مشاهده اخبار داغ روز

نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی در دیدار با وزیر علوم به مسائلی مانند آزادی عمل جریاناتی با تفکر ضدانقلابی در دانشگاه‌ها گلایه کرده و تاکید کردند که رخوت در سطح دانشگاه‌ها ناشی از بی برنامگی وزارت علوم است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، همزمان با نزدیک شدن به 16 آذر و روز دانشجو، نمایندگان بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت امروز با منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفت و گو کردند.

*  بعضی جریانات ضدانقلابی گاها آزادی عمل بیشتری در دانشگاه ها دارند

مقصود درودی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در این مراسم از اینکه بعضی جریانات دانشجویی با تفکر ضدانقلابی گاها آزادی عمل بیشتری در دانشگاه ها دارند، انتقاد کرد.

وی همچنین به بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاه اشاره کرد و خواهان ارتباط صنعت با دانشگاه شد.

درودی تاکید کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی که بیکار هستند موجب نارضایتی در سطح جامعه شده که باید فکری برای اشتغال آنها کرد.

وی در ادامه  با اشاره به عدم شفافیت در نحوه جذب اعضای هیئت علمی گفت: جذب برخی از آنها اکثرا با سیاسی بازی انجام می شود.

* دانشگاه عاری از دخانیات فقط یک شعار است

تقی زاده دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان هم در ادامه با اشاره به مشکلات دانشجویان در دانشگاه ها گفت: انتصابات سیاسی در دانشگاه، نا امید کردن دانشجویان توسط برخی از اعضای هیئت علمی، عدم برنامه برای خوابگاه های دانشجویی، عدم مراوده دانشگاه با تشکل ها، ممانعت از برنامه های سیاسی تشکل های غیر همسو از مسائلی است دانشجویان با آن درگیر هستند.

وی همچنین با بیان اینکه دانشگاه عاری از دخانیات فقط یک شعار است، افزود: باید برای این مسئله چاره اندیشی شود.

*  افراط و تفریط حراست دانشگاه ها در موضوع حجاب 

زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در این نشست با اشاره موضوع ساختمان این اتحادیه و شکایت کیفری دانشگاه تهران از از اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، از وزیر علوم در مورد این موضوع توضیح خواست.

وی سپس به موضوع بودجه پرداخت و از عدم پرداخت بودجه حداقلی به دفاتر گلایه کرد و گفت: اگر دفاتر ما نتوانند سالی چندبار به نشست های اتحادیه بیایند کلیت اتحادیه بودن زیر سوال می رود و درخواست شفافیت بودجه کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی از بی برنامگی معاونت فرهنگی در برگزاری جشنواره های وزارت علوم گفت و سپس از دخالت شورای تامین در مباحث دانشجویی گلایه کرد و در آخر هم از مطالبی را درباره طرح ملی جامعه اسلامی جهت آزاد اندیشی و لزوم حمایت دانشگاه و وزارت علوم مطرح کرد.

نائب دبیر واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم از مشکلات و افراط و تفریط حراست دانشگاه ها در موضوع حجاب گفت و از تغییرات متعدد سرفصل های درسی ، وضعیت نامناسب خوابگاه ها برای دانشجویان خصوصا دانشجویان دختر گلایه کرد.

*  وزیر علوم از دولت بخواهد در دانشگاه ها پاسخگو باشد/ رخوت در سطح دانشگاه‌ها ناشی از بی برنامگی وزارت علوم است

سجاد اسدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل هم در ادامه با اشاره به فضای اجتماعی کشور و ابهامات و شبهات دانشجویان در دانشگاه گفت: اینکه دانشجویان شبهاتی دارند که گویا دولت قصد فروپاشی نظام را دارد که ما این مهم را متوجه فرافکنی و عدم مسئولیت پذیری دولت می دانیم.

اسدی از غلامی خواست از دولت بخواهد در دانشگاه ها پاسخگو باشد.

وی همچنین گفت: برنامه وزارت علوم برای 16 آذر چیست؟ وزارت علوم باید مراقب رادیکال کردن فضای دانشگاه توسط برخی افراد باشد. رخوت عجیبی که در سطح دانشگاه وجود دارد ناشی از بی برنامگی وزارت علوم است، اگر ما هم برنامه ای داشته باشیم با فشارهای مالی و سنگ اندازی وزارت علوم از این امر جلوگیری می شود.

