به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری صبح امروز در همایش سراسری هیئت‌های نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در مشهد مقدس در حال برگزاری است با تبریک میلاد پیامبر (ص) و میلاد امام صادق (ع) گفت: پیروزی پیامبر و نصرت آن بزرگوار و پیشرفتی که در تثبیت، نشر و گسترش اسلام داشتند، نصرت الهی و یاری مؤمنین و حضور مردم در صحنه دفاع از حریم نبوت بود. حضور و نقش بی‌بدیل مردم در همه عرصه‌ها بزرگترین نعمت و سرمایه است
وی با بیان اینکه نقش بی‌بدیل مردم و حضورشان در همه عرصه‌ها بعد از نعمت اسلام و ولایت، بزرگترین نعمت و سرمایه‌ای است که خداوند متعال برای نظام اسلامی نصیب کرده است، تصریح کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی و در قوانین عادی مشارکت مردم با سازوکار مشخصی است که در قالب انتخابات تعیین شده است.

 نقش مردم در نظام برای حاکمیت نقش اول است
دادستان کل کشور مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به واسطه انتخابات را از موارد مورد تأکید ویژه امام بزرگوار و پس از ایشان، مقام معظم رهبری عنوان و خاطرنشان کرد: از افتخارات بزرگ نظام این است که امور کشور در حوزه‌های مختلف به صورت مستقیم یا با واسطه به دست مردم است.
حجت‌الاسلام منتظری ادامه داد: نقش حضور مردم در نظام برای حاکمیت نقش اول را دارد.

 آرای مردم حق‌الناس و امانت است
وی به تبیین نقش مدیران اجرایی و نظارتی، نامزدهای انتخاباتی و مردم در امر انتخابات پرداخت و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی، مدیران و مسئولین انتخابات را امین قرار داده است که بر این اساس آرای مردم امانت است.

دادستان کل کشور یادآور شد: در فرهنگ اسلام و در معارف دینی و تصریح آیات شریفه قرآن و کلام معصومین در باب امانت داری و وظیفه امین سخنان بسیاری آمده است.

حجت‌الاسلام منتظری با تأکید بر اینکه باید با تمام ظرفیت و با همه آنچه که در اختیار است برای صیانت و حفظ آرای مردم و امانتی که مردم به دست ما سپرده‌اند تلاش کنیم، اظهار داشت: اگر خدای نکرده در این عرصه (صیانت از آرای مردم) کوتاهی کنیم، قطعاً خیانت در امانت کرده‌ایم و خیانت در امانت بسیار امر ناپسندی است.

وی ادامه داد: تعبیری که مقام معظم رهبری فرمودند مبنی بر اینکه آرای مردم حق‌الناس است، این حق‌الناس به گونه‌ای است که اگر وقتی به دست من و شما به عنوان امین نظام سپرده می‌شود نباید در حفظ آن و این حق عمومی مردم کوچکترین کوتاهی بکنیم.

نقش مجریان و ناظران انتخابات بسیار مؤثر است

دادستان کل کشور به نقش مردم در انتخابات اشاره و تصریح کرد: نقش مجریان و ناظران در هدایت مردم در حوزه انتخابات بسیار مؤثر است و می‌تواند مردم را در مسیر صحیح و یا خدای نکرده در مسیر غلط هدایت کند.

 انتظار است مردم در انتخابات پیش‌رو به سراغ اصلح بروند

حجت‌الاسلام منتظری افزود: با بلوغ سیاسی و شعور اجتماعی که در مردم‌مان سراغ داریم و در برهه‌های گوناگون دیدیم انتظار است مردم در عرصه انتخابات مجلس فارغ از بعضی از دسته‌بندی‌های جناجی سراغ اصلح بروند.

وی گفت: همه کسانی که مهر تأیید شورای نگهبان پای برگه آنان بخورد همه این‌ها صلاحیت و شایستگی حضور در مجلس را دارند بنابراین انتظار است مردم عزیز در انتخاب این نامزدهایی که خود را در معرض انتخاب می‌گذارند، سراغ اصلح بروند.

