به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  بسیاری از ما حتی حواسمان نیست که ممکن است کار‌های ساده که هر روز آن‌ها را انجام می‌دهیم، بی‌ادبی تلقی شود. شکستن این عادت‌ها کار سختی نیست، بنابراین بهتر است از همین حالا شروع کنیم.

حتی اگر ما افراد آگاه و مبادی آدابی هم باشیم ممکن است کار‌هایی را انجام دهیم که آنقدر‌ها مودبانه نباشد.

حتی به نظر بسیاری از ما این رفتار‌ها بی‌ادبی نیستند. بسیاری از ما حتی حواسمان نیست که ممکن است این کار‌های ساده که هر روز آن‌ها را انجام می‌دهیم، بی‌ادبی تلقی شود.

۱. بدون اینکه از ما سوال شود، ابراز عقیده می‌کنیم

در هر زمان و هر مکان ابراز عقیده می‌کنیم. در حالی که در بسیاری از فضا‌های اجتماعی تا زمانی که از ما خواسته نشده است، نباید نظر بدهیم. مراقب خطر بی‌ادب خوانده شدن باشیم.

۲. پیامک حین راه رفتن

اگر وسط یک پیاده‌رو یا فروشگاه شلوغ مشغول نوشتن یک پیامک هستیم، نسبت به اطرافیانمان بی‌توجه و بی‌ادب بوده‌ایم. بهتر است سر راه دیگران نایستیم و جایی پیاممان را بنویسیم که موجب ایجاد ترافیک و مزاحمت برای دیگران نشود.

۳. تماس تلفنی در سرویس بهداشتی عمومی

متأسفانه این کار بی‌ادبانه‌ای است و باید منتظر بمانیم تا در مکان خصوصی به تلفن پاسخ دهیم. درست همان‌طور که نباید در تاکسی و مکان‌های عمومی با تلفن صحبت کنیم.

۴. هنگام خرید چیزی مشغول تلفن همراه خود باشید

درست است که ما مسئولان فروش را نمی‌شناسیم، اما کار مودبانه‌ای نیست که آن‌ها را در نظر نگیریم و حتی چند ثانیه به آن‌ها توجه نکنیم.

۵. استفاده نکردن از کلمه «لطفا» و «متشکرم» به افرادی که مشغول کار‌های خدماتی هستند

افرادی که در موقعیت‌های خدماتی هستند کار باارزشی ارائه می‌کنند که باید مانند دیگر انسان‌ها با آن‌ها به ادب و تواضع رفتار کنیم و قدردان آن‌ها باشیم. با نگاه از بالا به پایین و طرز صحبت کردن نادرست، تنها خودمان را بی‌ادب جلو می‌دهیم.

۶. به خاطر ندانستن چیزی احساس بدی را در دیگران ایجاد می‌کنیم

هر یک از افراد مهارت و تخصص‌هایی دارند. مثلا اگر ما طرز تهیه کیک شکلاتی را بلد نباشیم، بدون شک برای ما ضعف محسوب نمی‌شود. اما گاهی اوقات ما دیگران را برای چیزی که نمی‌دانند مسخره کرده و آن‌ها را شرمگین کرده‌ایم.

۷. ابرو در هم کشیدن و ترش‌رویی

گاهی بدون علت خاصی چهره در هم کشیده‌ایم و این تصور را ایجاد می‌کنیم که عصبانی یا نگران هستیم. این اتفاق می‌تواند ارتباط ما را مختل کند. در این مواقع باید لبخند بزنیم تا محیط را به حالت طبیعی بازگردانیم.

۸. استفاده از بلندگوی تلفن همراه در مکان عمومی

آداب استفاده از تلفن همراه به ما می‌گوید وقتی از بلندگوی تلفن خود در مکان عمومی استفاده می‌کنیم، موجب می‌شویم که دیگران همه حرف‌های ما را بشنوند و در نهایت کار بی‌ادبانه‌ای انجام داده‌ایم.

۹. به داستان‌های دیگران سریع پاسخ می‌دهیم

دوست شما ماجرایی را تعریف می‌کند. شما سریع به او پاسخ می‌دهید و از تجربه خودتان حرف می‌زنید. گاهی اوقات این مهربانی جنبه بی‌ادبی به خود می‌گیرد و گویی شما تنها در حال پاسخ دادن هستید.

۱۰. به قدردانی افراد نزدیکمان توجه نمی‌کنیم

گاهی اوقات به علت فروتنی و خجالت به ابراز قدردانی دیگران توجه نمی‌کنیم. در حالی که گاهی اوقات این اتفاق جنبه بی‌رحمانه‌ای به خود می‌گیرد و بی‌ادبی محسوب می‌شود.