* وزیر علوم نسبت به ایجاد تشکل های دولت ساخته و یکبار مصرف موضع بگیرد

حمزه دستیار دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل هم گفت: بنظر من این جلسات نمایشی است وگرنه چرا در بحث شیوه نامه انضباطی از دانشجوها مشورت نگرفتید؟ بی برنامگی و ناهماهنگی با شورای عالی انقلاب فرهنگی و دخالت معاون حقوقی رئیس جمهور در این امر به چه دلیل بود؟ این امر نشانه انفعال وزارت علوم است.

دستیار وزرای دولت را به دو قسمت بدخیم و منفعل تقسیم بندی کرد و گفت: مایل نیستم وزیر علوم را در این دو طیف جا بدهم اما وزیر علوم باید نسبت به ایجاد تشکل های دولت ساخته و یکبار مصرف موضع بگیرد. نباید اجازه بدهد یک جریان دانشجویی بلندگوی ضد انقلاب و محکومین فتنه شود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل  در ادامه خواستار مقابله وزارت علوم با جریان بدخواه جنبش علمی در بدنه دانشگاه شد و گفت: باید با کسانی که خودباوری ملی را قبول ندارند و در راستای نا امید کردن دانشجویان از نظام و انقلاب حرکت می کنند، مقابله کرد.

وی همچنین از آسیب های اجتماعی خطرناک در سطح دانشگاه و عدم فضای نشاط و امید در دانشگاه ها گفت و با اشاره به صحبت وزیر علوم مبنی بر تقویت دیپلماسی علمی افزود: تقویت دیپلماسی علمی با کاهش ظرفیت دکتری، با عدم نظارت بر محتوای کلاس ها، پولی شدن آموزش، وابستگی دانشگاه به بودجه نفت، انفعال حقوقی در موضوع بازداشت دکتر سلیمانی در آمریکا و یا رانت پژوهشی خاص انجام نمی شود.

محمدی قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل نیز با بداخلاق دانستن دولت گفت: حسی که از بیرون منتقل می شود این است که وزارت علوم تعطیل است چون وزارت علوم حتی قادر نیست بودجه خودش را از دولت بگیرد چه برسد به بودجه تشکل های دانشجویی!

وی در پایان گفت: وزارت علوم با عدم پرداخت بودجه نمی تواند ما را متوقف کند.

محمدی همچنین از تخلف 26 معاونت فرهنگی دانشگاه ها در بحث نشریات شکایت کرد.

* عدم انگیزه دانشجوها برای جلسه با وزیر علوم 

دانیال یادگاری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی هم در این نشست از عدم انگیزه دانشجوها برای جلسه با وزیر علوم گفت و افزود: چون این جلسه بازخوردی در هیچ سطحی نمی بییند این عدم انگیزه ایجاد دشه است.

وی در ادامه خواستار حضور همه تفکرات با سلیقه های سیاسی متفاوت در برنامه های دانشگاه ها شد.

یادگاری تاکید کرد: چرا اجازه می دهید در دانشگاه با دانشجوها برخورد شود؟ وضعیت دانشجویان بازداشتی را مشخص کنید! وزیر علوم پاسخگو باشد تا جریان حزب اللهی محکوم نشود.

یادگاری از مسئله طرح توسعه دانشگاه خصوصا دانشگاه الزهرا و تهدید به شکایت دانشگاه از مردم ده ونک و دانشجوها گفت و خواستار گفت وگو در این زمینه و پایان شکایت این دانشگاه شد.

وی همچنین خواستار توضیح طرح توسعه دانشگاه شد و در پایان با بیان مشکلات فرهنگی، نقش تثبیت کننده نقد وزارت علوم را خواستار شد.

دبیر واحد خواهران جنبش عدالتخواه دانشجویی نیز سوالاتی را در مورد رصد پارک های علم و فناوری مطرح کرد و خواستار توضیح در مورد خروجی این پارک ها و شرکت های دانش بنیان شد.

وی همچنین بحث ارتقاء اساتید، ارتباط با صنعت و وضعیت فضای خوابگاهی بدون تسهیلات خاص بدون در نظر گرفتن وضعیت جنسی دختران را هم مطرح کرد.

