مشاهده اخبار داغ روز

آیا تا به حال درباره وظایف مهمانداران اندیشیده یا تحقیق کرده‌اید؟ بسیاری از ما اطلاعات کمی درباره این شغل سخت داریم. آن‌ها وظایفی بسیار مهم و حیاتی دارند که برملا نکردن برخی اطلاعات از جمله آن‌ها است. در این مقاله به این رموز پی می‌بریم.

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ بسیاری از مسافران اطلاعات کمی درباره مهمانداران دارند.

شما گمان می‌کنید وظیفه آن‌ها کشیدن چمدان‌های سنگین داخل راهرور یا سرو غذا و نوشیدنی است؛ اما وظایف آن‌ها خیلی فراتر آن چیزی است که می‌اندیشید. مهماندار، خدمتکار یا پیشخدمت شما نیست. آن‌ها پول نمی‌گیرند تا چمدان شما را در کابین بالای سرتان بگذارند. در واقع وظیفه اصلی یک مهماندار این است که هواپیما را امن نگه دارد و مطمئن باشد که مسافران در امنیت به سر می‌برند. همچنین گمان می‌کنید از هر چیزی که در داخل هواپیما رخ می‌دهد باخبر هستید؛ پس درخواست‌های آن‌ها را مبنی بر برداشتن لپ‌تاپ از روی میز تاشو نادیده می‌گیرید. چرا؟ چون فکر می‌کنید اگر به حرف‌هایشان گوش ندهید هیچ اتفاق بدی نمی‌افتد.

اما اگر از حرف‌های آن‌ها پیروی نکنید، اتفاقاتی می‌افتد که فکرش را هم نمی‌کنید. برای مثال طی تربولانس‌های شدید ممکن است لپ‌تاپ از روی میز تاشو پرت شده و به سر کسی اصابت کند. جلوگیری از اتفاقات احتمالی و هشدار دادن به مسافران تنها یکی از توانایی‌های مهمانداران است؛ اما زمانی که درباره خطرات از مهمانداران سوال می‌پرسید، مسائل زیادی وجود دارد که نمی‌توانند برملا کنند تا مبادا به وحشت بیفتید یا نگران شوید. یا اصلا ممکن است جزو پرتکل باشد. آیا می‌دانستید تنها مهمانداران این قدرت را دارند تا پرواز شما را به صورت مجانی ارتقاع دهند؟ و اینکه آن‌ها می‌توانند این کار را بدون هیچ توضیحاتی انجام دهند؟ و اینکه می‌توانند شما را محک بزنند تا در مواقع اضطراری از شما کمک بگیرند؟

خوشبختانه، شما خواننده عزیز دیگر خالی از اطلاعات وارد هواپیما نمی‌شوید؛ چراکه ما ۲۵ نکته‌ای را که مهمانداران سعی در پنهان کردن از مسافران دارند، برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم. حالا دیگر شما این رازها و دلایل پنهان نگه‌داشتنشان را می‌دانید.

1. لپ‌تاپ شما می‌تواند به دیگران آسیب بزند

ما همیشه از اینکه مهمانداران موقع بلند شدن یا نشستن هواپیما به ما می‌گویند که لپ‌تاپ یا دیگر وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنیم یا برداریم متنفریم؛ اما بیشتر ما نمی‌دانیم که دلیل دیگری علاوه بر ایجاد اختلال در سیگنال‌های رادیویی خلبان وجود دارد. خب، این چیزی است که آن‌ها به شما نمی‌گویند تا نترسید.

ممکن است لپ‌تاپ شما به فردی که در کنار شما نشسته است اصابت کند

بر اساس The Daily Meal وسایل الکترونیکی می‌توانند پرتاب و در مواقع تربولانس‌های شدید باعث ایجاد آسیب شوند. هرچیزی ممکن است از روی میز تاشو پرتاب شود؛ بنابراین اگر به حرف‌های مهماندار گوش ندهید ممکن است وسیله فرد دیگری بر سر شما فرود آید.

2. میزهای تاشو کثیف‌ترین شی در هواپیما هستند

چیزی که مهمانداران از مسافران پنهان می‌کنند این است که احتمالا میز تاشو کثیف‌ترین چیز در هواپیما است، حتی کثیف‌تر از دستشویی. این میز پر از جرم و میکروب است زیرا مسافران همه جور وسایلی را روی آن قرار می‌دهند. آن ها پاها و سرشان را روی آن می‌گذارند و حتی نوزادانشان را روی آن عوض می‌کنند.

