مشاهده اخبار داغ روز

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ‏محمود محمودزاده معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید مسکن، استان به استان انجام می‌شود و در هر استانی که آماده‌تر باشد، ثبت‌نام سریع‌تر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به محدودیت منابع مالی دولت، از ارایه سبد‌های متعدد برای اجرایی و عملیاتی کردن طرح اقدام ملی تولید مسکن خبر داد و گفت: به دلیل تعهد برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، اجرای طرح منعطف و سبد‌های متعددی برای طرح تعریف شده است.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند از ۱۸ آبان برای ثبت نام به نشانی tem.mrud.ir مراجعه کنند.

محمودزاده تصریح کرد: اواخر شهریور، روش و طرح عملیاتی استان‌ها با دستور وزیر راه و شهرسازی به استان‌ها ابلاغ و مشخص شد هر استانی به چه تعداد مسکن در قالب طرح ملی نیاز دارد که نقطه آغاز حرکت استان‌ها برای اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن بوده است.

معاون امور مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه در اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن از تمامی ظرفیت‌های قانونی استفاده شده است، افزود: با توجه به قوانین موجود، امکان ارایه زمین به صورت رایگان وجود ندارد؛ به همین دلیل، طرح اقدام ملی تولید مسکن برای گروه‌های کم‌درآمدی به صورت واگذاری زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله و به صورت گروهی برای متقاضیان است که این روش در شهر‌هایی همچون کرمان، سیرجان و زاهدان اجرا شده است.

محمودزاده ضمن تاکید بر شناسایی هدفمند در اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن، ادامه داد: کنترل و ساماندهی قیمت تمام شده دومین شیوه طراحی شده در اجرای طرح اقدام ملی مسکن است. بدین معنا که در اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن، زمین توسط وزارت راه و شهرسازی به نهاد‌هایی همچون ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان یا نهاد‌های دیگر به عنوان عامل چهارم واگذار می‌شود و آن نهاد‌ها بر اساس ثبت نامی که در سامانه انجام می‌دهند، سازندگان خوشنام را به کار می‌گمارند و با قیمت تمام شده پایین، ساختمان را برای مردم می‌سازند.

سرپرست معاونت امور مسکن و ساختمان شیوه مشارکتی را برای اقشار متوسط به بالا عملیاتی و اجرایی دانست و گفت: در شیوه مشارکتی نیز بیشترین سهم به سازنده تعلق می‌گیرد و در این بخش سهم دولت کمتر از ۲۵ درصد است و این بخش، سهم ناچیزی را در تولید مسکن به خود تخصیص داده است.

به گفته وی، در اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن سبد‌های متعددی برای اقشار مختلف تعریف شده که با توجه به شرایط درآمدی و توان افراد؛ متفاوت است.

محمودزاده در این حال، از انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با گروه‌های خاص برای تولید مسکن خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌های با وزارت دفاع برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان نیرو‌های مسلح، با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد، با بنیاد مستضعفان برای احداث ۱۰۰ هزار واحد منعقد شده است. همچنین تفاهم‌نامه‌هایی نیز با وزارت آموزش و پرورش برای مسکن فرهنگیان و با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای مسکن کارگران بسته خواهد شد و با خیرین مسکن ساز هم تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرده ایم.

به گفته محمودزاده، سازمان‌ها و بنیاد‌های اعلام شده در مناطقی که خودشان زمین در اختیار داشته باشند، به این طرح اختصاص می‌دهند تا به رونق تولید مسکن در کشور کمک کنند و با این روش در جهت ساخت مسکن برای زیرمجموعه خود اقدام خواهند کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحد است که در جا‌هایی بنا به ضرورت و توان تلاش می‌شود تا این میزان افزایش یابد، هدف از این کار را تعریف و معرفی گزینه‌های موازی برای محقق شدن طرح اقدام ملی تولید مسکن عنوان کرد و توضیح داد: گزینه‌های موازی تعریف شده‌اند تا چنانچه به هر دلیلی پروژه‌ای دچار مشکل شد ۴۰۰ هزار واحد حتما محقق شود.

وی طرح اقدام ملی تولید مسکن را برخلاف آنچه که در برخی از رسانه‌ها در شهر‌های محدود عنوان شده است، در تمامی استان‌ها قابل انجام دانست و تصریح کرد: طرح اقدام ملی تولید مسکن در تمامی شهر‌های کشور اجرا می‌شود و از کلانشهر‌ها تا شهر‌های کوچک متنوع است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، سیاست توسعه‌ای تولید مسکن را در کلانشهرها، پیرامون کلانشهر‌ها و در شهر‌های جدید قابل تحقق دانست و گفت: در ثبت‌نامی که به زودی انجام خواهد شد، در شهر‌های جدید نیز این اتفاق خواهد افتاد و جلسه‌ای را برای نهایی کردن این موضوع در روز‌های آینده خواهیم داشت و موارد را جمع بندی خواهیم کرد. در استان‌ها نیز هر شهری که بتواند تامین زمین کند، ثبت نام آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید: شرایط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن

به گفته وی، ۱۰ استانی که ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید مسکن در آن انجام می‌شود شامل سیستان و بلوچستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، چهارمحال و بختیاری، کردستان و گلستان است که قبلا هم در استان کرمان ثبت نام انجام شده است.

