ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، عملیات اجرایی پالایشگاه آناهیتا تا پایان امسال آغاز شود.

 هوشنگ بازوند در نشست خبری امروز (۲۳ آبان)، از بازگشایی مرز خسروی به عنوان یکی از مهمترین و بهترین اتفاقات این سال یاد کرد و افزود: خوشبختانه بعد از چندسال پیگیری که در دو سال اخیر به اوج خود رسید، امسال شاهد بازگشایی مرز خسروی بودیم.

وی افزود: پیگیری‌های بسیاری باعث بازگشایی این مرز شد که جای تقدیر دارد، هم از مقام معظم رهبری و هم مسئولان کشوری که همت مضاعفی برای بازگشایی این مرز داشتند.

بازوند با بیان اینکه مرز خسروی امسال اولین سال میزبانی خود را تجربه کرد، گفت: در همین راستا امسال بسیار محافظه کارانه با این مرز برخورد کردیم و اصلا به دنبال این نبودیم که مرز را شلوغ کنیم.

وی افزود: تلاشمان این بود این مرز در سال اول خود با شوک مواجه نشود و بتواند در اولین سال میزبانی خود سربلند بیرون بیاید تا در سالهای آتی نیز بتوانیم میزبان شایسته زوار اباعبدالله(ع) باشیم.

 نمی توانستیم در سال اول بازگشایی مرز خسروی ریسک کنیم

به گزارش ایسنا، بازوند در خصوص برخی انتقادات درباره آمار پایین تردد زوار از مرز خسروی و اختلاف فاحش این تعداد با پیش بینی‌های صورت گرفته توسط مسئولین استان، گفت: ما تعمدا از پیش بینی تردد یک تا 1.5 میلیون زائر از این مرز صحبت می کردیم و تلاش داشتیم از این طریق امکانات و زیرساخت‌های فراوانی برای مرز بگیریم.

وی افزود: مرز برای تردد زوار نیاز به زیرساخت‌های بسیار دارد و باید تعداد بالای زوار را پیش بینی می‌کردیم تا بتوانیم برای این مرز اعتبار بگیریم.

بازوند تصریح کرد: "خسروی" سال اول بازگشایی خود را تجربه می‌کرد و نمی‌توانستیم در این زمینه ریسک کنیم و به مرز فشار بیاوریم و این مسئله به منزله قصور مدیران نیست.

وی با اشاره به بازگشایی روزانه شش ساعته این مرز در ایام اربعین، گفت: بعضا در برخی روزها ۲۸ هزار نفر در محدوده زمانی کوتاه از این مرز تردد میکردند و قطعا مدیریت این میزان تردد کار دشواری است و باید از مسئولان ستاد اربعین استان به خاطر مدیریت شایسته‌ای که داشته‌اند قدردانی کرد.

استاندار کرمانشاه در این زمینه انتقاداتی هم از برخی رسانه‌ها داشت و با اشاره به تیترهای مکرر برخی رسانه‌ها با این عنوان که "خسروی تعطیل شد"، گفت: چند سال پیگیر بازگشایی این مرز بودیم و حال که این مرز باز شده به جای اینکه همه پای کار آمده و برای خسروی تبلیغ کنیم، برخی رسانه ها هرچند وقت یکبار تیتر می‌زدند که خسروی تعطیل شد.

وی افزود: مرز "خسروی" به صورت دائمی باز خواهد بود و انتظار ما از رسانه‌ها حمایت در این زمینه است که بتوانیم با توجه به اهمیت این مرز جذب سرمایه برای استان داشته داشته باشیم.

برای تردد مسافر از شوشمی و شیخ صله آماده‌ایم/ منتظر طرف عراقی هستیم

بازوند در ادامه از رسمی شدن سه مرز "شیخ صله"، "شوشمی" و "سومار" به عنوان دیگر اتفاق مهم استان در سال جاری یاد کرد و رسمی شدن این سه مرز را گام مهمی در راستای توسعه گردشگری و تجارت و بویژه بحث توریسم سلامت استان دانست.