دادستان کل کشور تأکید کرد: اینکه بتوانیم این موضوع (انتخاب اصلح) را به صورت یک فرهنگ درآوریم و گرایش و جناح‌بندی‌ها برای مردم مهم نباشد، امر مهمی است.

حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به نقش مهم مجلس شورای اسلامی در اداره کشور بر لزوم دقت مردم در انتخاب نامزدهای انتخاباتی تأکید کرد.

وی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی در طول چهار سال همه بخش‌های اداره کشور را چه در قوه مجریه و چه در قوه قضائیه و سایر بخش‌ها ریل‌گذاری می‌کند، بنابراین مردم باید دقت کنند و ببینند چه کسانی را به مجلس می‌فرستند که قرار است برای کشور ریل‌گذاری کنند.

 منشأ تعرض‌ها به شورای نگهبان مبتنی بر منطق و عقلانیت نیست
دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش نامزدهای انتخاباتی نیز گفت: گرایش‌های سیاسی و جناح‌ها هر از چند گاهی بحث احراز صلاحیت و عملکرد شورای نگهبان را مورد تعریض، نقد و اشکال قرار می‌دهند، اما اگر از منظر حقوقی و منطق به موضوع بنگریم می‌بینیم که بسیاری از حرف‌ها درباره احراز صلاحیت‌ها، حرف‌هایی است که منشأ آن گرایش‌های سیاسی است و مبتنی بر منطق و عقلانیت نیست.

حجت‌الاسلام منتظری ادامه داد: چطور در مورد احراز صلاحیت نمایندگان توسط شورای نگهبان این حرف‌ها (نقد نظارت استصوابی) را می‌زنیم و به دنبال برداشت‌های سیاسی خودمان هستیم، درحالی که مشاغل به مراتب پایین‌تر در کشور و حتی جهان منوط به داشتن یکسری شرایط است.

وی گفت: آیا هرکسی بخواهد طبابت یا وکالت کند می‌تواند این کار را انجام دهد؟ کسی بخواهد وکالت یا طبابت کند حتماً باید دارای شرایطی باشد که این شرایط را مراجع مشخصی تعیین و بررسی می‌کند، چطور در تعیین وکیل و پزشک این حرف‌ها را نمی‌زنیم، اما به شورای نگهبان که می‌رسیم انواع نسبت‌ها را می‌دهیم.

وی افزود: آقایی می‌گوید بعضی آقایان می‌گویند ما باید صلاحیت افراد را احراز کرده و تشخیص دهیم که چه کسی به درد می‌خورد، درحالی که باید بگذاریم احراز صلاحیت در اختیار مردم باشد آیا این سخن مبنای منطقی و حقوقی دارد؟

دادستان کل کشور افزود: چرا با این سخنان، حرف‌هایی را بزنیم تا در جامعه این فرهنگ دارای اغلاط سیاسی و جناحی را جا بیاندازیم؛ بگذاریم جامعه براساس منطق و عقلانیت عمل کند.

 سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن اساسی انتخابات است

حجت‌الاسلام منتظری سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت را چهار رکن و پایه اساسی انتخابات عنوان و تأکید کرد: باید دقت کنیم که این چهار پایه آسیب نبیند؛ چرا که نقش مهمی در برگزاری یک انتخابات خوب و قابل قبول دارد.

وی با بیان اینکه مشارکت وظیفه آحاد مردم است، گفت: زمینه این مشارکت را ما باید به نحوی مهیا کنیم که مردم اطمینان داشته باشند و بدانند یک رأی آن‌ها در اداره کشور مؤثر است و بعد بروند دنبال شناخت اصلح، و اصلح را انتخاب کنند.