طبق آزمایش، این میزها در هر سانتی‌متر ‌مربع، دارای ۲۱۵۵ واحد تشکیل کلنی (CFUs) هستند.

اگر غذایتان روی این میزها افتاد هرگز آن را نخورید.

3. آن‌ها می‌دانند چطور برای ایجاد امنیت یک stack بسازند

اول ببینیم که stack چیست؟ این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که مهمانداران یک وسیله خطرناک را در هواپیما پیدا می‌کنند و آن را جایی در هواپیما قایم می‌کنند تا از انفجار یا سوراخ شدن آن جلوگیری شود.

آن‌ها کجا آن وسیله خطرناک را قایم می‌کنند؟ براساس گزارش Electronic Urban Report این مسئله‌ای است که مهماندارن نمی‌توانند برملا کنند و بسیار محرمانه است.

این مسئله‌ای است که مهمانداران از مسافران پنهان می‌کنند تا اگر واقعا وسیله‌ای در هواپیما بود مسافران از کار مهمانداران سر در نیاورند که اگر متوجه شوند در هواپیما آشوبی به پا می‌شود.

4. مهمانداری برای سلامتی خطرناک است

مسئله دیگری که مهمانداران از مسافران پنهان می‌کنند این است که سلامت آن‌ها در این شغل در خطر است. آن‌ها باید این موضوع را پنهان نگه دارند تا مبادا مسافران فکر کنند سلامت آن‌ها نیز حین سفر در خطر است.

Business Insider Australia طی یک تحقیق ۲۷ شغل را پرخطرترین شغل‌ها برای سلامتی اعلام کرده است که در بین آن‌ها مهمانداری در رتبه دوم قرار دارد.

سه خطر اصلی این شغل شامل قرار گرفتن در معرض آلودگی و عفونت و سوختگی، بریدگی، گزیدگی و نیش‌های خفیف است.

5. مهمانداران وظایفی فراتر از سرو نوشیدنی دارند

اتفاقات بسیاری ممکن است در ارتفاع ۱۱۲۷۷ متری از زمین رخ دهد. و چه کسی مسئول رسیدگی به این مشکلات است؟ مهمانداران زیرا آن‌ها آموزش دیده‌اند تا به هر قیمتی از کابین محافظت کنند. زمانی که شما در حال خرناس کشیدن هستید آن‌ها جانشان را در معرض خطر می‌گذارند و با بیشترین احتیاط موقعیت را کنترل می‌کنند.

همان طور که یکی از مهمانداران می‌گوید: ما متخصصانی هستیم که بسیار حرفه‌ای تعلیم دیده‌ایم تا از جان شما محافظت کنیم نه اینکه تنها برای شما آبمیوه سرو کنیم. تعلیمات ما غیرقابل توصیف هستند. تا زمانی که تجربه‌اش نکنید متوجه سخت بودنش نمی‌شوید.

برای مثال اگر لپ‌تاپ شما در قفسه بالای سرتان آتش بگیرد وظیقه مهمانداران است تا آن را خاموش کنند.

6. آن میز تاشو تنها وسیله کثیف داخل هواپیما نیست

مهمانداران هیچوقت به مسافران نمی‌گویند که صندلی‌ها چقدر کثیف هستند. اگر بگویند هیچکس دیگر روی آن‌ها نمی‌نشیند. صندلی‌ها در فواصل پروازها تمیز نمی‌شوند و تنها برای اینکه غذا یا چیزهای دیگر را از رویشان بردارند آن‌ها را شانه می‌کشند. بنابراین صندلی‌ها کلی میکروب دارند. برای اینکه از مریضی دور باشید بهتر است شلوار بپوشید. حتی اگر بیرون دمای هوا ۹۸ درجه سانتی‌گراد بود هرگز در هواپیما شلوارک نپوشید.

همانطور که یک مهماندار به Reader’s Digest گفته است، هواپیما‌ها کثیف هستند:

زیرا اغلب تمیز نمی‌شوند. وقتی با شلوارک روی صندلی می‌نشینید هرگز به ذهنتان خطور نمی‌کند که نفر قبلی با آن چکار کرده است.

7. زنگ‌ها راهی برای برقراری ارتباط میان خلبانان و خدمه هستند

هنگام پرواز مدام صدای زنگ می‌شنویم. هدف این زنگ‌ها چه هستند؟ خب این همان چیزی است که مهمانداران از مسافران پنهان می‌کنند. اما ما حقیقت را می‌دانیم. زنگ‌ها راه ارتباطی میان خلبانان و خدمه هستند. براساس Reader’s Digest، یک زنگ از سوی خلبان به مهمانداران این هشدار را می‌دهد که یک تربولانس در پیش است.

