مشاهده اخبار داغ روز

بازداشت زم همچنان در صدر اخبار رسانه ها قرار دارد فرارو- واکنش‌ها به بازداشت روح الله زم ادامه دارد و همچنان بحث‌های جنجالی درباره به دام افتادن مدیر "آمد نیوز" مطرح است. اتهاماتی از سوی نزدیکان روح‌الله زم به برخی همکاران او وارد شده و از سوی دیگر در ایران نیز تقدیر و تشکر‌ها از سپاه پاسداران ادامه دارد.


به گزارش فرارو، هفته گذشته بمب خبری دستگیری روح‌الله زم مدیر آمد نیوز منتشر شد، اما هنوز نحوره دستگیری و بازداشت او در ابهام قرار دارد وگمانه زنی‌های پیرامون آن ادامه دارد. اما تاکنون تنها جزییاتی که از سوی منابع نظامی منتشر شده این است که این دستگیری با کمک سرویس‌های امنیتی خارجی صورت گرفته است که البته این خبر نیز به صورت غیر رسمی  مطرح شده است.
در همین حال امروز فرمانده سپاه پاسداران پیامی درباره بازداشت زم منتشر کرد. سرلشکر سلامی در این پیام تاکید کرد "با این ابتکار عمل و اقدام اطلاعاتی طراز جهانی و حرفه‌ای، یکی از کور سو‌های جنگ روانی دشمن در ناامن سازی ذهنی و راه اندازی آشوب‌های خیابانی، اختلاف افکنی ما بین نخبگان و مسئولین، نشر اکاذیب و شایعه، ترویج بدبینی و نا امیدی در مردم خاموش گردید و غافلگیری بر سرویس‌های اطلاعاتی استکباری تحمیل شد."   در روزهای گذشته پیام های تقدیر زیادی از سوی مقامات خطاب به سپاه منتشر شده است. فرمانده سپاه از این پیام ها تشکر کرده است.
اما رسانه‌ها و فعالان سیاسی اپوزیسیون در خارج از کشور عطش فراوانی برای کشف جزییات به دام انداختن روح‌الله زم دارند. در این بین برخی همکاران و نزدیکان او یکی از همکاران خود در آمدنیوز را متهم به دست داشتن در دستگیری زم توسط اطلاعات سپاه می‌کنند.
در این بین ادعا‌های عجیب و غریب زیادی درباره دامی که برای زم پهن شده بود مطرح است. ادعا‌هایی که نمی‌توان آن‌ها تائید یا رد کرد. اپوزیسیون خارج از کشور با استناد به روایت‌های برخی نزدیکان زم معتقدند شیرین نجفی ادمین کانال آمد نیوز در دستگیری زم نقش داشته است. ادعایی که از سوی نجفی با قاطعیت رد می‌شود.   بیشتر بخوانید: پس لرزه‌های دستگیری روح‌الله زم؛ پالایشی در راه است؟ واکنش نمایندگان به اعترافات تلویزیونی مدیر «آمدنیوز» واکنش‌ها و حواشی بازداشت روح‌الله زم؛ موسس کانال و سایت "آمد نیوز" امروز کریمی قدوسی  و حسام الدین آشنا یکدیگر را متهم به ارتباط با آمد نیوز کردند اعتراف علیه رستمی، ادعا علیه آشنا در حالی که رسانه‌های خارج از کشور و گروه‌های مخالف نظام سرگرمی کشف نحوه دستگیری زم و شناسایی خائن احتمالی هستند، در داخل کشور بحث شناسایی همکاران داخلی زم بسیار داغ است.
روز پنج شنبه بخش خبری ۲۰۳۰ گزارشی تازه درباره زم منتشر کرد که در آن از اعترافات جدیدی از زم رونمایی شده است. در این اعترافات جدید، او محمدحسین رستمی را یکی از منابع اطلاعاتی خود در ایران معرفی کرد.
محمد حسین رستمی به همراه رضا گلپور از گردانندگان سایت عماریون بودند که سه سال پیش به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شدند. البته آن‌ها این اتهام را رد کرده اند.
رستمی پیش از بازداشت، در سوریه بود. در اعترافات جدید، روح‌الله زم درباره محمدحسین رستمی می‌گوید "دو سه بار" او را دیده و برای او پول فرستاده است. در گزارشی که ۲۰۳۰ منتشر کرد صوتی نیز شنیده می‌شود که از زم تقاضای پول دارد.
محمد حسین رستمی متولد ۱۳۶۴ و اهل شهر ری است، ظاهرا او فعالیت‌های سیاسی اش را از سال ۸۴ و از ستاد محمود احمدی نژاد آغاز کرده است.