 نقش قوه قضائیه در سلامت و امنیت انتخابات، نقش قابل توجهی است

دادستان کل کشور درباره نقش قوه قضائیه در سلامت و امنیت انتخابات با بیان اینکه این نقش قابل توجه است، تصریح کرد: همانگونه که در بند هفتم تعیین سیاست‌های انتخابات توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده، پیشگیری از تخلف انتخاباتی و اقدام علیه امنیت و وحدت ملی و رسیدگی سریع به آن‌ها به ویژه جرایم امنیتی و مالی و رسیدگی به شکایات از وظایف قوه قضائیه است و انجام این وظایف نیازمند همکاری و مساعدت شما (شورای نگهبان) و مسئولان اجرایی است.

 تشکیل ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی

حجت‌الاسلام منتظری همچنین از تشکیل ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در مرکز و استان‌ها خبر داد و گفت: دستورالعملی نیز برای ستادهای پیشگیری نوشته شده است که تا یکشنبه ابلاغ می‌کنیم.

وی ادامه داد: درباره پیشگیری معتقدیم همانگونه که در جرایم و سایر آسیب‌های اجتماعی باید تلاش کنیم جرمی واقع نشود در حوزه انتخابات هم باید اینگونه عمل کنیم.

 پیشگیری از تخلفات انتخاباتی اشتیاق مردم را برای حضور بیشتر می‌کند

دادستان کل کشور اظهار داشت: سلامت انتخابات که رکنی از ارکان چهارگانه انتخابات است بخشی به پیشگیری بر می‌گردد و این پیشگیری اشتیاق مردم را برای حضور بیشتر می‌کند، اما اگر مردم ببینند تخلفات وجود دارد و سفره‌های رنگارنگ پهن می‌شود موجب سرخوردگی مردم می‌شود که نباید بگذاریم چنین چیزی به وجود بیاید.

 امروز کشور ما نیازمند وحدت، یکپارچکی و همدلی بین قواست

حجت‌الاسلام منتظری با بیان اینکه کشور ما امروز نیازمند وحدت، یکپارچکی و همدلی بین قوا است مخصوصاً کسانی که تریبون‌های رسمی را در اختیار دارند، تصریح کرد: انتظار است از بیان مسائلی که می‌تواند در مردم شکاف ایجاد کند و گرمی و صمیمیت در بین قوا و مسئولین را مخدوش سازد خودداری شود.

 از بیان مطالبی باعث خدشه‌دار شدن انتخابات می‌شود، بپرهیزیم

وی ادامه داد: همه وظیفه داریم زمینه انتخابات آرام و سالم را فراهم کنیم و از بیان مطالبی که این موضوعات را خدشه‌دار می‌کند بپرهیزیم؛ برخی از سخنان را می‌توانیم در مجالس خصوصی بیان کنیم، چرا این‌ها را به عرصه عمومی بکشانیم؟

 برخورد با مفاسد امنیتی و فرهنگی از وظایف قوه قضائیه است
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه قوه قضائیه به وظایف قانونی خود مثل برخورد با مفاسد عمل می‌کند، افزود: برخورد با مفاسد امنیتی و فرهنگی، و سالم‌سازی محیط زندگی مردم و دستگاه‌های دولتی از وظایف قوه قضائیه است و اگر قوه به این وظایف با شدت بیشتری برخورد کند آیا باید مورد تعرض قرار گیرد؟

حجت‌الاسلام منتظری گفت: قوانین و مقررات تکالیف قوه قضائیه را مشخص کرده و هرجا اشکالی است بیان کنید، اما چرا این‌ها را باید به مجامع عمومی بکشانیم.

رئیس‌جمهور موارد را یکجا به ما اعلام کند تا بر اساس قانون و شرع رسیدگی کنیم
وی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور درباره برخورد با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: این آقایان به جای اینکه زحمت رفتن به این استان و آن استان را به خود بدهند و اعلام مورد به مورد را به خود بدهند، همه موارد را یکجا به ما اعلام کنند، ما هم براساس قانون و شرع رسیدگی خواهیم کرد.

 مدیری که از وجود فساد آگاه باشد و اعلام نکند مجرم است
دادستان کل کشور یادآور شد: اگر مدیری در هر رده‌ای از وجود فساد اطلاع داشته باشد و اعلام نکند خود او مجرم است و وظیفه دارد فساد را اعلام کند و این عرض بنده نیست بلکه قانون گفته است.

