نماز دشمن شکن جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه سراسر کشور اقامه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماز عبادی ـ سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه مراکز و شهرستان‌های سراسر کشور اقامه شد.

 

تهران

آیت‌الله صدیقی: مسئولان از مذاکره با آمریکا قطع امید کنند/ برای برون‌رفت از مشکلات به جوانان اعتماد کنید

آیت‌الله سیدکاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی با اشاره به سالروز 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار و روز دانش‌آموز، گفت: 13 آبان اعلان انزجار از استکبار و نشانه عمق بصیرت مردم عزیز ما از ناحیه خطری است که بشریت، امنیت و حقوق انسان‌‌هار ا تهدید می‌کند.

وی افزود: مردم ایران از سال 1332 تحت سلطه‌طلبی آمریکایی‌‌ها و استکبار بودند که آن را فراموش نمی‌کنند، نمونه آن دولت ملی مصدق بود که علی‌رغم اعتمادی که مصدق به آمریکا کرد، مثل همه کسانی که اعتماد می‌کنند و توسری می‌خورند، به ذلت کشیده شد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به مسئولان و حامیان اعتماد به آمریکا، گفت: لازم است مسئولان از سرنوشت مصدق که آمریکایی‌ها اعتماد کرد، درس بگیرند، با وجود اعتمادی که مصدق به آنها کرده بود، اما او را در روستایی، محدود و تحقیر کردند و یک رژیم منحوس بی‌کفایتی را سر کار گذاشتند که همه چیز این مملکت را در دوران پهلوی به غارت بردند.

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: در این مدتی که انقلاب به پیروزی رسید، آمریکا از هر تلاشی برای ضربه زدن به ملت بزرگ ایران مضایقه نکرد، تسخیر این لانه جاسوسی نه تنها مورد تأیید امام(ره) قرار گرفت، بلکه ایشان به دانشجویان پیام دادند که "آنجا را از دست ندهید، خوب جایی را گرفتید" و برای مهر تأیید بر آن، ایشان این اتفاق(تسخیر لانه جاسوسی) را انقلاب دوم نامیدند.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران مصمم است کشور را از زیر سلطه همه کشورهای مستکبر خارج کند و جبهه‌‌ای را بسازد که شکوفایی این جبهه، ظهور حضرت مهدی(عج) باشد، اظهار داشت: انشاء‌الله خداوند زمینه‌های ظهور آن حضرت را فراهم خواهد کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: جهان تشنه عدالت، امنیت، وحدت و ارزش‌های والای اخلاقی است، می‌بینید که روزر نهم ربیع چه غوغایی است، آنهایی که ارتباط قلبی با حضرت زهرا دارند می‌دانند که توجیه داغ امام حسین(ع) برای ایشان، وعده آمدن مهدی(عج) بود که ایشان با رضا، پذیرفت، به همه منتظران و امیدواران، مهدی‌‌یاوران و مهدی‌باوران تبریک و تهنیت می‌گویم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین در ادامه خطبه‌هایش به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب به سال رونق تولید اشاره کرد و خطاب به مسئولان اجرایی کشور، گفت: در این ماه‌هایی از سال 98 گذشته، تا مدتی در انتظار برجام نشستید و آنچه نباید گفته شود در شعارها گفته شد، کاری انجام ندادند تا برجام عملی شود، مگر طرفداران مذاکره نمی‌گفتند دیوار بی‌‌اعتمادی فرو ریخت، آیا یک تحریم برداشته شد؟

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: هم در زمان دولت قبلی آمریکا و هم در زمان دولت فعلی این کشور، این تحریم‌ها علیه ملت ایران ادامه پیدا کرد، آقایان منتظر شدند تا برجام با آن فرجامش انجام شود و هر سه ماه منتظر باشیم که رئیس‌جمهور آمریکا چه تصمیمی بگیرد، حالا هم که منتظر رئیس‌جمهور فرانسه نشسته‌اند، مگر مار از یک سوراخ چند بار گزیده می‌شود؟

