مشاهده اخبار داغ روز

بهانه‌تراشی سربازان صهیونیست برای فرار از خدمت نظامی، تازه‌ترین نظرسنجی درباره مسائل سیاسی رژیم صهیونیستی و حمله بنی گانتس به نتانیاهو از جمله خبرهای مربوط به رژیم اشغالگر است. ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ژنرال بنی گانتس رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس حزب کاحول لاوان(آبی سفید) رژیم که مامور تشکیل دولت جدید شده است، با حمله به حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو گفته است من جایگزین های دیگری برای تشکیل  دولت در صورتی که  مذاکرات با حزب لیکود پیشرفت نداشته باشد، بررسی خواهم کرد.

اظهارات گانتس در پی عدم پیشرفت در مذاکرات میان حزب وی و لیکود بیان شده است. گانتس در اظهاراتی در صفحه شخصی خود در فیسبوک که امروز جمعه منتشر شد،‌اظهار داشت مسائلی در پشت درهای بسته وجود دارد که امکان ارائه جزئیاتی درباره آن در حال حاضر وجود ندارد ولی هر کاری را برای تشکیل دولت جدید و جلوگیری از برگزاری سومین انتخابات به کارخواهیم گرفت.

گانتس حزب لیکود را متهم کرد که تمایلی ندارد که به توافق واقعی درباره تشکیل دولت وحدت دست یابد و نتانیاهو هم اصرار دارد تا اسرائیل را به سمت برگزاری سومین انتخابات کنست(پارلمان) سوق دهد.

از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو در واکنش به اظهارات گانتس وی را متهم کرد که اسرائیل را به سمت برگزاری انتخاباتی می‌کشاند که ضرورتی برای آن نیست آن هم در زمانی که اسرائیل به دولت وحدت قدرتمندی علیه ایران نیاز دارد که خطری علیه موجودیت ما به شمار می‌رود.

گانتس که نشان داده مقامات و سردمداران رژیم صهیونیستی در موضع‌گیری علیه جمهوری اسلامی ایران و به طور کلی  علیه محور مقاومت و مسئله فلسطین هیچ اختلافی با هم ندارند، خواستار افزایش فشارها و تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران به سبب پافشاری بر حق مشروع خود در داشتن فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز شد تا به این ترتیب جهانیان را از زرادخانه مخوف سلاح های هسته ای رژیم صهیونیستی منحرف کند. گانتس اظهار داشت ایران خطر بزرگی برای اسرائیل به شمار می‌رود.

حمایت نتانیاهو از حملات شهرک‌نشینان صهیونیست به فلسطینیان/ مخالفت لیبرمن با پیوستن به گانتس برای تشکیل دولت

وی به صراحت از همسو بودن دیدگاه‌ها و سیاست‌های رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در برابر جمهوری اسلامی ایران سخن گفت و گفت مقابله با ایران مورد اجماع اسرائیل و کشورهای عربی حاشیه خلیج(فارس) است.

بهانه‌تراشی سربازان صهیونیست برای فرار از خدمت نظامی 

  سربازان صهیونیست به بهانه‌های مختلف از خدمت نظامی فرار می‌کنند. روزنامه عبری معاریو از افزایش میانگین معافیت سربازان از خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی با تکیه بر اطلاعات موسسه نظامی در سال 2018 خبر داده است. 

این روزنامه نوشت بر اساس این اطلاعات در سال گذشته، تعداد موارد معافیت به جوانانی که باید در ارتش خدمت می‌کردند، وی به خاطر مشکلات و بیماری‌های روانی معافیت دریافت کردند، افزایش 30 درصدی داشته است.

این روزنامه افزود بر اساس اطلاعات ارتش، از مجموع 4500 نفر که از خدمت در ارتش معاف شدند، بیش از 44 درصد آنها حریدیمی، بیش از 46 درصد لائیک و حدود 9 درصد در مدارس دینی درس خوانده‌اند..