زمانی که هواپیما به ارتفاع ۳۰۴۸ متری می‌رسد شما صدای دو زنگ را می‌شنوید. اما زمانی که تعداد زنگ‌ها به سه یا چهار برسد، به معنای خطر است. خلبان به مهمانداران درباره هوای توفانی یا حتی بدتر می‌گوید. سه زنگ، همچنین، به معنای این است که مهمانداران سعی دارند به خلبان بگویند که یکی از مسافران بسیار مریض است و به کمک فوری نیاز دارد.

8. قرار نیست مهمانداران در رابطه با چمدان‌ها به شما کمک کنند

مهمانداران زندگی شاهانه‌ای ندارند. آن‌ها ساعتی حقوق می‌گیرند که براساس Business Insider چیزی بین ۱۸ تا ۲۰ دلار است. و اینکه آن‌ها تنها برای زمان‌هایی که پرواز دارند حقوق می‌گیرند. این بدان معنا است که در زمان سوار یا پیاده شدن مسافران حقوق برای آن‌ها حساب نمی‌شود. براساس Uvisor آنچه که آن‌ها از مسافران پنهان می‌کنند این است که وظیفه ها آن‌ها کمک به مسافران برای قرار دادن چمدان‌های سنگین در کابین نیست.

اگر هنگام انجام این کار آسیب ببینند اتحادیه مهمانداران مسئولیت آن‌ها را برعهده نمی‌گیرد.

بنابراین اگر دیدید که یک مهماندار به مسافری در حمل چمدان‌هایش کمک می‌کند، نشاندهنده لطف و مهربانی او است. و اگر دیدید که یک مهماندار به شما کمک نمی‌کند، حالا دیگر دلیلش را می‌دانید.

9. منابع تامین آب برای آشامیدن مناسب نیستند

اگر مسافران سفارش قهوه دهند مهمانداران با فروتنی آن را در اختیارشان می‌گذارند. اما هرگز به شما نمی‌گویند که تامین آب هواپیما تمیز نیست و تانکرهای آب قدیمی و پر از باکتری هستند. اگر مسافری سفارش قهوه دهد، مسلما این چیزی نیست که بخواهد بشنود.

براساس Business Insider، مهمانداران هرگز آب نمی‌نوشند یا چیزهایی که با آب درست شده باشند را مانند یخ نمی‌خورند.

زیرا قهوه داغ است و می‌تواند برخی میکروب‌ها را از بین ببرد. اما مهمانداران این ریسک را نمی‌کنند. آن‌ها برای خوردن قهوه به ترمینال فرودگاه می‌روند یا اینکه همیشه همراه با خود بطری آب دارند.

10. دلیل اصلی استقبال مهمانداران از شما

یک دلیل برای استقبال مهمانداران از مسافران هنگام سوار شدن وجود دارد. براساس Huffington Post آن‌ها شما را بررسی می‌کنند. اگر شما بدنی ورزیده و متناسب داشته باشید، این را در ذهن نگه می‌دارند تا درصورتی که در مواقع امنیتی یا تخلیه ضروری به کمک نیاز داشته باشند به سراغ شما بیایند.

اگر بنظر عجول بیایید و با آن‌ها ارتباط چشمی برقرار نکنید، حواسشان به شما خواهد بود.

اگر به نظر عصبی بیایید بعدا با شما صحبت می‌کنند تا ببینند آیا ترس شما ناشی از ترس از پرواز است و اینکه شما را آرام کنند. ارزیابی کردن شما یکی از مهم‌ترین مسائلی است که مهمانداران از شما پنهان می‌کنند.

11. یک مهماندار مسئول کودکان بدون همراه هستند

برخی کودکان مدرسه‌ای می‌توانند بدون محافظ یا والدینشان سوار هواپیما شوند. در واقع آن‌ها تنها سفر می‌کنند اما مسئولیت جان و امنیت آن‌ها با مهمانداران است.

براساس گفته‌های یکی از مهمانداران، مهمانداران از والدین می‌خواهند تا فرزندانشان را به کلی وسیله سرگرم‌کننده  مجهز کنند تا حین پرواز عصبی نشوند.

این یعنی یک کیف پر از کتاب، بازی، فیلم‌های دانلوشده داخل iPad یا لپ‌تاپ، غذاهای موردعلاقه‌شان و هر چیز دیگری که آن‌ها را طی پرواز سرگرم نگه دارد.