وی از مسئولان خواست تا از مذاکره با آمریکا قطع امید کرده و برای برون‌رفت از مشکلات فعلی کشور در تمامی عرصه‌ها به جوانان اعتماد کنند، گفت: مگراینهایی که در نانو و در قسمت‌‌های مختلف با این تحریم‌ها مقابله کرده و پیشرفت‌هایی رسیده‌اند، نمی‌توانند در جبهه اقتصادی یاری رسانده و گره‌ای از مشکلات باز کنند، چرا مسئولان اعتماد نمی‌کنند؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: اینهایی که جنگ هشت ساله را بدون موشک به پیروزی رساندند، آیا با اعتماد به آنها در جنگ اقتصادی نمی‌توان کارساز بود؟ در جبهه اقتصاد، فرهنگ و اجرای دستورات خدا و کسب مهارت‌های لازم و برای رویارویی با ابرقدرت‌ها در عرصه اقتصادی به جوانان اعتماد کنیم.

آیت‌الله صدیقی با تأکید بر اینکه در مسائل نظامی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و پژوهشی باید حرف اول را بزنیم، افزود: باید از جوان‌های کاری در همه عرصه‌ها، مجاهد، جهادگر و ایثارگر و از جان گذشته بسازیم که در این جبهه اقتصادی هم افتخارآفرینی کنند؛ نباید به انتظار مذاکره مجدد دلخوش کنیم، مردم ایران با همه وجودشان در روز 13 آبان در بیش از هزار شهر به صحنه آمدند و باب مسئله مذاکره با آمریکا را برای همیشه بستند.

وی به مطرح شدن موضوع الحاق ایران به FATF از سوی برخی مقامات دولتی اشاره و تصریح کرد: هنوز هم مسئله FATF را مطرح می‌کنند و به دروغ می‌گویند که در جلسه سران قوا تصویب کردند، البته به بیت هم نسبت دادند که تکذیب شد، به برجام هم اعتماد کردند، اما نتیجه چه شد؟ مسئولان، به مردم اعتماد کنید و جوان‌ها را به کار بگیرید، نتیجه امور بهبود خواهد یافت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین در خطبه‌ اول نماز جمعه تهران با بیان اینکه مسئولان و مزدبگیران ملت، خود را اربابِ مردم نبینند، گفت: این حقوق‌هایی که مسئولان دریافت می‌کنند، از سفره ملت و از جیب همین مردمِ جنوب شهر و شهید داده‌ها و مدافعان بزرگوار حرم است؛ اگر همین‌ها یاد خدا را داشته باشند، گرانی‌ها و فاصله‌ها را تحمل نمی‌کنند.

وی خطاب به مسئولان، اظهار داشت: مسئولان رعایت حقوق مردم را نصب‌العین خودشان قرار دهند، نوکری مردم را برای خودشان افتخار بدانند، یاد خدا هم برای انسان آرامش می‌آورد و هم در برابر آسیب‌ها انسان را بیمه می‌کند. مسئولان نوکری مردم را برای خودشان افتخار بدانند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن تأکید بر لزوم توجه به یاد خدا، گفت: مسئولان اگر خدا را فراموش نکنند، گرانی و فاصله طبقاتی را تحمل نمی‌کنند و رنج رنجورها را برنمی‌تابند؛ این موضوع به‌خصوص درباره مسئولان و حقوق بگیران ملت، اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

خراسان رضوی

آیت‌الله علم‌الهدی: منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی ضدشفاف‌سازی است

به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست درباره مصادیق تقوا است و سخن در مصادیق تقوا در جریان اقتصاد زندگی و معیشت ادامه داشت و در هفته گذشته درباره مصداق تقوا در کسب درآمد حلال و اجتناب از درآمد حرام مبحثی مطرح شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: سخن درباره مصداق تقوا در درآمد بود و امروز درباره مصداق تقوا در مصرف و هزینه است، اینکه انسان در زندگانی‌اش یک درآمد حلال و پاکی داشته باشد اما در مقام مصرف، بی‌باکانه مصرف کند و بخواهد زندگی خود را در قالب لذائذ نفسانی و رفاه نامشروع اداره کند با تقوا سازگار نیست.

علم‌الهدی بیان کرد: در کسب درآمد رعایت تقوا مطرح است و در مصرف و هزینه نیز باید رعایت تقوا را داشته باشیم به‌ویژه افرادی که تازه تشکیل زندگی داده و ازدواج کرده‌اند باید به این نکته توجه کنند زیرا یکی از مشکلات خانواده جوان برنامه‌ریزی در مصرف است.