دست اندرکاران ارتش اسرائیل با اشاره به افزایش تعداد معافیت‌ها از خدمت در  ارتش این رژیم اعلام کرد مداکی که جوانان ارائه کرده‌اند نشان می‌دهد که آنها از بیماری های روانی مرتبط با بیماری روان گسیختگی(شیزوفرنی) رنج می‌برند.
معاریو نوشت مشکل اساسی ارتش اسرائیل این است که در بیشتر موارد جوانان با مدارک امضا شده از سوی روان پزشکان به دفاتر سربازگیری می‌آیند و تاکید می‌کنند که مشکلات روانی دارند و این مسئله ارتش را ملزم به معافیت آنها می‌کند.

در پی این داده‌ها دست اندرکاران ارتش اسرائیل قصد به کارگیری وسایلی برای تحقیقات و همکاری با طرف‌های دیگر برای شناخت دلایل واقعی این معافیت‌ها و بررسی اینکه آیا معافیت‌های اعطا شده بر خلاف قانون بوده یا خیر.

تصمیم نتانیاهو برای تعیین وزیر جنگ جدید

  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز جمعه تصمیم گرفت تا نفتالی بینت عضو راستگرای کنست را به عنوان وزیر جنگ منصوب کند.

حزب لیکود در بیانیه‌ای اعلام کرد نتانیاهو و بینت در دیدار با یکدیگر درباره تشکیل فراکسیون مشترک میان حزب لیکود و راستگرای جدید در دوره کنونی کنست همانند اتحاد فراکسیون های لیکود و اسرائیل خانه ما در کنست نوزدهم به توافق رسیدند.

نتانیاهو به بینت پیشنهاد کرد که وی و شاکید در دو وزارت کوچک منصوب شوند یا اینکه بینت فقط وزیر جنگ شود که شاکید از منصب وزارت در برابر دستیابی بینت به وزارت جنگ کوتاه آمد.

از سوی دیگر نتانیاهو به ارییه ادرعی رئیس حزب شاس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که می‌تواند پیشنهاد خود را درباره انتخابات نخست وزیر به پیش ببرد به طوری که چنین انتخاباتی(انتخاب مستقیم نخست وزیر) بدون انحلال کنست برگزار شود و این انتخابات بین نتانیاهو و رقیب وی، بنی گانتس رئیس حزب کاحول لاوان(آبی سفید) برگزار شود و پیش بینی می‌کند که این پیشنهاد با حمایت اکثریت اعضای کنست روبرو شود به ویژه در پی آنکه آویگدور لیبرمن رئیس حزب اسرائیل خانه ما از این پیشنهاد حمایت کرده است.

ادرعی پیشنهاد انتخابات مستقیم برای انتخاب نخست وزیر رژیم صهیونیستی را مطرح کرده و گفته است که با این پیشنهاد بن بست سیاسی موجود و عدم توانایی دو حزب اصلی اسرائیل درتشکیل دولت حل خواهد شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین از یورش 450 شهرک‌نشین به مسجدالاقصی در هفته جاری با حمایت نیروهای ویژه این رژیم خبر داده اند.

نظرسنجی درباره انتخابات رژیم صهیونیستی

  یک نظرسنجی که رادیو رژیم انجام داده نشان می‌دهد که نیمی از صهیونیست‌ها معتقدند که سومین انتخابات کنست برگزار خواهد شد. این نظرسنجی نشان داد که 57 درصد اسرائیلی‌ها معتقدند که اسرائیل به سمت برگزاری سومین انتخابات کنست حرکت خواهد کرد.

این نظرسنجی که رادیو اسرائیل انجام داد و نتایج آن را روزنامه عبری معاریو منتشر کرد، نشان می‌دهد که فقط 43 درصد اسرائیلی‌ها معتقدند که  دولت وحدت تشکیل می‌شود و اسرائیل به سمت سومین انتخابات کنست به صورت پیاپی نخواهد رفت.

بر اساس این نظرسنجی، 56 درصد از شرکت کنندگان در پاسخ به این سئوال که از بین نتانیاهو و گانتس کدام یک برای تصدی نخست وزیری مناسب تر هستند، نتانیاهو را فرد مناسب و 44 درصد گانتس را برای این مقام مناسب دانسته‌اند. همچنین 66 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند دولت وحدت را بر رفتن به سمت برگزاری سومین انتخابات ترجیح می دهند در حالی که 34 درصد برگزاری سومین انتخابات کنست را ترجیح می‌دهند.