۱۱. در رانندگی به دیگران راه نمی‌دهید

رانندگان احتمالاً از خواندن این بخش لبخندی زده باشند. ما در رانندگی مجبوریم وارد خطوط دیگر شویم تا به اتوبان، خیابان و یا دسترسی محلی نزدیک‌تر شویم و از پیچیدن‌های ناگهانی جلوگیری کنیم. به دیگران اجازه عبور بدهیم و بدانیم این یکی از کار‌های بی‌ادبانه روزمره ماست.

۱۲. مصرف غذا با بوی تند در محل کار

محل کار هر فرد متشکل از افرادی است که ممکن است به بوی تند ماهی و امثال آن حساس باشند. بهتر است در این زمینه توجه لازم را داشته باشیم که این کار می‌تواند به معنای در نظر نگرفتن دیگران باشد و بی‌ادبی تلقی شود.

۱۳. درخواست دیدن خانه دیگران

اگر دوست یا فامیل شما خانه خود را عوض کرده است و علاقه دارید خانه جدید او را ببینید، تا زمانی که خودش چنین پیشنهادی به شما نداده، بر کنجکاوی خود مسلط شوید و درخواست دیدن منزل را مطرح نکنید.

۱۴. دیگران را به هم معرفی نمی‌کنید

وقتی شما دو نفر را می‌شناسید که یکدیگر را از قبل نمی‌شناسند، کار مودبانه‌ای نیست که آن‌ها را به یکدیگر معرفی نکنید. گاهی اوقات ممکن است فراموش کنیم، اما این کار اهمیت زیادی دارد و موجب ایجاد احساس راحتی بین آن‌ها و فضای صمیمانه جلسه می‌شود.

۱۵. می‌پرسیم که آیا افراد فرزند دارند

ما در جریان زندگی دیگران نیستیم و نمی‌دانیم چه کسی در این اواخر سقط جنین داشته و یا تلاش کرده است که بچه داشته باشد. این سوال بی‌ادبانه‌ای است که بسیاری از افراد بدون آگاهی از حواشی آن را از دیگران می‌پرسند.

۱۶. قرار می‌گذارید و توقع دارید دیگری هزینه صورت‌حساب را بدهد

چقدر برای شما اتفاق افتاده است که برنامه‌ای را بریزید، اما پول کافی برای پرداخت نداشته باشید؟ متأسفانه این کار نشان می‌دهد شما به اندازه جیب خودتان حرکت نمی‌کنید و از دیگران توقع نادرستی دارید و در نتیجه باید این رفتار خودتان را تغییر دهید.

۱۷. کنسل کردن برنامه

اگر برنامه خودتان را به راحتی لغو می‌کنید، به دوستان و آشنایانتان این پیام را می‌رسانید که خیلی برای شما اهمیت ندارند. برای لغو کردن قرار قبلی خودتان، دلیل خوبی ارائه کنید و برای تنظیم قرار بعدی اقدام کنید تا احساس بهتری را به دیگران منتقل کنید.

۱۸. به دیگران می‌گویید لبخند بزنند

شما ممکن است روز خیلی خوبی را گذرانده باشید و احساس خیلی خوبی داشته باشید، اما دلیل نمی‌شود به دیگران بگویید که لبخند بزنند. بعضی اوقات افراد نیاز به نشان دادن احساسات واقعی خودشان دارند و در هر حالتی لبخند زدن توصیه خوبی نیست.

۱۹. بازو‌های خود را در هم می‌کشید

بعضی از حرکت‌ها به اصطلاح زبان بدن نام دارند. شما باید توجه داشته باشید که وقتی بازو در هم می‌کشید، ممکن است دیگران از حرکت شما احساس بی‌احترامی و بی‌توجهی کنند.

۲۰. نام دوستانتان را فراموش می‌کنید

بعضی اوقات این اتفاق برای شما پیش می‌آید. متأسفانه اینکه نام دوست خودمان را فراموش کنیم بسیار بی‌ادبانه است و حس بدی را برای او ایجاد می‌کند. تلاش کنید از اینگونه اتفاقات جلوگیری کنید.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: رفتارهای ناپسند روانشناسی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۸۴۰۶۶۱ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضائیه دستگیر شد

بحران‌ اقتصادی را کش ندهید؛ مشکلات معیشتی حاصل از تحریم‌ها، امان مردم را بریده

محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و موشکی ایران ترور شد/فیلم و عکس

لاریجانی: هرگز نباید به برجام برگردیم

قیمت جدید جارو شارژی چقدر است؟

خبر بعدی:

دولت "رفتار اقدام در برابر اقدام" را در مقابله با ترور افراد جدی بگیرد

ترقی با بیان اینکه شکست آمریکا و اسراییل در عرصه نظامی در منطقه از دلایل ترور شخصیت های نظام اسلامی است، گفت: دولت رفتار اقدام در برابر اقدام را در مقابله با ترور افراد جدی بگیرد.

