حسام الدین آشنا یکدیگر را متهم به ارتباط با آمد نیوز کردند اعتراف علیه رستمی، ادعا علیه آشنا در حالی که رسانه‌های خارج از کشور و گروه‌های مخالف نظام سرگرمی کشف نحوه دستگیری زم و شناسایی خائن احتمالی هستند، در داخل کشور بحث شناسایی همکاران داخلی زم بسیار داغ است.
روز پنج شنبه بخش خبری ۲۰۳۰ گزارشی تازه درباره زم منتشر کرد که در آن از اعترافات جدیدی از زم رونمایی شده است. در این اعترافات جدید، او محمدحسین رستمی را یکی از منابع اطلاعاتی خود در ایران معرفی کرد.
محمد حسین رستمی به همراه رضا گلپور از گردانندگان سایت عماریون بودند که سه سال پیش به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شدند. البته آن‌ها این اتهام را رد کرده اند.
رستمی پیش از بازداشت، در سوریه بود. در اعترافات جدید، روح‌الله زم درباره محمدحسین رستمی می‌گوید "دو سه بار" او را دیده و برای او پول فرستاده است. در گزارشی که ۲۰۳۰ منتشر کرد صوتی نیز شنیده می‌شود که از زم تقاضای پول دارد.
محمد حسین رستمی متولد ۱۳۶۴ و اهل شهر ری است، ظاهرا او فعالیت‌های سیاسی اش را از سال ۸۴ و از ستاد محمود احمدی نژاد آغاز کرده است.
انتشار این بخش از اعترافات زم در محمد حسین رستمی واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت. این اعترافات بار‌ها بازتاب یافت و بسیاری از کاربران به پیشینه رستمی و وابستگی‌های سیاسی اش پرداختند.
اما به نظر می رسد این ابتدای کار است و احتمالا به زودی اعترافات تازه‌ای از زم منتشر خواهد شد. باید دید این اعترافات تازه چه کسی یا چه کسانی را هدف قرار می‌دهد.
در همان ابتدای بازداشت زم طیفی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در شبکه‌های اجتماعی سعی در القای ارتباط زم با مقامات دولتی داشتند. در این بین بیش از همه سخن از حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور است.
در ادامه این روند امروز جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد ادعایی جنجالی علیه حسام الدین آشنا و دولت مطرح کرد. او گفت که برخی کارکنان نهاد ریاست جمهور با آمد نیوز مرتبط بوده اند. او در ادامه تاکید کرد که "دستگیری‌هایی در نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته است." او مدعی شد که نقش حسام الدین آشنا در این ماجرا باید مورد توجه قرار گیرد.
توئیت‌های جنجالی کریمی قدوسی با واکنش حسام الدین آشنا روبه رو شد. مشاور روحانی در پاسخ نوشت: «چه بسا یکی هم بگوید. نقش جواد کریمی قدوسی مأمور اتاق عملیات روانی ضد دولت در ماجرای آمدنیوز باید مورد توجه واقع شود.»
به نظر می‌رسد با رد و بدل شدن این توئیت‌ها باید منتظر جنجال‌هایی جدیدی در رابطه با "آمد نیوز" و "روح الله زم" باشیم. جنجال‌هایی که ممکن است به دستگیر، برکناری و برخورد با برخی مقامات دولتی و غیردولتی ختم شود.
پیشتر عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران در توئیتی از آغاز یک پالایش درون حاکمیتی پس از بازداشت زم خبر داده بود. گنجی نوشت: "زم پایان راهی بود که در آن آبرو‌ها برده شد و چه داستان‌هایی که برای هتک حرمت‌ها ساخته نشد. اما آغاز یک پالایش جدی نیز هست. نفاق درون حاکمیت رخ نمایی خواهد کرده و سیفونی که کشیده خواهد شد."
در همین حال برخی منابع خبری از بازداشت محمدحسین حیدری؛ مدیرمسئول سایت دولت بهار، خبر می‌دهند. دولت بهار سایت نزدیک به محمود احمدی نژاد است. حیدری پیش از این هم یک بار دیگر بازداشت شده بود.
برخی منابع می‌گویند بازداشت حیدری در ارتباط با پرونده زم است، اما تاکنون این ادعا تائید نشده است.   نحوه بازداشت زم همچنان سوژه جذاب رسانه هاست زم در کجا دستگیر شد؟/ سکوت عراق واکنش اقلیم کردستان یکی دیگر از مباحثی که همچنان افکار عمومی را درگیر خود کرده است این است زم در کجا دستگیر شد. در حالی که برخی منابع داخلی از دستگیر او در اقلیم کردستان عراق خبر می‌دهند، اما اقلیم کردستان عراق این موضوع را رد کرده است. جوتیار عادل سخنگوی دولت اقلیم کردستان می‌گوید: «زم به هیچ وجه به اربیل یا منطقه دیگری در اقلیم کردستان عراق پا نگذاشته تا در این منطقه دستگیر شود.»
با این حال بیشتر روایت‌ها این را تائید می‌کنند که زم در عراق دستگیر شده است. یک روایت می‌گوید او در نجف بازداشت شده و روایتی دیگر می‌گوید او در فرودگاه بغداد توسط نیرو‌های امنیتی عراق و به درخواست ایران بازداشت شده و پس از آن به ایران تحویل داده شده است.   دولت عراق تاکنون درباره این گزارش ها سکوت کرده است. فقط یک مقام محلی در نجف بازداشت زم در این شهر را تکذیب کرده است.   سپاه پاسداران در اطلاعیه بازداشت زم تاکید کرده بود که او در داخل کشور دستگیر شده است.