انتهای پیام/

R36361/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط اسرائیل

منبع: تسنیم

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ معاملات بازار سرمایه کاهش یافت| توضیحات وزیر ارتباطات

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت| توضیحات وزیر ارتباطات

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت

ارتباط ایرانیان با اینترنت جهانی قطع شده است

آغاز طرح فروش ۷ محصول ایران خودرو از فردا+ جدول

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۷۲۳۴۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: اسرائیل اسرائیل

خبر بعدی:

هدیه ترامپ به نتانیاهو: شهرک سازی قانونی است!

«دونالد ترامپ» هفته پیش در کنفرانسی که لابی صهیونیستی در هتل نیویورک ترتیب داده بود و هر یک از شرکت‌کنندگان باید صدهزار دلار پرداخت می‎کردند تا ضمن حضور در این کنفرانس، پای سخنرانی رئیس‎جمهوری امریکا بنشینند، در جمع هواداران صهیونیست خود شوخی کرد و گفت که 98 درصد مردم اسرائیل او را دوست دارند. بنفشه غلامی

پس اگر دور بعد در امریکا رأی نیاورد، به اسرائیل می‎رود تا نخست‌وزیر آنها شود. آنچه او گفت، یک شوخی بیش نبود. اما واقعیت این است که با هدیه‎هایی که در نزدیک به سه سال گذشته به رژیم صهیونیستی داده، جای طرح چنین شوخی‎هایی را هم طبعاً باید داشته باشد. «مایک پمپئو»، وزیر خارجه امریکا روز گذشته جدیدترین هدیه‎ «ترامپ» به صهیونیست‎ها را در طبق گذاشت و اعلام کرد، از نظر واشنگتن شهرک سازی‎های اسرائیل قانونی است.
به گزارش سایت شبکه خبری «یورونیوز»، وزیر خارجه امریکا که در کنفرانسی خبری در این وزارتخانه سخن می‎گفت، تأکید کرد:«این شهرک‎سازی‎ها هیچ‎کدام از قوانین بین‎المللی را نقض نکرده‎است.» او با این حال گفت، فلسطینیان را تشویق می‎کند، برای حل اختلافاتی که در این مورد با طرف اسرائیلی دارند، وارد مذاکره با طرف مقابل شوند. اندکی پس از سخنان «پمپئو»، دولت امریکا به شهروندان خود برای سفر به سرزمین‎های اشغالی فلسطین هشدار داد. «پمپئو» در حالی موضع دولت «ترامپ» درباره شهرک‎سازی‎ها را اعلام کرد که دولت «باراک اوباما» این شهرک‎سازی‎ها را غیرقانونی و مانعی در پروسه صلح در خاورمیانه عنوان کرده و با همراهی اروپا، مسیر «نتانیاهو» برای ساخت شهرک‎سازی‎ها را ناهموار کرده‎ بود.
تصمیم دولت «ترامپ» درباره شـــهرک‎ســـازی‎های صهیونیســــتی ‌بلافاصله با واکنش‎های متفاوت سران اسرائیل و سایر کشورهای جهان روبه‎رو شد. «نتانیاهو» در توئیتی این تصمیم را تصحیح یک اشتباه تاریخی توصیف کرد. «بنی گانتز» رقیب او نیز از این اقدام استقبال کرد اما گفت: «باید منتظر توافق‎ها باشیم.» در مقابل، «صائب عریقات»، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف)، «ترامپ» را متهم کرد که قانون جنگل را فراتر از قوانین بین‎المللی می‎داند. «احمد ابوالغیظ»، دبیرکل اتحادیه عرب نیز تأکید کرد: «جامعه جهانی قانون بین‌المللی را می‌سازد نه صرفاً یک کشور واحد.» «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، وزارت خارجه روسیه، وزارت خارجه اردن، وزارت خارجه مصر و همچنین «برنی سندرز» و «الیزابت وارن»، نامزدهای انتخابات ریاست‎جمهوری امریکا این اقدام را محکوم کرده و اعلام داشتند، از نظر آنان شهرک‎سازی‎های اسرائیل در کرانه باختری غیرقانونی است. شورای امنیت نیز اعلام کرد فردا موضوع شهرک‌سازی‌ها را بررسی می کند.
استدلال‎های غلط «پمپئو»