انتشار این بخش از اعترافات زم در محمد حسین رستمی واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت. این اعترافات بار‌ها بازتاب یافت و بسیاری از کاربران به پیشینه رستمی و وابستگی‌های سیاسی اش پرداختند.
اما به نظر می رسد این ابتدای کار است و احتمالا به زودی اعترافات تازه‌ای از زم منتشر خواهد شد. باید دید این اعترافات تازه چه کسی یا چه کسانی را هدف قرار می‌دهد.
در همان ابتدای بازداشت زم طیفی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در شبکه‌های اجتماعی سعی در القای ارتباط زم با مقامات دولتی داشتند. در این بین بیش از همه سخن از حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور است.
در ادامه این روند امروز جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد ادعایی جنجالی علیه حسام الدین آشنا و دولت مطرح کرد. او گفت که برخی کارکنان نهاد ریاست جمهور با آمد نیوز مرتبط بوده اند. او در ادامه تاکید کرد که "دستگیری‌هایی در نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته است." او مدعی شد که نقش حسام الدین آشنا در این ماجرا باید مورد توجه قرار گیرد.
توئیت‌های جنجالی کریمی قدوسی با واکنش حسام الدین آشنا روبه رو شد. مشاور روحانی در پاسخ نوشت: «چه بسا یکی هم بگوید. نقش جواد کریمی قدوسی مأمور اتاق عملیات روانی ضد دولت در ماجرای آمدنیوز باید مورد توجه واقع شود.»
به نظر می‌رسد با رد و بدل شدن این توئیت‌ها باید منتظر جنجال‌هایی جدیدی در رابطه با "آمد نیوز" و "روح الله زم" باشیم. جنجال‌هایی که ممکن است به دستگیر، برکناری و برخورد با برخی مقامات دولتی و غیردولتی ختم شود.
پیشتر عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران در توئیتی از آغاز یک پالایش درون حاکمیتی پس از بازداشت زم خبر داده بود. گنجی نوشت: "زم پایان راهی بود که در آن آبرو‌ها برده شد و چه داستان‌هایی که برای هتک حرمت‌ها ساخته نشد. اما آغاز یک پالایش جدی نیز هست. نفاق درون حاکمیت رخ نمایی خواهد کرده و سیفونی که کشیده خواهد شد."
در همین حال برخی منابع خبری از بازداشت محمدحسین حیدری؛ مدیرمسئول سایت دولت بهار، خبر می‌دهند. دولت بهار سایت نزدیک به محمود احمدی نژاد است. حیدری پیش از این هم یک بار دیگر بازداشت شده بود.
برخی منابع می‌گویند بازداشت حیدری در ارتباط با پرونده زم است، اما تاکنون این ادعا تائید نشده است.   نحوه بازداشت زم همچنان سوژه جذاب رسانه هاست زم در کجا دستگیر شد؟/ سکوت عراق واکنش اقلیم کردستان یکی دیگر از مباحثی که همچنان افکار عمومی را درگیر خود کرده است این است زم در کجا دستگیر شد. در حالی که برخی منابع داخلی از دستگیر او در اقلیم کردستان عراق خبر می‌دهند، اما اقلیم کردستان عراق این موضوع را رد کرده است. جوتیار عادل سخنگوی دولت اقلیم کردستان می‌گوید: «زم به هیچ وجه به اربیل یا منطقه دیگری در اقلیم کردستان عراق پا نگذاشته تا در این منطقه دستگیر شود.»
با این حال بیشتر روایت‌ها این را تائید می‌کنند که زم در عراق دستگیر شده است. یک روایت می‌گوید او در نجف بازداشت شده و روایتی دیگر می‌گوید او در فرودگاه بغداد توسط نیرو‌های امنیتی عراق و به درخواست ایران بازداشت شده و پس از آن به ایران تحویل داده شده است.   دولت عراق تاکنون درباره این گزارش ها سکوت کرده است. فقط یک مقام محلی در نجف بازداشت زم در این شهر را تکذیب کرده است.   سپاه پاسداران در اطلاعیه بازداشت زم تاکید کرده بود که او در داخل کشور دستگیر شده است.