وی افزود: در جامعه اگر گروه پولدار با تجمل جامعه را برهم بزنند، جوانان نیز به زندگی فعلی خود راضی نخواهند بود و این مسئله نظام اقتصادی جامعه را به‌هم می‌ریزد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ایام سرور و شادی اهل بیت(ع) گفت: ملاک سرور و شادی ما آغاز امامت وجود مقدس امام زمان(عج) است اما برادران و خواهران این روزهای که بر امام زمان(عج) می‌گذشت در سیره و زندگانی هیچ امامی پیش نیامد زیرا هیچ امامی در آغاز امامتش در ظاهر در شکل یک فرد 5 ساله، آواره بیابان، بی‌خانه و بی‌سامان نشد. در عین شادی این روزها به این نکات توجه داشته باشید.

علم‌الهدی با اشاره به هفته وحدت و اینکه وحدت باید دارای معیاری باشد خاطرنشان کرد: وحدت، محور می‌خواهد و آن محوری که امروز سبب می‌شود همه فرق اسلامی و همه اقوام و مذاهب کنار هم باشند اقتضا می‌کند همه مسلمانان جهان در هر شرایط و بینش و هر مذهبی کنار هم باشند و هماهنگ باشند و از حریم پیامبر(ص) و اسلام در مقابل دشمن بایستند و دشمن اسلام را نابود کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این نکته که به برکت امام هشتم(ع) در این شهر برکاتی در هفته اخیر داشتیم اظهار داشت: باید به این برکات توجه کرد؛ از ریاست سازمان صدا و سیما باید تشکر کرد که زمینه HD شدن شبکه خراسان را فراهم کرد و امیدواریم این مسئله سبب شود همه کشور و جهان در زیر پوشش فرهنگ ثامن‌الائمه(ع) قرار بگیرند.

علم‌الهدی تصریح کرد: برکت دیگری که داشتیم و امروز نیز ادامه دارد، حضور پربرکت ریاست قوه قضائیه و اولیا و متولیان قضایی کشور در این نماز جمعه و در شهر مشهد است با تشکر از زحمات ارزشمند و ابتکارات قابل توجه قوه قضائیه در مبارزه با فساد باید گفت آن چه برای ما قابل توجه است و قانون اساسی نیز اصرار دارد مسئله شفاف‌سازی در پیگیری مبارزه با فساد است.

وی گفت: همه کسانی که در این کشور هستند نوکر مردم هستند و اصل مردم هستند و خادم و نوکر مردم هستیم؛ نوکر وقتی برای اربابش کار می‌کند باید برای اربابش شفاف‌سازی کند؛ فساد اقتصادی ویروس مهلکی است که جان و امنیت و ناموس مردم را هدف گرفته است؛ فساد یک ویروس اقتصادی است؛ یک مفسد که دنبال چاپیدن و دزدیدن است تنها بر پیکر دارایی مردم ضربه نزده بلکه این مفسد این ثروت انبوه را جز برای عیاشی و زندگی مرفه نمی‌خواهد.

امام جمعه مشهدمقدس گفت: مفسد دنبال فساد اقتصادی، ولنگاری و چشم دوختن به ناموس بی‌گناه و مظلوم مردم است؛ مفسد یک عنصر ناپاک است که باید برای این مردم جانی و خائن به مالشان مشخص شود؛ برخی زمزمه‌های مسموم برای جلوگیری از این حرکت مجاهدانه قوه قضائیه برای این است که در مملکتی دزد بگیری شروع شده یک وقت گریبان خود اینها به عنوان دزد گیر نیفتد؛ می‌گویند فساد را که علنی می‌کنید سبب نومیدی مردم می‌شود در حالی که برعکس است، شما مردم را نادان فرض کرده‌اید، مردم خوب می‌فهمند؛ دزدی‌ها را مردم خوب می‌دانند.

علم‌الهدی ادامه داد: مردم می‌بینند که بعضا اولیات زندگی خود را ندارند اما فلانی هر روز بر ثروتش افزوده می‌شود و می‌فهمد دزد است، اگر دزد نبود این طور نبود که عده‌ای به نان شب محتاج باشند اگر دزدبگیر در این مملکت پیدا نشد مردم نومید می‌شوند اما دزدبگیر پیدا شود مردم امیدوار می‌شوند می‌گویند این حرکت سرمایه‌دار را فراری می‌دهد، سرمایه‌دار دنبال سود حلال است یا می‌خواهد به دزدان اضافه شود. سرمایه‌داری که می‌خواهد بر دزدها اضافه شود بهتر که فرار کند.