محمودزاده اعلام کرد: ۱۰ استان شامل مرحله اول ثبت نام است و سایر شهر‌ها و استان‌ها در مراحل بعدی که تامین زمین کنند، ثبت نام را آغاز خواهند کرد. هیچ محدودیتی برای شهر‌ها در صورت تامین زمین وجود ندارد و فقط در کلانشهر‌ها اولویت با شهر‌های جدید پیرامون کلانشهرهاست.

وی ادامه داد: در تهران در شهر‌های جدید پیرامون تهران، در شیراز عمده فعالیت در صدرا و در تبریز عمده فعالیت در سهند است و قم نیز از کلانشهر‌هایی است که طرح اقدام ملی تولید مسکن در آن اجرا می‌شود.

محمودزاده با اعلام اینکه ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر‌های جدید، بافت فرسوده و سایر شهر‌ها آغاز شده است، انجام اینکار را در مراحل مختلف متصور خواند و اظهار داشت: ۱۸۰ هزار واحد اقدام ملی تولید مسکن در مراحل مختلفی است که شامل پی ریزی، اسکلت، سقف سوم و چهارم و با درجات مختلف پیشرفت می‌شود.

وی نشانی ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسکن را برای گروه‌های هدف و واجدین شرایط را tem.mrud.ir اعلام کرد و افزود: ثبت نام این طرح از ۱۸ آبان آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

درگیری در مجلس/ پایداری‌ها علیه نماینده اصلاح طلب/سلحشوری: به جز اقلیتی برخوردار از تبعیض و امتیاز، بقیه مردم را رها کرده‌ایم

سهم ائمه جمعه، شورای نگهبان، بسیج، تبلیغات اسلامی و حوزه‌های علمیه از بودجه ۹۹ چقدر است؟+جدول

تصور این نباشد که ماجرای اعتراضات بنزینی تمام شد| هشدار درباره تبدیل جامعه به «انبار باروت» و اعتراض پابرهنه‌ها و محرومین| اشتباه‌ مسئولان این است که دنبال پیداکردن دشمن خارجی هستند

حرکات ناهنجار رحیم استرلینگ در روز تولدش جنجال ساز شد

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۷۲۲۹۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: اخبار اقتصادی مسکن

خبر بعدی:

ثبت‌نام مسکن ملی در خراسان رضوی از فردا آغاز می‌شود

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن مرحله بعدی ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن را 6 استان سمنان، ایلام، شرق سمنان، ایرانشهر، آذربایجان غربی و خراسان رضوی اعلام کرد و گفت: ثبت‌نام در این ۶ استان از ۱۹ آذرماه به مدت سه روز انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی، برنامه زمان‌بندی ثبت‌نام متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی مسکن مربوط به ۲۳ استان باقیمانده را تا پایان آذرماه اعلام کرد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن مرحله بعدی ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن را 6 استان سمنان، ایلام، شرق سمنان، ایرانشهر، آذربایجان غربی و خراسان رضوی اعلام و اظهار کرد: ثبت‌نام در این ۶ استان از ۱۹ آذرماه به مدت سه روز انجام می‌شود.

وی زمان ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن برای ۶ استان دیگر را از ۲۳ آذرماه اعلام کرد و افزود: استان‌های اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان جزو ۶ استانی هستند که ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن برای آن‌ها انجام خواهد شد.

اصلانی، مرحله بعدی ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن را برای استان‌های فارس، اردبیل، آذربایجان‌شرقی، مرکزی و بوشهر دانست و توضیح داد: ثبت‌نام در این استان‌ها از ۲۶ آذرماه به مدت ۳ روز انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن خاطرنشان کرد: ثبت نام استان‌های تهران، البرز، قزوین، جنوب کرمان و کرمان نیز ۳۰ آذرماه آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه دارد.

گفتنی است؛ طرح اقدام ملی مسکن طرحی است که به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده است و در این طرح، ۲۰۰ هزار واحد توسط شهر‌های جدید در شهر‌های جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر احداث می‌شود.

انتهای پیام/ 70061

دیگر خبرها

 • ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در 5 استان آغاز شد
 • شرایط ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای‌جدید خراسان‌رضوی و سمنان
 • مرحله چهارم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن آغاز شد
 • آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان سمنان
 • آغازثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از ۳۰آذر در تهران
 • آغاز فاز نخست ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان‌غربی
 • آغاز ثبت‌نام تهرانی‌ها در طرح اقدام ملی مسکن از ۳۰ آذر
 • طرح «اقدام ملی مسکن» در آذربایجان‌غربی کلید خورد
 • ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در چهار فاز مجزا تا پایان آذرماه اجرا می شود.
 • ثبت‌نام تهرانی‌ها در طرح اقدام ملی مسکن آغاز شد!
 • ثبت نام مسکن اقدام ملی از ۳۰ آذر در تهران آغاز می شود
 • مرحله نخست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان غربی آغاز می‌شود
 • آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از 23 آذرماه در اصفهان
 • از سیر تا پیاز طرح اقدام ملی مسکن در خراسان رضوی/طرح اقدام ملی مسکن به ایستگاه خراسان رضوی رسید/مهلت سه روزه به متقاضیان جهت ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن
 • ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در ۵استان از امروز
 • فاز نخست ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان‌غربی از فردا آغاز می‌شود
 • ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در ۵ استان دیگر از ۱۹ آذر
 • ثبت نام مسکن‌ملی پنج استان جدید از فردا
 • پنج استان جدید برای ثبت نام مسکن‌ملی فردا مشخص می‌شود