منبع: فرارو

تفریح لاکچری بهاره رهنما و همسرش در لواسان+تصاویر

نامه ۵۰ نماینده به رئیس‌جمهور برای توقف برگزاری آزمون استخدامی

عکس| سپهر حیدری و همسرش در حرم امام رضا

ماکارونی نخورید، سکته می‌کنید!

فردی در مقابل فرمانداری زاهدان اقدام به خودسوزی کرد

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۵۲۱۳۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: سیاست روح الله زم کریمی قدوسی آشنا

خبر بعدی:

40 کارمند گمرک هرات به اتهام فساد بازداشت شدند

خبرگزاری میزان- سخنگوی والی هرات گفت: اداره گمرک هرات یکی از نهادهای درآمدزا بوده که براساس شکایت‌های مختلف این اداره تحت نظر اداره امنیت ملی بوده و بعد از به دست آمدن اطلاعات کافی 40 کارمند این اداره از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند. تاریخ انتشار: 18:22 - 22 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۷۶۲۱

به گزارش خبرگزاری میزان، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت: اداره گمرک هرات یکی از نهادهای درآمدزا بوده که براساس شکایت‌های مختلف این اداره تحت نظر اداره امنیت ملی بوده و بعد از به دست آمدن اطلاعات کافی 40 کارمند این اداره از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

وی اضافه کرد: 40 کارمند از بخش‌های کنترل باربری، کارمندان ریاست هسته مرکزی و افراد خاص که در این اداره مشغول کار بودند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند و اتهام این افراد سندسازی برای 18 خودرو باربری بدون اخذ مجوز قانونی است.

فرهاد ادامه داد: متهمان بازداشت شده بلافاصله با اسناد کامل فساد انها به ارگانهای عدلی وقضایی سپرده شده اند ؛ وی تاکید کرد که ، با بازداشت این افراد از حیف و میل کردن میلیو نها افغانی جلوگیری شد .

به گزارش فارس، بعد از انتقال گمرگ هرات به اسلام قلعه بارها شهروندان از وجود فساد گسترده در آن شکایت داشته و دولت افغانستان نیز قول داده بود که به این موضوع رسیدگی کند.

مبارزه با فساد اداری در سالهای اخیر در افغانستان شدت گرفته و در این زمینه دادگاه ویژه برای مبارزه با این جرم در نظر گرفته شده، هر چند با بهبود مبارزه با فساد هنوز افغانستان راه درازی در این زمینه دارد.

/انتهای پیام/

منبع: فارس

دیگر خبرها

 • واکنش واعظی به اتهام‌زنیِ کریمی‌قدوسی
 • کنایه واعظی به اتهام‌های کریمی‌قدوسی
 • کنایه واعظی به اتهام‌های کریمی‌قدوسی: چندین شکایت کردیم و راست راست می‌گردد
 • آیا پروژه یک کمربند یک جاده چین صرفاً اقتصادی است؟
 • مسؤولان را خواب برد، سرمایه‌ را آب برد
 • ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مجموعه بدهی‌های پدیده
 • بدهی‌های شرکت‌های پدیده: 3700 میلیارد تومان
 • مجموعه بدهی‌های شرکت‌های پدیده ۳۷۰۰ میلیارد تومان است
 • جولان سگ‌های ولگرد در بی خبری متولیان کم کار/ حذف لفظ شهید این بار از تابلوهای معابر شهر خرمشهر/ در ارتباط با روح‌ الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است
 • بازداشت رئیس شورای شهر رودهن به اتهام دریافت رشوه
 • حسین قدوسی: شایعه فسخ قرارداد کالدرون با پرسپولیس را قویاً تکذیب می‌کنم؛ انصاری‌ فرد اطمینان داد که مطالبات تیم پرداخت خواهد شد
 • دادگستری: در ارتباط با روح‌الله زم، کسی در مشهد دستگیر نشده
 • دستگیری تعدادی از کارمندان سازمان ثبت اسناد به اتهام اخذ رشوه‌های کلان
 • مرتبطین با «روح‌الله زم» در مشهد دستگیر شدند؟
 • در ارتباط با روح‌الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است/ پرونده مجید خرمی در مرحله تحقیقات است
 • در ارتباط با روح‌الله زم کسی در مشهد دستگیر نشد
 • واکنش به اظهارات علم‌الهدی درباره پرونده روح‌الله زم: کسی در مشهد بازداشت نشد
 • رئیس دادگستری خراسان رضوی: در ارتباط با روح‌الله زم کسی دستگیر نشده
 • دادگستری خراسان رضوی: در ارتباط با روح‌الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است