وی افزود: خوشبختانه با مصوبه هیات دولت این سه مرز رسمی شد و قرار است در دو مرز شیخ صله و شوشمی تردد مسافر داشته باشیم که در همین راستا ملاقات‌هایی با مسئولان اقلیم کردستان عراق صورت گرفته، اما آنها به دلیل اختلافاتی که با مسئولان مرکزی عراق دارند هنوز به جمع‌بندی در این زمینه نرسیده‌اند.

بازوند تاکید کرد: از نظر ایران همه چیز برای تردد مسافر در این دو مرز مهیا است و منتظر نظر طرف عراقی در این زمینه هستیم.

"بیکاری" بالا از سیل و زلزله خطرناکتر است/ دپوی بیکاری 10 ساله را نمی‌توان دو ساله جبران کرد

بازوند از تدوین سند اشتغال استان و برنامه ریزی برای کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان در سال جاری به عنوان اتفاق مهم دیگر این سال یاد کرد وافزود: خوشخبتانه در دو فصل ابتدایی امسال نرخ بیکاری استان کاهش 2.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی به رتبه اول بیکاری استان در 10 سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: این بیکاری بالا آن هم در طولانی مدت، قطعا دپوی بیکاری در استان  بوجود آورده و نمی‌توان انتظار داشت ظرف مدت کوتاهی این دپوی بیکاری چند ساله مرتفع شود.

بازوند تصریح کرد: برنامه و سند اشتغال استان به گونه‌‎ای تدوین شده تا در کنار ایجاد اشتغال برای ورودی های جدید بازار کار، بتوانیم اشتغال بخشی از این دپوی بیکاران استان را نیز فراهم کنیم.

استاندار کرمانشاه بیکاری بالا را بسیار خطرناک‌تر از سیل و زلزله دانست وافزود: اعتقاد داریم خسارت بیکاری بالا برای استان کمتر از خسارت زلزله 7.3 ریشتری و سیل عظیم نیست و مدیریت بیکاری و ایجاد اشتغال همواره یکی از اولویت‌های استان بوده و هست.

در سیل امسال 4.5 میلیارد متر مکعب آب را مدیریت کردیم

استاندار کرمانشاه در ادامه از سیل هم به عنوان اتفاق و حادثه مهم دیگر امسال استان یاد کرد و افزود: همه شاهد خسارت‌های سیل در استان‌های مختلف کشور بودیم، اما خوشبختانه در استان با مدیریت مناسب و همکاری موثر مردم توانستیم حجم خسارت‌ها را به حداقل برسانیم.

وی افزود: در سیل امسال بیش از 4.5 میلیارد متر مکعب آب را در استان مدیریت کردیم که کار بسیار بزرگی محسوب می‌شود. هرچند زیرساخت‌های استان دچار خسارت شد، اما خوشبختانه میزان خسارت‌های جانی و مالی را به حداقل رساندیم.

عملیات اجرایی پالایشگاه "آناهیتا" تا پایان سال آغاز می‌شود

بازوند در ادامه اشاره‌ای هم به پروژه‌های مهم صنعتی استان داشت و افزود: علی رغم اینکه طی این دو سال با شوک‌های بزرگی مانند سیل و زلزله مواجه شدیم، اما هیچ وقت از مسائل اقتصادی استان غافل نشدیم.

وی از پروژه پالایشگاه آناهیتا و پتروشیمی اسلام آبادغرب به عنوان دو پروژه مهم استان یاد کرد و افزود: در حال حاضر 67 درصد پالایشگاه آناهیتا به هُلدینگ خصوصی واگذار شده است و خوشبختانه این هلدینگ سابقه خوبی در پالایشگاه خلیج فارس داشته و کارها در این زمینه در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد عملیات اجرایی این پروژه با حضور این هلدینگ خصوصی تا پایان امسال شروع شود.

بازوند از پتروشیمی اسلام آبادغرب به عنوان دیگر پروژه مهم صنعتی و اقتصادی استان یاد کرد وافزود: با پیگیری‌های بسیار نهایتا وزارت نفت موافقت کرد شرکت ملی پتروشیمی این پروژه را انجام دهد.

وی افزود: تفاهم نامه‌ها در این زمینه تنظیم شده و به نظر می رسد هفته آینده به امضا برسد.