* درخواست برای شفافیت مالی معاونت فرهنگی وزارت علوم 

علی دهقان دبیر دفتر تحکیم وحدت هم با اشاره به خودکفایی مالی دانشگاه ها که ضربات زیادی به فضای دانشگاه وارد کرده خواستار شفافیت مسایل مالی معاونت فرهنگی وزارت علوم شد.

دهقان در ادامه درباره مصرف دخانیات در دانشگاه‌ها افزود: وزیر علوم باید در این باره توضیح دهد.

وی از غلامی خواست سلام دانشجویان را به روحانی برساند و بگوید که نگاه روحانی به مردم نگاه کرامت بخشی باشد.

دهقان در آخر خواست که وزارت علوم در مقابل مواضع محکومین فتنه و بازتاب آن در دانشگاه موضع صریح داشته باشد.

حسینی عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت هم در ادامه با اشاره به اینکه جلسه با وزارت علوم بدتر از سایر جلسات دانشجویی با مسئولین است از ناکارآمدی مشاور امور بانوان در دانشگاه و بی توجهی وزارت به این جایگاه گلایه کرد.

سیده فاطمه فیروزآبادی دبیر واحد فرهنگی تحیکم وحدت نیز از عدم اسلامی شدن دانشگاه گفت، و با اشاره به سند دانشگاه اسلامی از عدم پیشرفت امور و درجا زدن آن انتقاد کرد.

 فیروز آبادی از عدم مرجعیت اساتید علمی هم گلایه کرد و گفت باید بستر رشد فکری دانشگاه را فراهم کنیم.

گازرانی دبیر واحد خواهران دانشجویان مستقل هم در خاتمه این نشست از مسمومیت فضای فرهنگی دانشگاه ها با جشن های ضد فرهنگی و از سنگ اندازی در حوزه های فرهنگی جلوی پای تشکل ها انتقاد کرد و خواستار آئین نامه ای دقیق در فضای خوابگاه های دانشگاهی شد.

وی در پایان از هدر رفت بودجه های فرهنگی با برنامه بی نتیجه و خلاف عرف انتقاد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

جان‌باختگان اعتراضات چه افرادی هستند؟| مردم می‌خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده است

جهانگیری: مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند| آمریکا گلوگاه‌های اقتصاد کشور را بسته| شرایط کنونی جزو سخت‌ترین شرایط پس از انقلاب است| کشورهای دوست هم نفت ایران را نمی‌خرند

عارف: ابهاماتی در کشته‌ها وجود دارد/ با شفافیت اطلاع رسانی شود

حذف تیربرق‌های با نشان «شیر و خورشید» در تهران+عکس

فیلم | تصاویر انفجار، انتقال مجروحین و روایت تلخ یک شاهد عینی که داغ فرزند دیده از انفجار تالار عروسی در سقز

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۹۴۲۹۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: 16 آذر تشکل های دانشجویی وزارت علوم جامعه اسلامی دانشجویان بسیج دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل جنبش عدالتخواه دانشجویی محمد زادمهر

خبر بعدی:

برنامه دانشگاه‌ها در روز دانشجو/ چهره‌های سیاسی به کدام دانشگاه‌ها می روند

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، تشکل‌های دانشجویی امسال در آستانه شصت و ششمین سالروز گرامیداشت ۱۶ آذر (روز دانشجو)، در حالی آماده برگزاری مراسم گوناگون در دانشگاه‌ها می‌شوند که هنوز و تا به امروز خبری از برنامه حضور رئیس جمهور در میان دانشجویان شنیده نمی‌شود.

روحانی به دانشگاه نمی‌رود

سال‌های گذشته رئیس جمهور به مناسبت روز دانشجو در یکی از دانشگاه‌ها حضور می یافت و نمایندگان دانشجویان به بیان نظرات و انتقادات خود در این مراسم می پرداختند به عنوان مثال سال گذشته حسن روحانی ۱۳ آذرماه و در آستانه روز دانشجو در دانشگاه علوم‌ پزشکی سمنان حضور یافت اما پیگیری خبرنگار مهر تا این لحظه نشان می دهد که رئیس جهور برنامه ای برای حضور در دانشگاه ندارد. در همین رابطه روابط عمومی وزارت علوم می گوید که هنوز دفتر رئیس جمهور برنامه ای را برای حضور روحانی در یکی از دانشگاه‌ها اعلام‌ نکرده است.