وی بیان کرد: سرمایه‌دار باتقوا و متدین و سرمایه‌دار حلال‌خور و پاک و مقدسی که می‌خواهد سرمایه‌اش را به‌کار گیرد و رزق و سود حلال بدست بیاورد وقتی می‌فهمد مملکت جای دزدی نیست بیشتر تشویق می‌شود و می‌داند پولش را کسی نمی‌دزدد.این مسئله دزد را فراری می‌دهد. مطلق جریانات و طرح‌ها و لوایحی که شفاف‌سازی زیر سوال ببرد از نظر مردم ما تولید سوءظن می‌کند.

امام جمعه مشهد با انتقاد از طرح اخیر مجلس با عنوان منع پخش اعترافات متهمان از صدا و سیما و رسانه ملی اظهار داشت: این ضدشفاف‌سازی است؛ یک آدمی محور رسانه‌ای ضدانقلاب و استکبار بوده و ایثارگران جان برکف سپاه این را گرفتند و از چنگ تمام دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی دنیا گرفتند، این عنصر این چنینی که در هر جلسه‌ای مسئولان می‌نشستند خبرش را وارونه پخش می‌کرده، اگر افشاگری کرد و عناصر و عوامل خبررسان را برملا کرد مردم نباید بفهمند؟ مردم خائن‌شناس نباشند؟ اگر با دوز و کلک همین خائن در دستگاه مجریه و مقننه و قضائیه نفوذ کرد چه؟

علم‌الهدی تاکید کرد: این منع شفافیت سبب خواهد شد برای مردم مسائل روشن نباشد، امتیاز کشور ما دو چیز است: یکی اینکه مردم ما در سایه رهنمودهای حجت امام زمان(عج) هوشیار هستند؛ امتیاز دوم کشور ما این است که مردم خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند؛ هیچ مملکتی در دنیا نیست که مردم مملکت خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند، حتی در آمریکا نیز لابی صهیونیسم تصمیم می‌گیرد. 45 میلیون آدم در آمریکا نان شب ندارند و هستی و ثروتشان زیر پای صهیونیست‌ها است.

 

سیستان و بلوچستان

آیت‌الله مصطفی محامی: وحدت یک تاکتیک مورد نیاز برای همه جوامع اسلامی است

به گزارش عصرهامون؛ امام جمعه زاهدان در خطبه‌های این هفته نماز که در مصلی قدس برگزار شد، گفت: شیوه و روش زندگی رسول مکرم اسلام بهترین الگو برای همه مسلمانان است که کردار و رفتار ایشان درس عبرت برای همگان به حساب می آید.
 
آیت‌الله مصطفی محامی افزود: امسال نیز باید جشن های هفته وحدت در سیستان وبلوچستان با شکوه زیاد و حضور مردم استان برگزار شود و به وسیله این مراسم ها محبت خود به رسول گرامی و خاندان اهل بیت را ابراز کنیم تا در آخرت نیز سعادتمند شویم.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه زیارت قبور و پیاده روی برای زیارت قبور رسول الله و سایر ائمه نوعی ابراز دوستی و محبت است تاکید کرد: امروز لازم است تا همگان به یک وحدت پایدار و دائمی دست پیدا کنند و در شرایط کنونی وحدت تنها یک تاکتیک مختص شیعیان نیست بلکه می توان از آن به عنوان یک استراتژی لازم و ضروری برای همه جوامع اسلامی یاد کرد.
 
به گفته آیت الله محامی؛ دشمنان اسلام و معاندان انقلاب اسلامی ایران همواره در تلاش هستند تا با ایجاد تفرقه و اختلافات قومی و مذهبی به این مملکت ضربه بزنند که وارد شدن هرگونه خدشه به می تواند به مردم شیعه و سنی ضربه وارد کند و باید با تمام توان جلوی تحرکات دشمن را بگیریم.
 
خطیب جمعه زاهدان همچنین از مردم سیستان وبلوچستان برای حضور حداکثری در راهپیمایی دشمن شکن و استکبارستیز 13 آبان قدردانی کرد و گفت: این حضور مردم بار دیگر به دشمنان ثابت کرد که جوانان امروز همچون هم سن و سالان خود در گذشته راه و روش زندگی و مقاومت را درک کرده اند و بر اصول انقلابی خود پایبند هستند.