12. مهمانداران باید ساعت مچی داشته باشند

مهمانداران باید هنگام انجام وظیفه ۲ ساعت داشته باشند. این ساعت‌ها تنها برای آگاهی از زمان نیست. این ساعت‌ها در مواقع اضطراری لازم می‌شوند. مهمانداران برای اینکه کنترل وظایف را در مواقع سخت در دست داشته باشند، زمانی که اتفاقی ناگهانی رخ می‌دهد زمان را ارزیابی و طول مدت را مشخص می‌کنند تا بعدا بتوانند آن را گزارش دهند.

براساس The Telegraph مهمانداران به دو ساعت مچی برای بکاپ گرفتن نیاز دارند. اگر مهمانداران یکی از ساعت‌ها را جا بگذارند می‌توانند به راحتی از ساعتی دیگر که در چمدانشان قرار دارد استفاده کنند.


منبع:کجارو

بیشتر بخوانید: دومین پرواز بین المللی فرودگاه شاهرود به مقصد نجف اشرف سانحه هوایی در خطوط هواپیمایی 30 مصدم برجای گذاشت

منبع: خبرگزاری برنا

شرط وصل دوباره اینترنت از زبان سخنگوی دولت؛ عدم سوءاستفاده از اینترنت و بازگشت آرامش به کشور

اینترنت در کدام شهرهای ایران وصل شده است؟

وضعیت به این وحشتناکی است؟ تداوم قطعی اینترنت توجیه‌پذیر است؟

چرا تصمیم‌گیری‌ها را عده‌ای دیگر انجام می‌دهند و سختی‌ها را مردم می‌کشند؟

تصاویر: نخستین روز رزمایش مشترک پدافند هوایی ۹۸

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۷۱۵۲۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: بازی زمین مدرسه مسافران هواپیما

خبر بعدی:

گمانه زنی در مورد ارقام کلیدی بودجه 99 / از قیمت دلار تا حذف یارانه حامل های انرژی

اگر در لایحه بودجه 99، نرخ دلار 8 هزار تومان، میزان صادرات نفت روزانه 500 هزار بشکه و قیمت هر بشکه نفت 50 دلار در نظر گرفته شود، پیش بینی می شود که میزان درآمدهای نفتی ایران در لایحه بودجه سال آینده رقمی در حدود 94.9 هزار میلیارد تومان باشد.

به گزارش تابناک اقتصادی، طبق روال قانونی تنها 15 روز دیگر زمان برای تقدیم لایحه بودجه سال 1399 به مجلس باقی مانده است و دولت باید این لایحه را تا 15 آذرماه تقدیم مجلس کند. بودجه سال 1399 بودجه ای خاص است چرا که دولت برای اولین بار اصلاحات ساختاری را برای تدوین این لایحه در نظر گرفته است و قرار است طبق گفته محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، هزینه های جاری کشور از درآمدهای نفتی جدا شود و تمام درآمدهای حاصل از صادرات نفت به بودجه های عمرانی کشور تزریق گردد. همچنین چشم و امید هزینه های بودجه ای سال 1399 عمدتاً به درآمدهای مالیاتی است و قرار است بار هزینه ای دولت در بودجه نیز با اصلاحاتی چون اصلاح نظام یارانه های پنهان سبک تر شود. موضوعی که از چند روز پیش با اصلاح قیمت بنزین رسماً کلید خورد.

در این مطلب سعی می شود تا گمانه زنی هایی را پیرامون ارقام مهم لایحه بودجه سال 1399 از طریق مصاحبه ها و مطالب نوشته شده در 15 روز مانده به تقدیم آن به مجلس، داشته باشیم.

پیش بینی درآمد 150 هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات ها در بودجه 99

با اعمال تحریم های شدید بر روی صادرات نفت ایران و متعاقب آن کاهش درآمدهای نفتی، دولت در بخش درآمدهای بودجه عمده تمرکز خود را بر روی افزایش درآمدهای مالیاتی قرار داده است. قرار است درآمدهای مالیاتی در سال آینده از طریق جلوگیری از فرارهای مالیاتی که حدود 30 تا 40 هزار میلیارد تومان برآورد می شود، لغو معافیت های مالیاتی که به گفته امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی، ۳۵ درصد از اقتصاد کشور را شامل می شود و همچنین تصویب و اجرای پایه های مالیاتی جدید چون مالیات بر عایدی سرمایه، افزایش یابد. رئیس جمهور روحانی در سفر اخیر خود به استان کرمان در مورد درآمدهای مالیاتی در سال آینده، گفت: بالاترین مالیاتی که پیش‌بینی می‌کنیم سال آینده می‌توانیم دریافت کنیم 150 هزار میلیارد تومان است.