برنامه وزیر علوم هم مشخص نیست!

وزیر علوم‌ نیز از دو روز گذشته به مناسبت هفتادمین سالگرد دانشگاه فردوسی‌ مشهد در این دانشگاه حضور پیدا کرده است و تا امروز جمعه (۱۵ آذرماه) همچنان این سفر استانی با بازدید از سایر دانشگاه‌های خراسان رضوی ادامه دارد. آنطور که وزارت علوم اعلام می‌کند هنوز برنامه وزیر علوم نیز برای ۱۶ آذرماه مشخص نیست.

یکی دیگر از سنتهای هر سال در چنین روزی دعوت از چهره‌های مختلف سیاسی توسط تشکل‌های دانشجویی است. این افراد با حضور در دانشگاه‌ها در باب موضوعات مختلف که معمولا از پیش تعیین شده و بعضا رنگ و بوی بیشتری از سیاست بخود دارد، به سخنرانی می‌پردازند.

برپایی تریبون‌های آزاد، مناظره، کرسی‌های آزاداندیشی و نشست‌های دانشجویی از دیگر برنامه‌های دانشگاه‌ها در گرامیداشت این روز است.

رئیسی ۱۶ آذر به دانشگاه تهران می رود

محمد علی زارع، مدیر کل فرهنگی دانشگاه تهران از حضور حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه برای حضور در مراسم ۱۶ آذر این دانشگاه خبر داد.

وی افزود: این دعوت از سوی ۴ تشکل بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و جنبش عدالت خواه دانشگاه تهران، صورت گرفته است.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز از پرویز فتاح برای سخنرانی به مناسبت روز دانشجو دعوت کرده است. این برنامه روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه از ساعت یک ظهر تا ۳ بعداز ظهر در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می شود.

حاجی بابایی و احمد توکلی مهمانان دیگر دانشگاه تهران

از سوی دیگر اما انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برنامه‌ای را تحت عنوان ندای مستضعفان با حضور سید حسن نقوی حسینی، احسان قاضی‌زاده هاشمی، محمدعلی وکیلی، حمیدرضا حاجی بابایی، احمد توکلی و جمشید جم روز دوشنبه ۱۸ آذر از ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر تا ۵:۳۰ عصر در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ترتیب داده است.

بررسی عملکرد دولت توسط زیباکلام، رائفی پور

همچنین مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران برنامه ای را با موضوع بررسی عملکرد دولت ترتیب داده و از افرادی همچون سعید زیباکلام، یاشار سلطانی، طریقت منفرد، نصرالله پژمانفر، سید قاسم جاسمی و علی اکبر رائفی پور وغیره دعوت به عمل آورده است. این برنامه نیز روز دوشنبه ۱۸ آذر در محل تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه پاسداران مهمان دانشگاه تربیت مدرس می‌شود

سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و نیز محمدجواد نیک منش رئیس سازمان بسیج دانشجویی روز دوشنبه ۱۸ آذرماه، مهمان دانشگاه تربیت مدرس هستند و با موضوع نقش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در حل مسائل کشور، سخنرانی خواهند کرد.

همچنین مقصود فراستخواه جامعه‌شناس و استاد برنامه‌ریزی توسعه آموزشی و همچنین محمود صادقی حقوقدان و نماینده‌ مجلس دهم به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان پیشرو دانشگاه تربیت مدرس به مناسبت ۱۶ آذر در این دانشگاه سخنرانی می‌کنند. این ویژه برنامه روز شنبه ساعت ۴ بعدازظهر در سالن جابر ابن حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

سخنرانی محمد باقر قالیباف در دانشگاه علامه طباطبایی

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی نیز در نظر دارد به مناسبت روز دانشجو، برنامه خود را تحت عنوان «همایش دوباره لبخند»، با حضور محمدباقر قالیباف برگزار کند.

این مراسم روز شنبه ۱۶ آذر، از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ عصر در دانشکده مدیریت این دانشگاه برگزار خواهد شد.

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا وزیر اقتصاد را دعوت کرد

همچنین فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا برای سخنرانی روز دانشجو به این دانشگاه می‌رود.