خبرگزاری شبستان_گروه سیاسی _فرزانه تهجا: ترور شخصیت ها و دانشمندان کشور در سطوح مختلف یکی از نقش های از پیش تعیین شده دشمن است که هر چند وقت یک بار توسط عوامل آنها در کشور اجرا می شود در هیمن رابطه گفتگویی با حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به شرح زیر ارایه می شود.

 

ترور ددمنشانه دانشمند هسته ای کشورمان محسن فخری زاده در منطقه دماوند را چگونه ارزیابی می کنید؟

دشمنان جمهوری اسلامی به ویژه آمریکا و اسراییل چون در عرصه نظامی در منطقه به طور مستمر در حال شکست خوردن هستند و نتوانستند از طریق تحریم های اقتصادی ، تهدیدها و فشارهای نظامی به نیروهای نیابتی در منطقه  اهداف شان محقق نشد و نتوانستند جلوی پیشرفت علمی و فناوری هسته ای و موشکی ایران را بگیرند، از گذشته به دنبال آن بودند که با نفوذ در دستگاه های جمهوری اسلامی و استفاده از عوامل مزدورشان در داخل کشور که عمدتا منافقین هستند و کسب اطلاعاتی که متاسفانه توسط دستگاه های دولتی از روی خوش بینی به سازمان ملل و آژانس انرژی اتمی داده شد، به دانشمندان هسته ای و موشکی ما ضربه زدند و از طریق ضربه زدن به این گونه افراد جلوی رشد و پیشرفت علمی کشور در عرصه هایی را که ورود به آنها از نظر آمریکا و اسراییل مجاز نیست، را بگیرند.

 

پروژه ترور شخصیت ها و دانشمندان کشور چگونه رقم می خورد؟

دشمن بر اساس اطلاعاتی که متاسفانه قبلا مسئولان  و تیم مذاکره کننده متاسفانه به سازمان ملل و سازمان انرژی اتمی داده اند، دانشمندان ما را شناسایی و رصد می کنند و همان گونه که در صحبت ها و کنفرانس های نتانیاهو ملاحظه کردید حتی اسم دانشمندان را که نقش اصلی در رشد و پیشرفت علمی کشور دارند، به زبان می آورند و به عنوان افرادی که باید از بین روند، مد نظر قرار می دهند.

 

جمهوری اسلامی چه نوع اقدامی را باید در مقابله با ترور شخصیت ها و دانشمندان هسته ای کشور در پیش بگیرد؟

جمهوری اسلامی باید نسبت به حفاظت و مراقبت از این نوع دانشمندان نهایت دقت، تلاش و سرمایه گذاری خود را بکند و نگذارد این سرمایه های علمی کشور در معرض چنین تهدیداتی قرار بگیرد و نکته دیگر این است که

 

چرا دشمن راه ترور شخصیت ها و دانشمندان کشور را در پیش گرفته است؟

دشمن به دلیل شکست در جبهه های دیگر از روش ناجوانمردانه و جنایتکارانه که ترور مستقیم شخصیت ها و دانشمندان است، استفاده می کند و ماهیت خود را با این اقدامات نشان داد که علیرغم خوش بینی هایی که متاسفانه دولتمردان نسبت به مذاکره با آمریکا و دموکرات ها و امثال آنها برای حل مسایل میان ایران و آمریکا دارند، این نوع رفتار خوش بینی های واهی و توهمات واگرایانه است.

 

دولت چه اقدامی را باید در مقابله با ترور شخصیت ها و دانشمندان کشور در پیش بگیرد؟

 دشمنی آمریکا و اسراییل علیه جمهوری اسلامی دانشمندان و عوامل پیشرفت و مولفه های قدرت آن دشمنی نیست که به سادگی در مذاکره کاهش یابد، بنابراین درس دیگری را دشمن به خوش خیال ها و خوش بین های کشور به غرب داد که به جای خوش بینی همان گونه که در شعار خود اعلام کردند که سیاست ما اقدام در برابر اقدام و تعهد در برابر تعهد است، امروز باید ببینیم دولت با شعاری که داده است، در برابر این اقدام صهیونیست ها و آمریکایی ها که به یقین نقش اصلی را در این ترور داشتند، چه نوع اقدامی است و چگونه می خواهد پاسخ این جنایت را بدهد و دشمن را از این اقدامات پشیمان کند.