درآمدهای نفتی 94.9 هزار میلیارد تومانی با دلار 8 هزار تومانی و هر بشکه نفت 50 دلاری

 تعیین میزان درآمدهای نفتی در بودجه سال 1399 به سه رقم بسیار مهم بستگی دارد: اول قیمت دلار در بودجه، دوم میزان صادرات روزانه نفت در سال آینده و سوم قیمت هر بشکه نفت.

هنوز تصمیم نهایی در مورد وضعیت قیمت دلار در بودجه سال آینده گرفته نشده، اما گمانه زنی ها از این حکایت دارد که یک نرخ برای تمامی واردات در نظر گرفته خواهد شد. در سال گذشته، دولت تصمیم گرفت که برای 25 قلم کالای اساسی ارز 4200 تومانی را اختصاص دهد اما رفته رفته از فهرست کالاهای اساسی کاسته شد و هم اکنون حتی صحبت هایی در مورد حذف ارز 4200 تومانی برای دارو نیز مطرح است. از سوی دیگر قیمت دلار در سامانه نیما هم اکنون حدود 11 هزار تومان می باشد. خبرگزاری تسنیم پیش بینی کرد که احتمالاً نرخ دلار در بودجه سال 1399 از ترکیب میانگین وزنی دو نرخ 4200 تومانی و نیمایی به دست آید که رقمی در حدود 8 هزار تومان خواهد بود. بنابراین می توان گفت که نرخ دلار در بودجه سال 1399 به احتمال زیاد 8 هزار تومان در نظر گرفته خواهد شد.

همچنین در مورد میزان صادرات نفت روزانه در سال 1399 باید به صادرات روزانه نفت در سال جاری اشاره ای کنیم. از 11 اردیبهشت ماه سال جاری که معافیت 8 کشور از تحریم نفتی ایران توسط آمریکا لغو شد صادرات نفت ایران به شدت کاهش یافت به طوری که در مرداد ماه سال جاری سیدحمید پورمحمدی گل سفیدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه از  فروش 300 هزار بشکه نفت در روز خبر داد. با توجه به این میزان فروش نفت می توان پیش بینی نمود که احتمالاً میزان صادرات روزانه نفت در بودجه 99 حداکثر 500 هزار بشکه در نظر گرفته شود.

در مورد قیمت هر بشکه نفت نیز بهروز نعمتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی طی مصاحبه ای گفت: پیش‌بینی می‌کنم هر بشکه نفت باید در لایحه بودجه 99 بین 50 تا 53 دلار در نظر گرفته شود.

بنابراین اگر نرخ دلار 8 هزار تومان، میزان صادرات نفت روزانه 500 هزار بشکه و قیمت هر بشکه نفت 50 دلار در نظر گرفته شود، پیش بینی می شود که میزان درآمدهای نفتی ایران در لایحه بودجه سال 1399 رقمی در حدود 94.9 هزار میلیارد تومان باشد.

هزینه های جاری در سال آینده چقدر خواهد بود؟

میزان هزینه های جاری در قانون بودجه سال 1398 حدود 352 هزار میلیارد تومان می باشد. از آنجا که حدود 90 درصد از هزینه های جاری مربوط به حقوق و دستمزد کارمندان است بنابراین می توان گفت بخش عظیمی از هزینه های جاری کشور صرف پرداخت حقوق و دستمزد می شود. در سال آینده قرار است 15 درصد حقوق کارمندان دولت افزایش یابد بنابراین طبق گفته محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، سال آینده حداقل باید 33 هزار میلیارد تومان بیش از امسال برای افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان در نظر گرفته شود. با توجه به این وضعیت می توان پیش بینی کرد که هزینه های جاری دولت در سال آینده به بیش از 380 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

تامین 60 هزار میلیارد تومان هزینه های عمرانی که از محل درآمدهای نفتی

تملک دارایی های سرمایه ای که عموماً با عنوان هزینه های عمرانی شناخته می شوند یکی دیگر از ارقام کلیدی بودجه هستند. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه طی مصاحبه ای اعلام کرد که برای اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی بودجه سال آینده 60 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که البته شرکت‌های دولتی نیز ملزم شده‌اند تا 200 هزار میلیارد تومان دیگر در طرح‌های عمرانی کشور سرمایه‌گذاری کنند. وی با اشاره به اینکه منابع بودجه ۱۳۹۹ کمترین وابستگی را به نفت دارد گفت: صرفا منابعی که از نفت تحصیل می‌شود برای تحقق طرح‌های عمرانی استفاده خواهد شد.