در ماجرای "تحقیق و تفحص" از استانداری هرچه قانون بگوید مطیع هستیم

بازوند در ادامه به ماجرای طرح تحقیق و تفحص از استانداری کرمانشاه هم اشاره کرد وافزود: آقای سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه سوالاتی از من داشته‌اند که حق هر نماینده است و بنده هم بسیار خوشحال شدم که توانستم در کمیسیون شوراهای مجلس حاضر شده و پاسخگوی این سوالات باشیم.

وی افزود: توضیحات خود را داده‌ام و در این زمینه تابع قانون هستیم و هرچه قانون بگوید به همان عمل می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه به اعتبارات عمرانی استان در سال جاری هم اشاره‌ای داشت و افزود: کل اعتبارات عمرانی استان در سال گذشته در مجموع 1639 میلیارد تومان بوده که به استان ابلاغ شده است، اما در هفت ماهه امسال میزان اعتباری که به استان ابلاغ شده بیش از 1600 میلیارد تومان است که معادل کل اعتبارات سال گذشته می‌باشد.

تا کی استان باید هزینه نبود "بخش خصوصی" را به خاطر سیاه‌نمایی برخی رسانه‌ها بدهد؟

استاندار کرمانشاه در ادامه از عملکرد برخی رسانه‌ها در ایجاد فضای سیاه و تاریک از استان انتقاد کرد وافزود: استان باید تا کی هزینه نبود بخش خصوصی را بدهد. چرا باید کاری کنیم که سرمایه گذار به استان نیاید؟

وی افزود: برخی در فضای مجازی عنوان کردند که مسئولین استان از رسانه‌ها به خاطر انتقاداتشان شکایت کرده اند، من خودم به شخصه از مدیران می‌خواهم شکایات خود را پس بگیرند، اما تا کی استان باید هزینه این سیاه‌نمایی را پس بدهد. رسانه ها انتقاد کنند، اما انتقاد با سیاه نمایی دو چیز بسیار متفاوت است.

بازوند  تصریح کرد: بارها تلاش کرده‌ام "قشم ایر" را برای استان با هزینه 1200 میلیارد تومانی خریداری کنم تا تحت عنوان "بیستون ایر" در استان فعال شود، اما هنوز سرمایه گذاری که بیش از 130 میلیارد تومان برای این کار هزینه کند پیدا نکردم و این نبود سرمایه گذار و فراری دادن آنها از استان به خاطر همین سیاه نمایی ها است.

وی افزود: یک فضای تاریک و تار برای سرمایه گذار ایجاد کردیم و بعد انتظار داریم سرمایه گذار به استان بیاید. به جای اینکه روی ظرفیت‌ها و پتانسیل ها متمرکز شویم برخی رسانه ها فقط به دنبال برجسته کردن مشکلات و ضعف ها هستند که این امر بیش از همه، به ضرر استان و مردم استان تمام می‌شود.

بازوند به توافق صورت گرفته برای ساخت سریال "نون.خ" در استان هم اشاره کرد وافزود: هیچ کدام از رسانه‌های استان به این خبر مهم آنچنان که باید نپرداختند و این درحالی است که این اتفاق می‌تواند معرفی خوبی از استان در سطح کشور داشته باشد، اما رسانه‌های استان آنطور که باید به این نقاط قوت استان توجه نمی‌کنند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: قرارداد ساخت این سریال 15 میلیارد تومان است که قرار بر این است سه میلیارد تومان آن توسط استان و مابقی توسط صدا و سیما تامین شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

کلیدواژه: استانی اجتماعی هوشنگ بازوند كرمانشاه استاندار كرمانشاه اربعین ۹۸ مرز خسروي مرز شوشمی سومار پالایشگاه آناهیتا بیکاری سریال نون خ

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۷۹۳۳۷۴ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضائیه دستگیر شد

بحران‌ اقتصادی را کش ندهید؛ مشکلات معیشتی حاصل از تحریم‌ها، امان مردم را بریده

محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و موشکی ایران ترور شد/فیلم و عکس

لاریجانی: هرگز نباید به برجام برگردیم

صحنه زشتی که یک مرد از همسرش در حمام دید + عکس / آمریکا

خبر بعدی:

راه ارتباطی ۱۰۰ روستای کردستان بازگشایی شد

محمدراشد مدرس‌گرجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه راه ارتباطی ۱۶۰ روستا بدلیل بارش برف در چند شهرستان شمال این استان مسدود شده بود، اظهار داشت: با تلاش راهداران تا اواخر دیشب ارتباط ۱۵۰ آبادی وصل شد.