 

کهگیلویه و بویراحمد

حجت‌الاسلام حسینی: آمریکا در عراق به دنبال تفرقه‌افکنی بین هم‌پیمانان ایران است

به گزارش صبح زاگرس،‌ امام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول نماز جمعه ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: منظور از تقوا فقط معنا و ترجمه آن نیست، بلکه مسائلی که برای انسان گناه محسوب می شود مانند غیبت، دروغ گویی، تضییع بیت المال منظور است.   وی افزود: امام علی (ع) می فرماید: کسی به بهشت دست پیدا می کند که از محرمات و گناهان دوری کند، بنابراین باید انسان با عمل و تلاش کاری که مقبول درگاه الهی است را انجام داده تا در بهشت خداوند قرار گیرد.   حجت الاسلام حسینی افزود: انسان به وسیله مال و نیروی انسانی که از مزیت ها و نعمت ها برای انسان است، چگونه می تواند در قیامت به او کمک کند؟ قرآن کریم در این خصوص می فرماید روزی خواهد آمد که مال و فرزندی برای انسان سودی ندارد مادامی که مال او در را مصارف الهی و فرزندان در حال عبادت و طاعت باشد و از طرفی با قلب سالم و عمل شایسته نزد خداوند حاضر شود.   امام جمعه شهر یاسوج گفت: در استان ما برای فلان نماینده تبلیغات داشته که برای او رای جمع آوری کنند بعد از چند سال بین طرفداران و نماینده اختلاف افتاد و طرف داران فردی دیگری را انتخاب کردند و در این بین باید دید چه اعمالی انجام شد و آیا اعمال و طرف داران مورد رضایت خداوند بوده است؟    وی بیان کرد: دوستی با دنیا سرچشمه همه خطاها بوده، دوستی با دنیا سبب می شود حتی انسانی که روزی در جنگ صفین و جانباز آن جنگ ها بود روزی دیگر در جریان کربلا فرزند رسول خدا را به شهادت برساند، از طرفی اگر دنیا مزمت شده به معنای استفاده حلال دنیا نیست بلکه باد هر طریقی ثروت جمع آوری کرد و خلق خدا را فراموش کرد، مرمت شده است.   حجت الاسلام حسینی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته یاسوج با اشاره به شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)، بیان کرد: در ماه ربیع الاول ولادت پیامبر مکرم اسلام است و در همین خصوص با توجه به نظریات شیعه و اهل سنت در خصوص ولادت پیامبر یک هفته را به هفته وحدت نام گذاری کرد، امام با بیان الهی خود دلها را تسخیر کرد، مردم را به صراط مستقیم هدایت کرد، هفته وحدت تبلیغات دشمن را که درصدد اختلاف افکنی بودند خنثی کرد.   امام جمعه شهر یاسوج افزود: مسوولان و خدمت گزاران مردم با هم هماهنگ باشند و دچار تشت آراء نباشند زیرا با وجود وحدت میتوانند بهتر به مردم خدمت کنند.   وی افزود: آمریکا از اویل پیروزی انقلاب با هزینه ها و فعالیت ها، تلاش زیادی داشت به ایران بازگردد و سیاست های استعماری خود را بر ایران حاکم کند، اما آنها با وجود مردم و ملت ایران و امام و رهبری نتوانستند سیاست ها خود را پیاده سازی کنند، در روزهای اخیر آمریکا با فتنه انگیزی در عراق درصدد است هم‌پیمانان ایران را از کشور ایران جدا کند اما نخواهد توانست و این تفکر را به گور خواهد برد.   امام جمعه شهر یاسوج گفت: در راهپیمایی ۱۳ آبان سه واقعه مهم تبعید امام، به شهادت رساندن دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی را پشت سر گذاشتیم، این سه رویداد را  گرامی داشته و باید بیان کنیم هر ملتی که از اندیشه ها و آرمان های امام و رهبر خود در همه امور پیروی کند، در امورات مختلف موفق و پیروز خواهد بود.    وی افزود: یاسوج شهر مهاجرپذیر است، مسجد به اندازه کافی وجود ندارد، مردم، مسوولان و ثروتمندان باید اگر کاخی می سازند، مسجد هم در کنار آن احداث کنند و در روایت داریم اگر کسی به اندازه لانه پرنده ای در کار مسجد سهیم باشد خداوند به شرط اخلاص برای او خانه‌ای در بهشت برای خواهد ساخت.   وی افزود: مردم باید در رای دادن خداوند را در نظر گرفته و ملاک های او را مدنظر قرار دهند، زیرا در روز قیامت باید مسوول اعمال و پاسخگوی آنها باشند.    