بذرپاش و کواکبیان دیگر مهمانان دانشگاه الزهرا در روز دانشجو

از سوی دیگر به درخواست بسیج دانشجویی، آقایان یاسر جبرائیلی، مهرداد بذرپاش و مصطفی کواکبیان به دانشگاه الزهرا دعوت شده اند. همچنین قرار است مناظره‌ای با موضوع جایگاه دانشجویان در تحولات سیاسی، توسط مجمع اسلامی برگزار شود.

وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

یک تشکل دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از سعید نمکی وزیر بهداشت برای برگزاری مراسم روز دانشجو در ۱۹ آذرماه دعوت به عمل آورده است.

سعید جلیلی و فرشاد مومنی مهمانان دانشگاه شهید بهشتی

اصغر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگویی که با خبرنگار مهر داشت، گفت: یکی از تشکل های اصولگرا، سعید جلیلی و تشکل انجمن اسلامی آزادی خواه نیز که تشکلی اصلاح طلب است، فرشاد مومنی را برای مراسم ۱۶ آذر به دانشگاه دعوت کرده است؛ این تشکل همچنین پروانه سلحشوری نماینده مجلس را نیز دعوت کرده که هنوز قطعی نشده است.

برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع بررسی کارنامه دولت در دانشگاه علم و صنعت

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت هم در نظر دارد یک کرسی آزاد اندیشی را با موضوعاتی چون عدالت اجتماعی بعد از انقلاب و بررسی کارنامه ۶ ساله دولت در زمینه اقتصاد با نگاه به مساله بنزین، با حضور میثم پیله فروش کارشناس انرژی مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار کند. این مراسم روز شنبه ۱۶ آذر ساعت یک ظهر تا ۳ بعدازظهر برگزار می‌شود.‌

رحیم پور ازغدی مهمان دانشگاه خواجه نصیر

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر به مناسبت روز دانشجو، برنامه‌ای را با سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی با موضوع «انقلاب، اقتصاد، مردم» برگزار خواهد کرد. این برنامه شنبه ۱۶ آذر ماه و در سالن آمفی تئاتر دانشکده مکانیک برگزار می شود.

محسن اسفندیاری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر نیز ضمن اشاره به اینکه از چندین نفر برای سخنرانی در این دانشگاه دعوت بعمل آمده است، گفت: به دلیل فضای خاص دانشگاه، هیچ یک از مدعوین حاضر نشدند برای روز دانشجو به این دانشگاه بیایند؛ به همین دلیل، صرفا یک میزگرد دانشجویی را با حضور طیف‌های مختلف دانشگاه، ترتیب داده‌ایم.

احتمال حضور علی مطهری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

سید حمیدرضا مجتبوی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم خبر داد که احتمالا روز سه شنبه ۱۹ آذرماه، علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی در این دانشگاه حضور پیدا خواهد کرد. ضمن اینکه یکشنبه ۱۷ آذر هم تریبون آزادی با عنوان «دانشگاه خفته-دانشگاه بیدار» با موضوعیت شفافیت نظام مالی مسولان و نظام مالی در ایران، برگزار خواهد شد.

بررسی عملکرد قوه قضاییه در دوران تحول در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

امین جان نثاری، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از حضور علی بهادری جهرمی، رییس مرکز امور مشاور حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه در این دانشگاه خبر داد و گفت: جهرمی به دعوت جامعه اسلامی، روز شنبه ۱۶ آذر در دانشگاه حضور یافته و از ساعت ۱۲ ظهر، با موضوع «عملکرد قوه قضاییه در دوران تحول و نقش دانشجویان»، به سخنرانی خواهند پرداخت.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: بسیج دانشگاه نیز از محمدحسن قدیری ابیانه، کارشناس مسائل سیاسی و دیپلمات سابق دعوت کرده است تا روز شنبه برای دانشجویان سخنرانی کند. همچنین مقرر شده مناظره ای با موضوع «فضای باز سیاسی» میان مهدی کوچک زاده، محمود صادقی و نیز مناظره دیگری با موضوع سیاست در ایران، میان حیدر علی عابدی و حمیدرضا فولادگر (نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم) در دانشگاه اصفهان برگزار شود.

