مشاهده اخبار داغ روز

سیستم های رزرواسیون هواپیمایی دارای برنامه های شرکت هواپیمایی، تعرفه کرایه، خرید و رزرو بلیط هواپیما برای مسافر و ثبت سوابق بلیط هستند و به صورت توزیع مستقیم بلیط هواپیما یک شرکت هواپیمایی در بین مصرف کننده هایی که از اینترنت یا برنامه های تلفن همراه برای دسترسی به سیستم رزرواسیون استفاده می کنند، فعالیت دارند.

آژانس های مسافرتی و سایر کانالهای توزیع غیرمستقیم نیز به سیستمهای رزرو شرکت هواپیمایی دسترسی دارند و کلیه اطلاعات بین آژانس ها و شرکت های هواپیمایی توسط یک سیستم انتقال داده استاندارد منتقل می شود. در صنعت هواپیمایی به صندلی های موجود معمولا موجودی گفته می شود. موجودی یک شرکت هواپیمایی به طور کلی در کلاسهای مختلف مانند کلاس تجاری یا بیزینس کلاس و کلاس اقتصادی یا اکونومی رزرو می شوند. نقش سامانه فروش بلیط هواپیما، صدور و ذخیره سوابق بلیط هواپیما می باشد.

سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما الفبای سفر

اگر می خواهید سفر جذاب و راحتی داشته باشید، آژانس هواپیمایی الفبای سفر می تواند بهترین و به صرفه ترین بلیط پروازهای داخلی و خارجی را به شما معرفی کند. رزرو انواع بلیط هواپیما داخلی و خارجی مانند بلیط هواپیما آنتالیا از چارتری ارزان قیمت Economy))، بلیط بیزینس کلاس Business Class))، سیستمی و لحظه آخری با آژانس مسافرتی الفبای سفر بسیار سریع و آسان می باشد. تیم حرفه ای الفبای سفر با بهره گیری از سیستم جستجوی دقیق خود و داشتن کامل ترین سیستم رزرواسیون آنلاین امکان جستجو در بین قریب به یک میلیون ایرلاین خارجی و داخلی را دارا است و می توانید بلیط پرواز خود را آنی و آنلاین و به ساده ترین شکل خرید نمایید. پروازهای ارزان قیمت را به راحتی با کمک باکس جستجو سایت الفبای سفر که طیف گسترده ای از پرواز ایرلاین های مختلف را به شما نمایش خواهد داد را پیدا کنید. اگر تاریخ پرواز شما قابل تغییر می باشد آژانس هواپیمایی الفبای سفر می تواند ارزان ترین بلیط پروازهای داخلی و خارجی را برای شما بیابد.

خرید لحظه ای و رزرو آسان بلیط های چارتری و سیستمی در الفبای سفر

زمانی که برای سفر خود بلیط هواپیمای سیستمی را از آژانس مسافرتی الفبای سفر و یا مستقیما از خود شرکت هواپیمایی رزرو و یا خریده اید، اگر به هر دلیلی نتوانید به پرواز خود برسید و تقاضای لغو سفر را داشته باشید، در چنین شرایطی خرید بلیط هواپیما سیستمی بسیار مقرون به صرفه است. به این دلیل که شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی الفبای سفر با کسر کردن درصدی به عنوان جریمه مابقی پول شما بابت خرید بلیط را به شما برمی گرداند که این موضوع مهمترین تفاوت بلیط سیستمی و چارتری می باشد.گفتنی است که آژانس مسافرتی الفبای سفر هنگام استرداد بلیط هواپیما سیستمی در همان لحظه با کسر کردن درصد جریمه از هزینه پرداختی شما بابت خرید بلیط مابقی پول را به شما باز می گرداند.