 

آیا شهادت دانشمندان و شخصیت های نظام اسلامی می تواند چرخه رشد و توسعه علمی کشور را متوقف کند؟

آنچه مسلم است شهادت این نوع شخصیت ها خللی در روند رشد و پیشرفت علمی و فناوری و توسعه فعالیت های هسته ای و موشکی کشور ندارد و شاگردان این دانشمندان راه آنها را به خوبی ادامه می دهند، همان گونه که راه شهریاری ها و علی محمدی ها ادامه داشته است، راه این شهید بزرگوار نیز ادامه می یابد اما کسانی که در پاسداری و مراقبت از دانشمندان و کسانی که اطلاعات این افراد را به دشمن داده اند، امروز باید خجل و شرمنده از کوتاهی های خود باشند.

 

در مورد تکرار ترور شخصیت ها و دانشمندان هسته ای  کشورمان در طی چند سال گذشته و عکس العمل جمهوری اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟

تا وقتی که دستگاه دیپلماسی و دولت دچار وادادگی نسبت به غرب و به دنبال تنها مذاکره برای حل و فصل مسایل خود با دشمنان و قاتلان شهید سلیمانی و دیگر شهدای هسته ای باشد و بستر ساختار اجرایی کشور مناسب نفوذ گسترده عوامل جاسوسی و دشمنان انقلاب اسلامی است، ما همین ضربه ها را می خوریم مگر اینکه این نگاه به غرب و وادادگی به غرب و خوش بینی به آنها از بین برود و دست از محافظه کاری که موجب می شود با هرگونه اقدام متقابل مخالفت شود، برداریم.

 

چگونه می توانیم جلوی رفتار ترور دشمنان را بگیریم؟

ما وقتی می توانیم جلوی این نوع رفتار دشمن را بگیریم که اولا جلوی نفوذ دشمن به دستگاه های اجرایی کشور گرفته شود و در مرحله بعد در برخوردها و پاسخ به دشمن قاطعیت داشته و محافظه کار نباشیم. هرگونه اقدامی را تلقی بر به هم خوردن روابط دیپلماسی و این گونه تعارفات بین المللی ندانیم.

 

آیا ما توان پاسخ قاطع به اقدام تروریستی دشمن را داریم؟

قطعا نیروهای ارتش و سپاه ما قادر به پاسخگویی به این نوع جنایت ها هستند اما باید دید چه کسانی مانع این اقدامات می شوند و حتی با یک مانور نظامی ایران مخالفت می کنند زیرا معتقدند که دشمن و صهیونیست ها نباید تحریک شوند. این نوع رفتار ناشی از انفعال و برخی محافظه کاری های دیپلماسی دولت است که باید اصلاح شود. برای جلوگیری از ادامه و تداوم این گونه اقدامات تا پاسخ روشنی به این نوع اقدامات انجام دهیم و اقدام در برابر اقدام را جدی نگیریم و فقط در شعار باشد به طور یقین نمی توانیم جلوی این نوع جنایات صهیونیست ها را بگیریم.

 

 

 

 

پایان پیام/34

دیگر خبرها

 • معنی اصطلاح دوآتشه و پشیز چیست
 • آثار دنیایی و آخرتی حسن خلق
 • شهید داوود زرینی: عزیزان خود را برای سفر ابدی آماده کنید
 • شفافیت آرا و رفتار نمایندگان مجلس به مطالبه‌گری آنان از مسئولان کمک می‌کند
 • سخت ترین 150 روز تاریخ معاصر
 • انواع مختلف هیجان پایه و تاثیر آن ها بر رفتار افراد
 • چگونه با کودک نوپای خود رفتار کنیم؟
 • کرونا و رفتار مردم؟
 • رمزگشاییِ رفتار خریداران مسکن
 • راهنمایی والدین نباید موجب دخالت در زندگی زناشویی فرزندان شود
 • اصل ۴۴ عاملی بر ارتقا بازار سرمایه / سهامداران هیجانی رفتار نکنند!
 • رفتار سلیقه‌ای بانک‌ها در پرداخت وام‌های خرد
 • جلوگیری از آسیب‌های روانی در دوران پسا کرونا بر روی کودکان
 • رفتار دوگانه امارات در صدور ویزا برای مسلمانان و صهیونیست ها
 • رفتار عجیب تلویزیون با دختر ورزشکار ایرانی +عکس
 • مکرون: رفتار پلیس فرانسه موجب شرمساری است
 • فال روز شنبه 8 آذر
 • مهارت نه گفتن را در دانش آموزان تقویت کنیم
 • احتمال ابتلای مصرف‌کنندگان موادمخدر به کرونا بیش از دیگران است