سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه از آغاز ثبت نام متقاضیان طرح ملی مسکن در ۱۰ استان خبر داد. اوایل شهریور امسال ثبت نام این طرح از استان کرمان آغاز شده بود.

به گزارش مشرق، محمود محمودزاده با یادآوری این‌که ثبت نام اولیه مسکن ملی در شهر کرمان برای تست سامانه انجام شد، اظهار کرد: تمام مشکلات و نواقص موجود در سامانه برای ثبت نام برطرف شده است.

وی ادامه داد: نام‌نویسی از متقاضیان مسکن ملی در 10 استان کشور از آبان ماه سال جاری آغاز و به مرور استان های دیگر با فراهم شدن شرایط لازم در پروسه ثبت نام قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: دو راهکار پیشنهادی برای خانه دار شدن کارگران رکورد دار مناطق خرید و فروش مسکن در تهرانوی با بیان این‌که طبق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن متقاضیان ثبت نام مسکن ملی باید دارای چهار شرط اصلی باشند، تصریح کرد: تاهل، فاقد مالکیت خصوصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه‌دار و داشتن سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا از جمله این شرایط است.

سرپرست معاون مسکن و ساختمان وزارت راه با تاکید بر این‌که امکان ثبت نام  افراد دارای سابقه مالکیت در طرح ملی مسکن وجود ندارد گفت:   برای متقاضیان دارای موارد خاص مکانیزمی برای بررسی این موارد در حال طراحی است اما اولویت باکسانی که چهار شرط اصلی را داشته باشند.

محمودزاده با اشاره به این‌که تا دو هفته آینده ثبت نام مسکن ملی در 10 استان کشور انجام خواهد شد، ااظهار کرد: تلاش ما این است تا قبل از بهمن ماه سال جاری فرآیند ثبت نام در تمامی استان های کشور صورت گیرد.

به گزارش تسنیم، اوایل شهریور امسال طرح پایلوت ثبت‌نام طرح ملی مسکن در استان کرمان آغاز شده بود.

منبع: تسنیم

منبع: مشرق

کلیدواژه: بازار سکه و ارز اربعین تحولات عراق تحولات یمن مسکن ملی طرح ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mashreghnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مشرق» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۵۵۲۰۶۰ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

شمخانی: دستگاه‌های اطلاعاتی می‌دانستند قرار است در آن محل عملیات ترور علیه شهید فخری‌زاده انجام شود/ هیچ فردی در صحنه حضور نداشت

اینجا دریا نیست، اهواز است؛ وعده‌های مسئولان برای مردم مصیب‌زدهِ خوزستان نفت‌خیز چه شد؟

از حمله به بندر حیفا تا خروج از پروتکل الحاقی و قطع همکاری با آژانس؛ "انتقام سخت" یا هزینه‌تراشی برای مردم؟

کیهان: به بندر حیفا حمله و به آنها تلفات سنگین انسانی وارد کنیم/ آمریکا و اسرائیل آمادگی جنگ را ندارند

رکوردشکنی آمریکا در مرگ و میر کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته/ خروج ایران از فهرست ۱۰ کشور اول فوتی جهان

خبر بعدی:

۲۸ فروردین ۱۴۰۰؛ آغاز ثبت‌نام در ششمین دوره داوری مهر اصالت صنایع‌دستی

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت مهر ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری صنایع‌دستی برای دعوت از هنرمندان و صاحبان آثار و ثبت‌نام در ششمین دوره داوری مهر اصالت ملی سال ١۴٠٠، فراخوان منتشر کرده است.

برنامه داوری مهر اصالت ملی صنایع‌دستی رویدادی است فرهنگی و هنری که هر دو سال یک بار، توسط اداره‌کل آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنر­های سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و با همکاری تشکل ‌های رسمی و تخصصی، با نگاهی ملی و بر اساس تقویم معین و در فضای رقابتی برگزار می‌شود. 