از دیگر مزیت های خرید بلیط هواپیما سیستمی از الفبای سفر این است که قیمت بلیط برای کودکان و بزرگسالان با هم برابر می باشد، به همین دلیل اگر خانواده ای با سنین مختلف دارید بلیط هواپیما سیستمی مناسبترین انتخاب برای شما است. اما در برخی مواقع ممکن است که برای شما موقعیت سفری پیش بیاید و بخواهید در آینده ای خیلی نزدیک بلیط ارزان هواپیما را تهیه کنید و عازم سفر شوید.

اما شاید این طور فکر کنید که تهیه عجولانه بلیط هواپیما غیر ممکن و یا خیلی گران قیمت باشد! اما این طرز فکر در مورد بلیط هواپیما کاملا اشتباه است، در چنین مواقعی بهترین انتخاب و ارزان ترین بلیط هواپیما چارتری الفبای سفر است! به این دلیل که آژانس مسافرتی الفبای سفر بخشی یا تمام صندلی های یک پرواز را از شرکت های هواپیمایی پیش خرید می کند و از اینجا به بعد مسئول فروش بلیط ها، خود آژانس مسافرتی الفبای سفر می باشد و به همین خاطر قیمت بلیط را الفبای سفر تعیین می کند. در این نوع بلیط ها کلیه آژانس های مسافرتی تمام تلاش خود را می کنند تا بلیط های چارتری را قبل از روزهای نزدیک به پرواز بفروشند، اما اگر در روزهای نزدیک به پرواز همچنان صندلی خالی داشته باشند مجبور به فروش ارزان بلیط هواپیما می گردند پس اگر به دنبال بلیط ارازن قیمت هواپیما یا بلیط لحظه آخری هواپیما هستید، بلیط چارتری الفبای سفر بهترین انتخاب برای شماست. ذکر این دو نکته الزامی است که بلیط چارتری هواپیما علاوه بر نکات مثبت دارای نکات منفی نیز می باشد، بدین صورت که: بلیط چارتری هواپیما برای سنین مختلف مسافران یک قیمت را دارد و مهم تر آنکه بلیط چارتری را نمی توانید به آژانس هواپیمایی بازگردانید.

خرید بلیط هواپیمای کلیه کلاس های پروازی در سامانه خرید بلیط هواپیمای الفبای سفر

به طور کلی کلاس بلیط های پروازی و هواپیما چه در خرید و رزرو بلیط هواپیما چه در رزرو و خرید تورهایی مانند تور آنتالیا، به سه دسته اقتصادی Economy))، تجاریBusiness) ) و درجه یک (FirstClass) تقسیم می شوند. در بلیط درجه یک(First Class) قیمت بلیط ها بسیار گران می باشند. به همین دلیل مسافرانی که بلیط هواپیما فرست کلاس الفبای سفر را تهیه می کنند از ترانسفر اختصاصی برخوردار هستند. صندلی ها ویژه مسافران فرست کلاس بزرگ، راحت و دارای صفحه نمایش اختصاصی است. همچنین این مسافران از مهمانداران با تجربه و اختصاصی بهره می برند و برای هر مسافر سرویس بهداشتی اختصاصی در نظر گرفته شده است.

بلیط های تجاری الفبای سفر (Business) سفر نسبت به فرست کلاس ارزانتر و از اکونومی گرانتر می باشند. ترانسفر مسافرین این نوع کلاس پروازی نیز به صورت جداگانه تا هواپیما انجام میشود. همچنین از غذای گرم و امکانات رفاهی در طول پرواز نیز بهره مند می باشند.

بلیط اقتصادی الفبای سفرEconomy) ) یا اکونومی ارزان ترین نوع بلیط هواپیما در آژانس مسافرتی الفبای سفر می باشند. به همین دلیل خدمات رفاهی ارائه شده به مسافران در این نوع کلاس پروازی محدودتر و کمتر از بلیط های فرست کلاس و تجاری می باشد. معمولا در این کلاس پروازی بسته به خدمات ایرلاین غذا سرو نمی شود و اگر هم سرو شود به فروش می رسد. همچنین صندلی های این پروازها دارای مانیتور جداگانه برای هر صندلی نیستند و فقط یک صفحه نمایش بزرگ برای تمامی مسافران است.