جوسازی‌ها را کنار گذاشته و به وظایف خود عمل کنید
حجت‌الاسلام منتظری ادامه داد: باید از چنین اظهاراتی خودداری کرده و فضای انتخابات را سالم کنیم و جوسازی‌ها را کنار بگذاریم و همه دستگاه‌ها و مسئولان به وظایف خود عمل کنند تا بتوانیم در اسفندماه شاهد حضور باشکوه و با اقتدار و نهایتاً مجلس مقتدر و سالم باشیم.

کد خبر 4772291

منبع: مهر

کلیدواژه: دادستانی کل کشور مشهد انتخابات مجلس شورای اسلامی بوشهر یوم الله 13 آبان زلزله شهرکرد راهپيمايي 13 آبان ایلام گرگان تئاتر کودک و نوجوان بیرجند قزوین شیراز هفته وحدت سفر استانی پدافند غیرعامل دادستان کل کشور حجت الاسلام منتظری برخورد با مفاسد شورای نگهبان احراز صلاحیت قوه قضائیه آرای مردم حرف ها

نماینده کهنوج: هر کس ترامپ را بکشد، به نیابت از مردم کرمان ۳ میلیون دلار جایزه می‌گیرد/باید موشک‌هایی با بُرد زیاد و حمل کلاهک‌های نامتعارف بسازیم

موج ردصلاحيت‌ها و آینده یک انتخابات مهم| مهره‌چینی اصولگرایانه برای مجلس

مداح مشهور: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود

عکس| کفش‌های وزیر ارتباطات چقدر قیمت دارد؟

دستگیری عامل بی‌حرمتی به تصویر سردار سلیمانی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۷۹۴۰۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

انتخابات بهترین شیوه برای دفاع از منافع و امنیت ملی

به گزارش صدای ایران، علی یونسی در سخنانی در نشست گرامیداشت یاد شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی که از سوی انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی برگزار شد، با اشاره به توجه قرآن کریم و اسلام به تنوع قومی و فکری،‌ گفت: تنوع قومی، زبانی، مذهبی و دینی که در اکثر کشورهای دنیا نیز وجود دارد، از نظر اسلام نه تنها بد نیست، بلکه خوب و لازمه آفرینش است. البته نزاع، درگیری و تحمل ناپذیری، در اسلام مردود است.

مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهار داشت: کلمه اتحاد،‌ واژه ای زیباست. گرچه عده ای از کلمه قوم نگرانند و از اقوام واهمه دارند و لذا هویت قومی را انکار می کنند در حالیکه تنوع قومی یک ضرورت است و نیازمند وحدت و انسجام است. در مقابل، عده ای افراط می کنند و به دنبال قوم گرایی هستند.

یونسی در ادامه سخنان خود، از تشکلی که در ارتباط با اتحاد اقوام ایرانی فعالیت می کند و اقدام به برگزاری این یادواره کردند، تشکر و قدردانی کرد و گفت: تشکر من به این خاطر است که شخصیت سردار سلیمانی فراجناحی و فرا گروهی است و در عین حال، چهره ای ملی بوده و به همه اقوام ایرانی تعلق داشته است. این سردار شهید نه تنها در داخل کشور محبوبیت داشت بلکه در خارج از مرزهای ایران نیز این تعلق وجود داشت.

وی با اشاره به تنوع قومی در ایران، تاکید کرد: باید نسبت به تهدید واگرای قومی در ایران هشیار بود و دانست که اقوام ایرانی همواره با هم متحد و منسجم بوده اند در حالی که احزاب واگرای قومی و سیاسی همیشه سعی می کنند که اقوام ایران زمین را در مقابل هم قرار دهند. لذا باید مراقبت کنیم که کشور نه در دام قوم گرایی بیفتند و نه تحت تاثیر انکارکنندگان هویت های قومی قرار گیرد. بالاخره آنچه که بدیهی است ما جمعیت های گوناگون با گرایش های محلی، زبانی، قومی، مذهبی و دینی داریم و این تنوع نه تنها در اسلام و قرآن مطرح شده بلکه خداوند آن را فلسفه خلقت بشر دانسته و آن را به رسمیت شناخته است. همه باید بدانیم که تمام اقوام ایرانی منشا واحد تاریخی دارند.