وی اضافه کرد: دیشب مجددا بخاطر وزش باد و بروز کولاک، راه ارتباطی ۵۰ روستا قطع شد که با احتساب راه ۱۰ روستای باقی مانده از روز گذشته، اکنون ۶۰ روستا ارتباطی با مرکز ندارند البته راهداران مشغول بازگشایی راه ارتباطی روستاهای باقی مانده در شهرستان سقز هستند که انتظار می‌رود در صورت فروکش شدن کولاک تا اواخر وقت امروز این کار صورت گیرد.

مدرس‌گرجی افزود: از شامگاه پنجشنبه تاکنون به علت بارش سنگین برف در محور سقز - دیواندره و سقز به بانه عمده تمرکز راهداران در این نقاط متمرکز بود بطوریکه در ۴۸ ساعت گذشته ۱۰ هزار و ۸۵۴ کیلومتر باند در محورهای شهری و روستایی این استان برف‌روبی شده است.

مدرس‌گرجی با بیان اینکه این میزان برف روبی شامل هشت هزار و ۸۲۴ کیلومتر در راه‌های بین شهری و اصلی و ۲ هزار و ۳۰ کیلومتر در راه‌های روستایی است، یادآور شد: رهاسازی ۶۴۱ دستگاه خودرو از دامان برف  و اسکان ۴۰ نفر در راهدارخانه‌ها از دیگر خدمات ارایه شده راهداران در این مدت است.

وی تاکید کرد: طبق اعلام هواشناسی کردستان بارش برف و باران در نقاط مختلف استان تا صبح دوشنبه ادامه دارد اما هم اکنون بارش در تمام محورهای استان قطع شده و تنها پدیده موجود در آنها کاهش دید بر اثر مه و کولاک شدید است.

طرح زمستانی راهداری همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز شد.

در طرح زمستانی سال گذشته  ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت آماده باش و ۲۴ ساعت در خدمت مسافران هستند.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.   

برچسب‌ها سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان بارش برف تردد جاده ای سازمان هواشناسی

دیگر خبرها

 • راه ۱۴۰ روستای کردستان بازگشایی شد/راه ۲۰ روستا همچنان مسدود است
 • عده ای می خواهند اقتصاد را شرطی کنند
 • کسب عنوان نخست شرکت پالایش نفت تهران در حوزه محیط زیست
 • علم؛ ترورشدنی نیست/ انتقام نگیریم، دشمن گستاخ تر می شود
 • روند کاهشی قیمت مرغ در کرمان
 • شاخص کل بورس در مرز ابرکانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی
 • بازگشایی مسیر ۱۵۰ روستای کردستان/گردنه تته تا فصل بهار مسدود شد
 • بازگشایی راه ارتباطی 150 روستای استان کردستان
 • بازگشایی راه ۲۵۰ روستای مسدود شده در آذربایجان‌غربی
 • دورکاری، سبکی که در روسیه دائمی می‌شود
 • رایزنی‌ ها برای بازگشایی مرز یزدان ادامه دارد
 • ۴ سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی در فصل زمستان ‌در مدار تولید قرار می‌گیرد/‌ آخرین پالایشگاه پارس جنوبی ‌افتتاح ‌می‌شود + فیلم
 • علائم کم خونی در نوزادان چیست؟
 • مذاکره مجدد با کشورهای بی‌تعهد، خطاست/ راهکار اصلی؛ خنثی‌سازی تحریم‌ها و استفاده از ظرفیت‌های داخلی است
 • ارسال همزمان سه محصول تولیدی پالایشگاه ایلام به واحد الفین پتروشیمی
 • تیم فوتبال بانوان پالایشگاه گاز ایلام در مقابل وچان کردستان شکست خورد
 • دوگانگی در حوزه قیمت‌گذاری قیر
 • بازگشایی پنجره واحد سرمایه‌گذاری مازندران به عنوان گلایه در مجلس/ 330 روز از مهلت 10 روزه استاندار مازندران گذشت
 • رایزنی‌ها برای بازگشایی مرز یزدان ادامه دارد