رزرو بهترین تورهای گردشگری در الفبای سفر

اگر قصد خرید یا رزرو تورهای مسافرتی را دارید و یا میخواهید بهترین پکیج تورهای مسافرتی را بر اساس نوع هتل و بلیط هواپیما انتخاب کنید، با الفبای سفر همراه شوید. آژانس مسافرتی الفبای سفر پارسیان ارائه دهنده بهترین تورهای خارجی لحظه آخری و ارزان می باشد و شما در الفبای سفر میتوانید خرید و رزرو آنلاین تورهای خارجی را با پروازهای ایرانی و خارجی و همچنین بهترین قیمت ها انجام دهید.

بهترین قیمت و خدمات تور استانبول در الفبای سفر

خیابان های زیبا، غذاهای لذیذ و خوش طعم، اماکن تاریخی حیرت آور و سایر اماکن دیدنی و فوق العاده زیبا مواردی می باشند که افراد بسیاری را مجاب به بازدید و گشت و گذار در شهر زیبای استانبول و گذراندن تعطیلات خود در این شهر تاریخی می کنند. آژانس هواپیمایی و مسافرتی الفبای سفر با دارا بودن تخصص و حرفه ای که در تورهای استانبول دارد خدمات، بیمه مسافرتی، گشت شهری رایگان، بلیط رفت و برگشت هواپیما، تور لیدر فارسی زبان و مسلط به زبان ترکی، ترانسفر فرودگاهی رفت و برگشت کاملا رایگان، انتخاب پرواز و هتل خارج از پکیج تور استانبول و رزرو هتل های مناسب به همراه صبحانه رایگان در هتل را به مسافران تور استانبول ارائه می کند.

آژانس الفبای سفر مجری تخصصی و مستقیم تور استانبول و دارای بهترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما استانبول با سالها تجربه در خدمت رسانی در حوضه گردشگری و بخصوص برگزار کننده و متولی تور های جذاب توریستی و گردشگری به مقصد کشور ترکیه مفتخر است تا از ابتدای مسیر تا انتهای آن سفری خاطره انگیز از استانبول ترکیه را برای شما رقم بزند. همچنین دیگر نگران قیمت تور استانبول نباشید زیرا ما در آژانس الفبای سفر با ارائه تور لحظه آخری و ارزان قیمت استانبول، شرایط را به گونه ای برای شما فراهم خواهیم کرد تا با کمترین هزینه برای تور، بیشترین لذت را از سفر و پکیج تور انتخابی خود ببرید. از این رو قیمت های مختلفی برای تور استانبول را به شما ارائه خواهیم داد تا با توجه به بودجه مورد نظرتان، بهترین انتخاب تور را داشته باشید. قیمت تور استانبول با توجه به نوع هتل، نوع ایرلاین (بلیط پرواز ایرانی یا ترک به مقصد استانبول) و سایر امکانات ارائه شده در تور متغیر خواهند بود.

 

 

منبع: افکارنيوز

شرط وصل دوباره اینترنت از زبان سخنگوی دولت؛ عدم سوءاستفاده از اینترنت و بازگشت آرامش به کشور

اینترنت در کدام شهرهای ایران وصل شده است؟

وضعیت به این وحشتناکی است؟ تداوم قطعی اینترنت توجیه‌پذیر است؟

چرا تصمیم‌گیری‌ها را عده‌ای دیگر انجام می‌دهند و سختی‌ها را مردم می‌کشند؟

تصاویر: نخستین روز رزمایش مشترک پدافند هوایی ۹۸

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۷۰۲۷۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: تور استانبول تور آنتالیا بلیط هواپیما استانبول

خبر بعدی:

سفر به ایران باستان با قطار گردشگری کاشان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، شهری که اسمش را از یکی از پادشاهان ساسانی می‌گیرد؛ از انوشیروان ساسانی. به‌گفته «علوی»،   تورلیدر کاشانی، اسم این شهر ابتدا«انوش‌آباد» بوده که بعدها نوش‌آباد می‌شود. انوش‌آباد به معنی شادی و خرمی است. قطار گردشگری، گردشگران را در این مسیر به قلمرو انوشیروان ساسانی می‌برد. قلمرو ساسانیان سرزمین بزرگی بود که از یک سو به تیسفون می‌رسید و از سوی دیگر دامن به مدائن می‌کشاند. آن‌طور که «علوی» می‌گوید ساسانی‌ها بین این دو پایتخت اقامتگاه‌های مختلف برای خودشان می‌ساختند. نوش‌آباد هم اقامتگاه انوشیروان بوده؛ منزلگاهی بین ری و اصفهان.

مسافران در این مسیر با سوت قطار به ایران باستان می‌روند، به آنجایی که کویرنشین‌ها کاشفان شگفتی‌های زیرزمین می‌شوند؛ جایی که سرداب و پایاب و حوضخانه می‌سازند. کاشانی‌ها اعتقاد دارند ملیت ایرانی در فلات مرکزی از زیر زمین شکل می‌گیرد. قنات‌ها را هم شاهد حرف‌های خود می‌گیرند. می‌گویند کویرنشین‌ها مردم تمدن قنات‌ها هستند. آنها اعتقاد دارند اگر قنات‌ها نبود شهرهایی چون کاشان، یزد و... در جغرافیای ایران شکل نمی‌گرفت.

شهر زیرزمینی نوش‌آباد اوایل دهه 80 خودش را نشان می‌دهد تا پنج سال کاوش باستان‌شناسان، شهری پر رمز و راز را پیش روی انسان امروز بگذارد. هنوز هم گه‌گاهی این شهر بخش دیگری از خودش را پیش پای رهگذران می‌گذارد تا دالانی دیگر به جانپناهی که 1400 سال پیش جان بسیاری از کویرنشینان نوش‌آباد را از حمله و تهدیدها نجات داده بود به روی گردشگران بازکند. راهی که این روزها گردشگران کاشان را به سمت شهر زیرزمینی نوش‌آباد می‌برد راهی قدیمی نیست. مسیری است که میراث فرهنگی بعد از کشف شهر، از سمت آب‌انبار به شهر زیرزمینی باز کرده است. چون انسان آن روز این هوشمندی را داشته است تا راه ‌های ورودی را در دید قرار ندهد. در دوره ساسانی ورودی‌های شهر زیرزمینی برای لحظه‌های ترس و دلهره، مخفی بود. قدیمی‌های نوش‌آباد می‌گویند گاهی اوقات ورودی به شهر زیرزمینی‌ها از ته تنور خانه‌ها می‌گذشت و گاهی اوقات جای مخفی آن در سرداب‌ها تعبیه می‌شد تا به محض رسیدن بوی خطر، از راه مخفی به گریزگاه بگریزند.

آب‌انباری که امروز راه را برای گردشگران قطار گردشگری کاشان باز می‌کند قدمتی 500 ساله دارد و به دوران صفوی بازمی‌گردد. آب‌انبار هم قصه شگرفی دارد. آب‌انبار گنبدی دو بادگیر. راهنمای تور می‌گوید وقتی هوا روی زمین 50 درجه باشد دمای داخل آب‌انبار، بدون برق و کولر و پنکه به 10 درجه می‌رسد. سرداب(آب‌انبار) را از سنگ‌های کوه کرکس می‌سازند.