یونسی افزود: قرآن می فرماید: ” یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَی وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُواإِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ این آیه شریفه تنوع قومی و زبانی را به رسمیت شناخته و آن را لازمه خلقت میداند. از نظر قرآن کریم تنوع در رنگ، زبان، قوم و مذهب به اراده و خواست خداوند مربوط است و لذا همه آفریده ها و اقوام گوناگون مخلوق اراده خداوند هستند.

وی خاطرنشان ساخت: آنچه از نظر قرآن کریم مذموم است نزاع، درگیری و تحمل ناپذیری است. قرآن، تعارف و پذیرش یکدیگر را به عنوان راه کار پیشنهاد می کند. به تعبیری دیگر قرآن، تفاوت های قومی را هم بر می تابد و هم اینکه وجود آن را  لازمه خلقت می شمارد. خداوند این تنوع را دلیلی بر وجود وحدت خدا و صانع بودن، می داند.

یونسی، در تبیین این آیه از قرآن، تاکید کرد: هیچ قومی بر قوم دیگر برتری ندارد و کسی هم حق ندارد که ادعا کند بر دیگران برتری دارد مگر به تقوا و عمل صالح.

این روحانی صاحبنظر در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، افزود: تعارف در قرآن، واژه چند جانبه  است. یعنی همدیگر را به رسمیت شناختن. همانطوری که قرآن همه ادیان آسمانی را به رسمیت شناخته است و به آنها اجازه داده مطابق شریعت و فقه خود اعمال دینی انجام دهند. کسی حق ندارد آنان را به تغییر دین یا مذهب، وادار کند. هیچکس حق اکراه یا اجبار بر دیگری ندارد «لا اکراه فی الدین».

مشاور رییس جمهوری در ادامه با اشاره به رقابت های سیاسی در کشور و نزدیکی انتخابات، تصریح کرد: یک جریان سیاسی حق ندارد دیگران را باطل بداند و خود را حق. الان فصل انتخابات است و یک تفکر سیاسی که در اقلیت است، متاسفانه تلاش می کند همه چیز را در اختیار گرفته و سایه بر همه بیاندازد و با سلیقه خود، نمایندگان همه جریان های مقابل را رد صلاحیت کند. این مغایر با منافع و مصلحت ملی است.

وزیر اطلاعات دولت اصلاحات،‌ تاکید کرد: کارگزاران انتخابات باید با الگوبرداری از شخصیت شهید سلیمانی، در انتخابات پیش رو فراجناحی عمل کنند و گروه گرایی را کنار بگذارند و به همه کسانی که از جریان های سیاسی مختلف، زیر پیکر شهید سلیمانی آمدند و از مسببان این ترور ناجوانمردانه دولتی اظهار انزجار کردند و وحدت ملی را به نمایش گذاشتند،‌ اجازه حضور در انتخابات را بدهند زیرا انتخابات یک نماد ملی است و بهترین شکل دفاع برای امنیت ملی است.

یونسی، محدود کردن اراده مردم را یک عمل ضد امنیتی دانست و گفت:. این در حالی است که جمهوری اسلامی از بدو تاسیس، همواره بر مشارکت حداکثری تاکید داشته در حالی که عده ای قلیل با  محدود کردن انتخاب مردم، مشارکت را به حداقل می رسانند.

علی یونسی، ادامه داد: این ملت در تعظیم و تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی، نشان داد که قدردان خدمتگزاران خود است. همه مشاهده کردیم که ملت ایران چگونه از این شخصیت ملی تجلیل کرد. این تجلیل نبود مگر آنکه به قول رهبری این سردار شهید مافوق حزب و گروه عمل کرد.