منبع: فرارو

کلیدواژه: سیاست روح الله زم کریمی قدوسی آشنا

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت « فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۵۲۱۳۶۳ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

جنجال اظهارات عیسی کلانتری، معان روحانی درباره امام خمینی

چرا نظامیان می‌خواهند خدمت به امنیت وطن را رها کنند و وارد سیاست شوند؟

عکس| اقدام سخیف یک نشریه حکومتی با پول بیت المال

جو بایدن به دنبال بازگشت به برجام پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران؛ چه کسانی ترسیده‌اند؟

گفت و گوی سفرای ایران و ترکیه در جمهوری آذربایجان

خبر بعدی:

واکنش ربیعی به خبر شلاق خوردن یک کارگر به اتهام توهین به او

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین علی ربیعی در حساب توئیتر خود نوشت: «در بدخوابی نیمه شب در اندیشه فرجامِ برجام و جامعه، به عادت بد همیشگی سری به فضای مجازی زدم. با تعجب، خبری تاسف‌انگیز در مورد ‎شلاق خوردن یک ‎کارگر دیدم. نمی‌دانم اتهام او چیست، اما من تاکنون در طول عمرم از هیچ کارگر و زحمتکشی شکایتی نکرده‌ام.

‌در طول دوران وزارتم، صرفا برای یک شکایت دستور پیگیری دادم آن‌هم در مورد آخرین رییس سازمان تامین اجتماعی در دولت دهم بود.

به یاد دارم آقای عباس عبدی اوایل فروردین ۹۸، به نقل از وکیل خوشنام کشور آقای صالح نیکبخت که وکیل این کارگر بود از من خواست برای رفع شبهه،نامه‌ای تنظیم کنم. من با ایشان صحبت کردم که هر متن موثری که لازم می‌داند تنظیم کرده تا امضا کنم. اتفاقا در خط چهارم قبل از "شکایت ندارم" خودم واژه "نداشته" را هم اضافه کردم. چون اساسا نه تنها اعتقادی به ‎شکایت ندارم بلکه به گواه همگان، وزارت کار و دفتر من همیشه محلی برای تظلم خواهی کارگران بوده. ‌

من حتی حاضر نشدم عامل فوت فرزندم که به جرم قتل غیرعمد عازم زندان بود یک روز به زندان برود و رضایت دادم.

من دلیل شلاق خوردن این کارگر را نمی‌دانم اما شلاق بر تن هر انسان و کارگری نگرانم کرده و آزارم می‌دهد.

آقای نیکبخت وکیل این کارگر، شاهد صادقی برای کل این ماجراست‌ ‌متاسفم از فضای غیرمنصفانه کنونی که عده‌ای بدون هیچ اطلاعی، قضاوت می‌کنند و می‌نویسند و...» 

2727

کد خبر 1460189

دیگر خبرها

 • (تصویر) کیومرث نیاز آذری دستگیر شد؛ کیومرث نیاز آذری که بود و چرا بازداشت شد؟
 • واکنش ربیعی به خبر شلاق خوردن یک کارگر به اتهام توهین به او | حتی حاضر نشدم عامل فوت فرزندم یک روز زندان برود
 • واکنش سخنگوی دولت به خبر شلاق خوردن یک کارگر به اتهام توهین به او
 • بازداشت ده‌ها مسئول وزارت دفاع عربستان به اتهام فساد
 • درخشش فیلمسازان بسیجی کردستان در جشنواره بین المللی مقاومت
 • تصاویری ترسناک از یک روح در دریاچه +فیلم
 • نوسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی تنگستان آغاز شد
 • رانندگان مراقب لغزندگی جاده‌ها باشند
 • تصویری نایاب از یک روح بر روی دریاچه!
 • کاخ‌سازی از جیبِ کوخ‌نشینان/مدیریت مزخرف روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد
 • استخدام منشی آشنا به اینترنت، تایپ و اکسل در تهران
 • تصاویری ترسناک از یک روح در دریاچه + فیلم
 • تست شخصیت؛ تصویری که شما را بهتر با روحیات خود آشنا می‌کند
 • با موادغذایی مفید برای مراقبت از کبد آشنا شوید
 • با انواع گل‌ رز آشنا شوید
 • دستگیری سارقان منازل مسکونی با ۲۰ فقره سرقت در لاهیجان
 • درگیری خانوادگی با اسلحه شکاری در قم
 • نخبگان ارزش افزوده یک کشور هستند /رویکرد محصول محور در خانه نخبگان
 • دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای با ۱۷ فقره سرقت در بیرجند