یک کلمن بزرگ که یک و نیم میلیون مترمکعب آب در آن جمع می‌شود. نوش‌آبادی‌ها در 500 سال پیش - در دوره‌ای که صفوی‌ها حاکم بودند - می‌دانستند چه کنند تا آب خنک و بهداشتی باشد. همین مسأله هم باعث شده امروز چند آب‌انبار نوش‌آباد را احیا کنند. آنها می‌دانستند که آب باید در تاریکی باشد تا نور خورشید آب شرب را سبز نکند. دو تا بادگیر روی آب‌انبار کار یخچال را می‌کرد و باد را در زیر گنبد آن می‌چرخاند تا آب خنک بماند. کیسه زغال را بالای آب‌انبار قرار می‌دادند تا آب بو نگیرد. در آخر هم برای ضدعفونی کردن به اندازه لازم نمک و آهک روی آب می‌پاشیدند. کاری که امروز کلر در آب بازی می‌کند. علوی راهنمای تور از این روش به «تصفیه طبیعی» آب یاد می‌کند. این آب‌انبار زلزله 250 سال پیش در زمان کریمخان زند را هم تاب می‌آورد. آن زلزله تلفات انسانی بسیاری برجا گذاشت. آب‌انباری که ستون ندارد اما در زلزله فرو نمی‌ریزد.علوی می‌گوید: «چون از روش چهارچشمه در ستون آن استفاده می‌شود.» به گفته او ایرانی دو هزار سال است که این روش را می‌شناسند. از راهی که میراثی‌ها برای ورود به شهر زیرزمینی در دهه 80 کنده‌اند که وارد می‌شوی به طبقه دوم این شهر می‌رسی. شهر در سه طبقه ساخته شده است. کانال‌هایی سرپوشیده در میان طبقات کنده شده که هم نقش تهویه هوا را داشته‌اند و هم افراد را از طبقات مختلف گذر می‌دهند.

روی دیوار کانال‌ها حفره‌هایی هست که باستان‌شناسان به آن «پاکنه» می‌گویند. سرویس بهداشتی‌ها ساختار «ال» مانند دارند، چون نمی‌توانستند برای سرویس‌ها «در» بگذارند به این شکل از دیده‌ها پنهان می‌ماندند. تعبیه اتاقک‌های اسکان موقت هم جالب است. دو اتاق روبه‌روی هم به یک اتاق تک می‌رسد. این شیوه ساخت تا انتهای تونل ادامه دارد. «فکری»، دیگر راهنمای تور کاشان  می‌گوید: «یکی از فرضیه‌ها این است که اتاق‌های رو‌به‌رو برای خانواده‌های پرجمعیت و تک اتاق‌ها برای کم‌جمعیت‌ها ساخته شده‌اند.» اتاقک‌ها و راهرو‌ها را با «پیه‌سوز» روشن می‌کردند. روی دیوارها حفره‌هایی ایجاد می‌کردند و پیه‌سوز‌ها را در آن قرار می‌دادند. برای تهیه روشنایی پی‌سوزها، چربی حیوان‌ها را می‌سوزاندند و آب و نمک اضافه می‌کردند. به گفته فکری نمک باعث می‌شد تا روشنایی حاصله دوده نکند و اکسیژن فضا از بین نرود.

چرا نوش‌آباد را در زیر زمین ساختند؟

نوش‌آباد پناهگاهی است در مسیر جاده ابریشم و منزلگاهی بین ری و اصفهان. مسیر تجارت جهانی بوده و بهانه‌های زیادی برای حمله به آن وجود داشته است. اما چرا مردم به زیر زمین پناه می‌برند؟ فکری می‌گوید: «هیچ عارضه طبیعی که مردم نوش‌آباد بتوانند - در زمان خطر- در پناه آن جای بگیرند وجود ندارد. نه کوهی، نه جنگلی تا چشم کار می‌کند کویر است و دشت. به همین خاطر در زیر شهرشان این شهر دستکند را می‌سازند.» اسکان در این جان‌پناه موقت بوده و به محض رفع خطر مردم دوباره به روی زمین بازمی‌گشتند. البته باستان‌شناسان بر این باورند که مردمان آن زمان، برای دورانی طولانی‌مدت در این مجموعه سکونت داشته‌اند. محققان نظریه‌های متعددی درباره شهر زیرزمینی نوش‌آباد ارائه کرده‌اند از جمله، در امان ماندن از گرمای شدید یا جنگ‌های تاریخی یا حفاظت در برابر تشعشعات خورشیدی سبب شده این شهر را در عمق 18 متری زمین بسازند.