اولین دوره داوری مهر ملی اصالت در سال ۱۳۹۰ با شرکت ۷۵۳ اثر برای داوری و دریافت گواهینامه مهر ملی اصالت برگزار شد. سال ۹۸ هم پنجمین دوره این رویداد در حوزه صنایع‌دستی برگزار شد و در مجموع در ادوار گذشته، ۵ هزار ۸۲۶ اثر داوری شده که ۲هزار ۹۲۸ اثر نشان مهر ملی اصالت دریافت کرده‌اند.

ویدا توحدی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، درباره زمان‌بندی ششمین دوره داوری مهر اصالت در سال ١۴٠٠، گفت: شروع ثبت‌نام از ٢٨ فروردین ماه ١۴٠٠ به مدت سه ماه تا  ٣١ تیرماه ١۴٠٠ در معاونت صنایع‌دستی استان‌های سراسر کشور است.

مدیرکل آموزش‌وترویج صنایع‌دستی کشور با بیان اینکه، داوری استانی آثار برای مهر اصالت از ١۵ تا ٣١ مرداد سال آینده انجام می‌شود، افزود: نتایج داوری استانی در فاصله اول شهریور تا ١۵ شهریور ١۴٠٠ اعلام می‌شود.

توحدی درباره داوری ملی مهر اصالت ملی گفت: داوری مهر ملی اصالت طبق روال ادوار گذشته در مهر ماه خواهد بود، و معاونت صنایع دستی هم به گونه ای برنامه ریزی کرده است تا ششمین دوره این رویداد دو سالانه در مهر ماه ۱۴۰۰ برگزار شود، اما مهلت ارسال آثار و مکان تحویل آثار را متعاقباً اعلام می کنیم.

مدیرکل آموزش‌وترویج صنایع‌دستی کشور تصریح کرد: شـرکت در ایـن برنامـه بـرای تمامـی تولیـدکننـدگان انفـرادی و کارگاهـی صنایـع‌دسـتی دارای مجـوز صنایـع‌دسـتی و یـا فاقـد مجـوز کـه تولیـدات قابـل تکثیـر داشـته باشـند، مجـاز اسـت.

وی با بیان اینکه هر هنرمند صرفاً مجاز به ارائه ۲ اثر در برنامه مهر اصالت ملی در سال ۱۴۰۰ است، خاطر نشان کرد: در مـورد هنرمنـدان و متقاضیـان شـرکت در ایـن دوره کـه بـه صـورت گروهـی بـه امـر تولیـد صنایـع‌دسـتی اشـتغال دارنـد، تعـداد افـراد گـروه نبایـد بیـش از ۳ نفـر باشـد و بدیهـی اسـت در صـورت اخـذ مهـر اصالـت ملـی، گواهـی بـه صـورت مشـترک بـرای گـروه صـادر خواهـد شـد.

هدف مهر اصالت، ایجاد انگیزه، نوآوری و خلاقیت در تولید صنایع دستی است

مدیرکل آموزش‌وترویج صنایع‌دستی کشور صنایـع‌دسـتی، مجموعـه هنرهـای اصیـل، بومـی و مردمـی را از افتخـارات هـر ملـت و کشـور دانست و گفت: این آثار ریشـه‌های عمیـق و اسـتوار در اعتقـادات آداب، عـادات، رســوم، ســنن و در مجمــوع فرهنــگ معنــوی جامعــه دارند و  داوری مهر اصالت می‌تواند به ارتقاء و بهبود کیفی محصولات تولیدی، و ایجاد رقابت سالم بین صنعتگران و هنرمندان کشور کمک بسزایی کند.

توحدی با تاکید بر اینکه میراث‌فرهنگـی و هنـری کـه در طـول قـرون بـه آینـدگان منتقـل شده دارای ارزش معنـوی و بـر پشـتوانه‌های فرهنگـی ـ هنـری گذشـتگان بنـا شـده اسـت، تصریح‌ کرد: ما در این دوره به دنبال تسهیل در شناسایی هنرمندان فعال، انتخاب و معرفی آثار برگزیده، ایجاد انگیزه بروز استعدادها، نوآوری وخلاقیت در تولید صنایع دستی هستیم.

وی حفظ حقوق مالکیت معنوی در طراحی و تولید توجه به کیفیت مطلوب اثر در فرآیند تولید و محصول نهایی و رعایت طراحی مناسب و اصولی را از شرایط شرکت در داوری مهر اصالت ملی در سال ١۴٠٠ عنوان کرد.