احتمال حذف یا کاهش یارانه حامل های انرژی وجود دارد

مطابق با صحبت های رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورخه 17 مهر ماه سال جاری حذف بخشی از یارانه های پنهان که در انرژی وجود دارد می تواند به عنوان یکی از سه منبع جایگزین نفت باشد.

طبق برآوردهای انجام شده "میزان یارانه‌های پنهان پرداخت شده" توسط دولت در بودجه ۱۳۹۸ به شرح جدول زیر و بالغ بر ۶۴۹ هزار میلیارد تومان می باشد. همانطور که از جدول زیر مشخص است، بیش از ۹۲ درصد، معادل حدود ۶۰۰ هزار میلیارد تومان از کل یارانه پنهان مربوط به حامل‌های انرژی شامل فرآورده‌های نفتی، گاز طبیعی و برق است.

دولت با افزایش قیمت بنزین در هفته جاری، رسماً حذف یارانه های پنهان حامل های انرژی را از همین امسال کلید زده است. به نظر می رسد این روند برای سایر حامل های انرژی در سال آینده ادامه یابد.

پرداخت یارانه های نقدی با کاهش صف یارانه بگیران در سال آینده

رئیس سازمان برنامه و بودجه طی مصاحبه ای در مورخه 27 آبان 1398 گفت: علاوه بر پرداخت نقدی یارانه در سال آینده 15 هزار و 400 میلیارد تومان برای کاهش فقر که جزء سیاست‌های دولت دوازدهم است، صرف خواهیم کرد.

بنابراین نگرانی از جهت پرداخت یارانه های نقدی به حدود 60 میلیون نفر از 80 میلیون نفر ایرانی وجود ندارد. 20 میلیون نفر باقیمانده نیز عمدتاً افراد ثروتمند هستند که به نظر می رسد دولت در سال جاری یارانه نقدی آن ها را حذف کند. پیش بینی این است که با حذف یارانه ثروتمندان، یارانه نقدی افراد نیازمند در سال آینده افزایش یابد.

 

دیگر خبرها

 • معاون وزیر راه و شهرسازی: اکیپ‌های راهداری برای خدمات‌رسانی به مسافران آماده‌ باشند
 • روسیه: در نشست شورای حکام آژانس، درباره ایران بحث خواهد شد
 • ایران محور اصلی نشست امروز شورای حکام است
 • دست‌های پنهان گرانی گوجه فرنگی
 • برگزاری نمایشگاه کتاب در ملایر
 • دلهره در پرواز تهران- اهواز | روایت مدیر رسانه‌ای تیم نفت مسجد سلیمان
 • دلهره در پرواز تهران- اهواز | ورایت مدیر رسانه‌ای تیم نفت مسجد سلیمان
 • افزایش حجم مسافران قطار شهری مشهد
 • ضرورت کیفیت‌بخشی موضوعات پرورشی دانش‌آموزان از طریق توجه به مراکز قرآنی
 • طرح موضوعات متنوع درملاقات مردمی استاندار مرکزی
 • در پروازهای چارتری حقوق مسافران به صورت کامل رعایت نمی شود
 • مسئولان برای حل موضوعات کشور به سخنان رهبری عمل کنند
 • برخورد هواپیما با بیلبورد
 • عصمتی: به ما تهمت می‌زنند که شما متحجّر هستید!/ آنها که هنر انقلاب را سفارشی می‌دانند، خود سفارش‌پذیر هستند
 • اعتراض صنفی کارگران هفت تپه مقابل فرمانداری شوش/ ارتباط دادن اعتراضات کارگری به موضوعات خاص را تکذیب می‌کنیم
 • نخستین کنفرانس بین‌المللی جهانی شدن در آسیای معاصر آغاز به کار کرد
 • مردم اقدامات اشرار و افزایش قیمت‌ها را به سامانه سجام ارسال کنند |‌ تسامح در موضوعات اقتصادی صفر است
 • فناوری اطلاعات، شاه کلید مهم برای ایجاد تحول بزرگ جهت اجرای کامل عدالت اسلامی
 • کنفرانس بین المللی جهانی شدن در آسیای معاصر