وسعت شهر زیرزمینی چهار کیلومتر است که زیر بافت تاریخی شهر قرار دارد.

سیلی که شهر زیرزمینی را دفن می‌کند

نوش‌آباد شهری سیل‌خیز است. سال 1335 سیل عظیمی به‌ سمت آن روانه می‌شود که تلفات جانی زیادی به‌جا می‌گذارد. این سیل تمام مسیرهای منتهی به شهر زیرزمینی را مسدود می‌کند. وقتی باستان‌شناسان شهر را کشف می‌کنند، نوش‌آباد باستانی تا ارتفاع یک متر زیر رسوب‌ها دفن شده بود.

«زهرا ساروخانی» باستان‌شناس این مجموعه را یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای مهندسی جهان باستان در دنیا می‌داند که در عمق 18 متری زمین کنده شده و امکانات پیچیده و ویژه‌ای دارد.

 جنس شهر خاک رس است و با هر رطوبتی سفت‌تر و محکم‌تر می‌شود. این نکته را شهروندانش در 1400 سال پیش می‌دانستند. شهری سه طبقه که برای ورود به آن اول باید به طبقه منفی‌سه بروید. ورود از طبقه پایین به طبقات بالا یکی از سیاست‌های دفاعی ساسانیان بود. علوی راهنمای تور شهر دستکند باستانی می‌گوید این شیوه ساخت باعث می‌شد تا دشمن دست به سر، سرگردان و گیج شود و فریب بخورد. او می‌گوید: «سقف تونل‌ها را عمداً کوتاه می‌ساختند تا دشمن برای ورود مجبور شود سرش راخم کند. وقتی کسی خم می‌شود دیگر خلع سلاح می‌شود چون مثلاً نمی‌تواند از شمشیرش استفاده کند. همچنین عرض تونل فقط جای یک نفر را دارد یعنی چند نفر همزمان نمی‌توانند وارد شوند و مجبورند یک نفر یک نفر و پشت سر هم وارد شوند.» او ایجاد دریچه‌ها بین طبقات را هم یک سیاست دفاعی می‌داند و می‌گوید: «از آنها به‌عنوان تله استفاده می‌کنند چون کسی که با جغرافیای اینجا آشنا نبود، داخل دریچه‌ها می‌افتاد. این افتادن باعث ترس می‌شد و اثر روانی آن باعث ضعف دشمن می‌شد.» شهر باستانی نوش‌آباد هم به قلعه‌های اطراف راه داشته هم به خارج از شهر. هم چاه اکسیژن دارد و هم چاه هوا. یکی از جاذبه‌ها برای گردشگران چاه اکسیژن طبقه دوم شهر باستانی است که آنها وقتی دست‌هایشان را روی چاه می‌گیرند حرکت باد و اکسیژن را به وضوح احساس می‌کنند. نوش‌آباد به قنات‌های اطراف شهر هم راه دارد که مردم در زمان خطر بتوانند از طریق آنها جان خود را نجات بدهند. اهالی نمی‌توانستند از هرجای خانه‌هایشان در روی زمین به این شهر دستکند زیرزمینی بیایند، باید از طبقه سوم به طبقه دوم می‌آمدند و از دوم به طبقه اول. چرا؟ علوی راهنمای تور می‌گوید: «فرض کنید دشمن بخواهد از پایین وارد شهر زیرزمینی شود. هرکس که بالا باشد روی سر کسی که وارد می‌شود مسلط است، پس این طریق ساخت یک شهر دستکند دفاعی است.» او دلایل دیگری هم دارد. علوی می‌گوید: «فرض کنید آن یک نفر را می‌زدند چون تونل جای یک نفر بیشتر را نداشته، پس با ایجاد سدمعبر دشمن معطل می‌شد. در نتیجه فرصت آمادگی بیشتر برای دفاع به وجود می‌آید.» این شهر به شهر تاریخی نیاسر هم وصل است. نوش‌آباد در کویر و نیاسر در کوهستان.