این واکنش‎ها ابتدایی‎ترین رخدادی بود که خود «پمپئو» نیز می‎دانست بعد از ادای سخنانش با آنها مواجه خواهد شد. به‌همین دلیل وی برای توجیه آنچه که می‎گوید، با اشاره به سیاست‎های «جیمی کارتر» که اخیراً تحت عمل جراحی مغز قرارگرفت، گفت: «سال 1978 نیز دولت کارتر احداث شهرک‎سازی‎ها در کرانه غربی را در تضاد با قوانین بین‎المللی ندید. اما دولت‎های دیگر با او مخالفت کردند.» «دانیل کورتزر»، سفیر سابق امریکا در مصر و اسرائیل، درباره پوچ بودن توجیه‎های بیان شده، در روزنامه امریکایی «نیویورک دیلی نیوز» نوشته: «پمپئو می‎گوید برای امریکا واقعیت موجود مهم است. اما در نگاه به این واقعیت موجود، قوانین موجود و کارهای غیرقانونی را نمی‎بیند. 10 سال پیش سال‌های 2004 و 2005 که من سفیر امریکا در اسرائیل بودم، یک ژنرال بازنشسته اسرائیل به اسم باروش اشپیگل، مأمور شده بود اطلاعاتی را درباره شهرک‎سازی‎ها و محدودیت‎های اسرائیل در مذاکرات درخصوص این مسأله جمع‌آوری کند. او برای من فاش کرد که شهرک‎سازی‎ها حتی مطابق قوانین خود اسرائیل غیرقانونی است. زیرا این شهرک‎ها در حال ساخت در مناطقی هستند که به طور قانونی ملک شخصی فلسطینیان هستند. به جز این اول ژانویه 2009 نیز روزنامه «هاآرتص» (چاپ تل آویو) در گزارشی نوشت: حدود 75 درصد شهرک‎ها، بدون مجوز یا برخلاف مجوز‎های صادر شده، در حال ساخت و ساز هستند. علاوه بر این بانک اطلاعات نشان می‎دهد که در بیش از 30 شهرک، ساخت‌ساز ساختمان‎ها و زیر ساخت‎هایی همچون جاده‎ها، مدارس، کنیسه‎ها و حتی پاسگاه‎های پلیس روی ملک شخصی فلسطینیان بنا شده‎اند. اینها واقعیت‎های موجودی است که پمپئو نادیده گرفته است.»
هدیه ویژه «ترامپ» به «نتانیاهو»
اما آنچه دیروز در وزارت خارجه امریکا رخ داد، از یک نکته نباید غافل ماند: «زمان»؛ و به‌عبارت دقیق‎تر «زمان اعلام قانونی بودن شهرک‎‌سازی‎ها از سوی دولت امریکا». «دونالد ترامپ» نزدیک به سه سالی که از ریاست جمهوری‎اش می‎گذرد، با چند اقدام عجیب درمورد مناقشه اسرائیل و فلسطین، همگان را شگفت‎زده کرده‎است. او سال 2017 قدس را به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت، ماه مه 2018 سفارت امریکا را از تل‎آویو به قدس منتقل کرد، ماه سپتامبر 2018 نه تنها کمک مالی به آژانس کمک به مهاجران و کارگران فلسطینی را مسدود کرد که دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن را نیز بست، ماه فوریه 2019 کمک‎های خود به تشکیلات خودگردان برای کرانه غربی و غزه را قطع کرد و در ماه مارس نیز حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی را به رسمیت شناخت و اکنون نیز در ماه نوامبر شهرک‎سازی‎ها را قانونی دانسته است. نکته قابل توجه در این اقدامات سه اقدام آخر او که در سال 2019 انجام شده، این است که این اقدامات درست همزمان با بحران تشکیل دولت در سرزمین‎های اشغالی انجام شده‎اند. چهارشنبه مهلت قانونی «بنی گانتز» برای معرفی کابینه خود به سر می‎رسد. اگر او نتواند از پس این کار برآید و طبق قانون پارلمان رژیم باید فردی را معرفی کند. اعلام قانونی بودن شهرک‎سازی‎ها که از سیاست‎های دولت «نتانیاهو» بوده‎است، می‎تواند کمکی به او باشد تا در سمت خود ابقا شود. از همین رو روزنامه امریکایی «نیویورک تایمز»، اعلام قانونی بودن شهرک‎سازی‎های رژیم صهیونیستی در کرانه غربی را هدیه «دونالد ترامپ» برای دوست و همراه خود، «بنیامین نتانیاهو» توصیف کرده و نوشته‎است: «احتمال اینکه در صورت ناکامی گانتز، کنست نیز نتواند فردی مشخص را معرفی کند، بسیار است. در این صورت باید منتظر سومین انتخابات اسرائیل در یک سال باشیم. حمایت ترامپ از نتانیاهو می‎تواند در صورت ناکامی گانتز در تشکیل دولت، به یاری نتانیاهو آید.» این روزنامه همچنین اشاره کرده، طرح قانونی دانستن شهرک سازی‎ها از مدت‎ها پیش در دستور کار دولت ترامپ بود، اما منتظر فرصت مناسب برای این کار بودند. اولین بار این «دیوید فریدمن»، سفیر امریکا در اسرائیل بود که در ماه ژوئن، درباره این مسأله سخن گفت و اعلام کرد که دولت امریکا هرگز با طرح شهرک سازی‌های اسرائیل مخالفت نمی‌کند و اسرائیل نیز برای ساخت و ساز در کرانه باختری نیازی به اجازه واشنگتن ندارد. این طرح از آن زمان مسکوت ماند تا الان که نتانیاهو به آن نیاز دارد، رو شود.