به گفته مشاور رییس جمهور، سلیمانی فرزند ایران بود و در شهر خود کرمان نیز به همین گونه با جریان های مختلف عمل می کرد. انسانی فراجناحی بود که اینگونه مورد تکریم ملت قرار گرفت. زیرا او امنیت را برای همه مردم ایران و همچنین برای مردم کشورهای منطقه از سوریه تا یمن و لبنان و عراق می خواست.

او گفت: راه و مرام شهید سلیمانی، یک الگویی است برای وحدت اقوام. همه باید اینگونه عمل کنند. هر چند دشمن، با شهادت سردار سلیمانی، به ایران ضربه سنگینی زد اما تعظیم این ملت در تشییع جنازه ایشان، موجب تکثیر این سردار ایرانی خواهد شد.

مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی، در پایان سخنان خود، تاکید کرد: همه مسوولان و دست اندرکاران،‌ در همه ارکان حکومتی، باید قدردان ملت باشیم و با اشتباهات امنیتی و نظامی بهانه بدست دشمن ندهیم و مردم را دلسرد و مایوس نکنیم و به خاطر داشته باشیم که دشمنان،‌ به دنبال تضعیف وحدت ملت ایران هستند.

در مراسم گرامیداشت یاد شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی که از سوی انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی برگزار شد، تعدادی از مقامات کشور و سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  از جمله سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه حضور داشتند.

دیگر خبرها

 • شورای نگهبان تحت تأثیر جوسازی‌ها نیست
 • رسانه‌ها در تعامل و پیوند منابع پیام و افکار عمومی نقش موثری دارند
 • شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تحت تأثیر جوسازی‌ها قرار نگیرد
 • فرمانده ناجا: آلوده کردن کیک‌ها جوسازی بود
 • جوسازی رسانه جنجالی علیه استوکس : به ایران نرو !
 • رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:هیچ قدرتی بالاتر از اتحاد مردم نداریم/ اگر کسی سخنش به تنش تبدیل شود باید به مردم پاسخگو باشد/ رضایت یک جناح ما را به جایی نمی‌رساند/ ساکنان کاخ سفید نمی‌توانند برای ملت ایران تصمیم بگیرند/ قدرت اقتصادی بدون قدرت سیاسی امکان پ
 • بهشتی پور: قدرت مردم بالاتر از مکانیزم ماشه عمل می کند/با خروج از ان پی تی جامعه جهانی را از دست می دهیم/واقعیت ها را درباره برجام به مردم بگوییم
 • مرحوم حجت الاسلام حسنی ضربه محکمی به نیروهای شاهنشاهی زد
 • موسوی: دی ۹۶ دولت و مجلس را در جراحی‌ اقتصادی محافظه کار کرد / تا حالا گزارشی از معاونت اقتصادی دولت به ما نرسیده / خدا فضای انتخابات را نصیب هیچ مسلمانی نکند!
 • حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد؛ خطیب جمعه این هفته تهران
 • نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد اقامه می‌شود
 • شورای نگهبان تحت تأثیر جوسازی‌ها نیست/متخلفان مظلوم‌نمایی نکنند
 • شورای نگهبان تحت تأثیر جوسازی‌ها نباشد/متخلفان مظلوم‌نمایی نکنند
 • اعلام جزئیات تشییع و تدفین شهید حجت‌الاسلام سید رحمت‌الله موسوی
 • مردم فریب جوسازی جریان‌های خاص را نخورند/ شورای نگهبان کسی را بدون دلیل ردصلاحیت نمی‌کند
 • کارگزاران انتخابات با الگوبرداری از شخصیت شهید سلیمانی، در انتخابات پیش رو فراجناحی عمل کنند
 • علی یونسی: محدود کردن اراده مردم را یک عمل ضد امنیتی است
 • وزیر اطلاعات دولت اصلاحات خطاب به دست اندرکاران انتخابات:با الگو برداری از شخصیت سردار سلیمانی فراجناحی عمل کنید
 • با الگوبرداری از شخصیت شهید سلیمانی، در انتخابات فراجناحی عمل کنید