توحدی با اشاره به انتشار فراخوان عمومی دوره ششم داوری مهر اصالت تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور هنرمندان صنعتگـران در هـر اسـتان بـرای دریافت اطلالاعـات بیشـتر در خصـوص برگـزاری این برنامـه و نحوه ارسال آثار  از مراجعه حضوری به دفاتر معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌ها در شهرستان و ادارات کل استان‌ها خودداری کنند.

وی افزود: همچنین درگاه و پایگاه اطلاع‌رسانی ثبت‌نام و بارگذاری مستندات اولیه آثار به صورت الکترونیک به زودی معرفی و شیوه‌های ثبت و دریافت آثار و اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گزارش ایرنا، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی درباره چگونگی برگزاری ششمین دوره داوری مهر اصالت در صورت تداوم شیوع کرونا در کشور در سال ۱۴۰۰ گفت که اگر هم شرایط کرونا خاص بود با هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا و مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغی همان زمان پیش خواهیم رفت؛ در هر صورت برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری ششمین دوره مهر ملی اصالت در مهرماه سال بعد، در معاونت صنایع‌دستی و هنری‌سنتی وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی انجام شده است.

وی تصریح کرد:تلاش می‌کنیم مسیر برنامه‌ها،رویدادهای حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و خدمت‌رسانی به خانواده بزرگ هنرمندان و صنعتگران کشور، با تداوم بیماری کرونا دچار اختلال نشود. در جلسات متعدد راه‌کارهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت تا دوره ششم مهر ملی اصالت، در مهرماه سال آینده برگزار شود.

به گزارش ایرنا، برنامه داوری مهر اصالت رویدادی ۲ سالانه است و از سال ۱۳۹۰ تا کنون ۵ دوره داوری مهر ملی اصالت برگزار شده است. در مجوع در ادوار گذشته ۵ هزار ۸۲۶ اثر داوری شده و ۲هزار ۹۲۸ اثر نشان مهر ملی اصالت دریافت کرده‌اند.

از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ میلادی هم هفت دوره مهر بین‌المللی اصالت در جهان برگزار شده است که جمهوری اسلامی ایران ۴ دوره میزبان این برنامه بوده و در مجموع ۳۱۸ اثر هنرمندان ایرانی مهر بین‌المللی اصالت دریافت کرده‌اند.

برچسب‌ها ویروس کرونا ستاد ملی صنایع دستی علی ‌اصغر مونسان پویا محمودیان میراث فرهنگی

دیگر خبرها

 • جزئیات ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰
 • قیمت مسکن در تهران چهارشنبه ۱۲ آبان+ جدول
 • متقاضیان مسکن ملی بخوانند
 • نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و المپیاد علمی-دانشجویی
 • آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰
 • آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400
 • آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 از 16 آذر
 • اعلام جزئیات ثبت نام کنکور ارشد سال ۱۴۰۰
 • اعلام جزئیات ثبت نام کنکور ارشد سال ۱۴۰۰/ برگزاری آزمون در خرداد
 • آغاز ثبت نام آزمون ارشد از هفته آینده+اعلام جزئیات ثبت نام
 • آغاز ثبت نام آزمون ارشد از هفته آینده/اعلام جزئیات ثبت نام
 • شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰
 • اطلاعیه روند نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 و بیست و ششمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور منتشر شد
 • پروانه ساخت ۴۱ واحد مسکن محرومین در نوشهر صادر شد
 • اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 و بیست و ششمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی كشور
 • معرفی ۷۰۰ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در استان گلستان به بانک‌ها/ ۲۲ هکتار زمین در گرگان و گنبد تأمین شد
 • ۶ هزار نفرهرمزگانی در طرح توسعه مشاغل خانگی ثبت نام کردند
 • قیمت واحدهای ۵۰ متری‌ در پایتخت | ۳۹ متری در اختیاریه دو میلیارد تومان | کم متراژها در کدام مناطق بیشترند؟
 • آغاز احداث ۶۵۰۰ واحد مسکن ملی