همدان

آیت الله شعبانی: قرآن دوای درد های جامعه ماست/ مداخله ایران در مسائل عراق کذب است

آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه های نماز جمعه همدان گفت: توجه به قرآن در جامعه و زندگی ما بسیار کم است ، قرآن دوای درد های جامعه ی ماست ، شفای ما در این قرآن است، این کتاب نوری است که حاوی حکمت های فراوانی است؛ پیامبر اکرم (ص)فرمودند: که در آخرالزمان و در بهبهه ی فتنه ها به قرآن کریم مراجعه کنید که این قرآن ثقل اکبر است و ان شاالله خداوند متعال مارا با این کتاب ارزشمند بیشتر آشنا کند.

وی ادامه داد: قرآن کریم کتاب هدی ست ، یعنی مارا هدایت میکند و این نشان میدهد که ما در مسیری هستیم که به این مسیر ابدیت می گویند ، برای اینکه انسان مسیر خودرا گم نکند نیازمند هدایت است چون اگر مسیر را اشتباه برود دچار ضلالت و گمراهی می شود ، اما دستیابی به این هدایت چشم باز می خواهد ، توجه میخواهد. اگر انسان غفلت پیدا کرد اهل اعراض می شود و راه را پیدا نمی کند، اگر کسی میخواهد دست به چراغ بشود و راه را گم نکند ، این نیازمند مواردی است که در هفته های آینده به آنها اشاره می کنیم.

آیت الله شعبای بیان کرد : در آغاز غیبت صغری این سوال برای جامعه شیعه پیش آمد که وقتی امام معصوم در غیبت هستند مردم باید به چه کسی مراجعه کنند؟ و شبهاتی اینچنین بوجود می آمد، مرحوم صدوق کتابی با عنوان کمال الدین نوشت که در کتاب به شبهات پاسخ داده شده است. امام در توقیع شریف برای این موضوع پاسخ واضحی داده که در هنگام غیاب ما به راویان حدیث ما مراجعه کنید ، امام خمینی (ره)نیز این حدیث را در کتاب ولایت فقیه خود بیان کرده و این موضوع ولایت فقیه دستور صریح حضرت ولی عصر است.

وی با اشاره به اتفاقات منطقه و عراق اظهار کرد: متاسفانه بعضی از بعثی ها و بعضی از شیعیان که مواضع مشخص دارند در صدد این هستند که بگویند ایران در مسائل عراق مداخله میکند که این کذب است ، چون این کشور قانون خود را دارد و امیدواریم کسانی که منافعی در این موضوع دارند و نفعی از این اظهار نظر ها می برند به راه راست هدایت شوند.

 

در حال تکمیل

منبع: دانا

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.dana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «دانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۷۲۰۱۷۹ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تصاویر| اعزام به سربازی در میان دلتنگی و اشک مادران

۲۰۰ هزار رای و سخن از اکثریت قاطع؟ رهبری دستور اعدام می‌دهند؟!

عکس| جنجال ضرب و شتم زن جوان در آبادان؛ ماجرا چه بود؟

هشدار و گلایه‌های تند وزیر بهداشت: می‌ترسم در سیاه‌چاله‌ای بیفتیم که خروج از آن بسیار دشوار است/ چقدر باید التماس کنیم؟

فیلم/ کنایه ترامپ به مدیریت بایدن در زمان شیوع آنفلوانزای خوکی

خبر بعدی:

توزیع سبد غذایی هم زمان با سالروز آغاز امامت امام زمان (عج)

لیلی بزم آور گفت: از آنجایی که در آستانه سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) هستیم بنابراین در نظر داریم ۱۸۰ سبد غذایی در بین خانوارهای نیازمند روستا توزیع کنیم.