وی اضافه کرد: هادی صالحی استاد برجسته اقتصاد هم درباره تاثیر تحریم نفت بر ایران، به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. ضمن اینکه داریوش سجادی، فعال سیاسی نیز از دیگر سخنرانان روز دانشجو در این دانشگاه است.

برگزاری مناظره با موضوع معیشت و فساد در کشور در دانشگاه هنر اصفهان

همچنین دانشگاه هنر اصفهان در تکاپوی برگزاری مناظره ای تحت عنوان مناظره معیشت؛ حول محور موضوعاتی چون مسائل معیشتی، ناکارآمدی مسئولین و فساد در کشور است. این مناظره قرار است ۱۶ آذر ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه با حضور امیر خراسانی مولف کتاب های جامعه شناسی و مدرس انجمن جامعه و شناسی و همچنین محمد حسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک و عضو شورای بین الملل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شود.

عزت الله ضرغامی به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می رود

رضا قلعه نویی، دبیر اتحادیه انجم‌نهای اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور به مهر گفت که سید عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ۱۷ آذر به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می رود. سید احسان قاضی‌زاده هاشمی هم قرار است ۱۶ آذر، در دانشگاه آزاد زاهدان و ۱۷ آذر ماه، در دانشگاه فرهنگیان مشهد سخنرانی کند.

بررسی شیوه مطالبه گری در دانشگاه گیلان

در دانشگاه گیلان نیز روز یکشنبه؛ ۱۷ آذر، نشست دانشجویی با محوریت «بررسی شیوه های مطالبه‌گری دانشجویان در سیر تاریخ جمهوری اسلامی ایران» برگزار می‌شود.

منبع:مهر

انتهایی پیام/

300 / 31 ۱۶ آذر روز دانشجو روحانی حجت الاسلام ابراهیم رئیسی

دیگر خبرها

 • بازداشت با آمبولانس را تایید نمی‌کنم/ ۹۰ درصد دانشجویان بازداشتی آزاد شده‌اند
 • شخصیت‌های مهم به کدام دانشگاه‌ها می‌روند؟ + جزئیات
 • معاون وزیر علوم: ورود آمبولانس به دانشگاه تهران برای بازداشت دانشجویان واقعیت ندارد
 • نگاهی به سیر گفتمانی جنبش دانشجویی پس از انقلاب اسلامی
 • برخی از دانشجویان در نا آرامی های اخیر هنوز بازداشت هستند
 • دولت و مسئولان دانشگاه‌ها نگاه تقابلی با جریان دانشجویی دارند/ بودجه ابزاری برای به حاشیه راندن تشکل‌های دانشجویی شده است
 • آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی حوادث اخیر
 • معاون وزیر علوم: هنوز ۱۷ دانشجوی حوادث اخیر در زندانند
 • معاون وزارت علوم: تعدادی از دانشجویان بازداشتی همچنان در زندانند
 • معاون وزیر علوم: تعدادی از دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر همچنان در زندانند/بازداشت با آمبولانس را تایید نمی‌کنم
 • آزادی بیش از 90 درصد دانشجویان بازداشتی حوادث اخیر/ دانشگاه تهران با بیشترین دانشجویان بازداشتی
 • تعدادی از دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر همچنان در زندانند/بازداشت با آمبولانس را تایید نمی‌کنم
 • فراهم کردن بستر‌های لازم برای کار‌های پژوهشی تشکل‌ها اولویت بسیج دانشجویی است
 • هادی غفاری: شورای نگهبان فضا را باز کند، اصلاح‌طلبان که مزدور نیستند/ نباید تیغ را برداشت و جراحی کرد
 • حجت‌الاسلام رستمی: مصوبه سهمیه فرزندان هیات علمی بازنگری می‌شود
 • دعوت یک تشکل دانشجویی از وزیر بهداشت برای حضور در مراسم روز دانشجو
 • رفع مشکل دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر تا پایان هفته/پشتیبان حرکت‌های دانشجویی هستم
 • تشکل‌ها به سیاست‌های معارض با منافع مردم واکنش نشان دهند/ بی‌تفاوتی مسئولان باعث سرخوردگی جنبش دانشجویی می‌شود
 • مصوبه سهمیه فرزندان هیات علمی بازنگری می‌شود / نبود ضمانت اجرا برای مصوبات نقص شورای عالی انقلاب فرهنگی