نوش‌آباد چگونه پیدا شد؟

آن‌طور که «زهرا ساروخانی» مدیر پایگاه میراث فرهنگی نوش‌آباد تعریف می‌کند سال 80 یکی از اهالی شهر نوش‌آباد به میراث فرهنگی می‌گوید در منطقه شیخ‌آباد شهر کنونی نوش‌آباد یک شهر زیرزمینی وجود دارد. آن روز کارشناسان به منطقه می‌آیند و یک ماه زمین را می‌کنند اما دست خالی برمی‌گردند. چاه را پر می‌کنند و دفتر آن شهر ناشناخته بسته می‌شود. دو سال بعد حسین میرزاجانی یکی از اهالی محله «ده بالا» به باستان‌شناسان خبر می‌دهد که وقتی در حال حفر چاه فاضلاب خانه‌اش بوده به شهری زیرزمینی می‌رسد. قصه شهر زیرزمینی نوش‌آباد با دالان‌های پر رمز و رازش از خانه میرزاجانی شروع می‌شود؛شهری که تاریخ ساسانی‌اش اثبات شده اما باستان‌شناسان احتمال می‌دهند که به دوره اشکانی برسد. این شهر به گفته ساروخانی تا دوره قاجار کاربری داشت. او هم کاربری این شهر را دفاعی و پناهگاهی می‌داند. بویژه در زمانی که مغول‌ها به سراسر ایران حمله می‌کنند.

کویر ابوزیدآباد آخرین ایستگاه قطار گردشگری

مسافران قطار گردشگری کاشان بعد از گشت‌و‌گذار در شهر زیرزمینی نوش‌آباد به کویر ابوزیدآباد می‌روند؛ کویری که هم خانه بومگردی دارد هم شتر سواری. در خانه‌های بومگردی می‌توان غذای محلی خورد، شتر سواری کرد و به تماشای ستاره نشست. قطار گردشگری کاشان یک تور یک‌روزه است. صبح زود مسافران را به تاریخ نوش‌آباد می‌برد. خانه‌های تاریخی کاشان را پیش رویشان می‌گذارد و در کویر ابوزیدآباد توقف می‌کند و شب هم به تهران برمی‌گرداند.

دیگر خبرها

 • کدام کشور برای زندگی ارزان‌تر است؟
 • نامه‌ جامعه تورگردانان ایران به شورای عالی امنیت ملی: ارتباطمان با توریست‌ها و آژانس‌ها کاملا قطع شده
 • سرپرست آژانس بار دیگر همکاری «کامل و به‌هنگام» ایران را خواستار شد
 • ابراهیم پورفرج: ارتباطمان با توریست‌ها و آژانس‌های خارجی کاملا قطع شده است
 • راهنمای سفر به آنتالیا، شهر تفریحات آبی
 • نحوه خرید بلیط دیدار پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان
 • فلج شدن گردشگری با قطعی اینترنت
 • صبح پنجشنبه آغاز بلیط فروشی اینترنتی بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان
 • خروج یکصد هزار نفر از مهاجران سوری از شهر استانبول
 • خروج نزدیک به ۱۰۰ هزار سوری از استانبول
 • قیمت سکه و ارز تثبیت شد
 • دیدار پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان جمعه برگزار می‌شود | نحوه خرید بلیط
 • تور پاییزی کنسرت‌های «مهدی احمدوند» در یازده شهر برگزار می‌شود
 • دلار در بانک و بازار چند؟98/08/29
 • برخورد هواپیما با بیلبورد
 • ارز مسافرتی چند؟
 • آژانس‌های همدان توان چارتر کردن پرواز همدان- کیش را ندارند
 • آثار هنری ۳۸ هنرمند ایرانی در استانبول به نمایش گذاشته شد
 • تخریب‌های محیط زیستی عمدتاً ازطریق تور‌های غیرمجاز است