«لیلی بزم آور» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، با اشاره به اجرای طرح کمک مومنانه، گفت: از آنجایی که در آستانه سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) هستیم بنابراین در نظر داریم ۱۸۰ سبد غذایی در بین خانوارهای نیازمند روستا توزیع کنیم.


رابط کانون فرهنگی هنری شهید عزیزپور روستای دریاچه افزود: علاوه بر این نیز قرار است ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول نقد در قالب کارت هدیه در بین نیازمندان توزیع کنیم.


وی بیان کرد: این اقدام در راستای کمک به بهبود معیشت خانواده های نیازمند محله مسجد و روستا انجام می شود تا در سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) بتوانیم دل هایی را شاد کنیم.


بزم آور ابراز کرد: یکی دیگر از برنامه های سالروز امامت امام زمان (عج)، برگزاری جشن است به همین منظور قرار است با بچه های مسجدی کانون، حسینیه و کانون را متناسب با این مراسم فضاسازی سازی کنیم.


رابط کانون فرهنگی هنری شهید عزیزپور روستای دریاچه اضافه کرد: از ویژه برنامه های جشن آغاز امامت امام زمان (عج)، شعرخوانی و اجرای سرود توسط بچه های کانون است.


وی اظهار کرد: همچنین قصد داریم مسابقه کتابخوانی با محوریت سبک زندگی و سیره امام زمان (عج) را از طریق فضای مجازی برگزار کنیم.


بزم آور با اشاره به برخی از فعالیت های هفتگی کانون، عنوان کرد: در همین راستا جمعه هر هفته جلسه ختم قرآن کریم همراه با قرائت زیارت آل یاسین برگزار می‌شود


رابط کانون فرهنگی هنری شهید عزیزپور روستای دریاچه افزود: در طول هفته نیز جلسه قرائت زیارت عاشورا و دعای توسل نیز برگزار می شود.


وی بیان کرد: علاوه بر این نیز دوره آموزش جز ۳۰ قرآن کریم هر هفته با استفاده از بستر فضای مجازی اجرا می شود.


بزم آور در خاتمه یادآور شد: کارگاه تولید ماسک کانون که از ۲۲ اسفند و در پی شیوع کرونا راه اندازی شده است همچنان در حال فعالیت است و روزانه قریب ۸۵۰ ماسک تولید می کند.

پایان پیام/586

دیگر خبرها

 • تاکید رئیس سازمان فرهنگی بر نقش موثر موزه ها در آموزش جوامع بشری
 • امام حسن عسکری (ع) با تبیین جایگاه امامت دشمن ‌شناسی را به مردم می ‌آموخت
 • پرونده ویژه و مفصل فنی درباره توماس پارتی؛ آرسنال و میکل آرتتا چه چیزهایی را به دست می آورند؟ / ایستگاه تاکتیک
 • وحدت جوامع اسلامی؛ جبهه ای در مقابل استکبار جهانی
 • مسئولان با اتحاد و همدلی به مردم خدمت کنند تا مشکلات موجود برطرف شود
 • خطیب جمعه قم: حق امامت و زعامت اهل بیت (ع) تابعی از رأی و انتخاب مردم نیست، همراهی مردم وظیفه‌ای است که باید انجام دهند
 • همه مولفه‌های پیشرفت یک ملت ذیل امنیت قابل تعریف است/بی آبی سیریک زیبنده نظام و مسئولان نیست
 • ولایت بزرگ‌ترین نعمت پروردگار به بشریت است
 • مسئولان با اتحاد و همدلی به مردم خدمت کنند
 • مسؤولان با اتحاد و همدلی به مردم خدمت کنند
 • مجلس باید به اقتصاد ومعیشت مردم ورود کند
 • ناجا حافظ امنیت کشور است/مردم ملاحظات بهداشتی را جدی بگیرند
 • تبلیغات ضد ایرانی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
 • اجمالی/انسان صالح کار نادرست انجام نمی‌دهد
 • انتظار مردم وجود امنیت اجتماعی و اقتصادی در جامعه است
 • گزارش تمرین استقلال/ مرور تاکتیک‌های دفاعی و تهاجمی در دستور کار بازیکنان
 • امام جمعه ساری: ولایت بزرگ‌ترین نعمت پروردگار به بشریت است
 • وحدت جهان اسلام در برابر استکبار یک وظیفه حیاتی است
 • مقایسه رنو تالیسمان با تویوتا پریوس+ مشخصات فنی