دیگر خبرها

 • دیدار نتانیاهو و گانتس بی‌نتیجه پایان یافت
 • مذاکره بی‌نتیجه نتانیاهو و گانتس درباره تشکیل دولت
 • دیدارنتانیاهو و گانتس بی‌نتیجه پایان یافت
 • مذاکرات نتانیاهو و بنی گانتس مجدداً به در بسته خورد
 • رژیم صهیونیستی در مدار شکست برای تشکیل کابینه ائتلافی
 • درخواست نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی در اسرائیل
 • مذاکرات محرمانه میان نتانیاهو و گانتس
 • رژیم اسرائیل|مذاکرات محرمانه میان نتانیاهو و گانتس/ دومین دیدار امشب برگزار می‌شود
 • ذوق‌زدگی نتانیاهو نسبت به قانونی دانستن شهرک‌سازی‌های اسرائیل از سوی آمریکا
 • ساعت‌های سرنوشت‌ساز در رژیم صهیونیستی؛ یا تشکیل دولت یا رفتن به سمت سومین انتخابات پیاپی
 • خوشحالی نتانیاهو از تغییر سیاست آمریکا در قبال شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری
 • بحرانی بی‌سابقه در رژیم صهیونیستی که نتانیاهو با آن مواجه است
 • ژنرال صهیونیستی: قدرت نظامی جنبش «جهاد اسلامی» افزایش یافته است
 • نتانیاهو و یک بحران بی‌سابقه در رژیم صهیونیستی
 • رسانه‌های اسرائیلی: در متوقف کردن موشک‌های غزه عاجزیم/ قدرت بازدارندگی را از دست داده‌ایم
 • تشدید جنگ قدرت میان سران رژیم صهیونیستی؛ تکیه ائتلاف ژنرال‌ها بر شکاف در حزب نتانیاهو
 • اسرائیل: در متوقف کردن موشک‌های غزه عاجزیم
 • مانور نظامی رژیم صهیونیستی در مرزهای سوریه و لبنان
 • نتانیاهو نگران تشکیل کابینه ائتلافی با احزاب عربی است